Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Geryson válasza DeepDish (#850) üzenetére


Geryson
addikt

Mi nem tudtuk elérni a 4.5 Ghz-t. Illetve volt 4,5-ös eredményünk stabilan, de majdnem 1,6 volttal ami azért nem kevés. Nem tragédia, de állítólag sokat használt gépnél nem tesz jót egy idő után és azért nem akartam kockáztatni. Most lementem egészen 1,35 Voltra, szerintem a videóval van nálam most gond...

GTX260 nem gyenge hallod, azzal nem lesz gondod egy darabig, főleg nem húzva.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#852) DeepDish válasza Geryson (#851) üzenetére


DeepDish
őstag

IGen nagyon maximum esetben adok neki fsx alatt 1.4V, de 24/7 hasznalatra max 1.35V erdemes csak!! Koszi vgaval meg is vagyok elegedve, plane szar 4870 utan, megbantam arra a 3 hetre! :))

(#853) Csorbi


Csorbi
addikt

Meg tudná nekem valaki nézni, hogy az FSX mekkora felbontást tud az 1920 mellé? 1080-at vagy 1200-at, netán mindkettőt? :B
Magyarán 16:10-es, vagy 16:9-es monitort válasszak? :P

(#854) Geryson válasza Csorbi (#853) üzenetére


Geryson
addikt

1.680 x 1.050-ben játszom én, azaz ha jól számolom itt 16:10 az arány és ez valós is a 22"-omnál. Nagy TFT-t úgy sem kapsz 16:9-eset úgy tudom ott már nincs ez az arány. Amúgy az FSX elég okos felbontások területén én úgy vettem észre...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#855) lesaux válasza Csorbi (#853) üzenetére


lesaux
veterán

Én szívesen megnéztem volna neked, de gondolom, érzékeli a monitort, és annak függvényében kínál felbontásokat, mert maximum 1600 pixelt enged vízszintes irányban.

(#856) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Üdv!

Megoldást keresnék egy FSX "problémára"...ha beállításoknál 2D panel van belőve free repkedésnél 2D, de mission teljesítéseknél mindíg 3D-s.
Nekem century of...van ott váltható menet közben, de haver fsxnél már "mérgelődik"...
Van ötletetek mit állítsunk?

Tomi

(#857) Csorbi válasza Geryson (#854) üzenetére


Csorbi
addikt

Egy BenQ E2200HD-t néztem ki, 22"-os, 1920x1080-as felbontású, mindenütt istenítik, az árát is, csak ez nem 1920x1200-as, hanem csak 1080-as, vagyis 16:10-es helyett 16:9-es, ami filmekhez jobb. Azért kérdeztem, mert nem tudom hogy az FSX tudja-e a 1080-at, vagy betorzít-e majd :F

(#858) Csorbi válasza lesaux (#855) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, ez így van, tényleg annyit enged, mint amennyit a monitor tud, de azért nagyon köszönöm :R

(#859) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

VC alatt mind a kettőt meg tudja jeleníteni (tehát az 1920x1080-at is ki tudod választani a listából), hagyományos nézetben pedig minden wide-ot széthúz.

(#860) Csorbi válasza DrGonzo22 (#859) üzenetére


Csorbi
addikt

Mit értesz hagyományos nézet alatt? A 2D pilótafülkét?
A külső nézetek rendesen megjelennek?

(#861) DrGonzo22 válasza Csorbi (#860) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Igen, a 2d-s fülke torz, de csak az. De ez független attól, hogy 16:10, vagy 16:9, azaz inkább helyesebben fogalmazva ugyanúgy érinti mindkettőt.

(#862) Csorbi válasza DrGonzo22 (#861) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt úgysem használom :)

(#863) Geryson válasza tomi_mod (#856) üzenetére


Geryson
addikt

És nem is lehet az "S"-el nézetet váltani ill. ott sem jelenik meg a sima 2D-s cockpit a váltogatásoknál?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#864) tomi_mod válasza Geryson (#863) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

A funkciók nagy része Joy-ra van belőve, kameraváltás is...3d inside, spot, tower, tail állások jönnek egymás után, ha nem Mission közben van akkor 2d inside, spot...

"S"-t megnézzük, lehet csak figyelmetlenségből kimaradt a kiosztás nézegetésnél.
Köszi a tippet!

(#865) Geryson válasza tomi_mod (#864) üzenetére


Geryson
addikt

Az "S" az a nézetváltás! :D Ha joyról sincs 2D, akkor így sem lesz... :( Sajnos nem ismerem a Acc-packet, csak egy tipp volt. Amúgy furcsa, én speciel nem szeretem a 3D-t sehol.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#866) Kosztinho válasza tomi_mod (#864) üzenetére


Kosztinho
tag

Ha jól értem a gondot,akkor szerintem az "A"-val próbálkozzál.Mert FSXben alapban "S"-el tudsz váltani a cockpit, külső nézet, torony (+talán még valami) között,"A"-val pedig ezeken belül váltasz.Pl. valamilyen cockpit nézeten vagy, és akkor váltogathatsz h 2D, 3D, radio stack, felső kapcsolók, stb...

(#867) tomi_mod válasza Kosztinho (#866) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, de nagy láma voltam!
Megnéztük újra a kiosztást és mi az első sor na mi? 2D cockpit view F10 (3D F9) :W :W :W :W :O

(#868) Geryson válasza tomi_mod (#867) üzenetére


Geryson
addikt

Pont most akartam reggel mondani, mert este én is megnéztem! :D Na, örülök, hogy megoldottad!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#869) Kosztinho válasza tomi_mod (#867) üzenetére


Kosztinho
tag

Tényleg,ez ki is ment a fejemből,pedig én is szoktam használni :DDD

(#870) Csorbi


Csorbi
addikt

Jaaaaajjajajjaajjjjj!!!!

Elszáll a Flight Simulator fejlesztő csapata

Ez nem túl jó hír!!!! :O

(#871) Acor válasza Csorbi (#870) üzenetére


Acor
aktív tag

Fel vagyok háborodva :O
Ez a gazdasági válság a p-be lehetett ezt így elk.....ni Amerikának....

Esküszöm Kínába költözöm ott már biztos van vmi másolat bellőle :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#872) Kosztinho válasza Acor (#871) üzenetére


Kosztinho
tag

Nyugi,az update szerint folytatják :)) (persze kérdés,ha más csapat fejleszti,akkor milyen lesz...)

De ha már itt vagyok,lenne egy kérdésem:
Az mitől függ, hogy az FS műszeres repülésnek 'könyveli el' az utat,v csak simának?
Mert eddig próbáltam úgy,hogy a torony mondja merre menjek, úgy is hogy magamtól repültem VORtol VORig,nappal,éjszaka,esőben,egyéb kombináciokban,de mindig csak 10-20 percet ír az x orás utakbol.... :F

(#873) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Már köbö 10 éve tervezem hogy belecsapjak az aktuális FS-ba, végre letöltöttem, elkezdtem a tutorialt, minden szép és jó, de vhogy billentyűzettel nem az igazi. Milyen "olcsóbb" kontrollert érdemes venni és mennyiért, amivel már ki lehet próbálni rendesen?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#874) Eagle16 válasza jasszer (#873) üzenetére


Eagle16
addikt

Billentyűzettel nagyon nem jó :N

Nekem egy ilyen joystick-om van, már 3 éve bírja a strapát, kezdésnek tökéletes.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#875) jasszer válasza Eagle16 (#874) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi. Magyarán 5 rugóért már beugrót lehet kapni. :K
Persze jöhet még több tipp is.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#876) Geryson válasza jasszer (#873) üzenetére


Geryson
addikt

Billentyűzettel kb. katasztrófális. Mondjuk joy-al is katasztrófálisan fogsz repülni az első időkben, de ha ráérzel akkor olyan lesz mint a karod meghosszabbítása.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#877) jasszer válasza Geryson (#876) üzenetére


jasszer
senior tag

Jah, azt sejtem. :K

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#878) Acor válasza jasszer (#873) üzenetére


Acor
aktív tag

Nekem THRUSTMASTER Joystick Topgun AfterBurner 2 - USB 2.0
van és tökéletes egyből felismeri az FSX és pont kézre esik rajta minden.

A tetején lévő kis jostick-al tudsz körbenézni és mellette a nézetet változtatni...
Trimmelést a hüvelyk és mutató ujjas gombbal tudod a többi meg szinte adja magát..:)

De srácok idáig ez a I7 proci hát a Q9550 elbújhat mellette....!!!!!!

Még ugyan nagyon nem teszteltem, de elsőre ég és föld a különbség, és most csak egy 4870 van a gépben!!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#879) Geryson válasza Acor (#878) üzenetére


Geryson
addikt

Én a szarvra esküszöm! :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#880) jasszer válasza Acor (#878) üzenetére


jasszer
senior tag

Ez is jónak tűnik, ráadásul még olcsóbb is az előző modellnél. :K

Amúgy egy E7200 - 3850 - 4*512 / 800 kombóval közepes megjelenítési részletesség mellett normális hogy aprókat szaggat a játék?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#881) Acor válasza jasszer (#880) üzenetére


Acor
aktív tag

Nekem ia csinálta de csak bizonyos drivereknél.
Amúgy nem normális :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#882) nagyjani válasza Acor (#878) üzenetére


nagyjani
csendes tag

Acor: akkor amit december elején írtam az i7-ről, akkor most tapasztalatod alapján mégis igaznak tűnik, bár Te sem nagyon hitted. Akkor úgylátszik megéri váltani.

(#883) Acor válasza nagyjani (#882) üzenetére


Acor
aktív tag

Szia!

Nem nagyon hittem én sem akkor igaz,de motoszkált bennem a kis ördög :). Még nem teszteltem le teljesen mert most meg a kártya hiányzik, de hamarosan fullra letesztelem.

Elsőre egy 4870-el( másnap eladtam) elég meggyőző volt ráadásul a procinak köszönhetően berakott még nagyon sok repülőt a Heathrow-ra és nem szaggatott be semmit 30 körüli frame volt ott ahol idági CF-ben a 9550-el csak max15 és szaggatott mint a választóvonal...

Szumma: elsőre több grafikai elemmel jobban megy , de várom még az új eredményeket...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#884) nagyjani válasza Acor (#883) üzenetére


nagyjani
csendes tag

Akkor végre jól játszható lesz. Ha a Heathrow-n 30fps-t produkál, azzal bőven ki lehet egyezni, még én sem láttam senkinél 15-18-nál többet.
Jó tesztelést!

(#885) DeepDish válasza Acor (#883) üzenetére


DeepDish
őstag

Nos , reszletes teszt? :))

(#886) Acor válasza DeepDish (#885) üzenetére


Acor
aktív tag

Kérek még egy pár napot :) Sajnos rendszert is kellett telepíteni az új hardware-ek miatt.. szombaton este már lesz eredmény

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#887) DeepDish válasza Acor (#886) üzenetére


DeepDish
őstag

Remelem azert tuningoltal is rajta! :)

(#888) Korcsii


Korcsii
őstag

az normális, hogy az egyik budapesti kiegészítővel harmincadjára csökken az fps?
a 4 magot 100%-on pörgeti, a GPU 0% - esetleg ezen az arányon lehet valahogy javítani?

:R

(#889) Geryson válasza Korcsii (#888) üzenetére


Geryson
addikt

Kozma mester Budapest kiegészítője egyszerűen valami csodálatos mű, már a 2004-ben sikerült olyan kiegésztőt csinálni, ami képes volt tönkretenni a játék élményét. :) Sikerült mind a 2 verziót megvennem teljesen jogtisztán, továbbra is így fogok tenni, de tényleg baromi furcsa a programozás efaja módja, egyszerűen nem értem (sok már repülős társammal együtt), hogy miért ennyire FPS zabáló a Bud-scenery. FS2004-ben mi kitaláltunk olyan szinte szükségtelen részletek törlését, amivel az FPS nagyjából rendbejött, szerintem valami hasonló lesz FSX-nél is a megoldás.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#890) Korcsii válasza Geryson (#889) üzenetére


Korcsii
őstag

csak simán töröltétek a fájlokat a mappából? máshol nem kellett átírni? mert akkor itt is az lesz....

(#891) DeepDish válasza Korcsii (#888) üzenetére


DeepDish
őstag

En meg nem is lattam olyat,h mind a 4 magot megette, en anno hiaba invesztaltam bele 4 magba, lathatod ha visszaolvasol,h 2db magot hasznalt csak! :U

(#892) Geryson válasza Korcsii (#890) üzenetére


Geryson
addikt

Kerestem a korábbi feljegyzéseim között, hogy mik voltak azok a fájlok amiket simán lehetett törölni és utána jobb FPS-t kapsz - bár ez hangsúlyozom, hogy FS2004-nél volt! Bevallom azt is, hogy én csak követtem a nagyok utasításait, mert soha nem volt türelmem az ilyen jellegű teszteléshez és úgy tudom, hogy az FSX-nél eleve egy picit másképp van minden.

Lehet érdemes lenne fórumokon utánaolvasni, hogy miképp optimalizálható egy bonyolult scenery, mert Budapest sajnos az... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#893) Korcsii válasza DeepDish (#891) üzenetére


Korcsii
őstag

angol leírások alapján kicsit megpiszkáltam az fsx.cfg-t ;)

(#894) Korcsii válasza Korcsii (#893) üzenetére


Korcsii
őstag

megnéztem külön scenery nélkül, úgy csak egy magot visz folyamatosan 100%-on, a másik hármat azt csak néha (de kb azonosan terheli)... viszont a GPU-Z szerint a GPU terhelés így is 0 % (a venti sem pörög, nem a progi rossz), ami nem tetszik nekem :U

[ Szerkesztve ]

(#895) DeepDish válasza Korcsii (#893) üzenetére


DeepDish
őstag

Ezek hogy is mondjam, sz@rt se ertek... :U :U

(#896) Korcsii válasza DeepDish (#895) üzenetére


Korcsii
őstag

[sok szeretettel várjuk az új szervert :R ]

[ Szerkesztve ]

(#897) Korcsii válasza DeepDish (#895) üzenetére


Korcsii
őstag

látványos eredményt nem értem el, az tény...

a display.cfg-be belepiszkálva nem lehet a vga-t aktivizálni? mert ugye ott csak régebbi típusok vannak benne... vagy azoknál, amik nincsenek benne, alapból mindent be/felkapcsol?

(#898) Geryson


Geryson
addikt

Felraktam végre a 747-400X-et, hááát ezzel bizony azért rögtön más a helyzet FPS terén, nem is tudom igazán, hogy mihez nyúljak. Nézzek új VGA-t? 8500-asom van, keményen meghúztuk, de sajnos a (valószínüleg) a VGA összeomlott, félek, hogy ez most a szűk keresztmetszet...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#899) lesaux


lesaux
veterán

A NASA XB-70-esét felraktátok már? Képes több százezer láb magasra felmászni, illetve 2500-zal megy. Állat. :) Csak fékezni nem tudok vele a betonon. Reverse nem játszik, ejtőernyőt nem dob ki.
Ti ismeritek? Hogy álltok meg a futópálya végén?
Itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=a7rt4zorQPI

(#900) DeepDish


DeepDish
őstag

Ohh My God, jezusom, utso fel perc csekkold!!

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.