Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) haky


haky
senior tag

Miért van az, h a 737-800-as végsebessége 0,8 Mach. Az FSX.ben a repülő információjánál is ez van írva meg az, h 850km/h (kb). A valóságnak ez meg is felel. Igaz a 850 az inkább utazósebesség. A 10-11 ezer méter pedig utazó magasság. A játékban viszont 300 knots-nál ami (300*1,85=555km/h-nál) már sípol mint az őrült és durván 600 km/h-nál "szétesik". Arról nem beszélve, h az utazó magasságban ezt a sebbességet elérni szinte lehetetlen , mert 92% hajtóműhasználatnál haladok kb 555-el...valami nagyon el van szarva a játékban. van erre valami gyógyír? mert semmi köze így a valósághoz ennek a gépnek..

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1002) haky


haky
senior tag

Arról nem beszélve, h így Korfura kb 1,7x annyi időbe telt elrepülni, mint a valóságban.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1003) Geryson válasza haky (#1001) üzenetére


Geryson
addikt

:) Gondolom volt fejed, amikor szétesett a gép! :D

Igazából ezt úgy "szokás", hogy FL260 alatt csomóban, felette pedig mach-ban adják meg a sebességet. Magyarul húzod fel a gépet szépen mondjuk 280 csomó körül és amikor átlépsz 26.000 lábon, akkor (PMDG-ben) szimplán átkapcsolsz arra, hogy innentől hangsebességben (mach) adja meg a sebességet és úgy állítod be, hogy ez 0,8 mach legyen (nem tudom a gyáriakon ezt hol lehet belőni).

Amúgy kicsit gyors a 0,8! Malévnál a 737-esek tudtommal 0,74 (long cruise) vagy 0,76 (high speed cruise) sebességgel mennek, a 767-esek mentek csak 0,8-al.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1004) haky válasza Geryson (#1003) üzenetére


haky
senior tag

Hát ja, még jó, h nincs webkam a monitoromon és nem nézett senki.. meglepődött fejet vágtam. már a sípolástól kezdve... malév-es vagy Travel Service (kék-piros-fehér) skin-je van valakinek 737-800-hoz???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1005) haky


haky
senior tag

Öszinte választ kérek: :)
kérdés:ki az aki pilóta vagy legalábbis köze van a repüléshez itt a fórumban???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1006) Csorbi válasza haky (#1001) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt nem igazán értem. Ha jól tudom, 10.000 láb alatt nem nagyon illik 250 csomónál gyorsabban repülni, onnan viszont a magasság növekedésével emelhető szépen a repülési sebesség. A 737-es például 31.000 lábon nálam vidáman megy 400-420 csomóval is akár.

(#1007) haky válasza Csorbi (#1006) üzenetére


haky
senior tag

és nem sípol? a realism Hard-ra van állítva??

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1008) Geryson válasza Csorbi (#1006) üzenetére


Geryson
addikt

Nem teljesen jutnak eszembe a fogalmak, de külön sebességről beszéltek! A repülőgépek sebességmérésénél fontos tényező a magasság, mert a torlónyomás (ami által a repülőgép képes mérni a sebességet) a különböző magasságokban más és más - hiszen más a légnyomás is. Mellékesen ezért van az, hogy statikus nyomást is mérnek a műszerek mert abból tudják meg, hogy milyen magasan vannak és ebből számítják a sebességet is.

Csorbi az IAS (Indicated Air Speed) értéket mondta neked, ennél a GS (Ground Speed - földhöz viszonyított még brutálisabb is lehet, nálam volt a hétvégén 557 csomó is). Ennek ellenére a "betekert" sebességed olyan 280-300 csomó körül van, de ennek a pontos neve nem jut most eszembe, próbáld csak ki és figyeld meg, hogy nem ugyanazok az értékek!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1009) haky válasza Geryson (#1008) üzenetére


haky
senior tag

köszi

ezt megnézem..a ground speed-et mivel írassam ki? hol látom a 737-800-ban???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1010) Kosztinho válasza haky (#1009) üzenetére


Kosztinho
tag

Én GPS-el szoktam nézni, az GS-t mutat.

Gyorsan kipróbáltam, 26000 lábon az IAS 330 csomó,a GS pedig 442. (Az már azért kellemes sebesség :) ) Az ha jól számolom, ~820km/h.
Mach-ra pedig az autopilotnál a IAS/MACH alatti C/O kapcsolóval válthatsz,de az nem fog 0,7-08at mutatni,mert az is IASban számol.

[ Szerkesztve ]

(#1011) haky válasza Kosztinho (#1010) üzenetére


haky
senior tag

köszi

nem gond átszámolom..

üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1012) haky


haky
senior tag

Akkor most mi van ezzel a target frame rate-el??Tényleg butítja a grafikát???én eddig 60-on használtam.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1013) Geryson válasza haky (#1012) üzenetére


Geryson
addikt

Én inkább unlimitedre raktam vissza a korábbi hozzászólásokat olvasva!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1014) haky válasza Geryson (#1013) üzenetére


haky
senior tag

én is unlimited-en használom most.. de van valami különbség tényleg??? összehasonlító képet tud valaki??

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1015) illusiON


illusiON
őstag

hali :) Bocs ha már volt a kérdés:
create a flight-ot belövöm, ezután azt szeretném hogy a műszerek ne maguktól működjenek, hanem nekem kelljen elindítania gépet (PMDG-s gépeknél különösen fontos) na ilyet lehet valahol beállitani és mi vagyunk látáskárosultak vagy addon kell hozzá? ha igen akkor egy linket valaki plzzz :P
jjaés fs2004ről van szó de azzal kapcsolatban nem találtam értelmes topicot :F

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

(#1016) DigitXT válasza haky (#1014) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha nem vettél észre különbséget, akkor nem mindegy???
Összehasonlító képet meg baromi egyszerűen kaphatsz:
próbáld ki...:D (Én csinálnék, de nem érek rá a héten.:()

[ Szerkesztve ]

(#1017) Geryson válasza illusiON (#1015) üzenetére


Geryson
addikt

Keress rá a neten, hogy "cold and dark cockpit PMDG" vagy hasonló szavakkal és találsz 1 fájlt, amit be kell másolnod asszem a mentett repüléseid közé és akkor onnantól fogva nuku műszer nélkül fogsz indulni. Pontosan már nem emlékszem a részletekre, mert régóta nem FS9-ezem, de tuti van egy fájl ami elég könnyen megszerezhető.

FSX-ben úgy oldotta meg a PMDG (legalábbis a 747-nél), hogy van egy PMDG menü ahol van egy "load panel state" nevű opció és ott van egy általad valamilyen státuszban létrehozott panel-állás (nálam ez totál áramtalanítás + minden kapcsoló ki van kapcsolva de az ajtók nyitva és ott állnak a berakodó gépek) és amikor arra ráböksz akkor már tölti is be mentett panelállást. Mondjuk sajnálom, hogy nem együtt tölti be, hanem először magát a repülőt kell betölteni és utána a panel-állást, de hát ennyi még belefér.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1018) lesaux válasza haky (#1004) üzenetére


lesaux
veterán

Malévos van, ha áll még a kérdés.

(#1019) Geryson válasza lesaux (#1018) üzenetére


Geryson
addikt

PMDG oldalon van vagy 100, köztük Travel Service is...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1020) Kosztinho


Kosztinho
tag

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy ha kiteszem az FSX-et ablakba,és taskot váltok, ne menjen el a hang? Hosszabb utak alatt jó lenne mást is csinálni közben,és mégis hallani a rádiót,stb...

(#1021) Csorbi válasza Kosztinho (#1020) üzenetére


Csorbi
addikt

Nédda, a kis pilótajelölt műszelfalra rakott lábbal rejtvényt fejtene/stewardess-t taperolna repülés közben :DDD Én nem tudok ilyesmiről, tessék csak figyelni a tájat! :P

(#1022) Kosztinho válasza Csorbi (#1021) üzenetére


Kosztinho
tag

:P :DDD

Mediumon nem olyan szép a táj,hogy sokáig lekössön :B :U
De mindegy,akkor maradnak a stewiek... ;]

(#1023) Geryson válasza Kosztinho (#1022) üzenetére


Geryson
addikt

Nem értem, én most reggel kipróbáltam és nincs semmilyen hang ha nem az FS az aktív ablak...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1024) Hellfire válasza Geryson (#1023) üzenetére


Hellfire
tag

Szerintem pont ez a baja neki is. :)

Gyerekkorában mindent megengedtek neki csak a gázcsapot nem.

(#1025) Geryson válasza Hellfire (#1024) üzenetére


Geryson
addikt

De barom vagyok, tényleg... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1026) Kosztinho válasza Hellfire (#1024) üzenetére


Kosztinho
tag

Így van :K

(#1027) Hellfire válasza Kosztinho (#1026) üzenetére


Hellfire
tag

Én csak egy fél megoldást tudok. Amikor kérik, hogy jelentkezzek át másik centerhez akkor mondom, hogy ok, de nem állítom át a frekit és innentől nem csesztet senki, aztán majd T/D körül bejelentkezem ahova írja az ATC. :DDD

Gyerekkorában mindent megengedtek neki csak a gázcsapot nem.

(#1028) Kosztinho válasza Hellfire (#1027) üzenetére


Kosztinho
tag

Nagyon cseles :DDD

(#1029) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!

Az F-18 ra nem lehet valami rakétát vagy üzemanyagtankot felpakolni??? Vagy valami progi kell hozzá ? Így túl csupasz :))

(#1030) Kosztinho válasza v!ct0y (#1029) üzenetére


Kosztinho
tag

A "gyári" Accelerationos f-18-ra tudtommal nem , viszont a captain sim Xload packjában lévőre több félét is lehet. :)

(#1031) v!ct0y válasza Kosztinho (#1030) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na meg is vettem ;]

(#1032) Geryson


Geryson
addikt

Ha már ilyen offline-pilóták vagytok, akkor javaslom az alábbi kiegészítőket, amivel kategóriákkal fel lehet javítani a beépített ATC stílusát...

Pro Flight Emulator Deluxe
Pro Flight Emulator: Voice Set Expansion Pack

Ez utóbbinál vannak példahangok és azt olvasom (remélem jól olvastam), hogy Magyarországon magyar akcentussal beszél az irányító! :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1033) v!ct0y válasza Geryson (#1032) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát ha tudsz mondani egy két jó szervert vagy mit akkor én mennék ;] :B

(#1034) Kosztinho válasza Geryson (#1032) üzenetére


Kosztinho
tag

wow, jó cuccnak tűnnek, majd lehet teszek velük egy próbát.Tényleg vannak benne jó fajta akcentusok(pl. az 5.en kicsit felröhögtem :)) )

Online repüléshez milyen plusz tudás/progi kell? Fóniát mennyire kell(ene) vágni? Gondolkodtam már rajta,hogy ki kellene próbálni, de még nem szántam rá magam ,hogy komolyabban utánanézzek :)

[ Szerkesztve ]

(#1035) Geryson válasza v!ct0y (#1033) üzenetére


Geryson
addikt

Kosztinho: Ez a magyar virtuális csapat hivatalos oldala: [link] Ők VATSIM-en irányítanak, tudtommal (bár ezzel a kérdéssel tüzetesebben még nem foglalkoztam) IVAO-n nem igen van magyar csapat fent - bár az tény és való, hogy az IVAO-n nagyobb a forgalom általában, de nekem az előbbi is bőven elég.

A pilóták/oktatás részben vannak benne a fónia alapfogalmak, ezeket érdemes 1-2-szer átolvasni. Azt azért elárulom, hogy amikor én 2003-ban felmentem először akkor fogalmam sem volt, hogy ott mit kell csinálni csak pár éves beépített ATC tapasztalataimra tudtam hagyatkozni de pár oldal elolvasásával (akkor még nem volt magyar oktatóanyag) és kérdezéssel belejöttem mint kiskutya a repülésbe, vagyis ugatásba. Nem vészes a dolog, csak ajánlani tudom, de tényleg el kell olvasni előtte az anyagot mert úgy szívesebben segítenek mindenkinek ha látják, hogy azért Te is megtetted az első lépéseket. Amúgy mindenki mint kezdő kezdi (de hülye mondat), szóval no para, bele fogtok jönni és a büdös életbe többet nem repülsz offline sztem. Menj fel, nézelődj, hallgatózz és tuti el fogsz indulni egy idő után egy iskolakörré. Ja, és mikrofon kötelező!

V!ct0y: A bemásolt linknél van a "linkek" rész és ott van a Squawkbox nevű progi ami sztem nagyon jó, de hasonlóan ajánlom az FSINN-t is de 2004-hez én az előbbit mondanám.

3 gyors tipp:

- Szedjétek le a Servinfo nevű progit, ott a VATSIM vagy IVAO gombokra kattintva meg is tudjátok nézni, hogy ki van online (pilóta és irányító)
- A COMM1-et tekerjétek be csatlakozás után a 122,8-ra, ez az úgynevezett UNICOM, itt irják be a pilóták a közlendőjüket, hogy közelednek, gurulnak, felszállnak, zuhannak (bár ezt ritkábban) és hasonlók. Fontos megjegyeznem, hogy ezt fél Európa látja, szóval csínján az üzikkel sőt kategórikusan utált ha valaki itt elkezd hülyeségeket, felesleges dolgokat beírni vagy akár chatelni!
- Chatelésre, kérdezésre egy tuti tipp: be kell írni a főablakba (SBOX) és a chat ablakba (FSINN), hogy ".msg MAHxxx[szóköz]és a mondandód". Értelemszerűen kinézel pl. egy MAH gépet a Servinfon és az ő számának az xxx-helyre történő beírásával meg tudod szólítani őt privátban úgy, hogy nem látja senki más. Így lehet kérdezni bármit, de illik megkérdezni előtte, hogy zavarhatod-e, mert nem mindenki szereti (vagy éppen leszáll és nem is ér nagyon rá)! A választ ugyanúgy kékkel kapod, ez azt jelenti, hogy privát üzit kaptál. Érdemes ilyenkor a kék üzire ráklikkelni és nyílik egy saját chat ablak, ahova már nem kell beírni az előbbi ".msg xxx" szöveget csak a mondandódat. Kieg: az idézőjeleket nem kell természetesen beírni, de a PONT(.) az msg előtt kell!

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1036) Geryson


Geryson
addikt

Ezt nézzétek meg!

VR Insight termékek
Magyar webshop hozzá

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1037) Kosztinho válasza Geryson (#1036) üzenetére


Kosztinho
tag

Oké, köszi , asszem ma át is nyálazom az oldalt.

Ha lenne fölös pár millióm,nagyon hamar el tudnám szórni ezekre a dolgokra :DDD
Az LCD kijelzős panel nagyon komoly, ilyet még nem is láttam.

(#1038) v!ct0y válasza Geryson (#1036) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szép összegek vannak...
Már csak a pilóta ülése hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

(#1039) Geryson


Geryson
addikt

Hát én ezt az MCP Combot szinte tuti megveszem, ez nagyon király és még az ára is elfogadható. Végülis nekem ez a repülés a hobbim 15 éve, így ennyi nálam belefér. A JetPit nem kellene, mert rohadt drága és így is van 2 monitorom amin nagyon szépen elfér minden, szinte csak a tekerőket használnám csak, akkor meg ott van az MCP Combo. Na olvasgatok egy pár tesztet...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1040) haky


haky
senior tag

Real Environment Xtreme

ezt rendeltem meg onlány...meg van valakinek? mik a tapasztalatok? mennyit esik az fps tőle?

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1041) v!ct0y válasza haky (#1040) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nekem csak a sima van meg, hát attól függ mit állítassz be neki minnél több felhő van nagy felbontáson akkor leszívja rendesen. :))
De nagyon szép is lesz tőle a játék :K

(#1042) Kosztinho válasza Geryson (#1039) üzenetére


Kosztinho
tag

Két monitor mellé tényleg fölösleges lenne a Jetpit( de attól még jól néz ki:) ) A Combo jó cuccnak tünik, és ha azt veszem, hogy külön-külön 3x annyiba kerülne, akkor még az ára is egész jó .Meg hát biztos nagyobb feeling azt tekergetni,mint egérrel kattintgatni:)

(#1043) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nincs esetleg egy rejttett csíttel előhozható Vadászgép a játékban?
Annyira szívesen mennék hangsebesség felett evvel a gyönyörű grafikával... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1044) v!ct0y válasza Ferdzsoo (#1043) üzenetére


v!ct0y
veterán

Sajnos csak az Accelaration kiegészítőben van egy F-18 as.
Nem vitték túlzásba a fiúk... :))

(#1045) Kosztinho


Kosztinho
tag

FSCopilot/FSInnhez nem tud valaki linket,hogy honnan lehetne leszedni? A hivatalos oldalon lévő valamiért nem működik... :W

(#1046) Geryson válasza Kosztinho (#1045) üzenetére


Geryson
addikt

Ezt nézed? Én most ráklikkeltem a leszedéshez és nálam ment...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1047) DeepDish válasza v!ct0y (#1041) üzenetére


DeepDish
őstag

Mi az,h csak sima ebbol 1 fele verzio letezik , nem?! :)

(#1048) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

http://simuladoresgame.blogspot.com/2008_10_01_archive.html

lehet mazsolázni:)

(#1049) radiatorcso válasza radiatorcso (#1048) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

a menő csávó törölteti a linket, nézzétek meg gyorsan:))

itt megjegyzem nem én raktam fel a netre:)

(#1050) Kosztinho válasza Geryson (#1046) üzenetére


Kosztinho
tag

Igen, innen próbáltam. Nem megy se FF,se IE, se Opera alatt a letöltés...De ha nálad megy, valószínű az én készülékemben lesz a hiba. Akkor majd letöltetem/átküldetem valakivel ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.