Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Köszönöm a válaszokat, mázlim volt:)

(#802) v!ct0y válasza (Kolombusz) (#800) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát elég fura a játék hátoldaán található minimum konfig :Y

neked inkább a 2004 et ajánlom

[ Szerkesztve ]

(#803) Kosztinho válasza (Kolombusz) (#800) üzenetére


Kosztinho
tag

Hát, nekem az adatlapomon lévő gépen 1024ben gyenge mediumon megyeget...a nagyobb reptereken esik le az fps,de ott csúnyán :DDD
Szóval egy próbát megér szerintem.
(ja meg persze DX9ben)

[ Szerkesztve ]

(#804) DeepDish válasza DrGonzo22 (#795) üzenetére


DeepDish
őstag

Acc tartalmazza mind2 csomagot!

(#805) nymus


nymus
csendes tag

Üdv Urak.
Jó pár évvel ezelőtt próbálgattam a repülést kezdőként, egy régebbi FS változattal. A vágy, megtanulni és élvezni a gép előtt a repülést azóta is élt bennem, minek következtében kaptam családomtól egy FSX-et (+ Acceleration). Nemrég összerakott gépem (3GH dual core,4GB RAM, HD-s videokártya, stb kellemesen elég - úgy gondolom - a futtatásához, melyet a mai telepítés után boldogan nyugtáztam. Szép a grafika, és az előkeresett usb-s joyst.is remekül mükszik.
Most jön a gond. Semmire nem emlékezem az irányítást illetően, szóval kérlek Benneteket ne hajtsatok el, tudom, vissza kell olvasni, meg is teszem, csak honnan? Hol lelek vmi segítséget, mi, hol, hogyan műkszik, az alapoktól kezdve, fék, gáz, stb... Bocs a lámaságért, de nagyon szeretném az alapoktól úgy kezdeni újra a tanulást, hogy hosszú távon sikeresen repkedhessek a különböző gépekkel.
Ha lehet, magyarul, vagy németül fellelhető tudnivalókat mondjatok, mert az angolom nem a legjobb.
Köszönettel és üdvözlettel: Nimusz Attila

(#806) DrGonzo22 válasza nymus (#805) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Szia,

Learning Center/Lessons gyakorlatilag egy tanfolyammá alakítja a játékot, de angolul van. Ha letöltöd a német verziót, akkor ott el tudod olvasni az összes elméleti leírást, sőt egy darabig nem is kell aktiválni a játékot, szóval a tanuló repülések egy részével is biztosan végezni tudsz német instrukciókkal.

Üdv, kzs

(#807) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Akadt egy kis gondom.....
Feltettem az sp1, sp2 őt és néha a kép megáll játék közbe de repülök tovább le tudom pausezni, csak a kép áll meg kb 5 mp re aztán meg csodálkozok, hogy beleálltam a földbe.
Találkozott már valaki hasonlóval??

(#808) nymus


nymus
csendes tag

B.U.É.K! Minden kedves repkedni szerető emberkének! :-)

(#809) Kosztinho válasza v!ct0y (#807) üzenetére


Kosztinho
tag

Én találkoztam.
Normális megoldást nem tudok rá, de azt megfigyeltem ,hogy akkor csinálja,ha a default cockpitban több panel is meg van nyitva. Azóta csak egyet nyitok egyszerre,és igy nem áll meg a kép.
(Érdekes módon más nézetnél nekem nem csinálja...)

(#810) v!ct0y


v!ct0y
veterán

A 2004 hez honnan lehet updateket leszedni az elejétől kezdve??
Mert én egyet nem teláltam.... :(

[ Szerkesztve ]

(#811) feka007


feka007
nagyúr

Hova rakjam be a netről letépett repülőket, hogy aztán menjenek? :)

(#812) Geryson válasza v!ct0y (#810) üzenetére


Geryson
addikt

FS9-hez csak egy update volt, a 9.1 de ettől igazából semmit ne várj, mert konkrétan kijavít egy pár sceneryt és szevasz. Hozzá sem vethető az FSX 1-es és 2-es updatejéhez!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#813) lesaux válasza feka007 (#811) üzenetére


lesaux
veterán

Ezt így macerás leírni. Van hozzá egy txt fájl ideális esetben, ott elmagyarázza. De azért megpróbálom, tegyük fel, hogy van egy új 747-esed, texture.CARG könyvtárban.
A letöltött könyvtáradat áthelyezed ide: c:\program files\microsoft games\microsoft flight simulator x\simobjects\airplanes\b747_400
Ugyanebben a könyvtárban az aircraft.cfg fájlt megnyitod, és a [fltsim.x] szekció mögé, de még a [General] szekció elé bekopizod azt a szöveget, amit a txt fájlban találsz, kb. ilyen lesz:

[fltsim.9]
title=Boeing 747-400 Cargolux
sim=Boeing747-400
model=
panel=
sound=
texture=CARG
kb_checklists=Boeing747-400_check
kb_reference=Boeing747-400_ref
atc_id=LX-NCV
atc_airline=Cargolux
atc_flight_number=110
atc_heavy=1
atc_parking_types=CARGO
ui_manufacturer="Boeing"
ui_type="747-400"
ui_variation="Cargolux"
ui_typerole="Commercial Airliner"
ui_createdby="Microsoft Corporation"
description="More than 30 years ago, the 747 made its first trip from New York to London. Since then, it's become the standard by which other large passenger jets are judged. Its size, range, speed and capacity were then, and are now, the best in its class."

Két dologra kell figyelni, ezeket beboldoztam.
Az egyik a [fltsim.9], itt a 9-es helyére a sorban következő szám kerül.
A másik a texture=CARG. Emlészünk, ugye, hogy a könyvtárnevünk texture.CARG volt? Az a lényeg, hogy megegyezzen.

Ha van egyszerűbb, azt írjátok le, köszi. :)

(#814) feka007 válasza lesaux (#813) üzenetére


feka007
nagyúr

Thx :R

(#815) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok! Van egy leírás, amit nem értek a Rod Machado féle virtuális tanfolyamon (nem az angollal van a gond). Az oldalszélben való leszállásról szóló fejezetben van a "crabbing" nevű technika is leírva, és több dolog sem derül ki számomra a szövegből. Ugye azt írja, hogy forduljunk a szél irányéba szép fokozatosan, eddig világos, amivel gondom van, az az, ami ezután következik. Ugyanúgy döntve tartom a szárnyakat a csűrőlapokkal, vagy csak a "rudder"-el tartom ilyen döntött helyzetben a gépet, és a csűrőket csak fordulásra használom? Az se világos, hogy mi a kívánt pozíció; a gépnek vízszintesben kell-e maradnia a befordulás után, és csak a menetirány-orr között keletkezik egy, a szélerősségtől függő szög a két dimenziós, talajjal párhuzamos metszetben, vagy a gép a befordítás után is megdőlve marad.
Az egyik későbbi ábrán egy kabinbelsős ábra van, ezen nincs bedöntés, tehát gondolom a csűrőket csak a befordításra kell használni, utána pedig csak ellentartani a szélnek a pedálokkal, de nem vagyok benne biztos.

Bocsánat, hogy sok angol szót írtam, de sajnos nem tudom a pontos magyar megfelőiket, ezért így legalább egyértelmű, amit írok:)

Előre is köszönöm.

(#816) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Ez szerintetek miért van :F
sp1 ,sp2 előtt nem volt ilyen

[ Szerkesztve ]

(#817) Geryson válasza DrGonzo22 (#815) üzenetére


Geryson
addikt

Tudtommal leszállás előtt oldalszélnél mindenképpen a függőleges vezérsíkon lévő oldalkormányt (azaz a ruddert) működtetik a pedállal ezzel érik el, hogy a gép bedölés nélkül alkossa az általad is említett szöget, ami ellensúlyozza az oldalszél hatását. A bedöntést azért nem hiszem, hogy szabadna alkalmazni, mert akkor a talajra érés pillanatában az egyik főfutó túl nagy terhelést kapna.

Normális esetben fordulásnál egy bizonyos sebességig úgy tudom lehet használni a ruddert, de a keletkezett nyomaték miatt ilyenkor ezt együtt kell használni a csűrővel. A szomszédunk kapitány rákérdezzek ezekre, hogy jól sejtem-e?

v!ct0y: Hát ez nagyon komoly. Jól látom, hogy a talajgrafika egy bizonyos szegmensét kicserélte ilyen Windows-os képre? Nem piszkáltál ott semmibe bele? Vagy az a gondod, hogy rohadt közel van egymáshoz a 2 gép? :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#818) haky


haky
senior tag

Sziasztok!

Problémám van (kinek nem) föltettem az FSX-et majd a hozzá tartozó SP1-et, majd az FS Global 2008-at és még mindig mindig ugyanolyan mint volt. Korfu (Kerkira) ugynúgy rossz. hibás, nem is hasonlít még a sziget formája sem a valósághoz....

Mi lehet a baj?Aki használ FS Global-t az kivághatna egy felülnézeti képet az említett sziget repteréről (kerikira a City neve). És akkor látnám, h nálam van-e probléma..

üdv és köszi
Laci

Aki másnak retyvetyutyu...

(#819) haky


haky
senior tag

Szóval erről beszélek:

FS2004:

FSX:

Ennyit ér a global 2008...érdemes volt megvennem:(

Aki másnak retyvetyutyu...

(#820) Csorbi válasza v!ct0y (#816) üzenetére


Csorbi
addikt

Ilyen problémák néha nekem is megjelennek sajna, de csak DX10 alatt. A másik jellemző hiba, hogy amikor kirajzoltatom a taxi útvonalát, akkor igen erőteljesen, csúnyán villódzik a sárga vonal, vagy meg sem jelenik. Asszem SP2-vel került bele a DX10, azóta ilyen. Driverek legújabbak, de minddel ezt produkálta eddig.

(#821) haky válasza Csorbi (#820) üzenetére


haky
senior tag

Ezekért a bug-okért nem teszem fel az SP2-t csak SP1...SP2-vel nekem néha van érdekes frame leesés..SP1-el ugyanott semmi gond...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#822) DrGonzo22 válasza Geryson (#817) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ok köszi, bár én csak a kisgépes "tanfolyamot" csináltam Rod Machado-val, ez is ott volt. Amúgy nem a bedöntésre gondoltam, ezt külön módszerként írja ő is, hanem csak arra, hogy a "crab" (sajnos nem tudom, ez mi a fene lehet magyarul) alatt a csűrőt is használva forduljunk a szél irányába. Én csak azt nem értem, utána mi jön. A gép döntését megszüntetjük, ha elértük a kívánt irányt, és a rudder-rel tartjuk szélirányban, vagy marad a döntés is. (Szinte biztos vagyok benne, hogy dönteni csak a ráfordulás alatt kell, de akkor sem 100%:) )

(#823) v!ct0y válasza Csorbi (#820) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az a villódzás nálam is jelen van de nem csak ha bekapcsolom a taxiútvonalat.
És nálam sp1, sp2 óta van ez, sőt néha még a kép is befagy pár másodpercre de a gém megy tovább csak a kép áll meg........ :Y

(#824) Flatron710


Flatron710
tag

Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen módon lehet addon-okat berakni/feltelepíteni a játékba? Mert nekem *.bin kiterjesztésűek és nem tudom, hogy mit kezdjek velük. :( (dupla kattintásra a VLC akarja megnyitni, ami persze nem jön össze)
Lehet, hogy már szerepelt ilyen kérdés, de mivel nem tudok napi rendszerességgel a fórumon lenni, így valószínű, hogy lemaradtam róla.
Előre is köszi a segítséget!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#825) Geryson válasza Flatron710 (#824) üzenetére


Geryson
addikt

háááát, a .bin kiterjesztés igazából nem az a téma, amit szívesen látnak ezen a fórumon (sem).

Segítségképpen talán annyit, hogy ez egy cd-kép (egy bináris file), amihez egy cd-képet beolvasni tudó progi kell...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#826) Flatron710 válasza Geryson (#825) üzenetére


Flatron710
tag

Köszi!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#827) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Még visszatérve a 2004 hez:)
Mivel lehet úgy körbenézni a fülkében mint az x be??
Progi kell hozzá vagy alapból úgy van és csak nálam nem jóó??
HELP PLÍZ

(#828) DrGonzo22 válasza v!ct0y (#827) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Én a joystick szoftverében állítottam be a hat switch-et. Il-2-höz tudom, hogy létezik olyan külső program, ami kezeli a hat switch-et, ha esetleg a joy alap szoftvere nem tenné, 2004-ről sajnos semmi info-m. De szinte biztos, hogy a joy szoftverében be tudod állítani.

(#829) Geryson válasza v!ct0y (#827) üzenetére


Geryson
addikt

Annyit még azért hozzáfűznék, hogy csak "virtual cabin" nézettel rendelkező gépekben bírsz teljesen körbenézni! Egyébként csak előre, jobbra előre, jobbra, stb., ahogy a hat-switch engedi!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#830) DeepDish válasza haky (#819) üzenetére


DeepDish
őstag

Van hozza ajvitas is, azt is feltetted?

(#831) feka007


feka007
nagyúr

Most szedtem le a space shuttle kiegészítőt, próbálta már vki? Sztem jó, bár egyelőre még a hajtóműveket sem sikerült beindítani :DDD Így néz ki:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#832) feka007


feka007
nagyúr

Vki el tudná magyarázni, hogy a kezelőpanelen mi mire jó a játékban? Mert egyelőre csak annyit tudok, hogy nyomom a gázt, meg fordulok, de jó lenne precízebben tudni. :) És ha esetelg vki próbálta ezt a shuttle kieget, hogy lehet bekapcsolni a hajtóműveket? ctrl+e nem reagál

[ Szerkesztve ]

(#833) DrGonzo22 válasza feka007 (#832) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Learning Center-be lépj be, és jobb szélső fül Lessons. Kapsz egy valós oktatót (Rod Machado a neve), mindent leír, az egyes leckék után, pedig repülős gyakorlat következik.

(#834) Csorbi válasza haky (#819) üzenetére


Csorbi
addikt

Az Ultimate Terrain X Europe-t javasolnám, az sokkal pofásabbra megcsinálja Korfu-n Kerkyra-t.

(#835) Dragbajnok válasza feka007 (#831) üzenetére


Dragbajnok
tag

Szia!
Privátban dobnál egy linket ,hogy honnan húztad le ezt a kiegészítőt? :R

(#836) feka007 válasza Dragbajnok (#835) üzenetére


feka007
nagyúr

elküdlve :)

(#837) Dragbajnok válasza feka007 (#836) üzenetére


Dragbajnok
tag

Válasz is ment.

(#838) Bator92


Bator92
tag

Tudna valaki segíteni, hogy honnan tudok kiegészítőket letölteni? Ez az űrsiklós engem is érdekelne.

(#839) zsolt1129 válasza Acor (#756) üzenetére


zsolt1129
addikt

:D :C

(#840) Geryson válasza Bator92 (#838) üzenetére


Geryson
addikt

Ilyen kérdést ilyen nyilvánosan??? Ráadásul egy kvázi-tagtól...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#841) ScouserHUN


ScouserHUN
tag

Helóka! A hírdetésekhez már feltettem, szóval van egy eladó FSX-em! Érdeklődni PÜ-ben

(#842) haky válasza Csorbi (#834) üzenetére


haky
senior tag

Köszi!

Az Ultimate Terrain X Europe-t föltehetem a Global 2008-ra????

Melyiket tegyem fel elsőként??

ÜDv és köszi
Laci

Aki másnak retyvetyutyu...

(#843) Csorbi válasza haky (#842) üzenetére


Csorbi
addikt

Gőzöm sincs, nincs Global 2008-am :B
De szerintem első körben szedd le a Global 2008-at ha lehetséges, és próbáld meg csak az Ultimate Terrain-t magában.

(#844) Geryson válasza haky (#842) üzenetére


Geryson
addikt

Természetesen, merthogy a kettőnek köze nincs egymáshoz!

Az [FS Global 2008] az egy mesh, azaz egy világméretű domborzati térkép, magyarul még szebbek, még pontosabbak a hegyek, folyók, tavak, hasonlók. Nem optikára, hanem helyzetileg és magasságilag ill. mélységileg.

Az [Ultimate Terrain X] az meg egy utakat, vasútvonalakat, városokat, tengerpartokat rendberakó program. Magyarul ha elindulsz Pestről, akkor az autópálya felett el tudsz szépen repülni Münchenig. Ez szép ill. VFR-ben igen hasznos, hiszen erre épül a VFR.

Nem mondom, hogy az egyik nem nyúl bele egy kicsit a másikba, de a kettő funkciója igazából más, így ÉN mindkettőt javaslom úgy, hogy abszolúte elsőnek az FSGlobal-t tenném fel és minden egyes plusz tájszintű kiegészítőt erre tennék rá.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#845) Geryson


Geryson
addikt

Urak! Deepdish-el (is) többször beszéltünk arról, hogy milyen komoly hardware-igénye van ennek a proginak és mennyire nem játszható. Na, a múlt héten meghúztuk a gépem (rövidesen be is fogom írni az adataim közé) és fizetős, sokpoligonos C441-el a világ egyik legsűrűbben lakott részén (Los Angeles és Las Vegas vagy San Francisco) is megvan tök stabilan a 20 FPS, sőt inkább 20 és 30 között van (30 nálam a limit)! Vannak még apróbb stabilitás gondok, de tolok képet ahogy a héten belőjjük pontosan a gépet. Forgolódtam, külső nézet távolról, belső nézet, földön, levegőben, mindenhol!

Egy dolog már most tuti! Vagy online repülés, vagy forgalom (General Aviation és Airliner) lehúzva nullára! Azt vettem észre, hogy ez a sz@r annyira megfogja a gépet, hogy az valami hihetetlen!

Van olyan gamer, akinél szintén f@szán meg a játék? A grafikabeállításoknál konzultálnék szívesen, merthogy állítólag van, amit tökre felesleges feltolni magasra.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#846) DeepDish válasza Geryson (#845) üzenetére


DeepDish
őstag

En tegnap kezdtem el uj gepemre telepiteni dolgokat, de meg hangkari driver vadaszas stb es beszamolok rola en is, csak este pezsgozest valasztottam igy felbemaradt! :)) :))

(#847) Geryson válasza DeepDish (#846) üzenetére


Geryson
addikt

:D

Milyen gépet vettél? Mi most 4.2-re húztuk a 3.16-os 8500-asomat és mondom olyan változás lett, hogy ha sikerül stabilra belőni a gépet (3-4-5 óra játék után be-besz@rik vagy szakadozik és kifagy) akkor veszek is meg a PMDG 747-est! 80 dollárért adják, nem szívbajosak...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#848) Csorbi válasza Geryson (#845) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem a grafikát fel lehet tolni, a középkategóriás VGA-knak már nem kottyan meg a mindenütt max beállítás, pontosan azok a dolgok fogják meg a gépet, amit írtál, vagyis a marha nagy számításokat igénylő, lemodellezendő dolgok, mint pl. a környező légi forgalom, az időjárás (főleg a változó!). Ezek miatt igényel jóval többet CPU oldalról, mint VGA-ról.

(#849) Geryson válasza Csorbi (#848) üzenetére


Geryson
addikt

Időjárás nekem alapból Active Sky. Mindig. Mondjuk mivel úgy sem szereti az FSX a ki-beugrálást, így lehet feleslegesen vettem meg, mert úgy látom az FSInn elég fasza időjárás beszerzés és leszimulálás területén.

Eskü a forgalom (mármint a 100%-os) levesz vagy 15 FPS-t. Grafikánál azért kérdem, mert tudom, hogy pl. azt hiszem az a scenery csúszka, ahol a részletességet lehet állítani cm / m-ben ott felesleges pl. egy bizonyos szint alá húzni, mert nincs olyan részletes grafika még az FSX-hez. Azt hiszem a mesh részletességnél is felesleges 65 alá menni, mert az FSGlobal most 65m per másodperces.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#850) DeepDish válasza Geryson (#847) üzenetére


DeepDish
őstag

e8500 van most nekem is epp, de 4.5 Ghz lenne a cel! :R
Gtx 260 van 280 orajeleken, de lehet valtok 55nm karira, meg kattogok rajta! ;)
4 Gb ram boveneleg vista 64 bit ala! X-FI hangkarival!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.