Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Csorbi válasza cintula187 (#18000) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor valami mégis frissült....a legutóbbi ottani sikeres repkedéshez képest!
(Vagy az FS, vagy a HVFR)
Evidens, hogy ilyenkor az adott helyszínt érintő sceneryket kell offolni.

(#18002) dareal


dareal
tag

sajnos az utolsó nagy frissítés hazavágta LHBP környékét, de szerencsére azóta ezt már javították! :) nem csak HVFR volt érintett, hanem nagyon sok 3rd party addon. hotfix javította.

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18003) cintula187 válasza dareal (#18002) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi. Akkor visszapakolom az addont.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18004) Ablakos


Ablakos
őstag

Az összefoglalóban a P3d ajánlott licensze a Academic. Ez nem egyetemistáknak vagy tanulóknak van? Vagy nem jól értem a licensz besorolást?

(#18005) Csorbi válasza Ablakos (#18004) üzenetére


Csorbi
addikt

Mindennapos használatra, az FSX alternatívájaként, fotelpilótáknak. Ha meg nagyon expert vagy, akkor meg úgyis tudod, hogy pontosan melyik kell neked...

(#18006) Csorbi


Csorbi
addikt

Valami fullosabb AI traffic kiegészítőt talált már valaki MSFS-hez? Legalább olyasmire gondolok, mint amilyen az Ultimate Traffic Live FSX/P3D alá.
Szóval, nagyjából valós forgalom, minél pontosabb géptípusok és livery-k...

(#18007) Korcsii


Korcsii
őstag

MSFS LHSim LHBP released.

(#18008) cintula187 válasza Korcsii (#18007) üzenetére


cintula187
addikt

Aki megvette p3d hez nem kap erre kedvezményt? :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18009) dareal


dareal
tag

[LHSim LHBP FS2020 videó]

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18010) BB9000 válasza Korcsii (#18007) üzenetére


BB9000
senior tag

klassz lett! 90% -os akció nem lesz valamikor? (Vagy hasonló)
:)

(#18011) Jorus válasza dareal (#18009) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez nagyon gyilok lett! :R :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18012) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok! egy kis segítség kéne..Az történt, hogy win10 újratelepités volt szükséges, és az FS2020 eddig egy külön ssd-n volt egyedül. Ez már ez csak kicsit sántított, mert korábban véletlenül beletöröltem a programba a sima fsx eltávolítása során. Egy kis segítséget kaptam, és valahogy kijavítva rátöltögetett 37 GB-t, ettől működött, de csak 91 GB lett. Most betettem egy 500 GB -s ssd-t, a C re, és arra akarom újból telepíteni az egészet, mert úgy tudom hogy pillanatnyilag már 127 GB a mérete. El is indítottam, és csak 77 GB-t telepít mint update... Valamit nagyon elcsesztem, kérlek mondjátok hogy mi lehet a probléma? Ha kell, újra kezdem az egészet.. sajnálom, hogy ilyen béna vagyok ezekben a kérdésekben..Lehet, hogy miután az xbox gamepass-t is újra kellett telepíteni, ott hibáztam valamit..

(#18013) Csorbi válasza Gudi (#18012) üzenetére


Csorbi
addikt

Távolítsd el az egészet a Gépház, Alkalmazásokból (Microsoft Flight Simulator néven van), majd gép restart, és kezdd az egészet a legelejétől.

(#18014) bunnyhu válasza Gudi (#18012) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Egyrészt javaslom, hogy a telepítéskor adj meg te valami ésszerű foldert, hogy hova cuccoljon. Klasszikus pl. a c:\fs2020 és akkor a jövőben nem lesz gond a megtalálással.
Másrészt nem tudom mi pontosan a méret, de az függ attól hogy melyik verzió és hogy miket telepítettél fel. Ugye a 3 verzió közötti eltérés a részletes repterek és repülők száma között van, nekem pl. csomó fel sincs rakva, ahogy pl. amikor kijön a world update az is felrak valamit alapban,de te rakod fel külön még a storeból megvéve (ingyen) és ott is jön vele még további külön telepíthető ez-az. Ezek mind tolják felfele a méretet, szóval a 127GB nem biztos hogy a csupasz alap.
Nekem egy közepes van felrakva de pl. sok reptér nincs telepítve, így 137GB , ha mindent felrakok az még gigákat dobna rá.
Mellesleg at 512-es rendszer SSD sovány lesz már most szólok, legalább TB-os kellene, különben el fog fogyni.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#18015) energomatt válasza bunnyhu (#18014) üzenetére


energomatt
senior tag

Az "ésszerű" folder eleve nem lehet a C meghajtón.

(#18016) Csorbi válasza bunnyhu (#18014) üzenetére


Csorbi
addikt

Bőven elég lesz jó ideig az 500-as is. Jelen állás szerint a Premium Deluxe sem eszik többet 150GB-nál, egy-egy fizetős reptér megvan 2-4 GB-ből (LHSim LHBP-je pl. 2.2 GB). Szóval nem eszik olyan forrón a kását. Ezzel a tendenciával még 5 év múlva is elég lesz az 500-as, de ha időközben mégis kevés lesz, akkor bármikor lehet upgradelni, és szimplán átklónozni.

(#18017) energomatt válasza Csorbi (#18016) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem kell átklónozni, tehát cserélni sem! A Community könyvtár lehet üres (sőt célszerű is, ha az) és az éppen használt kiegészítőket az éppen használt reptereket könnyedén be lehet linkelni a megfelelő programmal egy másik SSD-ről is.

(#18018) Gudi


Gudi
tag

Köszi nektek a tanácsokat! most ott tartok, hogy az eddig külön ssd-n lévő 97 Gb-s FS2020-at a lemez formázásával eltüntettem, és próbálom a C re telepíteni. Egyúttal a gépházban eltávolítottam azt a kis maradékot ami a első telepítési próbálkozásmnál ott maradt azt hiszem a C-n. Igen ám, de amikor elkezdi telepíteni teljesen újonnan a programot "cheking for update"-val kezd, és 77 GB-t akar feltenni.. :W Akkor most mi van ezzel? a standard verzió, ami nekem van 127 Gb, legalábbis az van írva...gondolom a legfrissebb tapaszokkal együtt. pls segítsetek lécci.. :)

(#18019) energomatt válasza Gudi (#18018) üzenetére


energomatt
senior tag

Ezzel nem távolítottad el, a programok nem csak ott vannak ahova telepíted őket, hanem rejtett könyvtárakban és a reigistryben is a C meghajtón. Ezért kell uninstallálni lehetőleg megfelelő programmal, pl. Geek Uninstaller.

(#18020) bunnyhu válasza energomatt (#18015) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem értünk egyet. Az M2 az jellemzően rendszer diszk, hogy legyen gyors a windows és programok betöltése. És az FS-t is érdemes a leggyorsabb ssd-re rakni, tehát az m2-re tehát a C-re. Plusz nekem a C az ami mehet a levesbe, mert csak pótolható tartalom van rajta - windows, programok. A data mind külön meghajtón (meg persze backupolva). Szóval de, a C-re rakni az FS-t teljesen reális döntés. És mivel manapság 50 giga alatt már nem létezik játék, de inkább 50-100 vagy felette, egy 500-as SSD kb arra jó, hogy ráraksz egy win10-ez, az FS-t és max 1 játékot, mert ugye SSD-t nem rakunk csurig pláne nem system-et.
Persze ha van pénzed 2db M2-re akkor nem kell a C-re pakolni valóban.

Aztán persze ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz :)

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#18021) Gudi válasza energomatt (#18019) üzenetére


Gudi
tag

Hát most csináltam a C-n egy új könyvtárat FS2020 néven, és ide kezdtem el telepíteni a programot ami továbbra is csak 77 Gb-t ír. Ő alapból a c/ users/appdata /lokal stb..-re akarta, nem tudom, hogy ettől Ő még rak oda is? Most megvárom hogy tegye ezt a 77 Gb-t aztán meglátom mire mentem vele.. holnap délutánra talán felmegy..

(#18022) Gudi válasza bunnyhu (#18020) üzenetére


Gudi
tag

van még 2 db 250 -es ssd is, de azokat pillanatnyilag nem használom, az egyikről töröltem le az FS2020-at..Ezenkívül még 2 db 1Tb-és vinyó is, amin adatok vannak

(#18023) Csorbi válasza bunnyhu (#18020) üzenetére


Csorbi
addikt

Gyakorlatban nincs észrevehető különbség MSFS-nél M.2 NVME és egy SATA3-as 2.5-ös SSD között. Tudom, mert nekem is van mindkettő... de akár ki is monitorozhatod szimla feladatkezelővel, sosem hajtja csurig egyiket sem.

Persze a benchmarkok meg a puszta számok jól mutatnak M.2-nél ;]

(#18024) fatal` válasza bunnyhu (#18020) üzenetére


fatal`
titán

Nem értek egyet. 500-as nvme rendszernek bőven elég, és egy külön SSD a játékoknak. Nem lesz az FS szignifikánsan gyorsabb, ezért arra akár egy SATA is elég, csak legyen nagyobb. De ha csak FS-nek kell akkor annak még egy 500-as vagy terás sata is megfelelő. Akár több meghajtó is lehet a community folder bizonyos részeit simán át lehet linkelni másik meghajtóra (vagy becsatolod a disket mint mappa).

(#18025) energomatt válasza bunnyhu (#18020) üzenetére


energomatt
senior tag

A C meghajtó nálam praktikusan a leggyorsabb SSD-n található, (amúgy, csak 1 SSD-m van) mellette lehet több partíció ugyanazon a leggyorsabb SSD-n. A D meghajtómon van az FS, értelemszerűen a leggyorsabb SSD-n. Viszont a C meghajtó, amire nem telepítek programot, 5 perc alatt menthető viszonylag kevés helyfoglalással (20Giga) és 5 perc alatt visszamásolható, bármilyen gond esetén. Ez talán nem mindenkinek ésszerű, nekem nagyon is az.

(#18026) energomatt válasza Csorbi (#18023) üzenetére


energomatt
senior tag

Ugyanakkor megjegyzendő, hogy van némi gyakorlati előnye a ház szellőzése szempontjából.

(#18027) Csorbi válasza energomatt (#18026) üzenetére


Csorbi
addikt

Akinél ez bármilyen számottevő problémát okozna, az vegyen egy normális, a kor követelményeinek megfelelő házat megfelelő levegőkeringetéssel. Ez már 2005-ben is kb. alap volt az erre igényeseknél.

(#18028) energomatt válasza Csorbi (#18027) üzenetére


energomatt
senior tag

Én nem tudok ennyire régre visszaemlékezni. 1985-ben vettem az első számítógépemet. Azóta is hidegvizes palackokat teszek a számítógépeim közelébe, azzal hűtöm őket.

(#18029) Csorbi válasza energomatt (#18028) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor biztos emlékszel, hogy lényegében a 486-osok voltak az első procik 1992 körül (mire ide is eljutottak) amelyekre rá volt írva, hogy hűtőborda szükséges hozzá - előtte nem tudom mit hűtöttél a hidegvizes palackokkal, de jól hangzik, nyest lakik benne? ;]

(#18030) energomatt válasza Csorbi (#18029) üzenetére


energomatt
senior tag

Szóval a tréfát félretéve, nincs semmi ellentmondás abban, hogy egy jól szellőző, korszerű házat használ valaki és azon belül igyekszik minél jobb légáramlást biztosítani különböző eszközökkel, mint amilyen az M.2 SSD, vagy pl. a moduláris táp. Sőt!

(#18031) BB9000


BB9000
senior tag

1 TB-os Samsung 970 EVO ssd-n a helyfoglalás (Premium Delux edition) :
Community folder = 137 GB ,
Official folder = 140 GB.
Minden az alapértelmezett folderstruktúrába lett telepítve a C:-re.
A program elindulása 5 perc!!!! Szerintem sok. Üres Community folderrel néhány másodperccel gyorsabb csak.

[ Szerkesztve ]

(#18032) Csorbi válasza BB9000 (#18031) üzenetére


Csorbi
addikt

És szerinted az SSD az oka...? :U Nézd már meg feladatkezelőben betöltés közben mennyire tekeri az SSD-t...na az pont elég messze lesz onnan mint amennyit az SSD tud. :D

(#18033) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!Na végre sikerült újratelepíteni az FS2020-at. Tanácsotokra csináltam egy könyvtárat a C-n. Van azonban egy érdekes dolog, amit nem értek... 0-ról indulva a telepítő felrakott 77,4 Gb, de amikor megnéztem a total commandert, ott 94,9 Gb található és az mind az offical könyvtárban van, a community ben pedig 0.
Ezt még csak el tudom képzelni, de hol van a többi, amiket updatelt a program? Úgy tudom hogy már 120 felett jár egy standard kiadás!
Ettől függetlenül azért jól működik, nem tudom hol hiányozhat benne a hiányzó 30 Gb?
Ez csak az alapprogram? Nekem jár 20.000 Ft-ért a többi update is, nem?
Tegyetek már légyszi világosságot a fejemben.,.

(#18034) macy válasza Gudi (#18033) üzenetére


macy
addikt

Nézd meg a content managert.

(#18035) BB9000 válasza Csorbi (#18032) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem azért írtam, hogy sok az 5 perc indulásnak, mert az ssd-t hibáztatnám. Érdeklődöm, hogy nálatok mennyi idő alatt indul el ?

(#18036) energomatt válasza BB9000 (#18035) üzenetére


energomatt
senior tag

Steam-ből gyorsindítással (ASOBO logo nélkül) 1 perc 58mp.

(#18037) Csorbi válasza BB9000 (#18035) üzenetére


Csorbi
addikt

2 perc 55 mp. MS Store, Premium Deluxe verzió, 2 TB-os Kioxia (Toshiba) XG6 NVMe SSD-n.

(#18038) macy válasza BB9000 (#18035) üzenetére


macy
addikt

Nálam parancsikontól menüig 3 perc 40 mp. 860 EVO 500GB.

(#18039) Gudi válasza macy (#18034) üzenetére


Gudi
tag

megnéztem a content managert...A helyzet a következő: letöltöttem 77 ,4 Gb-t, a space user 94,93 Gb, a Mandatory contet pedig 74,59. 143 db INSTALLED fájl van, (UP TO DATE), Not istalled pedig 0. Ezek repgép festések, repterek, training fájlok. Továbbra sem tudom, hogy azok az updatek, amiket szorgalmasan töltögettük rá az újratelepítés előtt, hol vannak, illetve miért nem hiányoznak? A standard kiadás jelenleg ezekkel együtt már kb 127 Gb.. Az újratelepítés előtt nekem is annyi volt már..
Csak hogy én is beszámoljak az indítási időről: Nekem a parancsikontól számitva 1 perc 15 mp mire a kezdőképernyő előjön, de amíg játékra kész az 2 perc 20 mp. Ez az új 500 Gb -s ssd- ről indul

(#18040) Csorbi válasza Gudi (#18039) üzenetére


Csorbi
addikt

Minden újratelepítéskor az aktuális, friss verziót telepíted fel. :U Ez kb. minden online cuccnál így van.
A lényeg itt van:

Mi az aggódás tárgya? :)

[ Szerkesztve ]

(#18041) Gudi válasza Csorbi (#18040) üzenetére


Gudi
tag

A szerint a képernyő szerint, amit küldtél nálam a microsoft flight simulator mérete mindössze 9.64 GB...(névszerint keresve összes meghajtó) Akkor ez hogy lehet? És minden működik tulajdonképpen... Asszem feladom, és belátom hogy informatikai tudás nélkül reménytelen dolog ezt az egészet megérteni... :) Maradjak én csak a repülésnél... :)
Neked a 147 GB a delux kiadás?
utolsó kérdés: hogyan tudok képernyőképet csatolni, de nem a paint-tal?

(#18042) Csorbi válasza Gudi (#18041) üzenetére


Csorbi
addikt

Úgy, hogy a többi ott van ahová telepítéskor megadtad neki az elérési utat, ez valószínűleg az új 500-as SSD-n van, ott kellene megnézni a mappaméretet (jobb klikk a mappán, és tulajdonságok).
Ez a Premium Deluxe verzió.
Képmetsző alkalmazással lehet képernyőrészletet kivágni, már tizenX éve benne van a Windowsban.

(#18043) Gudi válasza Csorbi (#18042) üzenetére


Gudi
tag

Na így néz ki

(#18044) Gudi válasza Gudi (#18043) üzenetére


Gudi
tag

nem sikerült...a képmetszővel készült kép rendben van, de a beszúrásnál kérte a kép linkjét, de a mentett képnek nincs linkje... bocs hogy ennyire béna vagyok :D

(#18045) Gudi válasza Gudi (#18044) üzenetére


Gudi
tag

na végre sikerült

(#18046) Csorbi válasza Gudi (#18045) üzenetére


Csorbi
addikt

Mondjuk C:-n belül az alapértelmezett helyen kívül máshová rakni a FS mappáját szerintem nincs sok értelme, ezt akkor kellett volna megtenni, ha lett volna fizikailag erre egy külön meghajtód, mondjuk D: és arra pakolod a cuccot. Így csak felesleges bonyolítás az egész.

(#18047) Gudi válasza Gudi (#18043) üzenetére


Gudi
tag

Itt van az alkalmazások kezelése
a szimulátor 9,64 GB... :))

(#18048) Csorbi válasza Gudi (#18047) üzenetére


Csorbi
addikt

Persze, hiszen ez csak az alapértelmezett helyre leszedett cuccot számolja. Ha az megváltoztatod, azt nem számolja bele.

(#18049) Gudi válasza Csorbi (#18048) üzenetére


Gudi
tag

Akkor azt javaslod, hogy valami jó unistall programmal ( mondjuk Revo unistaller) töröljem le, és hagyjam hogy oda töltődjön, ahová alapértelmezetten szeretné, hogy azután minden update odamenjen magától? Hely van, időm van...(nyugdíjas vagyok) és akkor nyugodtabb lennék :)
Vagy hagyjam így? mit javasolsz nekem?

(#18050) Csorbi válasza Gudi (#18049) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt neked kell tudnod, hogy a jelenlegi tendenciát tekintve a C: meghajtó mikor fog betelni, az látszik, hogy jelenleg kb 250GB a szabad hely, tehát bőven maradhat így ahogy van most.
Ha majd már szűkösnek ígérkezik a tárhely, akkor egyszerűen veszel egy második SSD-t, (az lesz mondjuk a D: ) áthelyezed rá az FS2020 mappát, majd a
"C:\Users\felhasználóneved\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe\LocalCache" mappában található “UserCfg.opt” fájl megnyitod szerkesztésre Jegyzettömbbel, vagy a Total Commanderrel, és a végén benne található:

InstalledPackagesPath "C:\Users\felhasználóneved\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe\LocalCache\Packages"
(ez nálad valószínűleg: InstalledPackagesPath "C:\FS2020")

részt kell módosítani az aktuális mappára,
(ez nálad valószínűleg: InstalledPackagesPath "D:\FS2020" lesz majd)

Nem kell semmilyen uninstall program, ezeket felejtsük el!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.