Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Taylory


Taylory
csendes tag

Igazándiból az enyém 107 plazma tv de tökéletes 2-2,5 -röl is szerintem !

[ Szerkesztve ]

(#7002) Jorus válasza Taylory (#7001) üzenetére


Jorus
nagyúr

767-es kolléga. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7003) Geryson válasza Taylory (#7001) üzenetére


Geryson
addikt

Nem azt mondtad, hogy 4 méterről kellene nézned??? :)

Nagyon jó gép a 767, nagyon szerettem anno.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7004) Taylory válasza Geryson (#7003) üzenetére


Taylory
csendes tag

de de azt , csak ez a hivatalos !, deha a lakás nem akkora amekorának lennie kellene akkor sajna nemtudok mit csinálni.....

(#7005) Geryson válasza Taylory (#7004) üzenetére


Geryson
addikt

Te szabályokat áthágó 767 pilóta, Te! :)

Az az igazság, hogy a 101 sztem nem fog elférni, de ma kiderítem ezt is. Igazából 20 ropi a különbség, 130e egy 37", 150e egy 40", pont tegnap néztem, ez már tiszta nudli ár.

Ebben a pillanatban senior tag lettem. :) Kérem a nekem kijáró tiszteletet. Csókolom meg bácsi, meg ilyenek, jóóóóó? :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7006) Geryson válasza Jorus (#7000) üzenetére


Geryson
addikt

Most nézem csak a linket. Közel 500 ropi 3 23"-as monitorért? Gondolom van benne egy szimpla jelelosztó, mint a Matroxé, de hát akkor is brutál drága. Sőt, feleslegesen drága. Vagy tud valami olyat, amit nem tudok?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7007) Korcsii válasza Geryson (#7005) üzenetére


Korcsii
őstag

rendben, most már tegezlek :DDD

(#7008) Geryson válasza Korcsii (#7007) üzenetére


Geryson
addikt

Ja, hülye vagyok. Senior vagyok 1000 éve, azt hittem őstag lettem... :D

Jól van na, az alkohol teszi... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7009) Jorus válasza Geryson (#7006) üzenetére


Jorus
nagyúr

Persze, hogy az, mármint feleslegesen drága. CPVA paneles ugyan, de egy 23"-as cPVA-s monitor 70k, ha abból veszel hármat, akkor is csak 210k-nál jársz. Itt nyilván a kuriózumot, az egyediséget, dizájnt kell megfizetni, és ha nem számítana a pénz, akkor meg is venném. :)

No, mindjárt nekiállunk repkedni Európa fölött.

#7008: lol :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7010) Acor válasza Taylory (#7001) üzenetére


Acor
aktív tag

Akkor en ide sem merem tenni a 132cm-es 3D led tv-m, majd megmutatom ha az FSX kijon 3d-ben :DDD
JA ezt mar 6m-rol kell nezni ?:DDD

Amugy Haky: az AMD-k eleg jol szerepeltek jatekok alatt, de tomhardware-en nezz meg rola tesztet :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7011) haky válasza Acor (#7010) üzenetére


haky
senior tag

Nézegettem végül visszatértem az i5-höz. Vettem egy 760-ast a 750 helyett. Nyertem vele -15 fok-ot. Ez nekem bőven elég így prime95 alatt léggel (Ninja 3) 70 fok alatt marad 4Ghz-en. A 750-es itt már szénné égett.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7012) Acor válasza haky (#7011) üzenetére


Acor
aktív tag

Az nagyon jo :) Nekem is volt ninja3-am tok jol hutott, bar 4ghz-n 80fok fole ment a 920-as..Akkor ezek az i5-ok mar valamivel huvosebbek :) En azota is vizzel nyomom es 45foknal nem nagyon megy feljebb 3,6GHZ-n ha felhuzom 4-re akkor is max 60fok.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7013) Taylory válasza Acor (#7010) üzenetére


Taylory
csendes tag

Nyugodtan kiteheted ! itt nem arrol volt szó hogy kinek mekkora tv-jeee van .

(#7014) Acor válasza Taylory (#7013) üzenetére


Acor
aktív tag

Tudom :)
Mivel eleg friss a dolog hetvegen repkedek egy kicsit "vele", megnezem milyen elmeny ekkora tv-n repulni :) megostom Veletek is :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7015) Geryson


Geryson
addikt

Lehet megérintett a Sandy szele és miután kipucoltam a homokot a szememből az alábbi kérdésem merül fel elsőként. 2 x 2 Gb elég lehet pl. egy FSX használathoz? Nekem most 3 x 2 Gb van, magához az FSX-hez elég, de mint korábban írtam van, hogy indítok egy másik játékot (pl. egy GTA4, vagy Ghost Recon és elbírja a gép még mindig).

Azért komolyak a Sandy 5.0 körüli tesztjei. Hozzak csak ki 4.8-at, az megint 20% órajel növekedés a mostanihoz képest.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7016) Jorus válasza Geryson (#7015) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csekkold a RAM-felhasználást játék alatt, és akkor kiderül, hogy a memóriarezidens alkalmazásokkal együtt mennyit eszik az FSX.

FS9-ben tegnap megcsináltam a Cargo Run-t B767-essel. Jó volt. :) Szokta vki próbálgatni?
Aki esetleg nem ismerné:
Cargo Run: Here you attempt to land a Douglas DC3 in Alaska in bad weather,short strip,crosswind. The hard part is just aligning yourself with the runway at the proper altitude to land on speed. Don't forget to check the wind direction! I went around many times and went off the runway a few times. You have to land at the proper speed or you won't be able to stop! Did I mention there are also mountains? What a challenge it must have been in real life. Those guys were REAL pilots!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7017) cintula187 válasza Jorus (#7016) üzenetére


cintula187
addikt

FSX ben anno csináltam valami halászok szállítását ködben hóviharban Alaszkára. Őrület volt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7018) Geryson válasza Jorus (#7016) üzenetére


Geryson
addikt

Én anno elkezdtem, de bevallom meguntam. Pedig tényleg van köztük aranyos misszió. Ugye a gond az az, hogy én más típusú gépeket ismerek, mint amik ott vannak (még akár a kicsit közül is) és emiatt már pláne nem annyira köt le a feladat. Ennek ellenére jópofa, hogy dumál egy csomót.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7019) cintula187


cintula187
addikt

Én a UFO vadászat nem tudtam megcsinálni az FSX acceleration csomagban. Elmenekültek az aljasok.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7020) Jorus válasza Geryson (#7018) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én se a játék által adott gépet használom, hanem rendszerint B767-est, amivel ez elég extrém feladat. A legtöbb feladat elég egyszerű, de ez a Cargo Run ez durva. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7021) Korcsii válasza Geryson (#7018) üzenetére


Korcsii
őstag

FSX: Loop Larry


Recommended

Ha nincs sok időd, csak kicsit repkedni akarsz, nagyon ajánlott. Elsőre kicsit nehéz, de nagyon nagy élmény :)

(#7022) haky


haky
senior tag



Nem kicsi a különbség a két kép között, és ami a legdurvább az-az, hogy a HDR bekapcsolása hatására még az FPS is növekedett. :DDD Na jó ez a képen nem látszik: első kép 67 fps, alsó kép 110 fps. A printscreen pillanatában a kép megállt egy picit azért ír a fraps 1-2 fps-t :DD

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7023) haky


haky
senior tag

Ha valakinek kellenek a HDR bekapcsolásához a fájlok akkor írjon mail címet és elküldöm a 2db fájlt.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7024) Taylory válasza haky (#7023) üzenetére


Taylory
csendes tag

Szia . én azt szeretném megkérdezni hogy mi a külöbség a HDR és az ENBSeries között vagy az ugyan az ? mert én ENBSeries-T használok és tényleg nagyon jó , bár FPS növekedés nem nagyon tapasztalok ! köszönöm a válasz elöre is..

[ Szerkesztve ]

(#7025) haky válasza Taylory (#7024) üzenetére


haky
senior tag

Szia!
A kettő ugyanaz (elvileg). Szerintem is nagyon jó, FPS növekedést akkor tapasztalok amikor felhős az ég (REX2).

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7026) Taylory válasza haky (#7025) üzenetére


Taylory
csendes tag

Értem ! Köszönöm , mindjárt megnézem én is .... :R

(#7027) Geryson


Geryson
addikt

A több tízmilliót azért erős túlzásnak tartom, de azért jópofa videó:

Index

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7028) haky válasza Geryson (#7027) üzenetére


haky
senior tag

Nézem :)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7029) haky válasza Geryson (#7027) üzenetére


haky
senior tag

Nekem úgy tűnik a video vége felé, hogy akadozik nekik az FS9 :C

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7030) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok:)
Szerintetek erre a gépre mehet az FSX vagy inkább az FS2004et ajánljátok?

Intel Pentium 4 2.8Ghz
ATI HD 3450 512Mb Shader Pixel 3.0
1Giga Ram
Azt hiszem a fontosabbakat leirtam és XP-n

Amúgy tudtok olyan oldalt ahol vannak repülők ingyenesek és nem ilyen fapados modellel
szóval amin nincsenek free feliratok stb:D:D

[ Szerkesztve ]

(#7031) haky válasza sqpp (#7030) üzenetére


haky
senior tag

Szerintem FS2004.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7032) Korcsii válasza sqpp (#7030) üzenetére


Korcsii
őstag

egyértelműen FS2004, kiegészítőkkel még azzal is lehet szenvedni fog... az az 1GB RAM nekem nagyon kevésnek tűnik...

avsim.com (regisztráció után)

szerk: eh, most nézem eléggé megváltozott... a régi oldal múltévezredi volt, de lehet szebbnek éreztem úgy...

[ Szerkesztve ]

(#7033) Geryson válasza haky (#7029) üzenetére


Geryson
addikt

Jaja, kimondottan beakadozik és így nagyban még szörnyűbb a textúra-felépítési folyamatot végignézni egy-egy töltés után.

sqpp: csatlakozom, FS2004

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7034) andorra válasza sqpp (#7030) üzenetére


andorra
őstag

http://www.flightsim.com/ vagy http://www.avsim.net/ ill. http://www.freewarescenery.com/fs2004.html scenery-re.

(#7035) haky


haky
senior tag

Egy újabb tapasztalat (i5-760):
FSX SP2+UTX Europe+Aerosoft Budapest v1.5+REX2+default 737-800:
Pálya végén állva CPU 4Ghz-en: 22-23fps, felszállás után balra tekintve torony: 16-17fps
Pálya végén állva CPU 3,486Ghz-en: 21-22fps, felszállás után balra tekintve torony: 15-16fps
Na most kérdem én! Érdemes hajtani a CPU-t? Véleményem, hogy nem. Ott ahol alapból nyomna 100FPS-t 3,48-on ott nagyon jól néz ki, hogy 4Ghz-en 115-123fps-van. De ahol igazán szükség lenne rá, nagyon kicsi a növekedés.
Más:
Tokyo+737-800 default, pálya végén állva:
2,8Ghz: 26FPS
3,48Ghz: 36FPS
4Ghz: 40FPS
Vélemény: akárki akármit mond nem látom értelmét 4Ghz-en. Azért az 1-2FPS-ért? Jóval többet rákölt az ember a konfigra. Lehet a Sandy majd megoldja 4,5-4,8Ghz-en...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7036) AirBooms válasza haky (#7035) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát, nagyon remélem, hogy a saját sandys gépem is össze lesz már rakva (eddig csak unokaöcsémét csináltam meg), s lesz rajta végre FS is (igaz, én még valszeg maradok a 2004-nél). Akkor megnézem.

(#7037) Geryson válasza haky (#7035) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez valóban nem sok, ilyen tüzetesen még nem vizsgáltam soha. Ami viszont biztos, ahogy írtam is pár napja, hogy anno nem repültem ilyen repülőterek felé, most tulajdonképpen komolyabb akadozások nélkül repülök, szállok le és gurulok, tehát valamit csak hozott.

Amúgy annak ellenére, hogy Te most itt 1-2 FPS-t láttál én azt mondom, hogy egy ésszerű húzás soha nem árt, dolgozzon csak az a proci, jól jöhet a kraft más alkalmazásokban is. Nekem alig van fesz emelve, bőven a biztonságos szint alatt vagyok még. Ezt hagytam volna ki?

Sajnos átgondoltam a VGA vásárlást és csak megnézem, hogy mennyibe kerülne egy teljesen új Sandy gép. Ezt akkor megkapja a fiam. Ha összejön (ha nem, akkor csak VGA lesz, de ugye a nem gyenge GTX580 gyári húzással akkor), akkor én is csinálok egy ilyen full tesztet a mostani gépemmel és egyet az újjal.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7038) haky válasza AirBooms (#7036) üzenetére


haky
senior tag

Szia!
FS2004-hez milyen textúrát használsz? Mert a talaj az olyan csúnya benne :(. ENB-seriesT-t is használsz hozzá?
Úgy döntöttem, hogy párhuzamosan használom a 2-t. FS2004-ha nagygépes repülős forgalmas reptérnél,stb. FSX ha VFR.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7039) Geryson válasza haky (#7038) üzenetére


Geryson
addikt

A kettőt párhuzamosan használni a leírtak szerint tökéletes, hasonlóan tettem én is a múltban.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7040) AirBooms válasza haky (#7038) üzenetére


AirBooms
addikt

Egyelőre, mint említettem, semmit nem használok - sajnos. ENB-seriesT-ről nem hallottam még, esetleg bemutathatjátok. :K :R

(#7041) haky válasza AirBooms (#7040) üzenetére


haky
senior tag

7022-ik hozzászólás :)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7042) Korcsii válasza haky (#7022) üzenetére


Korcsii
őstag

ez érdekes, mert egy csomó fényképem úgy néz ki, mint az 1. képen, aztán pl slideshow-hoz hasonlót csinálok belőle, mint a 2... persze a szem korrigál, de mit akarok ezzel mondani: nekem az 1. változat valamiért jobban bejön... a 2. már nagyon be van égetve... (meg a REX felhőket nem szeretem :B)

(#7043) sqpp válasza Korcsii (#7032) üzenetére


sqpp
őstag

Köszönöm:)
sajnos nem tudom még mindig melyiket telepítsem
mert már minimumon az fsx jól ment habár nagyobb helyeken pl las vegas vagy
new york már eléggé szaggatott:D
habár én mindig pest környékén repkedek vagy hawainál.
Szóval szerintem Fsx lesz belőle:)
Az oldalakat köszönöm a flightsimet ismertem én is de a másikat nem:)

(#7044) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Már néztem régen jó pár videót erről a játékról, de most határoztam el, hogy beszerzem, és megpróbálok repülni.

Olyan kérdéseim vannak, hogy a konfigurációm el tudja vinni a játékot?
Milyen kiegészítők, illetve plusz beállítások javasoltak a teljes játék élményhez?
Gondolom, nagyon nehéz az elején elsajátítani akár már egy kis gépnek is a vezetését, ezért van valamilyen magyar tutorial, ami alapján el lehet indulni, vagy, hogyan tanultátok Ti meg?

Előre is köszönöm a válaszaitokat,
zsambek`

(#7045) Geryson válasza zsambek (#7044) üzenetére


Geryson
addikt

FS9-re (FS2004) tökéletesen alkalmas a géped, még a legszuperebb kiegészítőkkel is.

Magyar tutorialra Google: VFR, IFR repülés, VOR navigáció, ILS, DME és ilyesmi szavakra rákeresel, tuti lesz pár találatod. ITT is van pár link és info.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7046) Korcsii


Korcsii
őstag

na waze, gondoltam repülök egy rövidet, mert csak, muszáj... mondom EGLL-LIRF jó lesz, mind a kettő szép reptér, és sehol egy ATC a közelben, lehet programozni közben egy kicsit... EGLL app fogadott, átadott London Directornak, majd Paris CTR, de már Róma Radar is fent van :DD
nembaj, amennyit mostanában repülök, még örülök is neki, a prog megvár :)

szerk: épp az Eiffel-torony felett :D szeretem ezt a vidéket, általában forgalom is van ebben az irányban, az meg este szépen villog, tiszta karácsony, áhh :B

sqpp: rakj fel egy aerosoft ferihegyet, majd megváltozik a véleményed :D

[ Szerkesztve ]

(#7047) sqpp válasza Korcsii (#7046) üzenetére


sqpp
őstag

tudomxDDDD

(#7048) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Jorus: Köszi , ha elakadnék, lesznek kérdéseim biztosan. Egyelőre még megyeget, csak a cirill betűk érdekesek.. :)

Perfect landing :D

[ Szerkesztve ]

(#7049) Taylory válasza Gizmo94 (#7048) üzenetére


Taylory
csendes tag

Hát ez nagyon szuper !!!!!!!!! igazi elefant landig :C :C

(#7050) Geryson válasza haky (#7035) üzenetére


Geryson
addikt

Végül is csak VGA-t rendeltem, holnapra meg is lesz a brutál jószág + a 120-as SSD.

Próbáltam töltési teszteket csinálni, hát elég siralmas. Ami viszont tuti, hogy nekem is ugyanannyi FPS-em van LHBP-n, mint Neked 4.0-án, de nekem a PMDG géppel. Gyári sz@rral valamivel több, de azon egyszerűen képtelen voltam az 1-es beindítani és 1 hajtóval csak körbe-körbe mentem, nem tudtam felszállni. :) Mekkora undormány ez a gyári gép, milyen már az overhead is...

LHBP31R nappal, szép időben: 23-24 FPS, éjszaka: 22-23 FPS, nappal és esőben: 15-16 FPS.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.