Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Jadro válasza Csorbi (#17000) üzenetére


Jadro
veterán

Még nem volt, én személy szerint nagyon köszönöm! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17002) Korcsii válasza Cypresss (#16999) üzenetére


Korcsii
őstag

A kolléga jegyezte meg, amikor mondtam, hogy két kattanás? :D

Airbusokon kicsit más a gázkar, nem mozgatja a robot mint Boeing-en, hanem alap esetben "kattanásokig" avagy detent állásokig tolod.
Rég volt, amikor ebbe beleástam magam, de valami ilyesmi a funkciójuk:
- CL: climb/cruise - alapesetben itt van repülés közben földetérés (retard) előttig
- FLX/MCT: MCDU által kiszámolt (súly, hőfok, stb) felszállási/max emelkedési teljesítmény
- TO/GA: abszolút max tolóerő

CL alatt meg van a manuális, ami pittyeg, ha az A/T be van kapcsolva, és szerinte annál épp több teljesítmény kéne, mint amennyire épp állítod.

[ Szerkesztve ]

(#17003) cintula187 válasza Csorbi (#17000) üzenetére


cintula187
addikt

Hálám. Most Buszra próbálok úgyis szakosodni amíg nincs normális boeing a játékban :)

Nem tudjátok btw véletlenűl, hogy lehet a képen látható barometert állítani a beechcraftban?

[link]

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17004) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy volt esetleg szó róla, hogy a leszállítási kihívásokat cserélgetni akarnák e? Plusz nincs valami heti küldetés a játékban?

Megyen!

(#17005) Razor18


Razor18
tag

MS Support válasz a "Miért nem működik rendesen a Saitek pedál és a TM HW?" kérdésre:

"There are many different models of peripherals on the market and while we try our best to test a maximum of them and offer a "plug & play" type of experience. Unfortunately, it's impossible for us to test every set-up and therefore we cannot guarantee that all peripherals will work perfectly out of the box."

Köszi Csoki, sokat segítettél... :F

(#17006) Korcsii válasza Razor18 (#17005) üzenetére


Korcsii
őstag

Ja megoldást vártál tőlük? :D

Tedd fel még egyszer, de akkor fogalmazd át: How to make it work :)

(#17007) fatal`


fatal`
titán

Elvileg 10 napon belül jön a második patch.

(#17008) Cypresss válasza Csorbi (#17000) üzenetére


Cypresss
senior tag

Köszi :R , ezt be is tettem a téma összefoglalóba, amit igyekszem még ebben a hónapban alaposan felfrissíteni. Jöhetnek még ilyen oldalak más típusra is (ha vannak).

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#17009) Korcsii


Korcsii
őstag

Ez jó... Ha már FS2020, akkor legyen igazi 2020 [Godzilla mod] :D

[ Szerkesztve ]

(#17010) energomatt


energomatt
senior tag

Nem találtam erre vonatkozó fórumbejegyzést az általam ismert fórumokon: meg tudná valaki találni (nekem eddig nem sikerült), hogy hol van a vfr map ablakának poziciója meghatározva? Jelenleg belelóg a teteje a képernyő felső, nem látható tartományába és nem lehet onnan lehúzni.

(#17011) sheep válasza fatal` (#17007) üzenetére


sheep
addikt

A vr supportról mondhatnának már valamit :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17012) Viper26


Viper26
nagyúr

(#17013) macy válasza energomatt (#17010) üzenetére


macy
addikt

Próbáld meg hogy alt+enterrel átváltasz ablakos módba és lehúzod.

(#17014) energomatt válasza macy (#17013) üzenetére


energomatt
senior tag

:-)
Két hete így van. Amit lehetett, már megpróbáltam.

(#17015) Vesa válasza Korcsii (#17009) üzenetére


Vesa
veterán

Ez akkor lenne epic, ha nem csak egy statikus modell lenne, hanem haladna és romba döntené a várost. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#17016) lanszelot válasza Viper26 (#17012) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm :R

(#17017) dareal


dareal
tag

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#17018) Korcsii válasza dareal (#17017) üzenetére


Korcsii
őstag

:Y
Huha, ezt a fórumos VFR repkedést Európa helyett lehet itthon kell majd kezdeni...

(#17019) Vesa válasza dareal (#17017) üzenetére


Vesa
veterán

Nice! :C
A jó öreg MIG-21. Amiben gyakorlatilag egy rakétán ült a pilóta. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#17020) lo_jo válasza Vesa (#17019) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nemár ilyen pongyolán :D Nem rakéta, hanem sugárhajtómű és nem ül rajta senki, a kabin után kezdődik, alatta csak a légbeömlő megy (meg persze még jópár egyéb alkatrész).

Viszont tényleg elég jól néznek ki, várom a következő verziót.

(#17021) energomatt


energomatt
senior tag

Az FS2020 joystick beállításai menthetőek egy új telepítéshez? Ezt sem találtam.

(#17022) wollnerd válasza energomatt (#17021) üzenetére


wollnerd
aktív tag

#16891

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#17023) Viper26


Viper26
nagyúr

Több waypoint lehetséges valahogy? PL Gmaps koordináták alapján. :F

iPhone 14 | FR955

(#17024) lo_jo válasza Viper26 (#17023) üzenetére


lo_jo
senior tag

Koordinátákkal még nem próbáltam, de város/landmark/fauna poikkal már igen. Kell egy dep és egy arr reptér, utána megjelenik bármi ilyen pontra kattintva az add lehetőség. Valószínűleg custom ponttal is megy.

(#17025) Vesa válasza lo_jo (#17020) üzenetére


Vesa
veterán

Irónia volt! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#17026) lo_jo válasza Vesa (#17025) üzenetére


lo_jo
senior tag

Tudom, ezért raktam offba :) De beszéltem egyszer nyugdíjas mig-21 pilótával, ők is vicceltek ezzel, aztán mondta, hogy a formához képest meglepő dolgokat is lehetett vele csinálni, de annyiban meg igaz, hogy elég nagy le és felszálló sebessége volt.

(#17027) macy


macy
addikt

Na, mondja meg valaki ezt miért csinálja nálam a vízzel.

(#17028) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Ide még mit kell kitöltenem, hogy kapjak V sebesség értékeket?
köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17029) cintula187


cintula187
addikt

Ezekre van valakinek ötlete?

A Diamond leszállás közben, de más gép is pl. a tbm throttle -je is meghülyül. Nem tudom kikapcsolni. De jófej mert földet érés előtt lerakja IDLE -be. :))

[link]

Illetve (a moddolt de akkor is) az Airbusnak meg a Flaps -e mozog magától. A T16000 al lenne gond? Reconnect után is fos.

[link]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17030) lo_jo válasza cintula187 (#17029) üzenetére


lo_jo
senior tag

Itt láttam ilyet, saját bőrömön még nem tapasztaltam. Esetleg nézd meg a hivatalos fórumon, hogy van-e megoldás rá.

(#17031) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Mi az oka hogy TMB 930 az összes gázkart is használva max. csak 220-230 csomót éri el a krúzolás közben? Elvileg 330 knots a sebessége vizszintesen a levegőben és mégis csak 230-at érek el. :F Valamit kihagyok?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#17032) cintula187 válasza lo_jo (#17030) üzenetére


cintula187
addikt

Ez se semmi. Dobtam ticketet nekik.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17033) cintula187 válasza lo_jo (#17030) üzenetére


cintula187
addikt

O bazeg. Pedig az installáláskor kikapcsoltam minden assistot. Assisted landing és take off vissza lett rakva ON-ra, lehet a legutóbbi patch kor.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17034) schawo válasza wollnerd (#17031) üzenetére


schawo
titán

kias? ktas? ground speed?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17035) Vesa


Vesa
veterán

Elég gáz, hogy két paraméter átírása az INI fájlban elég ahhoz, hogy egy Cessnával büntetlenül kirepüljünk a sztratoszférába (sőt, inkább már a Mezoszféráig). Nem tudom milyen flight moedell van ott hardcoded, hogy ez így simán lehetséges bármilyen következmény nélkül.

Íme, itt lehet megnézni.

A tudomány a valóság költészete!

(#17036) Viper26 válasza Vesa (#17035) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem tudom ebben mit élveznek, miért nem jó ahogy van? :F

iPhone 14 | FR955

(#17037) Đusty válasza Vesa (#17035) üzenetére


Đusty
addikt

Szerintem nem gáz mert ez szándékos buherálás még ha egyszerű is.

(#17038) energomatt válasza schawo (#17034) üzenetére


energomatt
senior tag

Azonos mértékegységben van megadva a sebességadat minden gépnél a FS2020-ban. Tehát a többi géphez viszonyítva tapasztaljuk, hogy nem megy gyorsabban, mint amelyiknél 250 KTAS a maximum.

(#17039) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Csak én gondolom hogy túl lassan tolják a repülőgépeket a pushback-ok?
Reális sebbeséggel mennek ezek? :F

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#17040) Vesa válasza Đusty (#17037) üzenetére


Vesa
veterán

Nem az itt az érdekes, hanem hogy a flight modell, illetve a szimuláció engedi az ilyen szélsőséges értékeket, holott ilyen erőhatások tizedénél is darabokra kéne széthullania a gépnek (vagy mivel ezt nem lehet, legalább crash-elni). Innentől nem tudom, hogyan beszélhetünk akár csak a reálishoz közeli repülési modellről is, nemhogy reálisról?

A tudomány a valóság költészete!

(#17041) lo_jo válasza Vesa (#17040) üzenetére


lo_jo
senior tag

Megnéztem megint, egyértelműen ki van kapcsolva a törés és azt várod, hogy törjön? Miért?

Vagy 3:42-nél szerinted nem crash lenne a vége?

[ Szerkesztve ]

(#17042) Chal


Chal
addikt

Szétborítottam a gépet és GPU-m sincs perpill, de ma válaszolt a support, hogy javították LHFH-n a pályairányokat 32,14 -> 33,15. Megöl a kíváncsiság, valaki rá tudna nézni hogy tényleg megtették e? :)

(#17043) lo_jo válasza Chal (#17042) üzenetére


lo_jo
senior tag

Igen, javították.

[link]

(#17044) Chal válasza lo_jo (#17043) üzenetére


Chal
addikt

Zsír, köszi! :)

(#17045) energomatt válasza energomatt (#17010) üzenetére


energomatt
senior tag

A megoldás a VFR ablak feltolódására, egyúttal megoldás más olyan esetleges ablak problémákra, amelyek a képernyő felső részén található parancssávból érhetők el, pl. atc stb.
Annak kapcsán találtam rá, hogy valakinek az atc ablak nem akart sehogy sem megnyílni. A menüsor jobb szélén van a fogaskerék ikon Custom Toolbar, ami alatt a legfelső parancs a reset panels. Erre rögtön alaphelyzetbe állt a VFR ablak mérete és poziciója. Érdemes megjegyezni!

Wollnerd kérdéseire is van már válaszom: a legutóbbira egyszerűen az, hogy a tolatás nekem nem tűnik túl lassúnak. Gondolom, ezt tényleg egyszerű lehetett szimulálni.
TBM900-ra már írtam privátban, de most gyakorlati tapasztalat alapján is megerősítem, hogy a KTAS maximum 330-as érték reálisan elérhető.
Azt ugyan nem figyeltem meg pontosan, hogy mely magasságban voltam amikor elértem, (15-30e láb között biztosan tartható volt), de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy háromféle értéket lehet a főműszeren megfigyelni. A középen lévő érték, az csak a fel és leszállás esetén mérvadó. Pont alatta látható a TAS érték ami a valós sebességet mutatja a levegőhöz viszonyítva, illetve a bal alsó sarok táján látható még egy helyen a TAS és a GS. True Air Speed és Ground Speed. Ha nincs szél akkor ez a két érték lényegében megegyezik. Nos a TAS nagyobb magasságban simán elérte a 330-at és a GS is. Ha az irányító sebesség értéket is meghatároz, pl. ne lépd túl a 200 csomót, akkor is a TAS értéket kell figyelembe venni. 10000 láb alatt ez egyébként mindig 250 csomó alatt kötelező tartani.

[ Szerkesztve ]

(#17046) -Nándesz- válasza wollnerd (#17039) üzenetére

Nem hagyod véletlen rögzítve a féket?

(#17047) lo_jo válasza -Nándesz- (#17046) üzenetére


lo_jo
senior tag

Erre gondoltam én is, mert ha nem bal shift+p-vel csinálom (irányítás nélküli reptéren), hanem atc-n keresztül, akkor sokszor túl is tolnak, ha későn kérem a stopot. Parking brake off és teljesen jó sebességgel tolnak hátra.

(#17048) cintula187 válasza -Nándesz- (#17046) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor egyáltalán nem tolná

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17049) macy válasza cintula187 (#17048) üzenetére


macy
addikt

De, csak nagyon lassan, próbáltam már.

(#17050) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Lehet hogy a parkolófék lesz az. :D
Mindig csak akkor oldottam ki, amikor már elindulnék taxizni. :D
De hülye vok... :)
Köszi!

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.