Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) -secret- válasza -secret- (#33950) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja nem, leállt.

(#33952) dunc válasza -secret- (#33950) üzenetére


dunc
nagyúr

Egy rakás szar ép!

(#33953) Breki válasza -secret- (#33950) üzenetére


Breki
veterán

Itt is volt ilyen, de most már jó.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#33954) Stylewars_kp válasza dunc (#33948) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem asztali gépen Japánt mutat. Még a nyelvet is átállította Japánra.

(#33955) dunc válasza Stylewars_kp (#33954) üzenetére


dunc
nagyúr

Törlöm ez a moslékot. :W

(#33956) csako válasza Stylewars_kp (#33954) üzenetére


csako
veterán

Konnichiwa! :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33957) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Ezt a fokozott biztonságos szart ki lehet kapcsolni messengeren? Rohadt idegesítő, hogy írok valamit telefonon, majd x óra múlva gépből belépek és a fél üzenetet nem látom amit írtam korábban...

vicc ez a szar..

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#33958) classic B


classic B
aktív tag

Amúgy miért használjátok a Messengert? Komolyan kérdezem. Ettől csak jobb csevegő appok vannak. Azt még értem, hogy a facebook profilt minek tartja fenn az ember, de beszélgetésre és csetelésre szvsz nem a legjobb finoman szólva. Marketplacen kívül nem látom létjogosultságát, de őszintén szólva én "nem értek hozzá". Nemigazán használom a platformot, heti 1-2x belépek 5 percre és ennyi.
Nyilván mindenki azt használ, amit akar, senkinek nem akarom megmondani a tutit. Az, hogy én nem ezt használom, még nem jelent semmit. :R

[ Szerkesztve ]

(#33959) razorka777 válasza classic B (#33958) üzenetére


razorka777
veterán

Én már rég elhagytam volna, de az ismerőseimet nem tudom rávenni hogy jöjjenek át másik platformra.
Túlságosan megszokták, belekényelmesedtek. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#33960) classic B válasza razorka777 (#33959) üzenetére


classic B
aktív tag

Azt mondjuk el is felejtettem megemlíteni, hogy egy EU-s szabályozásnak köszönhetően teljesen mindegy lesz, hogy ki mit használ: [link] és [link]
Kíváncsian várom hogyan fog működni ez az átjárhatóság. Elviekben pl. Messengerről lehet küldeni üzenetet Viberre/Whatsappra/Signalra/Telegramra és természetesen fordítva is.

[ Szerkesztve ]

(#33961) IntelKiller7 válasza classic B (#33958) üzenetére


IntelKiller7
veterán

A facebook fiókom a csoportjaim miatt van még meg. A Messengert sem használnám, de a munkahelyem ezt tartja az elsődleges leggyorsabb kommunikációs platformnak. Mert, ha facebookon mindenki fent van.. :DDD
Igazából ezért kell csak.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#33962) zsiga68 válasza Remekelek28 (#33946) üzenetére


zsiga68
senior tag

CTRL + F :)

[ Szerkesztve ]

(#33963) nicu71


nicu71
addikt

Ismerősöm ujratette e telefonon a messengert.Viszont a "fokozott biztonság miatt" nem tudja megnézni a régi üzijeit,mert pin kódot kér.Viszont ilyesmit nem talál 😮.Mi lehet a megoldás? 🤔

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#33964) gyulaszu válasza nicu71 (#33963) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Pedig pár hete neki is ki kellett választania valamit ezek közül [link]

gyulaszu

(#33965) Breki válasza nicu71 (#33963) üzenetére


Breki
veterán

Én az itt korábban linkelt messenger lito-t használom tökéletesen működik és nincs semmi ilyen hülyeség, annyi, hogy nem szabad frissíteni.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#33966) mokas_gizi válasza ledgeri (#33914) üzenetére

Szia!

"Jelenleg ezt a módosítást nem tudod elvégezni.Ez azért van, mert észleltük, hogy olyan készüléket használsz, amelyet általában nem szoktál, és gondoskodnunk kell a fiókod biztonságáról. Ezt a változtatást akkor fogjuk lehetővé tenni számodra, ha már egy ideje használod ezt a készüléket."

Fixre ez van ennyi tovább nem tudok mennyi...

Egy ilyet is megpróbáltam tovább nyomkodtam megadtam az adatokat és fixre, oda jutok pár lépés után, hogy

https://www.facebook.com/hacked

"A fiókod biztonságának megőrzéseA kétfaktoros hitelesítés elősegíti a fiókod védelmét, ha valaki más próbálna bejelentkezni. Amikor új készülékről vagy böngészőből történik bejelentkezés, biztonsági kód kérésével vagy más ellenőrzési módszerrel erősítjük meg, hogy te vagy az. A Facebook használatának folytatásához be kell állítanod a kétfaktoros hitelesítést."

Utána meg ide:
"Jelenleg ezt a módosítást nem tudod elvégezni.Ez azért van, mert észleltük, hogy olyan készüléket használsz, amelyet általában nem szoktál, és gondoskodnunk kell a fiókod biztonságáról. Ezt a változtatást akkor fogjuk lehetővé tenni számodra, ha már egy ideje használod ezt a készüléket."

Az a baj hogy kb 99% hogy a telefont vissza állítják gyári adatokra...

- Igen , addig nem enged tovább, amig nem kapcsolom vissza a 2 faktoros azonosítást...
Azt viszont nem engedi, mert azt mondja a facebook, hogy új eszközről lépek be, amiről eddig nem
- A rendszer meg addig nem enged vissza amig nem állítom vissza.

Küldök neked egy privát üzenetet, ha nem gond.
Köszönöm ha válaszolsz!

[ Szerkesztve ]

(#33967) gzbotii válasza gzbotii (#33920) üzenetére


gzbotii
veterán

Senki másnak nincs gond a Marketplace-el, nem tűnt el a saját róla?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33968) gzbotii válasza dunc (#33949) üzenetére


gzbotii
veterán

Üdv,

Ugyan ezzel küzdök. Sikerült megoldani?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33969) classic B válasza gzbotii (#33968) üzenetére


classic B
aktív tag

Marketplace-es döntéshozó ablak linkje: [link]
Nem kattintottam végig, nem tudom mit hoz nektek.

(#33970) gzbotii válasza classic B (#33969) üzenetére


gzbotii
veterán

Húh, köszi szépen, ez megoldotta :R

Volt egy hirdetés, amit szerettem volna deaktiválni, most végre sikerült :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33971) ledgeri válasza mokas_gizi (#33966) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt előbb nézem, mint a PÜ-t, de így passz: ha nem lenne potenciálisan a fiókomon egy link, amit még ki kell keresnem a millió közül, már 2 éve nem lenne fiókom. Amit tuok, vagy másféle fiókkal/szolgáltatással való működésemre vagy itteni beszélgetésekre alapozok. Ilyesféle hülyeséget nem tapasztaltam. Sajnos Gigacég milliárdos felhasználói táborral.... passz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33972) nicu71 válasza gyulaszu (#33964) üzenetére


nicu71
addikt

Ilyet még én sem kaptam.Pedig nem szoktam átsiklani az ilyenek fölött.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#33973) classic B válasza mokas_gizi (#33966) üzenetére


classic B
aktív tag

A korábbi hozzászólásaidban vannak képernyőképek, ahol az látszik, hogy be vagy lépve. Most már addig sem jutsz el?

(#33974) Kolondrum

Üdv. Az alábbi hibával találkozott már valaki?
1 fiók több telefonon. Küldök egy üzenetet és egyik másik itt ott megjön, a többin ilyen formában jelenik meg, vagyis nem.
[kép]
Hátha látott már valaki ilyet.

(#33975) classic B válasza Kolondrum (#33974) üzenetére


classic B
aktív tag

Üdv. Elég sok hiba van a messenger titkosított üzeneteivel. Valamikor biztos megjavul.

(#33976) nincsnév007 válasza classic B (#33958) üzenetére


nincsnév007
őstag

azért mert minden ismerősőm,fontos dolgok itt van. de ez a fokozott szar miatt írnak hogy miért nem érnek el, hát mondom nem is írtál. Megnézem telón 20 másodpercre megjelenik az üzenet, gépen semmi, hogy ki hivott azt meg a gépen egyáltalán nem mutassa. telefonon is nagyon lassan frissül.
a viber jó csak néha néha nem csörög ki, de ha meg van nyitva az alkalmazás akkor jól müködik.
Milyen másik platformok vannak?

[ Szerkesztve ]

(#33977) classic B válasza nincsnév007 (#33976) üzenetére


classic B
aktív tag

Nemrég említettem egy hsz-ben: [link]

a viber jó csak néha néha nem csörög ki, de ha meg van nyitva az alkalmazás akkor jól müködik.
A telefon beállításaitól függ, hogy x idő után mely alkalmazásokat altat el vagy zár be. Ott kéne szétnézni első körben.

(#33978) Rivaul


Rivaul
addikt

Tárgytalan. Látom pont feljebb is ez volt a gond. Tehát ha nem engedem hogy "terrorizáljanak", akkor tönkre vágják a használatot. Zseniális...

Köszönöm.

Sziasztok!

Pár napja megváltozott a Facebookom. Történetesen a Marketplace. Feldobott valami kérdéseket én nyomtam hogy tovább-tovább (munkába voltam nem is olvastam mi az) erre átkerült egy külön menübe és új ablakba nyílik meg. Ráadásul minden alkalommal San Franciscoval kezd és nem jegyzi meg a beállításaim. Telefon és laptop ugyan ez. Másik profilon az eddigiek alapján megy. Hogyan tudnám visszavarázsolni, merre keressem a változás okát?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#33979) manokaki


manokaki
őstag

Sziasztok !

Valaki tudja esetleg , hogy lehet visszaálitatni a MarketPlace-t ? Valamiért Letiltott , egy telefon kijelző foliát és egy Samsung telefont árultam rajta , mivel eladtam máshol , töröltem a hirdetést . Rá kb. 50 perccel letiltott a MarketPlace ! A facebook az müködik ..

Köszönöm :R

(#33980) nincsnév007 válasza classic B (#33977) üzenetére


nincsnév007
őstag

a viber az tízen éve így működik, bármit állítottam be, a messenger is ugyan ez, csak egy értesítést kapok hogy nem fogadott hívásom volt.

(#33981) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!!

Évek óta használok 2 messengert a telómon.
Messengert a privát profilomon a privát üzikhez, messenger lite ot az üzleti profilomhoz, az üzleti üzenetekhez.
Mindkettőhöz külön értesítési led szin és külön rezgési mód van beállítva. Így zsebre rakva is tudom, h milyen üzi jött.
Messenger lite ugye már elég régóta nem támogatott, de még működött.... a mai napig. Már nem jönnek/mennek rajta az üzik.

Létezik valami más alternatíva messenger lite helyett?

Ok, hogy facebook lite ban van valami messenger, de semmi értesítés nem jelenik vele. Csak akkor veszem észre üzenet érkezését, ha éppen belépek.

Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#33982) ledgeri válasza Ádyka (#33981) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tud kezelni a telefonod munka profilt vagy valami hasonlót? Alap androidon szerintem csak az a megoldás 1 app ketté vételére...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33983) wetsom


wetsom
tag

A titkosítástól megint térdel a messenger. Hihetetlen XD

(#33984) zsiga68 válasza wetsom (#33983) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ismét egy opció amivel túltehelik a saját szerverüket........ :W

(#33985) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok!
Legalább 10 éve hirdetek meg időnként futócipőket futó vagy sportfelszerelés adok-veszek csoportokban (Nem kereskedek ezekkel, előfordul, hogy pár futás után nem tetszik a cipő). Úgy gondolom, hogy tudom a szabályokat, sosem volt gondom a hirdetésekkel. Most viszont abszolút tanácstalan vagyok. Először hirdetnék meg Puma gyártmányú cipőt, de egyszerűen az FB elutasítja. Se a szövegben, se a termékfotók között nem látok semmi olyat, ami ezt indokolná. Szerintetek van mód rá, hogy megtudjam, mi a gondjuk vele? Pusztán érdekelne, de nem dől össze a világ, ha nem jelenik meg a hirdetés.

(#33986) mokas_gizi válasza zaskar (#33985) üzenetére

Szia!

A márkás dolgokba beleköt a rendszer...
Bár ezt hogy beleköt régen inkább csak marketplace csinálta a rendszer csoporotkba annyira nem...
Ez is egy aranyos gesztus...mert hamis termékekkel tele van marketplace...
Hírfolyamba meg tele van fizetős hamis webshopok hirdetéseivel...

Ne írd oda hogy puma vagy írd úgy hogy p.u.m.a.
Meg a logot point satírozd ki...
(Egyik ismerős használt ruhákat hirdet, ő már elengedte az egészet a fentiek miatt)

(#33987) Ádyka válasza ledgeri (#33982) üzenetére


Ádyka
őstag

Szerintem nem. Mate 10 pro Android 10.
Amúgy sem szeretnék profilok közt váltogatni.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#33988) szoja válasza classic B (#33969) üzenetére


szoja
tag

Én ezen teljesen kivagyok. Most már több mint egy hónapja le vagyok tiltva a Marketplace-ről. Többször kértem ellenőrzést, nem történt lóf*** sem... Most megjött ez a választós link, hogy testreszabott vagy generikus Marketplace élményt szeretnék, mondom hurrá, talán valamit csináltak. Kérem a testreszabottat, az eredmény ugyanaz a letiltott státusz értesítés. Megnyitom újra a választópanelt, mondom akkor legyen generikus, próbáljuk ki, mire jó, emailen fognak érkezni az üzenetek, mondom oké. Tök jó, látom a hirdetéseket (az adásvételi csoportok kivételével), gyorsan fel is töltök egy sajátot, nézzük, hogy működik. A végén meg kell erősíteni az email címem, kapom a mailt, kattintok, majd bejön a letiltós oldal megint... Viszont! Egy kicsit másként néz ki, itt leírják, hogy gyanús tevékenység miatt van letiltva, de kérhetem a felülvizsgálatot. Uccu, végigkattintgatom, jelzem nekik hogy nem csináltam semmit, jön a mail, hogy nyitnak rá egy esetet, majd tájékoztatnak az eredményéről. 2 mp-en belül jön még egy mail, hogy megvizsgálták (gondolom script check), a panaszom jogos, a fiókot visszaállítátták! Éljen :) Megyek is fel az oldalra, rányomok a Marketplace menüpontra és....... ki lehet találni, mit látok itt.

Szóval részemről ez az egész csak azt erősíti, hogy a kódjuk továbbra is szar, és azt se látják át, milyen változtatásuk mit okoz. Szóval akinek jelenleg nincs már Marketplace elérése, az a fentiek alapján szerintem forever temetheti az egészet. Abban sem vagyok biztos, hogy egy új fiók nyitása megoldást jelent-e, mert bármikor elszaródhat ott is minden. Van olyan ismerősöm, aki soha semmit nem adott el, nem is vett itt semmit, csak nézegetni szokta a kínálatot, mégis letiltotta a scriptjük a Marketplace hozzáférését. A Redditen olvastam olyan ellenőrzött felhasználóról, akinek van support elérése a FB-hoz (havidíjat fizet, cserébe ellenőrzött személyi adatai vannak, és kap támogatást, ha gondja van). Az elmúlt fél évben 5x javították neki a Marketplace-t, 5x romlott el újra, legtöbbször pár órán belül. Teljesen reménytelen az egész...

[ Szerkesztve ]

(#33989) zaskar válasza mokas_gizi (#33986) üzenetére


zaskar
senior tag

Szia!
Köszönöm a részletes választ, egy ismerősöm közben ugyanezt mondta és javasolta. Érdekes, hogy csak most jött elő, eddig is márkás és eredeti termékeket hirdettem, és sose kaptam ilyen üzenetet. Azaz a múltkor már jött egy hasonló, az Eladó gyógyászati segédeszközök csoportban akartam hirdetni egy Omron vérnyomásmérőt, és azt is visszadobta. Ott meg az Omronnal volt a baj? Vicc ez az FB a javából.

(#33990) szoja válasza szoja (#33988) üzenetére


szoja
tag

Update: most már a generikus, nem személyre szabott marketplace-em is tiltva van :D

(#33991) pn4hvq válasza szoja (#33990) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ez mit takar (mert nem értem)? Eddig elérted a MP-t, most, hogy a fenti hozzászólás szerint átállítottad, hogyan változott?
Nálam az utolsó képen látható üzenet van, mindenféle MP elérhetőség megszűnt egy hónapja. Maga a MP és a MP alapú adok-veszek csoportok elérhetősége is.

(#33992) szoja válasza pn4hvq (#33991) üzenetére


szoja
tag

Nem, a Marketplace fiókom január 20-án, minden előzmény nélkül csak úgy korlátozva lett. A választási lehetőség most jött, 1 napja, utána történt mindaz, amit fent leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#33993) ledgeri válasza Ádyka (#33987) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mondjuk vannak appok is, amikbe bele lehet másoltatni másokat, és egymás mellett futnak, csak most nem jut eszembe... Rákerstem: Shelter vagy IslandSosem használtam, nem tudom miként is működik a gyakorlatban, csak hallottam róluk. Legjobb ha youtube-on rájuk keresel. Aztán ha nem, nem. (Egyébként szerintem a profilozósdi is beállítható folyamatában zavartalannak (mindkettő értesítését látod, stb...))

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33994) ledgeri válasza Ádyka (#33987) üzenetére


ledgeri
nagyúr

innen írtam de átnézvén nem is biztos, hogy annyira nagy váltás pl az enterpise demo-s megoldás eléggé nice Bár a shelter képe ugyan az.... :F

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33995) classic B válasza szoja (#33988) üzenetére


classic B
aktív tag

Javaslom a jófogást ehelyett. Az is ócska, de legalább rendesen működik. Marketplacen kívül is van piac. Használt ruháknak ott a Vinted.
Én biztos nem idegeskednék a facebook szarságai miatt. :)

(#33996) szoja válasza classic B (#33995) üzenetére


szoja
tag

Van ebben igazság, eddig is voltam ott (és máshol is), most sincs másként. Viszont a FB-n tag vagyok néhány egyedi területre specializálódott adásvételi csoportban, amik most használhatatlanok számomra, ezekek egyelőre nem találtam külső alternatívát. Itt jelenleg sajnos megkerülhetetlen a platform, ezért is fáj ennyire...

[ Szerkesztve ]

(#33997) cellpeti válasza classic B (#33995) üzenetére


cellpeti
veterán

Vinted-vel 6 ismerősömnek lopták el a pénzét

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy lehet visszaállítani a Marketplace-t? Rossz gombra nyomtam és most böngészőbe nyitja csak meg

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33998) gzbotii válasza cellpeti (#33997) üzenetére


gzbotii
veterán

Hogy lopták el?
____

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33999) szoja válasza cellpeti (#33997) üzenetére


szoja
tag

Itt újra ki tudod választani: [link]

A beállítás mentése után a mobilos appot újra kell indítani.

(#34000) flash-


flash-
veterán

van valami trükk hogy amikor egy facebook oldalon scrollozok pc-n lefele akkor ne 10 képenként töltsön be az is 1-2 másodpercenként hanem valahogy gyorsabban? (ha meg mobilon scrollozok akkor meg egyszer csak felugrik, minta frissitesre nyomtam volna..de nem..)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.