Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) gery5 válasza #48613632 (#53049) üzenetére


gery5
csendes tag

Ha sztereó bemenetre sztereó jelet küldök, azt fel is keveri nyilván, itt nem erről van szó.
Hanem arról, hogy ha már van egy 5.1 kimenet a gépen, és működik is a 6 csatorna, minden hangszóró szól a teszt folyamán, akkor miért is nem lehet elérni, hogy minden csatornán küldjön jelet sztereó hangforrások esetében is?

Értem, hogy a sztereó az sztereó, az 5.1 meg 5.1, de szerintem teljesen alap elvárás, hogy ha már 5.1 az alapbeállítás, akkor minimum mély sávot is keverjen ki saját maga (a driver) a megfelelő csatornára, és nem hiszem, hogy nagy elvárás lenne a balelső jelet balhátra is elküldeni, jobboldalt ugyanígy, centerre meg keverni egy átlagot...

Látok ilyeneket itt-ott, hogy ez valami szoftveresen letiltott dolog lesz Realtek esetében, nem tudom, ebből mi igaz. Illetve ha 3rd party programmal meg lehet oldani, mit javasolnátok?

http://geo-design.hu - http://www.dock4phone.com

(#53052) MasterMark válasza gery5 (#53051) üzenetére


MasterMark
titán

Fordítva ülsz a lovon, ez a hangcucc feladata.

De bizonyos hangkártyák tudják, ahogy írtam...

Switch Tax

(#53053) gery5 válasza MasterMark (#53052) üzenetére


gery5
csendes tag

Már bocs, de inkább a ló lesz fejjel lefelé:

Veszek egy alaplapot intergrált hangkártyával, hátul 3 kimenettel (6 csatornával). A hangrendszer nem hülye, 6 csatornás jelet fog várni. Nem fogja azt lesni, hogy "ni, itt csak sztereó jön be, ezt felkeverem".

Az megintcsak nonszensz, hogy egyrészt bedugom a 3 jack-et hátra, meg mondjuk egy sztereó bemenetet bekötök a front panel audio kimenetbe is, és váltogassam a bemenetválasztót az erősítőn, attól függően, milyen jel jön _szerintem_ a gépből...

Ha neked 5.1 van, akkor jogos elvárás részedről, hogy szóljon mind a 6 csatorna, akkor is, ha Wolfenstein3D-t játszol dosbox alatt. A gépnek rohadtul tudnia kellene magától a dolgát, minden különösebb beállítás nélkül, akárki akárhogy ül a lovon.

http://geo-design.hu - http://www.dock4phone.com

(#53054) kutga válasza gery5 (#53053) üzenetére


kutga
nagyúr

A gépnek rohadtul tudnia kellene magától a dolgát, minden különösebb beállítás nélkül, akárki akárhogy ül a lovon.

De nem tudja.

A hangeszköz beállításait megnézetd már?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#53055) MasterMark válasza gery5 (#53053) üzenetére


MasterMark
titán

Normális lejátszóprogram tud ilyet.

Minden hangra olyan hangkártya kell ami tudja ezt. Ha nálad ez szempont, akkor ilyet vegyél.

Switch Tax

(#53056) gery5 válasza kutga (#53054) üzenetére


gery5
csendes tag

Igen, már átnéztem mindent kb, de semmi érdemlegeset nem találtam... :/

http://geo-design.hu - http://www.dock4phone.com

(#53057) gery5 válasza MasterMark (#53055) üzenetére


gery5
csendes tag

A vicc amúgy az, hogy régebbi rendszeren K-Lite-os Media Playerben ha bemeppeltem a csatornákat, akkor sima sztereó videók is 6 csatornán szólaltak meg.

Most mintha még ez se működne rendesen...

(Update: de, az most működik...)

Milyen programmal lehetne egyébként ilyen felkeverést általánosan megoldani?

[ Szerkesztve ]

http://geo-design.hu - http://www.dock4phone.com

(#53058) #48613632 válasza gery5 (#53053) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az 5.1 és a 3db sztereó csatorna, az két külön dolog. Neked ez utóbbi van, ami egy egymástól teljesen függetlenített adatfolyam, amit nem tudsz csak úgy ide-oda dobálni.
Ha valódi (digitális) 5.1-ed lenne, és egy ezt a jelet fogni képes erősítő + hangfal szett, akkor nem lenne ilyen gondod.
Tehát röviden, az elvárásaid érthetőek, a cuccod alkalmatlan a feladatra.

(#53059) MasterMark válasza gery5 (#53057) üzenetére


MasterMark
titán

A driver szoftvere tudja csak mindenhatóan megcsinálni amit akarsz.

Próbálkozhatsz virtual audio cable, meg valamivel ami felkeveri. Nem tudom, keress rá.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53060) gery5 válasza #48613632 (#53058) üzenetére


gery5
csendes tag

Ami azt illeti, valóban elég régi cucc ez már, bő 10 éves, a hangerőszabályzó potija is serceg már az alsó tartományban (szériahiba egy idő után), lehet ideje lecserélni valamire, ami fogad digitális jelet is.

http://geo-design.hu - http://www.dock4phone.com

(#53061) gery5 válasza MasterMark (#53059) üzenetére


gery5
csendes tag

Köszi, megnézem. :)

http://geo-design.hu - http://www.dock4phone.com

(#53062) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van egy bögre szettem, ami HDMI ARC-cal kapcsolódik a TV-hez. Most beüzemeltem a HTPC-met, de ahogy bedugom a HTPC HDMI kábelét a TV-be, át vált a TV hangkimenete a TV hangszóróira. Ha kihúzom, akkor vissza áll. Van valami lehetőségem ennek megoldására, azon felül hogy veszek egy rendes házimozit csilliárdért? :R
Kábelek cseréjét és a készülékek áramtalanítását már próbáltam. Más okosságot én nem találtam a neten, de ahogy láttam nem egyedi eset.

(#53063) Patice válasza gery5 (#53057) üzenetére


Patice
Topikgazda

AC3Filter kell neked...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#53064) SunMount3r válasza szente (#53062) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak nem "menet közben" dugdosod azt a HDMI kábelt? (Minden készüléket kapcsolj ki ki/be dugás előtt!)

Amúgy nem minden TV tudja külső forrásból ARC-on kiküldeni a hangot és attól is függ, milyen hangsávról van szó. A legtöbb a DD-t még átküldi, a DTS-t már csak ritkábban. Ilyen hang beállítások után keress a TV-dben, illetve lehet azt is be lehet állítani, hogy mindent PCM-ben küldjön ki, ekkor csak sztereó hangod lesz(lenne), de lehet pl. DTS-re nincs más megoldás.

Amúgy ezt inkább a TV-dnek megfelelő TV-s Topic-ban érdemes megkérdezni.

(#53065) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Jó ár/érték arányban keresek új! HTPC-t az 55" LG 4K tévémre. FULLHD filmezésre lesz használva többnyire, de a 4K-t is vigye ha szükséges, a későbbiekre való tekintettel. Nem hátrány ha passzív a hűtés, már egy külső HDD hangját sem szeretem ha éppen dolgozik filmezés alatt, ezt a megoldást ha lehet kerülném.

Az első kiszemelt:
ASUS VivoMini PC PN40
Elsősorban a m2 sata csati miatt venném, arra mehet az OS, az 1TB sata3 2.5" SSDre pedig minden egyéb.

Szerintetek mennyire jó vétel ez a masina? A gyártó az oldalon úgy írja, hogy 4K támogatott és a procinak is vinnie kellene elvileg...ellenben a felszanálói vélemény szerint a 4K filmezés nem éppen fekszik Neki. Most akkor kinek (szabad) hinni :F
Celeron J4005 2mag/2szál CPU a tesztek szerint valamivel gyengébb teljesítményben min a következő versenyzőm.

A második versenyző:
GIGABYTE Brix GB-BPCE-3455
Celeron J3455 4mag/4szál CPU, elég best típus ahogy nézegettem minden tekintetben, viszont nincs dedikált m2 csati sajnos. Így kénytelen lennék csak egy gyors 1TB SSD-re hagyatkozni...

Ti melyik verziót vennétek?
Gari egyaránt 3 év mindegyikre, árban pedig szintén megegyeznek. Ez alapján így nem túl egyértelmű számomra, melyik a jobb vétel hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#53066) tupacamaru válasza atika88 (#53065) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én egyiket se, ez a legolcsóbb 4k képes egybe gép, és még memória és HDD is kell bele.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#53067) atika88


atika88
senior tag

Köszönöm a tanácsod. Úgy érzem ezek a gyönyörű 4K reklámfeliratok megtévesztettek. :((

Gyakorlatilag tehát minimum kétszeres áron van egy 4K képes kütyü. Egyelőre akkor maradok a FULLHDnál :DD Idővel gondolom talán úgyis formálódik lefelé. Úgyis később cserélném a tévét 65"-ra, ott több hasznát/értelmét látom a 4K-nak.

És ha FULLHD szinten maradok, a már említett gépek ajánlottak, vagy felejtős?

(#53068) tupacamaru válasza atika88 (#53067) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha csak és kizárólag filmezés lenne a cél, akkor én vennék egy Amlogic-os dobozt ami viszi a 4k filmeket. Sokkal olcsóbban megúsznád a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#53069) atika88 válasza tupacamaru (#53068) üzenetére


atika88
senior tag

Nem csak az lenne a cél. Hanem egy hétköznapi élhető médiás Windows alapgép, egy KODI-val elsősorban. Praktikus méretben.

(#53070) DonMaster válasza atika88 (#53067) üzenetére


DonMaster
addikt

nem teljesen.
amiket felsoroltál , azok is pl: dlna-n képesek, mivel htpc igy gondolom valami windows menen rajta, akkro viszont dlna-val a 4k is elfutt a tv-n.

persze nem hdmi-n hanem lan-on (kb mint ha nas ként használnád) , emelt nyilván leeht rajta netezni stb mint htpc-n csaka filmezés nem hdmi-n keresztül hanem dlna-n keresztül futt.

ha a hdmi-s megoldás kell akkor zsebbe nyúlósabb.

én brix j5005-össel használom 4k simán megy dlna-n keresztül akadás nélkül.

tv-n pl plex és a gépen is . de szerintem a dlna-s megoldás jobb, jo a menű a tv-töl függ, de olcsobban kijön mint egy 4k képes hdmi-n kitolo pc.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#53071) ronson válasza DonMaster (#53070) üzenetére


ronson
őstag

Sziasztok

HTPC-t építek 4k HDR tv-hez. Mivel a nappalim egyben a hálóm is, így a nagy PC-m megy a háztól és ennek kell két monitort kiszolgálnia majd.
Próbálom minnél hatékonyabban kihozni, így egy brand SFF gép lesz. Na most a problémám az, hogy abban gondolkodtam, hogy az I3-7100 HD600-a fogja ellátni a GPU szerepét, de nem találok árban olyan gépet, aminek 2 HDMI kimenete lenne. Szóval képbe került, hogy kerülhetne bele egy Geforce GT 1030. Ez árban még beleférne. A kérdésem az lenne, hogy a kettő közül, melyik jobb ilyen célokra, illetve, hogy egyáltalán megfelelnek-e?

(#53072) PuMbA válasza ronson (#53071) üzenetére


PuMbA
titán

NVIDIA-val arra kell készülnöd, hogy random elronthatják a vga drivert most például a 2018-06-05 utáni driverekkel nincs teljesen pontos HDR kimenete. PC-n sose lesz Dolby Vision se, szóval ezt is vedd számításba. Egyébként pedig AMD RX550 vagy RX460.

[ Szerkesztve ]

(#53073) szente válasza SunMount3r (#53064) üzenetére


szente
addikt

Próbáltam már kikapcsolva ,bekapcsolva, meg mindenhogy. Ès nem film lejátszás alatt megy el, hanem TV adás közben.
Ha kihúzom a PC-t egyből visszajön a hang.
A TV saját topikjában már rá kerestem a problèmára, 1-2 ember ott is járt így, de nem tudtak nekik segíteni.
Neten rákeresve a problèmára típusfüggetlennek tűnik a dolog. Már annál abból a pár találatból kiindulva.

(#53074) Borisz76 válasza szente (#53062) üzenetére


Borisz76
veterán

Jó lenne egy pontos típus vagy jó kép a készülék fenekéről a csatlakozókról.

Alap esetben minden készüléket az erősítőhöz kell kapcsolni HDMI-vel.
PC-t, HTPC-t , műholdvevő beltéri egységet, PS4-t stb....

Majd az erősítőből a dedikált kimeneten mész tovább a TV ARC képes HDMI csatlakozójába.

Gyanítom.....mivel bögreszett ....nem is lesz rajta "extra" HDMI bemenet.....
Bár ne legyen igazam.

A hang azért mehet el mert HDMI CEC kompatibilis a TV és a bögreszett.
HDMI Consumer Electronics Control - Az összekapcsolt fogyasztói elektronikai berendezések felhasználó általi vezérléséhez használható, a HDMI csatlakozón keresztül biztosított protokoll, a HDMI szabvány kiterjesztése. A szolgáltatás lényege, hogy a HDMI kábellel összekötött berendezések (televízió, DVD lejátszó, házimozi erősítő) vezérléséhez elegendő egyetlen távirányító. A különböző gyártóktól származó termékek nem tudnak egymással teljes mértékben kommunikálni. A különböző gyártók saját, egyedi megnevezést használnak a CEC helyett.

Ennek az lehet az eredménye ha bekapcsolod a TV-t , akkor az erősítőt is bekapcsolja.
Ezután az erősítő érzékeli a TV ARC HDMI -ből jövő jelet és az erősítő átvált "TV" módba.
Ekkor elviekben az erősítőn szólal meg a TV-ben megjelenő képhez tartozó hang.
A TV hangszórói pedig kikapcsolnak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53075) szente válasza Borisz76 (#53074) üzenetére


szente
addikt

A bögreszett HDMI-n az ARC-os portba a TV-re, a PC a TV-re, plusz megy a TV-ből egy optikai a bögreszettbe, bár ez most pont nem működik.
A TV LG55UJ620V a házimozi pedig Samsung HT-E4550 a PC pedig Zotac ZBox BI329.
Az összes kábel High Speed with Ethernet.
Az a bosszantó, hogy a fő gèpem ha össze van kötve a TV-vel, akkor minden okè így. Csak ezzel az újjal nem akar menni. Nem tudom, hogy nem e az Intel VGA kavar e valamit.
Szóval eddig minden okè volt, csak most hullott el.

[ Szerkesztve ]

(#53076) ronson válasza PuMbA (#53072) üzenetére


ronson
őstag

Lehet akkor jobban járok, ha maradok az eredeti koncepciómnál és streamelek Plexel a Fire Stickre. Igazából egy Celeron N4100-zel szerelt mini pc-t néztem, mert elég fontos a csend is, mivel menne 24/7-ben. Ezen van 2 Hdmi 2.0 és erre lenne rádugva egy 2 és 4GB-os USB3-as HDD. Menne a torrent is, illetve a Plex server is róla. A TV-hez megy egy gigabit LAN kábel. Erre menne egy gigabit switch, amire rá lenne dugva a TV, a PC, illetve Fire Stick is.

(#53077) PuMbA válasza ronson (#53076) üzenetére


PuMbA
titán

Jó ötlet, de N4100-nál azért kicsit erősebb procival csinálnám :) Ha hangot kell átkódolnia a Plex-nek, akkor ahhoz kelleni fog valamennyi procierő.

(#53078) ronson válasza PuMbA (#53077) üzenetére


ronson
őstag

Ettől erősebb csak az i3 lenne, de minimum duplája alaphangon, de szerintem még több is.
Ezt néztem egyébként: [link]

(#53079) PuMbA válasza ronson (#53078) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, de az Intel N procik Core 2 Duo E8400 szint, azaz körülbelül 12 éve voltak ilyen gyors gépeink. Ezt bele kell kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#53080) ronson válasza PuMbA (#53079) üzenetére


ronson
őstag

Néztem teszteket. Nekem nem tűnt ennyire gyengének, bár lehet nem jókat néztem. Ez az N4100 a legújabb generáció az N családból.

(#53081) cinemazealot válasza ronson (#53080) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ugyan nem frissebb, de valamelyest erősebb az N5000.

(#53082) PuMbA válasza ronson (#53080) üzenetére


PuMbA
titán

A 4W / 6W korlátozás miatt ugyanazt a sebességet hozzák, mert ugye az architektúra ugyanaz már generációk óta. Ez azért lehet fontos, mert mondjuk az én 3x gyorsabb procimon 1db torrent futtatása 10Mb/s-nal 20%-os procihasználatot eredményez, szóval ha tényleg egy mindenes, multitasking gépet akarsz, akkor pont a processzoron nem szabad spórolni. Ha csak maximum 1-2 feladatra szánod, akkor elég lehet, de akkor se mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#53083) SunMount3r válasza PuMbA (#53082) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy J4105 már elég lehet ilyen multitask-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#53084) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Fullhd filmekhez elég a G4560 IGP vagy érdemes lenne venni valami dedikált kártyát?

Let the Zone take me if I am.

(#53085) SunMount3r válasza SunMount3r (#53083) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Apropó: LibreElec + HDR-ről nincs még semmi infó a Gemini kapcsán?

[ Szerkesztve ]

(#53086) PuMbA válasza kutga (#53084) üzenetére


PuMbA
titán

Még túl erős is :)

(#53083) SunMount3r: Jobb kicsit, de azért még így is fele olyan lassú, mint egy asztali G4560 például, ami hangtalanul elmegy, hiszen csak 25W körül fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#53087) kutga válasza PuMbA (#53086) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké. :D

Let the Zone take me if I am.

(#53088) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Gondolom ezt olvastátok már páran. Jó kis HTPC gépnek tűnik. Persze attól is függ, hogy ezek a Ryzen APU-k mennyire kompromisszumosak ezen a téren, mert sok infó még sem világos nekem. Pl. normális skálázási minőség a MadVR-el mennyire fekteti meg, vagy, hogy van e rendes FP 3D és, hogy a HDR meta-t ez is rendesen tovább küldi e, mint a többi AMD GPU. Nomeg az ára...

[ Szerkesztve ]

(#53089) devil-k válasza SunMount3r (#53088) üzenetére


devil-k
nagyúr

15 tűs D-Sub
Ebből is látszik, hogy ez nem mozizásra (lesz) való. Bankba, irodába... stb. helyre ok...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#53090) MasterMark válasza devil-k (#53089) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy mire való azt nem ők döntik el, maximum látszik mire szánják. :DDD

Switch Tax

(#53091) hm15 válasza SunMount3r (#53088) üzenetére


hm15
senior tag

Bődületesen ronda szegény. :)

(#53092) SunMount3r válasza devil-k (#53089) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, ettől a D-Sub-tól még van rajta rendes HDMI 2.0a és DP is, szóval nem értem ezt az érvelést... Bankban, meg egy normális irodában (főleg) meg épp csupa olyan monitor van, amin csak D-Sub lenne 2019-ben?
Az hardver (Ryzen APU a ma elérthető csúcs IGP-s megoldással) meg aztán főleg(nem) indokolná ezeket...

Amúgy a a hűtésére/szellőzésére kíváncsi lennék, hogy hosszabb intenzív terhelés mellett milyen hőfokokat produkál, mert azért elég lapos ez a házikó...

(#53091) hm15: Mitől "rondább"? Egy Asus Vivo-tól lehet, de akkor fizusd is ki a desing többlet költségét is és akkor sem kapsz ilyen hardvert bele. Amúgy semmi ronda nincs benne, megnézel egy átlag Mini-PC-t kb. ez van, egy fekete kocka, vagy téglalap, "oszt jóvan", legfeljebb nagyon látszik hogy a nyílások nincsenek lézer pontossággal kivágva és beillesztve. Ez már tényleg pity lenne, ha ezen menne a rugózás. Akkor is "Ice braking" a Mini-Pc-k terén (legalábbis remélem) és az IGP-s megoldások terén jelenleg a zászlóshajó, design ide, vagy oda....

Mi most itt ez a negativizmus?

[ Szerkesztve ]

(#53093) devil-k válasza SunMount3r (#53092) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mondhat bárki bármit, de az Apple mindig értett a dizánjhoz. Számomra a Mini Mac külseje, alakja a "best of" HTPC. Fantasztikus.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#53094) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Amúgy az Atom-ok, pl. az Atom x5-Z8300 hogy áll a max. FHD-val? x.264 ésatöbbi legalább megy neki rendesen (nyilván semmi MadVR, csak sima MPCHC, vagy KODI)? Vagy felejtős nagyon? Valami Stick féleségre gondoltam, azok meg főleg Atom-osak.

(#53093) devil-k: Ja, nem tagadom, hogy néz is ki valahogy, de erről mindig a Samsung-os design per jut eszembe az első tablet-ek idejéről, ahol szerintem kb. a "semmiről" folyt a többmilliós per (amit azt hiszem meg is nyer az A, ami a legröhejesebb az egészben), aztán "lássuk", hogy ma mi van... Ma már eszükbe se jutna, vagy körbe röhögné őket mindenki...

Akinek "csak ez" megér + 50/70, vagy a noteszgépeik esetén akár több száz $-t is, annak csak gratulálni tudok...

(#53095) djnice válasza SunMount3r (#53094) üzenetére


djnice
veterán

Stick-nek ott a Fire TV 4K, verhetetlen ár/érték arányban (amikor akciós 35 EUR-ért). Kodi kadenciahelyes rajta.

(#53096) SunMount3r válasza djnice (#53095) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy tudom azon eléggé korlátozva vannak a telepíthető app-ok. ? Mert nemcsak KODI-zásra lenne használva.

(#53097) djnice válasza SunMount3r (#53096) üzenetére


djnice
veterán

Én napi szinten használom, kb bármit rátudsz telepíteni.
Android TV 7-es az alapja.

[ Szerkesztve ]

(#53098) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Van egy HTPC-m, de 4K lejátszás már eléggé megterheli, hisz nincs benne külön VGA.
Asrock H110 alaplap
i3-6300T proci
16Gb Ram
256 SSD

Milyen low profilos VGA-t vegyek bele szerintetek, hogy a 4K is tökéletes legyen?

Köszönöm

(#53099) Vikthor válasza puru (#53098) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Rx 550 vagy a legalja 1050

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#53100) tupacamaru válasza puru (#53098) üzenetére


tupacamaru
veterán

Egy passzív GT 1030 is elég.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.