Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Petrelli válasza Balinov (#1999) üzenetére


Petrelli
csendes tag

Nekem mondjuk kártyakütyü nem kellene, inkább valami infravevőt kellene beszerelni egy távírányítóhoz

(#2002) Petrelli válasza Gyuri27 (#2000) üzenetére


Petrelli
csendes tag

455 x 370 szélsséget azért lemérném otthon mielőtt beleerőltetem a tv alá.

(#2003) marcias


marcias
őstag

Most már csak arra lennék kiváncsi, a gyakorlatban hogyan kell rögzíteni a 2 és feles HDD-ket 3 és feles helyekre. Van erre vmi leírás, vagy barkácsoljak? :DDD

Steam: marcias88

(#2004) Balinov válasza Gyuri27 (#2000) üzenetére


Balinov
félisten

mikor? hát,nemmostanába,most gépre nyista költés,sprólás írországra,hogy mielőbb kimehessünk...egyébként én egy olyan felállásra gondoltam,hogy egy színben passzoló 3,5-ös USB,FW,audio kivezetés, 1 DL-DVD-RW,alá egy faint vinyó,jelenlegi asus lap egy alacsonyabb és jobb hűtéssel,bele a GST-t a vf700alcuval leszabályolva,meg a Leadtek Global-t és kész is a távirányítás.pluszba 1,max 2db halk venti és akkor akár a 3200-es am2 semi passzivan is mehetne...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2005) Balinov válasza marcias (#2003) üzenetére


Balinov
félisten

valami ilyesmire gondolnék [link] vagy ilyet [link] beszerzhetőségről passzlok,Gyuri majd megmongya,ugyis vágja a témát,igaz? :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2006) marcias válasza Balinov (#2005) üzenetére


marcias
őstag

Nem tűnik rossznak. Csak a kérdés, hogy ezt kishazánkban hol kapom meg? :F

Steam: marcias88

(#2007) Gyuri27 válasza Balinov (#2005) üzenetére


Gyuri27
félisten

az első az [link] :DDD
megmondom én kérlek kedves bahátom :o
mert értem én, hogy........ ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2008) marcias válasza Gyuri27 (#2007) üzenetére


marcias
őstag

Akkor léci azt is mondd meg, hogy 2,5ös satás hdd-hez elég ez, vagy akkor még kell egy adapter is? :F Mert akkor lassan ott tartok, hogy többet költök merevlemezekre mint minden másra ;]

Steam: marcias88

(#2009) Gyuri27 válasza marcias (#2008) üzenetére


Gyuri27
félisten

két kérdés:
megvetted már a 2,5-s hdd-t?
miért kell 2,5-s hdd-nek lenni-e?

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2010) marcias válasza Gyuri27 (#2009) üzenetére


marcias
őstag

Egész idáig arról volt szó, hogy a 2,5ös hdd sokkal halkabb. Te meg megkérdezed mire jó? :DDD

Steam: marcias88

(#2011) Gyuri27 válasza marcias (#2010) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha nem tudod megoldani a beszerelést? Tákolsz-gányolsz?
Ez meg zajcsökkentő keret is. Valamelyik hdd-s totyikban szerintem kapsz arra választ melyik a legcsendesebb 3,5-s hdd.
Szerintem. ;)

zajcsökkentés: [link]
2,5-s 160gigás kb 22k, 3,5-s ua 12k tehát még igy is majdnem ott vagy és leszigetelted a házat.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2012) dabadab válasza marcias (#2006) üzenetére


dabadab
titán

Itt [link] van 2.5''-3.5'' HDD adapter szett, 2000 penzert (azert merem ajanlani, mert mar ketszer is vettem tole mindenfele adaptereket, PH!-n is arul).

Atalakito csak IDE HDD-hez kell, SATA-nal mar szerencsere ugyanaz a csatlakozo van kicsi meg nagy HDD-n is (legalabbis ezt mondja az internet :) )

DRM is theft

(#2013) marcias


marcias
őstag

Most nem tudom melyikőtöknek higgyek :D
A 2,5ös hang szempontjából talán biztosabb megoldás, ám a 3,5ös a kapacitásával azért erősen odatesz :DDD

Steam: marcias88

(#2014) dabadab válasza marcias (#2013) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon egyszeru. Mi kell: csend v kapacitas? :)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#2015) marcias válasza dabadab (#2014) üzenetére


marcias
őstag

Lehetőleg mindkettő, de ha választani kéne, inkább legyen a legnagyobb kapacitás, nem túl hangosan :)

Steam: marcias88

(#2017) Petrelli válasza Enszuke (#2016) üzenetére


Petrelli
csendes tag

Mindenképp a Western Digital Caviar SE16 (WD5000KS) ajánlom, az halkabb, jobb mint a többi.

(#2018) marcias válasza Enszuke (#2016) üzenetére


marcias
őstag

:P

Steam: marcias88

(#2019) marcias válasza Petrelli (#2017) üzenetére


marcias
őstag

Nekem a Raid Edition csökkentett zajszinte miatt még jobban bejön [link]
ebből a 320-as vagy a 250-es lehet a halkabb? :F

Steam: marcias88

(#2020) Ja no válasza dabadab (#2012) üzenetére


Ja no
aktív tag

dabadab,
amit az előbb linkeltél, ott van egy adapter, ami HDD-t köt össze USB porttal. A kis gépembe tennék ilyet, mert kevés rajta az 1 IDE port. (a ODD-t plusz egy második vinyót is tennék bele, de már az ODD-t sem tenném a arra az egy IDE portra, hogy ne lassítsa az átvitelt)
Szerinted ennek mennyivel lesz lasabb az átvtele így, mint hagyományos módon? Vagy ez ebben az esetben teljesen a proc teljesítőképességétől függ, mert maga az USB áteresztőképessége sokkal nagyobb mint a vinyóé elméletben?

(#2021) ave


ave
csendes tag

Na elvetettem a vezeték nélkül irányítás ötletét.
Végig olvastam a topikot ami nem kevés idő volt.
Én is belefognék HTPC építésbe de magán a házon kívül is van nem egy hanem ezeregy probléma ami felmerül és a végeredmény hát nagyon sok pöcsölés árán lesz korántsem tökéletes.

Így az jutott eszembe hogy mivel nekem van egy erős asztali gépem miért ne legyen ez egyben a htpc gépem is. A koncepció a következő lenne: fogok 2x20 méter koax kábelt, az egyiken elviszem a vga outot, a másikon a hangkártya digitális outputját amit a házimozi erősítőbe fogok dugni. Na és itt jön a csavar hogy ugye jó lenne távirányítani a dolgokat mert azért a másik szobából átjárkálni elég macarás.
Ezért szeretném a microsoft infrás távirányítóját úgy üzembe helyezni hogy a géptnél feltennék egy usb hubot onnan 20m utp kábellel elmennék a tvig és ott ismét betennék egy usb hubot és arra dugnám a távirányító vevőjét.

Ezután feltennék egy windows MCE-t mint második oprendszer vagy nemtom lehet e futtatni a meglévő xp-n is alkalmi szinten hogy mikor mozizni akarok akkor fut egyébként meg nem?!

És így kapnék egy teljes értékű htpct netelérésel meg mindennel úgy hogy teljes csönd honol a szobában és nem zavar be semmilyen susogás se filmezésbe se zenehallgatásba.

Szerintetek ez így járható út lenne?

(#2022) marcias válasza ave (#2021) üzenetére


marcias
őstag

Sztem erre ideális lenne a meedio, azt feltehetnéd az xp-re (nekem is fenn van) :)

Steam: marcias88

(#2024) dane válasza Enszuke (#2023) üzenetére


dane
senior tag

Szerintem az TV-Out akart lenni :U

(#2025) dane válasza dane (#2024) üzenetére


dane
senior tag

UTP-re meg semmi szükség, sőt USB hub-ra sem... Sztem 20m 4 vagy 5 eres vezetékkel megtoldod a vevőegységet és kész. ;)

[Szerkesztve]

(#2026) Gyuri27


Gyuri27
félisten

egy kis nyálcsorgatásra való [link] :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2027) ave


ave
csendes tag

Egy koaxon úgy lehet vinni a videójelet hogy RCA a vége és aztán az vagy közvetlenül megy a tvbe vagy van olyan vga amihez adnak rca-svideo toldót.

Inrás vevővel szerintem még több lenne a gubanc.
Usb-t nem csak spciális vezetéken lehet vinni mivel kétezik gyári black box is 30-40-50K körül ami usb2.0 és közte szabványos cat5 patch kábel teremt kapcsolat és talán 100 méterig is lehet vele hosszabítani.

Egyébként a topik elején van egy [link] ahol pontosan ez van megvalósítva (mármint az USB hosszabítás, sőt ő a videót és az audiót is így viszi igaz azt csak sztereóban bár azért A/V-t nem vinnék utpn esetleg stpn próbálnám ki).

Tehát akkor ez így akár működhetne is akér, vagy nem? Valaki esetleg élőben látott már ilyet?

Sima utp toldással meg ugye megintcsak nem lehet megvalósítani a dolgot mert 5 méterig hosszabítható, aztán már gyenge a jel. Elvileg ezért vannak a hubok és hogy szinkronizálják a jelet.

(#2028) dane válasza Gyuri27 (#2026) üzenetére


dane
senior tag

Nyamiii ;]

(#2029) dane válasza ave (#2027) üzenetére


dane
senior tag

Egy koaxon úgy lehet vinni a videójelet hogy RCA a vége és aztán az vagy közvetlenül megy a tvbe vagy van olyan vga amihez adnak rca-svideo toldót.

Értem én csakhogy Te VGA-ról beszéltél nem videójelről. Így már megoldható!
Audio és Video jelnél is nagyon vigyázni kell az árnyékolásra a kábelek hossza miatt.
A lényeg hogy a vezeték minőségén ne spórolj.

Ezt az USB toldást még mindíg nem értem...
Minek fölösleges átalakítóra költeni? Meg UTP-re átalakítani...sztem ez mondhatni hülyeség.

20m 4 eres vezetéket vegyél. Vágd el a kábelt az USB csatlakozótól visszafele 20 cm-re és SZÍNHELYESEN kösd be a két levágott rész közé a 20m-es 4 eres kábelt.

Az USB-n max 5.0v 500mA jön ki, az a vevőegység (amiben néhány infra LED van, ha nem egy) töredékét sem igényli a max leadható tápnak. Szal szerintem 20m USB kábelen nem veszik el a jel... Tökéletesen használható lesz és nem vered magad fölösleges kiadásokba. :R

(#2031) dane válasza Enszuke (#2030) üzenetére


dane
senior tag

Noti HDD-t?

(#2033) Petrelli


Petrelli
csendes tag

Nehezen férek el a gépemben. 2db 5,25 2db 3,5 hely van.
Na most nekem kell
1db 3,5 hely az imon insidenak. Még jó, hogy nem vfd-t vettem.
1db 5,25 odd,
1db 3,5 vinyó.
1 db 5,25-ös vinyó(ezt még nem tudom hogyan valszeg ezzel:
[link])

ÉS kész: nincs több helyem: pl: kártyaolvasó, dvd -rom, később blue -ray(emiatt ezek nem lesznek, bár kinek kell ilyen mi?)

(#2035) dane válasza Enszuke (#2034) üzenetére


dane
senior tag

Értem, nekem USB-s noti HDDvel voltak ilyen problémáim.
Ezek a külső drive-ok kimondottan a rövid kábeleket szeretik. :U

(#2036) ave válasza Enszuke (#2032) üzenetére


ave
csendes tag

Félreérted. 50Kt nem szánnék videó hosszabításra az tuti.
A vezeték nélküli megoldás lenne nekem a legtutib de mivel a távirányítást így is úgyis vezetékkel kell megoldanom ezért +2 vezeték már mind1 nem is beszélve arról hogy nekem a sztereo jel nem elég a házi mozi miatt.

Vga out jelet akarok hosszabítani. Ugye megoldható lenne az is hogy hogy a dvi kimenetet vissza alakítva d-subra vga jelet vinni. Nem tudom mennyivel lenne ez jobb minőségű a végén mivel egy 72es samsung crt tvvel használom. Olvastam hogy mindenki a kontraszt hiányára és a szürkeségre panaszkodik, de szerintem ez főleg codec függő. Legalábbis nekem pl egy geforce fx5600 is szép képet adott egy szintén otthon barkácsolt 10 méteres s-video kábellel. Meg ugye beállítgatni a kimetet hogy jó legyen stb. Nem biztos hogy észrevenném a külömbséget és a kábel forrasztása is jóval bonyolultabb.

Tehát terveim szerint ami befektetés lenne az a microsoft távirányító vevőegységgel 6K+fa, 2x20 méter koax csatlakozókkal ~4K és 20m cut5 patch kábel 2db usb hubbal ~7K. Összesen: 19K

[Szerkesztve]

(#2037) dane válasza ave (#2036) üzenetére


dane
senior tag

Ok, tehát akkor VGA OUT jel...

Hogy akarod a VGA 15 vezetékét egy 2 eres kábellel összekötni?? :F :F

Mellesleg ha nagyon erölteted a VGA jelent, itt van a VGA to RGB (scart) megoldás:

[link]

[Szerkesztve]

(#2038) dane


dane
senior tag

[kép]

ilyet sem láttam még... :R

(#2039) ave válasza dane (#2037) üzenetére


ave
csendes tag

Épp ez az hogy a VGA 15 vezetékét nem akarom összekötni sehogy mert ez nekem túl bonyolultnak hangzik épp ezért akarom a videókártya TV out ján összeköni (azon bell is RCA) a tvvel.

A linkelt kapcsolás amúgy nem rossz de a scratból apa kéne nem anya.

Lehet hogy eddig rosszul fogalmaztam meg a mondókámat.

[Szerkesztve]

(#2040) P00By


P00By
nagyúr

Sziasztok!

Egyetlen egy kérdésem lenne!Vkinek van vmi tapasztalata a Gigabyte H663-al? :U [link]

(#2043) dane válasza P00By (#2040) üzenetére


dane
senior tag

ezt nem lehet tuningolni... minek ez neked?? :D:D

(#2045) P00By válasza dane (#2043) üzenetére


P00By
nagyúr

:F

(#2046) dane válasza P00By (#2045) üzenetére


dane
senior tag

Én vettem meg a RAM-jaidat, persze azóta sem lett kipróbálva!

(#2047) P00By válasza dane (#2046) üzenetére


P00By
nagyúr

Jah :DDD bocsi annyi nick van a fejembe :P

(#2048) ave válasza Enszuke (#2044) üzenetére


ave
csendes tag

Fentebb már betettem a linket ahol a gyerek elvileg megvalósította ezt az usb hub utp microsoft távirányító projectet.

Egyébént láttam ugyanilyen gyári megoldást 22K ért is bár az gagyibbnak tűnt.

Elvben pedig akár működhet is.

(#2050) dane válasza Enszuke (#2049) üzenetére


dane
senior tag

Lassan már azt mondom hogy én meg kivinném a gépet a tv mellé oszt jovan :D:D:D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.