Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Win10-en használok Kodi-t nagy megelégedéssel. Viszont arra nem jövök rá, hogy a 1080i-s filmek miért akadoznak. Légyszi adjatok tippeket!

Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#52902) PuMbA válasza ratkaics (#52901) üzenetére


PuMbA
titán

D3D11 videó kimenet esetén nem jó a deinterlace, csak DXVA2-vel :)

[ Szerkesztve ]

(#52903) SunMount3r válasza #48613632 (#52900) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ennek még konnektálni kell, ha lemegy standbyba?-> Amelyik ilyet csinál az hibás, vagy maga a típus ilyen, de akkor sem normális. 2 légegerem is van és felkapásuk után mindig azonnal reagálnak.

(#52904) #48613632 válasza SunMount3r (#52903) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az nem légegér, és igen, a típus volt ilyen. Ez volt az első kontrollerem a HTPC-hez. Ritek, vagy Rii i8

(#52905) PuMbA


PuMbA
titán

"419.67 GRD 2019-03-25 stuttering issues
419.67 CRD 2019-03-20 stuttering issues
419.35 GRD 2019-03-05 stuttering issues"

Az NVIDIA saját maga tesz róla, hogy a HTPC-k eltűnjenek a levesbe. FullHD-ig minden jó volt, manapság meg problémák problémák hátán.

[ Szerkesztve ]

(#52906) Valkűr


Valkűr
őstag

Valaki normal formajut keresett...

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52907) djnice válasza PuMbA (#52905) üzenetére


djnice
veterán

Ha megjelenik a hardveres madVR, akkor ez nem is lesz akkora gond: [link]
Bár 1080p esetén még mindig ott lesz a 4:2:0 -> 4:2:2 konverzió a HDMI specifikáció korlátai miatt, szóval ebben az esetben nem lesz ugyanolyan a minőség mint a szoftveres megoldásnál, hacsak nem egy integrálható chip formájában jelenik meg mint pl annó a Faroudja.

[ Szerkesztve ]

(#52908) ratkaics válasza PuMbA (#52902) üzenetére


ratkaics
senior tag

Mondjuk ugyan az a film MPC-HC-val szépen megy. Nálam a Kodi és az MPC-HC is DXVA-t használ. Mondjuk a verziót nem tudom fejből, de este megnézem.
Köszönöm a tippet!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#52909) SunMount3r válasza djnice (#52907) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez mégis konkrétan mi akar majd lenni? No HTPC required... Gondolom azért mégsem egy komplett lejátszó eszköz. Akkor meg nem értem...

Bár 1080p esetén még mindig ott lesz a 4:2:0 -> 4:2:2 konverzió a HDMI specifikáció korlátai miatt,-> Ezt sem értem. ? 1080p-n lehet 4:2:0->4:4:4 konverzió is. Vagy mire vonatkozik?

(#52910) djnice válasza SunMount3r (#52909) üzenetére


djnice
veterán

Gondolom egy HDMI bemenetes eszköz lesz mint pl a Darbee.
1080p 24Hz esetén a HDMI szabvány szerint 4:2:2 vagy 4:4:4 mehet ki, a filmek pedig 4.2:0-ban vannak, ezért a 4:2:0 -> 4:2:2 konverziót mindenképpen a lejátszó fogja megcsinálni, a hw-s madVR már ezt kapja, így rosszabb lesz a minősége, hiszen a 4:2:0-ból 4:2:2-be egy gyengébb algoritmus szerint történi a felskálázás.

(#52911) SunMount3r válasza Valkűr (#52906) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk ezen meg dedikált média gombok nincsenek, ha már HTPC. Mondjuk attól függ át lehet e programozni a gombokat a lejátszó szoftveren beül.

Meg a tapipadozáshoz ezt is két kézzel kell fogni.

Nekem még mindig a 2 oldalas légegér tűnik a legjobbnak. Persze ha csak nem gépel, chat-el vele gyakran az ember. De arra meg tartani kell egy külön kompakt tapipados bill.-zetet.

(#52912) SunMount3r válasza djnice (#52910) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor nem értem a No HTPC required-et. Vagyis már így igen, csak így félrevezető.

Ha jól értem, akkor a szoftveres MadVR feljavította a konverzió minőségét?
Amúgy MadVR-es HTPC után is lehet majd kötni, úgy meg az előzetes konverzió is jó lesz, nem? :D

Te 420->422 konverziót emlegetsz, ennek nem 420->444-nek kellene lennie a jobb minőségért? Vagy azt jobb már ha a TV csinálja? Mert ugye 420->444->RGB. Ebben még egy 422 már egy felesleges lépcsőnek tűnik. Már ha jól gondolom...

(#52913) PuMbA válasza SunMount3r (#52912) üzenetére


PuMbA
titán

A TV-k csak PC módban fogadnak 4:4:4-et, amúgy 4:2:2-t.

(#52914) SunMount3r válasza PuMbA (#52913) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Fura, a Q10 Pro-m kimenete minden frekvencián 1080p / 444. TV-m FHD-s, HDMI forrás címke Blu-ray. Akkor hogy van ez?

Szerk: vagy most RGB 444-ről van szó nem YCbCr-ről?

[ Szerkesztve ]

(#52915) djnice válasza SunMount3r (#52912) üzenetére


djnice
veterán

Leírom mégegyszer:
A madVR szoftveresen 4:2:0 -> 4:4:4 chroma felskálázást csinált, nagyon jó algoritmusok szerint. Ez 1080p -> 1080p esetén, nagyobb kijelzőn, projektoron látható minőségjavulást okozott.

1080p 24 Hz esetén a HDMI csatiból kijövő jel min 4:2:2 lehet, nem lehet a forrásnak megfelelő 4:2:0, mert nem támogatja a szabvány, ezért a lejátszó kénytelen csinálni egy felskálázást rosszabb (nearest neighbor) vagy jobb (bicubic) algoritmusok szerint (kivétel a Panasonic jobb bluray lejátszói). Kiadhat 4:4:4-et is, de akkor a hardveres chroma upscaler teljesen elveszti a jelentőségét.

A lényeg hogy egy "elcseszett" 4:2:2-ből rosszabb lesz a 4:4:4-re skálázás mint az eredeti 4:2:0-ból.

Máshogy ezt nem tudom leírni, ha nem érted, akkor olvasgasd ezt: [link]

(#52916) djnice válasza PuMbA (#52913) üzenetére


djnice
veterán

Nem teljesen, minden gyártónál más: [link]

(#52917) SunMount3r válasza djnice (#52915) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már értem.

Ez a minőségi szoftveres chroma skálázás milyen VGA-t igényel minimum?

(#52918) PuMbA válasza SunMount3r (#52914) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegy, hogy mi megy ki a kábelen, de a TV csak a 4:2:2-t fogja feldolgozni belőle :)

(#52917) SunMount3r: Semmilyet. Minden modern VGA alapértelmezetten már Bicubic-ban skáláz chromát, az ennél jobbat meg alig látod.

[ Szerkesztve ]

(#52919) #48613632 válasza SunMount3r (#52911) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tapipadozáshoz nem kell két kéz. Legalábbis, nekem nem. Simán meg hüvelyk újjal.

(#52920) SunMount3r válasza PuMbA (#52918) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt meg hogy? A 444-et vissza skálázza 422-re? És "miért"? :D Akkor inkább jobb eleve csak 422-re állítani a kimenetet, mert a 444-nek nem hogy semmi haszna nincs, de a TV vissza skálázása miatt még rosszabb is, mint az eleve 422? Vagy a 444-ből konverzió nélkül "nyersen" ki tudja szedni a csak 422-ig tejredő adatod?

Semmilyet. Minden modern VGA alapértelmezetten már Bicubic-ban skáláz chromát, az ennél jobbat meg alig látod.-> Akkor nem igazán értem az egész problémafelvetést a skálázás kapcsán. Ha szinte bármi képes jól skálázni 422-re, akkor nem mindegy, hogy azt kapja e a MadVR Box, vagy a natív 420-át? De lehet már én vagy túl fáradt ma ezekhez...

(#52921) PuMbA válasza SunMount3r (#52920) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi skálázás nincs, egyszerűen nem olvassa ki a plusz adatokat.

"Ha szinte bármi képes jól skálázni 422-re, akkor nem mindegy, hogy azt kapja e a MadVR Box, vagy a natív 420-át?"

Szerintem mindegy, de szerintem is hagyjuk ezt :D

[ Szerkesztve ]

(#52922) djnice válasza PuMbA (#52921) üzenetére


djnice
veterán

Ha mindegy lenne, akkor senki sem használna madVR-t erre. És az a bicubic inkább nearest neighbor vagy bilinear.

(#52923) PuMbA válasza djnice (#52922) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy 2013-as állapot. Az Intel már akkor Bicubic-ot nyomott.

"Ha mindegy lenne, akkor senki sem használna madVR-t erre."

Sokan össze se hasonlítják a különbséget madVR-rel és madVR nélkül :) Csak olvasták / hallották, hogy a madVR jobb és azt használják. Én összehasonítottam 352×288-as VCD videóval is, de semmi érdemlegeset nem láttam chroma skálázásnál, akármire állítottam az algoritmust.

[ Szerkesztve ]

(#52924) robi-k


robi-k
őstag

HDR10+ PC-n (pl. HTPC) feldolgozásához szükséges programok: [link]

(#52925) tomic válasza robi-k (#52924) üzenetére


tomic
addikt

Kár,hogy a TrueHD hang nem megy vele.

(#52926) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Szeretnék összerakni egy htpc-t. Kodi-t szeretnék rajta futtatni és elvárás lenne a 4K és ha nem lehetetlen akkor még a HDR különmböző verziói is. Ahogy olvasgatom az alaplapok és VGA-k specifikációit ott a HDMI "csak" 2.0. Ez - ha jól tudom - nem elég a HDR-hez, oda kellene a 2.0b, nem ?
Milyen erős cucc kell egy ilyen géphez ? Érdemesebb külön VGA kártyát bele tenni vagy elég egy 'lapra/prociba integrált is ?
Én egy ilyen "szettre" gondoltam elsőkörben :
- Gigabyte A320M-H
- AMD Ryzen 3 1200
- ASRock Radeon RX 550 2GB
Ez jó lesz alapnak vagy van benne "gyenge láncszem" ? (vagy gyenge az egész :F )
Várom a javaslatokat !
Az alaplap honlapján a támogatott op.renszereknél az van ,hogy W7 és W10. Ez azt akarja jelenteni, hogy Linux-ot egyáltalán nem lehet rá telepíteni ,vagy csak a gyártó nem támogatja és a hozzáadott szoftverek csak Win-re készültek ?
Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#52927) tomic válasza Asztee (#52926) üzenetére


tomic
addikt

Nem feltétlenül kell vga a géphez.
Pl.egy ilyen elég hozzà:
[link]Alaplap
2 Hdmi kimenet plusz egy Dp.
Procinak egy Ryzen 2200-2400G simán hozza az 550 vga erejét.
Hozzá egy 3200-as ram mindenképpen kell és meg is vagy.

(#52928) balage25


balage25
senior tag

Melyik most a legerosebb low profile kartya nvidia es amd/ati vonalon?

(#52929) #48613632 válasza balage25 (#52928) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem nVidia GTX1050Ti vs AMD R7 450

[ Szerkesztve ]

(#52930) Asztee válasza tomic (#52927) üzenetére


Asztee
aktív tag

És mi a helyzet a HDMI 2.0a/b-kérdéssel és a HDR-rel (és társai) ? :F Az is megy alaplappal (vagy ezek nem mennek kártyával sem :O ? ) Az általad javasolt konfigba gondolom memóriából is kell egy kicsit több. (2x4 helyett mondjuk 2x8 GB. (bár ez DDR4 esetén - ahol én néztem - még olcsóbb is volt :K )
A linux támogatottságáról esetleg tudsz valamit mondani ?
Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#52931) SunMount3r válasza Asztee (#52930) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Általában amihez HDMI 2.0-át már oda merik írni a specifikáció közé is azoknál nem szokott gond lenni a HDR. (A "társai" alatt nem tudom mit értesz?)

Pl. kábeleknél sem jelölik gyakran, hogy éppen HDMI 2.0 vagy a vagy b.

Linux alatt nincs még HDR.

[ Szerkesztve ]

(#52932) Asztee válasza SunMount3r (#52931) üzenetére


Asztee
aktív tag

A társai alatt a Dolby Vision-t , a HLG -t és esetleg az IMAX-et értem. Azt valahol már én is olvastam ,hogy Linux alatt nincs még HDR ,de azt hittem ,hogy ez már nem aktuális. De most nem is csak arra gondoltam ,hanem hogy pl. egy ilyen alaplap leirásánál az Op.rendszernél az van ,hogy W10 (esetleg W7). :F Szóval ezeken teljesen felejtős a Linux vagy csak nem támogatott. (pl. a sok-sok csilli-villi Win-es szoftvert nem lehet csak használni.)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#52933) PuMbA válasza Asztee (#52932) üzenetére


PuMbA
titán

Dolby Vision nincs PC-n egyáltalán :)

(#52934) PuMbA válasza PuMbA (#52933) üzenetére


PuMbA
titán

Az lemaradt, hogy 70k-ért már lehet venni olyan Sony BD lejátszót ami tud Dolby Vision-t és hálózati lejátszást.

[ Szerkesztve ]

(#52935) Asztee válasza PuMbA (#52934) üzenetére


Asztee
aktív tag

Hálózati lejátszást a TV-m is tud ,de használhatóságban / kényelemben / tudásban nem igazán vethető össze a Kodi-val.(még akkor sem, ha Plex-szel használom a TV-t - szerintem. :U )

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#52936) PuMbA válasza Asztee (#52935) üzenetére


PuMbA
titán

Egy Blu-ray lejátszó is használható és kényelmes tud lenni, hiszen jobb a felülete, mint a TV-é :)

[ Szerkesztve ]

(#52937) Asztee válasza PuMbA (#52936) üzenetére


Asztee
aktív tag

A Blu-ray-es megoldás most nem igazán érdekel ,mert most inkább egy Kodi + NAS kombinációban gondolkodom és ehhez keresek megfelelő hardvert. A D.Vision az nem alapfeltétel ,de a HDR10 (még akkor is ,ha - egyenlőre - nem támogatja a Linux) és a harveres HEVC/H.265 , az audio pass through on HDMI az igen. :K

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#52938) #48613632


#48613632
törölt tag

Azt nem tudjátok véletlen, hogy MPC HC alatt miért nincs AAC hang? Mióta nem a Kodi a lejátszó, azóta ez van. Először nem foglalkoztam vele, mert csak egy sori volt ilyen stereo hanggal, de most megnézném a The 100-at is szinkronnal és itt is ez a helyzet.
Keresem én is a megoldást, de egyelőre semmi konkrét, hogy itt és itt, vagy ezt és ezt kell beállítani, átállítani.

(#52939) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok,

ehhez a konfighoz keresem a leheto legkissebb házat, ha lehet hangszigeteltet max 40-50k ig:

KFA2 GeForce GTX 1070 Ti EX
MSI Z370 GAMING PLUS
Intel Core i5 8600K 6x 3.60GHz So.1151 WOF
1TB SSD Samsung 860 EVO16GB (2x 8192MB) G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3200 DIMM CL16-18-18-38 Dual Kit
be quiet! Pure Power 10 CM 500W

tudnátok esetleg, ajánlani néhány alternatívát?!
(fekvo formátum sem gond)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#52940) gr8tjoey válasza balage25 (#52833) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ehhez kapcsolódóan lenne kérdésem: adott 10 éves gép, alaplapi COAX kimenettel kapcsolódik az erősítőre, és S/PDIF kimenetre pass-through-val szépen adja az 5.1-et ha olyan a forrás. Ez 10 éve működik jól.
Most lett új gép, HDMI-s GeForce-szal. Az bemegy a TV-be, onnan optikán át az erősítőbe, és a régi beállításokkal is már csak 2.0 hang jön ki.
A TV-n is van médialejátszó program (LG smart 3d tv), ha abba pendrive-on berakom ugyanazt a filmet, akkor a képernyőn írja is, hogy Dolby Digital, de optikán át csak 2.0 megy az erősítőre.
Létezik, hogy a TV csak 2 csatornát tud átküldeni?
Az optikai bemenet jó, mert pl xbox360 minden csatornát meghajt rajta.
Most kicsit tanácstalan vagyok, hogy hogy legyen.
Köszönöm a tippeket!

------((-----))------

(#52941) MasterMark válasza gr8tjoey (#52940) üzenetére


MasterMark
titán

TV szinte mindig lekonvertalja sztereora a HDMI-n kapott jelet.

Belso lejatszorol, illetve TV adasnal mennie kellene a tobbcsatornanak, de lehet hogy be kell allitani passtrough / dolby digital kiadasra, mert alapbol csak sztereo PCM-et adhat ki a kompatibilitas erdekeben.

Switch Tax

(#52942) gr8tjoey válasza MasterMark (#52941) üzenetére


gr8tjoey
tag

A tv-n auto és pcm választási lehetőség van ha jól emlékszem. Auto lesz a nyerő?

------((-----))------

(#52943) MasterMark válasza gr8tjoey (#52942) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel a PCM ebben az esetben csak sztereó lehet, így az auto lesz a jó választás.

Switch Tax

(#52944) gr8tjoey válasza MasterMark (#52943) üzenetére


gr8tjoey
tag

Aha, jó is lett!
Viszont az erősítőm kezdi feladni a harcot, ha 5.1 és sztereo jelek váltják egymást akkor elhallgat. Ki kell kapcsolni, várni kicsit, és utána jó.

------((-----))------

(#52945) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Talán nem itt a helye, de más topic nem nagyon pörög.
Kodi library helyett Emby-t használnék.
- Scraper testreszabás amennyire láttam itt nem nagyon van. ?
- Nem listázott videókat hogy a legegyszerűbb betenni? Pl. F1 időmérő/verseny, stb... ezek így nincsenek megbontva pl. tvdb-n. Ezeket jelenleg nem listázza sehogy. Sima file listát pedig nem láttam, mint pl. Kodi alatt.

(#52946) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Nem tudom hol áll jelenleg a HTPC a 4K Blu-ray kompatibilitással, eléggé lemaradtam a témában, ezért érdeklődnék.
Jelenleg egy S905X Mini M8 SII-t használok, ami szépen működik, mennek a Blu-ray filmek is akadás mentesen, van HDR is. Az erősítőm viszont nem HDR kompatibilis, így csak DTS hangom van optikán keresztül. Ha szeretnék 4K HDR-t és HD hangokat is, akkor ahhoz kellene egy Audio leválasztó, ami közel 30 ezer forintos költség. Ráadásul az S905X-et nem érzem annyira pörgősnek LibreELEC-kel, mint egy PC-n futó Kodi-t.

Ezért gondolkodom esetleg egy HTPC-n. Ami elvárás lenne, az a lehetőleg teljesen passzív, hangtalan működés. Van arra valamilyen lehetőség, hogy legyen HDR és HD hang is esetleg két különböző kimeneten? Van egyáltalán olyan videokártya, ami megfelelő hardveres gyorsítást biztosít 4K-hoz? Adhat jobb minőséget az S905X-től? Elég sok zenét is hallgatok, ami szintén az S905X-ről megy, de biztosan lehetne jobb minőséget is kapni tőle.

Köszönöm a választ!

(#52947) #48613632 válasza tibi970307 (#52946) üzenetére


#48613632
törölt tag

A témában nálam jóval okosabbak, és tapasztaltabbak vannak jelen a topikban. De én úgy látom, hogy a 3D és a HDR vonalhoz, még mindig a Blu Ray lejátszó a legjobb megoldás. (Írott, vagy eredeti lemezekkel, ez már részletkérdés)
Ez mellett persze tarthatsz fenn bármi egyebet, pl médialejátszót, vagy akár HTPC-t is.
Nekem sima FullHD 3D BD player és HTPC az összeállítás, az erősítőn meg csak bemenetet váltok, ha úgy alakul.

(#52948) SunMount3r válasza tibi970307 (#52946) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A HDR eléggé megkavarja, ha az "elméletet" nézzük. Amlogic+CE se ad ki teljes HDR metaadatot. A PC-n meg nem láttam még konkrét teszteket (aki tud az linkelhet). Az Nv-nek biztos nem 100%-os a HDR-je, az AMD-nek talán, de jelenleg biztos jobb, mint az Nv-nek. Az Nv most beígérte a javítást, de kitudja az is meddig lesz jó és egy újabb driver-el megint valami gubanc. Szóval, ha HTPC, akkor AMD vonal mindenképp. Jah, mondjuk nem néztem a legfontosabbat, a HDMI hang leválasztást, mert azt hiszem azt nem lehet PC-vel sem megoldani. Mondjuk ezt én sem értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#52949) hm15 válasza SunMount3r (#52948) üzenetére


hm15
senior tag

Megfelelő beállítással minden megy AMD-vel. Bray 3D, 4k HDR, 2 HDMI kimenet is. Nagyon erős VGA-val dinamikus HDR is, persze madvr azért majd mindenhez kell.

(#52950) SunMount3r válasza hm15 (#52949) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most mit értesz "dinamikus HDR alatt"?

Amúgy én azt kérdeztem inkább, hogy a HDR meta adatokat (a MaxFALL és a MaxCLL-t beleértve) hibátlanul és 100%-ban kiküldi e. Mert "valamilyen" HDR azokon az eszközökön is van, amik ezeket nem küldik ki, csak nem teljesen az, aminek elvileg lennie kellene.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.