Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) PeterPH válasza stickermajom (#33000) üzenetére


PeterPH
senior tag

Erre a kérdésedre pont nem válaszoltak, mert elmentek 4k meg HEVC irányba, de a Bay Trail-ben működik a kadenciahelyes lejátszás.

(#33002) PuMbA válasza stickermajom (#33000) üzenetére


PuMbA
titán

A kadenciahelyességet megválaszolta PeterPH. Ha a jövőállóságot veszed figyelembe, akkor pedig egyértelműen AMD, mert a Bay Trail támogatottságának már pár hónapja vége :)

[ Szerkesztve ]

(#33003) LLKobe válasza MasterMark (#32998) üzenetére


LLKobe
veterán

Nincs mit. Még EZT érdemes megnézni, nálam ez is versenyben volt. Ebay-en még 200 Ft-tal olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#33004) drdr


drdr
senior tag

Kodi kérdéseim lennének, az utóbbi "fix"-ek nekem nem igazán hoztak javulást:

1. videók indításakor, véletlenszerűen némán indul a lejátszás. Az erősítő sem kapcsol semmilyen DD, DTS v. egyéd módba... Az (helyi) audio menüben kell hangsávot váltani v. hang átengedés ki/be kapcsolni és akkor megjavul...

2. az újabb BD mappa v. iso-k lejátszásakor nem lehet lépkedni a videóban (kurzor fel/le, jobb/ball), mert egyszerűen megáll a kép v. zöld lesz, a hang megy tovább. Aztán ha várok pár percet lehet hogy folytatódik a lejátszás képileg, de jellemzően nem. Ide-oda ugrálva a filmben esetleg megjavul, de legtöbbször előlről kel kezdeni. Korábbi 14-es verzióban ilyenkor a kodi és a gép is vele együtt legtöbbször lefagyott ez most már nem történik...

3. A kodi menüiben v. filmlistában állva, majd megnyomva egy gombot pl. fel/le a listában, egy szakadás lép a képbe, mint régen a crt-nél, mikor vmi nagyáramú fogyasztót bekapcsoltunk, az egy csíkot/zavart okozott a képen. Olyan mintha a függőleges szinkronnal lenne baj egy pillanatra (pedig be van kapcsolva). Szóval menüben állva, 60Hz frissítés mellett... böngésző vagy más app nem produkálja csak a Kodi. Baromi idegesítő tud lenni.... nem mindig, leginkább csak amikor egy pár mp-re megállok egy filmen, majd tovább lépek...

Más is tapasztalja ezek közül valamelyiket?

(#33005) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Most már végképp elbizonytalanodtam. Melyik az "erősebb" az Amd am1-es 5350 vagy a J1900? Fogyasztás nem annyira szempont, ha van lényeges "erőkülönbség", mert árban kb ugyanaz lenne.

Jelenleg vagy

ASRock - Q1900-ITX (s1170)

vagy

ASRock - AM1B-ITX (sAM1)
AMD - Athlon X4 5350 AM1 BOX

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#33006) Patice válasza SUPREME7 (#33005) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szimpla proci erőben asszem (olvasott tesztek alapján) a J1900 lenne nyerő, de HTPC felhasználásra az IGP a lényeg inkább, ebből a szempontból pedig az AMD a nyerő.

Szerintem inkább AMD. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33007) PuMbA válasza SUPREME7 (#33005) üzenetére


PuMbA
titán

Patice gyorsabb volt :)

[ Szerkesztve ]

(#33008) SUPREME7 válasza Patice (#33006) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszönöm a gyors választ :R

(#33009) Skillet válasza LLKobe (#32982) üzenetére


Skillet
addikt

igazából engem az érdekelne, hogy minél egyszerűbben lehessen megbontani a vevőt és a belső usb tüskesorra kötni az infrát, aztán házon belül úgy elhelyezni valahol az előlap környékén, hogy rálásson a táv. elvileg az én házamnál megoldható, az eleje rácsos. kívülre a vevőt semmiképpen sem raknám.
és emiatt az érdekelt, hogy a hp táv pl működik-e probléma nélkül egy másik ir vevővel?
a másik megoldás nálam is az rf táv lenne. akkor nem kellene ilyenekkel bohóckodnom. az egyik hátsó usb portot lefoglalnám -vagy szintén a belső tüskesor egyikét- és ennyi. nehéz a döntés :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#33010) #75912448 válasza Patice (#33006) üzenetére


#75912448
törölt tag

:) Jó helyre került a topikgazda titulus.

(#33011) stickermajom válasza Patice (#33006) üzenetére


stickermajom
addikt

És AM1 foglalathoz van valami normálisabb borda amivel passzívvá tehető a konfig, de azért el is fér egy htpc házban? Pl. valami Scythe Kozuti-hoz hasonló.

Eddig körülbelül ott voltam ahol supreme7, de meggyőztél az AMD-vel kapcsolatban.

(#33012) gery2123


gery2123
őstag

Ki használ csak Plex - et? Vagy van egyáltalán olyan ember itt. :)
Csak mivel tableten telefonon ezt használjuk arra gondoltam, mi lenne ha a htpc is az menne Kodi helyett. Vagy inkább Plexbmc?
Tudom, hogy a Plex kevésbé testre szabható......

-- PSN_ID: GerY2123

(#33013) SUPREME7 válasza gery2123 (#33012) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én Plex-ről tértem át Kodi-ra. A Plexet is szerettem, de egy csomó dolog van a Kodiban ami a Plex-ben nem volt. Viszont semmi olyan nincs a Plex-ben ami a Kodiban nincs. (najó, chromecast támogatás, de az keveseknek szempont - nekem eddig az volt, mert laptopról streameltem chromecastre plex-ből a filmeket.)

(#33014) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Érdekes hogy milyen ellentétes ajánlások vannak itt és a milyen asztali gépet vegyek topikban. Ott mindenkit lebeszélnek az 5350-ről és inkább g3220-at ajánlanak helyette. Többször láttam leírva hogy am1-et ne vegyenek. Miért van ez?

(#33015) MasterMark válasza ManUnited (#33014) üzenetére


MasterMark
titán

Mert itt HTPC, ott meg másra kell.

Switch Tax

(#33016) ManUnited válasza MasterMark (#33015) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Ott is htpc-re kértek legtöbbször ajánlatot.

(#33017) gery2123 válasza SUPREME7 (#33013) üzenetére


gery2123
őstag

Akkor marad a Plexbmc szerintem. Valahogy a Kodi nem szereti a trakt.tv plugin. Ha ott valamit nézek, akkor simán megy a szinkron, de ha trakt.tv jelölök be valamit az az istennek nem jelenik meg a kodiban. Nem értem miért....
Pedig ezt eltekintve nagyon szeretem a kodit.

-- PSN_ID: GerY2123

(#33018) Kiskopika válasza gery2123 (#33012) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En csak plexet hasznalok. Teljes megelegedessel. Bevallom kis lustasag is van benne mert egy kesz cucc a kodival szemben. De nem erzem semmi hianyat.

(#33019) gery2123 válasza Kiskopika (#33018) üzenetére


gery2123
őstag

És a formatumokkal hogy boldogul? Volt már olyan amit nem tudtál vele lejátszani?
Tényleg úgy érzem egy kicsit felesleges a Plex és a Kodi együtt. Aztán lehet hogy a kettő együtt a jó megoldás. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#33020) Kiskopika válasza gery2123 (#33019) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Csak az isokal nem bir, minden mast megevett eddig.
Azonnal bekerul minden friss letoltes a gyujtemenybe, borito tartalom magyarul hozza amihez van. Az esetek 98% ban beavatkozas nelkul teszi a dolgat. Ezert szeretem, olvasom itt neha hogy a kodiba neha elszall ez vagy az, vagy nem frissul a mediatar. Ezert is szeretem ezt, nekem bevalt, nem beszelve arrol hogy telon tabon barhol nezhetek barmit.

(#33021) radi8tor válasza stickermajom (#33011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem nagyon.
De van olyan alaplap, amin ilyen borda van.

AM1 topic ha többi infóra lenne szükséged. ;)

⭐ Stella

(#33022) Patice válasza #75912448 (#33010) üzenetére


Patice
Topikgazda

:B Felkértek....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33023) Oszilaci válasza ManUnited (#33014) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Én is inkább a G2030-at választottam,de a gyerekszobába szerintem beérem valamii kevesebbet fogyasztó egyszerűbb dologgal

(#33024) sugarforce válasza gery2123 (#33012) üzenetére


sugarforce
őstag

Én csak azt használom, tökéletesem elégedett vagyok vele, nem is kell a több beállítási lehetőség/testreszabhatóság.

Tényleg visz mindent, elég sok sorozatot, filmet nézek, nem volt még semmivel baja.
Ha töltök le filmeket, egyből bekerül minden a médiatárba, 1-2 régebbi (rosszul elnevezett) filmmel-sorozattal nem boldogul, de átnevezed és máris betölti hozzá az infókat.

Semmi hiányát nem érzem a kodinak, volt fent, használtam, de a plex jobban bejön, ráadásul tényleg atomstabil.

[ Szerkesztve ]

(#33025) gery2123 válasza sugarforce (#33024) üzenetére


gery2123
őstag

Köszönöm szépen!

Mas: ubuntu 14.04 server megy a htpc-n és jelenleg a Kodi az alapértelmezett felület, tehát bekapcsoláskor a Kodi jön be egyből.
Hogy tudom ezt a Plexel megoldani? Nem igaz találok rá példát a neten csak azt hogy desktop környezetben induljon automatikusan.

-- PSN_ID: GerY2123

(#33026) sugarforce válasza gery2123 (#33025) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha alkalmas a tv-d, hogy felrakd rá a plex-et, akkor nem is kell a lejátszó részével bíbelődni. Fórumukon keresgélj, így hirtelen nem sok mindent találtam erről az autostartról, de gyanítom, ha felrakod, automatikusan bekerül a service-k közé, akárcsak a mediaserver része

(#33027) Magga válasza sugarforce (#33024) üzenetére


Magga
aktív tag

+1
Sokkal kevesebb skin és add-on van hozzá, de én is csak azt használom! Illetve a hálóban plexbmc-t, mert sajnos raspi-n nem megy a rasplex az én wifi stickemmel... :O
A filmek nagyon gyorsan és tényleg pontosan kerülnek a mádiatárba, a lejátszás kandenciahelyes (haswell).

Kicsit meg is lepődtem, hogy mennyien használják, elég ritkán kerül szóba. :F

(#33028) gery2123 válasza sugarforce (#33026) üzenetére


gery2123
őstag

Nem okos a tv. :)
Ezért is csináltam htpc otthoni szervert egybe. Na de keresgetek akkor. Köszönöm szépen!

-- PSN_ID: GerY2123

(#33029) gery2123 válasza gery2123 (#33028) üzenetére


gery2123
őstag

Ha minden igaz akkor megtaláltam a megoldást rá, hogy hogy induljon automatikusan a Plex Home Theater, ha otthon leszek lehet ki is próbálom.

-- PSN_ID: GerY2123

(#33030) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Melyik az optimálisabb, 2x2GB vagy 1x4GB ram?

(#33031) PeterPH válasza SUPREME7 (#33030) üzenetére


PeterPH
senior tag

Dual Chanel-t támogató alaplapba a 2x2, kivéve ha tervezed bővíteni. Single Chanel esetén egyértelműen az 1x4.

(#33032) stickermajom válasza radi8tor (#33021) üzenetére


stickermajom
addikt

Ejj, így végképp nem tudom már, hogy Intel vagy AMD. :( Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai, amik nálam kb. egyenlőre hozzák ki az állást.

Ajánlott passzív AM1 alaplapról itt, vagy ott kérdezzek? :P

(#33033) MasterMark válasza SUPREME7 (#33030) üzenetére


MasterMark
titán

Még nem írtam ide be, de amikor a Be Quiet! Pure Power L8 tápomat vettem nemrég, akkor vettem +4 giga RAM-ot is.
Na most így dual channel lett 2x4 giga, és játékokban majdnem dupla FPS-em van. :Y 1866 MHz-es egyébként. AMD APU-val ugye.

A táp egyébként nagyon jó! Minőségre, és hangra is.

Switch Tax

(#33034) radi8tor válasza stickermajom (#33032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az.

⭐ Stella

(#33035) PeterPH válasza stickermajom (#33032) üzenetére


PeterPH
senior tag

Passzív AM1 alaplapról nem lehet beszélni. Az AM1 alaplapba kell rakni egy processzort (nem integrált), amit hűteni kell, és passzívan jelenleg csak barkács szinten megoldott, termetes bordával.
AMD oldalon passziv lehetőség pl. az ASRock QC5000/PH.
Intel oldalon az integrált Bay Trail processzoros alaplapok jelentős része passzívan elérhető.

(#33036) varmi2 válasza stickermajom (#33032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme a forrasztott apus kabini. 15W tdp-vel rendelkezik, passzív bordás.
6 usb3, dvi, hdmi, dp port, opticai hangkiment, mi kell még?

supreme7:
Akár oda van írva, akár nem, Am1 platformon, csak is single chanel van. Mivel az apu nem támogatja dual chanelt.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33037) SUPREME7 válasza MasterMark (#33033) üzenetére


SUPREME7
őstag

Milyen lappal? Most néztem más am1-es lapokat hátha találok több hátlapi usb-s lapot, találtam is egy asus-t de ez meg single channel ...

Amit kinéztem asrock lapot annak meg a gyártói oldalán nincs odaírva, hogy dual vagy single channel, de gondolom akkor ez is single . Gondoltam úgyse lesz bővítve a ram, akkor mehetne dualba erre ... :)

(#33031) PeterPH

Köszi akkor jól sejtettem.

(#33038) MasterMark válasza SUPREME7 (#33037) üzenetére


MasterMark
titán

Én FM2 vonalon vagyok. :)

Egyébként processzortól függ, mivel ma már abban van a memóriavezérlő. És ha jól látom egyik Kabini sem tud dual-channelt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#33039) stickermajom válasza varmi2 (#33036) üzenetére


stickermajom
addikt

Ugyanez hűtőbordával, ventilátor nélkül :DDD

(#33034) radi8tor1 & (#33035) PeterPH

Köszönöm! Felvettem a kapcsolatot pár bolttal, hogy várható-e itthon ennek a lapnak a forgalmazása itthon.

(#33040) SUPREME7 válasza MasterMark (#33038) üzenetére


SUPREME7
őstag

Akkor így már világos. Akkor marad az 1x4GB, gondolom feltűnő különbség úgy se igazán érezhető.

(#33041) canniball válasza SUPREME7 (#32993) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem a vevő a probléma forrása, a Harmonyval sokkal jobb a "rálátása", ergo a távirányító "szórástere" kicsi. De persze ettől nem macerás a használata.

stickermajom!
Igen, a madVR amire gondolhattál. Én nem használom, de úgy emlékszem azt írták itt a kollégák, hogy bár korlátozottam de J1900-zal is használható. Ennél úgy tudom az erősebb GPU okán valamivel többet bír az AM1 platform.

Az USB-s bekapcsolásról annyit tudok, hogy készenlétből működik nálam. :D Komolyra fordítva: én mióta HTPC-m van sleep-ből keltem a gépet: gyors és egyszerű. Ha ragaszkodsz a kikapcsolásból ébresztéshez akkor a topikban írtak alapján az a tapasztalat, hogy az Asrock lapjain van ilyen fícsör (legalábbis a Q1900 és az AM1 palettán).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33042) kovy79


kovy79
őstag

Valami nem kerek nekem a CIR csatival kapcsolatban.
Adott egy Asrock E350 lap és ugye így néz ki a csati:

Na most ugye a CIR tüskesoron lévő usb-be megy a sima MCE IR vevő (jobb alsó kép).
A BIOS-ban csak a CIR-t kell engedélyezni, vagy valami mást is?
Harmony 300-zal nem óhajt sehogy sem működni (már állítottam be, csak elfelejtettem...).
A Harmony-ban milyen eszközt kell hozzá beállítani? Régen talán SapphireTheatrix 550 volt beállítva.
Mit nem tudok jól, valaki felvilágosítana? :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33043) canniball válasza kovy79 (#33042) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom attól függ milyen eszközt kell beállítani, hogy milyen eszközöd van. :)
Nekem ennek a(z USB-s) vevőjéhez Chinavasion-t kell választani a Harmony szoftverében.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33044) kovy79 válasza canniball (#33043) üzenetére


kovy79
őstag

Ja, a sok kínai közül szerinted tudom, hogy pontosan mi? :)
Te honnan tudtad meg?
És mit kell beállítani, ha az ember magának csinál egy egyszerű IR vevőt??

Most beállítottam a Microsoft Media Center PC-re, de az meg semmit nem csinál...

Tehát akkor a CIR tüskesor most kompatibilis az usb tüskesorral?
Csak mert az összes képen (a nemrég általam linkelten is) a hátlapi/előlapi usb kivezetés van rádugva, ebből kifolyólag, gondolom az usb-s IR vevő van rácsatlakoztatva.

Akinek van és működik, megtenné, hogy leírja hogy hogy "dugdosott" és az eszközöket is, amivel megy? :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33045) canniball válasza kovy79 (#33044) üzenetére


canniball
nagyúr

Én onnan tudtam meg, hogy itt elárulták a többiek. :)
A többi kérdésre sajna nem tudom a választ.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33046) stickermajom válasza canniball (#33041) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi Neked is!

Asszem az idôtállósága miatt a passzív QC5000 lesz. I betûs webshop 1-2 héten belülre ígéri, akkor szerintem ráugrok. Már csak valami jó kis 60-as SSD-t meg egy 4 gigás memóriát kéne szereznem hardverapróról. :)

(#33047) zoltan6


zoltan6
őstag

nemsokára megérkezik a [hp távirányítóm],szeretnék majd egy leírást kérni valakitől,hogy kell beüzemelni.kodi-hoz lenne használva windows 8.1-es rendszerrel.
milyen programok kellenek hozzá,kodiban mit kell letölteni,beállítani.

(#33048) canniball válasza stickermajom (#33046) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó döntés. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33049) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Na elvileg véglessé vált a motyó :)

- Antec ISK 600
- FSP - 400W HEXA+ 80+
- ASUS - AM1I-A
- AMD - Athlon X4 5350 AM1 BOX
- Kingston - 4096MB 1600MHz CL10 DDR3 HyperX Fury Black

Ma még azért alszom rá egyet, úgyhogy ha van esetleg még valami javaslatotok akkor jöhet :)

(#33050) canniball válasza SUPREME7 (#33049) üzenetére


canniball
nagyúr

A memóriára esetleg rákérdezhetsz az AM1 topikban, hogy van-e vele tapasztalat, használ-e ezzel a lappal ilyet valaki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.