Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Nova96


Nova96
őstag

Üdv előzőleg szerintem rossz helyre írtam szóval leírom újra.
Üdv HD film nézésre,netre,torrentre és néha minecraftra-ra használnám a gépet. Egy 23 ips monitora lesz kötve vagy egy tv-re.
Jelenleg érdemes e várni fog e kijönni valami új jó alaplap?
70-75e lenne a keret ha lehet ssd-vel, megoldható?(Ha hülyeséget írtam bocsi nem vagyok képbe.) Még annyi kérdésem van gépházak közül hol nézzek körül mert amiket találtam nem voltak valami jó darabok.

[ Szerkesztve ]

(#12002) Attas válasza Nova96 (#12001) üzenetére


Attas
aktív tag

Hogy érdemes e várni azt neked kell eldöntened. Ha főleg a HD filmek a cél, akkor nem érdemes várni. Egy miniITX AMD F1 tokozásút ajánlanék. Elég lenne egy AMD 3400 AUS proci, az bőven kiszolgálja a full HD akár 3D lejátszását, torrentet, alap játékokat. Bár ha van helyed és nem cél a kis méret akkor jobban jársz egy micro ATX-el. Nagyobb a választék és a házak területén is olcsóbb és nagyobb a kínálat. 75k az szerintem elég. Persze az SSD mérete nem lesz nagy.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#12003) zsigus válasza Attas (#12002) üzenetére


zsigus
őstag

Ha klasszikus mATX házat szeretne akkor valóban olcsóbb mint egy miniITX, de ha HTPC szerűnek kellene lennie (fekvő, DVD lejátszó szerű) akkor ilyet 25k alatt nem nagyon találni, táp nélkül. Egy miniITX pedig egy kisebb táppal is jóval olcsóbb ennél.

Ha pedig szinte csak HTPC felhasználásra szánja akkor felesleges ez a proci, inkább E-350 vagy ION. Kevesebbet fogyaszt emiatt nem is kell rá nagy hűtés és jóval halkabb plusz olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#12004) Nova96 válasza Attas (#12002) üzenetére


Nova96
őstag

Valamelyik cikkbe láttam ilyen állított házat valami hasonlóban gondolkodom. Hát a full hd film és minecraft egyedül ami játék kellene.( Xbox miatt)
LIano és intel oldalálról mikor jön az új gen? Mert annyira nem sürgős.
SSD térén egy 64GB-ra gondoltam.
És akkor konkrétan jelenleg ti mit ajánlotok?

(#12005) zsigus válasza Nova96 (#12004) üzenetére


zsigus
őstag

Először is azt kellene tisztázni, hogy milyen operációs rendszert szeretnél rá tenni?
Majd azt, hogy ez a gép PC szerepet töltene be, vagy csak média centerként funkcionálna?
Magyarul van egy géped otthon, és akarsz mellé egy HTPC-t, vagy ez lesz a fő gép.

(#12006) Nova96 válasza zsigus (#12005) üzenetére


Nova96
őstag

Windows 7 később a 8
Második is-is.
Van egy gépem de azt elfogom adni és fő gép lesz.

(#12007) Attas válasza Nova96 (#12004) üzenetére


Attas
aktív tag

Az AMD F2 tokozás idén fog megjelenni de az árát még homály fedi, valamint mint mondottam amire neked kell bőven elég az F1 A4 AMD proci. Az INTEL vonalat én sajna nem ismerem.
Döntsd el a méret előtte. Mini ITX-es F1 lap nem sok van. De a legjobb az EZ

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#12008) Nova96 válasza Attas (#12007) üzenetére


Nova96
őstag

F2 körül belül mikor jelenik meg? Mert ha nyár körül addig kivárom, Akkor ne mini itx-be gondolkozzak azok nem olyan jó lapok? Nekem teljesen mindegy mert annyi fontos hogy: keveset fogyasszon is ne ilyen kocka,dvd lejátszó alakú legyen hanem ilyen állított olyasmi mint lenovonak a q180.

(#12009) canniball válasza Attas (#12002) üzenetére


canniball
nagyúr

"...bőven kiszolgálja a full HD akár 3D lejátszását..."
Nem ellentmondva, csak kiegészítésképp: az E350 is viszi a 3D-t. :K

(#12007)
"De a legjobb az EZ"
Nem jó a link.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12010) dabadab válasza canniball (#12009) üzenetére


dabadab
titán

"az E350 is viszi a 3D-t"

Igazabol azt a 3D-t, amit 3D-nek szokás nevezni (a frame packed 3D-t, ez van a 3D BR lemezeken), nem viszi. (Az SBS 3D-t meg bármi viszi, amin van legalább egy DVI kimenet, de ahhoz először olyan formátumba kell konvertálni az anyagot.)

szerk: de én ezt már megírtam neked egyszer :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12011) P@ly


P@ly
tag

Sziasztok!

Össze szeretnék rakni egy HTPC-t.
Alaplap egy miniITX-es Brazos lesz, ezen felül lesz még benne egy SSD meg egy HDD. Optikai meghajtót nem akarok bele!
Tápegységből paneltápot szeretnék.
Sajnos kell bele vennem egy vezeték nélküli hálózati kártyát is, mert ahol használva lesz, oda nem tudok vezetéket vinni :(

Amilyen házakat eddig néztem: Antec, CM, Silverstone, de egyik se nyerte el a tetszésemet. Apumnak anno építettem már egy netezős gépet, azt vialan EPC3-as házba tettem, de egy olyan házat még véletlenül se akarok a TV elé tenni...
Valaki tud segíteni ajánlani valami házat amibe egy 3,5"-os egy 2,5"-os meghajtó és egy vezetéknélküli hálókártya is belemegy? Egyáltalán létezik ilyen ház? (A Zotacnak tudom, hogy van beépített vezeték nélküli hálókártyás alaplapja, de iszonyú drága, annyit nem ér meg!)

(#12012) Attas válasza canniball (#12009) üzenetére


Attas
aktív tag

Opsz.. a linket javitva és természetesen mini ITX-re gondolván.. ALAP
A 3D-nél én is inkább egy BD3D-re gondoltam. de az E350-sel nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#12013) Nova96 válasza Attas (#12012) üzenetére


Nova96
őstag

LAP,VGA:Asus F1A75-I DELUXE
CPU integrált vagy benéztem valamit?
Lenovo q180 szerű házat nem tudtok linkelni?
És milyen tápot vegyek hozzá? És a HDD-k nasba legyenek valahol máshol vagy lehet egy helyen nem lesz hangos?
LIano nem lesz sokkal erősebb hogy érdemes legyen rá várni?

(#12014) canniball válasza dabadab (#12010) üzenetére


canniball
nagyúr

Elnézést, a 3D engem nem érint így nem is vagyok képben a formátumokkal és az emlékezetem is kihagy. Csak gondoltam közérdekű lehet az infó.

P@ly!
Azt leírtad milyen ház nem kell, de azt nem: milyen szeretnél?

Nova96!
"CPU integrált vagy benéztem valamit?"
Nem integrált, külön beszerzős.

"Lenovo q180 szerű házat nem tudtok linkelni? És milyen tápot vegyek hozzá? És a HDD-k nasba legyenek valahol máshol..."
Vannak hasonló kinézetű mITX házak de ennyire vékonyat én még nem láttam; persze ettől még lehet, bár olyan vastagságban mint maga a lap... Ezekhez általában tápot is adnak, viszont:
- nem mindegyikbe fér 3,5" HDD, van amelyikbe csak 2,5" passzol
- több darab vinyó (szinte) 100% hogy felejtős, ha erre van igény akkor kell külön NAS/szerver
- magassága/vastagsága révén igencsak alacsony CPU hőtőt kell nézned a laphoz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12015) P@ly válasza canniball (#12014) üzenetére


P@ly
tag

Hát ezaz :D Nem könnyű velem.
Férjen el benne egy SSD egy 3,5" winyó és panel tápos legyen!
SilverStone-nak vannak ilyen házai de ahhoz meg rendes bazi nagy tápegységet adnak :(
Max veszek olyat és kiszerelem belőle a tápot és megy bele a paneltáp.

Erről van szó:
http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=293&area=en

[ Szerkesztve ]

(#12016) canniball válasza P@ly (#12015) üzenetére


canniball
nagyúr

"http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=293&area=en"
Linkesítve sokkal szebb (és mobilról olvashatóbb): Silverstone GD06. ;)
Tehát HTPC/fekvő házat keresel.

"SilverStone-nak vannak ilyen házai de ahhoz meg rendes bazi nagy tápegységet adnak"
Tévedni tetszik: (tudtommal) semmilyen tápot nem adnak hozzá (csak a helye van meg az ATX tápnak).

Mit szólnál egy Antec NSK 2480-hoz? Igaz ebben "bazi nagy tápegység" van (ha tényleg nem kell legfeljebb lecseréled) cserébe ezzel együtt is olcsóbb mint az említett Silverstone táp nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12017) Attas válasza canniball (#12016) üzenetére


Attas
aktív tag

Szép ez az Antec ház.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#12018) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Ti milyen OS-t ajánlanátok erre a HTPC -re?
Csak médialejátszónak lenne használva, esetleg torrentre is, de ez nem feltétel.
Jelenleg Win7 van rajta, MPC-HC, PowerDVD 11, SplashPro viszi az 1080p MKV-kat, csak annyi gondom vele, -igaz csak engem zavar a családban- , de a kamera pásztázásánal szaggat a kép. A TV-m tudja a 24p-t /LG 24P Real Cinema/, a 30 és 60Hz-et, de nem tudtam sehogy megszüntetni a "judder"-t. MPCHC -ban ha átállítom a teljes képernyős módot 24Hz-re, a TV ugyan átvált 24-re, de a film még rosszabb lesz, olyan mintha egy képregényt néznék. Valamikor sikerült összehoznom a dolgot, és folyamatos volt a kép, de még XP-alatt az asztali gépemen.
Azért gondoltam arra, hogy biztosan van valami speckó OS házimozi pc-re, amit egy földi halandó is be tud állítani, és használni, amire való!

(#12019) Osibaa válasza P@ly (#12015) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Ha a wifinek jó USB-s is, akkor háznak ajánlom a Gigabyte MIB T5140-et, az illik a TV környékére. Vannak már USB-s wifi adapterek is szép nagy antennával (pl. Edimax 7612UAn vagy 7711UAn).

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#12020) Osibaa válasza TomPack (#12018) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Próbáld ki az OpenELEC-et - pendrive-ra is lehet telepíteni és az XBMC-t rakja fel. A kiegészítők között tudsz bekapcsolni Transmission torrent kliens-t is. (Linkelnék, de épp nem jön be az OpenELEC honlap; ha később se jönne be, dobj egy privit és átküldöm a telepítőt.)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#12021) buca84 válasza Osibaa (#12020) üzenetére


buca84
őstag

(#12022) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv mindenkinek.
Xbmc o bill megnyomása képernyőre teszi a video diagnostic info-t.
Esetleg ha valaki tudná hogy itt minek mi a jelentése? :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12023) #68216320


#68216320
törölt tag

Adva van egy AMD Brazos gép. (E-350 APU) XBMCbuntu v. OpenElec-et érdemes feltennem. Meg kéne osztanom egy könyvtárat a rendszeren ahova tudok felmásolni filmeket, torrent kellene és az, hogy menjen 2 monitor kimenet. Egy HDMI a TV-nek és egy VGA a projectornak. XBMC-n belül szeretnék váltogatni köztük. Mit tegyek fel?

(#12024) Attas válasza TomPack (#12018) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia. Én mindenképpen az XBMC nevü HTPC progit ajánlanám. Ingyenes, nem kell neki codek és nagyon barátságos a felület is. Gyakorlatilag egy szép médialejátszó felületed lesz tele extrákkal és magyarul is tud. Alá, ha csak lejátszásra használod akkor OpenELEC -et javaslom (ami magát az XBMC-t telepíti) vagy az XBMC Live-t De a win 7 alatt is tökéletes, csak a win 7 felesleges erőforrás zabáló lesz ha másra nem használod. Itt bővebb infót találsz róla és ehol a z oldala.

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#12025) Ant@


Ant@
senior tag

Egy E350-es alaplap + 1* 3,5""vinyó + 1*normál méretű DVD + ram kombónak mekkora tápra van szüksége?

(#12026) zsigus válasza Ant@ (#12025) üzenetére


zsigus
őstag

Én 60 W-ossal használom az E-350-et (+ 1db 2 GB-os DDR3), régebben ment 4 HDD-vel is, tökéletesen. Ennél kisebb táppal (paneltáp+adapter) pedig nem hiszem, hogy találkoznál itthon.

[ Szerkesztve ]

(#12027) P@ly válasza canniball (#12016) üzenetére


P@ly
tag

Igen ezt a Silverstone-t én is nézegettem :) Nagyon tetszik és az jó, hogy nem adnak hozzá tápot, mert akkor lehet beletenni paneltápot. Köszi az infót.
Bár kicsit drága de úgy vagyok vele, hogy egyszer kell megvenni aztán ha egyszer elavul a benne található alaplap, akkor csak azt kell eladni és venni bele jobbat.

@Osibaa
Nézegettem régebben ezt a házat is de nekem a magasabb de keskenyebb házak jobban tetszenek.

Azért nézegetek még házikókat hátha lesz jobb :)

Köszi a linkeket :R

[ Szerkesztve ]

(#12028) Ant@ válasza zsigus (#12026) üzenetére


Ant@
senior tag

Igazából két verzió között vacilálok és képtelen vagyok dönteni:

Gigabyte T5140 + E350 = kb. 39k

+ alacsony fogyasztás
+ max 1 db kis méretű ventilátor

- single chanel ddr3
- közel 0 bővítési lehetőség

Spire powercube + H61 lap + Intel G530 = kb. 41k

+ 2 magos 2,4 GHz-es proci
+ dual chanel ddr3
+ a táp elbír egy VGA-t

- VGA nélkül harmatos grafikus teljesítmény
- relatív magas fogyasztás
- min. 2 db 8cm-es venti
- nem túl szép

HDD, ODD, RAM, van. Az árakban benne a szállítási költség is.
Ha az árban lenne 10k differencia nem kérdés ,hogy az első opciót választanám, de szinte ugyanannyiba kerül. Nyers teljesítményben meg és föld. Fogyasztásban szintén.

(#12029) P@ly válasza Ant@ (#12028) üzenetére


P@ly
tag

Lianon nem gondolkoztál? Ott azért jobb a grafikus teljesítmény mint az intelnél.

(#12030) Ant@ válasza P@ly (#12029) üzenetére


Ant@
senior tag

Drágább. De nem hülyeség. Kicsit utána nézek. Kösz.

Szerk.: Igazából próbálom minél olcsóban megoldani. Tehát alapvetően elég lenne egy atom is. Csak a feljebb vázolt árbéli anomáliák miatt csábultam a drágább cuccok felé, mint már oly sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#12031) canniball válasza Attas (#12017) üzenetére


canniball
nagyúr

Bizony az, és mindent összevetve szvsz egész jó ára van. Csak sajna a mélysége nem fér bele a TV szekrénybe így meg kell váljak tőle.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12032) P@ly válasza Ant@ (#12030) üzenetére


P@ly
tag

Ne is mond. Először kinéztem a viaLan házacskáját. Randa mint a bűn de olcsó...
Most meg olyan házzal küzdök, ami tetszik de drága, de nincs hozzá táp, ami még plusz pénz... Szóval nem tudom mi legyen :D
Kiteszem csupaszon a tv mellé :D

Lianon én is agyaltam de nekem csak TV-zni kéne, meg amikor nem filmezek rajta akkor torrentezgetne... Ennyi erre elég egy Brazos is bőven! Faterom otthon nem panaszkodik rá!

Ha sikerül összerakni esküszöm írok a logoutra :D

[ Szerkesztve ]

(#12033) Nova96 válasza canniball (#12014) üzenetére


Nova96
őstag

Nem kell olyan vekony csak hasonlo stilusu.

(#12034) Ant@ válasza P@ly (#12032) üzenetére


Ant@
senior tag

:C

Nem egyszerű. Kapásból van 4 opció: atom, brazos, 1155, Llano. Ebből a középső kettő majdnem egy árban de mindegyikből hiányzik vmi ami a másikban megvan. Az atom / via olyan gyenge ,hogy 5k-nál többet kár költeni rá. A Llano meg túl erős pusztán HTPC-nek.
És akkor még ott van a paneltáp/táp ,minITX/microATX kérdése ami csak pár a sok közül.
Esetemben súlyosbítva annyival ,hogy HDD, ODD, ram adott (3,5 5,25 dimm). Persze megvehetném az egészet egyben kétszer annyiért de akkor hol marad az élvezet. :))

(#12035) TomPack válasza Attas (#12024) üzenetére


TomPack
őstag

Próbáltam már az XBMC-ert, tök jópofa, mert működik vele a pc-hez kapott távirányító is, meg tényleg tök jó, pofás cucc, de ugyanúgy szaggat vele a kép, mint a többi másik lejátszóval. Nem értem mit ronthatok el.

(#12036) Salvador20 válasza TomPack (#12035) üzenetére


Salvador20
őstag

képfrissítési frekvencia be van állítva rendesen?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#12037) canniball válasza P@ly (#12032) üzenetére


canniball
nagyúr

"Kiteszem csupaszon a tv mellé"
Én egy ideig úgy használtam. :)

Nova96!
Ebben és ebben a listában van pár hasonló, de más oldalakon hasonló kereséssel biztosan találhatsz még párat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12038) TomPack válasza Salvador20 (#12036) üzenetére


TomPack
őstag

Ha be van kapcsolva, akkor a TV átvált 24p-re, és olyan lesz a film, mintha egy képregényt néznék. Az összes lejátszóval ugyanez a gondom.

(#12040) P@ly válasza canniball (#12037) üzenetére


P@ly
tag

Ahogy elnézem sanszos, hogy nekem is úgy lesz :D
Köszi a ház tippet nagyon úgy néz ki, hogy SilverStone lesz...
Ja igen érdemes 84W tápot tenni az SSD HDD pároshoz? Szvsz a 60W is bőven elég neki?!
Meg még egy aprócska kérdésem lenne. Milyen távirányítót érdemes venni HTPC-hez? Valószínű lesz majd XBMC rajta.

@Ant@:
Na ja én is az élvezetért csinálom! Imádok legózni ezekkel a kütyükkel!

@Osibaa:
Köszi a vezeték nélküli usb-s hálókártya tippet.

Más téma Deccan vagy Brazos 2.0-val mi a helyzet? Lesz abból valami vagy csak 2013?

[ Szerkesztve ]

(#12041) buca84 válasza P@ly (#12040) üzenetére


buca84
őstag

Meg még egy aprócska kérdésem lenne. Milyen távirányítót érdemes venni HTPC-hez? Valószínű lesz majd XBMC rajta.

Bármilyen MCE kompatibilis távirányító jó hozzá.
Vagy imon VFD+távirányító. Ilyenem van eladó. 5,25-ös helyre megy bele. Ha érdekel pü.

(#12042) canniball válasza P@ly (#12040) üzenetére


canniball
nagyúr

"...úgy néz ki, hogy SilverStone lesz..."
Ha nem ragaszkodsz a GD06-hoz csak a márkához akkor nézz körül az aprón, ugyan ritka de azért akad.

"Szvsz a 60W is bőven elég neki?!"
Elég lesz.

"Milyen távirányítót érdemes venni HTPC-hez?"
Igénytől függően 1-2k-tól a csillagos égig minden kapható. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12043) buca84 válasza P@ly (#12040) üzenetére


buca84
őstag

Ezeket biztos kezeli az xbmc is.

Létezik olyan is,amivel be tudod kapcsolni a gépet, nem csak alvó módba tenni.
Ezeknél az alaplapi usb-re kell kötni az infra vevőt.

(#12044) fecus


fecus
őstag

Van valahol magyar openelec fórum? Feltettem egy pendrive-ra. Gyors, szép, csak van néhány gondom vele.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12045) Ant@


Ant@
senior tag

Ezzel a házzal kapcsolatban van vkinek tapasztalata? Nem nagyon találok képeket a belsejéről.

(#12046) buca84 válasza Ant@ (#12045) üzenetére


buca84
őstag

a hkc tápok nem a legjobbak.
ha mATX kell, akkor a modecom háza táján nézelődnék. Pl ez.

(#12047) buca84 válasza fecus (#12044) üzenetére


buca84
őstag

talán a http://www.avforum.hu/-n tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12048) Ant@ válasza buca84 (#12047) üzenetére


Ant@
senior tag

Kösz a tippet :R

(#12049) buca84 válasza Ant@ (#12048) üzenetére


buca84
őstag

dabadab kollega ajánlotta nekem is. azt mondta, hogy a tápja nem a leghalkabb, de ezen egy paneltáppal lehet segíteni.

(#12050) Salvador20 válasza TomPack (#12038) üzenetére


Salvador20
őstag

Ajánlom ezt kipróbálni, nekem így megy normálisan, alapból nekem is szaggatva halad[[link]

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.