Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) tothn válasza Ed Parker (#15798) üzenetére


tothn
tag

high end zenéléshez fontos a stabil nagyon jó minőségű táp! Kihallatszik ha valami nem jó.

(#15802) cekkk válasza tothn (#15801) üzenetére


cekkk
veterán

Csak nem ezek a high end tápok, azok nem itt kezdőnek, vagy is nem ilyen felépítésűek. De te tudod .

MÁS

Sikerült szereznem egy logitech dinovo mini 13ért egyszer használt fóliás dobozos garanciás kis billt :DDD
Holnap meg is kapom :D :DD

(#15803) slashing válasza tothn (#15801) üzenetére


slashing
senior tag

Jó minőségű tápot vehetsz úgy is hogy az nincs feleslegesen túlméretezve, ha teszem azt vennél egy 800 wattos tápot és kihajtanád a géped akkor is nagyon nagyon nagyon maxium 350-400 watt lenne az igénye ami 50%-os kihasználtságot jelen és még a jó minőségű táp is 80%-os kihasználtságon nyújtja a legjobb adatait, fogyasztás és minden egyéb terén...

szerk.: az a proci 95w tdp, az a vga 170w tdp az összes többi alkatrész elenyésző jelen pillanatban ha kihajtod a lelkét is megáll 350 wattnál a gép, elég a 400-450 táp

[ Szerkesztve ]

(#15804) tothn válasza cekkk (#15802) üzenetére


tothn
tag

persze,dupla lineáris táp, de az csak a dachoz kell, itt elég lenne egy nagyon stabil nem hangos táp.

(#15805) Ed Parker válasza tothn (#15801) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

óóó,hogy innen fúúj a szél:)

(#15806) sb válasza #75912448 (#15796) üzenetére


sb
veterán

A "jövő" képlékeny és nem lehet rá felkészülni így általánosítva. Arra kell méretezni, amit most is látni lehet már a lehetőségekből igényekből:
- HD
- 3D
- minőségi feltételek: 24p, madvr vagy egyéb jobb minőségű render használata, stb...
- 10 bit
- h265

HD-t visz minden konfig kb. A 3D-t kell eldönteni kell-e vagy nem, aszerint lehet konfigot választani. Minőség egyéni preferencia, de normál felhasználásra madvr-rel kár bajlódni, kb. csak a 24p-re kell figyelni, annál is csak Intelnél. 10bit, h265 meg egyedi ill.a jövő zenéje, nem nagyon lehet rá készülni, vagyis nem kell/lehet vele foglalkozni.

A maradék "átlag" igényre meg bőven jó az Ion-tól felfelé bármilyen konfig. Ion, Brazos, Llano, Trinity.
Utóbbiakkal nekem az a bajom, hogy számomra nem teljesen HTPC-be valók.
Teljesítményben feleslegesen sok, mivel a fentiekre elég az Ion-Brazos. Ezek már inkább általános célú gépeknek jók. Egy kis net, flash játék, egyéb játék, ez+az. Ez már más célterület nekem. Felesleges, cserébe meg kell küzdeni a fogyasztással, hőleadással... és az árral is, amint látjuk. :)

A HTPC vs mediaplayer nekem szintén mást jelent. Nem teljesítménybeli különbséget hanem rugalmasságot. Amit a media player nem tud azt egy Ion is tudni fogja, nem kell hozzá 4-5x sebességű Trinity. A rugalmasság a kulcsszó.
Nálam pl. az XBMC volt a meghatározó és ezért lett HTPC: film lejön, scraper frissít, film adatok megjelennek, csak a play-t kell nyomni a letöltés után.
Szülőknél is megy egy HTPC. Ott kérdés volt, hogy melyik az "egyszerűbb" megoldás, hisz ők nem fognak gépet bütykölni. Papíron a médialejátszó az egyszerűbb. A gyakorlatban a HTPC az előbbi miatt.
Egyszer kellett beállítani, most az automatikusan letöltött poszterek és dvd borítók, leírások között kell csak navigálniuk, nem filmcímek között. Vannak spec funkciók a táv-ra beállítva, stb.. De nálam pl. van átméretezés, normális felirat kezelés, hangcsúsztatás, stb...
Szóval más világ. Emiatt szerintem tök mindegy melyiket hasonlítjuk a 210-hez.

@TCr: Elviszi a Brazos a Win7-et. Nem egy villám gondolom, de elfut rajta szépen. Nekem Ion-om van (Intel Atom cpu + Nvidia gpu), ez gyengébb mint a Brazos, de azt a percet ki bírom várni amíg a Win elindul, utána meg lejátszik mindent (ami nekem kell: HD filmek, 3D-t nem nézek).

[ Szerkesztve ]

(#15807) szabieable válasza TCr (#15795) üzenetére


szabieable
aktív tag

Múltheti árlistát tudok mondani, akkor rendeltem:
ASROCK E350M1 18.726 Ft (14.745 Ft)
CORSAIR 4096MB DDR3 1333MHz CL9 CMV4GX3M1A1333C9 4.750 Ft (3.740 Ft)
DELOCK 84354 SATA adatkábel, 90°-os csatlakozó, 22cm 813 Ft (640 Ft)
SCYTHE Slip Stream 120mm Slim 1200rpm 3.099 Ft (2.440 Ft)
WD 500GB Scorpio Blue 5400rpm 8MB SATA Notebook WD5000BPVT 14.796 Ft (11.650 Ft)
+ tegnap belement egy Samsung 830 SSD 64GB 14.890 bruttó
+ház
1 x EPC2 mini-ITX számítógép ház + paneltáp (fekete) = 11.990 Ft

win7 64bit hasít, 720p hasít dxvaból, gondolom 1080p is menne neki kényelmesen.

(#15808) #03969024 válasza sb (#15806) üzenetére


#03969024
törölt tag

Csak halkan jegyezném meg, hogy manapság már nem túl jó ötlet az ION-t ajánlani. Bár nekem is az van, de tapasztalataim szerint eléggé alulról érinti a HTPC-s feladatokat, egy-két rendetlenkedő release-el azért tud röcögni, szóval, én most Llano-nál alább nem adnám.

(#15809) TCr válasza szabieable (#15807) üzenetére


TCr
veterán

Nagyon köszönöm! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15810) #75912448 válasza TCr (#15799) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem mondtam, hogy gáz, feldobtam a kérdést, hogy van-e értelme cserélni, szerencsére a többiek kiokosítottak :)

Úgy voltam vele, hogy ha már a D1 sem elég, akkor baj van. Kell mellé egy 3D képes Egreat, aztán kiderült, hogy a médialejátszók kezdik dobni az iso lejátszást, most már a menü sem fog menni. Eladom a lejátszókat és 55-60"-ig bőven elég lesz egy kisebb Dune. Tapasztalatból mondom, már a 101 is hozta a Smart sorozat kép és hangminőségét, tehát az új 3D modellek is fogják, a kicsik is. Ellenben amit nem tudnak, arra jó lesz egy HTPC, ahogy ezzel látnék el NAS, és csomó egyéb feladatot, ezért kell nekem viszonylag erősebb hardver, jó sok USB bemenettel. Úgyhogy minden valószínűség szerint mindkét oldalt erősíteni fogom :)

Ha maradéktalanul elégedett leszek a HTPC hangjával (ettől félek egyedül, a képtől nem), akkor mehet a Dune másik helyiségbe :D

(#15811) drdr válasza Ed Parker (#15761) üzenetére


drdr
senior tag

Azt hittem hdmi kábelről van szó...

(#15812) #03969024 válasza #75912448 (#15810) üzenetére


#03969024
törölt tag

A rendszered hangját legkevésbé a HTPC fogja meghatározni.

(#15813) Ed Parker válasza drdr (#15811) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ja dehogy:)
cekkk szívja a vérem,mert ő nem tud venni jó kábeleket :DDD

az mt az egyik legolcsóbb villamosipari kábel:)

(#15814) cekkk válasza Ed Parker (#15813) üzenetére


cekkk
veterán

Tudna ;] :P Maradjunk ennyiben :DDD :DDD És hogy fogom én szívni neked az tuti :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#15815) #75912448 válasza #03969024 (#15812) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jó, de a rendszer fix, amit egy Dune hajt valamilyen formán, ehhez képest a HTPC hangja majd más lesz, illetve más lehet.

#15814) cekkk

ÁÁ, tehát ezért nem hallod te a ventilátorod hangját, mert a kábelek között sem hallasz különbséget, süketen én sem hallanám a hangját. :DD :P

[ Szerkesztve ]

(#15816) Ed Parker válasza cekkk (#15814) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

dehogy tudna,csak a szájkarate:D
meg amúgy is minek?

beszereltem a bd meghajtót a gépbe,így már teljesértékű lett a cucc.
viszi a 3D lemezeket,mindent gyönyörű szépen. :)

beszereléskor a ház tervezőjét és anyukáját emlegettem,szűnni nem akaró szeretettel :D

[ Szerkesztve ]

(#15817) cekkk válasza #75912448 (#15815) üzenetére


cekkk
veterán

Azért hozzátenném, hogy én 10 évig hegedültem szolfézsre jártam, trombitáltam, szóval a fórumon jelenlévő sok kábel hívőnél kicsit több zenei képzettségem és hallásom van :B Én nem azt mondtam hogy nincs, képben tuti, erről egy jót beszélgettem balagee-vel aki milliószor több kábelt látott és tesztelt és kalibrált mint mi, nála jobban az országban elméleti és gyakorlati szempontból jártasabb személy nincs, a hang már más, ott másképpen mennek a dolgok. Nem azt mondom, hogy nem kell egy jó kábel, kell (hdmi), de százszor fontosabb egy jó alap, mint az a szar digitális összekötő kábel :W :W T
De egyébként süket vagyok ;] :P

(#15818) Ed Parker válasza cekkk (#15817) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jóbarát, a zenei tudásodat a hallásoddal ne keverd :P

ismerek én is olyanokat akik régóta játszanak hangszeren,de ez nem azt jelenti,hogy hifiszinten kifinomult a hallása.
és itt analóg dolgokról beszélek, mert tudom mi a JEL ;] :D

kell hallás,ebben egyet is értünk, de ez teljesen más.
meg kéne hallgatnod pár jó rendszert:)

[ Szerkesztve ]

(#15819) cekkk válasza Ed Parker (#15818) üzenetére


cekkk
veterán

Azért ahhoz kell hallás is rendesen szerintem :B
De ez a hifi szinten kifinomult a hallása, ez tetszik, én meg ismerek olyat akinek sokért van cucca de élőhangszert kb vidéki lagziban hallott. :DDD

(#15820) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

htpc-nek való,tegnap találtam,de nem kapcsol be:)

(#15821) #75912448 válasza cekkk (#15817) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ebben a témába nem is vagyok jó vitapartner. Megtanultam, hogy ahányan vagyunk, annyiféleképpen érzékelünk, akár egyazon dolgot is homlokegyenest máshogy. Sokan ezt képtelenek felfogni. Úgyis mindenki magának épít rendszert, nem pedig a fórumtársainak :) Elmondani szoktam a véleményem, meggyőzni már senkit nem akarnék, főleg olyan embert nem, ki elégedett a saját alkotóelemeivel.

(#15822) cekkk válasza #75912448 (#15821) üzenetére


cekkk
veterán

Ebben teljesen igazad van, ezért is nem állok már le én sem veszekedni ilyenekről, csak nem akarom hogy ide is átkerüljön a lejátszós/mozis topic veszekedései :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15823) #03969024 válasza #75912448 (#15815) üzenetére


#03969024
törölt tag

Még mindig nem értem, miért aggódsz. A formátumokkal nem lesz gondja, s ha elfogadjuk, hogy egy Realtek-es lejátszó jó hangminőséget produkál (mondjuk a Popi-k), akkor a legtöbb alaplapra integrált szintén Realtek hanggal mi lehet a probléma? Ha pedig komoly hangot akarsz, akkor később komoly front-end lehet belőle megfelelő kiegészítőkkel.
Ed-nek gondolom komoly hangrendszere is van, még nem reagált?

[ Szerkesztve ]

(#15824) atitm


atitm
csendes tag

Ok. 10bit nem kell, h256-ot meg nem látjuk. Tudom, hogy nem lehet készülni arra mi lesz, de ami már tudható, arra azért érdemes felkészülni. Tehát akkor az egyszerű HD lejátszásra okés a trinity vonal, továbbá menne neki a torrent is párhuzamosan. Ha esetleg BD3D-re adnám a fejem, az menne?

Ha mégis maradnék az ATX táp vonalon, melyiket lenne érdemes megvenni a 10-15e sávban (nagyon max. 20JMF), ha a csend a legfontosabb szempont?
Memória gyártóra és frekire egy konkrét ajánlatot tudnátok mondani az A4-Asrock pároshoz (4GB-re gondoltam win7 miatt).
Procihűtést is a lehető leghalkabban oldanám meg (talán Scythe Ninja, Mugen vonal?), de feleslegesen nem erőltetném ezeket a tornyokat. (pláne ha EPC2 ház lenne, mert akkor, ha jól látom, a Kozuti marad)

Hang egyébként optikán milyen lenne egy Popi coaxhoz képest? (fontos lenne a coax, de látom, hogy htpc vonalon ez nehéz dió)

+1, tényleg csak kiváncsiságból: régebbi játékok, pl. Dirt2, Assassins Creed, Crysis elmennek élvezhető minőségben A4-A6-on? Crysis2-höz pl. mi kellene? Nem full grafika, csak egyszerű élvezhető szinthez.

(#15825) Ed Parker válasza #03969024 (#15823) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Minden túlzás nélkül kijelenthetem, hogy az épített htpc-m simán hozza és bőven felül is múlja a popi a300-at.
Most hogy dobtam bele bd drive-ot, teljes a gyönyör.
Tmt5 progi, király nagyon.
Igaz picit drágább lett mint terveztem, de most már kész :D

(#15826) cekkk válasza Ed Parker (#15825) üzenetére


cekkk
veterán

Mondtam én, hogy kell az a tmt5 :P

(#15827) atitm válasza Ed Parker (#15825) üzenetére


atitm
csendes tag

És ha azt mondom, hogy nem kell a 3D, a HD hang, sok usb, csak a jukebox, valamint play után játssza le (esetleg pause gomb még :) )? Torrent valószínűleg menne a háttérben, de csak annyi szálon/sebességen, amit elbír. Nos, így is a HTPC már?

(#15828) #75912448 válasza #03969024 (#15823) üzenetére


#75912448
törölt tag

Technikailag nem is tudom miként működik. Bitstream módban használnám a hangot, Splash Pro lejátszón keresztül HDMI-n az erősítőig. Ebben az esetben nem az APU (A10 5700) felelős a továbbításért? Magyarul a Realtek chip szóba sem kerül, a proci nyomja tovább a hangot is. Javítsatok, ha ebben is tévednék.

(#15825) Ed Parker

Magyarul jobban is szól?

[ Szerkesztve ]

(#15829) #03969024 válasza atitm (#15824) üzenetére


#03969024
törölt tag

"(fontos lenne a coax, de látom, hogy htpc vonalon ez nehéz dió)"
Olyan alaplapot kell keresni, amin van csatlakozó a koax kiépítéséhez. Nem kötelező az ITX!

Ed! Persze, drágább lett, de számold le a két HDD-t, az ODD-t, meg tulajdonképpen 4 giga RAM is elég lehetett volna, s a házad sem egy "futott még" kategória! Még mindig olyan drága?

(#15830) #03969024 válasza #75912448 (#15828) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha jól láttam a Realtek felépítését, akkor két digitális kijárata van, az egyik megy a HDMI-re, a másik pedig az optikai átalakítóra. Az ITX topikban rá is kérdeztem, hogy miért ragaszkodnak a drágább optikaihoz, de ez már a gyártók titka marad. Szerintem a Realteknek már van akkora tapasztalata, hogy nem kell aggódnod. A WASAPI-val pedig kikerülhető az egész keverő és más, esetleg felesleges cubehőr.

(#15831) Ed Parker válasza atitm (#15827) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vegyél mp-t, sokkal olcsóbban nem jössz ki.
Én leírtam az érveimet,nem akarlak meggyőzni, ha mp kell vedd azt, ha több építs htpc-t.

Regger: jobb bizony, az erősítön ugyanazon a hangerőn, hangosabb, dinamikusabb a hang, jobb mélyekkel.

[ Szerkesztve ]

(#15832) atitm válasza #03969024 (#15829) üzenetére


atitm
csendes tag

Nem kötözködés, félre ne érts, de gyorsan végignéztem az Ipon-t mATX FM2 vonalon. Egyiken sem volt koax a csatik között. Persze ettől még lehet ilyen lap, vagy magán a lapon van még valami, amivel megoldható a kivezetés, de azért ebből látszik, hogy a koax mostoha. :(

(#15833) Ed Parker válasza #03969024 (#15829) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most számoltam össze, kerek 195-be álltam meg, de most fullos a gép.
BD író, 4.5Tera hely, dizájnos ház, gyors ramok stb
Megy a 3D, HD hangok, gyakorlatilag elégedett vagyok.
Pio lx55 megy piacra:)

(#15834) #75912448 válasza Ed Parker (#15831) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jól hangzik. :)

Tényleg, képminőség Piohoz viszonyítva azonos BD tartalom mellett? Sejtem a választ ha piacra megy :)

[ Szerkesztve ]

(#15835) szabieable válasza Ed Parker (#15833) üzenetére


szabieable
aktív tag

Jesszus, harmadából tervezek render gépet nem htpc-t :)

(#15836) python1 válasza Ed Parker (#15833) üzenetére


python1
veterán

Na ugye,hogy ugye!?

(#15837) sb válasza #03969024 (#15808) üzenetére


sb
veterán

Nem is az Ion-t ajánlottam, már csak azért sem mert alig kapni. Az csak példa volt, hogy még az is mindent elvisz.
Brazos viszont van és erősebb is az Ionnál.

Egyébként ahogy írtam, nekem Ion-om van csak mert a Brazos megjelenése előtt raktam még össze a HTPC-t, nem találkoztam eddig semmivel, amit ne vitt volna lazán. Egyetlen olyan akadt, ami szarul volt tömörítve, de azt később kipróbálva az asztali gépen is akadt, akár DVXA-val, akár cpu-val lejátszva: i5+GTX460. Azt hiszem ezt nem kell tovább ragozni. A többi anyagot szedem és lejátszom. Nem válogatok, soha nem kellett. És természetesen 1080p-ről van szó, nem 720-ról.

Teljesítményben jó a Llano/Trinity, ha lenne kocka házra helyem a nappaliban vagy méginkább valahova elrejtve akkor elképzelhető, hogy azt választanám, de ahogy írtam, a fogyasztással meg kell küzdeni és így már nem olyan vonzó a plussz teljesítményük amire alig van szükség.

Egy Ion-Brazos 20-30W paneltáppal. Llano-Trinity minimum 65W TDP procik, vagyis a koplett rendszer inkább a 90-100W kategória. Ez paneltáppal is nehéz eset, hűteni is, ha nem paneltáp akkor a normál táp is plussz hő, hely, hang, stb...
Nem tudom, nekem ezekből kiindulva korántsem optimális választás.

szerk: Egyébként épp a múlt héten próbáltam ki a killa sample-t madrv+lav filterrel és meglepő módon nem akadt. És nem is a lightosabb madvr beállításokkal. De csak gyorsteszt volt, majd finomítom még...
Egyébként nálam is terv egy gyorsabb HTPC, de csakis úgy, hogy árban és fogyasztásban/hűtésben sem kell kompromisszumot kötnöm (+20-30k a max, fogyasztásban load 30W helyett max 50-60 körüli, idle és lejátszásra 20-30W ugyanúgy ahogy Ion/Brazoson). Épp azért, mert a mostani mindent visz, nem lenne többre szükség csak más célokra a filmeken/HTPC funkciókon kívül. De az meg másodlagos.

szerk2: Persze ez a gyorsítás ugyanúgy magával vonja nálam is a költözést is: A kis Modecom 202 házban 50-60W már nem férne el: kis kocka ház kellene, az erősebb paneltáp már megvan. Plussz ehhez jön az elrejtés/beépítés, ha sikerül úgy átalakítani a szobát is. Ez már nem a polcra berakós STB méretű kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15838) cekkk válasza #75912448 (#15834) üzenetére


cekkk
veterán

Én már a lejátszós topicba is mondtam, hogy nálam is jobb a hang meg a térérzet is.

MÁS
http://us.norton.com/ps/loem/nss_adobe_us_en_3up_navnisn360_07575.html

Norton akció 20 dollárért 1 évre 3gépre 80 dodó helyett. Ez most nagyon jó vétel. :DDD

(#15839) Ed Parker válasza #75912448 (#15834) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A pionak is kiváló a képminősége, viszont a lemezek között válogat.
Viszont ez már nem.
Továbbá két drága gép felesleges, még ha jó is.

(#15840) Topanka válasza Ed Parker (#15839) üzenetére


Topanka
aktív tag

Lehet, hogy elsiklottam felette, de milyen BD lejátszót raktál bele?
Emlékezve, hogy BBéci mennyire odavan a Pio-ért, nagyon ütős lehet.

(#15841) Ed Parker válasza python1 (#15836) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jaja,alakul a rencer :)

Egy ilyet vettem bele

Jo is a pioneer BDP LX55, viszont ez is jo lett,sőt sztem jobb is,de majd a hétvégén megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#15842) Ed Parker válasza Topanka (#15840) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

15841 alja neked válasz :)

(#15843) jeni válasza Ed Parker (#15841) üzenetére


jeni
félisten

Pioneer BDR-207-DBK ezzel jobban jártál volna mint az Asus BD íróval. :K

(#15844) Ed Parker válasza jeni (#15843) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

El árulod miért?

(#15845) TCr


TCr
veterán

Hát gyerekek, most reményt adtatok, hogy van élet 50.000 Ft alatt is. :)
Már nagyon hajlok a HTPC felé...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15846) Ed Parker válasza TCr (#15845) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az alapokat össze lehet szedni, ha van merevlemezed, azzal is sporolsz.
A ház amin a legtöbbet lehet spórolni.

(#15847) TCr válasza Ed Parker (#15846) üzenetére


TCr
veterán

Igen, és nekem tetszenek is (legalábbis így netes képen) ezek az olcsó 10-15 ezer Ft-os házak.

Ezen az Asrock Brazos-on nem hangos az a procihűtő?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15848) Ed Parker válasza TCr (#15847) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem trinity van, alapból hangos a hűtő, biosban minimumra vettem, így elfogadható.
Hőfok 30, terhelve max 49.

Napokig nézegettem házakat, de mindenben van valami ami kompromisszum, ha nincs,akkor az ár :)
Szóval sztem abból indulj ki, hogy arra mennyit szánsz és mekkorát veszel?
Onnantól fogva úgyis adott minden.

(#15849) sb válasza TCr (#15847) üzenetére


sb
veterán

Nekem Ion-ból van ehhez hasonló Asrock lapom, ugyanezzel a hűtővel.
Alapból hangos, de a gyári ventit leszedtem és a Modecom 202 házban kapott egy slim, leszabályozott ventit pont a borda fölé pár mm-re. Így hangtalan gyakorlatilag, csak a HDD hallatszik ki belőle közelről.

Nem az enyém az ötlet, itt a topicban már régen megcsinálták páran, onnan lestem:
[link]

(#15850) TCr válasza Ed Parker (#15848) üzenetére


TCr
veterán

Szabieable listája szimpatikus számomra.
Abban a házban mi a kompromisszum?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.