Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) NTX válasza dabadab (#15489) üzenetére


NTX
tag

Akkor az hogyan lehet, hogy egy noname, egy Kácsa, egy Furutech, egy Supra hdmi kábel teljesen más képet mutat ugyanazon a rendszeren? Egyik sem volt hibás! Én a saját rendszeremen ezeket használtam, és lényeges minőségi különbséget látok ezek között egy 46" full HD Samsung LCD TV-n. Te kipróbáltad ezeket valaha, vagy csak gondolod, hogy hdmi kábel és kábel között nincs külnbség? Elárulom, hogy van, nemcsak a HDMI, hanem a digit koax kábelek között is, még hasonló árkategóriában is. Ha nem hiszed menj el egy hifiboltba és csináltass egy A-B tesztet!

liszi79 Én azt tanácsolom, hogy ne halgass ebben a kérdésben itt senkire sem, hanem sok helyen (Kácsa, hifi szaküzletek) letét ellenében haza tudod vinni 1-2 napra a kábeleket. Több árkategóriában, többféle kábelt vigyél haza, teszteld azokat egy általad jól ismert filmen és válaszd a neked legjobban tetszőt! Ha mégsem látnál külónbséget visszaviheted és visszakapod a pénzed.

(#15502) hdcsaba87 válasza NTX (#15501) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, szegedi vagyok, így nincs sok esélyem eljutni a kácsához vagy strem audiohoz. :(

XBMC video "tuning" beállításokat, vagy módosított fájlokat melyik oldalon lehet találni?

(#15503) lipido válasza cekkk (#15496) üzenetére


lipido
senior tag

Én egy A6 5400K-t szeretnék rakni bele irodaira és 3D-re... de ha nem bírja a 3D-t, az gáz lenne!

(#15504) NTX válasza hdcsaba87 (#15502) üzenetére


NTX
tag

Szegeden van az ATC, vezetője az avx fórum fórumgazdája, és a Soundmania is, meg szerintem még ezeken kívűl is van ott hifibolt

(#15505) Ed Parker válasza lipido (#15503) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem pont ilyenem van,eddig simán vitt mindent.
Be is tenne ha nem :)

(#15506) dabadab válasza NTX (#15501) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor az hogyan lehet, hogy egy noname, egy Kácsa, egy Furutech, egy Supra hdmi kábel teljesen más képet mutat ugyanazon a rendszeren?"

Sehogy. Miert, szerinted hogyan?

DRM is theft

(#15507) cekkk válasza lipido (#15503) üzenetére


cekkk
veterán

Mondom nem a proci nem bírná hanem a TMT5-t nem bírtam még eddig rendesen bekonfigurálni, de majd lehet lesz egy újra telepítésem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15508) lipido válasza cekkk (#15507) üzenetére


lipido
senior tag

:R :R :C
Ed :R

[ Szerkesztve ]

(#15509) Ed Parker válasza dabadab (#15506) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig de.

Van különbség,a noname es a furutech alpha képe között.
Nálam legalábbis van.

(#15510) dabadab válasza Ed Parker (#15509) üzenetére


dabadab
titán

Pic or it did not happen :)

DRM is theft

(#15511) Ed Parker válasza dabadab (#15510) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En nem akarlak meggyőzni :)

(#15512) NTX válasza dabadab (#15506) üzenetére


NTX
tag

Én a saját szememmel látom, hogy így van, ahogy írom, lényeges külónbség van! Ezért kérdeztem, hogy te, már kipróbáltad ezt valaha, vagy csak azt gondolod amit írsz?

(#15513) NTX válasza dabadab (#15510) üzenetére


NTX
tag

Mi és még rengeteg ember látja a különbséget! Egyébként megvan a fizikai magyarázata is, ha érdekel a neten utána tudsz olvasni.

(#15514) Ed Parker válasza NTX (#15513) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a hm topikban rendszeres téma havonta, mint a tápkábelek is.
Mindenkinek azt mondom,próbálja ki.

(#15515) NTX válasza Ed Parker (#15514) üzenetére


NTX
tag

Én is csak meg tudom erősíteni, hogy aki nem hiszi, nézze, hallgassa meg!

(#15516) NTX válasza cekkk (#15507) üzenetére


NTX
tag

Milyen beállíásokat használsz a cccben és a tmtben, külön elindítva, közvetlenül abből lejátszva se jó?

(#15517) dabadab válasza NTX (#15513) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként megvan a fizikai magyarázata is, ha érdekel a neten utána tudsz olvasni."

Linkeld, légyszi.

DRM is theft

(#15518) cekkk válasza NTX (#15516) üzenetére


cekkk
veterán

Már kivettem szinte minden honnan minden pipát :D

XBMCből indulva a baj, hogy úgy indul a film mintha 2szeresen lenne pörgetve hang nélkül, és nem értem mitől :S

(#15519) NTX válasza cekkk (#15518) üzenetére


NTX
tag

De próbáld meg simán a tmt-t elindítani és onnan lejátszani, ha az jó, akkor az xbmc vagy xml állományban lesz valami gond.

(#15520) NTX válasza dabadab (#15517) üzenetére


NTX
tag

Itt nézz körül:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/42658-kabelezzunk/
[link]

Ezek kívül ebben a topicban volt róla szó részletesen, crc, zajszűrés, árnyékolás, stb.
link

[ Szerkesztve ]

(#15521) dabadab válasza NTX (#15520) üzenetére


dabadab
titán

Az AVX-es forumban nem talaltam semmit, a zajszures, arnyekolas, crc* meg nem erinti a minoseg kerdeset, az csak az altalam fent is emlegetett eredmenyt dobja ki, miszerint egy kabel vagy jo, vagy nem jo, szoval meglehetosen baromi nagy elkenesnek tunik az, amikor azt allitod, hogy a minosegromlas fizikai hattererol barmi szo lenne valami komoly helyen.

Olyat mar lattam, hogy egy kabel hibas volt, vagy hogy voltak olyan bitrate-ek, amiket mar nem birt, magyarul rosszul mukodott (es akkor a kep feltunoen rossz, hibas volt, nem pedig gyengebb minosegu), de olyant meg nem, hogy ket megfeleloen mukodo HDMI kabel kozott lett volna hiba. Sot, olyat se lattam, hogy barki erdemben dokumentalt volna ilyet, olyat se, hogy barki epkezlab magyarazattal elo tudott volna allni, hogy ez hogy lehetseges, sot, olyat se, hogy barki komoly teszteles utan barmi kulonbseget talalt volna.

*: a HDMI-ben nem is hasznalnak CRC-t (par helyen checksumot igen, de azt mashogy szamoljak)

DRM is theft

(#15522) cekkk válasza NTX (#15519) üzenetére


cekkk
veterán

Majd kipróbálom azt is. XML az jó, mert abban nem tudod megadni, hogy kétszeres legyen a sebesség, vagy lehet az a baj, hogy a hang falra van állítva. majd egyszer próbálkozom :D :DDD

(#15523) NTX válasza dabadab (#15521) üzenetére


NTX
tag

A második linkben Peak fórumtárs írta le, a crc és egyéb dolgokat.
Én még egyszer csak azt szeretném megkérdezni, hogy valaha csináltál A-B tesztet két HDMI vagy digitális kábellel vagy csak úgy gondolod, tapasztalat nélkül, hogy nem lehet különbség?
Engem nem érdekel a különbség oka, háttere, stb, de LÁTOM és HALLOM a különbséget! És nem csak én, hanem sokan mások is! Ezért linkeltem az avx fórumot. Ha ott felteszed a kérdéseid az okokról, biztosan kapsz rá szakmai választ is.
Részemről a vita lezárva, mert nem tudok mást mondani arról, hogy ha én tapasztalok valamit személyesen érzékszerveimmel (meg még rengeteg ember rajtam kívül is), akkor ne akarjon senki meggyőzni arról, hogy az nem lehetséges. Továbbra is azt tudom ajánlani, hogy próbáld ki egy hifiboltban, vagy tesztelésre vigyél haza kábeleket. Az sem véletlen, hogy jelentős mennyiségű kábelt gyártanak, adnak el a drágább kategóriákból is, nemcsak az olcsóból.
Példának még itt van egy szaklapból egy hdmi kábel teszt.

(#15524) liszi70 válasza NTX (#15501) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, hogy figyelmet fordítottál rám, nekem a közbeszúrt kábel kérdésem csak mellékes volt, mivel a fő problémámra (ami lehet hogy az itteni guruknak laikus és figyelemre sem méltó volt) senki nem válaszolt.

Nem teljes mértékig értek egyet azzal, hogy akár 10-15 méter hosszban is igaz az, hogy tök mindegy a kábel minősége. Szkeptikus vagyok abban, hogy 2 különböző minőségű 1 méteres digitális (HDMI) kábel között valóban látható különbség van mondjuk egy 42-es LCD-n, viszont abban szinte biztos vagyok, hogy nagyobb hosszban rohadt nehéz megoldani a normális átvitelt, ehhez kell a megfelelő minőségű anyag, szigetelés, árnyékolás stb. Olvastam ezzel kapcsolatban nem egy véleményt, tesztet és nem hiszem, hogy ezek szerzői mind a drágakábel-gyártók lefizetett ügynökei lennének. Én nem teszteltem még különböző minőségű kábeleket, pont emiatt nem vetem el annak a lehetőségét, hogy talán nem csak az 1-eseken és 0-kon múlik a dolog. Annyit tudok, hogy hibajavitás a HDMI kábelen nincs, nem úgy mint az USB-n, tehát a valós idejű digitális átvitelnél tényleg fontos lehet az anyag minősége. Ez is elektromosság, ami valamilyen szinten függ az átvitel közegétől.

(#15525) canniball válasza Neovenator (#15491) üzenetére


canniball
nagyúr

Na de az mekkora böszme nagy ház már! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15526) canniball válasza cekkk (#15498) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem érdekes, hanem dlááágaszááág! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15527) dabadab válasza liszi70 (#15524) üzenetére


dabadab
titán

"Nem teljes mértékig értek egyet azzal, hogy akár 10-15 méter hosszban is igaz az, hogy tök mindegy a kábel minősége."

Ilyet nem is mondtam. Azt mondtam, hogy nincs jo minosegu meg nem annyira jo minosegu kabel, hanem van mukodo meg nem mukodo kabel. Kb. 15 meter a sima HDMI kabelek maximum hossza (ennel hosszabbakban altalaban mar erosito van) es ilyen hosszakon siman elofordulhat, hogy mondjuk egy szamitogep desktop (1920x1200, 60 Hz) nem megy at rajtuk. De ilyenkor nem az lesz, hogy gyengebb lesz a kepminosege (mittomen, halvanyabb szinek, ilyenek), hanem az, hogy vagy egyaltalan nem lesz kep, vagy ha megis, akkor feltuno hibak lesznek rajta (pl ilyesmi).

DRM is theft

(#15528) #25954560 válasza liszi70 (#15524) üzenetére


#25954560
törölt tag

szerintem mindenkinek vegig kene szaladnia a hdmi.org tudasbazison, es akkor mar lenne valami kiindulo alapunk az eszmecserehez. rengeteg dologban nem kene saccolgatni, tudnank szukiteni elmeletileg a kulonbsegek lehetseges okait.

(#15529) Ed Parker válasza #25954560 (#15528) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vagy egyszerűen fogni két kábelt, aztán csak kapcsolgatni a tv-t, hogy lát e különbséget?
Ennek az elméleti síkon való feszegetése teljesen értelmetlen.

(#15530) liszi70 válasza Ed Parker (#15529) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyetértek.

(#15531) sb válasza NTX (#15523) üzenetére


sb
veterán

Azt nem értem, hogy a látom és hallom miért erősebb a "gondolomnál".
Az utóbbiak tényeken, rendszerismereten alapulnak, aki tanult digitális technikát vagy hasonlót annak van némi elképzelése arról, hogy miről is szól a digit átvitel úgy ELVBEN. Mert itt a logikai elvekről van szó, épp olyan elvek ellen szól a különböző képminőség ami a digitális átvitel alapja. Ezekről írt dabadab, nem hülyeségeket talált ki.

Ezzel szemben amit látsz-hallasz-érzel az kevéssé lehet objektívnak nevezni. Vagy látás alapján pontos méréseket végeztél? Én pl. egy jetit láttam tegnap. Azt is láttam, hogy 237.6894589cm magas volt pontosan.

Én is sokszor felvetettem már a témát, hogy vmi fizikai/elvi magyarázatot dobjon be valaki, de én sem látok itt ilyet a linkekben sem.

[ Szerkesztve ]

(#15532) dabadab válasza NTX (#15523) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent konkretan milyen kulonbsegeket latsz?

Vakteszten vagy ugy, hogy tudtad, hogy melyik kabel van bedugva?

Es csak HDMI kabelnel, vagy mondjuk megprobaltad osszehasonlitani azt is, hogy milyen hatasa van a kulonbozo ethernet vagy SATA kabeleknek a kepminosegre, vagy a HDD tipusanak?

DRM is theft

(#15533) Tonyo válasza dabadab (#15532) üzenetére


Tonyo
őstag

Vakteszten vagy ugy, hogy tudtad, hogy melyik kabel van bedugva

Itt gondolom arra gondolsz, hogy látja, hogy egy drágább hdmi kábelt dug be, ezáltal úgy látja, hogy a kép is jobb.

Kérdezem, mi újság akkor, ha egy olcsóbb kábelt raksz be és jobb?!?!?! Velem ez történt! :U

Most, hogy volt részem rengeteg usb kábelt (is) kipróbálni, és mind mind más irányba hangolta a rendszerem(hifi), el nem tudom képzelni, hogy valaki, hogy nem látja vagy hallja a difiket. :( Ez igaz hdmi kábelre is! Mindegyiknek totál más a "színmélysége", van amelyik élesebb, mosottabb. Nem kell messzire menni, asszonypajtás, aki mindenféle placebohatástól mentes megmondja, ha nem látod!:)

(#15534) dabadab válasza Tonyo (#15533) üzenetére


dabadab
titán

"asszonypajtás, aki mindenféle placebohatástól mentes"

Ha az asszonypajtas nem felfujhato, hanem igazi :DDD, akkor nem lehet ellenallo a placebohatassal. Senki sem az, nagyon melyen resze az emberi agy mukodesenek. Sot, nem csak az emberinek, kutyaknal is megfigyeltek (pl. itt).

"Ez igaz hdmi kábelre is! Mindegyiknek totál más a "színmélysége", van amelyik élesebb, mosottabb."

Azt mar nem is kerem, hogy legalabb valami marginalisan hiheto magyarazatot adj arra, hogy ez hogy lehetseges, csak ket darab kepet, amin latszik ez a mosottsag.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15535) Peak


Peak
addikt

btw már a házimozitopikban egyszer vagy kétszer leírtam, hogy mi a difi a HDMI kábelek között és mikor milyen különbségeket okozhat. :) a mi szintünkön gyakorlatilag semmilyet :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15536) Tonyo válasza dabadab (#15534) üzenetére


Tonyo
őstag

"Azt mar nem is kerem, hogy legalabb valami marginalisan hiheto magyarazatot adj arra, hogy ez hogy lehetseges, csak ket darab kepet, amin latszik ez a mosottsag."

Nem tudok sajnos, közgazdász vagyok.

Az viszont elgondolkodtató, hogy nem a drágább kábel volt a jobb, hanem az olcsóbb, nem? Ha placebó, nem így működne. Ha eljössz hozzám megmutatom milyen különbségek vannak usb kábelek közt. Na arra tényleg nincs magyarázat!

Hdmi-t nem tudok mutatni, mert már csak egy van.

(#15537) Ed Parker válasza dabadab (#15534) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt egy érdekes cikk, annak idején sokáig volt az aláírásomban.
Ha tényleg minden hdmi kábel egyforma, vagyis csak egyes es nulla, tehát vagy jo vagy nem,miért születtek eltérő vélemények vakteszten?

Ugyanazt kellene látniuk,hallaniuk, pedig elég különbözőek a vélemények.

A másik hogy nem 42"-os plazmán, hanem komoly vetitőn jönnek ki a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#15538) dabadab válasza Ed Parker (#15537) üzenetére


dabadab
titán

"Ha tényleg minden hdmi kábel egyforma, vagyis csak egyes es nulla, tehát vagy jo vagy nem,miért születtek eltérő vélemények vakteszten?"

Sima pszichologia hatas, ezert csinalnak rendes helyen ABX tesztet, hogy ezt kiszurjek. Ez jol latszik, ha megnezed a tesztekbol a harmadikat, akkor ott ugyanazt a kabelt is kulonbozonek latta / hallotta a teszterek nagyobb resze. Ugyan eleg kicsi a minta, de ha ezt is figyelembe veve vizsgalod a tobbi adatot, akkor eleg eros a statisztikai valoszinusege annak, hogy a tobbi kabel kozott sem volt semmi kulonbseg.

DRM is theft

(#15539) Ed Parker válasza dabadab (#15538) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De hát itt pont az volt, abx teszt.
Tény hogy kevesebben látták másnak a képet, a hangot viszont annál inkább.

Ezt egyébként vetítővel es egy komolyabb bd lejátszóval, es valamennyire műszaki emberekkel lenne érdemes megcsinálni.

Abban biztos vagyok hogy en nem adnék 50ezret egy hdmi kábelért, de a 2000Ft-ost sem venném meg.

(#15540) dabadab válasza Ed Parker (#15539) üzenetére


dabadab
titán

"De hát itt pont az volt, abx teszt."

Nem. Az ABX tesztnek az a lenyege, hogy van egy ismerten A, van egy ismerten B, meg van egy X, ami vagy A, vagy B, ezt a tesztelonek kell eldontenie. Ezt a tesztet megismetlik jopar alkalommal (legalabb tizszer illik) es az ismetlesek szama illetve a helyes valaszok alapjan kijon, hogy mekkora az eselye annak, hogy tenyleg erzekelte-e a tesztelo a kulonbseget. Itt ez csak egy sima AB teszt volt.

"Tény hogy kevesebben látták másnak a képet, a hangot viszont annál inkább."

Megismetlem, mert ugy tunik, hiaba emeltem ki, nem jott att: ugyanannal a kabelnel is. Amikor nem csereltek ki a kabelt, a kilenc tesztelobol het(!!!) akkor is kulonboznek hallotta. Ezek utan nehez amellett ervelni, hogy egy sima AB teszt barmi komolyan veheto eredmenyt adna ket kabel kulonbsegerol.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15541) sb válasza dabadab (#15534) üzenetére


sb
veterán

Az említett usb kábelről nem beszélve...
Valahogy nem vettem észre még soha, hogy pl egy pendrive-ot vagy usb hdd-t kötve rá a kábelre változna a "minőség", magyarul szar adatot kapnék a másik oldalon a másolás után.

HDMI tesztben én ugyanezt tudnám elfogadni. Nem teszterek kellenek hanem egy bitfolyam összehasonlítás a kábel két végén. Abból egyértelműen kiderül amit esetleg az elvekre építve hihetetlennek tűnik. Az, hogy egy bithiba eléggé valószínűtlenül okozhat fakóságot vagy homályt. Főleg nem a teljes képre egyformán.

(#15542) liszi70 válasza sb (#15541) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Valahogy nem vettem észre még soha, hogy pl egy pendrive-ot vagy usb hdd-t kötve rá a kábelre változna a "minőség", magyarul szar adatot kapnék a másik oldalon a másolás után."

USB-s átvitelnél van hibajavítás, valós idejűnél (HDMI) nincs.

[ Szerkesztve ]

(#15543) Tonyo válasza sb (#15541) üzenetére


Tonyo
őstag

Az usb kábel, gondolom lejött, hogy usb/sdif átalakítohoz kell, tehát nem az usbre kötött külső vinyóról lejátszva van jobb hangja.. :))

(#15544) dabadab válasza liszi70 (#15542) üzenetére


dabadab
titán

"USB-s átvitelnél van hibajavítás, valós idejűnél (HDMI) nincs."

Na jo, de a bithiba nem ugy nez ki, hogy homalyos a kep, meg halvanyabb a szinek (ezek tipikusan analog atvitelit problemak, ezek digitalis atvitelnel annyira valoszinuek, mint vasutan a lapos kerek), hanem ugy, ahogy azt mar feljebb is linkeltem: igy.

A dolognak a valosidejuseghez tul sok koze egyebkent nincs, mert a szinten valosideju HDMI-s hangatvitelnel van hibajavitas, a video streambe minden bizonnyal a savszelesseg-igenye miatt nem raktak bele.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15545) liszi70


liszi70
nagyúr

Könyörgöm!!! Szóbeli vállveregetést kap, aki válaszol!

Lécci!!!

(#15546) Ed Parker válasza Tonyo (#15543) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mér van különbség?
Csak 1-es meg nulla, akkor meg mi?

(#15547) cekkk válasza liszi70 (#15545) üzenetére


cekkk
veterán

Kaptál már rá választ!

(#15548) Ed Parker válasza liszi70 (#15545) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Miért akarsz külön GPU-t, mikor az AMD-ben van alapból, ami htpc-hez több mint elég.
Nézd meg az új AMD trinity procikat
A6 5400
A8 5600
A10 5800

(#15549) Tonyo válasza Ed Parker (#15546) üzenetére


Tonyo
őstag

Mert úgy akarom hallani..meg mindenki más is a szobában:D :))

(#15550) dabadab válasza Tonyo (#15549) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, akarmennyire is vigyorogsz, de ez a legvaloszinubb magyarazat.
Ha lenne ertekelheto ABX teszt, ahol az jonne ki, hogy tenyleg hallodd a kulonbseget, az lenyegesen mas lenne, de addig egeszen nyugodtan el lehet konyvelni placebo-hatasnak (lasd meg #15540-et).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.