Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) cekkk válasza Ed Parker (#15573) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem azt mondom hogy nincs, de azt viszont állítom, hogy ha te leülsz tesztelni akkor igen is vársz eredményt, nem tudod ezt kizárni. Ez emberi dolog, ugyan úgy dönteni sem tudsz érzelem mentesen, ha tudna az ember nem dolgoztak volna ki döntés támogatói rendszereket pl. Az meg, hogy valaki hal lát különbséget az a saját dolga. De pl a hangok is lehet mérni ugye, és ha van különbség két kábel hangja közt akkor az egy mérésnél kiderül mert nem ugyan olyan lenne a kép. De mondom én nem állok le vitatkozni, mindenki azt csinál amit akar tényleg meddő vita :D :DDD :DDD

(#15602) NTX válasza dabadab (#15595) üzenetére


NTX
tag

Nem ez nem marketing, a csak "marketing" termékeknek rövid az életútja, drága kábeleket meg már elég régőta árulnak! Továbbra is azt mondom, hogy csinálj egy tesztet, bajod nem lehet belőle!
Én is befejeztem ezt a vitát, bár továbbra is a htpc fontos részenek tartom a hdmi kábelt is!

(#15603) gorbep válasza szabi__memo (#15598) üzenetére


gorbep
senior tag

Javaslom, hogy olvasd el az USB audio protokollt...... Ha tényleg mérnök vagy, rá fogsz jönni, hogy at USB audio adat nem szinkronizált, nincs védelem, és tulajdonképpen egy PCM adatról (gyakorlatilag analóg) van szó, ami miatt az időbeli bizonytalanságok miatt az analóg adat sérül....

Az adat és az USB audió átvitel teljesen más.

Akkor lesz igazad, ha az adat hibavédett adatként csomagokban megy majd a DAC chip-ig.....de ez sajnos a gyártóknak nem érdeke, mert a jitter hiba tartja fent a minőségi kábelek piacát....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#15604) szabi__memo válasza gorbep (#15603) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezert kerdeztem feljebb hogy milyen csomag megy at. Nagyon jol tudom hogy az nem feltetlen ugyanaz. Es azt is hogy van megfelelo kabel es nem megfelelo. De ez nem penz kerdese. Olcson is kapsz jot es persze semmi nem ved meg atol, hogy dragan vegyel szart

[ Szerkesztve ]

(#15605) #03969024 válasza Ed Parker (#15596) üzenetére


#03969024
törölt tag

Kicsit rossz példa a HM topik. mert komoly szakmai kérdésekre szinte sosincs ott válasz, aztán téma volt a bitpontos audio-grab, no, az ottani szakértelemről is megvan a véleményem, ill. az általános vélemény, hogy a (HT)PC-k képe sehol sincs az asztali médialejátszókhoz képest, aztán kiderül, hogy a szerintük egyik legjobb asztali tulajdonképpen egy HTPC... El kell végre fogadni, hogy sem kábel témában, sem készülékek megítélésekor nem lesz egyetértés!

(#15606) &rew A méréssel az a gond, hogy nem tudod, hogy mit is kellene mérned. Az eddigi ismert paraméterek nem biztos, hogy magyarázatot adnak a misztikusnak tűnő jelenségekre.

[ Szerkesztve ]

(#15606) #25954560 válasza szabi__memo (#15604) üzenetére


#25954560
törölt tag

tenyleg nyithatnank ennek egy sajat topikot, valami olyasmi cimmel h vizsgalodas a hdmi kabelekrol, aztan ott johetne a sok meresi eredmeny, osszehasonlito fenykep, esetleg mindenki altal reprodukalhato tesztelesi eljarasok (azonos tesztvideo, videolejatszo-beallitasok,stb). es szerintem korlatozzuk a hdmi-re (meg azt is mondanam h a hdmi videora).

(#15607) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

amugy ha vennem a faradtsagot es megnezem, de megsem latok kulonbseget akkor vajon elhiszik a ketkedok hogy nincs kulonbseg, vagy akkor en leszek az aki sajnos nem latja pedig ok latjak hogy van, tehat van
Ugyanmar..

Egyebkent, ebben a vitaban vannak:
akiket nem erdekel mert ismereteik szerint is lehetetlen hogy a digitalis adat mashogy menjen at
akiknek nincs ismerete. de szerintuk latjak/halljak hogy megis mas
akiknek nincs ismerete. es nem latjak/halljak

vajon melyik nagyobb csoport es miert?
olyan nincs veletlen, akinek az ismereteivel osszegyezhetetlenul erthetetlen modon megis meglatta/hallotta a kulonbseget? na az edekelne hogy mit mond. addig beszelgethetunk vallasokrol is

tenyleg kene erre valami masik topik, mert mar ugy felb...tam magam hogy igeretem ellenere ujra irtam. 2x is :S

[ Szerkesztve ]

(#15608) Ed Parker válasza #03969024 (#15605) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nézd,én a saját fülemnek és szememnek hiszek,nem holmi macska jancsiknak akik be akarják nekem bizonyítani otthonról,arról a cuccról,ami sosem volt a kezükben,hogy hülyeséget látok.

nem kell velem egyet érteni,sőt a hm topikosokkal sem,de hülyének sem kell nézni a másikat.

(#15609) liszi70 válasza #03969024 (#15605) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mire gondolsz konkrétan, melyik az a szerintük egyik legjobb asztali lejátszó, ami végeredményben HTPC?

(#15610) #03969024 válasza liszi70 (#15609) üzenetére


#03969024
törölt tag

ERREFELÉ beszélgettünk róla.

(#15608) Ed Parker Azért nem kéne, hogy ennyire felhúzzátok magatokat! Én sem hittem a tápkábelekben, azóta kissé változott a véleményem, bár nem vagyok benne biztos, hogy mindig a drága a jobb. Viszont a "bebeszélem magamnak" szindrómában is van valami, amit a tesztek is igazolnak.

[ Szerkesztve ]

(#15611) liszi70 válasza #03969024 (#15610) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát ez tényleg HTPC!

"Ezek a gépek idővel nem avulnak, később az új szabványok érkezésével mindig upgrade-elhetők (pl. új alaplap, memória, háttértároló, szoftver.) Maga az alapgép nem válik feleslegessé akár 10 év múlva sem."

Tudsz valamit az árakról? 3 féle van, Basic, Premium és Professional. Elég szűkszavű a weboldal.

[ Szerkesztve ]

(#15612) #03969024 válasza liszi70 (#15611) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem igazán, ezek nem az én világom. Kb. 3000 "ojró".

(#15613) liszi70 válasza #03969024 (#15612) üzenetére


liszi70
nagyúr

Huuhhhhuhhhuuuuuu.....!!!!!!! Hát annyiért ne csak jó HTPC legyen, hanem szo.....Na, majdnem kimondtam!!!

(#15614) #03969024 válasza liszi70 (#15613) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem volt módom megtekinteni, ezért véleményt sem alkothatok. Lehet, hogy mondjuk szoftveresen veri a mi megoldásainkat, de Bentley-m sem lesz, hacsak nem nyerek a lottón.

(#15615) sb válasza NTX (#15584) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy te és Ed Parker semmi értelmes, tudományos magyarázattal nem jöttök csak azzal, hogy a tapasztalás az egyetlen út. Ez rohadtul nem így van. Sőt, ha arra gondolsz mennyi érzéki csalódás van akkor rájöhetsz, hogy pont a fordítottja igaz.

Egy nagyon egyszerű példa, hogy ti is értsétek.
Ti most kb. arról győzködtök minket, hogy van egy palackotok 2L vízzel amiből kiöntötök 1L vizet és 2L marad benne.
A ti érvetek az, hogy "van", "láttátok". A miénk meg az, hogy ilyen FIZIKAILAG, ismert tudományos alapokon nincs. Pont.

És utóbbihoz kapcsolódó érvet semmit nem tudtok felhozni.
Melyik az erősebb és ki a helikopter?

A miért veszik az emberek a 20k-s kábeleket meg teljesen irreleváns ilyen szempontból. Mintha nem lenne 10000 dolog amit millió ember megvesz a másik milliónak meg totális f*sság. Vajon 8 pengés borotvád van?

szerk: Pl. az utolsó oldalon jött némi érv az usb audio kapcsán. Na az már valami. Némi annál tudományosabb érv, mint, hogy hallomlátom.
HDMI-re továbbra sincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#15616) #03969024 válasza sb (#15615) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem szeretném a vitát szítani, de nagyon sok dolog bukik meg az általad is említett feltétel miatt: "ismert tudományos alapokon"

(#15617) sb válasza #03969024 (#15616) üzenetére


sb
veterán

:DDD
Azért itt nem kvantumfizikáról van szó vagy arról, hogy a Föld lapos-e.
Még csak nem is fizikai törvényekről, hanem LOGIKAI problémákról és szabályrendszerekről amik nem igazán tudnak máshogy működni, mint ahogy kitalálták őket. 1+1 az 2. Nem lesz más, mert ez egy kreált szabályrendszer, nem a természetanya szülte meg.

Digitális technikának hívják. Nem olyan ördöngösség.

(#15618) NTX válasza sb (#15615) üzenetére


NTX
tag

Nem érdekel a tudományos háttere! Ha az orvos felír egy gyógyszert és hat, annak sem érdekel az oka, csak az, hogy hat vagy nem!

(#15619) Ed Parker válasza sb (#15615) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak hogy ti értsétek:

Milyen kábeleket hasonlítottatok össze,milyen forrásból és milyen megjelenítőn?
Majd ha ebből el tudsz indulni,akkor folytathatjuk a beszélgetést.
A filozófia nem érdekel.

(#15620) NTX válasza szabi__memo (#15607) üzenetére


NTX
tag

Ha vennéd a fáradságot, rájönnél, hogy igazam van, de biztos vagyok benne, hogy akkor sem ismernéd el.

(#15621) #03969024 válasza sb (#15617) üzenetére


#03969024
törölt tag

Honnan tudod? Nekem pl. úgy 30 évvel ezelőtt azt tanították matematikában, hogy egy szám négyzete csak pozitív lehet. A fiam már olyan számokról tanult, amelyeknek negatív... A nem is olyan régi történelemben mindenki meg volt győződve, hogy nem lehet repülni... Keressek még példákat?

(#15622) szabi__memo válasza NTX (#15620) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert ismersz. Mint a digitális technikát :D:D

(#15623) NTX válasza szabi__memo (#15622) üzenetére


NTX
tag

Beírásaid magukért beszélnek! :) Nem érdekel a technológia, csak a végeredmény!

[ Szerkesztve ]

(#15624) #03969024


#03969024
törölt tag

Nem pont kábel téma, de úgy érzem, kapcsolódik. Talán ismeritek Peak fórumtársat. Még nyáron gondja volt a TV-re kötött HTPC-je képével. Mivel ugyanolyan a TV-nk, viszont nekem más a gépem, így eljött, hogy megnézze az enyémet. Én próbáltam gondosan beállítani mindkettőt, sikerült is számomra megfelelő eredményt elérnem. Nos, ő elkezdte kb. 15-20 cm-ről vizslatni a képet. Első gondolatom az volt, hogy ez az ember nem teljesen normális, (Bocsi Peak!) aztán rá kellett jönnöm, hogy teljesen igaza van, amit én normális távolságból tökéletesnek véltem, az korántsem az, van még mit finomítani rajta. Tehát, azt is tudni kell, hogy mit nézzünk, ill. milyen hibákat keressünk.

(#15625) Peak válasza #03969024 (#15624) üzenetére


Peak
addikt

:))

Llano vs. ION problémának gondoltam, de végülis ez a kereszt-teszt mutatta meg, hogy az egyforma LG TV-nken a pixel-élesség (vizszintes és függőleges) beállitása minden frissitési frekvenciához más és más.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15626) szabi__memo válasza NTX (#15623) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem arról van szó, hogy nem érdekel téged. Csak láthatóan nem érted, különben nem írnád le ezeket. De nincs is ezzel semmi baj, csak ne próbálj meggyőzni. Én sem állok le veled mikroökonómiáról vitatkozni.

De ha mégis szeretnél akkor, ahogy már többen is leírtak, érvekkel próbálkozz.
És egyébként pedig örülj neki, hogy látsz különbséget! Tökéletes sötétítés mellett ajánlom nézni, mert az biztosítja számodra a legnagyobb különbséget! Kicsit aggódom, hogy a tv-det nem úgy vetted, hogy egy százezres kábellel volt összekötve a boltban, vagy a tesztben ami alapján választottad.. különben biztos nem a legjobbat birtoklod és most egy szarabbat nézel mint tehetnéd! Lehet az meg lenne ilyen jó egy ócska kábellel is..
Sőt, igy lehet, hogy a tv-d a szar. Nem szeret minden kábelt.. Bérmi lehet. Agyalj rajta kicsit... jóéjt

[ Szerkesztve ]

(#15627) #03969024 válasza Peak (#15625) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ugye nincs harag?

(#15628) Peak válasza #03969024 (#15627) üzenetére


Peak
addikt

neviccelj :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15629) dabadab válasza NTX (#15602) üzenetére


dabadab
titán

"a csak "marketing" termékeknek rövid az életútja"

A homeopatia tobb, mint ketszaz eves multra tekint vissza, ez lenyegesen tobb, mint a draga kabeleke es pontosan lehet rola tudni, hogy szintisztan a placebo-hatasrol szol (ahogy minden eddigi jel szerint a draga HDMI kabel is).

Tovabbi kabeles kerdesekben javasolnam ezt a topikot, mert itt mar tenyleg offtopic lett a dolog.

(#15621) lancerboy: a matematika baromi rossz pelda, mert az nem tudomany (legalabbis semmikeppen sem termeszettudomany) emiatt nem ugy mukodik, mint a fizika, hanem ugy, mint a kolteszet: nem az letezik benne, ami valoban van, hanem az, amit kitalalunk. A matematikan belul meg az, hogy te harminc evvel ezelott nem hallottal a komplex szamokrol, nem azert volt, mert akkor meg nem taltak ki oket - ugyanis a jelek szerint mar az okori gorogoknel megvolt a dolog, de a XVI. szazadtol kezdve stabilan velunk vannak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15630) NTX válasza szabi__memo (#15626) üzenetére


NTX
tag

Te ne próbálj arról meggyőzni, hogy nem látom!
Tv Samsung 46A656
Nem agyalok rajta, mert ötvenszer leírtam, hogy nem érdelek az oka!
Én nem akartalak meggyőzni technológiai kérdésekben, én tapasztalatokról, tényekről írok, nem szubjektív dolgokról. Az nem tetszik, hogy te nem vagy hajlandó kipróbálni, csak hajtogatod a véleményed, amit soha nem tapasztaltál meg gyakorlatban!

(#15631) NTX válasza dabadab (#15629) üzenetére


NTX
tag

Előző beírásom neked is, te is olyanról írsz, amit gyakorlatban soha nem próbáltál ki!
Jó éjszakát mindenkinek!

(#15632) #03969024 válasza dabadab (#15629) üzenetére


#03969024
törölt tag

Persze, mint minden példa, ezek is sántítanak rendesen.

(#15633) #75912448 válasza Ed Parker (#15619) üzenetére


#75912448
törölt tag

Még médialejátszókhoz mellékelt kábeleknél is lehet különbség :) A Dune D1 kábele kifejezetten rossz, az AC Ryan PO HD Mini2 mellé pakolt HDMI kábel ellenben pozitív csalódás volt, pedig fele annyiba kerül. Mindig összehasonlítom őket, azért említem pont ezt a kettőt, mert ez volt 2 szélsőséges példa.

Meggyőzni még sosem próbáltam senkit. Megtanultam, hogy az emberi érzékszervek egyénenként merőben másképp tapasztalnak. Általában azok hülyéznek ilyen esetekben, akik még sosem próbálták összehasonlítani, ill nincs hozzá megfelelő megjelenítőjük stb stb.

(#15634) Ed Parker válasza #75912448 (#15633) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebben egyetértünk :)

(#15635) Tonyo válasza Ed Parker (#15599) üzenetére


Tonyo
őstag

Hagyd Parker! Felesleges! Ők megtanulták a suliban, hogy ha 3 -hoz 3-at adnak, akkor 6 az eredmény. Most mi megforgattuk a papírt és az eredmény 9- nek látszik, hidd el ők is látják(vagy látnák, ha vennék a fáradságot), de nem hiszik el, mert úgy tanulták 3+3 az 6!!

A kis példám nem személyeskedés, de tényleg szőrnyű, hogy még csak ki se próbáljátok. Számtalanszor felajánlottam, hogy megmutatom, vakteszten meg fogja mondani az illető, hogy más usb kábel van az usb/spid átalakító előtt.

(#15636) Ed Parker válasza Tonyo (#15635) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pont ez akaszt ki, megy az elméleti fejtegetés meg a mérés es tapasztalatnélküli észosztás.
Ha meg bebizonyítanád, dőlne az elmélet:)

(#15637) cekkk


cekkk
veterán

Na akkor nyugodtan abba lehet hagyni ezt a témát. Soha egyértelműen nem lesz bizonyíték arra, hogy valamelyik tábornak is igaza van, nem egy egzakt tudomány ez a kábel készítés( mert akkor a diyesek hogy tudnák), biztos van rá ésszerű magyarázat, aki drága kábelt vesz fogadja el, hogy nem mindenki látja azt amit ő, ami meg nem vesz fogadja el, hogy van aki olyat lát amit ő nem, és ha ő ettől boldogabb akkor hagy legyen. Egyébként még annyit tennék hozzá, hogy a mai technikai lehetőségeinkhez mértem nagyon sok mindent mérni tudunk, köztük a képet is lehet kalibrálni, na most ha betudunk egy kábelt ami miatt változik a kép, akkor ezzel a műszerrel mért értékeknek is változniuk kellene, mert ugye másabb lesz a kép.
De úgy érzem majd balagee-t megkérdezem erről, ő szerintem az országban az egyik legjáratosabb ebben a témában. Már mint a kalibrációban, és a projektorokban.

(#15638) Neovenator válasza canniball (#15525) üzenetére


Neovenator
senior tag

Böszme? :Y

Szerintem EZ, EZ, vagy EZ böszme esetleg a SUGO 09, na ezek böszmék. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#15639) xtevo


xtevo
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy AsRock E350M1 alaplap jó lehetne akár internetezős, filmezős konfig alapjának? +4gb ram + 5000aakx vinyó + mITX ház + 300w táp

(#15641) cekkk


cekkk
veterán

Kihasznál Foobar-t androiddal támogatva?

Ez alapján sikerült beállítani, mert én eleve a foobarban nem találom a foobar2000/Preferences/Tools/HTTP Control :B

Nem így nézki mint az első képen :D

[ Szerkesztve ]

(#15642) cekkk válasza cekkk (#15641) üzenetére


cekkk
veterán

Na már megy de nem tudok a mappák között lépegetni, vagy az ingyenesben nem is lehet? :DDD

(#15643) atitm


atitm
csendes tag

Sziasztok!

Médialejátszó eszköz beszerzésén ügyködöm.
A hagyományos médialejátszók mellett a HTPC vonalat is vizsgálom.
A következő konfigot néztem ki:

ház: FRACTAL DESIGN NODE 304 (a későbbi bővithetőség miatt)
táp: CORSAIR Builder Series CX430W 80+ Bronze v SEASONIC S12 II 380W ?
lap: ASROCK FM2A75M-ITX
proc: AMD FM2 A4, A6, A8 ?
hűtő: SCYTHE Samurai ZZ Rev. B ?
mem: ???
Merevlemez: WD20EZRX v. WD20EFRX?

Irányár max. 100.000 JMF. (lemez nélkül! és nem baj, ha ennél olcsóbb :) )

A célom az lenne, hogy minél halkabb legyen. A kinézett konfigban elvileg a merevlemez lenne a leghangosabb (25dB(A)), csak sajnos nem tudom, mennyire lehet hinni a gyártók álltal megadott dB(A) értékeknek. Tudna valaki támpontot adni, hogy ezt a konfigot 3 m-ről mennyire lehet hallani? (a régebbi My Passport-omat hallom ebből a távból)

Processzor szempontjából nem tudom, melyikkel járok jobban: A4, A6 vagy A8?
Elsődleges cél a médialejátszás és letöltés, játék nem fontos, de ha már menne pár játék, hát kipróbálnám. Továbbá, ha már építem a gépet, akkor nem szeretnék egy éven belül azzal szembesűlni, hogy valami kódolás kifog rajta. (bár nem elsődleges cél, de lehet a BD3D-t is kipróbálnánk egyszer)

A fenti hűtő mennyire felelne meg a célnak? Milyen egyéb ajánlott termékek vannak?
Láttam egy videót, ahol a memória éppen csak elfért a hűtő alatt. Nem szeretnék az összerakás pillanatában szembesülni ilyen problémával. Mire figyeljek?

Táp kérdésében tanácstalan vagyok. Mivel HDD mindenképpen kerülne a gépbe, ezért nem fontos a paneltáp. Nem vagyok jártas a témában, ezért nem tudom milyen típus lenne az ideális. Cél természetesen, hogy minél halkabb legyen elérhető áron.

Memóriából sem tudom, milyet érdemes venni. Valahol olvastam, hogy az AMD-s konfig jobban szereti, ha kettő modult használok. Frekvencia és méret szempontjából viszont nem igazán tudom, hogy a fenti konfig mit kíván.

Távirányítóból mit ajánlanátok? XBMC-t szeresse, egyszerűen kezelhető, na és persze olcsó legyen :)

Az ilyen alaplapok milyen hangminőséget produkálnak optikai kimeneten keresztül egy médialejátszóhoz viszonyítva? (pl. Popcorn A300)

Próbálok minél több infót gyűjteni, mert sajnos nem tudom eldöntei, mivel járnék jobban: Popi+HDD bele vs. HTPC.

Előre is köszönöm segítséget!

(#15644) rbalint88


rbalint88
addikt

tfx formátumú tápokból mit ajánlotok? sajnos a zajszűrős elosztó sem oldotta meg a problémát.
15e lenne a fájdalomküszöb.

(#15645) Vladi válasza atitm (#15643) üzenetére


Vladi
nagyúr

A felhasználási cél pontos megfogalmazása sokat segítene rajtad!

htpc esetén az alapelv, hogy a gpu kódolja a videókat. Hardveresen. Amit az tud, annyi a limited. Minden más lehet kicsi, olcsó, halk, alacsony fogyasztású.

A tápnál nem a hdd a lényegi kérdés, mert az az összfogyasztás kis részét teszi ki. A teljes konfigot kell nézni.

Én így építenék htpc-t (így csináltam :D )
alaplapra integrált gpu, jó videó képességgel. cpu a lehető legkisebb fogyasztású, halk hűtővel. Minimális ram. (1 giga használt lett) Kicsi alaplap, elfogadható ház. Paneltáp az nem lett, de lehetne. Jah és os pendriveról fut, esetleg egy 1 gigiás green hddm van hozzá.

A 2 memória szerintem amit mondasz, az a dual channel. Ha tényleg csak multimédia van, játék nuku, akkor nem oszt nem szoroz. Inkább 1 modul legyen, kisebb a fogyasztásod.

Ha meg a játék mindenképpen kell, akkor nehéz dolgod lesz. Ha nem kell, akkor jöhetnek a költség, fogyasztás, zaj csökkentő kompromisszumok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15646) Csicsóka válasza atitm (#15643) üzenetére


Csicsóka
őstag

"Tudna valaki támpontot adni, hogy ezt a konfigot 3 m-ről mennyire lehet hallani? (a régebbi My Passport-omat hallom ebből a távból)"

WD10EZRX dolgozik nálam pár hete, de már nem sokáig, mert van egy idegesítő magas frekis (800Hz-1kHz körüli) sípoló hangja, ami engem nagyon zavar. Jól hallható csendes környezetben több méterről is. Ez a leghangosabb az egész htpc/server-ben, mivel SSD, paneltáp, és közelről is hallhatatlan 500 fordulatú procihűtő van még mellette. Filmezés közben persze nem hallani, de mikor csak szerverként üzemel, zavaró. Le is fogom cserélni egy 2.5"-os Toshibára.

(#15647) tendetiti


tendetiti
tag

Kis segítség kellene: Xbmc-n hogyan tudnám megoldani, hogy ha van egy BD25-ös film ami két "lemezes" (i shoot, i edit Roger Waters the wall) azaz van 3 db playlist fileom: 0,1 és 2. Ha elindítom a koncert felét játssza csak le. a 2 részt nem is látja, azt csak MPC-HC-val tudom elindítani úgy hogy a 2-es mpls fájlt indítom. Gondolom a 0-val lejátszaná mindkettőt. Remélem érthető volt.
Köszi

(#15648) atitm válasza Vladi (#15645) üzenetére


atitm
csendes tag

A felhasználás filmezés, zenehallgatás, letöltés, mindezt úgy, hogy 1-2 méternél távolabb már ne halljam, hogy megy a gép. Játék annyira kell, hogy ha fut a konfigon valami, akkor játszok vele, ha nem, akkor meg nem.

A táp vs. HDD kérdést nem a fogyasztás miatt írtam, hanem ha van benne HDD, akkor teljesen mindegy, hogy paneltáp vagy sima, mert a HDD-nek úgy is van hangja. Tehát felesleges a teljes passzív hűtés, mert valami kerregni fog. A lényeg, hogy a HDD-nél ne legyen hangosabb. Ezért is van elsődlegesen a WD RED a képben, mert elvileg az a leghalkabb.

"alaplapra integrált gpu, jó videó képességgel. cpu a lehető legkisebb fogyasztású, halk hűtővel."
Ez a Te esetedben pontosan mit takar? A költséghatékonyság most nem annyira fontos. Inkább legyen jó ár/érték arány hosszabb távon is. Tehát ha egy ASROCK+A4+hűtő páros hosszabb távon jobb választás, akkor nem gond, ha ez mondjuk +10e.

Nagyjából már képbe kerültem ezzel a HTPC dologgal a fórum olvasgatásával. Amit nem tudok, hogy pontosan melyik táp, memória, proci+hűtő lenne az üdvözítő.

@Csicsóka
Ezek szerint az EFRX nekem jobb választás lenne... Bár még ezt sem hallottam élőben. A gyári adatokat összevetve ez elvileg olyan hangos/halk, mint egy 2.5"-os. (24-25dB)

(#15650) Ed Parker válasza atitm (#15648) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd meg az adatlapomon a htpc konfigomat,múlt héten raktam össze,visz mindent,mint Kamaz a kereszteződésben :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.