Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) gorbep válasza TCr (#15847) üzenetére


gorbep
senior tag

Szerintem dobd össze egy 2e-es használt midi torony házba, az pont 46 cm fektetve, aztán majd ha lesz alkalmi használt vétel 1 óra alatt átpakolod bele.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#15852) Ed Parker válasza TCr (#15850) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem csak annyi, hogy azért tetszen,el lehessen benne férni és ne legyen mocskos drága:)

(#15853) TCr válasza Ed Parker (#15852) üzenetére


TCr
veterán

Kövezzetek meg, de nekem EZ a ház is bejön.
Bár a 300W táp miatt gondolom egyrészt hangos, másrészt jóval több lehet a fogyasztás.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15854) szabieable válasza TCr (#15850) üzenetére


szabieable
aktív tag

Nálam kompromisszumok :) Mivel nemrég költöztem, minden alkatrészt muszáj volt beszerezni ,ezért a sok kábel, venti stb.
A ház amúgy baromi jól néz ki fektetve és állítva is, albiban 22" monitor van rákötve, pont elfér a talp alatt, nem is nyomja össze. A slipstream ventit én is így szeretném majd felszerelni, viszont ezen a házon olyan a fedlap, hogy rács-tömör-rács... és persze a tömör rész alatt fekszik a cpu meg a north bridge. Kicsit arrébb kell rakni a ventit és akkor megfelelő.
Jelenleg még a gyári 4cm-es üzemel rajta, nekem nem kerreg(még). Viszont találtam egy jónak tűnő ventit hozzá [link]. 9dB. Ez ha minden igaz elfér még a bordán csavarozva és a házat se fogja zavarni.
Szerelhetőség szempontjából nem túl szerencsés, hogy a tápkábel ~10cm és 2-3 centit kell csak áthidalni vele, cserébe harisnyázott. Mostmár megoldottam a parát és szépen átforgattam a pico köré így nem zavar az alaplap felett. Ha érdekel lőhetek róla képeket.

[ Szerkesztve ]

(#15855) Ed Parker válasza TCr (#15853) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A Mini itx lap nem lesz olcsó.
A ház ok.

(#15856) TCr válasza Ed Parker (#15855) üzenetére


TCr
veterán

"ASROCK E350M1 18.726 Ft"

Ez nem mini ITX?

szabieable: szívesen látnánk itt a képeket, szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15857) sb válasza TCr (#15853) üzenetére


sb
veterán

A ház jó, de a táp nagy, sok és tuti hangos is. Csak a baj lenne vele. :)

(#15858) Vladi válasza atitm (#15824) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Ha esetleg BD3D-re adnám a fejem, az menne?"
Elvileg megy igen. Jó vonalnak tűnik, mostanában a legjobb alternatíva abból a szempontóbl, hogy hardveresen a legtöbb videót ez viszi (momentán mindet), és az ereje is elég.

Szierntem azok a játékok elmennek jó minőségben.

A koax az az optikai hang? Mert az elvileg digitális én úgy tudom, tehát nem kéne különbségnek lennie gép és gép között. Mármint abban amit kiad. Ami a hangfalon kijön za az erősítő dolga.

De amúgy hdmi-n bemegy a hang a tévébe, aztán ki is jön... leglalább is többnyire. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15859) TCr válasza Vladi (#15858) üzenetére


TCr
veterán

A koax az nem optikai, viszont ugyanúgy digitális.
Az optikai az a Toslink.
Ez a koax:

Ezt most nem vitaindításból mondom, de igenis van (lehet) különbség hangminőségben koax és Toslink között.
Ehhez a témához nem is kívánok többet hozzászólni, mert könnyen vita kerekedhet (többszöri tapasztalat). :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15860) Vladi válasza TCr (#15859) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jólvan, köszi a fikszmít. :R

De a tévés elgondolásom az ugye helytálló? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15861) cekkk válasza Vladi (#15860) üzenetére


cekkk
veterán

De miért vezetnéd bele a tvbe a hangot? :D
Ha van az erősítőn hdmi akkor pc->erősítő->tv, ha nincs akkor pc->tv hdmivel, majd optikai->erősítőbe. Felesleges a tv-t belevonni a hangba. :K

(#15862) dabadab válasza Vladi (#15858) üzenetére


dabadab
titán

"A koax az az optikai hang? Mert az elvileg digitális"

Felig digitalis, az orajelet analog modon viszik at (szoval nem bele van irva a headerbe, hogy itt ez 44,1 kHz, hanem ezt az informaciot a vivofrekvencia kepviseli) es ennek az apro egyenetlensegei megjelen(het)nek letjatszaskor is. Wikipedian valamivel bovebben: [link]

DRM is theft

(#15863) rbalint88


rbalint88
addikt

EZ a hűtő jóféle? papíron jó, de itt a topikban nem találtam róla semmit. gyári intel hűtőnél halkabb lenne vajon?

(#15864) sb válasza dabadab (#15862) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Engem érdekelt, hogy hogy lesz megint a digitális jelfolyamból torzítás. Így már érthető. Úgy, hogy nem minden info digitális.

(#15865) canniball válasza TCr (#15847) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha leszabályozod akkor nem hangos.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15866) Warter


Warter
őstag

Használ valaki Windows 8-at Xbmc-vel? :)

(#15867) cekkk válasza Warter (#15866) üzenetére


cekkk
veterán

Biztos jó ötlet lesz a 8as? :DDD
Én még nem használtam, felakartam már rakni egy virtuális gépre, de még nem jutottam el odáig.

Megjött már a gép?

Na ma megcsináltam a MPC-HC-t is így a xbmc már csak front-end, filmet nem játszok le vele :D
Én úgy érzem ennek is valamivel jobb a képe mint a xbmcnek. :B :U

(#15868) Ed Parker válasza cekkk (#15867) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam is csak pár napot volt fent,fura lett a kezelése.

Eddig win95 óta a win7-ig agyon hasonló volt a felület,de itt nagyon elkurtak valamit.

(#15869) Warter válasza Ed Parker (#15868) üzenetére


Warter
őstag

Na de most nem a sima napi használat a kerdés, hanem a "htpc" használat. :)

(#15870) Ed Parker válasza Warter (#15869) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szted mi előnyöd származik belőle?
En maradok a 7-esnél,pedig megvettem a 8-ast :D
A másik meg driverek,még nincs mindenre.

(#15871) atitm válasza Vladi (#15860) üzenetére


atitm
csendes tag

Én úgy tudom, hogy külső hdmi forrásból érkező hangot a legtöbb TV lekeveri stereora (valami jogi maszlag miatt). Talán néhány LG engedi át a többcsatornát. Az erősítőm meg régi, nincs hdmi még, csak egy-egy optikai meg koax. Ezért lenne számomra előny egy koax kimenet.

(#15872) sb válasza Ed Parker (#15870) üzenetére


sb
veterán

Vannak apróságok, pl. elvben a win8 gyorsabban bootol, fejlettebb az energiagazdálkodás, de pl. a dvxa-t is lecserélték valami új api-ra, lehet, hogy a jövőben ez is hoz valami plusszt.

(#15873) TCr


TCr
veterán

Használ valaki Brazos + Win8 párost?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15874) cekkk válasza sb (#15872) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem jelen pillanatban teljesen felesleges win8, pl az új apit támogatja a xbmc? Meg van minden támogatás rá, hogy egy teljes értékű média rendszer alapja legyen ?

Szerintem még nem, majd lehet változik ez, de most én még nem ajánlanám. :B

(#15875) szabieable


szabieable
aktív tag

Ha meg valakinek a felület hiányzik akkor ott az omnimo4+rainmeter kombó :)
http://compixels.com/9758/omnimo-4-rainmeter-windows-8-skin-for-windows-7
Megmarad a DXVA+win7 stabilitás, cserébe lehet a csempékre kattintgatni

(#15876) sb válasza cekkk (#15874) üzenetére


sb
veterán

Ezért használtam a "jövőben" szót a hsz-emben. ;)

Egyébként dxva is megy alatta, így szerintem most is működőképes lenne és pár apróságban jobb lehet a win7-nél. De én sem terveztem feltenni még, ha ez megnyugtat. :) Már csak azért sem, hogy ne menjen vele az időm ha már van egy bejáratott win7-es rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#15877) Warter válasza cekkk (#15874) üzenetére


Warter
őstag

Feldobtam virtuálra Win8+XBMC+TMT5. Hibátlanul működik, csak gecosz lassú a virtál miatt. Megjön a vasam, arra is szerintem Win8-at fogok rakni.

(#15878) cekkk válasza sb (#15876) üzenetére


cekkk
veterán

Én még ezzel a kezelő felülettel nem vagyok kibékülve :D

Majd a jövő zenéje, nem tudom, hoz-e annyit, hogy megérje a kínlódás. Ha jobb lenne a kép és a hang raknám fel egyből :DDD :DDD

(#15879) Ed Parker válasza sb (#15872) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, elfogadom, de ezek közül az energia nem érdekes számomra, a boot sem mivel folyamatosan megy:)
A dxva érdekes lehet, de egyenlőre várok picit, mondom megvettem, nem vagyok lemaradva semmiről.

(#15880) #75912448


#75912448
törölt tag

Gyerekek ez borzalmas, help :D

Dune D1, Dune tv, Egreat R6s vs AMD Phenom/Radeon 6770 alapú HTPC Splash pro/XBMC/TotalMT/VLC.

Szórakoztam egyet kép és hangminőséget illetően. A hanggal maradéktalanul elégedett vagyok, ellenben a képminőség borzalmas, nem tudok jobb szót rá, és ennél a megoldásnál bármelyik APU csak rosszabb lehet, jobb nem.

Szóval media player>HDMI>erősítő>tv, HTPC>HDMI (kép-hang)>erősítő>tv.

Tök mindegy melyik lejátszó progit használom, a médialejátszók közelébe sem érnek. Ha pontoznom kéne, akkor D1 10/10, TV 101 10/10, Egreat 8,5/10, HTPC 3/10. Próbáltam a Catalyst képjavítóit ide-oda kapcsolgatni, de reménytelen a helyzet, mit ronthatok el? Rosszak a színek, mozgásmegjelenítés sem OK, minimális szellemkép is van gyorsabb mozgásoknál stb stb.

Létezhet, hogy órákba telhet egy megfelelő profilt kreálni az AMD szoftverében? A tévé bemenetét próbáltam pc-nek, ill blu-ray-nek is címezni. Ennyire rossz nem lehet(ne), tehát valamit elrontok :)

(#15881) cekkk válasza #75912448 (#15880) üzenetére


cekkk
veterán

23Hzre raktad a win-t? :D
A másik ajánlok egy friss win telepítést, mert nekem is az előzőnél beragadt valami és a TMT5 csak gyorsítva volt hajlandó lejátszani a filmeket, csak hangváltás után váltott normál sebességre :DDD

(#15882) #75912448 válasza cekkk (#15881) üzenetére


#75912448
törölt tag

60, 24, 23 is volt, tök mindegy. Még a legjobb 60Hz-en volt és a lejátszó progival interpoláltam.

Egyébként sokkal kényelmesebb, mint egy asztali médialejátszó, mindent pill alatt elérek. Szeretek magamnak is demózni, ide-oda ugrálni filmekben csak hangok és képek miatt, ultragyors, már most imádom, azaz imádnám ...

[ Szerkesztve ]

(#15883) cekkk válasza #75912448 (#15882) üzenetére


cekkk
veterán

Ha 23Hz mellett rosz volt, akkor nálad lesz a gond :D Először én is 24re raktam ott ugye nem volt folyamatos a kép, de 23Hz-n az.
Melyik proci is ami a gépedben van pontosan?

Jah most látom neked videó kártyád van :DDD :DDD
Már miért is lennének rosszabbak az APUs procik? :U

[ Szerkesztve ]

(#15884) #75912448 válasza cekkk (#15883) üzenetére


#75912448
törölt tag

Phenom II X2 555 3.8Ghz-en.

Szerintem egy 6770-nél jobb nem lehet, az tök mindegy, hogy rosszabb vagy sem :)

[ Szerkesztve ]

(#15885) cekkk válasza #75912448 (#15884) üzenetére


cekkk
veterán

Biztos tudja a 24p-t?
[link]

(#15886) #75912448 válasza cekkk (#15885) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tévé kiírta :)

De ezzel utoljára is ráérnék foglalkozni, a képminőség jobban aggaszt.

[ Szerkesztve ]

(#15887) cekkk válasza #75912448 (#15886) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor passzolom, de lehet a kártyával lesz ott gond.

Abu85 esetleg tud segíteni :)

De ugye 2009 körüli kártya, szerintem akkor voltak még gondok a 24pvel. Nem tudom, hogy azóta a szoftveresen megoldották-e :N

Képminőség meg a kártya miatt lehetséges. :B

[ Szerkesztve ]

(#15888) #75912448 válasza cekkk (#15887) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kártya OK, önmagában jó a képminőség, viszont a media playerekhez képest szerény. De mondom, a 24p-nek nem is lenne köze az általános képminőséghez, színekhez.

(#15889) cekkk válasza #75912448 (#15888) üzenetére


cekkk
veterán

Azért mondom, hogy lehet a kártya képes ennyire, nem egy mai darab.
http://logout.hu/cikk/hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/dxva.html
Vagy madVR erre esküsznek sokan: http://coalgirls.wakku.to/faq/playback/setup-guide-for-mpc-hc-madvr a legfrisebb: http://madshi.net/madVR.zip.

(#15890) #75912448 válasza cekkk (#15889) üzenetére


#75912448
törölt tag

1,5 éve kerülhetett piacra, bár közvetlen utóda a régebbi 5770-nek. Estig még tudok vele szórakozni, jövő héten megnézek egy Brazost is, de vicces lenne, ha jobb képminősége lenne egy 6770-nél, elképzelhetetlennek tartom.

(#15891) cekkk válasza #75912448 (#15890) üzenetére


cekkk
veterán

Azt hittem a fórum idejéből kiindulva, hogy 2009ben jelent meg :B

(#15892) #75912448 válasza cekkk (#15891) üzenetére


#75912448
törölt tag

Köszi cekkk, szórakozom még a szoftverekkel, biztos valamit én rontok el, nem adom fel. :N

(#15893) Ed Parker válasza #75912448 (#15892) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nálam brutál a kép,mondjuk nekem prociról megy,nincs külön vga kártyám.

olyanon nem gondolkoztál hogy egy friss mostani olcsó konfigot összerakj és a médiajátszókat kihajítod az ablakon? :D
kb 50-ből megvan az upgrade,mivel van már pc-d.

(#15894) Warter


Warter
őstag

Ki milyen skint használ XBMC-hez? :D

(#15895) cekkk válasza Warter (#15894) üzenetére


cekkk
veterán

Aeon nox :DDD

(#15896) drdr válasza Ed Parker (#15893) üzenetére


drdr
senior tag

A8-3870-nél nekem sincs bajom, nincs akadozás, gyors mozgások is jók...A szinekkel sincs gondom. Esetleg a képpont formátumot kellene átállítani... Nálam RBG (teljes) van beállítva... Természetes élethű színeket látok.

Mindez XBMC-vel, ha kell átkapcsol 24p-re a lejátszástól függően...

(#15897) Warter


Warter
őstag

Tudsz adni egy linket? Egyszerűen nem találom a Aeon nox 4.0-át.

(#15898) cekkk válasza Warter (#15897) üzenetére


cekkk
veterán

Nincs benne az xbmcben a skinek közt? Én ott töltöttem le :U

Frodo-Only szóval a 11essel nem fog menni. :(

[ Szerkesztve ]

(#15899) slashing


slashing
senior tag

de a 3.6 alapból ott kell legyen...

de amúgy minél inkább faragják a nox-ot annál inkább veszti el azokat a tulajdonságokat amiket pont szerettem benne. Pl. epizód nézet, aztán lassú indulás legalábbis baromi sokat tud időnként gondolkodni mire betölt és ssd-n van szóval nem ilyen a probléma, érdekes amúgy mert ha nyomok egy entert akkor meg egyből beugrik a menü, szóval kezd egyre jobban túlkomplikált lenni, erőltetik az újdonságokat amik már lassan inkább hátrányára válnak...

(#15900) TwentySix


TwentySix
aktív tag

Most nezem, nekem a skin menupont is eltunt a kiegeszitok kozul, 2 gepen is Frodo beta van Aeon nox 3.6 skinnel....
Megnezne valaki, hogy nalam van-e a hiba? 2 gep nem hibazhat ugyanugy...
Win7 a rendszerem, ha ez szamit.....

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.