Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) koxx válasza juliabrilke (#2800) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

DHL kalkulátor szerint, No-ból Mo-ra egy 20x10x3cm-es 0,5kg-os csomag kiszállítási díja Import expresszel bruttó 23.976 Ft, nem túl olcsó :F

(#2802) N4r4ncs válasza koxx (#2801) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Jaja,engem is főleg a Német szállítás érdekel,és elég drága,dehát biztos ami biztos alapon.

[Szerkesztve]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2803) juliabrilke válasza koxx (#2801) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem magyar fizetésre tervezték... ez a pontos meghatározás. :D

Gondolom, hogy helyes adatokat adtak meg , mert ez a hivatalos oldaluk.

(#2804) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Na megjött a fényképezőm, én is nagyon boldog vagyok :)
De egy dolgot nem értek.
Vártam a DHL-t vagy vmi gyorspostát, ehelyett a postás bácsi hozta és leadta a szomszédba mert senki nem volt épp akkor itthon.
Szóval a posta hozta, a franc sem érti ezt :F
Az eladótól DHL biztosított küldést kértem, 16€-t fizettem érte (azt írta 17€ volt feladni, hehe :) ), DHL PAKET INTERNATIONAL ott virít a DHL-es doboz cimkéjén. Azt írta postán adta fel. De, DHL-es a doboz, DHL-es a cimke, erre kihozza a királyi pósta.
Kérlek világosítsatok fel, hogy akkor mi is történt ill hogy is van ez? :F
Ja, egyébként nincs okom panaszra, hétfőn adta fel, csütörtökön délelőtt itt is volt a csomag épségben.

(#2805) tusi74 válasza Rommel6600 (#2804) üzenetére


tusi74
őstag

Nem 100%, de mintha németben a DHL a német posta csomagküldője.

Hihi, ma mindenkinek boldogságos nap van. Már csináltam egy ROM frissítést a PDA-n, így angol nyelvű, és még azt is értem, mi van odaírva.

(#2806) juliabrilke válasza Rommel6600 (#2804) üzenetére


juliabrilke
addikt

UPS-nél jön a UPS-es kocsi és odaadja a csomagot a kezedbe...aláírod és ok...

Ez a postás dolog furi nagyon. Lehet, hogy leszerződtek a postával? :F


Ha mindenki boldog, akkor ma nekem is megjön a csomagom! (remélem :DDD )

(#2807) Rommel6600 válasza juliabrilke (#2806) üzenetére


Rommel6600
őstag

Asszem a német posta megvette a DHL-t, ezt tudom. De attól még azt hittem a DHL DHL marad, de ezek szerint nem :F

(#2808) N4r4ncs válasza Rommel6600 (#2807) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Én úgy tudom hogy van a DHL amit a német posta megvett,és van a DHL Express ami külön globál :F

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2809) N4r4ncs válasza Rommel6600 (#2807) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

vmiért 2x küldte el

[Szerkesztve]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2810) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mindenki boldog, mindenkinek megjött a csomagja..... csak nekem nem. :O

(#2811) tusi74 válasza juliabrilke (#2810) üzenetére


tusi74
őstag

Te honnan vársz?

(#2812) juliabrilke válasza tusi74 (#2811) üzenetére


juliabrilke
addikt

U.S.A.... Csak az a gond, hogy elutazok vasárnap. Ilyenkor ki veheti át helyettem? Illetve ha nem veszik át akkor meddig örzik meg?

(#2813) 1010 válasza juliabrilke (#2812) üzenetére


1010
őstag

ha postán jön:veled egy lakcímen lakó 14 évet betöltött személy.
(igazolni kell a postán lakcim karival)
30napig örzik aztán vissza a feladónak ha jól tudom.
régebben igy volt.

ha dhl vagy ups akkor csöngetnek és odaadja :DDD
ha nem vagy otthon akkor cetlit hagy telszámmal és felhivod hogy mikor jöjjön ki 2x

[Szerkesztve]

(#2814) juliabrilke válasza 1010 (#2813) üzenetére


juliabrilke
addikt

Na itt a gon...csak én vagyok bejelentve..Még a lakótárs se.

De a 30 nap az jól hangzik. :R

Köszi az infót! :R

(#2815) Tüzi

Kurva német most nyúlta le a pénzem... Több mint 80 tranzakció óta ez az első :(
Ráadásul a banki átutalás több volt, mint a hajtókarok ára :W
Mocskos hitlerjugen... :W :W :W remélem kemoterápiára költi :O

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2816) tusi74 válasza Tüzi (#2815) üzenetére


tusi74
őstag

Egy kicsit higgadtabban, és kevesebb indulattal elmeséled, mi volt? Komolyan érdekelne. Sőt, ha belinkelnéd a terméket, akkor esetleg közösen kiokoskodnánk. valamit.

(#2817) Tüzi válasza tusi74 (#2816) üzenetére

Tömören annyi, hogy nyertem egy bicikli hajtókart+tányért.
Rertó bicajt csinálok, így tök jól jött, hogy 30-40€ helyett meglett 6ért. 12.5-et mondott a srác postának, az átutalás (mivel paypal nuku ugye) 4600huf-ba fájt.
Amúgy már hiába okoskodnánk, mert semmilyen levélre nem válaszol (legalább 5-re), nyitottam ''Item not received''-et, de se kép se hang.
Ez több mint egy hónapja volt...
Amúgy itt a cucc:
[link]
:(
Vehetek másikat :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2818) Tüzi válasza Tüzi (#2817) üzenetére

Ha péntekig nem jön meg, akkor negatív :(( :((( :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2819) rlazol válasza Tüzi (#2818) üzenetére


rlazol
addikt

nem pont erre való az ebay customer protection-ja?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2820) Bash válasza rlazol (#2819) üzenetére


Bash
őstag

Mivel nem PayPal-al fizetett, ezért semmi sem védi.

Tüzi!
Írhatnál neki egy kedves felszólító levelet, amiben kitűzöl egy határidőt és meglebbented a lehetőségét, hogy jelenteni fogod a Federal Trade Commission-nél [link] és az FBI-al együttműködő Internet Crime Complaint Center-nél [link], illetve nem tudom, hogy mi a State Attorney General megfelelője Németországban, de az illető címe alapján megkereshetnéd a megyéjéhez tartozó főügyész nevét, és linkelheted neki a weboldalát is.
Nevét, címét, bankszámla adataid ismered, elég könnyű dolgod van. Határozottan, de nem fenyegetően kell fellépni, ilyen kis összegért nem valószínű, hogy kockáztatni fogja a biztonságát.

http://bashtravel.com/

(#2821) Gabcsika válasza Bash (#2820) üzenetére


Gabcsika
tag

Szerintem az a 27 tranzakció és a 90.9%-os pozitív feedback, lehet a hiba egyik forrása...
Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de nekem az eBay = Paypal, azaz szóba se jöhet olyan árucikk (legyen az áhított könyv vagy cd vagy bármi más), amely ellenértéke nem egyenlíthető ki PayPalin keresztül.
De ha mégis, akkor csak PS, ötezermillió eladással a háta mögött és 100% poz. feedback mellett, többszöri levélváltás után... Esetleg... De áááh, inkább úgy se...

Freedom, Nature, Love & Music

(#2822) Tüzi válasza Gabcsika (#2821) üzenetére

Meg a legelején, a cuccokat postával ajánlottan elküldött, buborékfóliás.borítékba csomagol, cd-tokba zárt valutával egyenlítettük ki, és mindig megjött a cucc...
Ez az első, hogy nem kaptam meg valamit. :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2823) tusi74 válasza Gabcsika (#2821) üzenetére


tusi74
őstag

Nálam teljesen fedi egymást az Ebay és a PayPal. Amelyik árut nem lehet PayPal-lal kifizetni, azt egyszerűen nem veszem meg. Eddig még mindig találtam alternatívát. Nem fogok plusz költségért utalni, azért, hogy utána még annyi védelmet sem élvezzek, mintha minden plusz nélkül át PayPal-oznám. És akármilyen Power Seller.

Sőt tegnap kinéztem az Ebay-en álmaim PDA tartóját egy német eladónál. Sehol nem találtam még meg azóta sem. Minden általam felállított szempontrendszernek megfelelt. Mivel csak célnak Németo. volt megadva, megkérdeztem el tudná-e küldeni Mo-ra.

Itt a válasz.

''Hallo,
danke für Ihre Mail!
We don´t Ship to Hungary.
Mit freundlichem Gruß / Best regards''
Ennyi. Akkor legyen boldog keresgélek tovább.

(#2824) dragonfx


dragonfx
veterán

A projectxlr-es még mindig a +25$ kéri...én egy nem regelt/törölt usernek semmit nem küldők, úgyis átbax...hisz semmi sem köti...írtam küldje vissza, mert így korrekt, de már régóta sejtem>> szerintme bukta.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2825) G3r!


G3r!
tag

paypalon szeretnék regisztrálni valaki megtudná mondani hogy lényegébe mi is az a Expanded Use Number??

(#2826) L.T. válasza G3r! (#2825) üzenetére


L.T.
aktív tag

paypal fórum [link]

(#2827) koxx válasza tusi74 (#2823) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyszer vásároltam paypal nélkül, először és utoljára. Szerencsére gyorsan megkaptam az árut, nem volt semmi gond.

(#2828) Tüzi válasza G3r! (#2825) üzenetére

Gyakorlatilag az a szám, ami a számlakimutatásodon van a tranzakciók után, ugyanolyan négyjegyű számsor.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2829) Gabcsika válasza tusi74 (#2823) üzenetére


Gabcsika
tag

Az ilyen árus az, aki fulladjon bele az árujába (főleg, hogy egy PDA tokról van szó, nem a legújabb Discovery űrsiklót akartad megvenni). Baromira felb*sznak az ilyen árusok, a németek alapból kretének, akárcsak a franciák egy része. Egyedül a tengerentúliak azok, akiktől (egy bizonyos értékhatár vagy nyomós ok miatt) elfogadom, hogy nem szállít ide.

Sem a németek, sem a franciák és az angolok egy része sem fogta fel, hogy hazánk már NEM A BALKÁN. Persze, tűnnek el csomagok, igen. Vannak gondok, igen. De hát mégiscsak kisértékű áruról van szó és nem lehet és nem is szabadna általánosítani.

Biztosan találsz alternatívát, drukkolok! :)

Freedom, Nature, Love & Music

(#2830) tusi74 válasza Gabcsika (#2829) üzenetére


tusi74
őstag

Ugyanezt gondolom én is. Nekem a franciákkal eddig nagyon jó tapasztalatom van, a német-osztrák bagázzsal viszont nem.

Franciáknál csak egy tényt kell tisztázni. EU tagok vagyunk!!!

[Szerkesztve]

(#2831) koxx válasza tusi74 (#2830) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''EU tagok vagyunk!!!'' és nem vagyunk hajlandók franciául megtanulni :DDD

(#2832) tusi74 válasza koxx (#2831) üzenetére


tusi74
őstag

:DDD

(#2833) rulez001


rulez001
csendes tag

Sziasztok! Most szeretném először használni az eBay-t. Olvasgattam a fórumot, főleg az elejét, de nekem túl összemosódott ez az egész rendszer. Nagyon megköszönném, ha valaki segítene nekem. OTP Junior bankkártyám van, ezzel milyen módon érdemes fizetni? A Paypal-t írják nagyon sokan, az hogyan történik? Például egy cipőre amit Angliából rendelek, az mennyi +pk? Tényleg nagyon kezdő vagyok, jó lenne ha segítenétek, közben olvasgatom a fórumot! Köszi szépen előre is! :R

(#2834) juliabrilke válasza tusi74 (#2830) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én most a franciáknál vagyok és itt az irodában tudják, hogy EU tagok vagyunk... De attól még nem kedvelem őket. :D

[Szerkesztve]

(#2835) Tüzi válasza Gabcsika (#2829) üzenetére

Ahogy mondod.
Hazánk már nem a Balkán.
A Balkán már előttönk jár... sajnos...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2836) juliabrilke válasza Tüzi (#2835) üzenetére


juliabrilke
addikt

A Balkán már előttönk jár... Sajnos igazad van... :(

(#2837) tusi74 válasza juliabrilke (#2834) üzenetére


tusi74
őstag

Na a franciák ma sem lopták a szívembe magukat. Atz egyiktől kérdeztem a termékével kapcsolatban angolul, erre visszaírt ma:

''I hate spam ... It's illegal to use Ebay this way''

Tuti fix, hogy nem értette, hogy mit írtam, mert ha értette volna, akkor nem ír ilyet. Azt érdeklődtem meg, hogy mivel szállít Mo-ra, mert szeretném ha nem Colissimo-val mert lassú. És megoldható-e a DPD?

Elég volt a sötétségükből, nem vásárolok többet náluk. Ilyen buta néppel még életemben nem találkoztam, komolyan mondom. :W

[Szerkesztve]

(#2838) Gabcsika válasza tusi74 (#2837) üzenetére


Gabcsika
tag

Nem buta, beképzelt. Oktondi. Sz*rházi.

Freedom, Nature, Love & Music

(#2839) koxx válasza tusi74 (#2837) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbálj meg mégegyszer írni neki, de franciául meglátod milyen készséges lesz :) de még ennyit se érdemelnek meg. A német eladók is angolul írnak vissza ha kérdezek tőlük vmit.


[Szerkesztve]

(#2840) tusi74 válasza koxx (#2839) üzenetére


tusi74
őstag

Most írtam neki angolul nem írok, mégegyet franciául, mert az már SPAM lesz. ;]

(#2841) rulez001


rulez001
csendes tag

Sziasztok! Paypal-ra szeretnék regisztrálni, mivel már lehet OTP-s Visa Electron kártyával is. Mivel már hónapok óta nem használom, ezért 50 forint van rajta. A regisztráció sikeresen meg is történt, jelenleg Unverified felhasználó vagyok. Szeretnék Verified lenni, ehhez mit kellene tennem? Mert amikor rámegyek a ''Get Number'' gombra a (verified userré válás során) Akkor ezt az üzenetet kapom:

''We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.''


Ez azért van mert nincsen a kártyámon 400 forint, amennyibe kerül a művelet, vagy valami más a probléma? Azért kérdem, mert ha csak a pénz kell neki akkor megyek és feltöltöm az egyenlegemet. Köszi, aki tud segíteni!

(#2842) tusi74 válasza rulez001 (#2841) üzenetére


tusi74
őstag

Igen tedd rá a pénzt, de ne csak 400 Ft-ot, egy kicsit többet. Aztán csináld meg a verifikációt, majd figyeld a netbankon keresztül, mikor könyvelődik le a PayPal-os ellenőrzés. Amikor a netbankodban meglátod, a megjegyzésnél lesz egy négjegyű szám. Na azt kell visszamásolnod, és már kész is.

(#2843) rulez001


rulez001
csendes tag

Köszi a választ! Még lenne kérdésem: Mi az a netbank és hol tudom követni az eseményeket? És a 4 jegyű számot hova kell bemásolni? Köszi!

(#2844) L.T. válasza rulez001 (#2843) üzenetére


L.T.
aktív tag

[link]
:( OTP..ha van a kártyádhoz netbank hozzáférés akkor itt
[link]

(#2845) tusi74 válasza rulez001 (#2843) üzenetére


tusi74
őstag

Húha! Minden banknak van netes hozzáférése, hogy neten tudjad a számládat követni, utalásokat indíthass stb. Pl. OTP netbank, Raiffeisen MKB, stb. Erre külön szerződni kell. MIvel fogalmad sincs, hogy mi ez, ezért feltételzem, hogy neked ilyen nincs. Ezért 3 lehetőséged van. Vagy elballagsz a bankba, és kötsz egy ilyen szerződést, hazamész, és már boldogan használod, a másik, hogy 2 nap múlva, majd azután naponta bejárkálsz a bankba megkérdezni, hogy a számlát terhelte-e már a PayPal, és ha igen, akkor mit írt a megjegyzés rovatba, a harmadik lehetőség, hogy megvárod a számlaértesítőt, kisilabizálod, melyik tétel az, hol a 4-jegyű szám, ha szerencséd van, akkor ez a tétel bekerül a következő haviba, ha nem akkor csak a szeptemberibe, és onnana írod ki. Szerintem a 3 közül a legkényelmesebb az első, de te tudod.

[Szerkesztve]

(#2846) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Yeah, K&H VISA Electron karimat is tudom már használni... persze Paypal passom kicsivel hosszabb lett annál az átlagnál amit itt ott használok.. :DDD .

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2847) Sipi válasza cocka (#2779) üzenetére


Sipi
addikt

Két gond van. Az első az, hogy kevés időm volt, nem tudtam már megkérni senkit.

A másik pedig az, hogy kedvenc EU-országaim (angol, francia, német) nem hajlandók Magyarországra szállítani. Számukra nem létezünk. (Elnézést, lehet, hogy kétfogú fésűt és használt hajhagymát szállítanak, de laptopban 100-ból 1 szállít ide.)
USA-ban már sűrűbben előfordul, persze jó részük nem. Ráadásul ha fel sem tünteti, hogy nem küld ide, akkor jó érzékkel úgy veszem, embernek tart, nem terroristának.

Következő probléma az, hogy sok esetben az eladó csak a PayPal verified címre hajlandó postázni. Mivel magyar embernek valószínűleg nem ad el, marad az USA-i haverom, azzal meg előrébb vagyok... :)

Mindegy is, a legnagyobb gondom az, hogy szó szerint kiutálnak a német, angol és amerikai rendszerből, mert magyar vagyok. Hiába találok egy csomó megfelelőt, eleve nem is licitálhatok rá. (Kedvencem az a UK cég, amelyik vastag, nagy betűkkel írja minden hirdetésére, hogy holmi külföldi _ne_merjen_ licitálni, ha meg merné tenni, azonnal jelentik az ebay-nek.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2848) rulez001


rulez001
csendes tag

Hi! Mint mondtátok, feltöltöttem a bakkártyámat 1000 forinttal, a paypal így már nem dobta ki a hibaüzenetet, és már kéri a 4 számot. Nyitottam netbankkot is, ahol ki is írta, hogy levontak 400forintot, de a paypal által küldött 4 számot azt hol tudom megnézni? Már mindenhol néztem de seholsem találom! Köszi!

(#2849) tusi74 válasza rulez001 (#2848) üzenetére


tusi74
őstag

Arra legalább 2 munkanapot várni kell. Nézzed mindennap, aztán egyszercsak ott lesz az. :)

(#2850) L.T. válasza tusi74 (#2849) üzenetére


L.T.
aktív tag

Arra legalább 2 munkanapot várni kell. Nekem kb. 5 perc alatt megjött...
egy ilyen kódot keress PP *1234 EXPUSE 01234567891 GB. A PP és az EXPUSE közötti kód a Te kódod (ez csak példa).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.