Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) 1010


1010
őstag

45 euro allat van 9ezer forint, és gift is tehát nem fogják megfogni.
kb 11 ezer az a 45 euro.

jól csináltad :))
nekm 12 ezeres cuc jött giftbe és nem volt vám szintén onnan

(#2552) david4u válasza 1010 (#2551) üzenetére


david4u
csendes tag

juhííí,akkor örülök nagyon,én is ugy érzem hogy jól csináltam,pedig most kezdtem ebayezni!!:)

(#2553) Rommel6600 válasza juliabrilke (#2547) üzenetére


Rommel6600
őstag

Akkor Enemy at the gates lesz :DDD

(#2554) Rommel6600 válasza tusi74 (#2544) üzenetére


Rommel6600
őstag

Aha, köszi erre voltam kíváncsi.
Nem kell ide az olvass x topicot szöveg, bőven megértettem ebből a 3 mondatból is.
Köszi :R

(#2555) juliabrilke válasza Rommel6600 (#2553) üzenetére


juliabrilke
addikt

:D :D :D

(#2556) djtoomi


djtoomi
addikt

Hello!

Lenne egy kis segitségre szükségem,tudnátok segiteni?Még enm multam el 18,meg nincs paypal kártymám vagy mi,és szeretnék ebayről vásárolni egy logi hangfalat.Ez hogy valosithato meg? :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2557) djtoomi válasza djtoomi (#2556) üzenetére


djtoomi
addikt

Amugy kokrétabban erről lenne szó:[link],vagy ilyesmiről. :B Illetve ezek:[link],[link],[link].

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2558) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Az IBAN számnak hány karakteresnek kell lennie? Mert szeritnem az egyik birka germán elírta és a bank se fogadja el. Persze meilre meg nem válaszol... :W

(#2559) pityulee™ válasza juliabrilke (#2558) üzenetére


pityulee™
tag

[link] egyebet nemtok mondani :)

(#2560) pityulee™ válasza djtoomi (#2556) üzenetére


pityulee™
tag

Sehogy. 18 alatt tilos eBay-t használni. :P

De ha nem árulod el, akkor esetleg fizethetsz átutalással, amennyiben az eladó ezt elfogadja. pl: 3.-nál amit linkeltél a (z10-es) nincs feltüntetve csak paypal (ez még nem jelenti azt, hogyha megkérdezed tőle h fogad-e átutalást akkor is azt mondja h nem. de ezt még licitálás előtt le kell tisztázni)

tipp:
-usa-ban a röfi orra nem olyan mint itthon, és nem is 220-230V jön ki belőle hanem csak 110V... érdemes rá figyelni ;)
-z10-est ne vegyél, min. kell 2.1 :)

(#2561) tusi74 válasza juliabrilke (#2558) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt a hsz.-t visszavonom, mert nem megoldás a problémára. Bocsi. :(

[Szerkesztve]

(#2562) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megkérdeztem az eladótól, hogy fizethetek-e paypalon keresztül, erre ő visszaírta nekem ezt:

Here the Konto for Paypal:

Brigitte Lepping
Peppermül 1g
48249 Dülmen
GERMANY

Sparkasse Westmünsterland
BLZ: 40154530
Konto: 33655242
IBAN: DE 34 401 545 30 00 33 655 242
BIG: WELADE 3 WXXX

Ez egy sima nemzetközi banki átutalás lenne?

(#2563) dragonfx


dragonfx
veterán

megjött kínából a cucc mindne rendben van vele :R ..megúsztama vámot úgy néz ki.
hisz ha megkaptam utolag már nm kérhetik igaz?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2564) tusi74 válasza dragonfx (#2563) üzenetére


tusi74
őstag

Hány nap alatt ért ide?

(#2565) Oliverda válasza dragonfx (#2563) üzenetére


Oliverda
félisten

Mekkora érték volt? ...már ha nem vagyok indiszkrét. :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2566) dragonfx


dragonfx
veterán

27.én adta fel Taipeiből és ma délelőtt ;)
nem vagy az 91 dollár.

hol tudom cakk pakk megnézni hogy az osztrák-német-usa ebayről mennyit rendeltem amióta regeltem?

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2567) juliabrilke válasza tusi74 (#2561) üzenetére


juliabrilke
addikt

Huhh..már azt hittem, hogy ebből meg lehet érteni, amit belinkeltél. :D
Azért kérdeztem, mert utaltam volna pénzt és a régebbi utalásokkal összehasonlítva 1 karakterrel kevesebbet adott meg szerintem a német kolléga. De az OTP-nek az webes oldala se fogadja el.

[Szerkesztve]

(#2568) cocka válasza djtoomi (#2557) üzenetére


cocka
veterán

Na írom az árakat:

260133972079 37411 Ft

160135120574 (ez amerikai, tehát vám is lehet rajta pluszban) minimum 14850 Ft

190128365946 minimum 22452 Ft, de 4 órán belül úgy is vége :)

130132300667 minimum 44703 Ft


Sok sikert a vásárláshoz! :D

(#2569) djtoomi válasza cocka (#2568) üzenetére


djtoomi
addikt

Ezek milyen számok? :F Tudom hogy tudatlan vagyok,amugy se bankszálám nincs se paypal kártyá,amugy azt hol lehet szerezni?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2570) dragonfx válasza cocka (#2568) üzenetére


dragonfx
veterán

az elsőt vedd meg nagyon ütős,d e enme gyszerűbb ha náluk veszel egy x550es logit????
Csak az első ami über, az asszem náluk kb 2x ennyi :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2571) Rommel6600


Rommel6600
őstag

(Berliner Volksbank?! BLZ szerint ez a bank) Volksbankban van számlája a fószernak akinek utalnék, de ma felvilágosíttottak a helyi Volksbank fiókban hogy német számlára náluk nem lehet befizetni, csak utalni :(((
Na úgy néz ki mégiscsak kipróbálom a paypalt, ha már így kiderült hogy mi is ez, meg mennyire egyszerű. :B
Csak dombornyomott kártya kell hozzá, igaz?
Beregisztrálok, és utánna?
Hogy tudom kifizetni a fószernak a cuccot? A fizetési lehetőségeknél ott virít a paypali is, viszont semmi egyéb amibe kapaszkodhatnék :F
Neve, címe, számlaszáma megvan az illetőnek.
Kérek szépen egy paypalban járatos illetőt, hogy világosítson fel, hogy mi a teendőm, onnantól kezdve, hogy megnyertem egy aukciót, és beregisztráltam a paypalra!
Hol, mit merre és hogyan tovább? :)
Előre is köszi :R

(#2572) tusi74 válasza Rommel6600 (#2571) üzenetére


tusi74
őstag

Hozzáadod a kártyát, amivel használni szeretnéd a PayPal-t, végrehajtod a verifikációt, ami annyit jelent, hogy megterhelik valami piti összeggel a kártyád, hogy megnézzék a Tied-e. Nézed a netbankodon keresztül, hogy a terhelés mikor törént meg, a terhelés mellett a megjegyzés rovatban ott lesz egy négyjegyű szám, azt bemásolod, és ha sikerült jól bemásolni, akkor örülsz, és már működik is minden. Megpróbálhatod használni a verifikáció előtt is, de akkor van egy összeghatás, úgy emlékszem 100 €.

(#2573) L.T.


L.T.
aktív tag

Az IBAN számnak Németországban 20 karakterből kell állnia. [link]
A BLZ (Kedvezményezett bank azonosító kódja) 8 karakterből kell állnia. Minden német banknak külön ''BLZ''-je van. Én a Stadtsparkasse München-hez utalatam annak BLZ 701 500 00 a száma. [link]
A Konto nálam egy 9 jegyü azonosító kód volt. Gondolom ez is egységes Németországban, de ezt az átutaláskor nem kérték, az IBAN meg a BLZ volt a fontos.


[Szerkesztve]

(#2574) L.T.


L.T.
aktív tag

A Konto nálam egy 9 jegyü azonosító kód volt. Gondolom ez is egységes Németországban, de ezt az átutaláskor nem kérték, az IBAN meg a BLZ volt a fontos.
:( Bocsi, tévedtem, nem egységes a Konto szám, 5-től 9-ig bármi lehet. De nemzetközi átutalásnál nem is számít csak az IBAN meg a BLZ. sorry :U

[Szerkesztve]

(#2575) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Most írta a dinka német, hogy bocs, de egy nulla kimaradt a közepéről... :W :W Ez volt neki megadva, hogy mindenkinek ezt az IBAN számot írja ki... Ügyes... Ezek rinyálnak a legjobban, ha nem kapják meg időben a pénzt... :(((

(#2576) L.T. válasza juliabrilke (#2575) üzenetére


L.T.
aktív tag

a precíz , pontos németek ugye...:DD :D :DD

[Szerkesztve]

(#2577) Gabcsika válasza Rommel6600 (#2571) üzenetére


Gabcsika
tag

tusi74 nagyjából jól leírta. Ha megvan a reg-ed a PayPal-ra és a verifikációd is rendben, valamint az eBay-re is stimmel a regisztrációd, akkor semmi egyéb dolgod nincs. Licitálsz mindannyiunk ''Szent Helyén'' (eBay). A licitálás sokféle lehet, a legegyszerűbb a ''Buy It Now'', ez a fixáras, azonnal elvihető áruk jelzése. Ekkor egyszerűen leklikkelgeted az árut. Előbb az eBay site-on megy a dolog, majd a Pay Now gomb után átkerülsz a PayPal-ra. Ott belépsz és ott is klikk... Ennyi.

A ''bidding'' vagyis a licitálgatás már nagyobb falat (tud lenni). Itt a Figyelőtől (Bidding Assistant), az ''utolsó percig kivárok'' taktikán át, egészen az egyszerűen ''beírok egy értéket, oszt vagy mögnyeröm vagy nem nyeröm mög'' elvet is fel lehet sorolni vagy ezek kombinációját.

Talán a legáltalánosabb, hogy az ember az adott árura magában elhatároz egy összeget, hogy meddig megy el (figyelem, szinte mindig van szállítási díj is!) és esetleg addig elmegy. Én pl. csak a legvégső esetben megyek el a határig. Szép lassan araszolok és ha van rá időm (persze, ha nincs, akkor nem így csinálom), akkor a licit lejárása előtt 5 perccel oda ülök a gép elé és F5, F5, F5... :) Ha valaki túllicitál, akkor meglátom mennyivel és eldöntöm, hogy folytatom-e a licitálást vagy sem. A Bid Assisstant is jó, de én élvezem ezt a mókát, mert izgalmas :D . Persze ehhez nekem az kell, hogy licit lejárata magyar idő szerint késő estére essen és legyen kedvem az egészhez, stb.

Ha ez megvan, akkor megnyerted az árut és a fenti eszmefuttatás lép életbe!

Sok szerencsét és Isten hozott! :)

[Szerkesztve]

Freedom, Nature, Love & Music

(#2578) juliabrilke válasza L.T. (#2576) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen...ilyenkor azért nekem is eszembe jut a német precízitás.. :D :D Egyébként csak banki utalát és utánvételt fogad el. Azért figyelhetne jobban is rá.

(#2579) cocka válasza djtoomi (#2569) üzenetére


cocka
veterán

Mellesleg elég nagy baromság, hogy ebben a fórumban nem lehet normálisan idézni. Na mindegy, ezt csak úgy megjegyeztem.

Ezek a cikkszámok, hogy tudd, hogy melyikről van éppen szó. Egyszerűbb bebiggyeszteni ide ezt a számot, mint linkelni, meg a link nem is mindig műxik. Szám alapján meg mindig megtalálod.

Hát 18 év alatt nem igazán lehet értelmes számlacsomagot találni. Kifejezetten paypalhoz való kártyát a paypaltól közvetlenül tudsz rendelni, de gyanítom csak confirmed address-szel rendelkező ügyfelek nyithatnak olyan számlát, amihez paypalos kártyát küldenek. Ha jól tudom MasterCard, de rá is van írva, hogy Paypal.

Mindegy. Neked amúgy sem ez kell. OTP vagy Intereurópa. Mondanám, hogy CIB, de a Cibezzt csak 18 éves kortól lehet rendelni.


''Csak dombornyomott kártya kell hozzá, igaz?''

Nem feltétlenül. Ha csak nem akarod magad felesleges költségekbe verni magad.

''Beregisztrálok, és utánna?''

Majd rájössz. Nekem a kutya sem magyarázta. Csak érteni kell az angol szöveget és követni a leírtakat.

(#2580) cocka válasza Gabcsika (#2577) üzenetére


cocka
veterán

Mellesleg szerintem sokkal jobb taktika (nyilván csak ha szereted a kockázatot), hogy előre megteszed a max. összeget. Mert ebben az is benne van, hogy ha nem licitál a max.-odig senki, akkor spóroltál a dolgon. Viszont ha ellicitálgatnak a max.-odig, akkor annyit elvileg még hajlandó voltál kifizetni, többet már nem. Jóval kevesebb idegeskedéssel jár, mint araszolgatni felfelé és folyton azt látni, hogy you've been outbid már megint.

Korábban én is ezt az araszolós technikát folytattam, de csak idegesítettem magam vele. Meg utolsó másodpercek... :D Hol foglalkozok már ilyesmivel. Ha enyém a nagyobb, akkor megnyerem utolsó másodpercek ide vagy oda, ha túllicitálnak, akkor váljék egészségükre fizessenek csak. :DDD

(#2581) ronaldo


ronaldo
őstag

Nem kétszer vásároltam ebay-en, de most eddig nem látott dolog történt. Tegnap du. megnyertem liciten egy órát (az is egy külön történet, pont elfelejtettem, hogy lejár és 34 mp-vel a vége előtt még loginoltam, 4mp-vel a vége előtt nyomtam a rá-licitet és pont nem tudott rá reagálni. utólag gyilkos taktika) és írtam is rögtön a srácnak, hogy majd holnap délelőtt utalom paypallal mert most nincs annyi zsé a kártyán. Ma szépen rá is került az összeg, hazajövök, mondom kifizetem.

Erre tessék: my ebayban sehol semmi a főoldalon, de a ''Won'' menüpont alatt sem. Kiírja felül hogy egy cikket ki kell fizetnem, meg egy visszajelzéssel lógok, de azokra is hiába kattintok. Behozzák a megfelelő oldalt de ott sincs az áru.

Nagy szerencse, hogy mindig elmentem azokat a cuccokat könyvjelzőbe amire licitálok(vagy akarok) így azt behoztam és ott írja, hogy én nyertem meg a fizető gombocska is ott van, így azzal le tudom intézni, azt hiszem.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

[Szerkesztve]

(#2582) koxx válasza ronaldo (#2581) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem lett kitiltva az eladó? Nekem volt egy hasonló, igaz nem licitáltam rá csak figyelésre volt állítva, amikor licitálni szerettem volna már nem lehetett elérni semmilyen módon a terméket.

(#2583) tusi74 válasza ronaldo (#2581) üzenetére


tusi74
őstag

Azt nem tudom, hogy ez mitől lehet, azt viszont igen, hogy hol kérdezd meg, ha biztosra akarsz menni. Az angol Ebay-en.

Eddig én itt tapasztaltam, hogy nem a szabvány mindenkinek kiküldött választ írják, hanem komolyan foglalkoznak személyre szabottan a dolgokkal, és nagyon gyorsan válaszolnak.

[link]

(#2584) ronaldo válasza tusi74 (#2583) üzenetére


ronaldo
őstag

Folytattam beszélgetést az eladóval, mielőtt kifizettem be is állította a 4 fontos postaköltséget amiről beszéltünk, szóval lehet, hogy valami baki. Mindenesetre ha lesz lelki erőm írok e-mailt. Köszi. Parkolás megyeget? Olvasgattam a jogsit topikot :)

koxx: azt remélem, hogy nem tiltották. Nem is volt más cucca licitbe bocsátva, 94 bolt és 99%-os visszajelzés. Meglátjuk. Áthinteni úgysem hagyom magam a palánkon :)

(#2585) dragonfx


dragonfx
veterán

Na sszem meglesz az első próblémás esetem :O

2 hete rendeltem a verdára m3 tükröket.Ott volt felül is a worldwide shipping costs felett hogy Hungary $33, meg alul is a kalkulátor ezt írta ki.A tükör ára $20.Lassan már vártam hogy mikor ér ide, erre az eladó most válaszolt hogy köszi az átutalást de, írja hogy nincs telszámom és nem tudom neki valamiért kell, igaz ha felhív ugysem fogok semmit érteni az angoljából :D , de azé megadtam, meg ír hogy még +$25$ a szállítás, hát én nekem annyit meg már nem ér hogy 2x annyit fizesseka szállításért mitn maga a cucc.Ilyen esetben elállhatok tőle??..de ilynekor visszautalja zsém avgy mi van??? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2586) Rommel6600 válasza dragonfx (#2585) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem ilyenkor annyiért kell elküldenie amennyiért kiírta az aukción. Nézte volna meg előtte, mint utólag jön ilyennel. A másik hogy ez akár átverés is lehet. Mondd meg szépen neki, hogy küldje csak el annyiért amennyiért kitette (nem te írtad hogy mennyi legyen a postaköltség, azáltal hogy megnyerted az aukciót csak elfogadtad az ott rögzízetteket) vagy mész az ebay-hez reklamálni. Hameg tényleg nem 33$ hanem 58$ akkor nyelje le e különbséget ne te fizess azért mert Ő volt balfasz.

(#2587) #32577792 válasza tusi74 (#2583) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia
akkor most már biztos, hogy itt is találkoztunk ;)

(#2588) tusi74 válasza #32577792 (#2587) üzenetére


tusi74
őstag

Mondtam én. :D És ezt a helyet én ezerszer jobban szeretem.

Ráadásul, hogy Ebay-nél maradjunk, képzeld, a francia Ebay-en tegnapelőtt vettem egy GPS-es PDA-t 126+15 € (szállításért), ez kb 34.000 Ft. Szerintem nagyon jó ár.
[link]

És amit nem akartam a Vat-on leírni, én egy Ebay-es eladóban messze jobban megbízok, mint egy Vat-osban. És nem azért, mert Ebay, hanem azért mert alapvetően ott más a mentalitás.

(#2589) Gabcsika válasza dragonfx (#2585) üzenetére


Gabcsika
tag

Meg tudnád mutatni a termék eBay linkjét valahogy?

Freedom, Nature, Love & Music

(#2590) dragonfx válasza Rommel6600 (#2586) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát igen így lenne okés a dolog.
Ez félig átverés igen, mert én a termék áráát néztem, azt hogy ok bárhova elküldi, és hogy ott van felül hogy $33...ez kb korrekt is, az $58 horror.ilyen estben van jogom visszakéutalást kérni??? :U

[link]
Tény és való a linken szerepel egy overseas countries $55 doláár de akkor mér tart megtévesztésben az eladó??..nem igaz hogy a saját shopját nem képes menedzselni hogy mindne egyértelmű legyen, mellesleg, a felső kalkulátor szerinti ár eddig mindig fedte a valóságot.Sőt a múltkori csávaesz is nagyon korrekt volt, írtam neki hogy a paypal 2x számlázta le a szállítást, gond nélkül visszautalta a másodikat, és amit megebszéltünk annyi lett. :R

Eddig nagyon pozitív a tapasztalataim az ebayyel enm szeretném hogy ez az eset árnyékot vessen rá.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2591) tusi74 válasza dragonfx (#2590) üzenetére


tusi74
őstag

58 $ aránytalanul magas a 20 $-os árhoz képest. Én mielőtt fizetnék, ezt tuti tisztáznám vele.

(#2592) Gabcsika válasza dragonfx (#2590) üzenetére


Gabcsika
tag

Tény, hogy eléggé el van dugva, hogy 55 pénz az óceán túloldalára történő szállítás... Azt tudom tanácsolni amit tusi74 mondd: mindig érdemes rákérdezni a termékekre. Főleg, ha nem PS az illető vagy nem 100%-os. Ez a tag 95.6%-os, szóval nem a legtutibb.

Sajnos szerintem joggal fog hivatkozni egy esetleges panasz esetén arra, hogy a termék leírásánál egyértelműen fel van tüntetve az 55 pénz...

Az pedig, hogy a shipping cost counter nem jól számol... Széttárja a karját és... ez benne van...

Meg lehet próbálni egy-két levélváltásban erre a dologra rákérdezned és szólnod, hogy nem tartod szerencsésnek azt, hogy a counter szerint 33 dollár, de a valóságban 22-vel több...

Számolj be a fejleményekről!

Freedom, Nature, Love & Music

(#2593) Gabcsika válasza tusi74 (#2588) üzenetére


Gabcsika
tag

Igen, ez nagyon megérte, ügyes vagy! :)

Freedom, Nature, Love & Music

(#2594) dragonfx válasza tusi74 (#2591) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát a $33at még elviselném, de ez az $58 durva.
Úgyis tom az lesza vége vagy utalok még 25öt neki avgy bukom az összeget ami nála van. :(((
De azé megpróbálóm tisztázni vele, amint válaszol, ami nem lesz egyszerű ugyanis 2 hétre miután megvettem tőle akkor válaszolt(vagyis tegnap) egy ilyet.
Már másodszorra szegem meg a saját fogadalmam, hogy csak powersellertől veszek, eddig 2x vettem nem ilyentől egyik ez, és mind2x megszívom, szerencsre a másik tisztázódott, ez nem hiszem hogy fog.

Amugy pypalon hogy tudok custom összeget küldeni neki? :U

ezek után tőlem elég nehezen hiszem hogy +at fog kapni, kivéve ha elküldi, a legtöbb esetben ha a kalkulátor nem jó, sok cumot, néztem, az elaód megkönnyíti azzala dolgot, csak az usa árat kalkuláltatja, és oda írja other countries-ba írjak neki levelet.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2595) koxx válasza dragonfx (#2594) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''Amugy pypalon hogy tudok custom összeget küldeni neki?''

Send money
megadod a paypalhoz tartozó email címét, beírod az összeget, kiválasztod a megfelelő valutát és elküldöd

(#2596) tusi74 válasza dragonfx (#2594) üzenetére


tusi74
őstag

''Már másodszorra szegem meg a saját fogadalmam, hogy csak powersellertől veszek, eddig 2x vettem nem ilyentől egyik ez, és mind2x megszívom, szerencsre a másik tisztázódott, ez nem hiszem hogy fog.''

Én is legtöbbször Power Sellertől veszek. Ez a PDA a második. Az első egy mobiltlefon volt, ott rengeteg probléma volt, mert a Pay NOW gomb rossz PayPal címre vitt. Nagy nehezen dűlőre jutottunk, a cuccost megkaptam. Aztán vásároltam jó pár cuccot Pwer Seller-től, minden ment mint a karikacsapás.

Most ez a PDA, megint private seller, már egyszer írt, hogy megkapta a pénzt, és hogy mégegyszer írjam le a pontos címem, és elvileg ma adja fel, az előbb is írt, hogy még miket küld pluszban, ha szeretném. Szóval jobban kommunikál, mint egy power seller, de nyugtával a papot. Jobban parázok, mint egy powernél.

(#2597) Rommel6600 válasza Gabcsika (#2577) üzenetére


Rommel6600
őstag

Helló

Nem most keztem ebayezni hanem már lassan 4 éve, és 30 aukción vagyok túl :U

A paypal-t pedig tényleg most kezdtem (eddig vagy személyes átvét vagy utalás kellett nagyobb összegeknél nem számít 10-20€), ezért kértem itt felvilágosítást. Jelenleg ott tartok, hogy ma a bankban azt mondták hogy a paypal 3-4 nap mire leemeli ténylegesen a pénzt, a megerősítés kitöltésekor még csak zárolva lett a 400Ft a számláról. Tehát amint leemeli, akkor történik meg a tranzakció és lesz majd a közlemény rovatban olvasható a kód ami kell ehhez a nyamvadt verifikációhoz :(((
Tehát jelenleg arra várok hogy ez megtörténjen, a számlára a pénzt betettem, így már más akadálya nincs hogy el tudjam paypalizni a pénzt.

(#2598) dragonfx válasza tusi74 (#2596) üzenetére


dragonfx
veterán

ha ez megoldódik, többet soha.
Amugy én voltma a hülye mér utaltam egyből a lét, gondoltam, ne kelljen már neki külön ezért levelet küldenie, meg nehogy kicsusszak az időből és minnél hamarabb megkapjam...jó szándék vezérelt és tessék.

Amugy a powerek legtöbbször pláne usa-ból, ott van azonnali fizetést kérnek amit a buy&now-ra klikkeltél, már rak is át paypal oldalra, 1 módón tudod elhárítani az azonallit ha kilépsza böngészőből :B

Amugy még mindig enm válaszolt tegnap este óta, a visszautalós emberkétől kb 1 0malt kaptma össze vissz mindne egyes lépésről.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2599) tusi74 válasza dragonfx (#2598) üzenetére


tusi74
őstag

''ha ez megoldódik, többet soha.''

Soha ne mondd, hogy soha! Amikor az első private seller-től vettem, jú szándékú volt szegény eladó, dehát elírta a saját PayPal-s címét. Így 2x fizettem ki a 150 €-t rossz helyre. Majd vissza-cancel-eztem a PayPaltól. A harmadikban már direkt a címéreküldtem, na az elment. Akkor megfogadtam, csak Power Sellertől.

Élveztem is, hogy a Power sellernél nyerek fizetek, kapom az árut, szinte kiszámított időpontban, a power sellerekhez órát lehet igazítani. És akkor megláttam ennél a franciánál a PDA-t, tök jó áron. Private seller, húztam is a nyakam rendesen.

És kellemesen csalódtam. Mára ígérte a feladást, és már kaptam is tőle ma az üzenetet:

''hello,please give me a mail adress ,i can send you the copy of post document french colissimo international:
the gps is sent at 15h
didier''


Azaz ma 3-kor fel is adta, és ha megadom az e-mail címemet, akkor elküldi a feladóvevény másolatát. Nála meg eddig minden simán megy. Úgyhogy nem lehet általánosítani. Ha valahogy sikerül vele dűlőre jutnod, megkapod az árut, és meg leszel vele elégedve, hidd el, elszáll majd a mérged. :)


[Szerkesztve]

(#2600) L.T. válasza Rommel6600 (#2597) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én pénteken regisztráltam paypalra. Nekem minden simán ment. Kb.negyed óra volt az egész. Nem tudom melyik banknál vagy én a BB-nál vagyok. Dombornyomott MasterCard-om van, és a számlához van még internetbank jogosultság is. Nem reklámozni akarom őket, mert minden bank Magyarországon olyan amilyen, ez tudjuk. De mind az alapregisztrációnál, ami 180 Ft-ot emel le a számláról, mind az ''expanded use program'' -nál, ami 400 Ft-ot emel le a számláról, szinte a paypal oldalon való gomb lenyomása után egy percen belül megjelent az internetbank oldalamon a terhelés. És azonnal meg is jelent a négyjegyű kód amivel a reget be tudtam fejezni.
Ja és a 400 Ft-ot vissza is kaptam az első vásárlás után. Lehet, hogy szerencsém is volt, nem tudhatom.
Melyik bank az, aminél 3-4 napig tart egy ilyen dolog?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.