Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) koxx válasza N4r4ncs (#2750) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem az ehhez hasonló elektronikai termékek vásárlása elég rizikós külföldről. Inkább ithhon venném meg, ha bármiféle garis probléma van - pixelhiba stb. - akkor mit csinálsz? Bár nem tudom honnan szeretnéd megrendelni, de ha az lcd tv árára rászámolod a pk+vám+áfa akkor is megéri?

(#2752) tusi74 válasza N4r4ncs (#2750) üzenetére


tusi74
őstag

Én is gondolkodtam pár hete ezen, de ebbe én sem mernék belevágni. Nem jó a képe, szállításkor sérül....

Mondom ezt úgy, hogy én is vettem HDD-s DVD felvevőt németből, a guta majd meg ütött, hogy a winyója túléli-e az utat, de túlélte. :C

(#2753) curtis2


curtis2
tag

Ti mivel fizettek? Én átutalással fizettem eddig - 2 alkalmommal - de kicsit zavar, hogy a bankom ezért 3 különböző jogcímen 1,5-2 k-t levon...

curtis

(#2754) koxx válasza curtis2 (#2753) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eddig egyetlen alkalommal fizettem egy német eladónak átutalással, a többi fizetést paypalon keresztül intézem.

(#2755) curtis2 válasza koxx (#2754) üzenetére


curtis2
tag

Annak a költségei hogyan alakulnak?
Hol lehet, hogyan ilyet intézni?

curtis

(#2756) dragonfx válasza #32577792 (#2749) üzenetére


dragonfx
veterán

én is nemrég kezdtem szal üdv a beginner clubban.
Európában nem kell, csak usa, ázsia.

Az jó ár de utcso percekben is felugorhat ám rendesen ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2757) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Köszi mindenkinek a nyomkövetős infókat, írtam is az eladónak és fantasztikus a fószer mert fél óra mulva már válaszolt is. Az előző 2 mailre pedig 10 percen belül jött a válasz! :)
Csak sajna azt mondta, hogy talán lenne ilyen kódja, de a papírt amit kapott a feladáskor azt bennhagyta az irodájában és nem valószínű hogy a napokban fog arra járni mert Koppenhágába kell utaznia.
De, ami még érdekes, megírta, hogy hétfőn feladta a postán és ott azt mondták neki, hogy 5-7 nap alatt ér ide a cucc :F
Remélem, hogy nektek lesz igazatok és nem a postának ;)
Viszont kérte hogy, ha hétfőig nem kapom meg a csomagot, akkor értesítsem :Y
Ez egy rendes eladó, lehet vele kommunikálni angol vagy német neki mindegy, amint megkapta a pénzt, akövetkező munkanapon már adta is fel a csomagot, a levelekre is nagyon rövid időn belül válaszol, a ha gáz lenne a csomaggal felajánlotta hogy intézkedik, és amint feladta a cuccot már meg is adta a pozitív jellemzést! :C

(#2758) curtis2


curtis2
tag

A paypalról valaki, aki használja, írna pár szót?
Díja, stb, fizetés hogy megy ezzel, ilyenek.

curtis

(#2759) dragonfx válasza curtis2 (#2758) üzenetére


dragonfx
veterán

díja nincs 400ft előre, de visszakapod, fizetés ikonra kattintással ebyen keresztül.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2760) curtis2


curtis2
tag

Nincs díja?? Akkor mi a pláne benne az üzemeltetőnek?

curtis

(#2761) N4r4ncs válasza koxx (#2751) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Azt hiszem igazad van itthon ez okosabb lenne megvenni,így maradok a PC-s játékoknál,bár azért lehet hogy megjönne semmi biztos de ez valóban túl nagy.. :(

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2762) koxx válasza curtis2 (#2760) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A fogadó fél fizet jutalékot
Érdemes átolvasni a topikot [link]

(#2763) L.T. válasza curtis2 (#2758) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én ismételten csak javaslom elolvasni a PH paypal fórum bejegyzéseit. [link] Ott ezekre kérdésekre választ kapsz.
Egyébként ott meg az eBay-tól kérdezősködnek :)

(#2764) L.T.


L.T.
aktív tag

Ja bocsi, koxx ugyanezt mondta.... :DD

(#2765) #32577792


#32577792
törölt tag

ha megnyerek egy licitet, meddig lehet fizetni?

(#2766) cocka válasza N4r4ncs (#2761) üzenetére


cocka
veterán

Tulajdonképpen egyet nem értek. Aki kezdő ebayező, az miért akar egyből 30-50-100 ezer Ft-os tételeket vásárolni Amerikából és kérdezgetni, hogy lesz-e rajta vám és mennyi lesz az áfa és hogy kell paypalozni és úgy en bloc lövése sincs a dolgokról, de azért mindjárt a legbonyolultabb vásárlással kezdené, rosszabb esetben a nyelv sem igazán megy neki stb..

Ahogy korábban is többször volt már rá példa itt: x.y. német ebayről (köztudottan veszélyes zóna) akar rendelni, de egy kukkot se tud németül. :D

Egy 0 pontos usert biztos nagy szeretettel fogadnak, de talán nem a kisebb tételek vásárlásával kéne kezdeni?

Ha jól emlékszem novemberben regisztráltam és azóta 26 pontot sikerült összegyűjteni. Utána ha az embernek már több is van nyilván nyugodtabb lelkiismerettel vág bele akár egy húzósabb tétel megvásárlásába is.

És szintén egy voks az ebay.co.uk-nak. :)

(#2767) #32577792 válasza cocka (#2766) üzenetére


#32577792
törölt tag

én is kezdő vagyok, most nyertem meg az első licitem :DD
de én sem mernék még nagyokat rendelni.
itt is szeretnék köszönetet mondani tusi74-nek az önzetlen segítségéért :R

(#2768) koxx válasza #32577792 (#2765) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

eladója válogatja, de általában 3-10 nap, a termék leírásában ált. feltüntetik

(#2769) cocka válasza #32577792 (#2767) üzenetére


cocka
veterán

No, gratulálok. Akkor végül is, ha már lesz egy jó pár vásárlásod, akkor belevághatsz nagyobb cuccok megvételébe is.

Én max. csak akkor, ha már majd megkapom a sötétkék csillagot. Addig semmit. :)

(#2770) #32577792 válasza cocka (#2769) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi, most jön a zabszem, hogy jól csináltam-e mindent, de legfőképpen, hogy megkapom-e azt, amiért fizettem - számláról már eltünt a vételár-?

(#2771) Badb0y válasza cocka (#2766) üzenetére


Badb0y
addikt

voks a .com-nak. Sehol nincs egyik sem. Csak ha nem Expressz, akkor azért 10 munkanap :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2772) Gabcsika válasza #32577792 (#2770) üzenetére


Gabcsika
tag

Nekem is csinált már ilyet. Fizettem valamiért, mire az e-mail címemre megjött minden szokásos infó, de 0.00 dollár állt rajta. :P

Ettől még persze mind a PayPali bácsi, mind a bankom normálisan levonta a megfelelő összeget és meg is kaptam az árut, nem volt semmi fennakadás.

Nem tudom az ilyen jelenségnek mi az oka, egyszerűen megtörténik.

Olyan is volt, hogy kétszer számolta fel a postai költséget az eBay (ha belépek a rendszerbe és megnézem a history-mat, akkor azt látom, hogy a termék ára + 2x a postai ktg szerepel), de a PayPali bácsi teljesen korrektül (meg persze a bankom is) a normális árat vonta le, egyszeri postaköltséggel.

Van ilyen.

Freedom, Nature, Love & Music

(#2773) Sipi válasza cocka (#2766) üzenetére


Sipi
addikt

Esetleg azért, mert pl. engem EGY darab dolog érdekel, amit itthon a jószokásos magyar mentalitás miatt majdnem kétszeres áron akarnak elsózni. Az egyetlen esélyem az ebay lenne - de egy visszavont (megnyert) tranzakció után az eladó széles amerikai mosollyal közölte, hogy előbb vegyek sok-sok-sokat másból.

Köszi, nem szeretnék először 50 darab ThinkPad X24-et venni, hogy a végén nagymenő ebay-tagként rendelhessek még egyet. Ez egy licit-oldal, nem kéne arra kényszeríteni embereket, hogy bevezetésként tucatnyi vécékefét és lyukas kotont rendeljen, hogy megvehesse azt, amit szeretne.

Egyébként magyarként akárhány pontos is vagy, az USA-ból az eladók jó része ki fog utálni, mivel nem rendelkezhetünk verified address-el a PayPal rendszerében, ergo nem védi őket a PayPall Seller Protection intézménye.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2774) tusi74 válasza Sipi (#2773) üzenetére


tusi74
őstag

Én egyébként sem szeretnék az USA-ból vásárolni. Mert ott aztán nagyon igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve. Lehet, hogy hozzájutsz olcsón, de még rájön itthon a vám, meg az ÁFA, nem beszélve a postaköltségről. Ha ezt az ember összeadja, nem biztos, hogy még mindig olyan hú de olcsó.

(#2775) koxx válasza Sipi (#2773) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''mivel nem rendelkezhetünk verified address-el a PayPal rendszerében'' Confirmed address-szel nem rendelkezünk (csak USA, Kanada, UK) verified address lehet. Komolyabb amerikai eladók postáznak EU-ba. Postaköltség sztem nem annyira vészes, amit csak lehet express maillel szoktam kérni. A rekord szállítási idő 2,5 nap volt.
Legutóbbi rendelésem egy vga volt, mint ahogy írtam korábban, de még így is, hogy vám+áfa rákerült 3-ad áron jött ki az itthonihoz képest.

[Szerkesztve]

(#2776) tusi74 válasza koxx (#2775) üzenetére


tusi74
őstag

Mennyi idő alatt ért ide?

(#2777) koxx válasza tusi74 (#2776) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az eladónak júli 5-én fizettem ki és a tracking number szerint júli 7-én este 11-kor érkezett Mo-ra, igaz a vámon pihent még 4-5 napig. Mivel gyorspostával jött, a postás szombat reggel hozta ki :)

(#2778) tusi74 válasza koxx (#2777) üzenetére


tusi74
őstag

Marha jó. 2 nap alatt jött az USA-ból 4-5 napig ült Mo-n. Jók az arányok nem?

Hihi Franciaország egy kicsit közelebb van, mint USA, és már sikerült a csomagomnak 1 hét alatt eljutni egyik francia városból a másikba. Azért ha a sebességet nézzük...
Te még vámolással együtt is megkaptad 1 hét alatt...

[Szerkesztve]

(#2779) cocka válasza Sipi (#2773) üzenetére


cocka
veterán

Ha összvissz egy darab dolog érdekel, akkor miért nem kérsz meg egy rutinosabb magyar ebayezőt, aki nem ma kezdte, hogy intézze el neked? Ennyire nem bízol meg senkiben? :)

Mi haverral úgy csináljuk, hogy átutalja a lét a számlámra, kinézi az ebayen mi kell neki, én ha kell megkérdem a pk.-t, ha megnyerem kifizetem a pénzéből paypalon azt agyő. Utána meg kérem a cuccot a címére. Ennyi. Ő fizetett, az ő címére ment, én meg ''csak'' közreműködtem a vásárlásban. Bár volt már olyan eset, hogy az eladó nem figyelt és a primary address-emre küldte, utána persze adhattam fel, mert nem egy városban lakunk.

'' az USA-ból az eladók jó része ki fog utálni,''

Hidegen hagy, mivel UK-ból rendelem a dolgok 100%-át.

(#2780) juliabrilke válasza tusi74 (#2778) üzenetére


juliabrilke
addikt

''4-5 napig ült Mo-n.''

Mit csináltak vele eddig? Letesztelték?

Nekem is az alaplapnál, amikor jött, akkor itt volt (pénteki feladással) péntekre. Ebbe benne volt a vámoltatás, meg az, hgoy 2x kellett feladnia az eladónak.

(#2781) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Én feedbacket csak akkor tudok adni ha már megtörtént a vásárlás? és ő is nekem?

[Szerkesztve]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2782) juliabrilke válasza N4r4ncs (#2781) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen. De én pl. már egy hete nyösztetek 3 eladó, hogy ők miért nem adtak értékelést... :(((

(#2783) tusi74 válasza N4r4ncs (#2781) üzenetére


tusi74
őstag

Most ez elég félreérthető. Mert ha azt vesszük, először ugyebár meg kell nyerni a licitet. Tehát ha így értelmezzük, akkor a licit nyerésekor te már vásároltál, hiszen a szerződés létrejött.
Ha a vásárlást, úgy érted, hogy amikor már ki van fizetve, és át vana csomag véve, tehát lezárult a vásárlás, akkor a válasz: hogy akkor érdemes.

Arról nem tudok, hogy van-e valamilyen korlátozás, hogy pl. addig nem lehet értékelni, míg az eladó oldalán nem látszik fizetettnek.

A magam részéről, míg kezemben nincs a cucc, nem értékelek, mert ha mégsem kapom meg, akkor mire fel a pozitív.
Az eladók nagyobb része tapasztalatom szerint akkor értékel, amikor a vevő már értékelt, mert ha korábban értékeln,e közben a vevő elégedetlen, és az bevés neki egy negatívot, akkor nézhet.

Viszont nálam már 1-2 tétéelnél előfordult, hogy azonnal kaptam egy pozitívot, amikor fizettem, de ezek pár Ł-os tételek voltak, gondolom, úgy volt vele az eladó, hogy azért biztos nem vág negatívot senki.
Nagyobb értéknél, főleg ahol minőségi kifogás is előfordul, tapasztalatom szerint az eladók kivárnak.

[Szerkesztve]

(#2784) dragonfx


dragonfx
veterán

Megjött az ups-ses cucc németből elégedett vagyok vele, de a dhl és a dpd jobb volt, gyorsabb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2785) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma megkaptam egy német eladótól a csomagot ami meglepően gyorsan 2 nap alatt ideért (nem gyorspostával jött), múltkor meg vmi 3 hetet vártam rá, ki érti ezt :F

(#2786) juliabrilke válasza koxx (#2785) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen szolgálat volt ez a 2 napos?

(#2787) koxx válasza juliabrilke (#2786) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy szimpla A4-es pufizacsi, Deutsche Post címkével, 4,5€ pk-val.

(#2788) cocka válasza tusi74 (#2783) üzenetére


cocka
veterán

''mert ha korábban értékeln,e közben a vevő elégedetlen, és az bevés neki egy negatívot, akkor nézhet''

Ja én csináltam már ilyet. Igaz nem negatívot adtam, hanem semlegest, de olyan jó érzés volt, hogy nem tud ellene mit csinálni, mert már a fizetés után rögtön pozitívot adott. :DD

(#2789) juliabrilke válasza koxx (#2787) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem ugyanígy jöttek a 2 gigás ramok, pufizacsiban. Mondjuk a Deutdche Post azért nem Magyar Királyi Posta... :D De azért az meredek hogy csak simán bedobják a postaládába. :(((
Eszembe jut itt az egyik PH!-s, aki 2db 1 gigás tuningmodult bukott el így. :U

(#2790) Gabcsika válasza juliabrilke (#2789) üzenetére


Gabcsika
tag

A Magyar Kir. Postáról csak annyit, hogy egy magánlevelem 250 km-et 3 és fél hónap alatt tett meg (Budapestre). Teljesen no comment.

Freedom, Nature, Love & Music

(#2791) tusi74 válasza tusi74 (#2778) üzenetére


tusi74
őstag

Megjött a francia Colissimo-s PDA!!! A DPD hozta ki. 10 nap! mindent feledtem, annyira jó cucc, és most olyan boldog vagyok! :DD

(#2792) juliabrilke válasza Gabcsika (#2790) üzenetére


juliabrilke
addikt

Na látod...ilyen esetlekről beszéltem.

Látod látod... a kedves nő a postán tutira rá akart beszélni expressz levélre vagy elsőbségire..
De te nem hallgattál rá. :D Azzal csak 1,5 hónap lett volna. :DDD :DDD

(#2793) juliabrilke válasza tusi74 (#2791) üzenetére


juliabrilke
addikt

10 nap? Pedig a DPD gyors szállító. (vagy ez az nem EU-s papír kitöltése miatt van?)

Az a lényeg , hogy megjött. Akkor nem hozmom el neked Franciaországból. :D

(#2794) Gabcsika válasza juliabrilke (#2792) üzenetére


Gabcsika
tag

:D

Freedom, Nature, Love & Music

(#2795) tusi74 válasza juliabrilke (#2793) üzenetére


tusi74
őstag

Nem az a gond. Ugyanaz az eset áll fenn, mint a német Hermesnél. Mivel nincs jelen Mo-n ezért partnercégeket használ. Jelen esetben DPD-t. Az az idő, míg átkerül a csomag a DPD-hez. Onnan már jön, mint a villám, de ezek napok. Hermesnél kb. 3 nap, Colissimo-nál 6. Addig úgymond pihen a csomag. Onnantól kezdve, hogy átkerül a DPD kezelésébe, 3-4 nap.

[Szerkesztve]

(#2796) juliabrilke válasza tusi74 (#2795) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt még olvasni is rossz...

Nekem, mint eladó egyébként az lenne az érdekem, hogy a vevőm minél hamarabb megkapják az általuk rendelt csomagokat. Nem hiszem el, hogy nem talált volna más megoldást, ami neked is megfelelő lett volna.

Az is lehet, hogy ez volt a sarkon és nem akart sokat tökölni vele. :D

(#2797) tusi74 válasza juliabrilke (#2796) üzenetére


tusi74
őstag

Pedig ez nálam a második eset. A német Hermes dettó. Sőt, amikor átadják a DPD-nek, kap egy új számot, onnantól már az eredeti számoddal követni sem tudod.
Legcélszerűbb előre mondani az eladónak, hogy közvetlenül DPD-vel küldje, ha csak lehet, mert ezek a cégek, melyeknek nincs képviselete Mo-n úgyis átadják Mo-n működő cégnek. És mindez idő a köbön!

(#2798) juliabrilke válasza tusi74 (#2797) üzenetére


juliabrilke
addikt

UPS DHL DPD , de ismerek még egy megoldást, ami tutira a legjobb megoldás: [link] :DDD

Én CSAK ezekre beszélem rá az eladókat. Ismeretlen cégekkel nem igazán jó kisérletezgetni. Ezek beváltak és mások is elégedettek voltak vele.

''A német Hermes dettó.'' Erről nem is hallottam még... :(

(#2799) N4r4ncs válasza juliabrilke (#2798) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ezek a cégek kb mennyire dobják meg a PK-t?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2800) juliabrilke válasza N4r4ncs (#2799) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mindegyik oldal oldalán ott van a PK.

De nagyban függ attól is , hogy miylen gyosan és hány kb.-ot küldesz (és persze hova)

DHL: [link]
UPS: [link]

Ha nagyon gyorsan akarod a csomagot, akkor a többszöröse is lehet...


[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.