Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29651) máyköl válasza Marky21 (#29650) üzenetére


máyköl
veterán

A 2. kép erre a képre emlékeztet nagyon: [link].
Világosítanék még rajta egyébként.
De nem rosszak... :N

(#29652) drkbl válasza Karima (#29629) üzenetére


drkbl
őstag

Szép színek és kivitelezés, meg a "szokásos" jó ötlet! Kicsit szűknek érzem, nagyon hangsúlyos, hogy ahol a "dolog", az aprítás történik, az események középpontja, kimaradt a képből. Ezt erősíti az a szökevény is középen a háttérben, úgy néz ki, valaki valahogyan túlélte :)

[ Szerkesztve ]

(#29653) D4rkm4n válasza total90 (#29649) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ez egy óriási nagy semmi. :D

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#29654) Karima


Karima
őstag

(#29655) Marky21 válasza máyköl (#29651) üzenetére


Marky21
aktív tag

Köszi!
Ez ilyen borongós tulipános kép:)eredetibe világosabb de én sötétítem rajta ,hát igen egy csöppet tényleg hasonlít,habár nem állt szándékomba lekoppintani ,de szerintem van sokk ilyen tulipános kép van ,már csontig lerágott téma ez is :D

(#29656) ShadowK válasza Karima (#29654) üzenetére


ShadowK
tag

Ez nagyon tetszik :D ötletes :)

[ Szerkesztve ]

(#29657) Karima válasza ShadowK (#29656) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Bár most veszem észre, h kicsit el van csúszva a középpont:) Na mindegy, ez már most így marad:)

[ Szerkesztve ]

(#29658) ShadowK


ShadowK
tag

Itt van pár kép amit meg merek mutatni :)
Véleményt, kritikát szívesen fogadok :)

Ezzel a géppel csináltam őket, igyekszem kisajtolni belőle amit lehet :) Remélem valamikor egy DSLR-re is sikerül össze spórolni :D

(#29659) drkbl válasza ShadowK (#29658) üzenetére


drkbl
őstag

Az első bagoly nagyon tetszik! Kicsit szűkebbre vágnám, mert a fa fókuszon kívül úgy néz ki, mintha mozogna, mintha valaki épp éhesen a bagolyra vadászna, és lecsapná, amíg az obiba néz :DDD A feldolgozott verziója sem rossz, elég kisérteties, de a szemei talán még jobban érvényesülnek.
Az utolsóban az egyetlen, amit érdekesnek tartok, hogy a jobb oldali világos részen automatikusan elkerüli a szemetest a tekintetem :) . Nagyon sötét, szemetes hangulatú kép, a jobb oldal fényei a bokrokon is csak erősítik ezt az érzést. Nem szívesen mennék oda ez után a kép után :) Az egyszerűsítés, részletek kizárása jobb hangulatot eredményezne. Mivel túl sötét, még egy környezetvédelmi vagy bűnügyi cikk illusztrációjának sem tudnám elképzelni.

(#29660) aginor válasza pisti (#29622) üzenetére


aginor
veterán

Köszi a tanácsot, majd igyekszek valamit alkotni a fényekkel. hol lehet ilyen fehér műanyag lapot szerezni?
A kompozíciókról, annyit, hogy ilyen makróknál nem mindig te határozod meg azt, hogy honnan tudod fényképezni, pláne igaz ez a pókokra.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#29661) sztyui2


sztyui2
őstag

Még pénteken vettem egy canon 85mm f1.8 USM objektívet :)
Tesztfotókat persze csináltam, de szándékosan nem akartam teleszemetelni velük a topicot, így megvártam, amíg "élesben" hasznát vehetem :)
Tegnap sor kerül rá :)
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#29662) Chapel válasza sztyui2 (#29661) üzenetére


Chapel
addikt

hmm...csak nem aknacer ihletett meg? ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#29663) sztyui2 válasza Chapel (#29662) üzenetére


sztyui2
őstag

Ő is, és Heroes-ból Maya is ;)

[ Szerkesztve ]

(#29664) Slowman válasza sztyui2 (#29661) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nekem rögtön a Heroes sorozatból (S02) a Maya jutott eszembe :K Jó kis képesség ;] .
Jóféle lett amúgy a kép :C .Csak kicsit fura a haj kontúrja olyan mintha mögé lenne PS-elve ez a fehér háttér. Nincs egy darab kósza hajszál vagy bármi olyan természetellenes nekem. (Ez mitől van :F ). Arra még kíváncsi lennék, hogy a szem utómunka eredménye, vagy valami más megoldás?
Még egyszer grat az ötlethez és a képhez, meg az új obihoz is!

Szerk.: ezek szerint nem csak nekem jutott eszembe Maya ;] . Csak kár, hogy sokat sírt meg olyan "furán kiabált" spanyolul az kicsit idegesített.

[ Szerkesztve ]

(#29665) sztyui2 válasza Slowman (#29664) üzenetére


sztyui2
őstag

A fehér háttér nem PS, egy vakuval villantottam rá egy derítőlap fehér visszaverő oldalára.
Kósza hajszál azért nincs,mert direkt nagyon figyeltünk rá, hogy ne legyen :)
A szem pedig utómunka eredménye:D A könnyek természetesen nem, csak maga a szem feketesége.

(#29666) Slowman válasza sztyui2 (#29665) üzenetére


Slowman
aktív tag

Gondoltam, hogy nem PS ;] , azért azt nem vártam volna tőled. Csak nem tudtam, hogy mitől lett ilyen nagyon kontrasztos?

(#29667) Ndruu válasza sztyui2 (#29661) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Jól sikerült. Először azt hittem black sclera kontakt lencse, de aztán láttam a kép leírásában, hogy utómunka.
Egyébként ~130$ darabja (260$ egy pár), utómunkával olcsóbban megúsztad. :)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#29668) Karima


Karima
őstag

Egy kis színes szösszenet:)

(#29669) Marky21 válasza Karima (#29668) üzenetére


Marky21
aktív tag

Huh ez nagyon tetszik ,tómunka a színek ?

(#29670) Karima válasza Marky21 (#29669) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Utómunka csak a vágás, illetve kontrasztemelés és élesítés volt. A színekhez nem nyúltam.

(#29671) máyköl válasza sztyui2 (#29661) üzenetére


máyköl
veterán

Huh, ez a fekete szem, nagyon jó! :C
Jó portré egyébként, tetszik. :)
Grat a képhez, és az obihoz! :R

(#29672) máyköl


máyköl
veterán

Nem igen kaptam rá véleményt. :(
[link]

:)

(#29673) Zozzant válasza máyköl (#29672) üzenetére


Zozzant
addikt

nem úgy látom:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29674) máyköl válasza Zozzant (#29673) üzenetére


máyköl
veterán

Gondolom a Flickr-es véleményekre gondolsz. :D
Itt szeretnék kicsit részletesebb véleményt kapni, mert abból, hogy "Nice Picture", abból nem igen fejlődök... :N

(#29675) Zozzant válasza máyköl (#29674) üzenetére


Zozzant
addikt

na szépni szép de saját vélemény, kicsit sötétebbre vettem volna jobban érvényesülne a fehér, kicsit lágy, kicsit méginkább a harmadolóra tettem volna, előtér és háttérben látni csöpp kuszaságot itt ott és mintha jobbra dőlne 1 fokot a talaj.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29676) Chapel


Chapel
addikt

Igen megint az unalmas makróim...azért rem a gyíkot értékelitek ;)


Link


Link


Link

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#29677) máyköl válasza Zozzant (#29675) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm! :R

(#29678) aginor válasza Chapel (#29676) üzenetére


aginor
veterán

A gyík nagyon tetszik, mondjuk a pók is, de engem épp most korholtak le az éles árnyékok miatt. Canon 60mm-rel csináltad őket, jól emlékszem, ugye? Mekkora volt az a pók? Milyen távolságból fényképezted?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#29679) hdcsaba87 válasza ShadowK (#29658) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Hello jók a képek, milyen fényképezővel csináltad? (Mert a tipusát nem lehet a képen látni).

[ Szerkesztve ]

(#29680) ShadowK válasza hdcsaba87 (#29679) üzenetére


ShadowK
tag

Az utolsó kép maga a gép volt :) De újból linkelem mert az az adatlap hibás ott, azt irja van benne képstabilizátor, pedig ez nem látott soha olyat :D

Kodak Z650. 2006-ban vettem, 35K magyar forintért :D Klikk a képre:

Itt elvileg jó az adatlap, viszont a valóságban az az igazság, hogy ezeket a paramétereket csak autó módban tudja, manual módban már max 400iso, 1/1000 shutter.
Autó módot meg csak akkor használok ha elő kell kapni a gépet és nincs idő másra :)

(#29681) hdcsaba87 válasza ShadowK (#29680) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Most tervezek gépet venni, ezért kérdeztem a típusát. :)

(#29682) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#29683) Petzi válasza Chapel (#29676) üzenetére


Petzi
tag

A gyíkos nagyon jól sikerült, meg az első pókos is, a második nekem nem jön be.
:C

(#29684) Petzi válasza sztyui2 (#29682) üzenetére


Petzi
tag

A hátteret jól eltaláltad, de a fekete pulcsi részletei nem látszódnak, talán egy másik felsővel is meg kéne próbálni.

Király napszemüveg :C

(#29685) Dale válasza sztyui2 (#29682) üzenetére


Dale
aktív tag

Ah, megelőztek, de azért nyomok rá egy Máykölt: Tetszik a kompozíció, bár kicsit talán többet vágtam volna jobbról, balról, esetleg felülről. A színek élénkek de világosítottam volna rajta egy kicsit. Az arcába belelóg pár tincs, hajtsd félre és fotózd újra. De látok benne valamit! :D

https://enginedesigns.net

(#29686) máyköl válasza Dale (#29685) üzenetére


máyköl
veterán

Sose mondom ezt! :N :DDD

(#29687) BLiNk3r válasza Chapel (#29676) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

A gyíkpofa valóban nagyon jól sikerült, grat! Főleg, hogy egy 60-assal így le tudtad lőni ;)

Dale: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29688) sztyui2 válasza Dale (#29685) üzenetére


sztyui2
őstag

Na akkor szépen sorban...
A pulcsi részletei az én moncsimon tökéletesen látszódnak.Innentől ezt nem gondolom hibának. Biztos hogy nálatok minden rendben van például ezzel?
Minek vágnád körbe az egészet? Akkor nem lenne már szinte háttér. Ha ezen vágnék, akkor az már nagyon szűk lenne... :U
Van rajta világosítva éppen elegendő mennyiségben, de ezt elfogadom, lehet a te ízlésednek nem megfelelő. Viszont ha a nem fekete, a te monitorodon fekete(lsd pulcsi), akkor lehet hogy ezt se jól látod, és sötétebbre van állítva a monitorod.Arcába pedig konkrétan nem lóg bele tincs, sőt egy hajszál se...
Ha a szemüveg alá behajtott tincsre gondolsz, akkor meg nem gondolhatod komolyan, hogy az véletlen...

(#29689) Dale válasza sztyui2 (#29688) üzenetére


Dale
aktív tag

Ezt kicsit elhamarkodtad, lásd utóbbi hozzászólások. :) Csak vicceltem. A képed úgy jó ahogy van, tetszik, a szemüveg meg nagyon menő, valamiért a Légy című film teleport kamráira asszociálok tőle.

https://enginedesigns.net

(#29690) máyköl válasza Dale (#29689) üzenetére


máyköl
veterán

Jól van, most már értem. :D

(#29691) ShadowK válasza hdcsaba87 (#29681) üzenetére


ShadowK
tag

Ilyet már nem lehet beszerezni, de nem is ajánlanám :D
A kép minősége szerintem ma is partiba van egy mai jó bridge-el, anno azért ezt válaszottam, mert messze a leg kevesebb noise-t produkálta. A nagy hibája az, hogy alig van beállítási lehetőség rajta, nagyon limitált a dolog :D
Egy újabb Fuji / Canon / Panasonic gépet ajánlanék, ezeket veszik is mostanában mint a cukrot. Volt alkalmam fogni mindegyikből, nekem legjobban a Fuji jön be, a gép összeszerelése, kidolgozása az összes bridge közül a leg közelebb van egy DSLRhez, ilyen szempontból mindig is igényesek voltak. Azokon a modelleken a noise is sokkal alacsonyabb volt a többinél, amiket láttam/fogtam.

[ Szerkesztve ]

(#29692) pdave


pdave
aktív tag

Chapel: én tudom értékelni a gyíkos képedet, vadásztam már én is rájuk, nem egy könnyű eset, ráadásul ez egy szép színes fajta, vadon még nem láttam ilyet. A pókos képek nem rosszak, de nem annyira kiemelkedőek.

sztyui:bár portréfotózásban nem igazán vagyok otthon, de tetszik, az különösen, hogy a szemüvegen keresztül pont látni a szemét, nem takarják el a rácsok. A címe egyébként filmből, vagy zenéből? Ja pulcsi részletei látszanak nálam is

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#29693) sztyui2 válasza pdave (#29692) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszönöm!
A cím zenéből van.Ezt a fajta szemüveget Kanye West terjesztette el pár éve, és tőle a Gold digger pont illik az arany színű háttérhez és szemüveghez ;)

[ Szerkesztve ]

(#29694) Marky21 válasza sztyui2 (#29682) üzenetére


Marky21
aktív tag

Tök jho lett,jho a háttér szín választás ,engem az zavar hogy fölfelé nézz,inkább nézne előre ,lefelé egy kicsit feléd ,

(#29695) Marky21 válasza Chapel (#29676) üzenetére


Marky21
aktív tag

a gyíakos a legjobb,milyen obival van készítve?

(#29696) máyköl válasza Marky21 (#29694) üzenetére


máyköl
veterán

Direkt csinálta sztyui így, nem feltétlenül kell a kamerába néznie az alanynak egy portréban, hidd el, jobb ez így.

'jhó' :Y

(#29697) forceberg


forceberg
veterán


[link - Sasszem]
Vélemények?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29698) skippper válasza forceberg (#29697) üzenetére


skippper
senior tag

Milyen egy elbaszott állat ez a csiga... de komolyan :D

picit távolabbról, picit nagyobb éles térrel nekem jobban bejönne :) mindenesetre ötletes :C

(#29699) nesa válasza forceberg (#29697) üzenetére


nesa
veterán

Svenkelni nem probaltad :U :D

(#29700) sztyui2


sztyui2
őstag

Kis bokeh próbálgatás a 85-össel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.