Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14201) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Tegnap a skoda márkaboltban nézelődtem kicsit:)

[ Szerkesztve ]

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14202) runner 125 válasza Bubanc (#14201) üzenetére


runner 125
nagyúr

..az 5. csavar más... :DDD
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14203) Motion_Blur válasza Bubanc (#14199) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi :R (mindenkinek)!
Canon 450D 18-55mm-es IS-es kitobi. P módban auto ISO, éjszaka és beltérben auto WB, napközben felhős WB. Sajnos a RAW formátumot fel kellett adnom, mert 4GB-os kártya volt 4 napra. Fénymérést kiértékelő és spot között váltogattam folyamatosan. Sajnos az utolsó 2 napban végig szakad az eső így Burgenlandban és Fertődön nem tudtam jó kültéri képeket lőni :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14204) Bubanc válasza runner 125 (#14202) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Jé tényleg:) egy kis védelem A képről mi a meglátásod? A szélső csavart egyébként szándékosan vágtam félbe, mert nem akartam csavarkiállítást:)

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14205) johnjohn válasza runner 125 (#14202) üzenetére


johnjohn
addikt

Küldtem PÜ-t.

(#14206) Fejo válasza Bubanc (#14204) üzenetére


Fejo
őstag

Kár érte! Kellene rá mind az 5 csavar és a közöttük futó körív, amiket egy egységként kezelve a jobb felső harmadolóvonalak találkozására komponálva izgalmas, harmonikus képet kaptál volna.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#14207) runner 125 válasza Bubanc (#14204) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amúgy kellemes kép.
Szvsz jól tetted h levágtad a csavarokat.(csavarlyukakat)
..ha igazi újságba illő fotót szerettél vna létrehozni,kicsit megtörölhetted vna a felnit. :D
Üdv.M
;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14208) Az-X


Az-X
őstag

Még1 kép a nyárból :) Szerk: Vicces ez a méretezés :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#14209) runner 125 válasza Az-X (#14208) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fu,ez egy szűkebb vágással ütős lenne. :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14210) péter007 válasza Terapeuta (#14200) üzenetére


péter007
senior tag

jah köszi, csak csajjal voltam fent, őt is érdekli a fotózás, de engem meg a csaj jobban érdekelt mint a helyes záridő :DDD
majd lehet hogy szoftveresen segítek rajta és töltök fel párat

amúgy látom nem csak engem zavar ebben az új képfeltöltési rendszerben hogy nagyok a képek, szerintem szólni kéne hogy fele ekkora is elég lenne, mert ha több képet töltesz fel akkor az már sok helyet vesz el....ez csak egy ötlet

[ Szerkesztve ]

(#14211) runner 125 válasza péter007 (#14210) üzenetére


runner 125
nagyúr

Támogatom.
Sztem is feleslegesn ekkorák.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14212) Terapeuta válasza péter007 (#14210) üzenetére


Terapeuta
őstag

:DDD

Így viszont akkor minden képed zsír!!! :)

Ezzel a képfeltöltéssel meg nem kell nagyon izgulni, ahogy eddig is, be lehet linkelni máshonnan is, bár tény, ez nagyon kényelmes...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14213) Bubanc válasza Fejo (#14206) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Köszi a véleményt, valóban lehet, hogy úgy kicsit harmónikusabb lenne.valahogy akkor úgy éreztem kicsit sok lenne, de most mégegyszer átgondolva, lehet, hogy jobb lenne úgy egy kicsit... bár egyenlőre próbálgatós, tanulós fázisban vagyok, lesz ez jobb is úgy érzem :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14214) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Takaríás közben találtam pár képet még egy ősrégi sorozatból,a kölcsön 400D-vel. :)
Ha nem bánjátok..;

..aztán igyekszem majd a D80-nal is.. :))
Köszönöm. :R
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14215) Az-X válasza runner 125 (#14209) üzenetére


Az-X
őstag

Lehet bár nekem pont a sikátor fíling tetszett meg ott (Horvátországban készült) :)
Amúgy vágatlan a kép, csak forgattam rajta 1,2°-ot, mert picit dőlt. Lehet majd bele is vágok egyszer ha lesz egy kis időm rá.

:)

(#14216) dabgergo válasza Motion_Blur (#14203) üzenetére


dabgergo
őstag

Nekem is tetszenek, főleg az éjszakaiak! Jók a színek és élesek.

(#14217) BEE válasza Az-X (#14215) üzenetére


BEE
addikt

Hagyd így nyugodtan, nem kell abból vágni !
Jó az a kép. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14218) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Egy új album. Szívesen vennék pár kommentet. :)
[link]

Tudom, az első kép már volt.

(#14219) Terapeuta válasza runner 125 (#14214) üzenetére


Terapeuta
őstag

Fincsi. Az első és harmadik különösen... :K

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14220) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#14221) BEE


BEE
addikt

Variációk egy témára.

[link] [link]

Szerintetek melyik a jobb ? Egyéb vélemények ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14222) Viszlát válasza BEE (#14221) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyértelműen a második. Egyrészt a felső micsodán van a fókusz, míg az első képen az alsón, ami szerintem nem túl szerencsés, másrészt az elsőn túl erős a zöld, elviszi a szemet a fő témáról. A második nekem tökéletes, grat! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14223) BEE válasza Viszlát (#14222) üzenetére


BEE
addikt

Köszi a véleményt ! :)
Nálam még nincs egyértelmű győztes.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14224) Terapeuta válasza sztyui2 (#14220) üzenetére


Terapeuta
őstag

Egy régies telefonpóznával nagyobbat ütne szvsz... :U

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14225) nervus.v válasza BEE (#14221) üzenetére


nervus.v
tag

Szerintem a második jobb. A fókusz is jobban van eltalálva és a háttér is jobban illik. Szerintem.

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#14226) Cassidey válasza sztyui2 (#14220) üzenetére


Cassidey
senior tag

jo ez a texture

BEE: inkabb a masodik

(#14227) j.bravo


j.bravo
addikt

Terapeuta: tetszenek ezek, jól használod a PS-t, olyan értelemben ami tényleg kihoz még valamit a képből, és nem viszed túlzásba. Nekem bejön.

Bubanc: tényleg kár az ötödik csavarért - nem tehetsz róla - ahogy Fejo is írja, ezek az ívek nagyon jó témát adnak. A meglátás kitűnő!

Motion_Blur: tök jók ezek, a turistaképeken simán túlmutatnak szerintem. Szerintem legalábbis jól néznek ki. Jó, nem világmegváltó vagy nagyon látványos, de sokkal jobb mint amit 10 emberből 9 csinál kiránduláskor.

BEE: szépek a színek! Az elsőből vághatnál még ;)
A bogáncsból a második, a DOF és a színvilág is jobb.

Ramius: hát, a kihalt hangulat az átjön :) Talán emiatt nem is olyan nagy gáz a kábel. De ez persze vita tárgya.

Az-X: vágj belőle és maga a tökély!

runner 125: ezek se rosszak de amiket múltkor tettél fel az ifjú hölgyről, erősebbek voltak :) Illetve, nekem a második tetszik nagyon.

sztyui2: jó a textúra, dobott a képen! Terapeutának mondjuk igaza van (már megint, utálom is érte :D) a telefonpóznás felvetéssel :)

Whatever.

(#14228) j.bravo


j.bravo
addikt

szerk.: véletlen dupla hsz lett.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#14229) nervus.v válasza sztyui2 (#14220) üzenetére


nervus.v
tag

Szerintem eszméletlenül jó. De valóban jó lenne egy régies oszloppal.
Hogy készült ez?:)

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#14230) rumos14 válasza sztyui2 (#14220) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztyu, nekem tetszenek a képeid, ez is, egy lemezborítónak simán elmenne.

(#14231) Bubanc válasza sztyui2 (#14220) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Nagyon tetszik (talán lámpa nélkül még jobb lenne, egyet értek a telefon póznás ötlettel), az előző tájképes képed is nagyon ütős az effektekkel beavatsz a titokba? Nem vagyok egy PS guru egyenlőre :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14232) Bubanc válasza Motion_Blur (#14203) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Megnéztem az adatait a képeidnek:) hát nem semmi kezed van barátom 1/4 et kitartani ilyen stabilan... ennyit még a kép stabi sem tud segíteni, nekem a boltban mikor próbálgattam még 1/10 is bemozdult, bár nem nagyon készültem rá a biztos fogásra, csak lődöztem :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14233) flegos


flegos
senior tag

Sziasztok!
1-2 kísérlet:
Borlak
Csendes éj
Utóbbi kissé zajos :F , de nem tudtam sajnos a 400D-böl jobbat kihozni.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#14234) Papichulo


Papichulo
tag

Ez az egyik új képem :) Nagyobban:[link]

További képeim Flickeren: [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#14235) Papichulo válasza flegos (#14233) üzenetére


Papichulo
tag

Nagyon tetszenek,mindkettő jól megkomponált,hangulatos fotó :)

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#14236) Bubanc válasza flegos (#14233) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Klassz képek!! Meghagytad az Exif infókat? Ha nem majd leht kéredzek. :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14237) Bubanc válasza flegos (#14233) üzenetére


Bubanc
aktív tag

akkor kérdeznék:)
A csendes éljt milyen obival csináltad és mekkora zoomal? (hány mm-en) Mekkora rekesz és záridő? Köszi a segítséget :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14238) flegos


flegos
senior tag

Papichulo, Bubanc: köszi :R , igen megvannak az exif adatok, mindig RAW-ban fotózok, úgy hogy kérdezz nyugodtan.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#14239) Bubanc válasza flegos (#14238) üzenetére


Bubanc
aktív tag

ELőző hozzászólásomban megtettem :B

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14240) flegos válasza Bubanc (#14237) üzenetére


flegos
senior tag

egy sigma 70-300 al készült, külön-külön! A gépem nem tudja a 2 expot egy kockára játékot:(
Ezért csináltam egyet a házra 86mm-en /400ISO/15sec/F11 és a holdra 300mm-en/ISO 100/13sec/f11 és PS-ben összedobtam. Ez a jelenség vagy kompozició valóban megtörtént csak nem lehet 1 expoval mecsinálni, igy sem sikerült valami jól, még gyakorolni kell. :DD

[ Szerkesztve ]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#14241) runner 125 válasza Terapeuta (#14219) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi Terapeuta, j.bravo :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14242) sztyui2 válasza Bubanc (#14231) üzenetére


sztyui2
őstag

Megnyitod az alapképet photoshopban. Ízlés szerint beállítod a brightness/contrastot(ezt nem muszáj megcsinálni, deén mindig szoktam rajta állítani, mert mindig csak PS után érem el, amit akarok. Ez van, ha az ember egy H50-el dolgozik:D)
Na akkor meg van nyitva az alapkép, aminek a neve a layerek között background.
Rákeresel neten arra, hogy old paper, vagy old paper textures vagy ilyesmi, és találsz ilyen textúrákat. Lemented, és azt is megnyitod PS-ben.
Ezután nyomsz a textúrára egy Ctrl+A(select/all)-t, ezután egy ctrl+c -t, ezután átmész a fotódhoz, és Ctrl+v.Így egy őj rétegre ráteszi a textúrát. Most csak a textúra van a képen. Ha nem jó a textúra mérete vagy valami, akkor ctrl+T(edit/free transform)-al tudod igazítani.
Miután teljesen lefedte a képet a textúra, a layereknél a textúra layere legyen kijelölve, ezután a layer mode-ot állítsd opacity-re, vagy multiply-re. Ez a kettő lényegében ugyanaz, de minden képen máshogy viselkednek, és máshogy néznek ki. Válaszd ki, hogy a te adott képeden melyik néz ki jobban, és gyakorlatilag kész is vagyunk.
Ezután nyomhatsz még a textura layerére egy duplicate layert(ctrl+j), amivel megduplázod, ezáltal még sötétebb, még erőteljesebb lesz a textúra. Ha túl erősnek érzed, akkor vegyél lejjebb a felső réteg opacity-jéből.
Vagy ízlés szerint tovább variálhatod, hogy mondjuk az egyik layer overlay-ben van, a másik meg multiply-ben. Ez már a kép színeitől is függ, meg még sokmindentől. Ahogy jól néz ki, úgy hagyd és kész.
Vagy olyat is csinálhatsz, hogy megnyitod a texture-t, nyomsz rá valamit, és utána megduplázod a texture layert, a "valami" fölé teszed, és overlay-be állítod.
Ezek a képeim így készültek:
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7
kép8

Jah, a telefonpóznáról annyit, hogy manapság már szinte sehol sem lehet találni, ezért az szívás...

[ Szerkesztve ]

(#14243) sztyui2


sztyui2
őstag

Itt egy kép a Sennheiser HD485-ösömről :D
A színek, egy asztali lámpa, egy A3-as, derítőnek használt lap, 1/40-es záridő, és egy makróállvány eredménye.Jah, plusz egy kis PS, de tényleg nem sok :DDD
Próbáltam, hogy minél élesebb legyen az egész Sennheiser logó, de sajnos F7,1 csak erre futotta. F8,0-val is próbáltam, de nem lett sokkal jobb az eredmény, és ugyanezekhez a színekhez, akkor át kellett váltani 1/30-ra. Azonban igaz, hogy a makróállvány és az önkioldó miatt nem mozdult be a gép, de még a lencse előtt, kézzel kellett tartani a fejhallgatót, ezért az már 1/30-nál bemozdult. A fénnyel nem tudtam úgy játszani, hogy F8,0 és 1/40 mellett megállják a helyüket a színek, ezért az szinte fix volt. Ezért visszaváltottam 1/40-re, és végül F7,1-es rekesz lett a vége, ami miatt a sennheiser logó jobb felső sarka már nem éles sajnos.
Véleményeket kérnék!

(#14244) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Néhány templomi kép, az 50es obival, fekete-fehérben.
Véleményezzétek! :R
Az orgonista
Imakönyv I.
Duhaj puttó
Imakönyv II.
Angyal
Imaköny III.
Megsebzett mintázat
Imakönyv IV.
Áhítat

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#14245) Terapeuta válasza adnoctum18 (#14244) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ezek szvsz nagyon jó képek! Az Imakönyv 2-3 mondjuk nem annyira fogott meg, de a többit kifejezetten jó helyről, jól lőtted meg!!!
:C

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14246) adnoctum18 válasza Terapeuta (#14245) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszönöm szépen,igyekszem :B :R

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#14247) runner 125 válasza adnoctum18 (#14244) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valóban jó fotók,különösen a Puttó tetszik. :K
Gratu. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14248) Oliverda


Oliverda
félisten

2 új macskánk lett. Ő az egyik: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14249) runner 125 válasza Oliverda (#14248) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fu,tök jó kép!
Tetszik. :) Gratula.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14250) Oliverda válasza runner 125 (#14249) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszönöm!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.