Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) werttzui válasza j.bravo (#14096) üzenetére


werttzui
őstag

Áááááá amolyan fotómaraton szerűség??
Amúgy ötletes a képed ha legközelebb megpróbálod akkor picit arányosabban nagyobb levél kisebb bélyeg jobban mutatna talán :F

PENTAX

(#14102) Brian_RL válasza j.bravo (#14096) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Nekem az első tetszik, szerintem jól megvalósítottad a feladatot :)
És énis támogatom az új topicot! :K

(#14103) sztyui2 válasza werttzui (#14101) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem! Contest szerűség! Akinek épp nincs témája vagy ötlete/kihíásra, megmérettetésre vágyók, az felnéz a topicba, megnézi a témát, és elkészíti abban a témakörben a képet.
Egy másik fórumon, van egy Photoshop munkák nevezetű topic, ott szoktak lenni ilyen contestek, és elképesztő, hogy mennyire különböző a gondolkodásmódja mindenkinek, és mennyi módon tudják végrehajtani a feladatot.
Nagyon jók szerintem az ilyenek.
Ezen az oldalon vannak Photoshop contestek, hogy értsd mire gondolok.Egyébként a PS contesteknél, általában vagy egy téma(!) van megadva, de általában inkább egy alap kép van megadva, és abból kell valamit kihozni PS-el.
Ebben, a most készülő topicban nem a PS-en lenne sztem a hangsúly, mert azért csak kevesebb ember van itt, aki normálisan ért a PS-hez, és akkor halott lenne a topic, szóval itt témát kellene adni, és fotókat feltenni a(z éppen most készülő) topicba.
Persze a legjobb, ha valami jó kis kétértelmű téma van, és Photoshoppal lehet játszani a realitással, az abszurd dolgokkal, stb. A különbség a PS-es topicokkal szemben az, hogy ebben a topicban az alapképet is nekünk kell majd fotózni.

Kicsit hosszú lett, de remélem érthető volt amit írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14104) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

4 nap alatt 300+ komment azért elárul valamit. Gratulálok! Szép kép! :C

j.bravo: Szavaztam, nekem is az első tetszik legjobban. A harmadik változat lenne a második helyezett.

Új topikot a népnek! Reméljük nem süllyed el és kreatív képek születnek majd.

Harrrr!!!!

(#14105) adik válasza j.bravo (#14096) üzenetére


adik
őstag

+1 szavazat a 3.nak
+1 szavazat a kezdeményezésnek. Sztm nyiss neki egy totyikot a könyebb átláthatóság kedvéért

Kettő, csipkebokor vessző!

(#14106) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok...
panoráma képet csak speciális digit géppel lehet csinálni?
mert amit vettem canon PowerShoot A470-est,félek ezt a funkciót nem tuddja! :DDD
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14107) Ndruu válasza - = Zk = - (#14106) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szinte bármelyik géppel lehet panorámaképet készíteni. Állványról vagy kézből lőve olyan képeket kell lőni, amik fedik egymást. Ezek után számítógépre felmásolni a készített képeket, Photoshoppal vagy panorámakép készítő progival összeilleszteni a képeket és kész.
Azonnali fotós kérdések topikban elfért volna a kérdés. ;)

Leírás

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#14108) - = Zk = - válasza Ndruu (#14107) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hopp!bocsánat:R
köszönöm....de annyira nem ..csak érdeklődtem:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14109) Terapeuta


Terapeuta
őstag

[link]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14110) Viszlát válasza Terapeuta (#14109) üzenetére


Viszlát
addikt

Dekomoly, mint egy festmény, nagyon tuti! :K

Én meg visszamentem ma és volt egy kis köd is, hangulatosabb lett:

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14111) Cassidey válasza Viszlát (#14110) üzenetére


Cassidey
senior tag

k.urvajo. :)

(#14112) Tüzi válasza Chapel (#14093) üzenetére

Akkor még idénre tervezd, mert jövőre eltörlik :D
Ami így belegondolva már nem is vicces, mert csökken a fizum 10-12kval egy hónapban. Hűdejajdejó... Asszem letehetek 400asról, hacsak nem kaszálok tőzsdén egy nagyot.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14113) j.bravo válasza Terapeuta (#14109) üzenetére


j.bravo
addikt

Hűűű. Festmény-hatású akart lenni? Mert olyan lett, és jól néz ki!

A fotomaratonszerűségről: oké, nyitunk új topikot... :R csak egy-két dolgot meg kéne beszélni - pl. hogy akarjuk-e elrontani a dolgot versennyel ill. szavazással, hogyan intézzük a heti/kétheti téma kiválasztását, stb.
Mindenesetre akkor hamarosan nyitok egyet, és ezt elkezdhetjük megbeszélni.

A PS-es felvetéssel kapcsolatban az álláspontom az, hogy ne zárjuk ki, illetve ne kössük meg hogy a képeken törekedjünk az utómunka minimalizására - szerintem abszolút belefér, ha valakinek a látásmódja olyan. De azt végképp nem szeretném, hogy PS-verseny legyen belőle. A cél -részemről - nem elsősorban PS-tanulás lenne, hanem fotózni, látni tanulás, kreativitás fejlesztése - amiben persze benne foglaltatik az utómunka is, de ez (ha lehet) ne kerüljön indokolatlan túlsúlyba a többi teendővel szemben.

Viszlát: Ténxleg nagyon jó lett! A köd jót tett neki, határozottan. És nagyon jó a dupla ív :)
Kíváncsi vagyok a véleményedre a PÜ-ben (is) felvetett kérdésekre!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#14114) Cassidey válasza j.bravo (#14113) üzenetére


Cassidey
senior tag

szerintem a szavazas a legegyszerubb modja annak, h eldoljon, ki talalja ki a kovetkezo heti temat.. bar en azt hiszem egy darabig nem fogok meg reszt venni.:(

(#14115) j.bravo válasza Cassidey (#14114) üzenetére


j.bravo
addikt

A flikkeren két csoportot és két példát láttam: az egyiknél külön topikban szavaznak a következő heti témáról; a másikban pedig az adott heti nyertes választja ki a köv. heti témát (bármit). Mondjuk ott mindkét esetben van szavazós versengősdi, ami nem tudom hogy itt mennyire lenne jó ötlet. Ezekhez mindenképpen szigorú moderáció, admin-munka kell, amit nem tudom ki vállalna be; ugyanakkor lehet hogy többen elkedvetlenednének (bár elvileg ezt akár attól is lehet hogy a jelen topikban kevés kommentet, vagy kevés méltató kommentet kap valaki képe...

flikkeren is észrevehető hogy nem feltétlen a legjobb képeket nézik illetve dicsérik a legtöbben, hanem akinek sok kontaktja van (nem árt ha azok is olyanok akiknek sok van), és/vagy jó tag-eket használ, és/vagy jó pool-okba vagy group-okba teszi fel... Ez persze nem baj, cseppet sem rosszabb mint a fotózzponthu rendszere, sőt.).

Na de nyitok egy topikot. A továbbiakat ott :)

Whatever.

(#14116) Viszlát válasza j.bravo (#14113) üzenetére


Viszlát
addikt

Reggel válaszolok, ígérem, csak most képezek és ilyenkor nem lehet hozzámszólni. :D

Amúgy köszönöm szépen, és Neked is Cassidey! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14117) Chapel válasza Viszlát (#14110) üzenetére


Chapel
addikt

Azta mindeségét,ez ám a jóféle kép :DD :C :C

Tüzi:félek,már idén is a jövőévi törlés lesz :W ...de ne legyen igazam ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14118) Bandesz99


Bandesz99
tag

reg jartam mar erre! sajna nincs idom a kepeiteket nezegetni, mert ismet dolgozom ezerrel.
Habar fotozni volt idom miami-ban az elozo heten. ime a ket legjobb termes.

[link]

[link]
Engem meg utolag is lenyugoznek a kepek. remelem neketek is tetszenek. jah es eredeti kepek, kis korrekcoval, szinek eredetiek.
udv Bandi

So live that your memories will be part of your happines!

(#14119) sztyui2 válasza j.bravo (#14115) üzenetére


sztyui2
őstag

Szerintem nem kell versenyezni, meg szavazgatni. Csak dobáljuk be a képeket az adott témában, és azt kommenteljük. Ha valakinek nem tetszik a kép, vagy úgy érzi, hogy nem érdemes arra, hogy kommentálja, akkor nem kommentálja. De szerintem is a versengés elrontaná a dolgot.
Az ötletadásról pedig annyit, hogy mindig rak be valaki egy témát és kész. Nem kell kiválasztani, hogy ki legyen az! Akinek jó ötlete van, az egy commentben bemondja a következő témát!Ha nem nyom senki témát, akkor az előtte lévő téma addig van érvényben, amíg valaki nem javasol egy újat.
A témák lezárása innentől egyértelműen akkor van, amikor bejelentik a következő témát.
A következő témának a bejelentését pedig minden felhasználó (aki témát akar javasolni) el tudja dönteni, hogy mikor jött el az ideje.
Értelemszerűen nem két napra egy témaadás után. Viszont ha látjuk, hogy már rég nem érkezett kép, akkor észrevesszük, hogy na, itt új téma kell. Néha, ha valaki szükségét érzi annak, akkor egy kommentben szól, hogy, "Na, akinek van valami ötlete, az most nyomja be!".
Ha rossz téma(ami látszódni fog, mondjuk ha most benyomna valaki egy "család a strandon" című témát, nem sok kép lenne) van, és egyértelműen nem jön rá kép, akkor természetesen akár két nap után le lehet váltani a témát.
Ha ugyanazon a napon, vagy esetleg ugyanabban az öt percben két felhasználó különböző témát rak be, akkor mindenki eldöntheti, hogy mire alkot. Vagy akkor a másik lesz a következő téma.

Ki fog ez alakulni, de nem kell versenyeztetni az embereket szerintem.És annak is lehet jó témaötlete, aki nem tudna soha nyerni, vagy elérni bármit is a versenyeken. Ezért se verseny nem kell, se pedig konkrét témaválasztót nem kell kijelölni.

(#14120) Chapel válasza sztyui2 (#14119) üzenetére


Chapel
addikt

Teljesen egyetértek :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14121) j.bravo válasza sztyui2 (#14119) üzenetére


j.bravo
addikt

Beírnád ezt az új topikba is? Ha lehet, akkor az egyszerű összesíthetőség kedvéért a nyitó hsz-ben leírt módon is nyilváníts véleményt!

Kedves PH!otósok, kérlek nézzetek át a PH!otóstopik "Kreatívkodjunk!" és "Variációk egy témára" jeligere topikba, és nyilvánítsatok véleményt!

Persze ha nem érdekel a kezdeményezés, akkor nem kell :)

Whatever.

(#14122) Chapel válasza Bandesz99 (#14118) üzenetére


Chapel
addikt

Az első tetszik! :K

Amúgy meg Miami :Y

Elférek kishelyen,ha legközelebb van hely a csomagok között :DDD

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14123) werttzui válasza Terapeuta (#14109) üzenetére


werttzui
őstag

Bazz te most fotózol vagy festesz? de festménynek k.jó :C

PENTAX

(#14124) werttzui válasza Viszlát (#14110) üzenetére


werttzui
őstag

Ez már igazi design ,elmehetnél valamelyik céghez reklámfotósnak :)

PENTAX

(#14125) werttzui válasza Bandesz99 (#14118) üzenetére


werttzui
őstag

Igaz tényleg rég jártál itt de ha ilyen képeket hozol akkor járhatnál sűrűbben is grat :C

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#14126) Viszlát válasza werttzui (#14124) üzenetére


Viszlát
addikt

Ilyesmire gondoltál? Katt! :DDD

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14127) Szten Márs válasza Viszlát (#14126) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Telitalálat :R Ez a kép magában is zseniális, ezzel együtt meg kiütéssel nyert :C

(#14128) werttzui válasza Viszlát (#14126) üzenetére


werttzui
őstag

váááááááááá :C :C ja például :D
Kitüntetést fogsz kapni tőlük küld nekik el mail-ba meg legalább egy hordó benzint :DD

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#14129) Viszlát válasza werttzui (#14128) üzenetére


Viszlát
addikt

Well, én küldöm a fotót, ők küldjék a hordó benzint. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14130) Jinxx válasza Viszlát (#14126) üzenetére


Jinxx
senior tag

Rég kommenteltem, mostanság nem is fotózom, de ez odab@sz! Grat. :)

(#14131) johnjohn


johnjohn
addikt

Egy kis ősz.
Egy kis ősz.

[ Szerkesztve ]

(#14132) Terapeuta válasza Terapeuta (#14109) üzenetére


Terapeuta
őstag

Köszönöm!

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14133) Terapeuta válasza Bandesz99 (#14118) üzenetére


Terapeuta
őstag

Főleg az első tetszik! :R

Viszlát: :R

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14134) hemaka válasza Viszlát (#14126) üzenetére


hemaka
nagyúr

haha, kemény :D

(#14135) Xantomas


Xantomas
őstag

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#14136) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14137) ksanyo


ksanyo
tag

(#14138) Xantomas válasza Terapeuta (#14136) üzenetére


Xantomas
őstag

Ennek már egy fokkal brutálisabbak a színei. :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#14140) Chapel


Chapel
addikt

Ma esti termésből:

Horror est

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14141) Chapel


Chapel
addikt

Szintén este kézből:

Bemozdul

Bemozdul 2

Bemozdul 3

Bemozdul 4

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14142) BLOODSHOT válasza dabgergo (#14100) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszi :)

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#14143) Viszlát


Viszlát
addikt

Jinxx, Terapeuta, Hemaka: köszi. :)

#14135 Xantomas: az első két kép jól sikerült, főleg a második, az első nekem kissé túlzsúfolt.

#14136 Terapeuta: ezen igen érdekes színvilág alakult ki, az előző kísérleted szerintem jobban sikerült. :B

#14137,14139 ksanyo: a témát nem minősíteném, viszont nem túl szerencsés, hogy ekkora méretben töltöd fel a képeidet, 1200 pixelnél nem nagyon érdemes nagyobbra hagyni a hosszabb szélét a képnek. No meg az sem túl jó, hogy másfél-két megás képeket kell letöltenünk...

#14140 Chapel: nem lenne rossz ez a kép, de kicsit túlzásba vitted színezést (nem tudok a konkrét szakkifejezést, túlságosan erősen pirosas minden, miközben a lámpa fénye nem az).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14144) Bubanc


Bubanc
aktív tag

[link]

[link]

[link]

[link]

Tegnap este kimentem próbálgatni az új gépet, ime néhány kép, majd véleményezzétek :R
Köszi előre is!

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14145) johnjohn válasza Bubanc (#14144) üzenetére


johnjohn
addikt

Az utolsó tetszik igazán. :K

(#14146) Bubanc válasza johnjohn (#14145) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Ma még vissza akarok menni és megbolondítani egy kicsit a hév fényeivel,remélem sikerül amit akarok mert akkor nagyon tuti kis kép lesz:) még több színnel, fénnyel és árnyékkal csak sikerüljön :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14147) Bubanc


Bubanc
aktív tag

[link]

A nyár utolsó pillanatai:) Arillas beach

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14148) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

(#14109) Terapeuta: Ha szabad megkérdeznem, hogy készült a kép? Mármint miket kellett PS-ben állítgatni hogy ilyen legyen? Vagy az 5D-ben van valami ilyen funkció? Privátban is jöhet...

(#14110) Viszlát: Jót tett a képnek a köd. :C

(#14118) Bandesz99: :Y Miami... Nem lehet egy rossz hely.

(#14131) johnjohn: Nagyobb méretben gyönyörű háttérkép lehetne belőle. Szép kép.

(#14135) Xantomas: Hol vannak ezek a vasbakancsok?

(#14141) Chapel: Furi... Olyan mint valami tűzijáték... A bemozdul2 tetszik.

(#14144) Bubanc: Az autópályás, hosszú záridős tetszik.

Harrrr!!!!

(#14149) ksanyo válasza Viszlát (#14143) üzenetére


ksanyo
tag

Miért nem jó a téma? Vagy csak nem szereted a macskákat?
A méret az jogos, tényleg nagy lett.

(#14150) johnjohn


johnjohn
addikt

Terapeuta #14136: Gyönyörű a kép, ez Hobbitfalva ?

Ndruu : Köszi a véleményt !

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.