Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) *Ropi* válasza Bubanc (#14450) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az utolsó két képet volt értelme elkészíteni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14452) Bubanc válasza *Ropi* (#14451) üzenetére


Bubanc
aktív tag

igen valamelyiket én is esélyesnek látom:) köszi, egyébként vélemény, meglátás, módosítás? :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14453) Bubanc válasza *Ropi* (#14451) üzenetére


Bubanc
aktív tag

[link]

Van még egy, de ezt már Viszlát lelőtte ha jól emlékszem, de szerintem igen :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14454) Fejo válasza Viszlát (#14403) üzenetére


Fejo
őstag

RAW-ból azért nagyobb lenne a mozgástér.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#14455) olli


olli
tag

Beállítottam a monitoromat, nálam most ilyenek a természetes színek.

[ Szerkesztve ]

By cool !

(#14456) Viszlát válasza Fejo (#14454) üzenetére


Viszlát
addikt

:R

Mivel csináltad? És hogyan?:)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14457) olli


olli
tag

Tetszik a viszonylag nagy feltölthető képméret, észre sem vettem korábban a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

By cool !

(#14458) olli


olli
tag

Tájellentét.

By cool !

(#14459) olli válasza olli (#14457) üzenetére


olli
tag

A kép sikeresen lemaradt.

By cool !

(#14460) *Ropi* válasza Bubanc (#14452) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az utolsó kettő letisztultabb, mint a többi. Figyelj arra, hogy ne legyenek agyonzsúfolva a képeid mindenféle dolgokkal, tereptárgyakkal. Kiszekuszák és zavarosak lesznek tőle. Ismét az aranyszabály: "a kevesebb néha több". ;) Próbáld a néző szemét valahogy a témára vezetni. Az első lépés, hogy megtanulsz komponálni, utánna jöhet a többi. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14461) *Ropi* válasza Fejo (#14454) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratula, jó lett! :R

Lassan "remixversenyt" hirdethetünk: valaki feldob egy képet, aztán aki akar, csinál belőle egy saját változatot. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14462) Viszlát válasza Fejo (#14454) üzenetére


Viszlát
addikt

Felpiszkáltál teljesen ezzel a képpel, másfél órája tologatom a csúszkákat Photomatixban mint az őrült. :D

Egyelőre ennyire futotta, de majd még dolgozom rajta, viszont mostanra jojóznak a szemeim...

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14463) Fejo válasza Viszlát (#14456) üzenetére


Fejo
őstag

Photomatix Pro-val. ;)

Lenne egy észrevételem is, a HDR-hez való alapképeket illik állványról készíteni a tökéletes képminőséghez. :K

Ropi: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#14464) Viszlát válasza Fejo (#14463) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, már Hemaka is szóvá tette. Köszönöm, hogy foglalkoztál vele, inspiráló volt. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14465) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyébként én a szineket úgy lőttem be, hogy van itt a PH-n noti teszt is, és ott ugye a színprofilt le lehet menteni, ők is valamilyen kalibrálós műszerrel állítják be. Kerestem egy MSI 15.4"-es notit és annak a színprofilját betöltöttem.
Amit linkelt Ropi tesztábrát, annak most az én kijelzőm megfelel, tehát mondhatni: jó.
Ha nem notit használsz akkor sem kell megijedni, mivel monitorokat is tesztelnek, tessék kicsit utána nézni,megéri.
Persze tudom, hogy ez nem olyan, mintha a kütyüvel lőtték volna be a színhelyességet, de félmegoldásnak egész jó :)

[ Szerkesztve ]

(#14466) Bubanc válasza *Ropi* (#14460) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Köszi, a segítséget :R még igencsak tanuló fázisban vagyok (két hete kezdtem foglalkozni úgy igazából a fotózással), uh elkél a jótanács :B

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14467) Zebu


Zebu
addikt

Áhhhh muszáj, hogy megmutassam a hétvégi egyik bulihelyszín WC ajtaját! Kész voltam tőle amikor megláttam és elmagyarázták, hogy ez itt az.... csjúúúúúúúúúúú......

Gyerünk, Break on trough..... break on trough!!! :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14468) johnjohn válasza Zebu (#14467) üzenetére


johnjohn
addikt

"Kazamata-zamata "--Europa Kiadó

(#14469) hemaka válasza Zebu (#14467) üzenetére


hemaka
nagyúr

igényes hely lehet :DDD

(#14470) Zebu válasza hemaka (#14469) üzenetére


Zebu
addikt

:) hát igen..... a dress code-dal nem volt probléma! :D

amúgy..... egy kifőzdének volt a hátsó része... ezen keresztül viszik a kaját befelé.... kemény....

(#14471) geeri


geeri
csendes tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni erről a két képről:


[link]


[link]

http://www.flickr.com/photos/geeri93/

(#14472) geeri


geeri
csendes tag

Hopsz, a 2.nál elcsesztem a linket :Y

[link]

http://www.flickr.com/photos/geeri93/

(#14473) Bubanc válasza Cassidey (#14366) üzenetére


Bubanc
aktív tag

kedves fórumtársunk észrevételének megfelelően csináltam egy kis korrekciót a kenyeres képemen, mit gondoltok ez így jobb, vagy a melegebb színatású az előnyösebb?

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14474) Zebu válasza Bubanc (#14473) üzenetére


Zebu
addikt

A színekkel szerintem nincs baj.... illetve a jelenlegi ilyen szempontból rendben van. Bár igaz a monitorom olyan-amilyen mint már tudjuk! :)

Nekem inkább az élességgel, a fókusszal van gondom. Igaz csak akkor látszik, ha teljes képernyőn nézem (nem 100%-on). Véleményem szerint túl kicsi lett am élység élesség... maga a szivecske (amit meg akarsz mutatni) már kissé életlen lett.

Most néztem, hogy f/2.8-cal lőtted, ez szerintem kevés ide..... legalább egy f/4, vagy inkább f/8 kellett volna.... szerintem, ezt így nem tudom pontosan.....

[ Szerkesztve ]

(#14475) Bubanc válasza Zebu (#14474) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Igen igazad van, csak mostanában gyakorolgatom a mélységélesség beállításokat meg ilyesmit, mondjuk ebben az esetben igazából azért sem vettem feljebb a rekeszt, mert nagyon tetszett, hogy az éles rész a szív közepe alja felé mutatva fut végig a kenyéren, de ez szubjektív persze :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14476) Zebu válasza Bubanc (#14475) üzenetére


Zebu
addikt

Mármint a rekeszt lejjebb, nem feljebb ;) Ok értem.... egy kicsit még ráhagyhattál volna! :)

(#14477) *Ropi* válasza hemaka (#14465) üzenetére


*Ropi*
félisten

Két, egymás után a szerelősorról lekerült monitornak sem ugyanolyan minden paramétere, nemhogy teljesen más időszakokban készülteknek, amikor közben mondjuk változtattak az elektronikán, más alkatrészek kerültek bele más kapcsolásban. Ez mind beleszámít a végeredménybe. Ehhez jön még hozzá a VGA (ugyanilyen feltételekkel), és a környezeti együtthatók. Még abban az esetben sem stimmelne a dolog, hogyha két teljesen egyforma hardveres és szoftveres kiépítettségű gépen hasonlítanád össze (persze egyforma monitorokkal), amik egymás mellett állnak az asztalon (tehát ugyanazok a környezeti hatások vonatkoznak mindkettőre és az azonos alkatrészek egymás utáni darabok voltak a futószalagon). Közelítő eredményt kaphatsz, de ez is attól függ, hogy az etalon monitor, aminek a profilját használod, mennyire különbözik a nagy átlagtól, ill. a tiédtől. :U Ha peched van, akkor nagyon. ;]

Hogy megfelel-e a megjelenített kép a tesztábrának, azt csak koloriméterrel tudod ellenőrizni, a visszamért tényleges értékek alapján.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14478) *Ropi* válasza Bubanc (#14466) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs mit, itt majd mind jól megaszondjuk neked a frankót. ;) ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14479) hemaka válasza olli (#14459) üzenetére


hemaka
nagyúr

Na most ha nálad ilyenek a természetes szinek, akkor kicsit még kalibrálásra szorul az a monitor:) De lehet, hogy a kép alapból kiégett. :F

[ Szerkesztve ]

(#14480) *Ropi* válasza hemaka (#14479) üzenetére


*Ropi*
félisten

Még egy kis adalék a kalibráláshoz: a megjelenítési folyamatban nagy szerepe van a megjelenítő alkalmazásnak, mégpedig abban, hogy támogatja-e a képekbe ágyazott színtér-profilok kezelését. Mert ha nem, akkor hiába kalibráltal, konvertáltál, stb., az Adobe RGB profilú képet az alapértelmezett sRGB-ben megjelenítve xar lesz a végeredmény (tipikusan "kimosott színek", gyenge kontraszt). A böngészők, mint az Internet Explorer, mind sRGB színtérben dolgoznak, mást nem ismernek fel, erőszakkal sem. Amit most kapásból tudok, hogy a 3-as Firefox (a stabil, nem a bétaverziós!) tud színkezelni, de alapból le van tiltva benne, meg kell hozzá egy plugin, ez fellelhető a neten. A Photoshop, a Lightroom és az egyéb nagyszínterű alkalmazások, amik tudják a CMS-t (színkezelést), természetesen helyesen jelenítik meg a színeket. Színhelyességre egy megoldás, ha sRGB munkafolyamatban dolgozol végig: sRGB profilt állítasz be a monitorodon (általában tudják hardveresen), és a gépből kiesett raw-ot sRGB profilban dolgozod fel a PS-ben, végül sRGB profilban exportálod a végeredményt. Mégegy tévedési lehetőség: ha a fényképezőgépen színprofilt állít be valaki, az csak a jpg-ekre vonatkozik, a raw-ra nem. A rawnak jóval nagyobb a színtere, mint az sRGB, vagy az Adobe RGB, ezért érdemes minél nagyobb színteret használni a feldolgozáshoz, hogy minél több adat megmaradjon. Pl. a 8 bit vs. 16 bit feldolgozási folyamatban 16 biten 64-szer annyi információ áll rendelkezésre, mint 8 biten. Ezért van, hogy a raw-ból megfelelően konvertált képeknek jóval nagyobb a dinamikája, több fényértéknyivel is. És azért az nagyon nem mindegy, hogy olyan dolgokat elő tudsz hozni a sötétből, amikről nem is sejtetted, hogy ott vannak, vagy megúszod egy fehér ruha totális beégését tűző napon, stb. Szóval vagy csak webre publikál az ember, akkor végig sRGB-ben dolgozhat, de így jóval szűkebbek a lehetőségei. Ha nyomtatni is szeretne a képeiből, akkor a feldolgozást 16 biten Adobe RGB vagy ProPhoto (Adobe Lightroom használja) RGB-ben végzi, majd a végén a netre kerülő képeket átkonvertálja 8bit sRGB-be, és úgy tölti fel ide. Figyelem: PS-ben az "assign profile" és a "convert to profile" nagyon nem ugyanaz, bár a hatásuk hasonló. Előbbi csak egy előnézetet ad a képről hozzárendelve egy színtér-profilt, hogy abban hogy néz(ne) ki, de nem csinál valós változtatást magában a fájlban. Ez akkor jó, ha kapsz valakitől egy raw fájlt, amiről nem tudod, hogy eredetileg milyen színtérben lett elkövetve, ezzel ki tudod próbálni, hogy melyikkel néz ki használhatóan. ;) A "convert to profile" viszont átszámolja a színeket az egyik színtérből a másikba, és így mentés után már nem csinálható vissza. Ha nem sRGB-ben dolgozol, akkor webre feltöltés előtt mindig úgy végződjön a munkafolyamat, hogy "save to web & devices", és a jobboldali kis gömbnyilas menüben legyen bepipálva a "convert to sRGB".

Aztán, hogy "egyszerűbbek" legyenek a dolgok, egy külön téma a monitorok színkezelése is, van amelyik a 8 bites jpg-t sem rendesen jeleníti meg, mert csak 6 biten dolgozik...Erről majd később, most mennem kell, bezár a közért. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14481) hemaka válasza *Ropi* (#14480) üzenetére


hemaka
nagyúr

Huh, ez aztán részletes leírás volt, de nagyjából képben vagyok. :D Ha jól értettem a PS-t használjuk MODE 16bit és RGB-ben, vagy esetleg másban? Mert alapból ugye 8bit/RGB-ben dolgozik a Photoshop.
Habár annyira nálam nem volt még gond a szinekkel.

(#14482) Papichulo válasza Fejo (#14454) üzenetére


Papichulo
tag

Gyönyörű fotó! Hol készült ha szabad tudni?

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#14483) Xantomas válasza Szten Márs (#14431) üzenetére


Xantomas
őstag

Szten Márs, Chapel, Cassidey, Zebu, E-scapegoat, Terapeuta, *Ropi*, és még akiket elfelejtettem,
Köszönöm :)

mindenki azt mondja hogy a második, pedig nekem pont az első tetszik jobban.

(#14480) *Ropi* Ezt az infót én is köszönöm, nagyon sok problémám volt ezzel, hogy teljesen más színei vannak a képeimnek PS-ben és böngészőből nézve. Ezentúl így mentek.

Bubanc, nagyon jók a szivecskés-sütis képeid. Engem a hangulata iszonyúan megfogott. Nem, nem lettem beléd szerelmes :D De tényleg jobb lett volna, ha az egész süti éles marad.

(#14462) Viszlát , ez, az eddigi utolsó változat a legjobb. Nem olyan nyál-hádéer, mint amit sokan eröltetnek, hogy az égbe lógó tető, vagy fa körül ott az aura :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#14484) *Ropi* válasza hemaka (#14481) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én a rawot CS3-ban 16 biten (a 40D raw már 14 bites), Adobe RGB-ben dolgozom fel (Camera Raw ablak alján, a kép alatt középen tudod a paramétereit beállítani). Ha webre töltök fel, akkor a PS fájl menüjében alul "scripts - image processor", itt a 3-as pontban "save as jpeg", a méret és a minőség szabadon választott, de a lényeg, hogy legyen bepipálva a "convert profile to sRGB". Ez megy a netre.

Akkor használd a PS-t 16 biten, ha később nyomdai minőségben szeretnéd a képeidet kidolgoztatni. Megjegyzem, 16 biten erőteljesen megnőnek a fájlméretek, meg persze ezzel arányosan a feldolgozási idő is. Vannak olyan PS pluginek, amik még nem támogatják a 16 bites színkezelést. Ha csak webre publikálsz, akkor bőven elég a 8 bites sRGB munkamenet, időt és tárhelyet spórolsz vele. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14485) Papichulo


Papichulo
tag

Nyáron készült a kép! Kiváncsi lennék a véleményetekre,meg hogy elnyeri e a tetszéteseteket.Előre is köszi
http://kepfeltoltes.hu/view/081118/872582671K_p_232_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#14486) *Ropi* válasza *Ropi* (#14484) üzenetére


*Ropi*
félisten

Basszus, vagy 4x ennyit írtam, csak kidobott a 15 perces módosítási limittel... :W :W :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14487) johnjohn válasza Papichulo (#14485) üzenetére


johnjohn
addikt

Így linkelj Amúgy hangulatos.

[ Szerkesztve ]

(#14488) Zebu válasza Papichulo (#14485) üzenetére


Zebu
addikt

Szia!

Nah megmondom a frankót, mint a "fiderikusz" :D :D

Szín dinamika nekem tetszik. Meleg és nyugodt.... frankó!

Jobb lett volna, ha kicsit még fordulsz jobbra és a bal felén a képnek nem látszik a kőfalból a felső részben. Jópofa az épület.

Pontosan nem vágom mire akarsz irányítani, inkább az épületre, vagy a virágokra, vagy életérzést mutatsz nekem? ;)

De tényleg tetszik! Kicsit amúgy eléggé lágy a kép, de ez már valszleg a gép JPEG feldolgozása miatt lehet.

Mindent összevetve gratulálok, csak így tovább! :C

szerk: remélem nem bántok meg senkit.... csak a jó szándék vezérel és a szubjektivitás! :D

[ Szerkesztve ]

(#14489) *Ropi* válasza Zebu (#14488) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hehe, ugyanarra gondoltunk, nekem is pont ezek a meglátásaim vannak a képpel kapcsolatban, ki is javítottam eszerint. Egyébként gratula a készítőnek, pozitív kép lett. :C

Most nézem, vignettálás nem hiányzott rá, de most már marad. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14490) hemaka válasza *Ropi* (#14484) üzenetére


hemaka
nagyúr

Aha, akkor maradok a 8bit-nél, én nem nagyon nyomtatok, max analógról, de azok meg BW, ott lényegtelen. :)

(#14491) Szten Márs válasza *Ropi* (#14489) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Áruld már el, hogy szoktad megutómunkázni a képeket, hogy így nézzenek ki? Nem szeretem a harsányan szaturált képeket, kicsit sem, de ez az utómunka kifejezetten nagyon bejön :R

(#14492) Cassidey válasza Bubanc (#14473) üzenetére


Cassidey
senior tag

megmaradt a szep barna kenyer :) igy mar rendben van a wb :) a doffal szerintem nincs baj, de en szeretem a kis melysegelesseget

(#14493) Chapel


Chapel
addikt

No pörgünk látom,nem is baj!

Ropi: igen a szőrszál jogos,én vok a hülye mert tudtam h ott van de babaképeket utómunkáztam (vagy 80-at) és a végére totál elfelejtettem :W

Cassidey: igen most h mondod,annyira elvoltam foglalva a békával h elcsúsztam a "száj" felett (na ez egy érdekes mondat lett :DDD ),próbáltam Photofiltre-vel eltüntetni de csak területre tudok hatni így csak annak a színéből nem tudtam visszavenni :(

Viszlát: a hdr-sztem jó,bár már annyi verziót van belőle h nem is emlékszem milyen a tiéd :B ,de a hely adta magát,szép!

Délelőtt még otthon haverral mentem, ő operatőr a Baja Tv-nél és vágóképeket vettünk fel egy műsor főcímhez amit majd csinál. (nagyon jó móka,de tudnám ezt csinálni ejjj)
Ha már mentünk én is lődöztem:

Hegytetőn a kis templom.
Illetve annak a fája,tetszett.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14494) Cassidey válasza Chapel (#14493) üzenetére


Cassidey
senior tag

muti a babakepeket is, h sikerultek? ne mind a 80-at! :D

(#14495) Papichulo válasza *Ropi* (#14489) üzenetére


Papichulo
tag

Köszi szépen a véleményeket,nagyon jó lett az utómunka,de én soha nem szoktam a képeimet retusálni, max a képkivágáson változtatok vagy fekete-fehérbe átrakom.Lehet hogy ez hiba,de én így szeretem.Mindenesetre köszi szépen a munkát vele mert tényleg jobban néz ki így

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#14496) Cassidey válasza Chapel (#14493) üzenetére


Cassidey
senior tag

csak most neztem meg a kepeid, ezek nagyon tetszenek az eddig legjobbjaid szerintem (legalabbis azokbol amiket lattam biztosan)

(#14497) Papichulo válasza Chapel (#14493) üzenetére


Papichulo
tag

A Hegytetőn a kis templom c. kép nagyon tetszik!

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#14498) Bubanc válasza Cassidey (#14492) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Köszönöm, sejtettem, hogy erre gondolsz:) igaz, hogy más mint a valóságban volt, de kicsit élénkebbé tette a képet. Köszi mégegyszer az ötletet :K szerencsére nem vagyok egyedül úgy látszik ezzel a kis mélységélesség dologgal :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14499) Bubanc válasza Szten Márs (#14491) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Hát igen Ropi-tól azt hiszem sokat tanulhatunk még:) taníts mester :DD

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14500) *Ropi* válasza Szten Márs (#14491) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amióta rendezvényeket fotózok, és hirtelen drasztikusan megnőtt a kidolgozandó képek mennyisége, elkezdtem keresni, hogy hogyan tudnám egyszerűsíteni a dolgokat, gyorsítani a munkamenetet. Nem mindegy, hogy 300-400 képet 1-2 nap / hét / hónap alatt rázol gatyába. A legdurvább eddig kb. 2 óra alatt 3200 kép volt, amit a Ballroom For Dance-en lőttem a Kongresszusiban. :Y Ekkor jöttem rá az Actionscript előnyeire, azóta majdnem mindent elmentek actionként, később csak pár gombnyomás és elő tudom szedni ugyanazt az effektet. Így csak egyszer kell valamit megcsinálnom, a többi már megy magától. :)

Ehhez a hatáshoz konkrétan a patch toollal kipótoltam a zavaró házsarkot, a csúcsfényekből visszavettem, hogy az égen a felhők kontrasztosabbak legyenek, ezáltal az ég nem annyira világos, a színeket minimálisan szaturáltam, hogy erőteljesebbek legyenek. Végül rákerült az a vignettálás, ami nem kellett volna, de ezt már csak kicsinyítve vettem észre: nagyon sötétíti a sarkokat, sebaj... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.