Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) Timyyy válasza Viszlát (#14126) üzenetére


Timyyy
őstag

Viszlát: szerintem ezt sürgősen védesd le! :D Aztán meg add el szépen a MOL-nak :)
Egyszerűen szuper kép, a szlogen meg tényleg magáért beszél, minden elismerésem :R

Már csak egy kérdésem maradt: egész pontosan helyileg honnan fényképezted?

(#14152) sztyui2 válasza ksanyo (#14149) üzenetére


sztyui2
őstag

Azt mondta, hogy nem minősíti. Tehát nem mond róla véleményt.Honnan vetted, hogy nem jó a téma?Egyébként ha olyan céllal mondta, hogy rossz a téma, az azért van, mert ebben a témában nehéz egyedit alkotni. Mindenki szubjektíven azt hiszi, hogy milyen jó képet csinált a saját szeretett macskájáról, pedig egyáltalán nem biztos hogy így van, csak azért, mert élőben aranyos.
Azért rossz téma, mert mindenki ugyanúgy ábrázolja a saját macskáját/kutyáját. Nehéz újat mutatni. A fotovilag.hu-n például szabály, hogy nem lehet a képfórumba rakni kutyás/macskás képet, kivéve ha nagyon-nagyon eredeti. Ez pont ezért van. De ez nem csak ezzel van így, mert például az is szabály, hogy nem lehet naplementés képet sem berakni,hacsak nem nagyon különleges. De a cseppfotózás is már egy eléggé lejáratott téma. Szóval ezekben a témakörökben nagyon nehéz újat alkotni.
Persze természetesen mindenki ellövi az alap képeket is, amit mindenki ellő, mikor még fotós pályája kezdetén van(de nem biztos, hogy publikálja, félre ne értsd, ezt már nem konkrétan neked írom. Nem azt akartam mondani, hogy nem kellett volna felraknod, de remélem megérted, amit írtam). És csak jelentős fejlődés, és sok ellőtt alapkép után tud csak igazán újat alkotni.

(#14153) sztyui2


sztyui2
őstag

Véleményeket kérnék ezekről a képekről PLS!
Nem nagyon jutott időm mostanában fotózni, ezért ezeket a képeket is csak félve teszem be. Mert, amikor legutóbb fotózni voltam, alig született normális kép. Egyik fotó a sín volt, és most nekiestem rendesen utómunkával. Hogy milyen lett a végeredmény, azt döntsétek el ti!
A másik meg csak simán a kertben volt:D

(#14154) Viszlát válasza ksanyo (#14149) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem mondtam, hogy nem jó, csak nem nyilatkoznék róla, mert az elég finom megfogalmazás, hogy nem szeretem őket. :)

Timyyy: köszi szépen. :) Egészen pontosan a Csór nevű falucskát elkerülő 8-as út feletti hídról készítettem a képet.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14155) ksanyo válasza sztyui2 (#14152) üzenetére


ksanyo
tag

Értem, és nagyon köszönöm. Igen, kezdő vagyok, nem is tagadom :). Ilyen dolgokról még sosem hallottam. Belegondolva logikus amiket írtál, csak ezt nem tudtam, mivel kifejezetten fotós oldalakat nem látogattam eddig. Amiért tetszenek nekem ezek az a naplemente színárnyalatai miatt (is) van, de persze a szubjektivitást sem zárnám ki :DDD .

(#14156) Timyyy válasza Viszlát (#14154) üzenetére


Timyyy
őstag

Óóó, az jó hely :) sokat járok azon az úton, amikor megyek a barátomhoz. Nah akkor lehet hogy mi is egyszer felmegyünk oda kicsit nézelődni, meg fotózgatni :K :U

(#14157) imikee


imikee
tag

Egy augusztusi este a szúnyogosban.

[link]

[ Szerkesztve ]

...

(#14158) Terapeuta válasza imikee (#14157) üzenetére


Terapeuta
őstag

Államkincstárreklám :DDD

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14159) dabgergo válasza imikee (#14157) üzenetére


dabgergo
őstag

Kicsit ferde a vízszint, nem? Sztem kicsit zavaró, de jó kép!

(#14160) dabgergo válasza Viszlát (#14126) üzenetére


dabgergo
őstag

Viszlát: ez marha jó lett :) Grat!

(#14161) Terapeuta válasza johnjohn (#14150) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ja valami hasonló :) amúgy Kisbárapáti.

Ndruu: semmi extra nincs a képen:

szintállítás
tónuskiegyenlítés
selective color
gaussian blur + asszem hard light összhatás a blurolt rétegre
ezután kicsit világosítottam rajta

100% crop

Ennek a képnek a másikhoz képest a legnagyobb baja, hogy nem jó helyen vannak a fények...a másik, előző képen dodge Toollal világosítottam a farönkön...itt nem volt értelme szvsz

Viszlát: színtévesztő vagyok, ezek a színek nálam nagyon esetlegesek...

Köszönöm a hsz-kat... :R

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14162) runner 125 válasza imikee (#14157) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!
Egy kicsit valóban dől jobbra. Amúgy nem vagyok a középreszerkesztés híve,én kicsit eltoltam vna (akár aranymetszésben).
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14163) Viszlát válasza sztyui2 (#14153) üzenetére


Viszlát
addikt

Az első az szerintem tipikusan az a kép, amit mindenki megcsinál egyszer, a kivitelezés jó egyébként.

A második kissé túl sűrű, de tudom, nem állnak be pózolni, meg nem látni semmit a madárból, egy kicsit megdolgoztam:

[link]

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14164) Viszlát válasza runner 125 (#14162) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt magyarázza már el nekem valami, hogy mitől van ez a középreszerkesztés-fóbia? NEkem kissé ilyen felvett félprofi fotósmánia szaga van (ez nem neked szól runner, csak úgy általában).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14165) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Trikolor...vagy vmi olyasmi :U

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14166) runner 125 válasza Viszlát (#14164) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tartom magam "félprofinak",lelkes amatőr vagyok.
Saját vélemény; Én szimplán nem szeretem ha egy fotó fő mondanivalója/témája középen van. Nyilván úgy is lehet mutatós egy fotó...,sőt egyes témák igénylik is a középre szerkesztést,de szvsz a naplemente pont nem ilyen téma.
..talán az iskolámból kifolyólag van részemről ez a "fóbia".. :) (rajz tagozatos/építész)
Üdv.M
ui.: nem vettem magamra :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14167) Viszlát válasza runner 125 (#14166) üzenetére


Viszlát
addikt

Oké, hogy nem szereted az egy teljesen szubjektív dolog és minden jogod megvan hozzá. De a középre szerkesztést általában véve hibaként tartják nyilván, és én szeretném tudni, hogy miért? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14168) morceaux


morceaux
aktív tag

Helló!

Gondoltam benézek.
Őszi színek
fényjáték
jóóóó reggelt!
felhőfátyol

Meg a többit is kukkantsátok meg :)

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#14169) Az-X válasza morceaux (#14168) üzenetére


Az-X
őstag

Ezer éve nem jártam itt, a fotózást is sajna meglehetősen elhanyagoltam.
Viszont a nyáron készítettem egy képet... nem tudom mi lehet ez... mentem az autópályán és akkor vettem észre az égen. Gyorsan megálltam az első pihenőnél...

:)

(#14170) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Próba...Hm?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14171) Allien válasza Viszlát (#14164) üzenetére


Allien
veterán

Most az a kérdésed, hogy mért "rossz" a középre "komponálás" (már általánosságban)? :B
Szvsz, tedd fel itt a kérdésedet:
tanuljunk digitalisan fotozni

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14172) Szten Márs válasza Viszlát (#14164) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem rossz. Már a középreszerkesztés. Van ahol kifejezetten jó. Csak tudni kell mikor alkalmazzuk. Igazából ez mindegyik elhelyezésnél így van, harmadolópontokra, akármire, ugyanígy. Tudni kell melyik képnek mi áll jól. A középreszerkesztés viszon tagadhatatlanul kevesebb képnek áll jól, mintha kimozdítanánk valamerre a középpontból a témát. Valamint nagyon sokszor, főleg a kezdők mindent, de tényleg mindent középre szoktak helyezni, így nyilván olyan dolgokat is, amik nagyon nem ott néznek ki jól. Szerintem ezért van ez a fóbia ettől a szerkesztésdologtól. Sokaknak meg azért, mert olvasták itt-ott-amott, vagy megmondták nekik a "nagyok", hogy nem jó középre szerkeszteni és elhitték.

Terapeuta (#14170):
Ez tetszik, nagyon jó lett szerintem :C

[ Szerkesztve ]

(#14173) Bubanc válasza Ndruu (#14148) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Köszönöm a dicséretet :R

(#14110) Viszlát: Szerintem is nagyon jót tett a képnek a köd. ezzel a szlogennel zseniális gratula hozzá! :C

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14174) Bubanc válasza Az-X (#14169) üzenetére


Bubanc
aktív tag

igazán érdekes kép, festmény hatású, gonodlom ez nem nyers kép... de akárhogy is nagyon tetszik. :K Kicsit talán túlzottan sok sötét megy a nap elé (jobboldala alul), de ez nagyon szubjektív dolog.

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14175) Az-X válasza Bubanc (#14174) üzenetére


Az-X
őstag

Nem nyers, de majdnem az. Csak a Brightness-t és a Contrast-ot finomítottam picit. Lőttem róla kb 4-5 kockát még, de sajna a világosabb képeken nem látszik annyira ez a szivárványos valami.

:)

(#14176) pisti válasza Az-X (#14169) üzenetére


pisti
őstag

A felhő páratartalma is meg tudja úgy törni (bontani) a fényt, mint az eső a szivárvány kialakulásánál. Bár nem rég láttam egy hasonló képet, ahol valami spéci jelenségként írták azt le, lehet ez is az, a neve most nem jut eszembe. :)

(#14177) Az-X válasza pisti (#14176) üzenetére


Az-X
őstag

Ja ja én is nézegettem, valami Fire Rainbow :) Azt írták x magasságban a jégszemcsék ha y dőlésszögben állnak akkor lehet ilyen, de mintha az a nappal átellenben lenne. De hátha van valaki aki jobban ért hozzá és erre kolbászol :)

:)

(#14178) péter007


péter007
senior tag

hy

a héten lőttem pár éjszakai képet a veszprémi várban, ha érdekel titeket akkor tölték még fel párat...

[link]
[link]
[link]

olyat hogy kell csinálni hogy a hszben is megjelenik a kép kicsiben és mellette van a link ami a rendes nagy méretű képet hozza elő?

üdv. péter

(#14179) Terapeuta válasza Szten Márs (#14172) üzenetére


Terapeuta
őstag

THX! Ennek örülök...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14180) pisti válasza péter007 (#14178) üzenetére


pisti
őstag

Feltöltöd a képet nagyban valahova, lehetőleg olyan képmegosztóra ami automatikusan csinál belőle neked thumbnail méretet is.

[L:http://][link][/L"]"
A vége csak azért ilyen, hogy látszódjon a kód, a http:// helyére megy a nagy méretű kép linkje.
[link] ennek a helyére meg [IMG:http://][/IMG"]" formában a thumbnail linkje, ha jól csinálod, akkor egy klikkelhető kisképet kapsz a hsz-ben, amire kattintva megnyílik a nagy, szerintem ez a legjobb linkelési módszer.

[ Szerkesztve ]

(#14181) johnjohn válasza péter007 (#14178) üzenetére


johnjohn
addikt

Például a PH új, remek képfeltöltő linkjével !!

(#14182) imikee válasza dabgergo (#14159) üzenetére


imikee
tag

Szia!

Lehet tényleg kicsit ferde a kép. Köszönöm a hozzászólásokat.

...

(#14183) péter007 válasza johnjohn (#14181) üzenetére


péter007
senior tag

Köszi asszem kipróbálom

[link]

[link]

[link]

pisti: neked is köszi de asszem ez egyszerűbb...

húúú most nézem egy kicsit nagy lett, az eredeti képeket tallóztam be vele (1600*1064) amik a képfeltöltés.hu-ra mentek, de akkor ezekszerint nem kell külön feltöltögetni a képeket más oldalakra....ez nagyon király, tisztelet annak aki ezt kitalálta és kivitelezte :))
bocs h. csak most esett le mi ez de egy hete nem láttam aph-t és nem is foglalkoztam eddig ezzel az opcióval, de tényleg nagy királyság

[ Szerkesztve ]

(#14184) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sopron / Kőszeg / Fertőd (turista fotók, állvány nélkül, jórészt ISO800 :B)

--

--

--

--

--

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14185) johnjohn válasza Motion_Blur (#14184) üzenetére


johnjohn
addikt

Szépek, élesek, jók a színek, tetszik! :K Főleg az esti képek!

[ Szerkesztve ]

(#14186) BEE


BEE
addikt

Pár mai képem a szürkület idejéből.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14187) BEE válasza Terapeuta (#14179) üzenetére


BEE
addikt

Az utolsó négy képed nagyon jó ! :R
Olyan igazi nekem tetszős fajta... :U
Szeretem az ilyen hangulatú képeket, mondjuk az utolsóra nem húztam volna rá
azt a kettéhajtott lap effektet, de így sem rossz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14188) BEE válasza BEE (#14186) üzenetére


BEE
addikt

Kipróbáltam ezt az új képfeltöltést, de hát ekkora képekre nem számítottam ! :Y
Jó lesz ez így ? :F :F :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14189) BEE válasza johnjohn (#14131) üzenetére


BEE
addikt

Tetszik ez a képed ! :K
Jók a színek, a fények és minden a helyén van.
Szerintem hangulatos.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14190) BEE válasza Motion_Blur (#14184) üzenetére


BEE
addikt

A nyolcadiknak tetszenek az összetartó vonalai.
Mintha minden csúcsa egy pontba mutatna, szerintem jó megoldás.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14191) johnjohn válasza BEE (#14189) üzenetére


johnjohn
addikt

Köszönöm, látom, Neked is bejönnek az őszi színek !Szépek a képeid.

(#14192) Ramius


Ramius
őstag

Hali. Én is linkelek már egy képet. Semmi extra, csak számomra érdekes a kihalt épületek látványa :)
[link]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#14193) BEE válasza johnjohn (#14191) üzenetére


BEE
addikt

Köszi ! :)
Valamiért tetszik az őszi képek hangulata, pedig az évszakért nem vagyok oda. :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14194) BEE válasza Ramius (#14192) üzenetére


BEE
addikt

Kicsit sok az üres előtér, én közelebb mennék a betonjárda sarkához.
De a legrosszabb az a keresztbe futó villanydrót !
Nagyon kiüt a képből.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14195) Ramius válasza BEE (#14194) üzenetére


Ramius
őstag

Nem művészkép létrehozása volt a cél. A villanydrótot meg nem is tudtam volna kikerülni :)
Az nekem is szemet szúrt, de már csak utólag, itthon.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#14196) runner 125 válasza Ramius (#14195) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és ha közelebb mentél vna?!... :)) ;)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14197) runner 125 válasza Motion_Blur (#14184) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Szép fotók,ismerős környékről :)
Gratu. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14198) Ramius válasza runner 125 (#14196) üzenetére


Ramius
őstag

A fákat mindenképp benne akartam hagyni. Ha a képet megvágod a vezetéknél, úgy már nem igazán tetszene. Nekem legalábbis :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#14199) Bubanc válasza Motion_Blur (#14184) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Nagyon szépek és élesek a képek!! Kézből nem semmi!! Milyen obival és milyen beállítások mellett készültek a képek? :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#14200) Terapeuta válasza BEE (#14187) üzenetére


Terapeuta
őstag

Kössz, örülök. Az utolsóra azé' került rá ez a plusz réteg, mert a kép önmagában lehet nem állt volna meg (bár ki tudja)...
Jók a színeid...
Üdv!
:R

MotionBlur: kellemes képek, és nekem az utolsó (utolsó 3) tetszik igazán!

Péter007: itt is az utolsó tetszik. Kicsit melegek a színek, illetve talán sok is az expó...mármint a záridő...

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.