Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) Palor válasza Watt25 (#44950) üzenetére


Palor
csendes tag

szia

köszi a választ.
48" Full HD Flat TV J5000 - típusú a tévé. olyan nincs hogy automatikusan frissít és berakja mindig az utolsó üres csatorna helyére?
Az LG nél van ilyen!

(#44952) Watt25 válasza Palor (#44951) üzenetére


Watt25
veterán

Az LG nél van ilyen!
Hát, ez az... Most viszont egy noname tévéd van... (Vagy elfelejtetted azt az apróságot hozzátenni, hogy Samsung? Biztos, hogy jó játék ez, hogy mi találgassunk?)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#44953) pjen válasza WhiteWalker (#44948) üzenetére


pjen
félisten

A két tuner sem garancia a UPC cisco két tuneres,még sincs kép a képben.

(#44954) sityupityu válasza Watt25 (#44952) üzenetére


sityupityu
veterán

A J5000 az samsung lesz. Van a tévéhez (tévében is!) használati útmutató. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44955) Watt25 válasza pjen (#44953) üzenetére


Watt25
veterán

Az viszont valóban már csak szoftveres probléma. (Ami persze attól még felhasználói szempontból áthághatatlan akadály.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#44956) WhiteWalker válasza pjen (#44953) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Oké , akkor felejtős a dolog. Nem aldoznek erre egy petakot sem.:D

(#44957) Boond válasza Palor (#44947) üzenetére


Boond
addikt

Én már nem is rendezem "megszokott sorrendbe, egykét csatornát tudom számszakilag, amúgy meg egy gombnyomás előkeresni a csatorna listát, már nem érdekel ilyesmi :D

- amíg nem volt box is már rendezetlenül volt évekig kb... csak akkor nem tudtam mazsolázni a csatorna lista szinten, hanem csak léptetve...

[ Szerkesztve ]

(#44958) allfinanz


allfinanz
senior tag

Dirk Gerkens interju:
"...A Spíler 2 beindítása valószínűsíthető, mert vannak olyan sportjogok, amiket szerettünk volna megvenni, de ütköztek a már meglevőkel, és nem lett volna értelme. A Spílerre egyébként is költeni fogunk, kap rendes stúdiót..."

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#44959) adise válasza allfinanz (#44958) üzenetére


adise
őstag

tuti valamilyen másik foci ligáról van szó

(#44960) rocket válasza adise (#44959) üzenetére


rocket
nagyúr

Inkabb tenisz abbol meg ugysincs eleg :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#44961) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Van egy Alma C2200-as stb-m, még azzal a firmware-el használom, amivel megkaptam, viszont olyan problémája van, hogy igen sok olyan film van (főként mkv), ahol képet játszik le, de hang nincs (másokat meg jól visz). Kipróbáltam ezeket, számítógépen, és mások tv-in is hibátlanul, hanggal együtt játtsza le, szóval lefrissíteném a fw-t rajta, hátha az segít. Azt már olvastam, hogy allcode módban kell, de neten kétféle fw-t találtam, emu és mcas-t. Mi a különbség a kettő között, és melyiket ajánlott feltennem? Egyébként, a legfrisebb 1.22b2, amit találtam, tudtok ennél esetleg újabbat is?

Köszi

(#44962) nfsu17 válasza rioter (#44961) üzenetére


nfsu17
veterán

Vagy én vagyok hülye, vagy ennek mi köze a digihez?

(#44963) Boond válasza rioter (#44961) üzenetére


Boond
addikt

Ha nem viszi akkro próbálj ki egy ac3 mp3 fájlt is egyik menni fog valószínüleg, ez esetben szoftveres gond van pl nem ismeri a formátumot.

(#44964) rioter válasza nfsu17 (#44962) üzenetére


rioter
csendes tag

Azért mertem megkérdezni, mivel keresés alapján régebben (igaz, már pár éve) foglalkoztak ebben a topic-ban ugyanezen stb firmwarezésével, ellenben nem találtam sem általános stb topicot, sem olyat, ami pont ezzel a típussal foglalkozik, így véleményem szerint még ez a topic áll a legközelebb a kérdésemhez.

(#44965) Nethooligan válasza rioter (#44964) üzenetére


Nethooligan
tag

Szerintem ez a topik jobb hely ennek a kérdésnek.

(#44966) bopeti98 válasza allfinanz (#44958) üzenetére


bopeti98
őstag

Kérdés: "Ma is tartja, hogy a TV2 meg fogja előzni az RTL-t?"
Válasz: "Természetesen. Ez nem is kérdés. Csoportszinten meg fogjuk előzni őket."

Valóság:

:DDD :C

(#44967) sityupityu válasza bopeti98 (#44966) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem szégyellem bevallani, hogy az elsőt én is nézem. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44968) xy2003 válasza allfinanz (#44958) üzenetére


xy2003
tag

Nekem jelenleg a spiler egy is elég lenne :)

(#44969) bolic válasza bopeti98 (#44966) üzenetére


bolic
őstag

Én már évek óta nem nézem az RTL Klub-ot. :U :W

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#44970) sityupityu válasza bolic (#44969) üzenetére


sityupityu
veterán

Én sem néztem, de a lista első helyezett műsor nekem tetszik. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44971) bopeti98 válasza sityupityu (#44967) üzenetére


bopeti98
őstag

+1 :)
Plusz én vasárnap este megnéztem Az ételművészt is. :B

(#44972) rioter válasza Nethooligan (#44965) üzenetére


rioter
csendes tag

Köszi a tippet. Bár én keresgélés közben az alma-t és a set top boxot kerestem, és elhelyezkedése alapján aligha találtam volna rá magamtól a topicra, de annyira stimmel, hogy ott kérdezés nélkül megtaláltam a választ.

(#44973) g0dl válasza bopeti98 (#44966) üzenetére


g0dl
addikt

Valamit nem igazán értesz.
A kérdés/válasz a jövőre vonatkozott, a bevágott kép biztosan nem a jövőből van.

Hát erről a listáról meg .... túlnyomó részt ótvar gagyi, főleg a saját készítésű napi sorozatok. Igazán szánalomra méltó akinek ez az igénye.

(#44974) Nethooligan válasza bopeti98 (#44966) üzenetére


Nethooligan
tag

Ez aztán a lista. Kettőt lázam, a többit nem nézem, nem is érdekel. :)

(#44975) sityupityu válasza g0dl (#44973) üzenetére


sityupityu
veterán

Szánalomra egyedül te vagy csak méltó, hogy mások fölött ítélkezel, hogy mit néznek. Tőlem pl nézhetik az izaura tévét is (biztos, hogy vannak), de nem minősítek senkit ez miatt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44976) bopeti98 válasza g0dl (#44973) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, de akkora a különbség az RTL meg a TV2 közönségaránya között, hogy ezen a közeljövőben nemigen lehet már javítani, főleg akkor nem ha ilyen Detektív bt vagy mi meg Egymás szemében szerű műsorokkal rukkolnak elő. Ezeknél még a Barátok közt is érdekesebb.
Az meg hogy elárasszák a piacot mindenféle gagyi csatornával, és akkor majd ennek a tizenakárhány csatornának az összesített közönségaránya eléri, vagy súrolja az RTL Csoport számait, szvsz nem nevezhető teljesítmények. :U

(#44977) g0dl válasza bopeti98 (#44976) üzenetére


g0dl
addikt

"ezen a közeljövőben nemigen lehet már javítani"
Ebben én nem vagyok kompetens, jósolni nagyon nehéz, különösen a jövőre vonatkozólag.
"Detektív bt vagy mi meg Egymás szemében szerű"
Ezeket nem láttam, és azért bele szoktam nézni mielőtt véleményt alkotok róla. Színvonal nem nagyon lehet a barátok közt, vagy az éjjel nappal budapest szintje alatt, de ettől persze lehet, hogy senki sem nézi. Én alapvetően a színvonalat bíráltam, de ez nem feltétlenül szokott összefüggést mutatni a nézettséggel.

A gagyi csatornák szaporodásának én sem örülök, csak én az rtl csatornáit szemernyivel sem tartom jobbnak. (de tudom, hogy itt egyéb szempontok is szerepet játszanak)

Ami viszont érdekes, hogy ezek a gagyi napi sorozatok, tulajdonképen a maguk módján zseniálisan vannak megcsinálva, hiszen tömegeket szippantanak be, és tesznek függővé. Ismerek egyébként nagyon értelmes, és olvasott embereket, akik teljesen rá vannak kattanva egy-egy ilyenre. Olyan ez, mint mikor az ízfokozótól nem tűnik fel, hogy ipari hulladékot etetnek a tömegekkel. Üzletileg sikeres, társadalmi stb. hatása borzalmas.

(#44978) nfsu17 válasza g0dl (#44977) üzenetére


nfsu17
veterán

Színvonal nem nagyon lehet a barátok közt, vagy az éjjel nappal budapest szintje alatt, de ettől persze lehet, hogy senki sem nézi.

ezerrel alatta van.

majd jön az igazi zuhanás: a Detektív BT nevű reality 5,1 százalékos arányt tudott hozni, ezt még a Film+ is volt, hogy megverte.
[link]

a tv2 majd akkor lesz sikeres, ha behintik sóval és nem kell tovább szenvednie

(#44979) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Előfizetést csak üszf-en lehet lemondani vagy telefonon is?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44980) zsolt501 válasza leslieke (#44979) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Csak üfsz. mert alá is kell írogatni.

Találtál jobb szolgáltatót?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44981) leslieke válasza zsolt501 (#44980) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem, csak a panelban az albérlő T-t akart, így a Diginek nem fizetnék feleslegesen.
Nálam marad a Digi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44982) FNZ


FNZ
őstag

hali!

decemberben apósomnál még jók voltak a 746 Mhz-es frekin levő adások, január óta NEM.
a digi modeme után bekötött tv-n (kb. 2 m antenna) működik, de a ház másik végén levő tv-n és egy "amiko média" boxon már nem jön be 1 adó sem azon a frekin.
miért csak azon a frekin levő adók nem jönnek, mit nézzek meg?

[ Szerkesztve ]

(#44983) wwenigma válasza leslieke (#44981) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A zalbérlő hulye netán? :D

FNZ: Magas freki, kábelek-csatlakozók, ilyenek. Gyenge a jel.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44984) FNZ válasza wwenigma (#44983) üzenetére


FNZ
őstag

de csak az az 1 freki? azért nem értem, mert a magasabb is jól működik!

(#44985) leslieke válasza wwenigma (#44983) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az, no comment.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44986) FNZ válasza wwenigma (#44983) üzenetére


FNZ
őstag

megnéztem itthon is kőbányán, és nálam is ugyan az a helyzet, mint érden, hogy a távoli tv-nél nincsen jel a 746 és a 770 Mhz-en.
itthon a 2. elosztó után 2 m-es tesztkábellel jó, de a 10 m-es behúzott kábellel már nem jó! :W

(#44987) zsolt501 válasza FNZ (#44986) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A 746Mhz-t és a 770Mhz-t zavarhatja a DVB-T hálózat is, azt kellene tudni milyen a kábeled, mert itt nagyon lényeges, illetve az elosztó minősége is befolyásoló tényező, a kábel esetén a nem 3x-os árnyékolású akkor képes úgy működni mint egy antenna, és valószínű hogy nálad is ez a gond, összeszedi a hosszabb kábelszakaszon a DVB-T jeleit, és ez képes tönkretenni a a vételt azon a freekvencián, és bizony ezt a hibát a rossz minőségű elosztó is tudja produkálni, illetve a csatlakozók is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44988) FNZ válasza zsolt501 (#44987) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi.
nézek másik elosztót vagy kábelt.

(#44989) Boond válasza g0dl (#44977) üzenetére


Boond
addikt

A BK és a színvonal...

Rövid anekdota, kicseréltek egy szereplőt, Gézát, mert beteg volt nem ért rá, egy másik csávóra, valami vékony palira, bőrkabáttal, pont azt nézték a nappaliban kérdeztem ez ki?
- Géza
Ez? ez tuti nem.

- És ez sajnos nem az első eset, a sorozat történetében...
Ilyent még kb a míg a halál el nem választ amerikai sorozatban látni, vagy hasonlót, de az is színvonalasabb a Bk-nál ezerszer. Pedig nem egy mű remek.

A Bk-t szerintem csak a megszokás miatt nézik az emberek...

(#44978) nfsu17
Azért egy 444 cikket helyén kellene kezelni, még akkor is gyanakodnék erősen, ha véletlenül igazat írnának... :)

És ez most témától független de tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#44990) FNZ válasza zsolt501 (#44987) üzenetére


FNZ
őstag

megnéztem a dvb-t frekiket és valóban ezen a 2 frekin sugároznak, ami bezavarhatja. ráadásul az ablakomból látom a száva átjátszó tornyot, ami közel van hozzánk és az kavarhat be :((
akkor vehetek olyan 3x árnyékolt kábel és húzhatóm át újra a lakásban a régi helyett :O

[ Szerkesztve ]

(#44991) zsolt501 válasza FNZ (#44990) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És az elosztót is cseréld ki, mert az is képes antennaként működni és gondot okozni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44992) FNZ válasza zsolt501 (#44991) üzenetére


FNZ
őstag

néztem most antennákat 50 ft és 100 ft-ért is. van minőségbeli különbség közöttük, vagy csak a kereskedők haszna miatt ilyen nagy az eltérés?

(#44993) zsolt501 válasza FNZ (#44992) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ne antennát vegyél :) hanem jó minőségű 3x-os árnyékolású RG6-os kábelt illetve jó minőségű elosztót ha kell.
Ja és vigyél magaddal egy mágnest, mert előszeretettel szeretnek acélt alkalmazni a koax kábelben belső érnek, amit réz bevonattal látnak el, na ilyet nem szabad venni, csak olyat ami nem tartalmaz acélt. a belső érnek kizárólag rézből kell lennie az árnyékolás alumínium szokott lenni.

50 és 100Ft ért szerintem még csak olyat kapsz ami rezezett acél szálat tartalmaz, szóval erre figyelj, mert nem időtálló a kábel, és lényegesen merevebb, könnyen törik a belső ér.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44994) pjen válasza zsolt501 (#44993) üzenetére


pjen
félisten

Most komolyan,Te már láttál olyan RG 6 koax kábelt aminek a belső ere acél volt?A 3-4x árnyékolr koaxok az árnyékolás miatt tűnnek acélosnak.Több 1000 fm RG6 koax 48ft/m megfordult a kezemben sosem találkoztam olyannal ami nem réz belül.Kínából érkezett egy időben UTP ami rézzel bevont Al ereket tartalmazott.

(#44995) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Bementem üfsz-re, 5 perc alatt megvolt a lemondás a panelban levő Digi előfizetésre. Korrektül ment minden.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44996) tjnet válasza pjen (#44994) üzenetére


tjnet
aktív tag

Sajna van UTP is ami vasból van az ér és rézbevonatos és sajna KOAX van ugyanilyen.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#44997) zsolt501 válasza pjen (#44994) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem csak láttam, de még fogtam is, az árnyékolás vékony alufólia alapvetően sajnos nagyon sok ilyen kábel jöttben az országban spórolás miatt mert a réz ára elszállt.
Már az árgépen is találsz ilyen kábeleket keress az RG6-os kábelre meg fogsz lepődni.
Pár éve a Digis műhold antenna szerelők panaszkodtak is ez miatt, mert a belső ér nedvességre korrodált, és ez miatt nem tudta a jelet vezetni megfelelően.

[link] Nézd csak meg milyen érdekes, már a boltok is kiírják, hogy réz bevonatú acél, milyen érdekes nem? :D

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44998) pjen válasza tjnet (#44996) üzenetére


pjen
félisten

és zsolt501

Nekem úgy látszik szerencsém volt,a Belden ben melóztam mikor 2006 ban elszállt a réz ára,majdnem bezárt de nem gyártott vas UTP kábelt.Ami nekem van itthon koax az is réz,de hát valóban van vas. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#44999) zsolt501 válasza pjen (#44998) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony nevesebb kábelgyártók nem is vállalják be ezt, mert minőségileg nagyon problémás, pláne párás nedves helyen, ráadásul lényegesen merevebb is és hajlításra könnyebben törik a belső ér.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45000) Watt25


Watt25
veterán

Én mindettől függetlenül első körben csak a csatlakozók "újracsinálását" ajánlanám. Nálam is volt ugyanilyen helyzet (csak a 746-os MUX nem volt jó), a kábelvégek levágásával, újrakötésével megoldódott a probléma.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.