Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) Freezee válasza wwenigma (#44699) üzenetére


Freezee
senior tag

A samsung alatt egy Technistar K2 -volt de sajnos az sem tudja. Az üzletben azt javasolták hogy a Technistar 70.000 kategóriája ami tudhatja. Azért mondom mindig ezt az összeget viszonyításai alapnak. Ennyit már nem ruházok be max ha valaki elviszi a cryptoboxot jó áron. De mint ahogy láttad már inkább behúzattam másik Tv szolgáltatót a mostani mellé a másik szobába bedobtam egy másik TV-t aztán ott nézzük ami itt nincs. Csak ha alszanak a gyerekek akkor nem megyünk ahhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44702) Bogyi007 válasza tjnet (#44700) üzenetére


Bogyi007
veterán

A heti - kétheti egy esetleg két filmhez amit még tudok nézni ahhoz az általad felsoroltak nekem luxuskategória. :)

Ellenben a PC legtöbbször megy amikor otthon vagyok, azon van Plex Media Server arra meg a tévém is tud csatlakozni mind Wi-Fi hálózaton s kábelesen is és akkor a távirányítós buli már megy is és a készülék tudja a Smart, Youtube, Miracast stb funkciókat is. Ja és Freezee kedvéért az is tud felvenni ofkorsz. :C

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#44704) tjnet válasza Bogyi007 (#44702) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha pc-ről megy a lejátszás, KODI, mpc-hc madvr, akkor lesz is igazi film mód egyébként nem. Saját tapasztalat nem egy TV-vel próbáltam. (D6500, EH6030, ES7000, JU7000)

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#44710) gduck válasza szgaborsz (#44656) üzenetére


gduck
addikt

Diginél bőven elég a 4800-as csomag, abban minden van! SD csatonák minősége jobb a UPC-nél, de ezt csak akkor látod ha párhuzamosan nézed a kettőt. Szóval szerintem egyértelműen Digi ;)

(#44711) xy2003


xy2003
tag

És mikor lesz már spiler a diginél? :)

(#44712) sityupityu válasza xy2003 (#44711) üzenetére


sityupityu
veterán

Pest megyében állítólag a jövő héttől.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44713) dethroner


dethroner
veterán

Látom ebbe a topikba is felesleges hozzászólást írni, mert jön a rendcsináló ember oszt kitörli. :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44714) yogibear


yogibear
addikt

Érkezik a DIGI Film a Hello Digitalra

"Eladósorba" került? :D

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#44715) Patrik1995 válasza sityupityu (#44712) üzenetére


Patrik1995
csendes újonc

Ez most komoly? :)

(#44716) trec12 válasza sityupityu (#44712) üzenetére


trec12
addikt

Miért pont Pest megyében?

(#44717) kene84 válasza Patrik1995 (#44715) üzenetére


kene84
senior tag

szerintem csak az irónikusan feltett kérdésre érkezett a hasonló indíttatású válasz :)

(#44718) prisz válasza Freezee (#44684) üzenetére


prisz
aktív tag

"Minőségben semmivel sem több egy DIGI HD mint egy Tcom HD..."

Jesszus! És ezt most te komolyan állítod? Én Hetente 2x élőben látom a különbséget, amikor átmegyek az ősökhöz. Ott Telekom van, nálam Digi. Ég és föld a Digi javára. Akinek persze nincs lehetősége összehasonlítani és rákényszerül a T-re, azt tényleg szívből sajnálom, mert halvány lila gőze sincs, hogy milyen egy minőségi HD adás....

(#44719) bopeti98 válasza prisz (#44718) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem is van összehasonlítási alapon, és valamennyivel szebbek a Digi HD csatornái de azért az "ég és föld" erős túlzás. Szerintem teljesen korrekt a T-s IPTV képminősége is, legalábbis koaxon meg optikán biztosan. A kódolatlan DVB-C viszont valóban trágya, szinte már nézhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#44720) sityupityu válasza kene84 (#44717) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44721) moto22 válasza tjnet (#44665) üzenetére


moto22
csendes tag

esetleg tudható, hogy az amiko hd8140 t2c-hez mi a minimális usb tárhely igény a felvételhez
(leírásban eddig nem találtam utalást, viszont fórumokban olyasmit olvastam, hogy vszeg csak nagyobb pendrive elegendő)

(#44722) nfsu17 válasza moto22 (#44721) üzenetére


nfsu17
veterán

én hdd-t használnék hozzá.
akár egy régivágású 320GB-os ubs2-es külsőt.
és nem kell mindig azt figyelni, hogy mikor telik be a 32/64GB-os pen.
mert még az is lehet, hogy a nagyon nagy pen-eket esetleg nem szereti.
a digiben pont az a jó, hogy elég komoly sávszéllel tolják a legtöbb hd adót.
számszerűsítve ez 12Mbit/s is lehet.
szóval számold ki, hogy egy pen-re mennyi adás fér fel.

(#44723) Freezee válasza prisz (#44718) üzenetére


Freezee
senior tag

Look at the picture :) ( amit közben az admin kitörölt ) de berakom újra.

Neked át kell sétálni az ősökhöz, nekem csak 10 méter kb a másik szoba. Mindkét TV 60" cirka szóval méret is stimmel. Ha beraknám egymás mellé mindkettőt sose mondanád meg melyik melyik mondjuk egy RTL klub HD vagy TV2 HD kapcsán.

Ironia ON -Nem teszem fel a kérdést melyik melyik mert könnyű kitalálni a rossz EPG -ből melyik a DIGI ;] ;] és jófej voltam mert nem a sport2-t raktam be :P -Ironia OFF

[ Szerkesztve ]

(#44724) allfinanz


allfinanz
senior tag

Szakikaim. Uj ASZF-et 1 honappal elotte kell meghirdetni nem?
Digi Mobil 2017. marcius 21-re volt meghirdetve az indulasa.
Sehun semmi uj ASZF errol... :DDD

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#44725) Bogyi007 válasza Freezee (#44723) üzenetére


Bogyi007
veterán

Irónia On:

M1 képnél egyáltalán nincs EPG - ez is lehetne Digis adás. :DDD :DDD

Szerk.: nincs semmi bántó szándék, csak csatlakoztam a poénhoz. Az utóbbi pár írásod (amit nem értek miért szedett le az admin az enyémmel együtt) alapján egyértelműen rendeződni látszódik a topicban a helyzet közted és a topiclakók között...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#44726) Tegla80 válasza Freezee (#44723) üzenetére


Tegla80
addikt

Klafa,ma is jo ido lesz ahogy latom.... :D

Sony® & PlayStation®

(#44727) Watt25 válasza Freezee (#44723) üzenetére


Watt25
veterán

Nem akarok a képminőségi vitába beszállni, mert nincs lehetőségem összehasonlítani az IPTV-vel, de azt te teljesen komolyan gondoltad, hogy beteszel két tévéről két különböző műsorról készült fényképet, amelyből az egyik képen leginkább a háttér becsillanását látni, és ez alapján döntsük el, hogy nincs különbség a kettő között? Ez ugye csak valami nagyon rossz vicc volt, ugye? Ilyen összehasonlítással kb. a MindigTV-s RTL Klub és a Digis RTL Klub HD között sem lehetne látni a különbséget... (Ha jó, azt talán, de két HD-s adás között képtelenség így különbséget tenni.)
Ja, és lehetőleg, ha csak annyit válaszolnál erre, hogy beteszel két másik ilyen jól sikerült fényképet, akkor inkább ne válaszolj. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#44728) Gabady


Gabady
aktív tag

Sziasztok!
A napokban jöttek a digis emberkék a kábeltévét beizzítani. Kötésnél minden rendben ment, kaptam CI+ modult is a digifilm és a felnőtt tartalmak miatt. A kártyát tegnap este beaktiválták, de a tv minden bekapcsolás után azonosít. Egy előugró ablak feljön, majd meg kell várni amég végigmegy az azonosítás. Valamikor nem sikerül neki és kifagy a tv, vagy valamikor csak loopol az azonosítás. Erre van valami megoldás ??
A tv egy samsung t27c350 típusú készülék.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#44729) Pityu89 válasza Gabady (#44728) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nekem ha Digifilmen marad a tévé, bekapcsoláskor nem mindig azonosítja. Átkacsolok másra, megvárom hogy legyen kép (ez fontos), utána vissza és így működik.
Pana tévé.

(#44730) Gabady válasza Pityu89 (#44729) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nekem mindegy, hogy melyik csatornán marad a tv. Ha benne van a kártya, minden egyes bekapcsolás után meg kell várni ezt az azonosításos procedúrát. Lassú és idegesítő, főleg mikor megöli a tvt is...

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#44731) 22moto válasza nfsu17 (#44722) üzenetére


22moto
újonc

igazad van, de egyenlőre tesztelném csak valami meglévő (32Gb sd+kártya olvasó) cuccal, ami sajnos nincs is a közelemben...

rendszeres használatra valami külső ssd-re kéne költeni

(#44732) tibike8 válasza Watt25 (#44727) üzenetére


tibike8
őstag

Én is tennék egy észrevételt a témában a DIGI mellett. Nekem Digi van, anyuméknak meg Telekom. Nekem egy 5 éves samu, nekik egy 1 éves LG. Méret kb egyforma. Mikor beüzemeltem náluk a tv-t, azt hittem, hogy valami gond van a HD adókkal mert a Digiéhez képest nagyon rossz volt. És nem kellett egymás mellett lennie a 2 tv-nek. Két lakásról van szó. Szóval lényegesen jobb a Digi HD képe mint a Telekomos IPTV.

[ Szerkesztve ]

(#44733) dh66e válasza Freezee (#44723) üzenetére


dh66e
veterán

Nem értem,ha ablakkal szemben van a tévé és nem sötétítesz, minek akkor a Sport 2 HD? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44734) Milka 78 válasza Blackmate (#44633) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pesti út legteteje (családi házas). Elméletben végighúzták a Pesti utat,mert ugye a Maglódi Auchan-ben van Digi kirendeltség és el kellett vinni odáig a delejt.

(#44735) 22moto válasza tjnet (#44405) üzenetére


22moto
újonc

firmware frissítés keresésre többféle fájlt találok...

emu, mcas van a gyári, és más oldalakon is

melyik mit frissít, érdemes-e a gyáritól eltérőt (nagyobb ver számúak is vannak) feltenni?

(bocsánat de tv-t sosem berheltem eleddig)

thx

(#44736) Freezee válasza Watt25 (#44727) üzenetére


Freezee
senior tag

Berakhatok ha szeretnéd két haosnló képet mondjuk a szekrényről is, a képeknek az volt a lényege hogy mind2 előfizetéssel rendelkezek és össze tudom hasonlítani. Az első kép amit kitörölt a topikgazda abból a két képből van, amin az EPG 2 hetes időtartamát mutattam. A második kép kb 3 hete vagy hónapja raktam be hogy mutassam hogy az EPG nem megy. Nem akartam ezért új képeket készíteni. De azért az első képen is látszik hogy egy Tcom os HD egyáltalán nincs elmaradva a DIGI HD-hez képest.De ha ennyire ragaszkodik valaki akkor odamegyek és a Canon EOS-al csinálok egy közeli képet hátha azt is megmondja valaki milyen típusú LED hátérvilágítással rendelkezik a TV-m :) Teljesen mind1 mit rakok be ide ha egy DIGI SD-t rakok be amin azt se tudnánk megmondani mi megy rajta, megy egy sport2 HD-t ami a focista köpésében a mákszemet is látnánk akkor is a DIGI lenne szebb :P

ui.:De most legalább a képek megmaradtak és tudják páran miről beszélek. Mindig irogatták mutassak valamit amit én beraktam de mindig eltűnt :D

[ Szerkesztve ]

(#44737) Freezee válasza Bogyi007 (#44725) üzenetére


Freezee
senior tag

Tényleg te nyertél, mind2 adás DIGI de már páran mondták hogy az első kép szar az tuti Tcom vagy UPC :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#44738) Freezee válasza Tegla80 (#44726) üzenetére


Freezee
senior tag

Vigyázz meg ne fázz mert nem ilyen idő lesz. Ezt még 2004-ben készítettem amikor a Tcom behozta az IPTV-t. Ez egy 320x170 felbontású SD adás a szar IPTV-n. Nem is értem hogyan látod hány fok van olyan szemcsés azt hittem ez Dél Amerika időjárása :D

(#44739) dethroner válasza Freezee (#44738) üzenetére


dethroner
veterán

13 éves tévé adásról készült képeket töltögetsz fel? Nagyon kész vagy, már csak miattad is érdemes a topikot nézni :DDD
Esetleg pár képet a gyermekkorodból, óvodás, napközis képeket és utána valami friss, ropogós képet, ami alapján össze lehetne hasonlítani hogy milyen szép nagyra nőttél és menyit okosodtál ez idő alatt, remélhetünk? ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44740) nfsu17 válasza Freezee (#44736) üzenetére


nfsu17
veterán

a sport2 kegyetlen rossz és a spektrum sem egy bajnok.
előbbi nem érdekel, utóbbit évekig hd-ben néztem máshol és sok egyedi dolog ment rajta, ami most sincs fent sehol, de nekem megvan hd-ben. ezt bánom, annyira mást nem.

full hd és full hd adás között is van különbség, de ha csak a bitrátát nézzük, akkor nem feltétlenül lehet észre venni a különbséget.
nekem korábban az rtl klub hd ilyen 8 mbit körül ment, most 12 mbit úgy rémlik.
észrevenni a különbséget az az igazság.
mint ahogy a mindig tv-s 1440x1080i 5-6 mbit vs 1920x1080i 12mbit között is óriási a különbség, bármilyen vakteszten (a tévémen) megmondom melyik melyik.
képet erről lőni nem érdemes, nagyon nem adja vissza.

(#44741) Milka 78 válasza Freezee (#44738) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Te h.sz-t gyüjtesz vagy csak szimplán nem ismered a szerkesztés és a szabályzat fogalmát :D

(#44742) t_godfather válasza 22moto (#44735) üzenetére


t_godfather
csendes tag

Emu-t tedd fel és lesz "öröm meg bódottá". ;-)

(#44743) Gabady válasza Gabady (#44728) üzenetére


Gabady
aktív tag

Ez akkor normális és minden tv bekapcsolásnál fél perc várakozás ?? :( :O :W

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#44744) zsolt501 válasza Gabady (#44743) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem feltétlen, az igaz, hogy a tv-d egy kb 4 éves modell, de ez nem gond, nekem egy régebbi modell is gond nélkül kezeli.
Nézz utána a Samsung oldalán, hogy létezik e szoftver frissítés a TV hez, általában ezzel érdemes ezt kezdeni, ha ez után sem javul a dolog, az lehet a TV alaplapjának a hibája is, illetve a CI modul hibája is.

Én első körben szoftver frissítéssel kezdeném a TV-n...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44745) Boond válasza Freezee (#44667) üzenetére


Boond
addikt

Nálunk Impulse van, (amiko), de ott pl nem ismeri sem az ac3-at sem, az acc-t, csak kb az mp3 mind hang, hiába megy az mkv /x264 ha nincs hangja... Aztán lehet szoftver frissítéssel megoldható lenne (?)

Viszont a youtube része meggyeget. Felvétel sem rossz, bár beállítás tekintetében a másik box (AB CryptoBox 650HDC) szerintem jobb... egyedül a 0:00 körül van némi mizéria...

De az nem formázza át a pendrive-ot ntfs-ből fat-ra, így ha valaki komolyabbat akar szerintem inkább az, mint az amiko impulse. DE arra a célra amire lett véve megfelel. :)

(#44746) Boond válasza Freezee (#44694) üzenetére


Boond
addikt

Viszont elég sok mindent tud én meg vagyok elégedve vele többé kevésbé :)

És az sem rossz dolog, hogy akár tel/tablet vagy máson keresztül is nézhető adás/tv :)
Nekem frankon működik.
Bekapcsol, felvesz 15 perc múlva kikapcsol, előtte 5 perccel a hdd is alvásba merül...

Epg-t sosem nézem, bármikor lehet benne hiba, bármelyik szolgáltatónál.
A névre keres és felvesz funkció, hát kitudja, lehet hogy megoldható, esetleg ha alapbólé nem ha valaki programozó. De ez meg annyira nem foglalkoztat. Nekem ált fix időpontokban mennek a műsorok. :)

"(#44697) Fürkésző "
Nekem még a T bevezető időszakában volt ip tv-m, 1 hónap azt hiszem, de elég rosszak voltak a tapasztalatok állandóan lefagyott, nem ment, újra kellett állítani a dolgokat... miatt is vacakoltam sokáig, mire végre megvalósult ez az STB projekt. Cryptobox-al meg nem volt ilyen gondom teszi, a dolgát... majd szoftverfrissítést kell kipróbálni, hátha jobb lesz... bár egyelőre nem volt időm rá/ nem sürgős... hátha úgy elrontana valamit :(

De állitólag plussz funkciókat is kapna úgy.Szóval ez a T akkori iptv-jéhez képest nagyon is tökéletes, megfelel az elképzeléseknek :) - és akár iptvként is funkcionáló médiabox...

[ Szerkesztve ]

(#44747) prisz válasza Freezee (#44737) üzenetére


prisz
aktív tag

Ok. Akkor tegyünk pontot a végére.
Itt megnézheted az Telekom IPTV "minőségi" bitrátáit élőben:
[link]
Az M1 SD-t kemény Kb. 2Mbit-el streamelik, a HD-t Kb. 8.5-el. Röhejes...
Itt pedig egy gyors összefoglaló táblázat, bár már egy kicsit régebbi mint a Telekomos videó, de gyanítom, azóta még nőtt is a Digi bitrátája (aki teheti, megnézhetné PC-n), mert én a TV-n nem látom.
[link]

(#44748) nfsu17 válasza prisz (#44747) üzenetére


nfsu17
veterán

De ez h264ben kettő megabit, ami jóval többnek felel meg mpeg2 esetén.
Szóval nem olyan gáz az.
És a hd verzió kb ugyan ennyi diginél is.

(#44749) Watt25 válasza prisz (#44747) üzenetére


Watt25
veterán

de gyanítom, azóta még nőtt is a Digi bitrátája
Erre azért nem vennék mérget, de nekiállok frissíteni a táblázatot.
Itt egyébként látszik, hogy melyiket mikor frissítettem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#44750) Boond válasza prisz (#44747) üzenetére


Boond
addikt

(#44748) nfsu17

Hát ez így akkor most vicces :D
Amúgy az előfizetők fele, de lehet háromnegyede, szerintem ezzel nem foglalkozik.

ez kb olyan, mint amikor vki a Mac vs windows, vagy a Hd/UHd-ról vitázik, az átlag meg le van ragadva a dvd-nél.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.