Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32851) tobias40 válasza DNReNTi (#32850) üzenetére


tobias40
veterán

Igen tudom de Lattitude-t nem találok ilyen paraméterekkel ennyiért..
Nekem most egy 5420-.am van még majdnem 2 év nbd garival,most a fiamnak akarok venni egy jó gépet ha lehetne NBD-vel...

(#32852) smisa


smisa
őstag

Sziasztok

az asszony laptopjának Vostro V130 az akkuja kezdi megadni magát mit tudok vele csinálni csak csere, vagy esetleg valami progi ami segít javítani ?

Beépített így gondolom otthon nem tudom cserélni :(

[ Szerkesztve ]

(#32853) soldi3r válasza M3xx (#32847) üzenetére


soldi3r
veterán

az adobe-t kerdezted mar?

E30 (oo=[][]=oo)

(#32854) mghltm válasza smisa (#32852) üzenetére


mghltm
addikt

bar az akku beepitett, de a csereje otthon is konnyen elvegezheto. szerelesi segedlet

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32855) ch13


ch13
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha az intel boost tegnológiánál kikapcsolom az automatikus indítást, attól még ugye működik a háttérben?

(#32856) soldi3r válasza ch13 (#32855) üzenetére


soldi3r
veterán

nyilvan, ha elinditod

E30 (oo=[][]=oo)

(#32857) SzaboZE válasza M3xx (#32847) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezt nem a 7520-szal kapcsolatban találtad, hanem a Photoshoppal ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32858) ch13 válasza soldi3r (#32856) üzenetére


ch13
csendes tag

Azért kérdeztem, mert ha nem indítom el a feladat kezelőben akkor is ott van, hogy Intel Boost tech. ha ki is kapcsolom a programot.

(#32859) Chaser válasza szanozs (#32849) üzenetére


Chaser
titán

Gar résznél, Next Business Day a kiterjesztés neve, néha ott van + On Site, de nálunk ugyanazt jelenti.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32860) szanozs válasza Chaser (#32859) üzenetére


szanozs
aktív tag

Köszi, megnézem.

(#32861) h_and


h_and
tag

Kedves Latitude D830 tulajok!

Szerintetek a legújabb (A15) BIOS-szal működni fog egy core 2 quad (Q9100) proci, vagy kizárt dolog, hogy 800Mhz-esnél magasabbat támogasson?

(#32862) mghltm válasza h_and (#32861) üzenetére


mghltm
addikt

a chipkeszlet ( pm/gm965 ) csak a 666/800-as procikat tamogatja, az 1066-osokat nem. semmilyen quad nem fog mukodni a d830-asban, csak duo-k. ezek a legerosebbek, a t93/t95 szerezheto be normalis aron, az x-esek brutal dragak.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32863) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Valaki DELL-ekben jártas ember meg tudná mondani, hogy a DELL M4400-ban lévő LTN154CT04 RGB LED panelhez mi kell még? Milyen kábel való hozzá, inverter, stb.
Láttam a panelből 30 és 50 tűs csatlakozósat is, melyik a jó?
Gondolom ez az adatkábel, ami az alaplapról megy. Kell még valami táp is, meg valami hozzá való vezérlés.

Ha valaki le tudná írni nekem a cikkszámokat, vagy hogy merre van olyan honlap ahol ezeket összegyűjthetem, annak nagyon örülnék!

(#32864) scarbantia válasza scarbantia (#32863) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ha jól látom, akkor ez a kábel kell hozzá: DC02000KH0L

Na most ez 50 tűs, legalább is az LCD felőli vége, gondolom a másik is.
Ha jól tudom, akkor a LED-es kijelzőkhöz nem kell rendes inverter, csak egy PWM vezérlő.
Ezen a kábelen azon a kis NYÁK-on mi van? Az valami vezérlő, vagy ezen kívül van még valami?
Mondjuk a fedlap tetején mi van?

Az lehetséges egyáltalán, hogy azonos típusszám alatt legyen 30 és 50 tűs(eres) változat is?
M4400-ban volt egyáltalán valamilyen 30 tűs csatlakozójú panel?

(#32865) h_and válasza mghltm (#32862) üzenetére


h_and
tag

Köszi. Most egy t9300 van benne, ezt akartam cserélni, de ezek szerint nem érdemes.

(#32866) SzaboZE válasza h_and (#32865) üzenetére


SzaboZE
addikt

T9500-ig mehetsz. Viszont ha nvidia videokártyád van, akkor javasolt a hűtő tisztítása rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32867) h_and válasza SzaboZE (#32866) üzenetére


h_and
tag

Tudom, egyszer már alaplapcsere megtörtént gariban, tanultam belőle.

(#32868) mghltm


mghltm
addikt

kivancsi vagyok az uj szerias dell-ekre, a kijelzo nagyon jonak tunik: 12.5” FHD (1920x1080) Touch

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32869) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

E6430s-t nem nagyon találok a nagykerekben sem, itthon ez hivatalosan nem került forgalomba?
Nagyon gondolkodom, h lecserélem az E6530-asom.
EC-re mindenképpen szükségem van, úgyhogy az új slim modellek emiatt kapásból ki is esnek.
Illetve a HD+ -os kijelző (FHD-val sajna nem elérhető), amiből nem engedek. PPI-t tekintve kb. ott vagyok, mint most a FHD-val.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32870) soldi3r válasza mghltm (#32868) üzenetére


soldi3r
veterán

12.5-ben a fhd szerintem kicsit parasztvakitas

E30 (oo=[][]=oo)

(#32871) h_and válasza soldi3r (#32870) üzenetére


h_and
tag

miért lenne az?

(#32872) runner 125 válasza soldi3r (#32870) üzenetére


runner 125
nagyúr

Francokat.

Annyi erővel akkor a telefonok 4-5-6"-os kijelzőre is felesleges az FHD felbontás.
Amúgy is PPI és betekintési szög mániás vagyok, ha volna némi felárért a 14"-osból is FHD, biztosan azt venném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32873) tobias40


tobias40
veterán

Mennyire megbízhtó Radeon HD 8730M videókártya?
Esetleg az intelesek jobbak ebben az árfekvésben?
Melegedésre és élettartamra kérdezem!

Üdv!

(#32874) runner 125 válasza tobias40 (#32873) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mivel új, erre senki nem fog pontos választ adni, de manapság én már nem tapasztalatok szériahibás dGPU-kat.
Intel-esek? Ezt h érted? Mármint egy iHD4000-rel hasonlítva? Teljesen más kategória mindkettő...
Nvidia vonalon a kb. a GT635-tel egy kategória.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32875) tobias40 válasza runner 125 (#32874) üzenetére


tobias40
veterán

Igen arra gondoltam hogy ilyen árban levő inteles vga kevésbé melegszik-e,melyik teljesít jobban játékokban,élettartam melyiknek jobb stb..
Tudom hogy használatól is függ de azonos használatnál mi a helyzet? :Y

[ Szerkesztve ]

(#32876) runner 125 válasza tobias40 (#32875) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván egy iHD4000 csak korlátozottan alkalmas játékra. Hőtermelése egyértelműen nagyobb a dGPU-nak, ebből adódóan a meghibásodási aránya is. De, persze ebből nem következik az, h biztosan előbb adja be a kulcsot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32877) tobias40 válasza runner 125 (#32876) üzenetére


tobias40
veterán

És a GT635-tel összehasonlítva?
Írtad hogy azzal egy kategória a vga..

(#32878) soldi3r válasza runner 125 (#32872) üzenetére


soldi3r
veterán

akkora kijelzonel plane nincs ertelme

E30 (oo=[][]=oo)

(#32879) Avicularia válasza mghltm (#32868) üzenetére


Avicularia
veterán

14 dodóért raknak fel egy firefox-ot, ha kéred pluszban :)

(#32880) h_and válasza Avicularia (#32879) üzenetére


h_and
tag

hogy mondod?

(#32881) Damage401 válasza tobias40 (#32877) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia.

Nekem egy Dell INS 5521 ben teljesít szolgálatot. Nagyon megvagyok vele elégedve. Több óra játék után se fogy el a kraft. Megérte eddig :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32882) Avicularia válasza h_and (#32880) üzenetére


Avicularia
veterán

ha a megrendelésre kattintasz [link] legalul ott van
Software Installation - Firefox [add $14.00]

(#32883) masholnap válasza Avicularia (#32882) üzenetére


masholnap
senior tag

hát ez kemény :D egyáltalán ki találhatta ki ezt a csudálatos opciót :D fájrfoksz az egyszoftver :D

(#32884) DNReNTi válasza masholnap (#32883) üzenetére


DNReNTi
őstag

javíts ki ha tévedek... de szerintem a firefox az szoftver. :D lehet csak én nem értem, de szerintem semmi gond nincs az opcióval, és igen, nyugaton a szolgáltatásnak ára van. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#32885) tobias40 válasza Damage401 (#32881) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,megrendeltem holnap hozzák! :R

(#32886) Immy


Immy
őstag

Latitude e6440 megjelenésről tudtok valamit?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#32887) SzaboZE válasza mghltm (#32868) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az xps duoban már debütált a kijelző :) Kérdés, hogy 13-14 colon lesz-e fullhd.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32888) scarbantia válasza scarbantia (#32864) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ezekre tud valaki valamit? :F

(#32889) masholnap válasza DNReNTi (#32884) üzenetére


masholnap
senior tag

hát ára itthon is van, csak nem veszik általában igénybe :) nekem azért enyhén szólva kevésnek tűnik a választék, ez így egy kirekesztő opció :D egy böngésző mind felett :)

(#32890) cellpeti


cellpeti
veterán

olyan emberkét keresek, aki ki tudja oldani a notimból a BIOS jelszót és esetleg aki tudna beleszerelni webcamot. Egy E4300asról lenne szó

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32891) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek Latitude 6440/6540 mikorra várható Mo.-n és milyen új árral, ha mondjuk SSD nélkül 4 GB rammal és csak IGP-vel néznék, de legalább 1600*900, de 15"-ban már FHD kijelzővel?

Várható már ezekből IPS verzió, vagy még mindig a villogó TN+Film ledet kell bámulni?

(#32892) SzaboZE válasza Vasinger! (#32891) üzenetére


SzaboZE
addikt

Idén. IPS tuti nem lesz alapban, hogy opciós lesz-e majd kiderül. A Precisionben eddig is volt IPS, hogy alsóbb kategóriába bemászik-e majd elválik.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32893) Chaser válasza Vasinger! (#32891) üzenetére


Chaser
titán

Nem azért villog mert TN, a pwm-es led szabályzás miatt - mert túl drága 500ft-ért drágábban no-pwm vezérléssel megoldani - . Ha az IPS-ben is ua. lesz a szabályzás villogni fog az is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32894) Vasinger! válasza Chaser (#32893) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok, amit írsz, DE! Nem mindegy, hogy PWM alatt milyen háttérvilágítás van. Nekem DELL U2311H-m van, CCFL világítás, de PWM és semmi baja a szememnek, de a LED+PWM kombó a legrosszabb.

De természetesen tényleg az lenne a legjobb, ha nem lenne PWM, de erre semmi esélyt nem látok. Nem nagyon tudnék mostani notiról, amelyek nem PWM-esek. Talán Apple MBP?

(#32895) soldi3r válasza Chaser (#32893) üzenetére


soldi3r
veterán

eselyes, hogy egyforma lesz a vezerlese es csak a kijelzo lesz mas, ugy a leggazdasagosabb a gyartas
en meg arra is mernek fogadni, hogy melyik vezerlo lesz a befuto :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#32896) Chaser válasza Vasinger! (#32894) üzenetére


Chaser
titán

Persze nem lenne mindegy, de már csak led világítás van, szóval mindegy:) A retinában elvileg no-pwm vezérlés van, egyik tulaj szerint nem villog. Van dell monitor is amiben szintén, u2312hm pl. Nekem van egy benq led-es alsó kategóriás 22" FHD, szintén no-pwm.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32897) scarbantia válasza Chaser (#32896) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Laptopba nem lehet valami non-pwm-es vezérlést szerezni?

Illetve láttam egy ilyet, ez valamennyire megoldhatja a problémát:
http://www.youtube.com/watch?v=ycKzTDnTYTQ

[ Szerkesztve ]

(#32898) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

A dell N5010-es laptop képes arra, hogy WakeOnLan-al felébresszem ?

Köszi a választ előre is!

-.-

(#32899) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok,

Dell e4300 során ha újratolom a wint, melyek azon specifikus programok amelyek kellenek nekem? minden ami dell és megkönnyíti az életem :) New vagyok Dellben :)

Valamint ha ezen progik felkerültek, lesz olyan megoldás amellyel tudom állítani a pöcökegér és a tapipad érzékenységét?

Valamint valaki tud linkelni egy RMclock segédletet? Ezt a procit már érdemes lenne alulfeszelni, régebb találtam egy leírást de elveszett.

YNWA

(#32900) cellpeti válasza BoC1ka (#32899) üzenetére


cellpeti
veterán

e4300 a tapipad simán xar, bocsi de az igazság

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.