Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32501) Ice&Lime válasza yaphets (#32500) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát.....nem akarlak elkeseríteni, de az még lehet hogy jobban is fog....

nehéz ügy ez.

[ Szerkesztve ]

(#32502) Chaser


Chaser
titán

E6520 hang/fény OSD-hez melyik sw kell? Capset jelzi, tapipad tiltást szintén, csak fény és hang sw-ét nem találom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32503) somasz válasza Chaser (#32502) üzenetére


somasz
Topikgazda

Controllpoint + Feature Enchancement Pack ?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32504) soldi3r válasza yaphets (#32498) üzenetére


soldi3r
veterán

tudom, hogy nem arra lett kitalalva, de egy precision is megoldas lehet

E30 (oo=[][]=oo)

(#32505) somasz válasza soldi3r (#32504) üzenetére


somasz
Topikgazda

M6600/6700 nem rossz.
Alienware m15x/m17x r2 is jó lehet, mxm3.0b videókártya foglalatba a legerősebb kártyákat is be lehet tenni. Árban annyira nem vészesek szerintem, viszont igaz, hogy brutál vastagok és a garanciás példány ritka mint a fehér holló.
Esetleg a frissebb 17-esek, de azok meg drágábbak. :U

Csak alaplapot vagy kijelzőt ne kelljen cserélni bennük...
Ha a többi alkatrész legózása nem jelent problémát, jó vétel lehet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32506) Chaser válasza somasz (#32503) üzenetére


Chaser
titán

:K :R A pack fenn volt. Feldobtam a cp-t, de elég fapados volt az OSD, épp kérdezni akartam ez ilyen? 4310-en eléggé másképp nézett ki, de a friss pack közben települt és már olyan mint 4310-en is.
E4310 megy akkuról tv-re kötve, na ez meglepett:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32507) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Hali!

Tegnap érkezett hozzám egy latitude e5430as masina. Dobtam rá egy 64es win7-et, nagyjából sikerült megtalálni minden drivert, már csak arra lennék kíváncsi, hogy mely segédprogramokat érdemes feltenni a gyártó oldaláról. Tapasztalatok?

(#32508) dany27


dany27
őstag

Hello

Van egy Dell Latitude E6400as notim aminek elkezdett ugrálni a képe, valamint függőleges színes csíkok jelentek meg benne.(Már induláskor a Dell logonál is tapasztalható)

Kijelző kábelét mozgatva a helyzet nem változik. Viszont külső monitorra rákötve tökéletes képet ad!

Találkozott már valaki hasonló hibával?

Megjavítanám magam, csak nem szeretnék vaktában rendelni hozzá alkatrészt!

(#32509) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Megjött a Dell E-Port Plus II-m. Nagyon jó holmi, de egy dolog meglepett - mégpedig az, h nincs rajta HDMI, csak Display. Mind1, beszerzek egy átalakítót, de ez akkor is furcsa. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32510) Chaser válasza runner 125 (#32509) üzenetére


Chaser
titán

Pro3x-en sincs, vagy csak nem találtam:D ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32511) huszi.gyb válasza dany27 (#32508) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Helló!
Kijelzőhiba? Nálam az produkált hasonló tüneteket. Ezt látatlanban szerintem mi is csak tippelni tudjuk.

www.dongosofor.hu

(#32512) soldi3r válasza runner 125 (#32509) üzenetére


soldi3r
veterán

miert? a display portot csak le kell butitani a hdmi szintjere :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#32513) Chaser válasza soldi3r (#32512) üzenetére


Chaser
titán

De hdmi nem megy bele, nekem meg hdmi-hdmi kábelem van. De van dvi-hdmi átalakítóm és úgy jó, hang is átmegy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32514) runner 125 válasza Chaser (#32513) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem megy bele, igen.

Viszont olyan átalakítom nekem is van, még a régi gépemhez használtam, amin csak DVI volt, de az nem vitt át hangot.
Tuti átviszi? Mert, akkor nem szerzek be feleslegesen egy Display port apa - HDMI anyag átalakítót.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32515) Chaser válasza runner 125 (#32514) üzenetére


Chaser
titán

Több fajta dvd-hdmi átalakító van, 3-4, nem mind viszi át a hangot. Tegnap 4310-essel próbáltam, vitte gond nélkül a hangot is az enyém. De van olyan átalakítóm is ami csak képet visz át.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32516) Ice&Lime válasza dany27 (#32508) üzenetére


Ice&Lime
veterán

valószínűleg kijelző hiba.
vidd el szervizbe megnézetni.

csinálj róla képet és dobd fel a fórumban a laptopos kérésekbe, talán ott pontosítani is tudják majd neked.

[ Szerkesztve ]

(#32517) soldi3r válasza Chaser (#32515) üzenetére


soldi3r
veterán

igy van, dvi csatlakozobol van 5 fele, nem mindegyik visz at hangot
nincs kedvem guglozni, azt hiszem a dvi-d meg nem de az dvi-i mar viszi a hangot is
egyebkent a disply port kepes a legjobb adatavitelre, igy erdemesebb azt hasznalni, ha szukseges

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32518) runner 125


runner 125
nagyúr

Okéj, köszi nektek. Előbányászom és kiderül az enyém milyen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32519) teguran


teguran
tag

Sziasztok!

Egy Dell Latitude E5430 laptoprol van szo. Feltettem ra a w8at. A drivereket letoltottem, feltettem. A Dell Acces nevu programmal probaltam az ujjlenyomat olvasot beuzemelni, de nem engedi "windows live id fiok eszlelese miatt". Tudnatok segiteni? Koszonom!

(#32520) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Még egy kis helpre lenne szükségem. Akiknek Dell Inspiron 5521 e van és Radeon HD 7670+ Intel I cores proci. Van e valami gondja vagy leirna a tapasztalatát. Hűtése milyen, játékokat hogy viszi? Femhazas e?

Üdv
Damage

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32521) Chawder


Chawder
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell Inspiration 17 3721-es laptopom, raktam rá egy win7-et de nem tudom az illesztőprogramokat letölteni rá és hogy melyik kell nekem. Legyetek szivesek segíteni.
Köszönöm!

(#32522) Damage401 válasza Chawder (#32521) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia,

Ha jól kerestem akkor [link] Drivers&Download fül :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32523) Chawder válasza Damage401 (#32522) üzenetére


Chawder
csendes tag

Köszi. Elkezdtem feltelepíteni, de ezekre nem tudom melyik kell:
PCI egyszerü kommunikácios vezérlő
SM buszvezérlő
USB 2.0 - CRW
Tudná még ebben segiteni?!

Köszi

(#32524) Damage401 válasza Chawder (#32523) üzenetére


Damage401
senior tag

Ez úgy mind amit leírtál.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32525) dbius válasza SzaboZE (#32214) üzenetére


dbius
veterán

Ezúton is köszönet a segítségért és közreműködésért! A laptop elkészült, ma a kolléga átvette a javított gépet! Jó érzés, hogy vannak még önzetlen emberek! :K :R

(#32526) Tok_Kezdo válasza Damage401 (#32524) üzenetére


Tok_Kezdo
csendes tag

Mindent leszedtem és fel is telepítettem, kettő kivételével mind jó is lett.
A "PCI egyszerű kommunikációs vezérlő" és az "USB2.0-CRW" ezekhez nem sikerült. Az eszközkezelőben mutatja, hogy nem jó rendesen - kis sárga háromszög. Holt tudok letölteni illetve mi kell hozzá?

Érdemes a videokártyához codek-et letölteni és ha igen akkor milyet (AMD Radeon HD 7670M)

(#32527) premete válasza Tok_Kezdo (#32526) üzenetére


premete
veterán

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32528) nelsonmanian válasza Tok_Kezdo (#32526) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Aida64-el elég pontosan meg lehet nézni, hogy mik az ismeretlen eszközeid.

Programon belül eszközök\windows eszközök és ott kikeresed az ismeretlen eszközöket.
A leírásból kiderül mi micsoda.

(#32529) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Dell N5110 notebook, amire még kb. 250 nap "Dell Base Warranty" van. Most úgy néz ki, hogy a gyári 320 GB-s merevlemez megadta magát. A kérdésem az lenne, hogy ezzel a garanciával hogy történik a javítás? Oda vigyem vissza, ahol vettem a gépet (szombathelyi vagyok, ha ez számít valamit), és ők majd elküldik ahova kell? Mennyi idő alatt ér vissza a gyakorlatban a gép? A "háznál történő javítást" én nem vehetem igénybe?

A másik kérdésem az lenne, hogy most 320 GB-s winyó van benne. Szerintetek olyan dolog működhet, hogy nagyobb winyót kérek bele, és a kettő közti árkülönbözetet fizetem, vagy felejtsem el ezt? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32530) Chaser válasza Geri89 (#32529) üzenetére


Chaser
titán

Vagy szervizbbe viszed vagy a boltba ahol vetted. Sztem elég maga a hdd is, de majd dell szervizes megmondja. Addig legalább tudnád használni a gépet. ST szerinti alkatrészt küldenek, tehát 320-ast, ha nincs esetleg akkor nagyobbat de akkor felár nélkül. Neked nem NBD-s géped van, nem élhetsz vele. Max ha veszel a gépre + gart ami NBD-s, de erre a gépre nem érdemes költeni 25-50k-t :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32531) Geri89 válasza Chaser (#32530) üzenetére


Geri89
aktív tag

Köszi az infót! :R Persze, semmiképp nem költenék már a garanciára, hisz több, mint 2 éves gépről van szó. HDD-t én nem szívesen venném ki belőle, ahogy néztem róla leírást régebben, eléggé szét kell hozzá szedni a gépet (asszem az alaplapot is ki kell venni), azért is nem álltam még neki magam kicserélni nagyobbra a winyót.

(#32532) Chaser válasza Geri89 (#32531) üzenetére


Chaser
titán

És tényleg, rég járt már nálam 5110, nem is hiányzik:D :B annak a dell mérnöknek is adnék egy citrom díjat aki ezt a gépet megkomponálta. Akkor sajnos géppel együtt boltba kell adni, vagy szerviz. Ha Szhelyen vagy sztem inkább bolt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32533) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Dell Precision M4400 kijelzőjéről érdeklődnék.

Az 1440x990 felbontású panel színhűsége megközelíti az 1980x1200 felbontásúét?

(#32534) Ice&Lime válasza Chaser (#32532) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem is volt 5110-esem és dupla-tripla jósavanyú citrom díjat annak aki megtervezte és annak aki kiengedte hozni.

Előttem már szedtek szét egyet, gázos konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#32535) Geri89 válasza Chaser (#32532) üzenetére


Geri89
aktív tag

Nos igen.. nem egy könnyen szerelhető gép.. :) A mostani hibát leszámítva viszont nagyon szeretem.. előtte egy MSI gépem volt, az a 2 éves garancia alatt 2x volt szervizbe, plusz garancia lejárta után 2 hónappal széttört a műanyag a zsanéroknál, ezért is volt fő szempont a 3 év gari a választásnál... Holnap felhívom a Dell-es ügyfélszolgálatot, aztán meglátom, hogy mit mondanak, mert valahol olvastam olyat is, hogy lehet, hogy küldenek egy winyót egy helyi boltba, akivel szerződésbe vannak, és akkor ott kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#32536) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem egy Dell D830-as laptopot. Minden nagyon jó viszont én a saját kijelzőjén kívül rá szeretnék dugni még egy 22"-os monitort is. Namost minden sikeresen megtörtént viszont hiába van Full Hd-ban a felbontás a nagyon a háttérkép kicsi marad. Hogy a háttér mind a 2 monitoron teljes legyen hogyan tudnám elérni szerintetek? Vagy rossz topicban járok? :B

(#32537) Dhampir válasza Janoo_07 (#32536) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó topicban jársz, de nem mindenki ért az ilyesmihez. :-)

(#32538) Chaser válasza Janoo_07 (#32536) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk FHD felbontású képet raksz be háttérnek?:)

szerk: Geri89: Az a tipikus eset, amikor a hülyeség a szorgalommal párosul.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32539) Janoo_07 válasza Chaser (#32538) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Igen erre kifejezetten figyeltem, a d830-ason 1280*800-as felbontás van és a fullHD-s monitoron is ugyanilyenben adja ki. Viszont most buheráltam egy kicsit és ha elsődlegesnek állítom be a nagyot akkor összejön csak úgy a tálca is átkerül a nagyra amit nem szeretnék... :(

(#32540) Chaser válasza Janoo_07 (#32539) üzenetére


Chaser
titán

Klónozni szeretnéd vagy kiterjeszteni? Klónozás az eltérő felbontás miatt nem fog menni, csak kiterjesztés. Attól függetlenül melyik az elsődleges mindkettőn teljes felbontáson kellene megjelennie a háttérnek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32541) Janoo_07 válasza Chaser (#32540) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Kiterjeszteni szeretném. Suli miatt lenne rá szükségem, hogy "átlássam a dolgaimat". :K

(#32542) Dinir102


Dinir102
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni..Van egy Dell N5110 laptopom és tegnap óta az a hiba lépett fel,hogy bekapcsolom semmi kép..csak 3sípolás kis szünet és megint..:/ Mi baja lehet? Valaki azt mondta alaplapi hiba vagy vinyó..Aki esetleg tudja vagy volt már ilyennel dolga az légyszíves priivátba írjon nekem hogy mit kellene csinálnom,hogy árban és kamura se vegyenek a szervízbe..Nem garis már.Köszönöm

(#32543) nelsonmanian válasza Dinir102 (#32542) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

(#32544) nelsonmanian válasza Dinir102 (#32542) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

lejárt a szerkesztés...
Itt ugyan ez a hibajelenség kerül szóba: link
Alaplap hiba.
Gariba vidd vissza ha még van rá.

[ Szerkesztve ]

(#32545) pckownz válasza Janoo_07 (#32539) üzenetére


pckownz
senior tag

Nekem Win8-on kiterjesztett monitorral jól működik. 1366*768 a laptop kijelző, 1280*1024 a külső monitor.
Amikor kiválasztom a háttér képet, akkor ott beállíthatom, hogy hogyan jelenjen meg. Nekem a "Fill" van kijelölve, és így minden háttérképpel megfelelően működik.

(#32546) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Van egy kb 4 gigás elkülönített partíció az e5430-amon.
Windows nem látja. Mivel tudnék belekukkantani? Gondolom valamilyen recoverys okosság lehet.

(#32547) Janoo_07 válasza pckownz (#32545) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Megoldva :D. A lényeg h a háttérképet betettem "középre" így mind a 2 monitoron megfelelően jelenik meg... Nemértem :D Amikor a nyújtásra mentem még akkor se tette ki teljesre... Mind1 most szuper :C

(#32548) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mikorra várhatóak a Haswellel szerelt Latitude-ok nagyjából? Nem tudtok erről valamit esetleg?

(#32549) runner 125 válasza Vasinger! (#32548) üzenetére


runner 125
nagyúr

Holnapra megpróbálok utánajárni, de tippem szerint október környéke.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32550) mghltm válasza Vasinger! (#32548) üzenetére


mghltm
addikt

teszt mar van, ha esetleg erdekel

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.