Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32451) Chaser válasza Ice&Lime (#32448) üzenetére


Chaser
titán

4310 45-55 net alatt 3000rpm-en, nem extra halk de nem is hangos. 60 fokra akkor megy fel amikor lekapcsolja a ventit és egy darabig passzívan megy. Cpu órajel kapcsolgatás kilőve, fix 2Ghz-re állítottam, i5 520m.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32452) kk831228 válasza Ice&Lime (#32448) üzenetére


kk831228
addikt

Kár a fáradozást!! CSG!! ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32453) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

én más típusokról beszéltem nem mellesleg....., de mindegy. :U
hagyjuk is, mert a negatív dolgok itt nem nyilvánosak.

(#32454) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Mostanság szemezgetek a Latitude szériával és érdekelne ezzel kapcsolatban minden információ! Összeszerelés minősége,hűtés,strapabíróság (van ezekben is magnézium váz?),vízelvezető nyílás etc :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#32455) ficus10


ficus10
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni.Egy Inspiron n1710-be szeretném kicserélni a wifi kártyát két csatornásra.( Itt a digitális átállás ideje :) ) Amit nézegettem az a Bigfoot Killer Wireless n1202,és a az Intel Centrino Advanced-N 6235.Ami bezavar a képbe az a bios white list.Amit felfogtam,(nem biztos hogy jól) hogy a Dell bios szinten védi termékeit és csak az engedélyezett eszközöket lehet beépíteni.A kérdésem,hogy már ennél a sorozatnál is alkalmazták-e a védelmet illetve ha igen ( és úgy általában) mit javasoltok.

(#32456) premete válasza ficus10 (#32455) üzenetére


premete
veterán

Intel Centrino Advanced-N 6235, vagy 6300-as, ha van külön bluetooth.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32457) ficus10 válasza premete (#32456) üzenetére


ficus10
csendes tag

Igazából elírtam,6300-al szemezgetek.Bluetooth az nincs külön,de azt hiszem el leszek nélküle.Tehát a 6300 az kompatibilis.Köszi.

(#32458) Muerte válasza Ice&Lime (#32448) üzenetére


Muerte
addikt

Van itt egy Dell kb.32°C a szoba hőmérséklete alpjáraton/hangtalanul megy a venti,a proci TDP-je 62W-ról 75W-ra kitolva és 3,3GHz helyett 3,5GHz-en ketyeg,szóval nem kell ennyire általánosítani ;)

(#32459) soldi3r válasza Muerte (#32458) üzenetére


soldi3r
veterán

ez egy 60mm vastag alienware? biztosan atlagos meretu hutoje van ;)

E30 (oo=[][]=oo)

(#32460) Muerte válasza soldi3r (#32459) üzenetére


Muerte
addikt

Igen de Dell :DDD...egyébként a hűtés felüli része csak 3cm :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32461) soldi3r válasza Shatterstar (#32454) üzenetére


soldi3r
veterán

a 6330 es 6430 van kornyezetemben, a vaza kellokeppen merev, a zsanerok lassan 1 ev utan is jol tartanak
mindkettorol kopik a szurke diszcsik korben, az enyemrol jobban (6330) a nagyobbikrol talan kevesbbe
de egyebkent nem panaszkodhatok a minosegere, szervizeskent eleg sokat cipelem, nem keveset uzemel a javitott gepek tetejen
hutese suse-val 60fokon van (pluszminusz 5 fok), de a kifujt levego es a gep alja nem melegebb, mint a 35 fokos x200-am volt, xp-n nem szoktam nezni a homersekleteket
locsolni nem szoktam, de van az aljan vizelvezeto nyilas
nekem a kepernyo fizikai zarodasa hianyzik a legjobban, ami a 6430-on mar van

E30 (oo=[][]=oo)

(#32462) Shatterstar válasza soldi3r (#32461) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Tehát ahogy elnézem kb hozza azt a szintet amivel egy Thinkpad is rendelkezik. Már csak a kijelzők minőségére és az akksi kondíciójára volnék kíváncsi!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#32463) Ice&Lime válasza Muerte (#32458) üzenetére


Ice&Lime
veterán

már eleve úgy indulsz neki, hogy "van itt egy dell"..... tudod elég sok dell van.
de ezt teljesen felesleges volt, nem azon típusok egyike.

(#32461) soldi3r: nekem az egész gépben pont a díszcsík nem tetszik, azzal ahogy a könnyű, vékony, olcsó műanyagjával körbeveszi a billentyűzetet..., ezzel rontották le a színvonalát a gépnek.
ezt és a hűtést leszámítva erős, jó darab.

[ Szerkesztve ]

(#32464) Muerte válasza Ice&Lime (#32463) üzenetére


Muerte
addikt

Mivel te ezt írtad : "én egy dell-el nem találkoztam még"
amúgy részemről tárgytalan, no offence...

[ Szerkesztve ]

(#32465) soldi3r válasza Shatterstar (#32462) üzenetére


soldi3r
veterán

nalam a thinkpad is csak a 20-as szeriaig thinkpad :)
jobban szerettem a thinkpadot, de ar/ertek aranyban a latitude jobb

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32466) pckownz válasza soldi3r (#32461) üzenetére


pckownz
senior tag

Mi ez a vízelvezető nyílás? :)

(#32467) Shatterstar válasza soldi3r (#32465) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ízlések és pofonok,de én a 30-as szériát is kezdem megkedvelni :) Vajon használtan egy Latitude mennyire éri meg? Természetesen gari nélkül.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#32468) mghltm válasza pckownz (#32466) üzenetére


mghltm
addikt

a raontott folyadek azokon keresztul tavozik a gepbol

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32469) soldi3r válasza Shatterstar (#32467) üzenetére


soldi3r
veterán

gari nelkul nem vennek latitude-ot, akkor inkabb thinkpad
a latitude-nek az nbd az egyik legnagyobb elonye

E30 (oo=[][]=oo)

(#32470) Shatterstar válasza soldi3r (#32469) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Garancia nélkül már nem bízol a Dell-ben? Itt is előfordulnak olyan széria hibák mint a egy TP-nál?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#32471) soldi3r válasza Shatterstar (#32470) üzenetére


soldi3r
veterán

marmint?
nem bizalom kerdese, nekem jobban kezre all a thinkpad

E30 (oo=[][]=oo)

(#32472) #01682176


#01682176
törölt tag

Frissítettem a Dell 3521-es gépem Biosát A05-ről A08-ra.

(#32473) Shatterstar válasza soldi3r (#32471) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Konkrét hibákról nem tudok mert ezidáig csak egy consumer Inspiron M5030-cal volt dolgom. De minden eddigi hivatalosan bejegyzett hiányosságról tudni szeretnék :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#32474) Ice&Lime válasza Shatterstar (#32473) üzenetére


Ice&Lime
veterán

sok sikert hozzá

(#32475) pckownz


pckownz
senior tag

Az normális ha Aida 8-10 fokkal többet mér PCH Diode-on amikor külső monitorral is használom?
D-SUB csatlakozón van rajta.

(#32476) esteban1982


esteban1982
csendes tag

sziasztok

Meg tudja nekem valaki mondani, mennyit érhet

dell n7110 tipusú netebook 17.3" hd led kijelző,intel core i7 második generációs processzorral 4 mag virtuálisan 8 magot lát,8gb ddr3 ram,640gb hdd,garanciális 2014.06 hó-ig ,doboz,130wattos töltővel.
Nagyon szép állapotban,szinte új,

várom válaszotok

üdv

Drimusz István

(#32477) mghltm válasza esteban1982 (#32476) üzenetére


mghltm
addikt

itt kerdezd meg es segitenek bearazni a szakik

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32478) Aske válasza pckownz (#32475) üzenetére


Aske
aktív tag

Nekem is ilyen.

(#32479) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért van az, hogy terhelés hatására se nő a processzorom órajele? Fix 897-en marad, a 3.1 GHz helyett.

(#32480) Ice&Lime válasza Vasinger! (#32479) üzenetére


Ice&Lime
veterán

bent van az akksija és úgy van a töltőn?, és milyen töltő van hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#32481) Vasinger! válasza Ice&Lime (#32480) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, kiderült, hogy bent volt az akksi és a töltő is rajta volt, de csak félig és úgy érzékelte, hogy nincs töltőn, de valahogy mégis onnan szedte az áramot. :R

(#32482) Ice&Lime válasza Vasinger! (#32481) üzenetére


Ice&Lime
veterán

akkor megoldódott, remélem most már rendesen emelkedik a processzor órajele..?..:)

nálam is volt már ilyen, azért volt ismerős a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#32483) smallr


smallr
csendes tag

Sziasztok, Van egy Dell laptop amit most vettem.. E5500 és nem tudom hol kell kikapcsolni a bluetooth ha egytáltalán ki lehet valaki tudna segíteni?

(#32484) odrif válasza smallr (#32483) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az óra mellett, jobb egérgomb és adapter kikapcsolása.

20 éve a Prohardveren

(#32485) smallr válasza odrif (#32484) üzenetére


smallr
csendes tag

Köszönöm! :))

(#32486) smallr válasza smallr (#32485) üzenetére


smallr
csendes tag

Az volt a gond hogy nem volt fent a driver.. már jó még egyszer köszönöm!:)

(#32487) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok

Dell Inspiron 5221 mi a véleményetek?

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32488) yaphets


yaphets
csendes tag

Sziasztok!
Van egy N5110-es vasam, i7es procival, gt 525m VGA-val. Egy Logitech N120 hűtőpadon van, megy benne a venti, és még így is leáll CS:GO közben (gondolom a hőtől, mert a gép bal oldala szó szerint égeti a kezemet.) Ezt a problémát hogy lehetne orvosolni? Vegyek új gépet, ha játszani szeretnék? :/
Üdv.

(#32489) Ice&Lime válasza yaphets (#32488) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szia, jól belenyúltál sajnos.
nekem is volt 5110-esem és én pont a nagy hőtermelése miatt adtam el.
nekem is gt525m-es volt csak i5-ös. én is vettem alá hűtőpadot, de nem értem vele semmit.
néztem az értékeket és felment egészen 94fokig a cpu, a gpu meg 86körül volt azt hiszem.
ez egy ilyen tojás sütögetős gép sajnos.
és főleg most ebben a melegben...nem elég, hogy nincs jó hűtése még meleg is van és még játszol is rajta, ez már 3 ok amiért olyan forró, hogy süti a kezed.
volt is egy olyan cikk az iponon az 5110-ről, aminek az volt a címe, hogy:
"van aki forrón szereti", találó a cím.

ha ez nagyon zavar, szerintem más gépnél kellene keresgélned.
(egyébként meg nem tesz jót az alkatrészeknek sem)

[ Szerkesztve ]

(#32490) yaphets válasza Ice&Lime (#32489) üzenetére


yaphets
csendes tag

Most lesz 2 éves, de eddig még hűtőpadon sosem állt le, csak anélkül. Tudom, hogy az egész széria ilyen, csak reméltem, hátha van rá valami megoldás. De akkor azt hiszem, hogy túladok rajta, bár ez nehéznek tűnik. (ki vesz ilyet? :F ) Nekem 100 fok fölé is mennek a magok, akörül adja be a törölközőt, és áll le. Az új 15R / 17R (SE) széria is ilyen, vagy az valamivel használhatóbb?

(#32491) Ice&Lime válasza yaphets (#32490) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha 100 fölé ment az már extrémnek mondható és nem kérdés hogy elég rossz.
hogy ki vesz ilyen? jó kérdés...
valami megoldás, hát, ha lenne olyan hűtőpad, ami levinné a hőfokokat 20 fokkal az jó lenne, de én ilyenről még nem tudok.

azért arra számíts, hogy nagyon nagy melegek vannak most ez az egyik, a másik meg hogy egy dedikált vga-s laptop több hőt termel, mint amiben nincs plusz vga, főleg ha az még egy erős darab, akkor még jobban.
egy "gamer" laptop általában meleg, mondjuk nem ennyire talán.

az újakról nem tudok mit mondani, olyanok nem voltak a kezemben, de csak hallottam, hogy azok már kicsit jobbak lettek ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#32492) Avicularia válasza yaphets (#32490) üzenetére


Avicularia
veterán

7720-am van i7 3630-as procival, alig melegszik. Persze hűtőpad van alatta, de nem megy sokat, inkább csak játékokhoz kapcsolom be.

(#32493) yaphets válasza Ice&Lime (#32491) üzenetére


yaphets
csendes tag

Gondolom, hogy ezek melegek, de ez azért abszurd. Az, hogy még égeti a tenyeremet, elmegy. De hogy egy CS:GO-tól leáll, már sok. És ebben még nincs is olyan erős VGA, a gt 525m már eléggé alsó-középkategória... Te mire váltottál n5110-ről? Én az y510p-t néztem a Lenovotól, de arra is írják, hogy melegszik. Teljesen tanácstalan vagyok így.

(#32494) Ice&Lime válasza Avicularia (#32492) üzenetére


Ice&Lime
veterán

milyen dedikált vga van benne?

(#32493) yaphets: nekem is kicsit égette a tenyeremet, pedig akkor még csak Április volt.
megértelek, ezt én is átéltem.
aztán többször mondták nekem, hogy a játékos laptopok általában ilyenek és hogy számíthatok erre.

ha nagyon sokat játszol és egyhuzamban több órán át, akkor szerintem a legjobb választás akkor is a desktop pc vagy egy minőségi drága gamer laptop.

a desktop pc-nél annyi ventit raksz be amennyit a házad elbír és úgy szereled, ahogy csak akarod.

[ Szerkesztve ]

(#32495) Damage401


Damage401
senior tag

Azt mondják az ÚJ Inspironok hűtése ellett találva. Szemezgetek egyel Dell Inspiron 5521-el

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32496) Avicularia válasza Ice&Lime (#32494) üzenetére


Avicularia
veterán

nvidia gt650m, de van benne intel hd4000 is

(#32497) Ice&Lime válasza Damage401 (#32495) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát azért egy AMD Radeon HD 8730M-mel megnézném mit produkálna. kíváncsi vagyok, azokat hogyan hűti.

(#32496) Avicularia: akkor tényleg jobb lett a 7720, ami neked van, ha nem melegszik annyira.

[ Szerkesztve ]

(#32498) yaphets válasza Ice&Lime (#32494) üzenetére


yaphets
csendes tag

Sajnos az asztali nálam nem megoldás, hogyha az lenne, már rég asztalit csináltam volna. :/ Drága, minőségi alatt az AW-t érted? Azért arra nekem nincsen pénzem. :/ 3-4 óránál amúgy többet sosem játszom, és nem is minden nap. Ehhez azért remélem, valami olcsóbb is jó lesz. (300k fölé nem szeretnék menni)

(#32499) Ice&Lime válasza yaphets (#32498) üzenetére


Ice&Lime
veterán

igen azokat értettem. elég drágák sajnos.

szerintem menj a milyen notebookot vegyek topikba és ott mond el azokat a kritériumokat ami alapjá szeretnél egy gamer laptopot és ott hátha tudnak neked valami jót ajánlani és hangsúlyozd ki, hogy nem szeretnél főzőlapot venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#32500) yaphets válasza Ice&Lime (#32499) üzenetére


yaphets
csendes tag

y510p-t ajánlottak nekem is, mint amúgy sokaknak. De ha az is melegszik...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.