Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32151) mghltm válasza runner 125 (#32150) üzenetére


mghltm
addikt

ez a legujabb e6240 atg

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32152) huszi.gyb válasza runner 125 (#32150) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ebbe a házba kéne kéne i7 meg SSD... Utána meg tárgyaláson win8-cal ppt. Néznének az ügyfelek :DDD :Y

www.dongosofor.hu

(#32153) illyeskruse


illyeskruse
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a Dell gépek hűtése menyire jó? Ezt néztem ki magamnak Dell Inspiron 7720, Játékra akarom, de van hogy 2-3 napig is játszom napi 8-10 órát :D Gondolom ez megviseli a gépet de ha ki adok ennyi pénz akkor birja is. Na meg van is 3 éves garancia.
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/dell/inspiron-7720-core-i7-3630qm-2-4ghz-8gb-1-5tb-17-3-p126397719/termek-leiras.html#properties

Ha tudtok más márkájú de profi gamer gépet (300 körül összegért)annak is örülnék, a hűtés fontos lenne... Mert volt egy hp dv9000 em az semmire se volt jó..

"Ami nem öl meg az nem elég büdös"

(#32154) scapegt válasza illyeskruse (#32153) üzenetére


scapegt
senior tag

Nekem 7520-asom van, majdnem ugyanezzel a konfiggal, viszont én keveset játszok. Amikor játszottam (az első napokban, teszt gyanánt), akkor egész jól megbirkózott a játékokkal, szerintem jó a hűtése, ráadásul nagyon halk. Tudom, nem sokat segítettem, de gondoltam, írok :)

(#32155) huszi.gyb válasza illyeskruse (#32153) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A konkrét típust nem ismerem sajnos, de biztos, hogy gamer gépnek inspiront? Ilyen igénybevételnél mennyire játszik a hordozhatóság? Ha ennyit játszol nem érné meg egy asztali+gyenge notebook?

www.dongosofor.hu

(#32156) runner 125 válasza mghltm (#32151) üzenetére


runner 125
nagyúr

A Dell első notebook-ja,1989-ből. :)

Dell 316LT

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32157) Avicularia válasza illyeskruse (#32153) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ugyan ilyen van, kivéve hogy csak 1 gigás wincsi volt benne ssd nélkül, 225K volt. Igaz csak 2 év 2-3 hónap garit kaptam rá.
Hűtése jó, alapjáraton alig van hangja, sokszor ki is kapcsol teljesen a venti. Játékot nyugodtan lehet tolni rajta, bár egy jó hűtőpad nem árt alá.

(#32158) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok! Dell latitude e6520-hoz szeretnék venni egy nagyobb/gyorsabb vinyót. Kérdésem az lenne, hogy támogatja ez a gép a SATA 3 -at? hol tudok utánanézni? Illetve tudtok ajánlani 24e körül egy jó/gyors merevlemezt? köszönöm

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#32159) huszi.gyb válasza csabiks (#32158) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

szerk.: (Hülyeséget írtam.) Ha minden igaz, akkor támogatja a Sata 3 cuccokat, de Sata2 van csak rajta. Legalábbis hirtelen ezt vettem ki a fórum hozzászólásokból. (Bár van, ahol mást írnak... Akkor inkább visszavonnám, meg se szólalatam).

Esetleg SSD-ben nem gondolkodtál? Az még gyorsabb. De ugye van hátránya is. A folyamatos felülírást nem szereti :)

barátunk :)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#32160) csabiks válasza huszi.gyb (#32159) üzenetére


csabiks
senior tag

több tucat fórumot átolvastam, de van aki sata2 állít van aki azt mondja támogatja a sata 3-t is, azért kérdeztem meg itt (hivatalos specifikációt is olvasgattam de ott sincs megemlítve (nem találtam))

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#32161) huszi.gyb válasza csabiks (#32160) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Közben rájöttem... Ezért is raktam off-ba az elejét... Sajnos ezt az infót Dellék szeretik elspórolni. Én is anno itt kérdeztem meg :)

www.dongosofor.hu

(#32162) Kobe


Kobe
veterán

valakinek ötlete, ez milyen problémára utalhat ?

videjó

ha teljesen lemerítem az akksit és úgy töltöm csurig, nem csinálja. Ha mondjuk félig merítem cska le, rárakom töltőre, és eléri a teljes töltöttséget, akkor emg csinálja.

(#32163) Chaser válasza Kobe (#32162) üzenetére


Chaser
titán

Akku hogy áll, aida szerint hány %-os az eredetihez képest a kapacitása? Nálam TP-nél akkor villog sárgán az akku led ha döglődő akku van a gépben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32164) Kobe válasza Chaser (#32163) üzenetére


Kobe
veterán

94% :) kb 20 percet csokkent az elettartama

[ Szerkesztve ]

(#32165) Spam123 válasza sdombi (#32137) üzenetére


Spam123
tag

CPU: i5 Ivy Bridge 3320M - HD4000 integrált vga
Alaplap: QM77-es chipset
VGA: nVidia NVS 5200M
SSD: Samsung 250 GB
Wifi: Intel Centrino Advanced-N 6205
Ethernet: Intel 82579LM Gigabit
2 darab USB 3 van a gépen, egy ESATA és egy USB 2.0
SD kártya olvasó

Ha valamit kifelejtettem, kérlek írd meg.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#32166) premete válasza Spam123 (#32165) üzenetére


premete
veterán

Menj fel az Intel.com-ra és hagyd megkereni a legfrissebbeket, telepítsd mindet, utána az nvida oldaláról az aktuálisat, ha az sd reader nincs meg, azt telepítsd a Dell drivers&download oldalról.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32167) Chaser válasza Kobe (#32164) üzenetére


Chaser
titán

Akkor nincs ötletem :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32168) rerebere válasza Kobe (#32162) üzenetére


rerebere
tag

Méresd be az akksit én azt mondom. Ha alaplap, vagy töltőaljzat lenne akkor nem töltene.

(#32169) SzaboZE válasza Kobe (#32164) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez kezdődő akku hiba. Ennek ellenére használható az akku, elő szokott fordulni, szerintem az okozza hogy a töltőáramkör hibát érzékelt valamelyik ciklus során.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32170) #01682176


#01682176
törölt tag

Dell M5010-hez keresek Bluetooth win 8 drivert. Minden megy, kivéve ez. A régit nem fogadja el..
Van valami megoldás?

(#32171) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok!
Igazából nem tudom, hogy jó helyre írok e, de azért megpróbálom, hátha tudtok segíteni, illetve írok egy kis tapasztalatot is.
Szóval adott egy új Dell Inspiron 3521-es gép, melyen Win7 64bit van. Friss driverek, frissítések, szinte semmi plusz program.
Az a gondom vele, hogy válogat router, illetve wifi kapcsolat terén. Eddig úgy gondoltam, hogy egyik TP-Link-el sem megy. Most sikerült kipróbálni 4 fajtával is (740,741,841,1043) ebből csak a 841-el van gond nálam (friss firmware, ugyanaz a beállítás), illetve az ügyfélnek egy 740-el.
"Nem azonosított hálózat" ezt írja ki. Csatlakozik a routerhez, de internet nincs rajta. Jobb alsó sarokban a wifi jelnél sárga felkiáltójel, és ennyi. Néha kap IP címet és átjárót, néha nem. Wifin nem tudom elérni a routert.

Más eszközzel működik minden router, illetve más márkájú routerrel működik a noti.
Beszéltem a Dell-el. "Hát mi még ezzel a problémával nem találkoztunk", de azért cseréltek wifi kártyát, persze ugyanazt a típust ( ((Atheros)) Dell Wireless 1703) tették bele...
TP-Link supportnál rendesek voltak, próbáltak segíteni, viszont ott sem jártam sikerrel.
Próbáltam teljesen "szűz" windows-on, illetve fullra frissítetten is.
Remélem tudtok segíteni! :R

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#32172) Micha3l válasza krisztofer55 (#32171) üzenetére


Micha3l
tag

Szia

Sajnos ezzel a 1703 as wifi kartyaval nem fogsz tudni mit kezdeni, addig amig ki nem javitjak driver szinten.
Mas tipusu kartyara kell cserelni, ez az egyetlen megoldas, de a DELL nel hiaba csereltetsz emiatt, valoszinuleg mindig 1703 fogsz kapni service tag szerint.
Nekem is a 740 sorozattal volt gondom, kar ezert akar firmwaret frissiteni is a routerben, sajnos nem fog eredmenyt hozni. Masik routerre kell cserelni, 800 as sorozatnal nem jott elo ez a hiba.

(#32173) 7ER válasza huszi.gyb (#32116) üzenetére


7ER
aktív tag

Azt írja a Dell, hogy az akkumulátort nem kell kivenni a gépből és főleg nem kell hűtőben tárolni. Nekem is 5110-em van. másfél éves és az akkumulátor 94%-os.
Soha nem vettem ki és nem is merítettem le csak akkor, ha nem volt más áramforrás.
Egyet tudni kellene: Minél több a teljes töltési ciklus, annál inkább elhasználódik az akkumulátor. Természetesen mindig vannak okosabb emberek de egy biztos még. Van a családban egy Lenovo laptop is. Ez két és fél éves és az akkumulátora 90%-os. Szóval nem érdemes trükközni, be kell tartani a gyári előírásokat. A teljes akkumulátor lemerítés, majd feltöltés egy ciklusnak számít és ez a teljes ciklus mindig ront az akkumulátor élettartamán. Ha önkisülés vagy más okból automatikusan rátölt az nem teljes töltési ciklus. Ha új akkumulátort veszel, hagyd a gépbe és ne foglalkozz azzal, mit mondanak a tudósok. Így megkíméled a laptopot is, mert a laptoptöltő az töltő és nem tápegység. Benne van a nevében is. Azonkívül ha nagyobb (pillanatnyi) áramfelvételre van szükség, akkor az akkumulátorból pótolja az energiát. . .

(#32174) Chaser válasza 7ER (#32173) üzenetére


Chaser
titán

" A teljes akkumulátor lemerítés, majd feltöltés egy ciklusnak számít és ez a teljes ciklus mindig ront az akkumulátor élettartamán. " Csak az a nem mind1, hány ciklus mekkora kapacitás vesztést okoz. a mai akkuk tisztelet a kivételnek hitványak. Jó az akkud jó, valszeg sanyo, majd egyik napról a másikra veszít 20-30%-ot, nem kell hozzá használnod se.
" Ha önkisülés vagy más okból automatikusan rátölt az nem teljes töltési ciklus." Ha 5%-ot rátölt valóban nem, ha 20x5-öt az igen...nem véletlen van értelmesebb gépekben töltésszabályzás. Egy értelmesebb akku havonta veszt néhány %-ot a kapacitásából egyébként, egy kommersz meg akár 10-20-at is egy hónap alatt. Némelyik 1 hét alatt képes 5-10%-ot esni ha szekrényben áll akkor is.
Hűtőben tényleg nem kell tárolni, ellenben hűvösen való tárolással megfelelő feltöltéssel nagyban lehet növelni az élettartamot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32175) SzaboZE válasza 7ER (#32173) üzenetére


SzaboZE
addikt

Így megkíméled a laptopot is, mert a laptoptöltő az töltő és nem tápegység. Benne van a nevében is. Azonkívül ha nagyobb (pillanatnyi) áramfelvételre van szükség, akkor az akkumulátorból pótolja az energiát. . .

Ez nem így van, a gépnek akku nélkül is kell működnie, így a tápegység (!) akkora teljesítményre van méretezve, amekkoránál nagyobbat a gép semmilyen körülmények között nem vesz fel. Részemről én sem bazirgatom az akkut, belerakom a gépbe és töltöm ha lemerül. Ott a helye, nem a hűtőben :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32176) Chaser válasza SzaboZE (#32175) üzenetére


Chaser
titán

Én is így vagyok vele, mivel TP-nél van egy kis légrés akku és gép közt nincs is baj, meg ott a töltésszabályzás. Delleknél van legalább mostani Latitude, Precision vonalon hasonló? Ezt nem néztem mostanában.
TP-nél van olyan, hogy akku nélkül nem engedi az órajelet maxra, hanem beszabályozza, régieknél legalábbis volt, ezért se veszem ki az akkut, meg jó szünetmentesnek is. De egy kályha gépben nem tartanám benne feltétlen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32177) Chaser


Chaser
titán

Ha ezt írja a dell check egy gépre akkor ugye a leghosszabbat kell nézni, 521 nap?
Ez a SATA HDD külön gar azt jelenti, ha defektes lenne a HDD meg lehet tartani, vagy mit?

NBD ProSupport For IT On-Site DELL 9/6/2010 12/7/2014 521
SATA HDD DELL 8/18/2011 12/7/2014 521
Next Business Day DELL 9/6/2010 9/7/2013 65

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32178) premete válasza Chaser (#32177) üzenetére


premete
veterán

Jól értelmezed.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32179) Chaser válasza premete (#32178) üzenetére


Chaser
titán

:R
Olyan alkatrészlistát adott ki amilyet még nem láttam egynél sem, 50-60 tétel. nem aprózták el.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32180) premete válasza Chaser (#32179) üzenetére


premete
veterán

Nekem is olyan, még az "Intel core i7" és Windows7" matrica is fel van tüntetve. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32181) Chaser válasza premete (#32180) üzenetére


Chaser
titán

10k karakter a parts list, régebbi gépeknél lazábban kezelték:) matricák még hagyján, de ahogy látom csavarokra le van bontva. 10 perc volt mire megtaláltam nagyjából amit keresek :DD

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32182) somasz válasza Chaser (#32181) üzenetére


somasz
Topikgazda

e4300 ig bezárólag néztem visszafele, ott is részletes, én nem szeretem, nem célravezető, bogarászós, ahogy mondod

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32183) SzaboZE válasza Chaser (#32177) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ilyen opcióval, hogy "SATA HDD" még nem találkoztam. Az opció, amiről beszélsz az a KYHD (keep your hardrive). Ha írsz egy svc taget magánban, akkor hétfőn utána tudok nézni mit is fed ez pontosan. Nem lehet, hogy egy extra HDD volt a géphez?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32184) Spam123 válasza premete (#32166) üzenetére


Spam123
tag

Ez biztos módszer? Nem a DELL honlapjáról kéne leszedni?

(#32185) premete válasza Spam123 (#32184) üzenetére


premete
veterán

Így naprakészek a driverek, a Dell honlapján esetenként 1 évvel régebbi driverek vannak; azokkal is megy, de szerintem jobb, ha minden a legfrissebb. Eddig még egy hw-elem sem reklamált miatta..

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#32186) mghltm válasza Spam123 (#32184) üzenetére


mghltm
addikt

biztos, gyors, naprakesz. megnyitod az oldalt, ami megkeresi neked a legfrissebb meghajtokat a gepedhez ( vga, chipset, wlan, lan, audio )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#32187) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude E5430-as gépem, és nem tudom életre kelteni a bluetooth eszközt.
A gyári drivert elméletileg telepítettem az oldalról, biosban engedélyezve van hogy a kapcsolóval együtt kapcsolja a 4.0 bt eszközt is, de nem találok sem az eszközkezelőben sem pedig a vezérlőpultban erre alkalmas utalást. FN+F2 pedig semmit sem csinál... Van ugyan egy narancssárga lakat jelölés az f2-n de fogalmam sincs mire való.
Másik kérdésem pedig, hogy a touch pad-ot hol tudom ki-be kapcsolni?
Mert szintén az egyik fn jelölésű F5 gombon van egy hasonló jel, de az sem csinál semmit FN lenyomása közben... :W

"War... war never changes"

(#32188) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
A Dell wireless 1702 bluetooth v3.0+HS az eszközkezlőben hibát jelez: "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)" Elméletileg a driver naprakész.
Ezzel a problémával mit lehet csinálni?

Köszi

(#32189) Spam123 válasza mghltm (#32186) üzenetére


Spam123
tag

Lefuttattam, de a chipsettel nem tudott mit kezdeni:

Most mi legyen?

(#32190) sdombi válasza Spam123 (#32189) üzenetére


sdombi
tag

Win8 fel szokta ismerni (márha win8-ról beszélünk) alapból, szóval azzal nem kell törődni. Viszont az ujjlenyomat olvasót (ha van) akkor annak pedig ez a megfelelő driver: [link]

fps8: BT-re nincs ötletem, de az fn+f2 az a numlock ki-be kapcs gomb, touchpadet pedig ki lehet kapcsolni, de ahhoz driver kell.

[ Szerkesztve ]

(#32191) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok hol találok drivert vostro 3560hoz ? Mert találtam egyet de ott ömlesztve vannak és nem hiszem hogy mindent fel kellene tenni itt a [link] én olyat keresek ahol már azért szortirozva vannak válaszotok előre is köszönöm!

Üdv: Maarki

(#32192) sdombi válasza Maarki (#32191) üzenetére


sdombi
tag

(#32193) Maarki válasza sdombi (#32192) üzenetére


Maarki
aktív tag

Hatalmas up :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :C :C :C :DDD :DD életet mentetél köszönöm !

(#32194) Maarki válasza sdombi (#32192) üzenetére


Maarki
aktív tag

Apropó még egy kérdés mivel ebbe amd videó kártya van lehet vele trükközni ? Mármint asztali gép driverel ? Mint a lenovonál ?

(#32195) sdombi válasza Maarki (#32193) üzenetére


sdombi
tag

Igazából az a ritka, hogy valaki először az ftp verziót találja meg és nem a sima weboldalt :D

szerk: nem tartom jó ötletnek ezt a fajta kísérletezést, sőt lehet, hogy nem is fog egyáltalán feltelepülni a desktop driver. Egyébként előbb az intelt tessék felrakni, utána mehet az amd.

[ Szerkesztve ]

(#32196) Maarki válasza sdombi (#32195) üzenetére


Maarki
aktív tag

Rendben van köszi a segítséget azért kérdeztem mert nekem lenovom van és nekem így ezzel a sufni tuning megoldással 10-20fps pluszt értem el bf3ban páromé a Dell fél év garancia szenvedés árán kaptunk egy új 3560at. Jah még egy kérdés :B :DD ez természetes hogy alap állapotba csak egy win7 van rajta semmi más de teker a ventilátora mint az állat ?

(#32197) sdombi válasza Maarki (#32196) üzenetére


sdombi
tag

Hát sokan panaszkodtak erre mostanában, de inkább az inspiron vonalról. Az a teker mint az állat az fordulatban (rpm) mennyit jelent (Aida 64-el meg lehet nézni)? Egyébként minden driver felkerül akkor ez módosulhat, viszont ha az sem segít akkor bios frissítést kéne végrehajtani hátha.

(#32198) #01682176 válasza SzaboZE (#32175) üzenetére


#01682176
törölt tag

Én pl az M5010esemet már vagy egy éve akku nélkül használom, mert már annyira elhasználódott az akksija (80%).

(#32199) Maarki válasza sdombi (#32197) üzenetére


Maarki
aktív tag

Ez most komoly ? Tök friss a cucc most dobozoltam ki és frissíteni kell a biost :Y amúgy 2900-3000rpm között mászkál alaphelyzetben

szrk: viszont a gpu 100% ír -.-

ism szerk: 4800 mikkor másolok

[ Szerkesztve ]

(#32200) sdombi válasza Maarki (#32199) üzenetére


sdombi
tag

Ezen nem kell meglepődni, lazán lehet, hogy jobb teljesítményű bios jött ki azóta amióta elhagyta a gyárat a gép.
Vostroban nem vagyok otthon, de szerintem az alaphelyzetben 3000 rpm teljesen jó (legalábbis nálam az)
GPU driverek felkerültek? Amíg nem, addig a windows azt az alap semmit érő driverét használja.
Másolásnál 4800-ra sajnos nem tudok nagyon mit mondani... Attól függ hogy mekkora cuccot másolsz, ha 50GB-ot rántasz át, akkor idővel bemelegszik a proci és a vinyó is. Ha mondjuk 1GB-ot másolsz és úgy 4800, az viszont szerintem magas...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.