Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) kovimre válasza jeni (#917) üzenetére


kovimre
tag

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!

#913 Joshi - ahogy fentebb írtam ismerősöm megkért rá, mivel tudja, hogy régebben hobbi szinten foglalkoztam ilyesmivel. De mivel elég rég volt és azóta nem követtem a technika fejlődését, ezért nincs BluRay íróm! DVD-n elkészítettem, de úgy gondolom (főleg a jövőre való tekintettel), hogy ma már elvárható a BluRay lemezen való megörökítés is!

#917 jeni - igen, van kamerám, fullHD-ban rögzítettem és a készre szerkesztett videóanyagom kb. 6 óra lett. Igen, ezen felül van még a kivágott rész időtartama. Mivel barátomnak készítettem, kifejezetten kérte, hogy "minden" legyen megörökítve, nem számít hány lemezre kerül majd rá

[ Szerkesztve ]

(#952) Flashget válasza radi8tor (#944) üzenetére


Flashget
félisten

Ezért vannak már 3D BD lejátszók mint a Pio 150 vagy 160 vagy más olcsó kategóriásak. Ha valaki ki akarja használni a 3D-s tévének a képességeit, elöbb, utóbb be kell egy ilyen lejátszót szereznie a régi helyett.

mkv-ba pakolt 3D csak szemrontásra való, inkább 2D-ben nézem a filmet FHD-ban.

Realme GT Master Edition

(#953) radi8tor válasza Flashget (#952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a lejátszó nem passzolna a szetthez. ;)
De a lényeget értem.

⭐ Stella

(#954) Joshi válasza kovimre (#951) üzenetére


Joshi
titán

Én ezt értem de ha nincs BD íród akkor miért vállaltad el? A DVD az nem HD, mondhattad volna az ismerősödnek hogy figyi nekem nincs HD kiíráshoz cuccom. :F Csak ezért értetlenkedek különben a te dolgod nem akarom túlragozni a dolgot. ;]

(#955) radi8tor válasza Joshi (#954) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd segítek neki, legalább gyakorlom az írást. :P

⭐ Stella

(#956) Joshi válasza radi8tor (#955) üzenetére


Joshi
titán

Kovimre nevében is köszönöm. :D

(#957) kovimre válasza Joshi (#954) üzenetére


kovimre
tag

BluRay része nem volt kérés felém! Szerintem neki még nincs is BluRay lejátszója. Tehát csak sima DVD-t vállaltam, ami azóta elkészült szép felületre nyomtatott képpel, tokkal stb ...
A BluRay-t, azt én találtam ki, hogy meglepjem vele! Aztán majd ha 1-2 év múlva vesz magának egy lejátszót, akkor előveszi és örül neki ...
Na de fejezzük be ezt a vonalat, mert csak a fórumot szemeteljük vele!

(#958) gg72


gg72
veterán

Lemez: IT Media *Fullprint TDK* BluRay BD-R 4x (1 layer) Uni-White 50cake
MID: TDKBLDRBB (000)
Író: BDR-S08XLT (FW: 1.30)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

Nagyon jó lemeznek tűnik, egyelőre nyugodtan ajánlható a Panasonic helyett, ha az éppen nincs, vagy valaki drágának találja. :K

(#959) Flashget válasza gg72 (#958) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#960) gg72 válasza Flashget (#959) üzenetére


gg72
veterán

4 lemezt írtam meg eddig, valamennyi hasonlóan jó, szóval ez bíztató. :)

(#961) Ra3 válasza gg72 (#960) üzenetére


Ra3
őstag

köszi, már vártam az eredményeket :R

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#962) syler123 válasza gg72 (#960) üzenetére


syler123
veterán

Pioneer is jól írta meg a lemezt? Lehet berendelem, csak sokallom az 50 lemezt, fele is elég lenne.

(#963) gg72 válasza syler123 (#962) üzenetére


gg72
veterán

Író: BDR-S08XLT
= Pioneer

[ Szerkesztve ]

(#964) syler123 válasza gg72 (#963) üzenetére


syler123
veterán

Jaj köszi, csak a Drive-ot néztem, azon csak a teszt ment :D

Mondjuk lényegtelen, már megszűnt az akció. Sőt itmedián már Panasonic lemez sincs.

[ Szerkesztve ]

(#965) gg72 válasza syler123 (#964) üzenetére


gg72
veterán

De ez pedig van akció nélkül 280 Ft-ért, szóval nem igazán értem miért lenne "lényegtelen". Éppen azt írtam, hogy ha nincs a Panasonic, vagy valaki azt drágállja 330 Ft-ért, akkor ez jó alternatíva. És most ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#966) syler123 válasza gg72 (#965) üzenetére


syler123
veterán

Magam részéről írtam hogy lényegtelen, annak örülök, hogy írtál alternatívát. Majd ha akciós lesz veszek belőle.

(#967) gg72


gg72
veterán

Lemez: IT Media *Fullprint TDK* BluRay BD-R 4x (1 layer) Uni-White 50cake
MID: TDKBLDRBB (000)
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.30)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

Habár csak 4X lemez, de 6X is kiváló eredményt ad.

(#968) gg72


gg72
veterán

Lemez: Panasonic BD-R 6x (25GB) BluRay 10cake *Print*
MID: MEIRA (001)
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.30)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

Azért a Pana továbbra is hozza a megszokott szintet... :K

(#969) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Itt olvastam korábban, hogy valamelyikőtök, esetleg többen is, hálón keresztül égettek diszket.
Na, megírtam két lemezt én is, ezzel a módszerrel, megírta, ám írás közben többször elfogyott a puffer, burn-proofolt az író.
A kérdés: Van ennek valamilyen kihatása a végeredményre, vagy ez inkább biztonsági megoldás, lehetőleg a lemez ne legyen tele megszakításokkal?

(#970) gg72 válasza #48613632 (#969) üzenetére


gg72
veterán

Ebben az esetben inkább kerüld a hálózaton keresztüli írást.

(#971) #48613632


#48613632
törölt tag

Köszi a gyors választ, még kipróbálom futó torrentek nélkül is, mert a NAS kezeli azt is, elvileg gigabites hálón mennie kellene. Ha akkor is darabos, akkor végleg kihagyom. Köszi mégegyszer :R

(#972) Flashget válasza #48613632 (#971) üzenetére


Flashget
félisten

ez most komoly? BD írás közben még mivel terheled? :)

Realme GT Master Edition

(#973) mayday00 válasza gg72 (#963) üzenetére


mayday00
őstag

Ilyen írót nálunk lehet kapni? :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#974) Flashget válasza mayday00 (#973) üzenetére


Flashget
félisten

tavaly ebay asszem 23K körüli áron.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#975) gg72 válasza mayday00 (#973) üzenetére


gg72
veterán

Nem ebay, német webshop: [link].

(#976) kzsolt00 válasza gg72 (#967) üzenetére


kzsolt00
tag

Üdvözletem. Mivel nem vagyok benne száz százalékig biztos, hogy ezen teszted ezt a lemezt tartalmazza e, ezért megkérdem, hogy erről a lemezről: katt a linkért mi a véleményetek.

A másik kérdésem az , hogy el tudnád magyarázni nekem, hogy a tesztjeid képen belinkelt program képeken mit kell nézni? Melyik értékek azok amik azt tükrözik ,hogy ez most hú de jó lemez, vagy , éppen az, hogy ez ócska?

(#977) gg72 válasza kzsolt00 (#976) üzenetére


gg72
veterán

Az általad linkelt lemez valószínűleg nem TDK, hanem CMC gyártmány, de sajnos ezt a TDK-nál elég nehéz megmondani, előszeretettel címkézik át más gyártók lemezeit TDK-ra... Amit én teszteltem és szerintem kiváló lemez, az ez: [link]
A másik kérdésedre pedig itt a válasz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#978) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok

Szerintetek a BD-R 25GB-os lemezre fel lehet írni egy 24,62GB-os ISO-t?
Lehetséges lenne?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#979) #48613632 válasza baro32 (#978) üzenetére


#48613632
törölt tag

23.8 a maximum, ha jól tévedek, úgyhogy nem sajnos :(

(#980) Joshi válasza kzsolt00 (#976) üzenetére


Joshi
titán

25GB-os lemezt nem érdemes ebay-ről rendelni mert nem annyival olcsóbb hogy megérje, hála gg72-nek látható hogy a Panasonic mellett a TDK is egész jó lemez az Itmediánál.

(#978) baro32: BD lemezt nem lehet túlírni, ha mindenáron ki akarod írni a filmet akkor szedj le más releaset.

(#981) Valdez válasza baro32 (#978) üzenetére


Valdez
őstag

Legegyszerűbben úgy tudod megnézni, ha bemountolod imgburn-el, az egyből kiírja hogy rámegy-e vagy sem.

(#982) baro32 válasza #48613632 (#979) üzenetére


baro32
aktív tag

Köszönöm a válaszod szinte tudtam hogy nem lehet csak gondoltam hátha mégis.

Joshi: -Tudod nem film-ről van szó hanem Game ISO-ról de neked is köszi jó tudni hogy nem lehet túlírni a lemezt.

Valdez: - Nincs meg még az ISO azért kérdeztem hogy akkor ne hiába töltsek le 24,62GB-ot köszi.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#983) kzsolt00 válasza Joshi (#980) üzenetére


kzsolt00
tag

Hát nem tudom, lehet nem jól számoltam, de 30 darab olyan TDK lemez amit linkeltetek az IT mediaban, az (30*283 = 8490FT + 1200ft szállítás azaz 9690ft) legolcsóbban, ha jól számoltam a táblázatokból.
Ez ugyebár az igazi minőségi TDK amit ajánlotok.

Amit én linkeltem 30 darab TDK, ami nem biztos , hogy TDK DE LEHET, az pedig 7000 ft ért itt van. A különbözet igen is nagy, majd 3000ft. A kérdésem az, hogy abban az esetben, ha ez a másik cég által gyártott TDK lemez, ez cmc vagy micsoda, akkor az mit jelent? Az annyival jelentősen rosszabb? Esetleg volt itt már tesztelve olyan?

Előre is kösz a válaszokat! :)

(#984) gg72 válasza kzsolt00 (#983) üzenetére


gg72
veterán

És a vámot ki fogja kifizetni? :U Mert mostanában elég nagy az esélye, hogy kell rá fizetned +27%-ot (+ kezelési költség).

Amúgy az itmedia-nál te hol olvastál 1200 Ft postaköltségről? BP-en személyesen is át lehet venni plusz költség nélkül, de pickpackpontos átvételnél vidéken sincs semmilyen szállítási díj: [link]. A másik pedig, hogy az itmedia-s rendelést átveheted pár napon belül, a japánra meg várhatsz akár 3 hetet is.

A CMC lényegesen gyengébb lemez, mint a TDK és a Panasonic.

(#985) Joshi válasza kzsolt00 (#983) üzenetére


Joshi
titán

Az Itmediánál lévő TDK lemez csak 50db-os kiszerelésben rendelhető aminél már nincs postaköltség ha Pick Pack ponton veszed át, de ugye budapesti személyes átvétel nem jár többletköltséggel. A lemez ára 30db-nál ~8500Ft-ra jön ki míg japánból 7000Ft-ra ha minden járulékos költséget megúszol, ráadásul a japán lemezekre semmi biztosíték nincs hogy azok TDK MID-es lemezek lesznek. Ha neked nem ér meg +1500Ft-ot a tuti biztos forrás akkor rendelj japánból. ;)

(#982) baro32: játékot minek írsz ki? Mire legközelebb előveszed a telepítő lemezt addigra a játék a Steam-en 2€ lesz. ;]

(#986) gg72


gg72
veterán

Lemez: Verbatim Blu-ray Disc 50 Spindle - 50GB 4X BD-R DL
MID: MEI-T02-001
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.30)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

Ez az első olyan Verbatim 50GB lemez, ami MEI middel (=Panasonic) rendelkezik, az írásminősége ennek megfelelően nagyon jó.

(#987) kzsolt00 válasza Joshi (#985) üzenetére


kzsolt00
tag

GG72 fórumtársnak::
Vámköltség és + áfa abszolút nincs, 45 euró alatt minden mentes, személyes tapasztalat, nemrég zárult le egy vámos ügyem, és a papíron tisztán látszanak a határok. 45euró, az első lépcső.

A szállítási díjakat, tehát az 1200ft-t itt találtam: Katt a linkért lentebb görgetve, és rám a vidéki futár kiszállítás vonatkozhat egyedül, mert a legközelebbi pick pack pont is van olyan messze, hogy mindegy ha futár hozza, benzin ugyan ott lenne nekem sajnos. Vidék átka.

Joshi Fórumtársnak::
Az a baj, hogy sajnos nem pesten vagyok, hanem vidéken, ahol a pick pack pont is kb 1000 forint benzin pénzre van, tehát az összeg amit írtál az nem igaz, még mindig ott vagyok, hogy nem csak 1500ft a különbség :(

A válasz, hogy rosszabb a minősége, az meg nem elég kielégítő. Ha három kateg létezik. Alacsony , közép és magas, és feltételezzük, hogy az eredeti TDK megérdemli a magas kategóriát, akkor hova tennénk a nem eredeti TDK lemezt? Amennyiben közép kategóriába (azaz csak egyel rosszabb mint az eredeti) akkor 3000 különbözetet igenis megér. Ha ezek ilyen kb egyszer kiírom egyszer megnézem utána és kuka, akkor nyilván nem érné meg, de ennyire nem hiszem , hogy rossz lenne a helyzet, ezért kérdeztem ,hogy esetleg az ilyen rosszabb típusú lemezre (más gyártású tdk, cmc) van e teszt.

UI: a szállítási idő nekem teljesen lényegtelen, az tehát nem mérvadó szempont a pénz sajnos annál inkább.

(#988) Flashget válasza kzsolt00 (#987) üzenetére


Flashget
félisten

45 euró alatt minden mentes, személyes tapasztalat, nemrég zárult le egy vámos ügyem, és a papíron tisztán látszanak a határok. 45euró, az első lépcső.

ehhez képest karácsony előtt a tv-ben hivatali akárki meg azt mondták EU-n kívűli országokból neten rendelt termékek esetében 25 euró a vám mentesség határa.

Realme GT Master Edition

(#989) Flashget válasza gg72 (#975) üzenetére


Flashget
félisten

rosszul emlékeztem. :R

Realme GT Master Edition

(#990) radi8tor válasza Flashget (#988) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lassan vissza kellene kanyarodni a topic témájához. :R

Az off részhez: különbséget kell tenni magánszemélytől érkező vagy webshopból érkező cuccok között.
Előbbinél 45 EUR, utóbbinál 22 EUR a határ.
Olvasnivaló

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#991) gg72 válasza kzsolt00 (#987) üzenetére


gg72
veterán

Hát akkor hajrá, aztán majd beszámolsz róla, hogy mit kaptál TDK label alatt: CMC-t (közepes minőség), vagy Ritek-et (szemét, legalja minőség), vagy ha szerencséd van, akkor eredeti TDK-t (nagyon jó minőség, de én ezt tartom a legkevésbé valószínűnek): [link]
A CMC-re meg rengeteg tesztet linkeltünk már, használd a keresőt.

(#992) Joshi válasza kzsolt00 (#987) üzenetére


Joshi
titán

Ez esetben legyen szerencséd a TDK lemezekkel. :K Ha megkaptad a lemezeket dobhatnál egy kis infót hogy milyen MID-es lemezek voltak a packban. :R

(#993) syler123


syler123
veterán

Ez a lemez milyen, mindennek az alja?

(#994) gg72 válasza syler123 (#993) üzenetére


gg72
veterán

Annál egyel jobb. :) A Ritek és a CMC közé helyezném.

[ Szerkesztve ]

(#995) Joshi válasza syler123 (#993) üzenetére


Joshi
titán

Ha jól rémlik akkor még éppen elfogadható kategória, mintha valaki rendelt volna ilyen lemezt és le is tesztelte. Olvass vissza szerintem megtalálod.

Ha nem fontosak az adatok akkor minek írod ki? Majd letöltöd újra. ;]

gg72: most rendeltem That's 30-as hengeres BD50 lemezt, kíváncsi leszek hogy Pana MID-es lesz-e. :D

[ Szerkesztve ]

(#996) syler123 válasza gg72 (#994) üzenetére


syler123
veterán

Nah akkor nem is annyira rossz. Arra lehet jó lenne, hogy olyan cuccokat írjak rá, amire a panát sajnálom és nem érdekel ha elveszik a tartalma egy év múlva.

Joshi: igen néztem a tesztet, láthatóan sokkal rosszabb, mint egy Pana, de ugye ez fele annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#997) gg72 válasza Joshi (#995) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem 100%, hogy az lesz. :K

(#998) kzsolt00 válasza gg72 (#991) üzenetére


kzsolt00
tag

Hát ha nem is most azonnal, de fogok venni egy ilyet szerintem a közel jövőben.
A kérdésem az, hogy hogyan fogom kideríteni egyértelműen, hogy milyen gyártótól származik a lemez? A képen amelyen egy lemezt látunk példának ott nincs más csak annyi, hogy: "TDK BD-R 25GB 1-4x" és ugye semmi más információ. Ezek szerint külső jele nincs annak, hogy melyik bércég gyártotta le a lemezeket? Csak úgy láthatom, hogy IMGBURN el lefuttatok valami féle tesztet? (Nem gond akkor majd végre hajtom ezt a műveletet, csak kérdem, hogy hogyan győződhetek meg erről. Egyúttal lehet letesztelném a mostani Sony lemezeimet is, amik már szerintem 1 éven túl vannak.)

(#999) CATTER válasza kzsolt00 (#998) üzenetére


CATTER
csendes tag

elég ha az imgburn-nal meg nézed egyből ki írja.

(#1000) gg72 válasza kzsolt00 (#998) üzenetére


gg72
veterán

Az egy dolog, hogy milyen márkanév alatt adják el a lemezt, ettől függetlenül sokféle gyártója lehet, pláne TDK esetében.. Az ImgBurn kijelzi a lemez gyártóját (MID), de tesztelni nem tudsz vele, ahhoz az OptiDriveControl program + egy arra alkalmas meghajtó (Liteon) kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.