Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Boond


Boond
addikt

oké, értem, de ez engem amúgy sem érint, csak válaszoltam egy kérdésre :)

(#602) E.Kaufmann válasza Boond (#601) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Cég az van, csak nem az enyém :) Én csak "építem"

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#603) Joshi


Joshi
titán

Most rendeltem ebay-en keresztül japánból ezt a lemezt, postával együtt 740Ft/db-ra jött ki a lemez és a lemez mid-je TDKBLD-RFB-000. Engem igazából az érdekelne hogy Taiyo Yuden lemeznek árulják de TDK mides ez így rendben van? :F

(#604) gg72 válasza Joshi (#603) üzenetére


gg72
veterán

Igen.

(#605) Joshi válasza gg72 (#604) üzenetére


Joshi
titán

Akkor megnyugodtam. :D

(#607) Joshi


Joshi
titán

Hátha tud valaki segíteni ebben a problémába.

(#608) Joshi válasza Joshi (#607) üzenetére


Joshi
titán

Nagy nehezen rájöttem hogy a háttér és a szöveg is szövegdobozokban van amit jobbegér+kivágással el lehet távolítani. :W

(#609) #48613632 válasza Joshi (#608) üzenetére


#48613632
törölt tag

A kérdésedre a válasz. Nekem 5450 van, és a gyárilag hozzáadott szoftver teljesen alkalmatlan egyedi CD felületek nyomtatására a beépített patternek miatt, amik nem távolíthatóak el, legalábbis én nem jöttem rá, hogy hogyan kell, de ezek szerint Te sem.
Én Corel X3-al nyomtatok, ugyan nem célszoftver, de teljesen alkalmas ilyen feladatokra.

(#610) Joshi válasza #48613632 (#609) üzenetére


Joshi
titán

Teljesen alkalmas a gyári szoftver is de hiszen le is írtam, a furcsaság csak az hogy nincs egy üres profil mondjuk olyan esetekre amikor egy már kész képet szeretnénk a lemezre tenni. Ahogy előbb is leírtam a szövegdobozokat ki lehet vágni így marad az általunk betallózott kép amit aztán testre lehet szabni átúcettig. :D

Ez saját szerzemény, a kép maga nem de a szöveg az a Canon program által készített.

[ Szerkesztve ]

(#611) #48613632 válasza Joshi (#610) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egyről beszélünk ;)

szerk: A "teljesen alkalmas"-nak pont az a tény mond ellent, hogy nem 100%-ig testreszabható.

[ Szerkesztve ]

(#612) Joshi válasza #48613632 (#611) üzenetére


Joshi
titán

Én a Canon Easy-PhotoPrint EX progiról beszélek lehet hogy te nem is azt használod? :U

[ Szerkesztve ]

(#613) #48613632 válasza Joshi (#612) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem Canon Easy webprint EX van csak, ugyan nem néztem, de az sztem egész más.

(#614) Joshi válasza #48613632 (#613) üzenetére


Joshi
titán

Akkor innen a félreértés, szerintem próbáld ki az Easy-PhotoPrint EX progit mert most hogy már kezdem megismerni egész jónak tűnik. Arra kell figyelni hogy eléggé el vannak dugva a finombeállítások mint pl a kép mozgatása tized milliméter pontossággal vagy a kép kivágása azaz hogy melyik rész látsszon a beillesztett képből stb.

(#615) #48613632 válasza Joshi (#614) üzenetére


#48613632
törölt tag

Arra meg negy szükségem nincs. Ha valami véletlen folytán egy műsoros lemezt szeretnék nyomtatni, akkor a neten fellelhetőek az eredeti képek, méretigazitáson és árnyalásón túl mást nemiken kell babrálni. :)

(#616) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Lassan teljesen kifogyok a jó minőségű DVD+r-ből, és a webshopban, ahonnan eddig rendeltem, nagyon szegényes lett a kínálat. Jobb minőségű lemezek már nincsenek is. Az itmedia.sk -t itt már sokszor említették, de ott is szörnyen szegényes a kínálat. Gyakorlatilag nincs is választék - verbatim, normál 10db-os, 50 db-os csak nyomtatható változat stb. Verbatimot eddig csak a nem túl fontos adatokhoz használtam. Van esetleg más webshop, ahol van választék jobb márkákból 50-es, de legalább 25-ös hengerrel? Persze normál és nem nyomtatható változat kellene.

(#617) Multibit válasza mcload21 (#616) üzenetére


Multibit
veterán

Rossz topic-ban vagy. Go to [link]

(#618) peterxxx


peterxxx
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem azokhoz akinek van legalább blu-ray olvasója PC-hez vagy laptophoz, hogy lehet-e változtatni a régiót blu-ray-re is (win: eszközkezelő --> tulajdonságok), mint a dvd-írókon, ha eredetei USA-ból rendelt lemezt szeretnék PC-n lejátszani?
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#619) Joshi válasza peterxxx (#618) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg igen ha a képen láthatóra gondolsz, de én inkább az AnyDVD HD nevű kis programot ajánlanám mert az kiiktat minden régiókódot és védelmet lejátszás előtt. A progi nem ingyenes.

(#620) Boond


Boond
addikt

Az is elég ha beszerzed a power dvd (pl 10 es verzióját) és feltelepíted a gépre, beállítod a régókodot és nézed a dvd/bd-t. (majd mivel az állítgatás korlátozott, és nem akarod a olvasót tönkre tenni, mert ott is max 5ször lehet át állítani) ezért beszerzel, egy aprócska programot, a fent említett programhoz, ami nulláza a számlálót, így bármikor bármennyit váltogathatsz. És még csak a lemezzel sem kell szórakozni.

(#621) peterxxx


peterxxx
csendes tag

Köszönöm itt is a válaszokat! :)
Továbbiakban mivel látom, hogy 2 BD topic van így ott folytatom amit kérdezni akartam ezzel:
http://prohardver.hu/tema/milyen_blue-ray_irot_vegyek/hsz_2501-2600.html

(#2600. hozzászólás)

(#622) Joshi


Joshi
titán

Rendeltem megint egy olcsó TDK BD-R DL 50GB 1-4x-es lemezt ami 650Ft/db jött ki cakompakk. Még nem írtam rá de figyelembe véve a MID-et TDKBLD-RFB-000 nem lehet vele gond. Ettől az embertől már másodszor rendelek de eddig aránylag gyorsan megjött a cucc és a minőség is rendben van.

(#623) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok! Rendeltem az e-bayen újraírható sl és dl panasonicot de a bd-re dl helyett bd-r dl jött 1-2x felajánlottam az eladónak hogy ha korrekt árat ad megveszem azokat és küldje a bd-re dl-t kérdés mennyi a korrekt ár?

[ Szerkesztve ]

(#624) Joshi válasza whitehand (#623) üzenetére


Joshi
titán

Jó lenne tudni hogy pontosan milyen Panasonic lemezről van szó mert létezik eredeti Pana és csak Pana MID-es lemez is.

(#625) Joshi válasza Joshi (#624) üzenetére


Joshi
titán

Mivel azt írtad hogy 1-2x írású BD-R DL lemezt kaptál akkor gyanítom hogy az alábbi lemezről lehet szó. Ezek a lemezek jó minőségűek de szerintem mára már túlárazottak(5$/db).

Panasonic MID-es lemez már van ~3$/db-ért is ami ráadásul 1-4x-en írható.

(#626) whitehand válasza Joshi (#624) üzenetére


whitehand
senior tag

Eredeti panasonic, nyomtatható 1-2 x 50 dl

(#627) Joshi válasza whitehand (#626) üzenetére


Joshi
titán

Ha nyomtatható akkor max 6-700Ft/db.

Egyébként 50Gb-os BD-R DL lemezekből én ezeket ajánlom:
TDK mid code: TDKBLD-RFB-000 (TDK MID-es)
That's mid code: TDKBLD-RFB-000 (TDK MID-es)
Victor-JVC mid code: MEI-T02-001 (Panasonic MID-es)
Verbatim mid code: VERBAT-IMd-000 (erről konkrétan nincs infóm mert ilyen lemezt még nem rendeltem innen, de szerintem nem lehet vele gond)

[ Szerkesztve ]

(#628) CATTER válasza whitehand (#626) üzenetére


CATTER
csendes tag

nekem forditva volt bd-r -t fizettem bd-re -t kaptam....

(#629) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,

rendeltem Ebay-en Verbatim BD-RE 50GB lemezt [link], de már első lemez formázásánál nagyot csalódtam. Formázás közben 46%-nál megállt és jó sokáig kínlódott az író, megvártam míg nagy nehezen végigért, kivettem a lemezt és egy apró porszemcse volt rátapadva a lemez külső pereménél. Letisztítottam sűrített levegővel, majd újra megpróbáltam a törlést, de másodszorra is elakadt 49%-nál, igaz már jóval kevesebb hibával. Nem volt jó választás Verbatim, vagy ennyire érzékeny a DL-es újraírható lemez a porszemcsékre? Az egyszer írható japán DL-es és a közepes minőségű TDK egyrétegű újraírható lemezekkel semmi problémám nincs.
MID: TDKBLD-Wfa-000
Köszi

(#630) gg72 válasza Tommy1982 (#629) üzenetére


gg72
veterán

Újraírhatóban a TDK mides lemezek nem a legjobbak és sajnos a Verbatimnál mostanában nem tudhatni előre, hogy mit fogsz kapni. Vegyél inkább Panasonic-ot.
Amúgy milyen íród van és milyen programot használsz a formázáshoz?

(#631) Tommy1982 válasza gg72 (#630) üzenetére


Tommy1982
tag

Íróm Pio 208-as, és ImgBurn 2.5.7 progival próbáltam formázni, ma du. folytatom a küzdelmet a lemezekkel hátha sikerül :DDD
Panasonic-ból melyiket érdemes venni, ezeket találtam Ebay-en jó árban:

[link]

[link]

25GB-os lemezeket is akarok majd venni, abból csak ezt találtam:

[link]

Köszi

(#632) jeni válasza Tommy1982 (#631) üzenetére


jeni
félisten

a pay-japan olcsóbban adja de a másiknak jobb az értékelése,amúgy teljesen ugyanaz. a két 50GB

(#633) gg72 válasza Tommy1982 (#631) üzenetére


gg72
veterán

Mindegyik jó lemez, az első kettő ugyanaz.

(#634) whitehand válasza CATTER (#628) üzenetére


whitehand
senior tag

Az a jobbik eset :D

(#635) Tommy1982 válasza gg72 (#630) üzenetére


Tommy1982
tag

Harmadik nekifutásra sikerült leformáznom és adatot írni lemezre, de a minőség nem túl jó :(((

(#636) gg72 válasza Tommy1982 (#635) üzenetére


gg72
veterán

Az újraírható sosem lesz olyan, mint egy egyszer írható lemez.

(#637) whitehand


whitehand
senior tag

A TDK ricohjpn mides újrairható az milyen minőségűí,

(#638) Joshi válasza whitehand (#637) üzenetére


Joshi
titán

Valószínű hogy a TDKBLD-Wfa-000 mides lemezről van szó amit az előbb gg72 nem ajánlott kategóriába sorolt.

ui.: a Ricohjpn mit takar pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#639) whitehand válasza Joshi (#638) üzenetére


whitehand
senior tag

bocsi benéztem, kevertem :D

(#640) Tommy1982 válasza gg72 (#636) üzenetére


Tommy1982
tag

Még kicsit visszatérve a problémámra... eddig sose figyeltem, de találtam egy ilyen bejegyzést az ImgBurn logjában:
Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance.
Ez okozhat írási problémákat, bár az egyrétegű TDK újraírhatóval semmi gond nincs, és más lemezek megírása is hibátlan?

(#641) gg72 válasza Tommy1982 (#640) üzenetére


gg72
veterán

Hát ha ők azt írják, hogy okozhat problémákat, akkor biztosan így is van, de nekem nincs fent ilyen driver, így nem tudom.

(#642) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Samsung SE-506BB íróhoz milyen 25 és 50GB-os lemezt ajánlotok?
Nem akarok nyomtatni rá. :R

⭐ Stella

(#643) gg72 válasza radi8tor (#642) üzenetére


gg72
veterán

25GB méretben továbbra is Panasonic, 50GB méretben pedig a korábban linkelt japán That's (TDK vagy Panasonic gyártmány), Verbatim vagy Panasonic lemezek. Ezek mindegyike nyomtatható, de max. nem nyomtatsz rá. A nem nyomtatható nem olcsóbb, sőt!

(#644) radi8tor válasza gg72 (#643) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ. Itthon ennyire nincs értelme vásárolni (artisjus sarc miatt)?

⭐ Stella

(#645) gg72 válasza radi8tor (#644) üzenetére


gg72
veterán

Itthon csak az 50GB lemezek dragak, a 25GB Panasonic nem: [link]

(#646) radi8tor válasza gg72 (#645) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#647) Boond válasza radi8tor (#644) üzenetére


Boond
addikt

Bemész a boltba, sima 25 gbos lemez kb 2500 ft
itmédiától rendelve, Panasonic lemez darabja 350 ft alatt van, szerinted? melyik éri meg jobban?

Más: a BD 50 lemezek így rendelve is drágábbak, mintha itt vkitől rendelnél, vagy más közvetlen forrásból (észrevétel).

(#648) Valdez válasza gg72 (#645) üzenetére


Valdez
őstag

Ezek Szlovákiából küldik nem?

(#649) gg72 válasza Valdez (#648) üzenetére


gg72
veterán

De igen.

(#650) radi8tor válasza gg72 (#649) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb, mint Párkányba elkocsikázni érte.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.