Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Joshi válasza buci30 (#500) üzenetére


Joshi
titán

Nem csak kétszer lehet megírni az újraírható lemezt hanem max kétszeres sebességgel. :D

(#502) buci30 válasza Joshi (#501) üzenetére


buci30
addikt

:D :W

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#503) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Olyan programot tudtok esetleg ajánlani amivel két BD25-ös filmet össze lehet fűzni egy BD50-es lemezre?

(#504) gg72 válasza Daywalkerke (#503) üzenetére


gg72
veterán

MultiAVCHD. Még menüt is tudsz csinálni. Amúgy miért tennél ilyet? Sokkal olcsóbb 2db BD25 lemez, mint egy BD50.

[ Szerkesztve ]

(#505) Daywalkerke válasza gg72 (#504) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ebben teljesen igazad van, hogy olcsóbb, viszont ha egybe rakom akkor praktikusabb, nem kell film felénél lemezt cserélni és kevesebb helyet is foglal.
A TSMuxer egyébként ezt nem tudja?

(#506) gg72 válasza Daywalkerke (#505) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudja.

(#507) Daywalkerke válasza gg72 (#506) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ennek a proginak(multiAVCHD) amit ajánlottál a legfrisebb és régebbi verzióira is bejelzett az antivírus progim, szerinted hagyjam ezt a jelzést figyelmen kívül? Valami PCView figyelmeztetést ír.

[ Szerkesztve ]

(#508) Multibit válasza Daywalkerke (#505) üzenetére


Multibit
veterán

A TSMuxer egyébként ezt nem tudja?
Tudja. A multiAVCHD is azt használja. Viszont multiAVCHD-vel egyerűbb összefűzni a filmeket és még normális menü is készíthető a filmek kiválasztásához. Ezért ajánlotta gg72.

(#509) gg72 válasza Multibit (#508) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ez így helyes, kösz. :K

Daywalkerke: Nem vírusos, érdekes is lenne, ha az lenne... :U

(#510) eboostr válasza buci30 (#502) üzenetére


eboostr
aktív tag

Esetleg, van egy taktika, veszel egy BD-RE 50GB lemezt, és ki írsz egy filmet aztán letörlöd, aztán jöhet a következő és így tovább. Hátránya: nem lesz BD gyűjteményed a polcon.

(#511) mayday00


mayday00
őstag

25GB-os újraírható lemezt hol tudnék venni? It-nél darabra nincs, csak csomagban..10-25db os csomagban. Nem értem, hogy darabra miért nem árulnak.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#512) eboostr válasza mayday00 (#511) üzenetére


eboostr
aktív tag

(#513) Boond válasza gg72 (#491) üzenetére


Boond
addikt

A gond csak az hogy kb 70. 000 ért ha rendelsz annyi :(

(#514) Daywalkerke válasza eboostr (#512) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Senkinek nem ajánlom ezt az Omega újraírható lemezt, mert én vettem 2db-ot belőle(még szerencse, hogy nem többet), de valami hulladék minőség, író is amikor írja hallani, hogy "nem ízlik neki", és lejátszásnál is többször kockásodott a kép, helyette szerintem érdemes ezt a TDK-t venni, én is most veszek ebből egy 10-es hengert(sajna darabra nem kapható).

(#515) gg72 válasza Boond (#513) üzenetére


gg72
veterán

Te valamit nagyon benéztél... :U 350 Ft alapból darabja, ehhez egy 25-ös hengert kell megvenned.
A mennyiségi kedvezmény (340 Ft) vonatkozik 200db-ra. ;)

(#516) mayday00 válasza Daywalkerke (#514) üzenetére


mayday00
őstag

TDK..Mind a 10 darabra szükséged van ?:)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#517) Boond válasza gg72 (#515) üzenetére


Boond
addikt

Igazad lehet, én mennyiségi rendelés esetén gondoltam vmiért, hogy annyi.

(#518) XSIboy válasza tigipuf (#323) üzenetére


XSIboy
tag

...egy kicsit aggódok az istenített Pana MEI-RA1-001 lemezek gyártási minősége miatt!
Korábban tigipuf #323 belinkelte lemezét, s ezt sokan a nem megfelelő tárolásra fogták - a lemez széle betöredezett :-(
Én most az 'új' szállítmányon ezt vettem észre:

Alatta a már megírt VERBATime:

Most akkor tényleg hogy is van ez az 50 év biztonság???

(#519) mayday00 válasza XSIboy (#518) üzenetére


mayday00
őstag

Felső képen mi a hiba? Az a kis ,,hullámosság" a lemez szélén?

Meg a széle hogy töredezett? Szerintem minden lemez széle töredezett, Olyat én még nem láttam ami sima lett volna. Pedig jópár lemez megfordult már a kezemben.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#520) XSIboy válasza mayday00 (#519) üzenetére


XSIboy
tag

...igen, az a "kis hullámosság" tud engem nagyon zavarni!
A másik képen, a Pana alatt a Verbán ilyet nem láttam egyiken sem...
Ami nincsen rendesen lezárva, az idővel felenged - félek ezzel így járnék, s én archiválásra rendezkedtem be ezzel a rendszerrel...

(#521) gg72 válasza XSIboy (#518) üzenetére


gg72
veterán

Nincs ezzel semmi gond. De ha nem tetszik, vegyél más lemezt, nem erőlteti rád senki. Ennyi. De írhatsz a Panasonic-nak is, az 50 évet amúgy is ők vállalták, nem mi.

(#522) XSIboy válasza gg72 (#521) üzenetére


XSIboy
tag

:-) Köszike! ;-)

(#523) XSIboy válasza XSIboy (#518) üzenetére


XSIboy
tag

...akkor a konkrét kérdés:
Valamelyikőtök, aki átvette már a mostani akcióban a Panasonic BD-R 6x (25GB) BluRay 25cake *Print* (JAPAN) (IT7932) ITmédiás lemezeit, azon tapasztalható-e ilyenfajta lemezperem???
Én a mostani Panasonic BD-R 6x (25GB) BluRay 10cake *Print* (JAPAN) (IT7919) csomagból kaptam/tapasztaltam...
...és korábban tigipuf is a 10-es kiszerelésben talált ilyen lemezt - nem mintha különbségnek kéne lennie a kiszerelésbeni tartalomnak...

(#524) mayday00 válasza XSIboy (#523) üzenetére


mayday00
őstag

Hogy nézzem meg a lemez szélét? Szabad szemmel alig látok valamit..Asztali lámpánál nézted egész közel odahajolva?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#525) XSIboy válasza mayday00 (#524) üzenetére


XSIboy
tag

...én a délelőtti, ablak melletti természetes fényben fotóztam, de persze lámpafénynél is látható ahogy az megcsillan rajta...
Az én szemem sem a régi már :-(

(#526) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Vélemény szerintem gáz nem ?Panasonic BD-R 25 1-6X 4X megirva!

(#527) gg72 válasza dodoroli (#526) üzenetére


gg72
veterán

Nem gáz, de meglepően gyenge egy Pana lemezhez képest. Milyen íróval írtad?

(#528) Multibit válasza dodoroli (#526) üzenetére


Multibit
veterán

Esetleg megpróbálhatod 4x sebességgel tesztelni, bár gyanítom, akkor sem lesz sokkal jobb. Egyébként önmagában nem rossz, a jitter viszont magas.

[ Szerkesztve ]

(#529) dodoroli válasza gg72 (#527) üzenetére


dodoroli
tag

Pioneer bd 207 az író, csak mert panaszkodtak, hogy nem bírták megnézni Lg bd lejátszóban és visszahozták a lemezt. Na gondoltam teszt, de persze nálam hiba nélkül ment a lejátszás. Kapott másik ugyan ilyen lemezre más filmet, de az hibátlan volt azt mondta. Úgyhogy nem értem mi lehetett a gond, nálam vagy az ő Lg-je ilyen finnyás?

(#530) slaci007 válasza dodoroli (#529) üzenetére


slaci007
senior tag

Nálam az LgBD550 lejátszott mindent még gyengébb minőségű lemezeket is,pio205-tel megírva.

Tungsram 1896-2022

(#531) Daywalkerke válasza gg72 (#509) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Virustotal ezt az eredményt adta rá:

multiAVCHD_4.1.exe

38-ból antivirusból 5 jelzett rá, ez szerintetek nem gond?
gg72 te melyik verziót használod belőle? Mert lehet, hogy a régebbi verziók tiszták, csak ez a legújabb nem kóser.

[ Szerkesztve ]

(#532) gg72 válasza Daywalkerke (#531) üzenetére


gg72
veterán

Te adsz ezekre az eredményekre? Mi a fene lenne vírusos egy ilyen programban? :U Már vagy 2 éve használom, eddig NULLA fertőzést kaptam tőle, mint ahogyan a több tízezer felhasználó sem. Vagy olvastál olyat a neten, aki arra panaszkodik hogy megfertőzte a gépét? Kétlem...
[link]

(#533) Daywalkerke válasza gg72 (#532) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ha még 1 vagy 2 antivirus adott volna csak pozitív eredményt akkor kételkednék, de 5-nél már azért elgondolkodik az ember és itt a fórum antivirus topicjában is rákérdeztem és jött is válasz rá, hogy már a Norton Antivirus is bejelzett rá, úgyhogy így már 6 antivirus szerint sem tiszta, ezért is parázok kicsit tőle és ne érts félre, én elhiszem, hogy nálad nincs vele gond, csak azért picit aggaszt a dolog, hogyha már régóta ismert ez a progi akkor az antivirus cégek még miért nem orvosolták a false alarmokat.

[ Szerkesztve ]

(#534) gg72 válasza Daywalkerke (#533) üzenetére


gg72
veterán

Az előbb már linkeltem...

(#535) eboostr válasza Daywalkerke (#533) üzenetére


eboostr
aktív tag

Nekem Norton van és soha nem jelzett, onnan töltsd le amit gg72 linkelt, én azt használom ;)

(#536) Daywalkerke válasza eboostr (#535) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

már fel is raktam, de fogalmam sincs, hogy hogyan kell két bd25-ös filmet bd50-es méretre összefűzni vele, nem kellene sem menü, semmi csak a 2 film összefűzése, esetleg tudnátok segíteni vagy adni webcímet ahol van leírás erről?

(#537) gg72 válasza Daywalkerke (#536) üzenetére


gg72
veterán

Hát van néhány:
[link]

Összefűzés:
[link]. Ha csak összefűzni akarod őket, akkor a Blu-ray re-author mode-nál a NO-ra kell kattintani, a többit meg a leírások alapján. Nem egy egyszerű program, éppen ezért én most nem is kísérelném meg leírni az egyes lépéseket, próbálkozz. ;)

Amúgy miért is ebbe a topicba került ez? :U

[ Szerkesztve ]

(#538) Daywalkerke válasza gg72 (#537) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

kösz az infókat, és ha esetleg van erre külön topic akkor sorry.

(#539) Daywalkerke válasza mayday00 (#516) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Már lehet kapni 1db-os kiszerelésben is a TDK újraírható lemezt itmedia-nál, és az ára is egész jó, tekintve, hogy az általában rosszabb minőségű Omega BD-RE lemez 700Ft körül van

(#540) Valdez válasza Daywalkerke (#536) üzenetére


Valdez
őstag

Én sima szimpla menüt szoktam használni az nem foglal sok helyet és ott ki tudom választani melyik filmet akarom a lemezről. Akkor szoktam ha bd50-re írok ki 2 filmet, amelyek közül az egyik nagyobb mint bd25 méret, a másik meg kisebb.

(#541) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,

sikerült vennem a Pio 208-as íróm mellé teszteléshez egy Lite-On iHBS112 írót használtan, és első nekifutásnak leteszteltem 2 darab Victor DL lemezt, de szerintem a minőség nem a legjobb :(((

4x-es írás:

2x-es írás:

Jó vagy rossznak számítanak ezek az eredmények, esetleg érdemes lenne kipróbálni a Verbatim lemezeket is?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#542) gg72 válasza Tommy1982 (#541) üzenetére


gg72
veterán

BIS: max. 8 (Burst Indicator Subcode)
LDC: avg. < 13 (Long Distance Code)
LDC: max. 600

Vagyis abszolút a hibahatáron belül vannak, az első tesztnél ha rögtön a teszt elején kiugróan magas értéket kapsz, akkor érdemes újra elkezdeni a tesztelést, mert valamilyen felpörgési hiba van. Illetve a kiugró magas tüskék lehetnek apró porszemektől is a lemez felületén.

Csak összehasonlításként két mai írásom Pioneer 206 íróval Verbatim lemezre:

Vagyis látszik, hogy egyik sem tökéletes, de 50GB lemeznél ez soha nem is lesz, a 25GB Panasonic eredményeit itt ne várjuk egyik lemeznél se. Pedig még ezek a jobbak. ;)

Ja, és ne tesztelj 8X-an.

[ Szerkesztve ]

(#543) Tommy1982 válasza gg72 (#542) üzenetére


Tommy1982
tag

Akkor megnyugodtam, de lehet maradok a 2x-es írásnál, akkor valamivel szebb az eredmény.
Jah a teszt 4x-es sebességel ment, ha alul állítom a sebességet akkor nem reagál rá a progi, ODC + Lite-on bug. A lemez felpörgetése közben felül át kell kattintani a 4x-es sebességre, és csak akkor indul el a teszt.
Ha nem így csinálom 6MB után lefagy a progi. Ennek a problémának a megoldására tegnap találtam rá egy angol nyelvű fórumon.

(#544) gg72 válasza Tommy1982 (#543) üzenetére


gg72
veterán

Igen, erről már itt is volt szó korábban.

A 2X írás valóban jobb volt egy picit, de ez lehet a lemezek közötti különbség miatt is, így én azt javaslom, hogy ne csak 2 írás alapján ítélj, hanem tesztelj le több 4X és 2X írást is.

(#545) v-man


v-man
őstag

hali, véletlenül (cd-t írtam előtte), a gyári értéknél gyorsabban írtam Panasonic lemezre (12x-esen a 6x helyett), az ellenőrzés szerint ennek ellenére jó lett a lemez és rajta is vannak, olvashatóak a fájlok. érdemes kiírnom még egyszer vagy egyáltalán mivel jár, ha az ajánlottnál gyorsabban írjuk meg a BD-t?
köszönöm! :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#546) gg72 válasza v-man (#545) üzenetére


gg72
veterán

Nem kell és nem lesz semmi baja.

(#547) v-man válasza gg72 (#546) üzenetére


v-man
őstag

köszi

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#548) Tommy1982 válasza gg72 (#544) üzenetére


Tommy1982
tag

Ma megírtam újabb 2 lemezt, ezúttal 4x-es tempóval, a lemezeket írás előtt alaposan letisztítottam sűrített levegővel, hogy ne legyen rajta por, és úgy néz ki ez bevált. :DDD

(#549) gg72 válasza Tommy1982 (#548) üzenetére


gg72
veterán

Kiváló, kifogástalan eredmények! :R

(#550) R1200GS válasza gg72 (#549) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Elnézést a hülye kérdésért, de hogyan kell értelmezni a grafikont, mekkora értékig jó?
Nem soká csinálok én is tesztet. Vettem gagyibb minőségű lemezt, és jobb fajta Panasonicot összehasonlítás véget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.