Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok! Nemsokára jön a Pioneer 208-as íróm, és érdekelne, hogy milyen lemezt ajánlanátok.

Az egyik választásom ez a Verbatim lenne:
http://www.xxldvd.eu/verbatim-blu-ray-6x-lth-bd-r-cake-25-43772.html
331ft/db

A másik Panasonic (sajnos nyomtatható felületű):
http://itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-panasonic_025x06cakebox_printable_010

Mindkettő jónak tűnik.

Mivel Blu-Ray -ben kezdő vagyok, lenne még egy olyan kérdésem, hogy itt már nincs + és - lemez? :F - mert dvd-nél kizárólag pluszosat használtam.

(#902) Valdez válasza mcload21 (#901) üzenetére


Valdez
őstag

Nekem pio 206 után most pio 208 van és ugyan korábban írtam sony és verbatim lemezeket is, de maradtam a panasonicnál (mind 25-ös és 50 méretben).

(#903) gg72 válasza mcload21 (#901) üzenetére


gg72
veterán

LTH lemezt nem szabad venni [link], így a kettő közül egyértelműen Panasonic.
BD-nél nincs + és -.

(#904) jeni válasza mcload21 (#901) üzenetére


jeni
félisten

HTL Verbatim ezt vedd
vagy a Panasonic lemezt picit drágábban

amire LTH van írva (könnyen felcserélhető) AZT NE VEDD MEG!

a Verbatim LTH-t szerencsére levették a listáról

[ Szerkesztve ]

(#905) Flashget válasza gg72 (#903) üzenetére


Flashget
félisten

Minek gyártanak ilyen lemezt egyáltalán?

Realme GT Master Edition

(#906) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni Blu Ray írásban? Vagy Pesten van olyan hely, pl. internetkávézó, ahol lehet BluRay-t írni?

6 lemezt kéne megírni, de ezért nem akarok beruházni egy íróra, mivel utána nem fogom használni (eddig sem volt rá szükségem).

Valamint milyen lemezt ajánlotok videó tárolására, amelynek nyomtatható a felülete? Ezt néztem ki

(#907) jeni válasza kovimre (#906) üzenetére


jeni
félisten

szerinted ki fog beülni egy kávézóba legalább 6 órát veled,hogy kiírjátok az anyagot a 6 db BD lemezre amire még a 6 óra sem elég?

helyedben én vennék egy BD írót

(#908) Joshi válasza kovimre (#906) üzenetére


Joshi
titán

Ha ez a 6 lemez neked fontos még ilyen áron is ráadásul biztosra veszed hogy a jövőben soha többet nem szeretnél kiírni lemezt, akkor én azt javasolnám hogy vásárlod meg a kedvenc filmjeidet eredeti változatban. Ha házi videóról van szó akkor meg úgy is lesz új anyag amit ki kell írni így célszerűbb beruházni egy BD íróra. :K

(#909) radi8tor válasza Joshi (#908) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#910) kovimre válasza Joshi (#908) üzenetére


kovimre
tag

6 óra? Hm, látszik még sosem írtam Blu Rayt! :DDD

Igen, egy ismerősöm lakodalmát kameráztam. De nem szoktam ilyenekkel foglalkozni, csupán baráti szívességet tettem. Itthon nincs BluRay lejátszóm, szóval itthon sem lesz rá szükségem! Azt hiszem valakitől kölcsön kell kérnem, csak hát nem nagyon van az ismerőseim közt ...

(#911) Flashget válasza kovimre (#910) üzenetére


Flashget
félisten

50GB-s BD-RE lemez első használatakor 1,5 órán át formázza az imgburn és 2x sebességen lehet írni rá az újabb 1,5 óra :)

25GB-os lemezt 6x írásnál 45 perc kb az idő asszem..nem szoktam figyelni. elindítom az írást és mikor végez hanggal jelzi a progi azalatt tévézek. :)

Realme GT Master Edition

(#912) Valdez válasza Flashget (#911) üzenetére


Valdez
őstag

Jó lesz az 15 percnek is :) (mármint a 25-ös 6x-os írásnál)

(#913) Joshi válasza kovimre (#910) üzenetére


Joshi
titán

Ha nincs hozzá eszközöd akkor miért vállalsz ilyet? :F

(#914) radi8tor válasza Joshi (#913) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert kamerája van. ;)

⭐ Stella

(#915) Flashget válasza Valdez (#912) üzenetére


Flashget
félisten

nem szoktam figyelni, de legközelebb stoppert használok :)

Realme GT Master Edition

(#916) Valdez válasza Flashget (#915) üzenetére


Valdez
őstag

Nem kell, az íróprogram méri az időt :)

(#917) jeni válasza radi8tor (#914) üzenetére


jeni
félisten

na már most az a kami HD felbontású?

mert ha nem olyan felbontású akkor elég oda egy jó DVD lemez is,úgyis vagdosni,szerkeszteni kell és gondolom,hogy több felesleges anyagok vannak rajta ami által nem is fogja kitölteni a 25GB adatot sem.

(#918) Flashget válasza Valdez (#916) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom, de most pontos adat lesz :)

Realme GT Master Edition

(#921) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, kérdésem lenne, kezdő vagyok a témában, az első bd-r írásomat el is csesztem, a következő történt: sikerült Pana 6x-os egyrétegű lemezt 12x-esen megírni Pio208-assal, de ugye visszaellenőrizni nem tudom. Most még megy róla minden (mkv-k vannak rajta), de idővel mire számíthatok? Elméletileg ez jó alapanyag, legalábbis itt a fórumon dicséritek.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#922) jeni


jeni
félisten

B.Ú.É.K. 2014

(#923) Flashget válasza Ra3 (#921) üzenetére


Flashget
félisten

Igen jó alapanyag, de arról is szó volt 6x sebességen kell írni!! A Pio ugyan kiírja a 12x írást, de maga a lemez 6x sebességre képes így csak söralátétet tudsz gyártani.

Rajta van 1-6x sebesség!

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#924) Ra3 válasza Flashget (#923) üzenetére


Ra3
őstag

ImgBurn használat error volt amúgy, én átállítottam 6x-osra, de valamiért úgy vette hogy 22x-esen akarom írni, aztán visszakorlátozott max 12x-esere (persze ezt csak a végén érte el). Amúgy vissza tudom olvasni, meg a lejátszás is jó róla, csak jó lett volna letesztelni. Első írásra lehet hogy egy teszt mód nem ártott volna, most már beállítottam hogy ezzel a médiakóddal 6x-os a max sebesség, más alapanyagom úgy sincs.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#925) jeni válasza Ra3 (#924) üzenetére


jeni
félisten

A Pioneer BDR-208 nem alkalmas tesztelésre,csak a Liteon alapú olvasó/írók vagy a Samsung
de ha tesztelni szeretnék akkor tökéletes az asztali BD lejátszó erre.

(#926) Ra3 válasza jeni (#925) üzenetére


Ra3
őstag

Ott csak azt látom hogy viszi-e vagy nem?
Én igazából tartósságra szeretném megnézni, de majd elválik, csak mkv-k vannak rajta....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#927) Joshi válasza Ra3 (#926) üzenetére


Joshi
titán

Nem kell ezt túldramatizálni, az a lényeg hogy legközelebb írás előtt mindig nézz rá a beállított sebességre. Ha fontos anyagot írtál ki akkor célszerű lenne kiírni még1x biztos ami biztos.

(#928) Joshi válasza Flashget (#923) üzenetére


Joshi
titán

Ra3 kolléga egyrétegű Pana lemezre írt, egyébként se gyakori a kétrétegű lemezeknél a 6x írás ott inkább a 4x az elterjedt.

[ Szerkesztve ]

(#929) syler123


syler123
veterán

50gb-os lemezt tudtok ajánlani normális áron?

MediaRange BluRay BD-R 6x (2 layer) 50GB - 720ft
Omega Freestyle BluRay BD-R 6x (2 layer) 50GB - 760ft

Ezeket találtam. Ami érdekes, hogy a mediaRange 25gb-os lemeze 180ft, akkor nem tudom, hogy a 2 rétegű hogy a fenébe lett 720. Rettentő drágák ezek a lemezek szerintem.
300 ft környékén vettem a Panasonic 25gb-os lemezt, azt reálisnak tartom. De ugye arra nem fér ki minden :)
1db 50gb-os lemezre lenne szükségem. Valakinek nem lenne 500ft környékén eladó? 1db kellene csak.
Ebay, bármi szóba jöhet.

(#930) gg72 válasza syler123 (#929) üzenetére


gg72
veterán

500 Ft-ért az ebay sem fogsz találni 50GB lemezt. Az említett két márkát viszont nem ajánlom, tapasztalataim szerint 50GB lemezből csak Verbatim, Panasonic, vagy TDK jöhet szóba. Az meg, hogy mi drága és mi reális, erősen szubjektív dolog.

(#931) syler123 válasza gg72 (#930) üzenetére


syler123
veterán

Azért drága mert az előállítási költsége nem sokkal nagyobb, mint a 25gb-os társáé, eközben 3-4*-es áron adják. Ha 300ft egy pana 25gb-os, akkor kb 500ft lenne reális az 50gb-osra. De lehet veszek egy újraírhatót, aztán arra lehet írni párszor.

Nekem nem kellene az 50gb-os lemez minősége, de szenvedek a dvdFAB-al, mert nem alakít át rendesen az eredeti! lemezemről rendes 25gb-os változatot 3d-ben. Az elején tökéletesen megy, majd kifagy a lejátszó. Az eredeti 50gb-os lemezt lejátssza. A 25gb-os Pana lemezzel egyébként elégedett vagyok, az kiváló minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#932) jeni válasza syler123 (#929) üzenetére


jeni
félisten

akkor vegyél inkább Verba,Pana ,TDK 50GB RE kiadásban 1200-1500 Ft közötti áron amire többször lehet írni

Panasonic a jelenlegi legjobb lemez és az 340-370 Ft között mozog az ára,nem mindig kapható,gyorsan el is fogy abból

[ Szerkesztve ]

(#933) Joshi válasza syler123 (#929) üzenetére


Joshi
titán

Ebay-en a TDK lemezek a legolcsóbbak ami durván 600Ft/db-ra jön ki és még ajánlott kategória. Ha nem akarod megtartani a filmeket akkor viszont vegyél 1db újraírhatót, csak ugye az újraírható írási sebessége 2x ami 1,5óra.
Én pont ezért vettem egy olyan médialejátszót ami tud 3D ISO és Mappából is lejátszani így megspórolom az írási időt.

[ Szerkesztve ]

(#934) gg72 válasza syler123 (#931) üzenetére


gg72
veterán

Joshi már válaszolt. én csak annyit tennék hozzá, hogy miből gondold azt, hogy az előállítási költsége az 50GB lemezeknek nem sokkal nagyobb, mint a 25GB lemezeké? :U
A másik pedig, hogy 3D-s filmeket vétek tömöríteni 25GB-re, az már látható minőségvesztéssel jár.

(#935) radi8tor válasza gg72 (#934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A másik pedig, hogy 3D-s filmeket vétek tömöríteni 25GB-re, az már látható minőségvesztéssel jár.

Más kérdés, hogy ez bevált szokás a fájlcserélőkön, de ott az adatátvitel csökkentése illetve a tárhely jobb kihasználása (felhasználói oldalon) miatt van. A minőség csak másodlagos. Akinek minőség kell az 50GB-osat keres vásárol meg.

jeni: hardveraprós hirdetéseket ne linkeljünk szakmai topicokban!
Írd meg neki privátban, ha gondolod! :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#937) syler123 válasza Joshi (#933) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, ez jó áron van. Az a szívás hogy nekem pc van médialejátszásra, egy amd Brazos, de azon meg nincs csak hdmi 1.3. Az asztalim tud 1.4-et, de az nincs átvezetve a nappaliba. A vége lehet egy médialejátszó lesz nekem is.

gg72: igen romlik a minőség, de ez 40"-on nem jön át. Aktív tv-vel még a kép is sötétebb, 25gb-os verzió tökéletes. Már ha normálisan el lehetne készíteni. Tulajdonképpen ha leveszem a 5000kb/sec-es angol hangot, meg a többi felesleges nyelvet, akkor nem vagyunk olyan messze a 25gb-tól...

jeni: köszi :)

(#938) Flashget válasza Joshi (#928) üzenetére


Flashget
félisten

Tisztában vagyok vele milyen lemezre írt csak rossz képet raktam be :D a sebességet néztem, hogy láthatő legyen.
azért 6x a 25GB, mert gg72 ezt a sebességet ajánlotta mivel ő tud lemeztesztet készíteni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#939) Flashget válasza syler123 (#931) üzenetére


Flashget
félisten

Anno a DVD is ezt az utat járta be.
7 évvel ezelötti DVD lemez árak a ph-ról:

1 guriga Verbatim 16* --------90 Ft/db -25/henger = 2250Ft
1db +Traxdata 2,4* DL normál cd tokban-- 800 Ft/db = 800Ft

Realme GT Master Edition

(#940) Flashget válasza gg72 (#934) üzenetére


Flashget
félisten

A másik pedig, hogy 3D-s filmeket vétek tömöríteni 25GB-re, az már látható minőségvesztéssel jár.

ha tudnád hányan esküsznek a 3D-s mkv-ra hogy az milyen jó...

Realme GT Master Edition

(#941) gg72 válasza Flashget (#940) üzenetére


gg72
veterán

Tudom... :(

(#942) syler123


syler123
veterán

Na a 3d mkv-ra nem esküszöm. Az láthatóan rossz még 40"-on is. Passzív tv-re lehet hogy az is megfelelő.

(#943) gg72


gg72
veterán

Aki a Panasonic lemezeknél olcsóbb, de jó alternatívára vágyik, most akciós TDK lemez az itmedia-nál: [link]

(#944) radi8tor válasza Flashget (#940) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok lejátszó nem bír el BD3D-vel, azért mkv-znak.
Apám régebbi DUNE-je olvas BluRay-t, de 3D-t nem. Ezért átkonvertáltam neki egy filmet, hogy meg tudja nézni 3D-ben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#945) CATTER válasza gg72 (#943) üzenetére


CATTER
csendes tag

te írtál már ilyenre?

(#946) gg72 válasza CATTER (#945) üzenetére


gg72
veterán

Erre konkrétan nem, de TDKBLD-RBB mid-es lemezre már igen és az nagyon jó volt. Erre majd holnap fogok... ;)

(#947) CATTER válasza gg72 (#946) üzenetére


CATTER
csendes tag

ok köszi megvárom vakra nem vennék ötvenet....

(#948) Ra3 válasza gg72 (#946) üzenetére


Ra3
őstag

majd engem is érdekelnének a tapasztalatok, filmeket mégsem akarok panasonicon tárolni....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#949) gg72 válasza gg72 (#946) üzenetére


gg72
veterán

Ez egy korábbi írás TDKBLD-RBB lemezre (nem itmedia) Pioneer íróval 4X sebességgel:

(#950) syler123


syler123
veterán

Hát ha nem sokkal rosszabb, mint a Panasonic, akkor lehet érdemes lenne berendelni egy 50-es packot :) Esetleg valakivel felezek egy packot, mert nekem még van egy 15 Panasonic is itthon , de azzal mindig spórolok :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.