Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) gg72 válasza damojian (#299) üzenetére


gg72
veterán

Akkor nézz át légyszíves ebbe a topicba és tedd fel ugyanezt a kérdésedet [link], oda úgyis több őrült tesztelő jár...

Ez az "opció" pedig egyáltalán nem új, vagyis lehet csak neked az. ;)

A kérdésed amúgy ebben a környezetben kb. olyan, mintha egy vegetáriánusoknak szóló fórumban azt kérdezném meg, hogy "Ti miért nem esztek húst"? "Ja, mert nem egészséges?" "De hát nem tök mindegy, előbb-utóbb úgyis meghalunk..."

[ Szerkesztve ]

(#302) harkai1


harkai1
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, sokat okultam belőle. Tavaly megvettem első blu-ray írómat,egy pioneer 207est. Meg vagyok vele elégedve, még nem volt rontott lemez. Angliában élek, és sajnos itt másfélszer többe kerül a Panasonic bd-r, mint otthon. Szóval egy kicsivel olcsóbb lemez után néztem az adatok kiírásához: Aone 1x-4x, nyomtatható. Kb. 170 ft/db. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy valakinek van-e bármi tapasztalata? Médiakod philip-004

Köszönöm szépen

(#303) gg72 válasza harkai1 (#302) üzenetére


gg72
veterán

Írtam már meg néhány ilyen médiakódos lemezt, a tesztek alapján közepes minőség, időtállósságára nem tudok mit mondani, egyelőre működnek. Pl.:

Összehasonlításképpen egy Panasonic:

[ Szerkesztve ]

(#304) harkai1


harkai1
csendes tag

Mikor lettek megirva a philip kódos lemezek?
A másik dolog: először 2xesen írtam őket, és az eredmény egy csíkos felület lett. Utána 4xes sebességgel próbálkoztam, úgy már csak egy "csík" látható kozeptajon. 12xesen írva még rondabb, mint 2xesen.

(#305) gg72 válasza harkai1 (#304) üzenetére


gg72
veterán

Tavaly. A csíkosságra nem tudok mit mondani.

(#306) harkai1


harkai1
csendes tag

Csíkossag engem is meglepett, Panasonicnal nincs ilyen probléma, se egyéb más.
BDXL lemezt írt már valaki? Árát tekintve nem jó befektetés, kb. 7000ft a legolcsobb,verbatim, nem LTH-s.

(#307) damojian


damojian
csendes tag

Nem lehet sehol kapni jó minőségű lemezt, most írt vissza a cég elfogyott...

" A fény legyen veled ! "

(#308) damojian


damojian
csendes tag

Omega BD25 ről van tapasztalat vkinek ???

" A fény legyen veled ! "

(#309) jeni válasza damojian (#308) üzenetére


jeni
félisten

abból minek tapasztalat? ha senki sem veszi meg azt!

(#310) damojian


damojian
csendes tag

Jó !!! Jelenleg sajnos egész európában nincs panasonic lemez, pláne 25 ös vagy 50es kiszerelésben ma beszéltem evvel az int.sk -val, előrendelések vannak viszont azok is már tucatjával és semmi pontos infót nem kapnak nemhogy a beszállítótól, még feljebbről sem.Várunk, nekem 2 webshopban van már leadva rendelésem erre az istenített Panasonicra(nem mintha 50év múlva bluray filmet néznék mert addigra shit lesz kb....), de mivel éget a helyhiány írnom kéne, és még a rossz maxell lemezhez sem jutok hozzá.Ami jelenleg van a piacon az az Omega, Traxdata, Mediarange, gondoltam mivel az Omega legdrágább ezek közül, talán a legmegbízhatóbb is. Nem fogok ezer fölött venni 1 lemezt pl. TDK, JVC vagy Verbatim mert akkor már vinyót megérőbb.Philips-et meg szétkottáztátok azt nem merek venni...

" A fény legyen veled ! "

(#311) damojian


damojian
csendes tag

Kicsit azt érzem hogy túl van misztifikálva ez a bluray lemez történet...Én DVD-t is úgy dobálom meg fogyasztom mint más a papírzsepit, pedig csak otthoni felhasználó vagyok csak magamnak írok.

Pontosítanám előző hozzászólásom, ma az itmedia.sk egyik alkalmazottjával beszéltem.

[ Szerkesztve ]

" A fény legyen veled ! "

(#312) gg72 válasza damojian (#311) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem fölöslegesen húzod itt fel magad, mert ahogy te is írod, nincsenek nagy igényeid, pláne nem a tartósság szempontjából. Vedd meg azt, amire pénzed van, lehet kapni és szimpatikus. Ennyi. Nem kell ettől itt idegrohamot kapni és megkérdőjelezni a fórum értelmét... :U

[ Szerkesztve ]

(#313) damojian


damojian
csendes tag

Félre értesz én teljesen nyugodtan gépeltem be ezt a pár mondatot.Sok embernek nem tetszik az életben hogy ami a szívemen az egyből a számon.Én nem vagyok ideges természetű csak kicsit nyers.Egyébként hasznosnak tartom e fórumot, mert nekem is sokat segítettetek e helyen, többek közt te is.Ez a prohardver a legjobb IT oldal sztem.

" A fény legyen veled ! "

(#314) gg72 válasza damojian (#313) üzenetére


gg72
veterán

OK. A lenyeg, hogy a Maxell (=Ritek mediakodos lemezeket) kerüld, a többit ki lehet probalni, de az ismeretlen lemezekböl elsöre csak keveset szabad venni es meg kell nezni, hogy rendben megirja-e öket az irod, lejatszhatok-e asztaliban, majd bizonyos idöközönkent le kell ellenörizni, hogy van-e rajtuk meg adat. Mert ez nem DVD, itt rosszabb lemezek eseten sajnos gyakoribb az adatvesztes.

(#315) jeni válasza damojian (#313) üzenetére


jeni
félisten

Inkább vegyél minőségi BD-RE változatot ami újra írható 25Gb vagy 50Gb kiszerelésben.

Verbatim,TDK,Panasonic ,JVC,Thats",stb.. kb.1500 Ft/db az aprón találsz.

(#316) damojian


damojian
csendes tag

Akkor ezt az Omegát lehet bebuktam, időközben jött az itmedia.sk hoz 10db-os kiszereltségű Panasonic korlátozott példányszámban sztem gyorsan rendelek is mert nem lesz náluk hosszú életű a készlet annyira hiány van ezekből úgylátszik.

" A fény legyen veled ! "

(#317) damojian


damojian
csendes tag

Csak érdekességképp :

Omega BD25 4x Glossy print, az Imgbrn verzió 2.5.7.0 azt az infót adta hogy "Disc ID: CMCMAG-BA3-000" tehát nem Ritek a lemez, úgyhogy még jobb is lehet mint a Maxell, viszont "Recorded Mark Polarity: HTL"
gondolom akkor HTL a lemez, tehát gatya :D viszont ez nem volt a terméknél feltüntetve.

" A fény legyen veled ! "

(#318) gg72 válasza damojian (#317) üzenetére


gg72
veterán

A CMC egy közepes minőségű lemez, a Riteknél jobb.

"Recorded Mark Polarity: HTL"
Az LTH [link] lemezeket kell kerülni, ez a HTL-jelzés valami mást jelent, nálam a Panasonic lemezeknél is ugyanezt írja ki az ImgBurn.

BD Disc Information:
Disc ID: MEI-RA1-001
Disc Type: BD-R
Disc Size: 120mm
Disc Class: 0
Disc Version: 1
Disc Time Stamp: 02/2008
Number of Layers: 1
Layer Type: Writable
DVD Layer Present: No
CD Layer Present: No
Channel Bit Length: 74.50nm (25GB Per Layer)
Push-Pull Polarity: Positive
Recorded Mark Polarity: HTL
BCA Present: Yes
Maximum Transfer Rate: Not Specified
First PAA of Data Zone: 131 072
Last PAA of Data Zone: 1 658 494

(#319) damojian válasza gg72 (#318) üzenetére


damojian
csendes tag

Most megnyugtattál, köszi az nfót.Akkor lehet jók lesznek egy darabig.Legalábbis remélem, ha már 10évet elmegy nekem elég lesz.

" A fény legyen veled ! "

(#320) gg72 válasza damojian (#319) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem igen. De azért ellenőrzd le a kész lemezeket asztali lejátszó(k)ban, ill. nem árt mondjuk úgy félévente aztán újra elővenni őket.

(#321) damojian


damojian
csendes tag

Rendben, majd teszek visszajelzést mindenképp.

" A fény legyen veled ! "

(#322) Flashget


Flashget
félisten

25GB Panasonic lemezre kiírtam 3db mkv fájlt. Megírás után jöttem rá véletlen lemaradt egy .srt fájl az egyik mkv-hoz.. De mivel Imgburnel írtam fogalmam sincs hogyan lehet folytatni vele egy lezáratlan lemezt. Valaki tudja?

Kísérlet képpen Neroval megírtam úgyan így egy 50GB BD-DL lemezt, majd utána a srt fájlt külön és az asztali lejátszó simán viszi a lemezt és beolvassa a feliratot is.

Realme GT Master Edition

(#323) tigipuf


tigipuf
senior tag

Akkor légyen,ide is beteszem:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#324) tigipuf válasza tigipuf (#323) üzenetére


tigipuf
senior tag

2 db 10 hengert vettem kb 1 hónapon belül,összesen 8 lemezt írtam eddig.
A második 10 henger bontatlan :
Még egyszer pontosítanám itmédiás hivatalosan pick-pack pontra szállított lemezek,az íróm pio 207 összesen ezt a 8 lemezt írtam vele.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#325) mayday00 válasza tigipuf (#323) üzenetére


mayday00
őstag

Ennek én is utána nézek most rögtön.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#326) mayday00 válasza tigipuf (#323) üzenetére


mayday00
őstag

A lemez külsején van ez a ,,jelenség"
Én is itmedia-tól rendeltem 10 es csomagokat még anno..Pana ugyan ilyen lemezeket.
Elővettem pár filmet amiket 3-4hónapja írtam ki rájuk, lámpa mellett megnéztem a lemezeket, de ilyen jelenséget ami a képen is van, nem tapasztaltam..3-4 db ot átnéztem, s egyiken sem volt semmi.
Pedig tüzetesen néztem őket..Ez inkább valami gyártási hiba lehet szerintem..ilyen,,akármi" sosem jelentkezik a lemezeken..írás után x idővel sem..
Nem emlékszel, mielőtt kiírtad volna a lemezeket, akkor is ilyen volt? Vagy csak most vetted észre mikor újra elővetted őket? Lehet már írás előtt is rajta volt, csak akkor nem vetted észre..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#327) Flashget válasza tigipuf (#324) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly nyáron rendeltem 10-es kiszerelést meg 25-öst is de azoknál nincs ilyen. Van egy év végi rendelésem is, de annál sem látok ilyen hibát.

Realme GT Master Edition

(#328) tigipuf válasza mayday00 (#326) üzenetére


tigipuf
senior tag

Akkor "megnyugtatlak" ez lemez hiba :K :((( régi 10 éves noname cd lemezeknél -él tapasztaltam hasonlót ha ma előveszem őket,idővel az egész réteg leválik.
Abban reménykedem,hogy tényleg valami ide-oda dobált csomagot fogtam ki és ebből adódik a hiba.
Szerintem ez az adathordozó réteg leválása a lemezről.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#329) Joshi válasza tigipuf (#323) üzenetére


Joshi
titán

Régen CD és DVD-nél én is találkoztam hasonló jelenséggel de csak újsághoz adott lemezeknél. Az egyik haveromnál szét is robbant egy ilyen CD. Egyértelmű hogy ez a gyenge minőségre utaló jel, remélhetően csak egyedi probléma és nem hamisítják a Pana BD25-ös lemezeket.

(#330) damojian


damojian
csendes tag

Én is most rendeltem egy 10es packot a Panasonic BD25 ből és ha alul az írási felület oldalán megnézem a belső koron kivágásnál érdekesen hullámos a felület, de csak a belső körívnél és ami érdekes hogy hasonlót tapasztaltam a Maxell BD25 ös lemezeknél. A Verbatim és Omega lemezeknél pedig ezt nem tapasztaltam.Olyan mintha egyenetlen lenne vagy az öntésnél keletkezik vmi hiba a műanyagban. Ti is ezt tapasztaltátok ???

" A fény legyen veled ! "

(#331) damojian


damojian
csendes tag

Most néztem a linkelt képet, sztem vki leejtette azt a lemezt...akkor keletkezik ilyen általában.Amit én tapasztalok az más, nálam a műanyag öntése egyenetlen.Ezt csak akkor veszed észre ha lámpafényben oldalra döntve nézed a lemezt.

" A fény legyen veled ! "

(#332) damojian


damojian
csendes tag

Ránézésre és tapintásra nekem eddig a Verbatim tűnik a legjobb minőségnek mert az vaskosabb nehezebb(de tudom nem jó mert csak HTL-t lehet többnyire kapni, bár a felület a meghatározó, az anyagba sajnos nem látok bele, de ezek a Panasonic lemezek valahogy könnyebbek vékonyabbak.Az Omega előnye meg részemről annyi hogy fényes nyomtatható a felülete és nem matt.Persze tudom nem lehet a Panasoniccal összehasonlítani, más kategória.

" A fény legyen veled ! "

(#333) gg72 válasza damojian (#330) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ilyan a Pana lemezek lezárása, de ebből aztán nem kell messzemenő következtetéseket levonni, miként a lemez súlyából, tapintásából, vagy a szagából sem... Az, hogy egy lemez vaskosabb, nehezebb, nem feltétlen előny, hiszen így a meghajtó mechanikája is jobban igénybe van véve.

Nincs HTL lemez, hanem csak LTH. :U

Legközelebb 10 percen belüli 3 hozzászólást próbálj már meg egybe összehozni.

(#334) damojian válasza gg72 (#333) üzenetére


damojian
csendes tag

Mindig összekeverem.De akkor te is láttad azt amiről én beszélek.A srácnak meg vki leejtette a lemezt abban biztos vagyok majdnem 90%-ig.Amúgy igazad van a nehezebb lemez a mechanikát jobban terhelheti, és nagyobb a kopás is ez tisztán fizika.

" A fény legyen veled ! "

(#335) mayday00


mayday00
őstag

philip-r04-00 mides lemezekről tudna valaki infót mondani?
Milyen minőségűek.?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#336) gg72 válasza mayday00 (#335) üzenetére


gg72
veterán

(#337) franciadrazs


franciadrazs
csendes tag

Vélemény erről a lemezről? TDK BD-R 50GB (4x)

4x speed recording (72Mbit per second)
More than 4 hours of recording time of HDTV footage (50GB)
Highest compatibility with any BD hardware in the market
Inorganic recording layer material for long lasting quality

(#338) gg72 válasza franciadrazs (#337) üzenetére


gg72
veterán

Tudni kellene, hogy mi a médiakódja (gyártó), mert ebből a hangzatos reklámszövegből aztán az égvilágon semmi sem derül ki...

(#339) gothic20


gothic20
aktív tag

10-es kiszerelésű Panasonic lemez ITmedia-tól
Lemez: Panasonic
MID: MEIRA1-001
Írási sebesség: 6X
Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
Program: IMGBURN 2.5.7.0

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#340) gg72 válasza gothic20 (#339) üzenetére


gg72
veterán

A szokásos kiváló minőség! :K

(#341) franciadrazs válasza gg72 (#338) üzenetére


franciadrazs
csendes tag

Media Code : TDKBLDRFB

(#342) gg72 válasza franciadrazs (#341) üzenetére


gg72
veterán

Akkor jó lemez. :K

(#343) franciadrazs válasza gg72 (#342) üzenetére


franciadrazs
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#344) Daywalkerke válasza franciadrazs (#343) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Hol lehet kapni ezt a TDK dualos lemezt?

(#345) eboostr válasza Daywalkerke (#344) üzenetére


eboostr
aktív tag

(#346) gg72 válasza eboostr (#345) üzenetére


gg72
veterán

De ennyiért gondolom senki gondolja komolyan, hogy vesz akár egyet is... :Y

(#347) eboostr válasza gg72 (#346) üzenetére


eboostr
aktív tag

Kicsit túlárazták, de lehet a minőség miatt :DDD
ennyiért már inkább 5db verbatim újraírhatót [veszek]

(#348) Multibit válasza eboostr (#347) üzenetére


Multibit
veterán

Az ott darabár ;]

(#349) eboostr válasza Multibit (#348) üzenetére


eboostr
aktív tag

"Gyártó honlapján ez áll a terméknél: Csomagolás: 5 Pack Jewel Case"
Kereskedő meg kiveszi a többi 4 darabot a vastag dobozból és marad benne egy? :((
Rendesen elment a kedvem lemez vásárlástól ha ilyen drága :U

(#350) gg72 válasza eboostr (#349) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan. Kiveszi, mert egyesevel vannak csomagolva.
Miert nem nezel körül itt a PH-s hirdetesek között? Az 50GB lemezek 1200 Ft körül vannak, az ujrairhatok par szaz forinttal dragabban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.