Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) gg72 válasza Joshi (#850) üzenetére


gg72
veterán

Azt nem tudom sajnos.

(#852) Tommy1982 válasza Flashget (#831) üzenetére


Tommy1982
tag

Sajnos a helyhiány miatt kell tárolnom hengerben a DVD-ket és Blu-ray-eket. Lassan elkezdem kikukázni a régi CD-ket és DVD-ket amik a szekrény mélyén lapulnak és majd oda be tudom pakolni a BD lemezeket slim tokkal. :)

(#853) Multibit válasza Tommy1982 (#852) üzenetére


Multibit
veterán

Sajnos a helyhiány miatt...
Az örök probléma, ha optikai lemezekről van szó. Ezért vettem NAS-t és ezért gyakorlok szigorú önkritikát, mikor eldöntöm, hogy mit írok ki (és mit dobok ki). Mondjuk, hengerben semmilyen okból nem tárolnék CD/DVD/BD-t.

(#854) #48613632 válasza Tommy1982 (#852) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom, hogy otthon lehet e ILYESMIT kapni, a posta miatt elég húzós az UK-ból rendelni, de azt gondolom, hogy hasonlót mindenképp.
Ha nagy számban irogatsz, akkor mindenképp valami ilyesmit javaslok, 100db felett a keménytoknak már komoly hely kell, 3-400 körül pedig egész falat elfoglal.

Én mindenesetre elégedett vagyok vele, és az ára is egészen korrekt.
A minőség nem rossz, többször szaladtam már bele tartókba, ami telipakolva becsukhatatlan. Ennél a tipusnál ez nem áll fent, elég széles (vastag) a 400 lemez befogadásához.

Ha érdekel, bemutatom részletesebben is, esetleg fotókkal illusztrálva.
A márkája Humlin, nem tudom, mond e ez valamit?

PS: elnézegetve az otthoni ÁRAKAT, nem csodálkozom, hogy ez az alternatíva nem ugrott be.
A 240 darabos közel 12ezer forintos ára elég húzós, ha átszámolom, hogy az itteni 400-as kerül cirka 3200 forintba, átszámítva.

(#855) stanley00 válasza Joshi (#832) üzenetére


stanley00
tag

Azért írtam 6X-an a lemezt mert már előtte rontott egyet 4X-en, utána pedig 2X-en. A Pioneer BDR-208D feljánlotta (tudja) a 6X és 8X-os írását is ennek a lemeznek. Szóval végső elkeseredésemben írtam 6X-an:)

A másik kérdésedre válaszolva pedig most már egyre jobban megérdemli, hogy kikerüljön ide a neve mert jobban utánagondolva egyre gyanúsabb a dolog. Mégpedig azért mert a hirdetésében először csak 3 db ilyen lemezt árult és amikor rákérdeztem, hogy megvan-e még az a 3 lemez azt válaszolta igen és 1-2 napon belül lesz több is. Így nem 3-at hanem 5-öt rendeltem de ha igazat mondott akkor nem is 1 szállításból lehettek a lemezek. Tehát vagy folyamatosan szar lemezeket rendel vagy tudatosan rakott még hozzá két „fasza” lemezt.

Az illető neve: sanci76
Szóval csak óvatosan vele.
Jelen pillanatban már nem is árul semmit, legalábbis sanci76 néven nem.

(#856) Joshi válasza stanley00 (#855) üzenetére


Joshi
titán

Az írás így már érthető. A lemezvásárlással vigyázni kell mert láthatod hogy lehetnek problémák, ha legközelebb sürgősbe kell BD50-es lemez inkább gg72 kollégát keresd ő minőségi lemezeket ad. Én jp-buy-tól rendeltem már többször is BD50-es lemezt és eddig mindig megérkezett 2héten belül. Mind a kétszer TDK lemezt rendeltem (TDKBLD-RFB-000) de van Pana és Verba is.

(#857) stanley00 válasza gg72 (#828) üzenetére


stanley00
tag

Nekem például a DL-es JVC lemezekkel elég rossz tapasztalatom van bár Panasonic mid kóddal rendelkeznek. Igaz azokat még az Optiarc-al írtam.
Drive Optiarc BD RW BD-5300S 1.06
Disc BD-R DL MEIT02 (001)
Iró IMGBURN

[link]
[link]
A többi JVC lemez is kb. ilyen eredménnyel zárult.

Szintén az Optiarc így írta a TDK BD-R DL-t (jé akkor egyet sem rontott)
Drive Optiarc BD RW BD-5300S 1.06
Disc BD-R DL TDKBLDRFB (000)

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

És a most vett Pioneer BDR-208D (1.10)
Disc BD-R DL TDKBLDRFB (000)
Iró IMGBURN 2.5.8.0

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

[link]
[link]

Csak azért raktam be ezeket mert ennek ellenére mivel nagyon jó árban lehetne rendelni DL-es JVC-t és a médiakódja is csak Panasonic lehet, hogy a Pioneer jobban megírja? Van valami tapasztalat vele Pioneer 208-al?

Nem tudom miért csak linket ír ki. Múltkor is így raktam be a képet és rendesen megjelent. Na mindegy most már nem csinálom újra, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#858) gg72 válasza stanley00 (#857) üzenetére


gg72
veterán

A 206-os Pioneer így írta meg az 50GB Pana lemezt: [link]
Majd később küldök teszteket a 208-as való írásról is.

(#859) stanley00 válasza Joshi (#856) üzenetére


stanley00
tag

Köszi az infót. Egyébként rengeteget rendeltem már én is Japánból és valóban 1-2 hét között mindig megjött különböző eladóktól. Ez volt az első eset, hogy ilyen maratoni volt.

(#860) stanley00 válasza gg72 (#858) üzenetére


stanley00
tag

Ez elég bíztatónak tűnik! Ráadásul ez tavaly szeptemberi teszt Tőled és az én JVC tesztem is az Optiarc-al tavaly szeptemberi tehát nagyjából ugyanaz az eresztés lehet és mégis klasszisokkal jobb írás a Pioneer-al.

(#861) gg72


gg72
veterán

Lemez: That's BD-R DL 4X (50GB) BluRay 30cake *Print*
MID: MEIT02 (001)
Író: BDR-S08XLT (FW: 1.30)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

(#862) Flashget válasza #48613632 (#854) üzenetére


Flashget
félisten

Lehet rendelni jóval olcsóbban itt is [link] csak a kérdés az karcolja az írott felületet vagy sem, ha valaki kiveszi ill. visszarakja a helyére.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#863) stanley00 válasza gg72 (#861) üzenetére


stanley00
tag

Jól néznek ki. Csak akkor most honnan tudom, hogy ha That's lemezt veszek akkor panasonic vagy TDK mid kódos lesz? Mert azért ez a Panasonic mid kódos That's eléggé ott van.
Még kérdeznék egyet mert a képeiden látom, hogy te be tudod állítani a teszt olvasási sebességét. Ott ahol Neked 4X van beállítva nekem sosem kínál fel semmit. Üres az a rész, így be sem tudom állítani. Ezzel ugye az a baj, hogy sokszor kicsit gyorsabban olvassa mint amilyen sebességgel beírtam.

(#864) gg72 válasza stanley00 (#863) üzenetére


gg72
veterán

10-es és 25-ös kiszerelés That's-ból TDK, a 30-as Panasonic.
Milyen meghajtóval akarasz tesztelni? Pioneer-ral nem tudsz, csak Liteon alapúakkal.

(#865) #48613632 válasza Flashget (#862) üzenetére


#48613632
törölt tag

Amit én vettem, nem karcolja. A belső lapok anyaga az a vékony, szövetszerű puha valami, a tapintása is kellőképpen lágy.
Egyébként az általad linkelt oldalon fent van a minőségi tokok között :)

(#866) Joshi válasza stanley00 (#863) üzenetére


Joshi
titán

Felül nyomj rá a "refresh speed settings" gombra és megjelenik a választható sebesség.

(#864) gg72: akkor szerinted ez a kiszerelés Pana mid-es? Csak azért kérdezem mert itt Taiyo Yudennek írják ami ugye TDKBLD-RFB-000.

[ Szerkesztve ]

(#867) Flashget válasza #48613632 (#865) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem van 3db ilyen mappa (Hama) még CD-s korszakból a kilencvenes évek végéről. MM-ben vettem, és abban is ilyesmi az a rész ami az írott felével találkozik. De a többi az olyan kemény műanyag ami simán karcolhatná ráadásul csak 72db lemez fér bele.. Szóval ezt nem használnám BD lemezekhez.
Akkor már inkább veszek egy 400 db-ost 2812Ft-ért vagy alu koffert és akkor eltünne a sok DVD tok is :)

Realme GT Master Edition

(#868) stanley00 válasza Joshi (#866) üzenetére


stanley00
tag

Köszi!

(#869) stanley00 válasza gg72 (#864) üzenetére


stanley00
tag

Köszi a választ!
Optiarc BD-5300S meghajtóval tesztelek. Ez volt a Pioneer előtt és ezt meg is hagytam erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#870) gg72 válasza Joshi (#866) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ez az.

(#871) Toni9 válasza Tommy1982 (#822) üzenetére


Toni9
csendes tag

Most találkoztam én is egy hasonló lemezzel. A folt nálam kisebb, de hasonló. Április-május körül írtam a lemezt. Panasonic nyomtatható, 4x írható, nem ITmediás volt, hanem ebayről vettem, Japánból 50-es cake-ben. Egyesével tároltam őket papírtokban, külön fiókban. Szúrópróba szerűen belenéztem az akkor írt lemezekbe, a legtöbbnél nincs semmi gond, 1-2-nél van hasonló kicsi pontszerű elváltozás a szélen.

[ Szerkesztve ]

(#872) gg72 válasza Toni9 (#871) üzenetére


gg72
veterán

Biztos, hogy Panasonic MID-es? Mert a 4X Panasonic lemezek lehetnek más gyártmányok is. Illetve jó lenne egy kép is a hibás lemezről.

(#873) Toni9 válasza gg72 (#872) üzenetére


Toni9
csendes tag

MID: MEI-T02-001

kép:

http://img191.imageshack.us/img191/9817/elzf.jpg

Elég szar a fényképezőm, jobbat nem tudtam lőni. A jobb felső részen látni belőle valamit. De elég hasonló a jelenség Tommy1982 kollégáéhoz.

[ Szerkesztve ]

(#874) Tommy1982 válasza Toni9 (#873) üzenetére


Tommy1982
tag

Lehet a papírtasakos tárolás sem jó a hengerhez hasonlóan :U

(#875) gg72 válasza Tommy1982 (#874) üzenetére


gg72
veterán

Hát én soha nem tartanám a lemezeimet sem hengerben, sem pedig papírtasakban. Nálam rendes BD-tokban sorakoznak a polcon és érdekes módon az igen sok megírt Pana lemezből egy sem hibás... :U

(#876) miko_ válasza Toni9 (#873) üzenetére


miko_
tag

Osztom GG72 véleményét én is BD tokba tárolom őket szépen borítóval mindet. Sztem BD minőségbe úgy is csak a jobb filmeket írja ki az ember annyit meg rá lehet költeni pluszba kb 90 ft egy tok a borító meg munkahelyi ártalom miatt ingyen kinyomtatom :D Szóval ilyet még én se tapasztaltam pedig pár filmem van Verbatim lemezen de még annál se. :C

(#877) Valdez


Valdez
őstag

Én sima slim CD tokban tárolom őket, szintén még nem találkoztam problémával szerencsére :)

(#878) Joshi válasza gg72 (#875) üzenetére


Joshi
titán

Én nem hinném hogy a hengerben tönkremennének a lemezek mert akkor a nyers lemezek is tönkremennének egy idő után. Nekem már hónapok óta hengerben vannak a megbontott Pana lemezek és még sincs nekik semmi bajuk. Mondjuk én is BD tokban tartom a kiírt lemezeket. Mindettől függetlenül ez a foltosodás vagy rétegszétválasztódás gyenge minőségre utal ami eléggé kiábrándító főleg annak tudatában hogy van akinek az ITmediától származik a lemeze.

(#879) Flashget válasza Valdez (#877) üzenetére


Flashget
félisten

detto

Realme GT Master Edition

(#880) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha belenyávoghatok én is, akkor szerintem nem elsősorban a tárolás módja, hanem a környezeti hatások miatt romlik el a lemez. Nem mindegy, hogy száraz vagy nedves levegőn tároljuk a lemezeket.

⭐ Stella

(#881) Joshi válasza radi8tor (#880) üzenetére


Joshi
titán

Azt nehezen tudom elképzelni hogy különböző mértékű páratartalom már befolyásolja az élettartamot. :( Ez a jelenség inkább a gyenge minőségű ragasztásra esetleg fizikai behatásra utal.

(#882) Flashget válasza radi8tor (#880) üzenetére


Flashget
félisten

Azért az nagyon nem mindegy, hogy papír zacskóban egymásra rakva 50-100db-ot tárol valaki vagy tokban állítva.

Realme GT Master Edition

(#883) radi8tor válasza Flashget (#882) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom BluRay-nél létezik-e 100-as torta, de DVD-nél létezett és gondolom azért, mert bírja a lemez. (BluRay-nél lehet azért nincs 100-as torta, mert rengeteg pénzbe kerül egy 100-as pack)

DVD-nél hallottam olyat is, hogy egyes műanyag tokokból kiváltak gőzök, amik úgy rajta maradtak a lemezen, hogy lemosni sem lehetett. Az mondjuk nem ez az eset.

⭐ Stella

(#884) Flashget válasza radi8tor (#883) üzenetére


Flashget
félisten

Én tárolást mondtam a megírt lemezzel kapcsolatban és nem a kiszerelést hogyan árulják.
Ugyanis megírt DVD lemezek kapcsán nálam szándékosan volt kb. 50 lemez így tárolva tesztjelleggel. Ott már azért jelentkezik súlyterhelés a legalul lévőkön elősegítve a deformálódást is.
BD lemez meg nem mértem csak érzésre kb. 1,5-2x olyan nehéz.

Nálam tokoknál volt az előregedés és főleg az olcsóbbaknál és akkor törnek is azok a kis bizbaszok amivel összekapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#885) radi8tor válasza Flashget (#884) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van különbség megírt és üres lemez között? Szerintem nincs és nincs is értelme külön kezelni.

⭐ Stella

(#886) CATTER


CATTER
csendes tag

emlékeim szerint ezeken a lemezeken régen volt valami élettartam garancia fel tüntetve most már nincs......

(#887) gg72 válasza Flashget (#884) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan. Teljesen más dolog a steril körülmények között csomgolt és hengerben tartott üres vagy a már megírt, esetleg poros, izzadt kézzel megfogott és a hengerbe úgy visszarakott lemezek tárolása. A még fel nem használt lemezeimet természetesen én is hengerben tartom, viszont kiírás után rögtön CD-tokba, vagy BD-tokba teszem őket, majd nyomtatás után mennek fel a polcra.
Én továbbra is azt mondom, hogy ha ezek anyaghibák lennének, akkor sokkal többünknél jelentkeznének itt a fórumban, vagy máshol, de én még nem olvastam ilyen jelenségről, csak itt két fórumtagtól, akiknél bebizonyosodott, hogy nem a legoptimálisabb körülmények között tárolják a lemezeiket. De ha mégis anyghiba lenne, akkor is sokkal jobb a szépen megírt és később is visszaolvasható lemezek aránya, mint a Ritek és társainál... Szóval ha valakit ennyire zavar a tömérdek lemez közül hireteln előkerült két hibás darab (aminek okát csak találgatjuk), akkor nyugodtan tessék venni Maxell, Omega, stb. márkákat, szerencsére nem csak Panasonic van a világon. ;)

Joshi: Más hogyne befolyásolná a páratartalom az élettartamot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#888) Flashget válasza CATTER (#886) üzenetére


Flashget
félisten

2012-es 25-ös csomagolású Panasonic lemezen a TÜV embléma rajta csak az nem, hogy 50 év.
meg az olimpiai 5 karika is rajta van :)

Realme GT Master Edition

(#889) Flashget válasza gg72 (#887) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#890) Joshi válasza gg72 (#887) üzenetére


Joshi
titán

Most nyilván nem a szélsőségekre gondoltam hanem télen egy fűtött lakásra ahol mondjuk 20-23 °C van normális páratartalommal, nyáron meg 20-28 °C valamivel magasabb páratartalommal. Én panelban lakom ahol mindig az ellenkezője van mint kellene a hőmérsékletet tekintve. :D

ui.: lehet hogy ez a jó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#891) Flashget válasza Joshi (#890) üzenetére


Flashget
félisten

tavaly nyáron este 11-kor az a 43 fok igazán jó szaunát okozott nálunk de a hajnali 36 fok sem volt semmi...fel is kiabáltunk, hogy hú de fasza hűvös reggelre ébredtünk abból a kb. 1 órányi alvásból ;)

Realme GT Master Edition

(#892) radi8tor válasza Flashget (#891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Klimatizálni kell. Nálunk az volt az első (még lakásfelújítás előtt), hogy kifúrtam két lyukat a klímacsöveknek.

⭐ Stella

(#893) Flashget válasza radi8tor (#892) üzenetére


Flashget
félisten

na igen, de 3 szobába ez min. 300K.

Realme GT Master Edition

(#894) Joshi válasza Flashget (#891) üzenetére


Joshi
titán

Pont azért írtam hogy a panellakás nem arról híres hogy optimálisak a körülmények még sincs a lemezeimmel probléma. Ahhoz hogy egy lemezt kikezdjen a pára ott már nedvesnek dohosnak kell lenni a környezetnek, ami meg már sokkal károsabb az emberre mint a lemezekre.

(#895) Flashget válasza Joshi (#894) üzenetére


Flashget
félisten

Panelra nem a nedvesség jellemző, de vannak olyan családi házak főleg régebbi építésüek ahol biza dohosak a sarkokban falak, bútorok ott már lehetnek gondok ebből.

Realme GT Master Edition

(#896) Joshi válasza Flashget (#895) üzenetére


Joshi
titán

Ez igaz de ez esetben nem a lemezeimmel foglalkoznék hanem a saját egészségemmel. :D

(#897) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok! Milyen írót lenne érdemes venni, ami nagyon sokáig megbízhatóan fog működni? Ha pedig esetleg frissíteni kell, az is megoldható.( bár mondjuk szerintem úgyse jön ki olyan 1-2 rétegű lemez, amit a mostani írók nem írnának meg ...)
DVD íróim Pioneer-ok voltak és tökéletesen meg voltam velük elégedve. Blu-Ray íróból is csak ilyet vennék, csak nem tudom melyik lenne megfelelő.
A BDR-208DBK OEM megfelelő lenne? Tulajdonságai alapján jónak tűnik. A DBK és OEM mit jelent?
Esetleg újabb típust javasoltok. Gondolom bőven elég (nekem legalábbis) ha az 1-2 rétegű lemezeket jól megírja. BDXL stb cuccokat úgysem fogok használni.

(#898) radi8tor válasza mcload21 (#897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebben a topicban kérdezd ezt meg: [link]

⭐ Stella

(#899) Flashget válasza mcload21 (#897) üzenetére


Flashget
félisten

Pioneer most is jó lesz neked. ;)
207 vagy 208 mindegy
DBK az íróra vonatkozik főleg arra, hogy fekete az OEM meg azt jelenti nem dobozós verzió hanem zacsis.
kapsz egy több nyelvű leírást hogy szereld be a gépbe, kábelek nem járnak hozzá ezért zacsis.

Idő közben elküldtek másik topicba amíg ezt írtam.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#900) mcload21 válasza radi8tor (#898) üzenetére


mcload21
tag

Elnézést, eltévesztettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.