Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) sparks válasza ignorant (#2450) üzenetére


sparks
senior tag

Cgminer és BFGMiner elvben megy már velük. Pár nap és meglátjuk.

(#2452) Overlocker válasza sparks (#2449) üzenetére


Overlocker
veterán

Ez milyen teljesítménnyel bír?

(#2453) sparks válasza Overlocker (#2452) üzenetére


sparks
senior tag

Ezek azok az USB kütyük, amik az árukhoz képest keveset tudnak :DDD
Szóval 2-2,5 BTC/db és ~330 MH/s körül hasítanak. ASIC alapon működnek, USB portról simán mennek, szóval elenyésző a teljesítményfelvétele. Viszont még én is azt mondom, hogy azért nem éri meg megvenni, hogy pénzt keressen vele az ember, mert az árát 6-8 hónap mire visszahozza (mostani adatok szerint, amiből az is következhet, hogy sok éve alatt sem hozza vissza). Én csak próbából vettem 2 darabot, még nincsenek itt, de elvileg napokon belül ide kell érjenek, mivel már Németországban vámolják jelenleg.
Itt a hivatalos topicja.

[ Szerkesztve ]

(#2454) freestailo válasza Overlocker (#2452) üzenetére


freestailo
őstag

300 MH/s körül

(#2455) Overlocker válasza sparks (#2453) üzenetére


Overlocker
veterán

Aa,értem, köszi, így már vágom, csak én még külső takaró nélkül láttam őket :))

Sajnos nekem ma le kellett állítani az 1.9Gh/s gépem, csőtörés miatt. :(((

Egyébként nekem még mindig az a véleményem hogy a GPU-s bányászat éri meg, ha olcsóbban sikerül áramhoz jutni. Ár/teljesítményben jók és mivel nem cél hardver, el lehet utána adni ha jönne a crack.

ui: freestailo, thx ;)

[ Szerkesztve ]

(#2456) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Azt hallottátok, hogy Mark Zuckerberg tegnap valami Bitcoin-os tárgyalás miatt volt Budapesten?

⭐ Stella

(#2457) ignorant válasza radi8tor (#2456) üzenetére


ignorant
senior tag

:D ez tokeletes peldaja annak,hogy hogyan alakulnak ki pletykak.

Az indexen annyi volt, hogy valtott 2 szot 2 random emberrel, akik kesobb azt allitottak hogy a bitcoinrol kerdezte oket, aztan tovabballt.

De meg az sem tiszta hogy megertettek-e egyaltalan hogy mit kerdezett :)

[ Szerkesztve ]

(#2458) freestailo válasza radi8tor (#2456) üzenetére


freestailo
őstag

úgy olvastam, megkérdezték mark-ot hogy mit keres budapesten ő pedig visszakérdezett hogy " hallottál már a bitcoinról?"

(#2459) AAntii


AAntii
őstag

Lehet ő lesz a meglepetésvendég a mai First Bitcoin meetupon vagy pedig a hétvégén zajlott terelőkutya oktatásra hozta el a puliját :) Harmadik lehetőség, hogy az asszonyt hozta el a Négy tigris piacra, hogy vegyen neki egy topánkát :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#2460) radi8tor válasza AAntii (#2459) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#2461) Overlocker


Overlocker
veterán

Gyerekek, itt van Zuckenberg :))

(#2462) dvdbackuper válasza Overlocker (#2461) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nehogy lekapja vki ;]

(#2463) csaba951 válasza dvdbackuper (#2462) üzenetére


csaba951
veterán

Tedd ki a Facebookra! :D

(#2464) Overlocker válasza dvdbackuper (#2462) üzenetére


Overlocker
veterán

Szerintem max a baratnoje :DD

(#2465) fsb1000 válasza Overlocker (#2461) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet beruház a magyar bitcoin bányászatba....

Egy zsák USB-s kütyüt hozott... 1GH/s darabja.

(#2466) Overlocker válasza fsb1000 (#2465) üzenetére


Overlocker
veterán

Szep lenne! :D Beszelhetne nagyurunkkal h olcsobb legyen az aram :C

(#2467) fsb1000 válasza Overlocker (#2466) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt már korábban is kérdezni akartam, olcsó áramot hogy lehet szerezni?

(#2468) radi8tor válasza fsb1000 (#2467) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Napenergiával és szélerőművel.
Persze az sem 1-2 év alatt térül meg.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2469) freestailo válasza Overlocker (#2461) üzenetére


freestailo
őstag

tényleg ott van/ volt Zuckerberg? Az index azt írta kora délután visszarepült...

(#2470) radi8tor válasza freestailo (#2469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mikor jöttök rá, hogy hazudik az az oldal? :U ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2471) ignorant


ignorant
senior tag

Hat voltam ezen a meetup-on, Tamas Blummer eloadasa volt az egyetlen dolog amiert ugy gondolom megerte reszt venni.

A tobbi ember, iszonyatosan amator bemutatot tartott, mintha kb 1 percet sem keszultek volna ra.

CSak hogy, tudjatok milyen melyen volt a szinvonal, egy BFL minirig-et mutogattak, hogy huha 30K USD es behopzza az arat szinte egybol. WTF

Remelem a jovoben javulni fog a szinvonal.

(#2472) radi8tor válasza ignorant (#2471) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szóval szerintük behozza az árát egyből?

Zukkerhegy Márk mit csinált ott?

⭐ Stella

(#2473) ignorant válasza radi8tor (#2472) üzenetére


ignorant
senior tag

Leginkabb semmit mert nem volt ott.....Szerintem ez a szervezok PR stunt-ja volt, hogy tobb ember menjen ne csak kb 6db :D

[ Szerkesztve ]

(#2474) radi8tor válasza ignorant (#2473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, akkor viccelt csak Overlocker. :U

Thx az infót.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2475) ignorant


ignorant
senior tag

(#2476) ignorant válasza ignorant (#2471) üzenetére


ignorant
senior tag

Mielott valaki felre ertene, egy kepet mutattak csak rola :D

(#2477) csaba951 válasza ignorant (#2476) üzenetére


csaba951
veterán

Ezzel az erővel fotoshopolhattak volna egy egész géptermet is...

(#2478) dvdbackuper válasza ignorant (#2475) üzenetére


dvdbackuper
őstag

szerinted rajtad kívül érti ezt még valaki?

(#2479) Overlocker válasza radi8tor (#2474) üzenetére


Overlocker
veterán

Sajnos beneztem, nem o volt, csak az azsiai csaj megtevesztett :K :C

(#2480) csaba951 válasza dvdbackuper (#2478) üzenetére


csaba951
veterán

Valami rémlik egy fogadásról, ami arra szól, hogy június 1-én már tömegesen fog szállítani a BFL, és nem lesznek bent 30 napnál régebbi megrendelések.

(#2481) vhunor válasza ignorant (#2471) üzenetére


vhunor
őstag

De Blummeré jó volt, fogok is vele beszélgetni a napokban a Bits of Proofról.

(#2482) ignorant válasza vhunor (#2481) üzenetére


ignorant
senior tag

Szerintem is, ha valaki nem ismeri ez a hivatalos oldal

(#2483) ignorant válasza csaba951 (#2480) üzenetére


ignorant
senior tag

Diohejban annyi, hogy a mostani proof of work function szerinte (Kaminsky) le lesz valtva 1 even belul.

Es erre fogadast kotott Jeff Garzik-al.

(#2484) freestailo válasza radi8tor (#2470) üzenetére


freestailo
őstag

úgy látszik most kivételesen igazat hazudott! :D

(#2485) bolbatiku válasza ignorant (#2483) üzenetére


bolbatiku
tag

Vagy megnyeri a fogadást és visszatérünk a CPU/GPUs bányászathoz, vagy az a néhány ASIC tulaj veszi át az irányítást a bitcoin felett.
Halál az ASICosokra! :)

Itt a videó a kijelentésről.

(#2486) fsb1000 válasza bolbatiku (#2485) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kicsi az az asztal annyi embernek.

Egyébként elhiszem amit mond, csak nem értem, hogy lenne visszatérés CPU-hoz?
A GPU-k kimaradnak?
És akiknek már most van FPGA-juk? és 10-40 GH/s sebességel képesek bányászni?
Az a lépcső is kimarad vagy eltűnik?

Vagy csak értsem képletesen ezt a visszatérést a CPU-hoz, mert konkrétan egy átverésnek gondolja a BGL előrendeléses buliját?

(#2487) radi8tor válasza freestailo (#2484) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#2488) FireKeeper válasza bolbatiku (#2485) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem tetszene a dolog, lényegesen egyszerűbb egy jó CPU/VGA beszerzése :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2489) Overlocker válasza bolbatiku (#2485) üzenetére


Overlocker
veterán

Szerintem maradni kellene a CPU/GPU-nál. Ezek a cél hardverek tönktrehetik az egész piacot..

Az lenne előrébb aki többet invesztál a fenti hardverekbe illetve áramba, illetve aki megpróbálja az áramot kiváltani nap vagy szélenergiára (ami szintén befektetés..).

[ Szerkesztve ]

(#2490) bolbatiku válasza fsb1000 (#2486) üzenetére


bolbatiku
tag

Én úgy értelmezem hogy olyan proof of work kell aminél nincs ekkora szakadék a CPU meg mondjuk az ASIC számítási kapacitása között.
Még mindig rosszabb lesz CPUval meg GPUval bányászni mint egy célhardverrel, csak nem lesz köztük akkora különbség mint most.

[ Szerkesztve ]

(#2491) fsb1000 válasza fsb1000 (#2486) üzenetére


fsb1000
nagyúr

BFL-t akartam írni.
****

(#2490) bolbatiku : olyan proof of work kell
Lehet ezt is félre értem, de ez a szisztéma utólagos megváltoztatása lenne.
Ha így van akkor óriási bizalomvesztéssel járhat, legalábbis én a játékszabályok felrúgásának értelmezném. (lehet korrekciónak is nevezni)
Ha valaki képes legyártani és olcsón üzemeltetni akár 1000 GH/s bányagépeket miért ne tegye? Miért kéne korlátozni? Szerintem ez még nem lehetséges, csodák nincsenek.

******
Tegnap láttam a 333MH/s-es USB-ket eBay-en árulni. Az eladó 2 feedbackal próbálkozott 100K HUF feletti árral. Azt sokallom. 1 MFT lenne egy 3GH/s bányagép 9 db ilyen USB-vel.
Ennyiből kijönne 20db 7790 5db géppel 1,5KW fogyasztással, de 4GH/s felletti sebességgel.
10 hónap alatt megtérül és utána havi 100K adózás előtti nyereséget termel.
(vagy 8 db 7970 közel 2KW fogyasztással.)

Az USB-s bányagép megtérülése és havi nyeresége kb. ugyanennyi lenne. Talán kicsivel több, de cserébe egy nem várt árfolyamzuhanásnál nem lesz eladható, Mig a VGA-k 1-2 év után is féláron eladhatok.

[ Szerkesztve ]

(#2492) FireKeeper válasza fsb1000 (#2491) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

persze egy esetleges változtatással csak az ár/teljesítmény arány változna kicsit a procik javára, a teljesítmény/fogyasztásban még mindig nagyságrendekkel jobbak lennének a célhardverek. ergo így is csak annak érné meg CPU-val/GPU-val bányászni aki olcsóbban/"ingyen" jut áramhoz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2493) fsb1000 válasza FireKeeper (#2492) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez az arány változtatás hogy történne a CPU-k javára? És ki dönthet erről?
Ha ilyen változás eldöntésére van hívatott grémium, akkor az bármi mást is megváltoztathat a bitcoin bányászattal kapcsolatban, ez gyak tekinthető beavatkozásnak is egy célcsoport kárára, és egy másik előnyére.
Mint a politikában, vagy a sokat szidott állami rendszerek esetében is történik.

(#2494) Penge_4 válasza Overlocker (#2489) üzenetére


Penge_4
veterán

"Szerintem maradni kellene a CPU/GPU-nál. Ezek a cél hardverek tönktrehetik az egész piacot.."

Szerintem meg pont az tenné tönkre a piacot, ha alacsony hatásfokú eszközökkel bányásznak az emberek. Több a MH/s-enkénti watt és alacsonyabb az összteljesítmény, ami miatt sebezhetőbb a hálózat.

Az igazi az lenne (főleg a jövőben gondolkodva, amikor már erősen megnövekszik a tranzakciószám), ha mindenkinek lenne otthon egy 1,5TH/s-t tudó Mini Rig. Ami bár sokat fogyaszt, de messze nagyobb a teljesítménye, mint egy sok VGA-s konfignak.

Aztán, ahogy fejlődik a technológia (és ma már létezik USB-s kis passzív hűtésű bizbasz, ami tud annyit, mint egy sokszáz wattot fogyasztó, aktív hűtésű VGA), idővel lehet, hogy majd sok terahash-t tudó pendriveokkal lesz tele a piac és még sokkal redundánsabb lesz a hálózat.

Személy szerint én is jobban örülnék, ha tudnék a mezei CPU-mmal is bitcoinokat generálni, de attól még belátom, hogy ez nem kommunizmus. Mert ha én tudnék, akkor mindenki más tudna és akkor vagy a hálózat lenne sebezhető és rossz hatásfokú, vagy hamar elérnénk a 21 milliós limitet és beállna az egész, vagy örök infláció lenne, mert nem lenne 21 milliós limit.

Ezt az összeférhetetlenséget nehéz lenne feloldani. Mert azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy az ember szívesen bányászna több száz wattot fogyasztó géppel CPU-val vagy GPU-val, ha kapna érte napi 1 satoshi-t.

(#2495) ignorant válasza Overlocker (#2489) üzenetére


ignorant
senior tag

Ez ugyanugy igaz CPU/GPU-ra.

Idobe tellik, mire mindenki atall ASIC hw-ra de ez a valtas csak pozitiv lesz szerintem hosszu tavon. Amugy ugyanezek az aggodalmak fogalmazodtak meg CPU->gpu valtasnal.

Analogiaban olyan mint 2 rivalis gyar. ha az egyik fejleszt akkor felulkerekedik azon ami nem tart lepest. Pusztan verseny, semmi mas.

(#2496) FireKeeper válasza ignorant (#2495) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért talán kicsit más, mert mind a CPU, mind a VGA univerzális hardver, az ASIC viszont célhardver.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2497) ignorant válasza FireKeeper (#2496) üzenetére


ignorant
senior tag

A hatalmas hatekonysagbeli kulonbsegre gondoltam.

Az hogy hasznalhato masra elegge fals indok, nem tudom hogy vagytok vele, de egy evekig 100% loadon agyonhajtott banyaszkartyat nem hasznalnek semmi masra.

Ertelemszeruen minden egyes technologiai attores draga az elejen (barmi tech dolog). Ezert mondom mindig, hogy folosleges most ASIC-ert rohanni, amikor a kov gen hatekonyabb es joval olcsobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2498) Penge_4


Penge_4
veterán

Egyébként az ASIC-okat nem lehet valami más feladatra is felhasználni, amihez hasheket vagy bármilyen matematikai algoritmusokat kell számolni? SETI, rákkutatás, vagy akármi más. Akár apróbb változtatással, ami nem függ (annyira) a hardvertől, csak a firmware-től.

Mert akkor nem húzná annyi ember a száját, hogy "ezt nem lehet már mire használni, ha a nehézségi szint emelkedik".

[ Szerkesztve ]

(#2499) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Használ valaki esetleg bányászásra Sapphire 7970 Vapor-x-et?
Az érdekelne,hogy milyen órajeleken lenne a legjobb hajtani,amitől nem robban fel bányászás közben :DDD

Walking Dead

(#2500) almafa42 válasza Penge_4 (#2494) üzenetére


almafa42
aktív tag

Több a MH/s-enkénti watt és alacsonyabb az összteljesítmény, ami miatt sebezhetőbb a hálózat.

Nem attol sebezheto a halozat, hogy alacsonyabb az osszteljesitmeny. A halozat sebezhetosege (a lehetseges programhibakon tul) attol fugg, hogy ARANYAIBAN mekkora teljesitmenyt birtokol egy tamadast indito csoport, illetve adott befektetessel mennyit birtokolhat. Ha mindenki csak CPU-val banyaszna, akkor aranyaiban ugyanannyira lenne sebezheto a halozat mint ha ugyanennyi ember ASIC-kal banyaszna.
Nem szamoltam azzal, hogy a botnetek, illetve a nagy clusterek az ASIC-os esetben kisebb veszelyt jelentenek a halozatra aranyaiban alacsonyabb teljesitmenyuk miatt. Emiatt tenyleg biztonsagosabb lesz a halozat hosszu tavon, ha mar mindenki szamara elerhetoek a celeszkozok egy hatekony piac altal megszabott aron

Aztán, ahogy fejlődik a technológia (és ma már létezik USB-s kis passzív hűtésű bizbasz, ami tud annyit, mint egy sokszáz wattot fogyasztó, aktív hűtésű VGA), idővel lehet, hogy majd sok terahash-t tudó pendriveokkal lesz tele a piac és még sokkal redundánsabb lesz a hálózat.

Attol, hogy meg nagyobb lesz a halozat osszteljesitmenye meg nem lesz egy fokkal sem biztonsagosabb - lasd az elobbi ervelesem.

Személy szerint én is jobban örülnék, ha tudnék a mezei CPU-mmal is bitcoinokat generálni, de attól még belátom, hogy ez nem kommunizmus. Mert ha én tudnék, akkor mindenki más tudna és akkor vagy a hálózat lenne sebezhető és rossz hatásfokú

Most is lehet CPU-val banyaszni. Mindenki tud. Amiert nem eri meg az a celhardverekhez viszonyitott rossz hatasfok. A halozat maga ugyanugy mukodne, es hasonloan biztonsagos lenne, amennyiben mindenki csak CPU-rol tudna banyaszni, es nem lenne lehetoseg hatekonyabb hardvert hasznalni a szamitasokhoz. (Termeszetesen ide is ervenyes az elso komemntben megfogalmazott bot/cluster kitetel)

vagy hamar elérnénk a 21 milliós limitet és beállna az egész, vagy örök infláció lenne, mert nem lenne 21 milliós limit.

Ez nem fugg attol, hogy milyen alkatresz vegzi a szamolast.

Osszessegeben a legjobb az lenne, ha piaci versenges (es nem monopolium) altal kialakitott arakon lehetne ASIC-ot venni mindenkinek. Ha ez igy lenne, es mindenki lecserelne a GPU-jat ASIC-ra, akkor pontosan ugyanannyit lehetne vele termelni, mint jelenleg. Es ez nem azert jo, mert akkor akinek ASIC van az tobbet tud keresni...
A lenyeg ott van, hogy a celeszkoznel jelenlegi technikai tudasunk alapjan nagysagrendekkel nagyobb teljesitmenyt nem lehet eloallitani. Emiatt nem fordulhat elo a jelenlegi helyzet, hogy egyeseknek aranyaiban irrealisan nagy szamitasi kapacitas alljon rendelkezesre, amivel extra profitra tehet szert, vagyha nekik gazdasagilag megeri tamadast indithat a bitcoin ellen. Pl ha az Avalon (kvazi elso rendes volumenben szallitokent) az osszes legyartott lapkat megtartotta volna, igencsak tetemes (szinte mar aggalyosan magas) hanyadat magaenek tudhatna a halozat teljesitmenyebol. Az mas kerdes, hogy uzletileg a chipek ertekesitese sokkal jobban megerte nekik.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.