Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) oleslie válasza brd (#2096) üzenetére


oleslie
aktív tag

Egyre nehezebb megfelelő bányászHW-t találni
inkább tűnik lehetetlennek, mint 'szimplán' nehéznek

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#2102) N.Ferry válasza brd (#2098) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Köszönöm,így már pofon egyszerű lesz! :R

Walking Dead

(#2103) Chal válasza #68216320 (#2090) üzenetére


Chal
addikt

Már írtam többször is, mindent ugyanúgy kell csinálnod mintha lenne GUI, egyetlen eltérés hogy mielőtt indítod a cgminert, állítsd be a display változót: "export DISPLAY=:0" -val. Ezután mehet screen-ben a cgminer.

(#2104) #68216320 válasza Chal (#2103) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez rendben van, de pl. deb-et sem tudok a driverből csinálni, mert függőségek hiányoznak. Illetve ssh-n indítva a cgminer-t mi van, ha bezárom majd. Újabb ssh kapcsolatnál nem fogja gondolom mutatni a cgminer-t max indítani tudok újat.
Ezért lenne jó egy leírás terminál parancsokkal az alap ubuntu mini feltelepítését követően.
Nekem az is hatalmas segítség lenne, mivel több gépen is meg kell csinálnom, ha privátban lépésről-lépésre segítene valaki beállítani skype-on mondjuk. Ott az ssh képernyőt meg is tudnám osztani. Persze tudom, hogy mindenkinek drága az ideje ...

(#2105) ignorant válasza oleslie (#2088) üzenetére


ignorant
senior tag

Block erupter Asicminertol. Bitcointalk-ot erdemes nezni, hivatalosan is ott aruljak. Legutobb fix 49BTC/13Ghs/100W-ert

(#2106) Chal válasza #68216320 (#2104) üzenetére


Chal
addikt

screen-ben kell futtatni, (man screen), és akkor nem áll le, ha kilépsz ssh-n. De erre tudok rövid választ is adni, hogy ne kelljen olvasgatnod: screen parancs, majd abban futtatod a cgminert, kilépéshez: ctrl+a,d
Visszalépés (ssh reconnect után pl): screen -r

A többi egy kissé szofisztikált, és emiatt tényleg jó lenne ha abban a mederben maradnánk amit már annyiszor ajánlottam: az Ati drivernek van readme-je, abban gyönyörűen le van írva lépésről lépésre hogy mit hogyan kell csinálni, de ha ez nem lenne elég, a net is dugig van tutorialokkal, hiszen milliók játszanak már linuxon (najó, lehet hogy csak százezrek).
Kezd el, és ha elakadsz, akkor KONKRÉT kérdést tegyél fel, szerintem ez a működő megoldás segítségkérés esetén bármilyen fórumon vagy levelezőlistán, nem pedig az, hogy privátban meg skype-on diktáljuk le hogy mikor nyomj entert. Ha meg már fent van az ati driver, akkor ahogy a játékok futnak, úgy menni fog a cgminer is.

(#2107) deadwing


deadwing
addikt

Ajánlom ezt a képet mindenki figyelmébe, aki esetleg azt gondolja, hogy nem kell proci a mining alá :(
Gyakorlatilag minden blokk találatnál ez játszódik le, 1 magot használ ez a hulladék, és koppra használja, és rejected meg disconnected a vége :(
Ez 4-es diff mellett. Ezt ajánlja ennyi GH/s-ra az 50btc...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2108) Chal válasza deadwing (#2107) üzenetére


Chal
addikt

Én ilyet még CPU miatt nem láttam. A legolcsóbb, legkevesebbet fogyasztó AMD-kkel nyomom (Sempron 140). Mondjuk windows alatt soha nem próbáltam. Új blokknál valóban látok discardot, de annak tudom az okát (az előző sharet küldené be a kliens, ami már lejárt ugye), ez CPU független, 6 magos Xeon-on éppúgy látom mint a Sempron 140-en. Disconnect viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2109) deadwing válasza Chal (#2108) üzenetére


deadwing
addikt

Hát de most gondolom látod :)
Ezek a tények. Valahogy rá kellene venni a cgminert, hogy ne csak 1 magot használjon. Miért így van ez megírva? :O
Egy ócska 10 ezer Ft-os G550 2.60GHz-es procit vettem bele, direkt mert minek nagyobb, aztán tessék...
Grrrbbrrr.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2110) brd válasza deadwing (#2109) üzenetére


brd
nagyúr

Az -I mennyi? Újabb verziójú cgminerrel is ugyanez a helyzet? TeamViewer nélkül is ugyanez van?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#2112) #68216320 válasza Chal (#2106) üzenetére


#68216320
törölt tag

Rendben. Csinálom amíg tudom. Ezen az oldalon az APP SDK-hoz a 12.10-es Catalyst van feltüntetve. Érdemes azzal csinálnom? 5xxx sorozathoz simán jó lehet gondolom az is.

(#2113) sparks


sparks
senior tag

Aki egyszerűen akar venni BTC-t hitelkártyával, annak szívesen ajánlom ezt az oldalt.
Én már vásároltam náluk még a régi oldalukon és most az újon is pár BTC-t. Akár minimális mennyiséget is lehet vásárolni. Ami gond lehet az a hitelesítés, hogy meggyőződjenek a kilétedről. Ez nálam régebben elég nehézkesen ment, mert ami oldalt meg adtak erre, az kis hazánkat nem ismerte. Végül facebookon és egyéb dolgokon keresztül "befogadtak" :) Itt az utolsó MtGox árahoz képest 7,5%-al lehet többért venni a BTC-ket és Google wallet kell hozzá, azon keresztül megy a vásárlás. Az első vásárlás előtt kellett venni egy Bronze accountot is, ami feljogosít a kereskedésre. Szóval nem gyerekjáték, kell hozzá nem kis türelem, de véleményem szerint még így is jobban ki lehet jönni, mint horrorisztikus eurós átutalásokkal MtGox számlára és ráadásnak a vásárlás pár óra alatt lezajlik. A BTC-t egyébként privkey-en adják, ezt kell importálni (én blockchain-en keresztül szoktam).

A másik egyszerű megoldás az új magyar oldal lenne, de itt meg alig akad eladó és az árak is eléggé elszálltak tudnak lenni.
Sajnos amíg nem vagyunk euró övezeti tagok, addig ez van, szopunk rendesen az eurós utalásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2114) Chal válasza deadwing (#2109) üzenetére


Chal
addikt

Rengetegen bányásznak a létező legolcsóbb CPU-kkal (köztük én is), és nem tapasztalunk ilyesmit. Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ez is egy tény, és hogy ne általánosíts :) Amúgy lehet (biztos) van rá valami megoldás, de sajnos passzolom, tényleg nem láttam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#2115) Chal válasza #68216320 (#2112) üzenetére


Chal
addikt

Mehet a legújabbal.

(#2116) deadwing válasza Chal (#2114) üzenetére


deadwing
addikt

A kérdés, hogy te is 4-es diffel bányászol? Sztem itt lehet a bibi. 1-es diffel nem csinálja ugyanis! 2-essel már elkezdi, csak nem ilyen durván mint 4-en. Kipróbálnád a kedvemért és néznéd közben a cpu kihasználtságot?

brd: teamviewert most raktam fel, de nem hiszem hogy sok köze van hozzá, mivel 1-es diffel meg jó, ugyancsak teamviewer mellett. I=3, mivel nem tökéletes a hűtésük egyelőre.
Hm, valamiért azt hittem nincs még újabb cgminer, gyorsan ki is próbálom újjal. :R

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2117) moonguru válasza Chal (#2115) üzenetére


moonguru
őstag

A legújabbal azért nem! :W

Monitor Guru!

(#2118) csaba951 válasza deadwing (#2107) üzenetére


csaba951
veterán

Próbáld ki 1-es diff-el!

(#2119) Chal válasza moonguru (#2117) üzenetére


Chal
addikt

Miért is?

(#2120) deadwing válasza csaba951 (#2118) üzenetére


deadwing
addikt

Írtam, hogy úgy működik. :) De nem az 1-es diff lenne a cél...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2121) csaba951 válasza deadwing (#2120) üzenetére


csaba951
veterán

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség... :D

(#2122) brd válasza deadwing (#2120) üzenetére


brd
nagyúr

Miért fontos a 4-es diff? 2 nem elég?

The only real valuable thing is intuition.

(#2123) #68216320 válasza Chal (#2115) üzenetére


#68216320
törölt tag

Már feltettem a 12.10-et. Elméletileg működik is, mert openbox-ot is tettem fel és a catalyst control center elindul és látja a kártyát. Max, ha nem jó, akkor leveszem és csinálok az újból deb-et. Viszont a cgminer fordításával elakadtam. Nincs scrypt.

------------------------------------------------------------------------
cgminer 3.1.1
------------------------------------------------------------------------


Configuration Options Summary:

curses.TUI...........: FOUND: -lncurses
OpenCL...............: FOUND. GPU mining support enabled
scrypt...............: Disabled
ADL..................: SDK found, GPU monitoring support enabled

Avalon.ASICs.........: Disabled
BFL.ASICs............: Disabled
BitForce.FPGAs.......: Disabled
Icarus.FPGAs.........: Disabled
ModMiner.FPGAs.......: Disabled
Ztex.FPGAs...........: Disabled

Compilation............: make (or gmake)
CPPFLAGS.............:
CFLAGS...............: -O2 -Wall -march=native -I /opt/AMDAPP/include/
LDFLAGS..............: -L/opt/AMDAPP/lib/x86 -lpthread
LDADD................: -ldl -lcurl compat/jansson/libjansson.a -lpthread -lOpenCL -lm

Installation...........: make install (as root if needed, with 'su' or 'sudo')
prefix...............: /usr/local

[ Szerkesztve ]

(#2124) Chal válasza deadwing (#2116) üzenetére


Chal
addikt

Megnéztem 4-es diffen, most volt UTC 17:30-kor új blokk, se reject (mondjuk ez szerencse volt), se pedig disconnect nem volt. CPU 94% idle eközben. (Slush pool)

[ Szerkesztve ]

(#2125) Chal válasza #68216320 (#2123) üzenetére


Chal
addikt

Tedd fel az AMD sdk-t is. Cgminer forrásában van egy README file, abban le van írva részletesen hogy kell ("Basic *nix build instructions:" környékén keresgélj). A "gyárilag" lefordított cgminer binárisban nincs amd gpu támogatás helyből? Mert akkor azzal kevesebb a szívás. Lehet hogy nincs amúgy, nem rémlik, azért nézd meg.

szerk.: látom közben megoldódott az opencl. Scyrpt-hez: ./configure --enable-scrypt :D

[ Szerkesztve ]

(#2126) brd válasza #68216320 (#2123) üzenetére


brd
nagyúr

Linuxhoz annyira nem értek, de Windowson úgy volt(/van?), hogy a legjobb SDK az, ami a driverbe csomagolva jön, volt, hogy másikkal egyáltalán nem is működött nekem (értsd: SDK nélküli driver, majd kézzel SDK). Nem lehet, hogy nálad is ez van? Vagy Linuxon nincs is olyan driver, ami tartalmazza az SDK-t is, és csak külön lehet/kell letölteni?

Ja megvan, akkor storno.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#2127) #68216320 válasza Chal (#2125) üzenetére


#68216320
törölt tag

Elkapkodtam a hozzászólást. Közben sikerült fordítani és csináltam scrypt-et is már :)

(#2128) Chal válasza brd (#2126) üzenetére


Chal
addikt

Linuxnál külön kell az sdk libraryt letölteni, és bemásolni a megfelelő helyre.

(#2129) deadwing válasza Chal (#2124) üzenetére


deadwing
addikt

Hát, akkor lehet esetleg különbség a poolok között... Most várok blokkot, lesem a szememmel, mi fog történni a 3.1.1-el :)
brd: azért akarom a 4-et, mert elvileg az többet hozna... Legalábbis az 50btc oldalon ezt írják...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2130) Chal válasza deadwing (#2129) üzenetére


Chal
addikt

Ha szar a pool, akkor el tudok olyat képzelni, hogy a cgminerben is lehet valami bug, ami disconnected pool esetén megtépi kicsit a CPU-t. De az biztos, hogy normál üzemi körülmények között (stabil poolnál) ilyen jelenség nincs. Be is b***na ha még drága cpu-t is kéne vennie a vájároknak :D

(#2131) ignorant válasza sparks (#2113) üzenetére


ignorant
senior tag

A másik egyszerű megoldás az új magyar oldal lenne, de itt meg alig akad eladó és az árak is eléggé elszálltak tudnak lenni.

Hat ahogy kinez az oldal, plusz HTTPS se megy. Szerintem eleg bator aki kuld nekik ft-t v. BTC-t.

Ha lenne forgalom amiert erdemes megmozdulni, akkor szerintem egybol megtorne oket valami 12eves pattanasos suhanc :D

(#2132) #68216320 válasza Chal (#2125) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, elméletileg lefordította. Viszont most nem látja a GPU-kat:
./cgminer -n
No protocol specified
No protocol specified
[2013-05-20 19:46:18] CL Platform 0 vendor: Advanced Micro Devices, Inc.
[2013-05-20 19:46:18] CL Platform 0 name: AMD Accelerated Parallel Processing
[2013-05-20 19:46:18] CL Platform 0 version: OpenCL 1.2 AMD-APP (1113.2)
[2013-05-20 19:46:18] Error -1: Getting Device IDs (num)
[2013-05-20 19:46:18] clDevicesNum returned error, no GPUs usable
[2013-05-20 19:46:18] 0 GPU devices max detected

Lehet az eredetileg lefordított binárist kéne használnom? :)
Viszont az meg nem használja valamiért alapból a cgminer.conf fájlt. Paraméterből megmondom neki, akkor jó.
Viszont valamiért win alatt elég volt 4GB RAM a 11200-as thread-concurrency-hez. Itt viszont nem. Ezzel lehetne kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#2133) Chal válasza #68216320 (#2132) üzenetére


Chal
addikt

aticonfig --lsa és aticonfig --adapter=all --odgt mi mond? export DISPLAY volt?

Confighoz meg: cgminer -c configfile

Viszont valamiért win alatt elég volt 4GB RAM a 11200-as thread-concurrency-hez. Itt viszont nem. Ezzel lehetne kezdeni valamit?

Nálam is 4Gb van, és a 22000-es TC-hez is elég, szóval passz.

[ Szerkesztve ]

(#2134) #68216320 válasza Chal (#2133) üzenetére


#68216320
törölt tag

miner2@miner2:~$ sudo aticonfig --lsa
[sudo] password for miner2:
* 0. 03:00.0 ATI Radeon HD 5900 Series
1. 04:00.0 ATI Radeon HD 5900 Series
2. 07:00.0 ATI Radeon HD 5900 Series
3. 08:00.0 ATI Radeon HD 5900 Series

* - Default adapter
miner2@miner2:~$ sudo aticonfig --adapter=all --odgt
ERROR - X needs to be running to perform AMD Overdrive(TM) commands
miner2@miner2:~$

[ Szerkesztve ]

(#2135) deadwing válasza Chal (#2130) üzenetére


deadwing
addikt

No, 3.1.1 megoldotta. Úgy néz ki, hogy tényleg a régi cgminer buggolt be valamit, CPU-t nem ráncigálja már, igaz a rejectekből van még néhány, de kb ötöde. Jó lesz ez, max 2-es diffre térek. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2136) Chal válasza #68216320 (#2134) üzenetére


Chal
addikt

Nincs X-ed és/vagy nem állítottad be a DISPLAY változót.

(#2137) #68216320 válasza Chal (#2136) üzenetére


#68216320
törölt tag

export DISPLAY:0-ra gondolsz? Beállítottam. Köszönöm az eddigi segítséget. Mára befejeztem, visszatettem a win-es hdd-t. De holnap jön egy új gép, azzal tovább folytatom. Lehet talán az SSH nem tetszik neki?

(#2138) brd válasza Chal (#2133) üzenetére


brd
nagyúr

Mi értelme állítgatni a TC-t? Nekem több gépen is teljesen jó nélküle.

The only real valuable thing is intuition.

(#2139) LLam válasza ignorant (#2111) üzenetére


LLam
senior tag

köszi!

Stay hungry!

(#2140) Chal válasza #68216320 (#2137) üzenetére


Chal
addikt

Arra is gondolok, két dolgot írtam, az egyik a display változó, a másik az X.

(#2141) Chal válasza brd (#2138) üzenetére


Chal
addikt

Idekeverte Peachman, scrypt -nél van csak jelentősége (de ott nagy). SHA256 esetén nem is veszi figyelembe a cgminer a tc opciót.

[ Szerkesztve ]

(#2142) sparks válasza ignorant (#2131) üzenetére


sparks
senior tag

Meglehet, nem nagyon próbálkoztam vele én sem leszámítva pár tized BTC-t és 1-2 ezrest a teszt kedvéért. Működött, de az biztos, hogy nagyobb tételben nem bíznék meg én sem benne (egyelőre).

(#2143) moonguru válasza sparks (#2142) üzenetére


moonguru
őstag

Megy a https! (miért ne menne?)

Én ott adom el a megtermelt BTC-met elég jó árfolyamon és 2 órán belül nálam van a pénz! :)

Ui:

Nem örülnék ha feltörnék az oldalt!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#2144) ignorant válasza moonguru (#2143) üzenetére


ignorant
senior tag

Chrome nalam sikit ra.

Remelem nem lesz igazam, es nem fog senki elveszteni barmit is.

(#2145) brd válasza moonguru (#2143) üzenetére


brd
nagyúr

Megy, csak rosszul van kitöltve a tanúsítvány, meg még valami más baj is van vele, de azt nem tudom értelmezni (pontosabban nem vagyok hajlandó utánanézni, ott szakadjon meg az összes tanúsítványkiadó, és az, aki implementálta a böngészőbe a kezelését - mondjon valaki egy böngészőt, ami kiírja, hogy melyik sor szar pl. a tanúsítványban, vagy hogy konkrétan mi a gond egy adott serverrel, amitől szerinte nem titkosított a kapcsolat).

The only real valuable thing is intuition.

(#2146) Overlocker


Overlocker
veterán

Sziasztok!

Mobilnet eleg a banyaszathoz? Nem biztosmh meg tudom oldani a wifit, a kivalasztott helyre :s

Voda, 100 v 500mb lenne az opcio.

(#2147) brd válasza Overlocker (#2146) üzenetére


brd
nagyúr

Bőven.

The only real valuable thing is intuition.

(#2148) Penge_4 válasza brd (#2145) üzenetére


Penge_4
veterán

"mondjon valaki egy böngészőt, ami kiírja, hogy melyik sor szar pl. a tanúsítványban, vagy hogy konkrétan mi a gond egy adott serverrel, amitől szerinte nem titkosított a kapcsolat)."

Operában pl. a blockchain.info-nál is felvillan az elején a zöld plecsni, majd utána visszatér "Insecure"-ba. De van, amikor secure az egész, majd utána újra ezt játssza.

Bár egy időben (azóta azt már javították) a Paypal-nál is megtörte a titkosítást az On Demand Plugin. Az volt a vicc, hogy ha letiltottam simán a beépülőket akkor ugyanúgy semmi baj nem volt, mint amikor az ODP-t is kikapcsoltam teljesen és a kezdőoldalon lévő swf fájl rendben inicializálódott.

Ilyen alapon meg bármelyik böngészőben bármelyik kiegészítő okozhat problémát. Itt van például egynek a HyperTranslate, ami berak az oldal aljára egy Google Translate dobozt és CSS-vel elrejti.

De mondok egyszerűbbet. Egyetlen reklám vagy banner vagy éppen ténylegesen az oldalhoz tartozó kicsi ikon is legyen https helyett http útvonalon, az már mixed content lesz. Pedig lehet, hogy csak a fejlesztő gépelte el és teljesen ártalmatlan, szemben HTTPS-ről betöltődő scriptekkel, amire bezzeg nem vonyít.

(#2149) Chal válasza brd (#2145) üzenetére


Chal
addikt

Bármelyik böngészőben meg tudod nézni a CERT tulajdonságainál (általában jobb klikk az URL elején levő részen). Négy dolog okozhat gondot:

- a böngésző nem ismeri a tanúsítvány kibocsátót
- a tanúsítvány lejárt
- a tanúsítványt az oldal üzemeltetője saját maga írta alá (self signed)
- a tanúsítván adott hostnévre (vagy hostnevekre) szó, melyek nem egyeznek meg az url-ben levővel (pl megveszik a www.domain.com-ra, de a domain.com-ra nem)

Az utolsó pont miatt szokott az lenni, hogy az oldalon levő linkeknél nem figyelnek a hostnévre, és olyan hostokat adnak meg, amire már nem érvényes a CERT-jük. Ekkor van az hogy a főoldal "zöld", aztán ha klikkelsz egy menüpontra vagy egyéb helyre, akkor már rinyál a böngésző.

(#2150) bolbatiku válasza ignorant (#2131) üzenetére


bolbatiku
tag

Ha lenne forgalom amiert erdemes megmozdulni, akkor szerintem egybol megtorne oket valami 12eves pattanasos suhanc :D

Fel sem kellett törni őket, önként kiadják a jelszavukat:
http://bitcoin.hu/forum/index.php?topic=374.15

A jelszó erőssége is beszédes.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.