Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Centre válasza ignorant (#2700) üzenetére


Centre
aktív tag

Segítesz értlemezni, hogy mit látok magam előtt?

[ Szerkesztve ]

(#2702) ignorant válasza Centre (#2701) üzenetére


ignorant
senior tag

Remelem igy ertheto, ha nem akkor jelezd:

(#2703) Centre válasza ignorant (#2702) üzenetére


Centre
aktív tag

köszönöm szépen, így már tisztább

(#2704) fsb1000 válasza radi8tor (#2690) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az lenne a minimum, ha olyan moderátor moderálgatna, aki nem vesz részt aktívan a fórum életében.

Szerintem ez így nagyon gáz, még ha a mostani esetben nem is vagy vitahelyzetben azzal akinek a hsz-ébe beleszerkesztettél.
Az elfogadható, hogy a PH! szakmai fórumaiban nem akartok politikai vitát, de egy ilyen fórumban óhatatlanul szóba jön és értelmes emberek tudnak is értelmes relációkat felállítani a fő témával kapcsolatban.
Egy VGA-ról lehet politikamentesen beszélgetni, de a bitcoin és a vele kapcsolatos hitek, filozófiák, és elgondolások óhatatlanul belemetszenek a politika világába.

Egyébként szexről lehet beszélni?
Mert akkor a politikát helyettesítsük azzal, és mondhatjuk a piroslámpás házban új szabályokon dolgoznak, a kézimunkák felárásak lesznek...

(#2705) Penge_4 válasza fsb1000 (#2704) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az elfogadható, hogy a PH! szakmai fórumaiban nem akartok politikai vitát, de egy ilyen fórumban óhatatlanul szóba jön és értelmes emberek tudnak is értelmes relációkat felállítani a fő témával kapcsolatban."

A politika a szabályzat szerint van tiltva, de ha nem lenne de facto politikai téma (és egyéb offolás), akkor rövid úton elnéptelenedne a fórum. Ennél fogva a moderált szabályszegő/offoló és a fizetett troll közötti különbség annyi, hogy utóbbi tolerálva van a fórumokon. Persze a fizetséget nem ő kapja, hanem az oldal gazdái, advertising commission formájában. ;] (Lehet nyomni ezerrel a PR-t, de ha a politika tényleg olyan nemkívánatos lenne, akkor nem lenne minden nap az IT Cafés cikkeknek legalább a fele olyan, ami szinte könyörög érte, hogy szabályzatban tiltott témákkal hányják tele a cikk alatti hozzászólásokat).

Csak a mai termés: Hírportált indít az Anonymous, Alkalmazottainak ötödét bocsátja el a Zynga, Az EU betiltaná az apróbetűs szerződési feltételeket, Százasér' a botnet!

"Egyébként szexről lehet beszélni?"

A fáradt gőzben minden további nélkül. Van is nem egy ilyen jellegű topic és pörög is ezerrel.

(#2706) fsb1000 válasza Penge_4 (#2705) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megyek oda..... van egy Matolcsy nevű csajszi aki extra dolgokat tud, rá van kattanva a KP-mra.
Majd mesélek róla.

(#2707) radi8tor válasza fsb1000 (#2704) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én erre csak annyit mondok, hogy addig feszegeted a moderátorok tűréshatárát, amíg egyszer maradandót nem alkotsz vele. De csakis magadnak köszönheted.
Szerencséd, hogy én a türelmesebbik fajtából vagyok.

BTW, semmi közöd hozzá milyen moderáció ért másokat. Mi vagy te? Ombudsman? :W
Ha érdekel amit linkelt a fórumtárs, akkor beszéld meg vele privátban, de gondolom az nem olyan izgalmas neked, mert arra nem ugranak az emberek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2708) fsb1000 válasza radi8tor (#2707) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi a türelmed!

Nem vagyok Ombudsman, de hiszek a józan észben és hogy értelmes felnőtt emberek beszélgetéseit nem szükséges egy bizonyos szintig moderálni. Tudom, hogy a moderációról tilos beszélni a PH!-n, illetve csak akkor ha az ember érintett és akkor is csak egy nem nyilvános fórumban teheti meg, de értsd meg nem a személyed kritizáltam hanem egy olyan helyzetet amit nem te hoztál létre, de részese vagy.

Vállalom ha ezért súlyos büntetést szabtok ki rám (sosem indulatból írok, hanem konkrét céllal). Szóval azért írtam le a véleményem, mert mindig van bennem egy kis remény hogy valamelyik moderátor megérti.
Téged ilyennek gondoltalak, hiszen ebbe a fórumba írogatsz, és én úgy gondoltam a bitcoin téma, illetve használata feltételez valamekkora szabad szelleműséget.

(#2709) Overlocker válasza fsb1000 (#2706) üzenetére


Overlocker
veterán

:DDD :C ..ezen jót nevettem igy este :R :D

Hogy ON is legyek, 1OGH/s cumót nem tud valaki ? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#2710) ittakary válasza ignorant (#2702) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ú ezt nagyon köszönöm én is.

(#2711) Overlocker válasza ignorant (#2693) üzenetére


Overlocker
veterán

Már +3,5M diff.. uuu :S

(#2712) ittakary


ittakary
nagyúr

Maximum 2-4 óra és jön a váltás.

(#2713) #24650752 válasza Overlocker (#2711) üzenetére


#24650752
törölt tag

És szerintem ezek a lépések nagyobbak is lesznek még...

(#2714) Thunderzolee

Nem akarok nagyon lame lenni, de ez mit jelent pontosan?
"+3,5M diff"

Itt akar lenni a Difficulty Factor?
És ezt hol teszik közzé? :F

És ez? Ill. ezek?
"Maximum 2-4 óra és jön a váltás."

"És szerintem ezek a lépések nagyobbak is lesznek még..."

Mit váltanak 2-4 órán belül? És milyen lépések lesznek nagyobbak?

mod:
Ja igen, közben visszaolvasgattam, a Bitcoinos óránál egész jól lehet értelmezni a dolgokat.

Ez a nehézségi faktor azért elég gáz. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2715) #24650752 válasza Thunderzolee (#2714) üzenetére


#24650752
törölt tag

:K

A mindenkori nehézségi szint: [link], [link]. Mióta rászabadultak az ASIC-ok a piacra, nagyléptékben nő a bányászat nehézsége, és ez az ugrás nem áll meg 3,5 millás léptéknél, szerintem.
A váltás pedig minden kibányászott 2016. blokk utánra tehető, ami kb. két hét.

[ Szerkesztve ]

(#2716) deadwing


deadwing
addikt

Hoppáré!!! Csak nem elkezdtek dolgozni? Jajjajjajjj :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2717) ittakary válasza deadwing (#2716) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ez már nem spekuláció, ezek tények. Hirtelen GPU-val ennyi ember nem kezd el csatlakozni ilyen későn... Csak az ASICosok lehettek.

(#2718) Overlocker


Overlocker
veterán

Ki lenne benne egy nagyobb bányászgép csoportos rendelésébe?

(#2719) csaba951 válasza deadwing (#2716) üzenetére


csaba951
veterán

Minek örülsz annyira? Ugyanúgy 11 hónapos lemaradásban vannak a teljesítéssel, mint pl. egy héttel ezelőtt. Tegnap tartottak a 2012.07.03-i megrendeléseknél. :(

(#2720) Thunderzolee válasza Overlocker (#2718) üzenetére

Végülis egy 2500 Dolláros készülék akár 10 felé osztva nem is lenne olyan drága.
Mire érkezne vajon meg?

Akkoriban majd elérünk valamit 50Ghash értékkel?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2721) fsb1000 válasza deadwing (#2716) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én úgy gondolom még egy térségbeli kiscég salesmanja vagy akárkije se írogatna ilyeneket egy fórumra.
Nevetségesnek tartom, ezt a stílust.
Komolytalan csapat. (akkor is ha valóban szállítanak)

(#2722) Overlocker válasza Thunderzolee (#2720) üzenetére


Overlocker
veterán

BFL-ben nem bízok, másik céget néztem ki. 3x-or nagyobb HS-el.

(#2723) #24650752 válasza deadwing (#2716) üzenetére


#24650752
törölt tag

Időben.... Majdnem egy teljes év csúszásban vannak. Már rég meg kellett volna kapjuk az ASIC-jainkat tőlük... :O

(#2718) Overlocker: én tudom biztosítani a termet, ingyé' áram. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2724) fsb1000 válasza Overlocker (#2722) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És hogy gondoltad? Mindenki beszáll 5 BTC-vel a cuccba, valaki beüzemeli, járatja és havonta szétosztja a BTC-t? Gondolom sokat nem fogyaszt, szóval spájzban is elkerreghet egy okos telóval.

(#2725) deadwing válasza ittakary (#2717) üzenetére


deadwing
addikt

Úgy látom nem nézted meg a linket...
(#2719) csaba951: annak, hogy végre történik valami. Tisztában vagyok a csúszással, mivel erősen érintett vagyok a dologban :(

(#2721) fsb1000:
Jah, pofátlanok és pökhendiek. Úgy írogatnak, mintha hozták volna az ígért időpontokat...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2726) Thunderzolee válasza Overlocker (#2722) üzenetére

Hát írd le a részleteket, és toborzást hirdetünk. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2727) ittakary válasza Overlocker (#2718) üzenetére


ittakary
nagyúr

Részletek nekem is jöhetnek, de úgy érzem, mintha ezzel picit elcsúsztunk volna :)

(#2728) albinolynx válasza Overlocker (#2718) üzenetére


albinolynx
őstag

Lássuk Te mivel állsz elő.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2729) ignorant


ignorant
senior tag

Nem szabad ezt elkapkodni. En varnek a helyetekben, amig rendezodik a piac (BFL leszallitotta a preorderek).

Erdemes szemmel tartani a dolgokat, de most kb 1000% hogy varakozason alul teljseitene a projekt, sot hatalmas fail lenne.

Ha esetleg lesz valami ebbol a kesobbiekben, talan engem is erdekelne amugy.

PH ASIC project FTW :D

(#2730) ittakary válasza ignorant (#2729) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én is most kivárok.

Persze pörög a gép 0-24 de, alapvetően most izgulok a difficulty change miatt. Én egyelőre azt mondom hogy 80% hogy VGA eladás lesz a dologból, mert nem fogja megérni :)

(#2731) #24650752 válasza ignorant (#2729) üzenetére


#24650752
törölt tag

Mondja ezt az, aki csak beüti a böngészőjébe a 192.168.x.x-et és bejön a saját ASIC-jának a kezelőfelülete. ;]

(#2732) albinolynx válasza #24650752 (#2731) üzenetére


albinolynx
őstag

Attól függetlenül igaza van. Ellenben most van idő megtervezni a következő lépéseket.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2733) csaba951 válasza deadwing (#2725) üzenetére


csaba951
veterán

>I will post when the other products start shipping. If I don't mention
>them--they aren't shipping.

Ennek örültél annyira?

>I think we fixed the bug that made your orders disappear
>when they went to production.

Vagy esetleg ennek? ;]
Egyébként PR szempontból öngól ilyet leírni! Ugyebár a pénz előre be van fizetve. Itt meg nyíltan beismerik, hogy a teljesítéskor elveszhetett a megrendelésed. Aztán meg csak nézel, vársz, hogy végre sorra kerüljél. Közben meg már rég nincs meg a megrendelésed se várólistán, se a teljesítettek között. Köszi!

(#2734) #24650752 válasza albinolynx (#2732) üzenetére


#24650752
törölt tag

Nem mondtam, hogy nincs igaza. Írtam egy kisebb regényt ellenérvekkel együtt, de inkább nem teszem közzé. Túl fáradt vagyok, hogy most belegabalyodjak olyanba, amiről hallgatnom kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2735) bolbatiku


bolbatiku
tag

Csak abba gondoljatok bele hogy 2500db ASICnak már nagyobb a hesrétje mint az összes mai bányász gépének együttvéve.
Ha csak ennyi ASIC szabadul rá a bányára, akkor fele annyit sem fognak keresni a GPUs bányászok mint eddig.
Ha az ASICosok olyan poolokba tömörülnek ahol GPUs nem bányászhat, akkor részesedést sem kap belőle az eddigi bányász csapat, és mivel nagyobb valószínűséggel és gyorsabban oldanak meg minden blokkot az ASICosok, más pooloknak szinte esélye sem lesz hogy megoldjanak egyet.

(#2736) fsb1000 válasza csaba951 (#2733) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha az emberek elkezdik visszavonni a rendeléseket (egyáltalán lehet ilyet?) akkor a visszafizetéseknél gondok lehetnek. Vagyok olyan rosszindulatú, hogy feltételezem 10%-ot se tudnának visszafizetni.

A tömeges visszavonáshoz még bizalomvesztés se nagyon kell, elég lenne ha egy másik gyártó megjelenne szállítható termékkel. Jöhet a feljelentés pereskedés.... de mire?
Ha pár bányász bemegy a helyi rendőrkapitányságra és megpróbálják elmagyarázni mit is akartak venni és mit is fizettek érte akkor a rendőr így fog reagálni: [link]

(#2737) ignorant válasza fsb1000 (#2736) üzenetére


ignorant
senior tag

Ez nem igaz. Arultak egy termeket, amibe ha belebuknak, pontosan tudod hogy kiket kell felelosegre vonni, ez egy legit ceg, bejegyezve stb.

Ilyen esetben az emberek (atvagott vasarlok) egy csoportba rendezodnek es beperlik a kozosen a ceget (class actoin).

Nem mondom, hogy nem korulmenyes es hosszu procedura, de nem is veszett ugy. Ugyan azok a torvenyek vonatkozik rajuk mint barmilyen mas cegre ami akarmilyen termeket arul ------> ugyan annyi eselyed van vissza kapni a penzt mintha BTC-tol fuggetlen lenne.

Amugy mind a bank transferek mind a BTC transferek teljesen mertekben lenyomozhatoak ha arra kerul a sor.

edit: refundokat adnak most is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2738) #24650752 válasza fsb1000 (#2736) üzenetére


#24650752
törölt tag

Lehet. Ők maguk javasolták, hogy élhetek a pénzvisszafizetési lehetőséggel, ha szeretném. Problémás egy vevőjük vagyok, az biztos. Eltűntem az egész nyilvántartásukból. A 34. e-mailnél tartok és odáig sikerült eljutnunk, hogy valóban én vagyok a 15707. előrendelőjük, nem valami Steven M., és bekerültem az online shipping system-ükbe. :F Most viszont elírták a címem, s ott tartunk, hogy Bács-Kiskun megye helyett B-t ír ki a rendszerük. :o

Ha nem is tudják a rendőrségen, mi az a bitcoin, akkor is itt egy kézzel fogható árut értékesítettek előrendelésben. Ha utánanéznek az átutalásoknak, látni fogják ők is, hogy a BFL-nél kötöttek ki a pénzek, ez alól nem tudnak kibújni. De kint kap akkora fókuszt a dolog, hogy valószínűleg, tudni fogják, miről van szó.

(#2739) fsb1000 válasza #24650752 (#2738) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez is azt mutatja mennyire komolytalanok. 34. email, meg csak "B" betű.
Ugyanmár.... vagy átverés vagy csökkent képességűek. 1 éves előrendelésekkel egy dinamikusan változó piacon, csak az rendel tőlük aki egymás után 2 hittérítőt is beenged a lakásába.
Tele az ebay eladó előrendelésekkel.

Egyébként az is érdekelne hogy az USB-s kütyük megérkeztek már fórumtárshoz Német vásárlói csoporttól.
Remélem Ő nem egy átverés áldozata és már 660 MH/s-el nyomatja USB-ről a laptopján.

(#2740) #24650752 válasza fsb1000 (#2739) üzenetére


#24650752
törölt tag

Komolytalan banda, ez most már nem kétséges. De jobbat nem tudok. Ha refundot kérek, akkor azzal azt a kevés esélyt is megvonom magamtól és az 5 Ghash-emtől.

(#2741) fsb1000 válasza ignorant (#2737) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egy olyan cégtől semmit nem tudsz visszaperelni még csoportosan sem, amely eltapsolta a teljes vagyonát. Talán még börtönbe se kerülnek csalásért, ha tudják bizonyítani, hogy sikkasztás helyett az innováció vitte el a pénzt.

Azt pedig nem nehéz bizonyítani.... adót fizetek, foglalkoztatok 10 stromant csillagászati fizetéssel, a legjobb helyen bérelek irodát, a legdrágább eszközöket szerzem be haver cégétől, és olyan gépkocsiparkot lizingelek ami szükséges volt a cég imidzsének építéséhez.

Ha a BFL-nél egyszer perre kerül a sor, akkor kétlem hogy lenne bármiből is kárpótolni a károsultakat. De szerintem ebből nem lesz semmi, mert mindenki rajtuk röhögne. Játékpénz gyártására alkalmas játékgépekért fizettek játékpénzzel egy szélhámos cégnek. Ez jönne le a médiában és a bitcoin ellenzői is ezt susognák.
(én nem így gondolom, de az más kérdés)

***

(#2740) Csol-T : Szerintem sokan így gondolkoznak. A piramis játékok is erre a természetes emberi reakcióra építenek. Szerintem én se tennék másképp. Vagy csak az utolsó utáni pillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#2742) ignorant válasza fsb1000 (#2741) üzenetére


ignorant
senior tag

A penz nem veszik el csak atalakul.

Nem azt mondom hogy 100%, hogy mindent vissza kapsz, de ha mar egy resze visszajon orulnenek az emberek.

En nem hiszem hogy gond lesz veluk, lassan de indul a shipping, innentol kezdve sok gond nem lehet.

(#2743) fsb1000 válasza ignorant (#2742) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igy legyen.

De leginkább annak örülnék, ha megjelenne 3-4 NeveSincs kinai cég és működőképes(!) + azonnal szállítható célgépekkel árasztaná el a piacot. Szép csendben...
Még az se kéne hogy fillérekért adják, csak mondjuk fele annyiért /Mh/s mint a BFL.

Az a BFL-es fórum bicskanyitogató. Normális cég szerintem így nem kommunikál.

(#2744) ignorant válasza ignorant (#2742) üzenetére


ignorant
senior tag

15 block mulva megtortenik eddigi legnagyobb diff ugras :))

@FSB: Hat igen, a kommuinikacio kritikan aluli. Bar, amerikaban nagyon sok ember hasonlo stilusban eli az eletet. Nem hiaba szeretik oket sok helyen :D

[ Szerkesztve ]

(#2745) ngabor2 válasza fsb1000 (#2741) üzenetére


ngabor2
nagyúr

épp ezért írják le, hogy a rendelések véglegesek, nem lehet visszavonni. épp emiatt. ha az Avalon lassan termel, mert a TSMC lassan gyárt, arról a BFL nem tehet. ha az Avalon tudta volna, hogy ekkora kereslet lesz a termékére, valószínűleg 10x ekkora erővel kezd neki. pillanatnyilag a csapból is ez folyik.

mihelyt valaki kijön valóban egy jobb, vagy legalább ilyen jó, azonnali cuccal (esélyes), mindjárt fordulni fog a kocka, letörnek az árak, aki nem jó ütemben lépett be, az meg csúnyákat fog mondani.

(#2746) csaba951 válasza #24650752 (#2738) üzenetére


csaba951
veterán

>A 34. e-mailnél tartok és odáig sikerült eljutnunk, hogy valóban
>én vagyok a 15707. előrendelőjük, nem valami Steven M.,
>és bekerültem az online shipping system-ükbe.

Nem vagyunk egyformák. Ha 34. e-mail után még mindig nem sikerült rendezni a megrendelésem, akkor én bizony lemondanám a fenébe az egészet. Viszonylag sok mindent vásároltam már online a világ minden tájáról, amikor személyesen még soha nem találkoztam az eladóval. Ilyen hozzáállással soha nem találkoztam még! Ezek után már nem is akarom megérteni, hogy miért alakult így a kapcsolatunk. Csak szabadulni szeretnék tőlük. Adják szépen vissza a pénzem, és felejtsük el egymást örökre!

>Ha refundot kérek, akkor azzal azt a kevés esélyt is megvonom
>magamtól és az 5 Ghash-emtől.

Egyrészt láthatóan nem tisztel téged a cég. Másrészt 6 hónapon belül egészen biztosan lesz olyan vállalkozás akiktől ugyanezért a pénzért megveheted ugyanezt a kapacitást - maximum 2 hét szállítási idővel. BFL-nél meg örülhetsz ha 11 hónap múlva megkapod a megrendelésed. De szerintem nem fogod, mert szerintem 2013 március-április hónapokban legalább annyi megrendelést vettek fel, mint az előző 1 évben összesen.

Ha én lennék a helyedben, akkor mindenképpen visszakérném a pénzem most! Aztán 6 hónapon belül biztosan kapnék érte valahol egy működő gépet. Igazából 1-2 hónap múlva ezek a cégek már elkezdik teljesíteni a kiszállításokat, és meglesznek az első tapasztalatok is. Cgminer-t is ezerrel fejlesztik ebben az irányban (tehát, hogy legyen megfelelő támogatás).

Ha nem kéred ki a pénzed most, akkor erről a lehetőségről fogsz lemaradni!

(#2747) ignorant válasza csaba951 (#2746) üzenetére


ignorant
senior tag

En a helyeben varnek, ha olyan korai a rendeles. O meg 150$-ert vette ne feledjuk, ennyit siman kockaztatnek ennyi varakozas utan.

Az egy dolog hogy idiotak, nekem pont az a tapasztalatom,hogy nem kirivo eset.

Rengeteg regi nagy kulfoldi ceg/retailer, kb sz@rik a vasarloira miutan megerkezett a penz, arrol nem is beszelve, hogy milyen undorito elmeny par gyartoval / bolttal garit intezni.

Ilyen korai ordert hiba lenne visszamondani, inkabb eladnam ha nagyon kell a penz (realis aron en is megvennem akar)

(#2748) fsb1000 válasza ignorant (#2747) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És mi most a reális ár? A 150 dolcsi fele? harmada?

(#2749) ignorant válasza fsb1000 (#2748) üzenetére


ignorant
senior tag

Eredeti ar + shipping + vam pl.

(#2750) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Akkor most tulajdonképpen mi is a helyzet?
Gpu-val innentől kezdve felesleges bányászni? :F

Walking Dead

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.