Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Stanlee válasza Thunderzolee (#2549) üzenetére


Stanlee
őstag

Ma számoltam, hogy a 85 ghash-es Avalon minerek kb. 1 év múlva éppen kitermelik az elfogyasztott áram árát (meg még marad egy gyrosra való). Azt feltételeztem, hogy a mostani trendeknek megfelelően kb. 10%-kal nő 10 naponta a difficulty, és 130$/BTC marad az árfolyam. Persze lehet, hogy szeptember tájékán lesz egy sokkal nagyobb ugrás a difficultyban (az Avalon chipek kiszállítása és beüzemelése körül), és nem marad az árfolyam a mai szinten. Ez tényleg egy nagyon egyszerű számítás volt, de a nagyságrendeket jól mutatja. Ha most előrendelnék bármit is, én a drágább tartományból vennék valamit nagyobb számítási kapacitással (160 ghash vagy a felett), mivel az a beüzemelés elején nagyobb hasznot hozna, a beruházás hamarabb megtérülne. Vagy kisebb nm-en gyártott chip, jobb fogyasztás/hash értékkel, még ez a megoldás. Viszont azt is jól mutatják a számok, hogy a VGA-s minerek itthon valószínűleg már a nyáron nem fogják kitermelni az áram árát - csak ne legyen igazam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#2552) #68216320


#68216320
törölt tag

50btc helyett ajánlanátok valami korrekt btc poolt?

(#2553) freestailo válasza #68216320 (#2552) üzenetére


freestailo
őstag

itt válogass: [link]

(#2554) #68216320 válasza freestailo (#2553) üzenetére


#68216320
törölt tag

Engem az érdekelne, kinek van valamelyikkel jó tapasztalata. Guglit tudom használni, de azért köszönöm.

btcoxygen-el befürödtem. Napok óta nem fizet ki. stabilan megy a pool, de úgy tűnik már csak a tulajdonos zsebére üzemel. Legalábbis egyelőre. 50btc pedig akadozik, illetve 1% fölötti a reject. Szerencsétlen cgminer naponta többször váltogat az 50btc cimei között. Hol egyik megy, hol a másik. De szinte mindegyik 1-2x meghal naponta.

[ Szerkesztve ]

(#2555) freestailo válasza #68216320 (#2554) üzenetére


freestailo
őstag

én a slush's pool-t használtam (mining.bitcoin.cz), csak jó tapasztalatom van vele.

(#2556) #68216320 válasza freestailo (#2555) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most nekem is azzal megy. Érdekes, hogy lényegesen kevesebb hash értéket ír, mint a valós. Valami fura számolás ez a score megoldás. Nálad is van ilyesmi? Illetve már megy kora reggel óta, de még nincs unconfirmed reward sem.

(#2557) freestailo válasza #68216320 (#2556) üzenetére


freestailo
őstag

már nem bányászok, de igen, elég sok idő mire confirmed lesz a reward, a hash érték az majd feljebb fog menni (arra gondolsz amit weboldal mutat ugye?), oda is írták hogy nem mindig tükrözi a valóságot.

(#2558) #68216320 válasza freestailo (#2557) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, a weboldalon irtra gondolok. Amit a worker-eknél mutat. A confirmed az rendben van, gondolom, hogy kell neki idő, de hogy még unconfirmed-em sincs :)

(#2559) ignorant válasza freestailo (#2555) üzenetére


ignorant
senior tag

Napokban nem volt valami jo a pool luck. Par nappja voltak problemak amit elvileg javitottak (sok invalid).

Elofordunak azert anomaliak slushnal (is) rendesen. A reward rendszerben is vannak bugok, szoval ne essetek panikba, ha egy ideig fele annyi reward-ot ir mint ami jarna...

(#2560) freestailo válasza #68216320 (#2558) üzenetére


freestailo
őstag

Igen van egy kis késés, ne aggódj, be fog indulni.

@ignorant: köszi

(#2561) ignorant válasza freestailo (#2560) üzenetére


ignorant
senior tag

Sot,most ahogy latom, par blokk javitva se lett tegnaprol :S

(#2562) Overlocker válasza #68216320 (#2556) üzenetére


Overlocker
veterán

Ahogy többiek is irták, nem mutat valós hash rate értéket, csak egy idő után..nekem is.. Reward-ra várni kell kicsit 1 nap nálam kb.

(#2563) odee válasza Spirit (#176) üzenetére


odee
csendes tag

Nézzél szét a Tor hálózatán, ott elég sok helyen tudsz BTC-vel fizetni :)

odee

(#2564) #68216320 válasza Overlocker (#2562) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jaja, már mutat reward-ot és mostanra beállt a hash érték is. Úgy néz ki egy teljes blokk + confirm kellett hozzá. Járatom egy napot aztán utánnaszámolok, de egyelőre jó poolnak tűnik.

odee: ejjnye ... :)

[ Szerkesztve ]

(#2565) moonguru válasza #68216320 (#2552) üzenetére


moonguru
őstag

Pool.itzod.ru

Monitor Guru!

(#2566) csaba951 válasza #68216320 (#2552) üzenetére


csaba951
veterán

Nem akarom elkiabálni, de úgy nézz ki, hogy a pool-us.50btc.com működik rendesen.

Más. BTCGuild nem vitte le a fee-t a normális szintre, hiába vált ki az Asicminer! :O

[ Szerkesztve ]

(#2567) Mindreader válasza #68216320 (#2552) üzenetére


Mindreader
tag

Én ezzel a címmel használom: pool2.50btc.com

Ez elég jól szokott menni.

(#2568) #68216320 válasza Mindreader (#2567) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az, hogy most mennek nem számít. A nap folyamán 1x-2x meghalnak, ezt a cgminer szépen jelzi a statisztikában.

(#2569) bolbatiku válasza Penge_4 (#2531) üzenetére


bolbatiku
tag

"Erről szól az egész élet. Miért működne más elven a decentralizált pénzrendszer? Attól, hogy valami decentralizált, még nem lesz benne egyenlőség."

Ha belegondolsz ugyanezen az elven működne ez is, mert a többség (CPU, GPU minerek, userek, fejlesztők) akarata érvényesülne a kisebbséggel (ASIC mineresek) szemben. Annak érdekében, hogy kisebb legyen az előnybeli különbség a CPU-GPU-ASIC csoportok közt, és biztonságosabb legyen a rendszer.

(Egyébként nem valószínű hogy megváltoztatnák a proof of workot, szóval az egészből nem lesz semmi. Aztán reménykedhetünk hogy arra felé fejlődünk, ahol majd egy átlag user eszköze is beérheti az ASICot, mint a torrenteseknél a szélessávú nettel beértük a seed szerverek hatékonyságát AAntii után szabadon)

(#2570) AAntii válasza bolbatiku (#2569) üzenetére


AAntii
őstag

"Aztán reménykedhetünk hogy arra felé fejlődünk, ahol majd egy átlag user eszköze is beérheti az ASICot, mint a torrenteseknél a szélessávú nettel beértük a seed szerverek hatékonyságát" Pontosan erre akartam kilyukadni, bár szavakba önteni neked sikerült igazán :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#2571) bolbatiku


bolbatiku
tag

Ha jól számoltam akkor kb 9 óra alatt lehetne feltörni egy 12 karakteres jelszót (kisbetűk, nagybetűk, számok) a bitcoin jelenlegi hashrate -ével, tehát ha az összes bányász együttes erővel jelszót törne.

Ha valakinek van 3db 50Gh/s ASIC-ja akkor 11 karakteres jelszavakat 4 nap alatt törhet.
És ez a véletlenszerű jelszavakra vonatkozik, mint a 4hdaT8REwstm
Átlagos jelszavakat egy jó szótárral sokkal hamarabb.

(#2572) albinolynx válasza bolbatiku (#2571) üzenetére


albinolynx
őstag

ASIC-ot hogyan veszed rá jelszó hash törésre?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2573) bolbatiku válasza bolbatiku (#2571) üzenetére


bolbatiku
tag

Elszámoltam, a 3db 50Gh/s ASICal egy 10 karakteres jelszó (sdLG5lpeqa) 65 nap.

(#2574) bolbatiku válasza albinolynx (#2572) üzenetére


bolbatiku
tag

Nemtudom, de ha bányászni lehet vele akkor jelszót is törhet, mert ugyanaz az elv.

Úgy néz ki mégsem lehet.

Viszont azzal a rengeteg GPU-val biztos hogy lehet, amiket kiszorít a bányából az ASIC,

[ Szerkesztve ]

(#2575) albinolynx válasza bolbatiku (#2574) üzenetére


albinolynx
őstag

Az elv igen, csak más a kódolás és ha jól tudom nem lehet "átállítani" a céleszköz mivolta miatt.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2577) ignorant válasza csaba951 (#2576) üzenetére


ignorant
senior tag

(#2578) csaba951 válasza ignorant (#2577) üzenetére


csaba951
veterán

Mondjuk ide nem írta még be senki...

(#2579) fsb1000 válasza csaba951 (#2576) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Fortunately, we do not have to imagine. A cybercrime forum decided to run a poll."

Azt úgy elképzelem ahogy bőrfotelből fórumoznak a keresztapák, meg a drogbárók.
Vajon milyen nicken teszik?

[ Szerkesztve ]

(#2580) bolbatiku válasza fsb1000 (#2579) üzenetére


bolbatiku
tag

(#2581) ignorant


ignorant
senior tag

ez is 1 napos de gondoltam belinkelem, bfl update:


kattinthatóvá tettem

[ Módosította: radi8tor ]

(#2582) radi8tor válasza ignorant (#2581) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy pici magyarázatot tudsz adni mi látható a képen?

⭐ Stella

(#2583) zenke


zenke
aktív tag

Vajon miért nem megy? Reggel óta ez van :(

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#2584) albinolynx válasza radi8tor (#2582) üzenetére


albinolynx
őstag

Én 52GH/s-es BFL eszköznek látom 250W fogyasztással.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2585) ignorant válasza radi8tor (#2582) üzenetére


ignorant
senior tag

50Ghs miner futas kozben. 250W fogyasztassal. (5W/ghash. osszehasonlitaskepp asicminer 8W/ghash-t tud)

Uj pcb-kel meg firmware tweakel lejjebb vittek fogyasztast, az is latszik hogy 76 fokon uzemel, boritas nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#2586) zenke válasza albinolynx (#2584) üzenetére


zenke
aktív tag

És ez mi? Mennyibe kerül egy ilyen? Kicsit mintha többet számolna mint én 2db 7870-el...

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#2587) radi8tor válasza ignorant (#2585) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, azt hittem te fotóztad. :B

⭐ Stella

(#2588) ignorant válasza radi8tor (#2587) üzenetére


ignorant
senior tag

Jo lenne, remelem majd eljon annak is az ideje hamarosan :D

(#2589) albinolynx válasza zenke (#2586) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem tudom, én is most látom először ezt a fotót. Igen, a 2 x 7870-nél kicsit többet számol...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2590) ignorant válasza zenke (#2586) üzenetére


ignorant
senior tag

legjobb szo ra BFL vaporware

Erre varnak rengetegen, sokan 1 evnyi varakozassal / hitegetessel a hatuk mogott

[ Szerkesztve ]

(#2591) zenke


zenke
aktív tag

Gondolom nem olcsó.
Én bajomra esetleg valakinek van tippje?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#2592) radi8tor válasza ignorant (#2590) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lassan tényleg jobb lenne ha kiadnák a kapcsolási rajzot és az ember elkészíthetné otthon.
Azért heti 1900 USD haszon nagyon komoly. :Y

⭐ Stella

(#2593) zenke válasza radi8tor (#2592) üzenetére


zenke
aktív tag

nem nagyon kéne mellette dolgoznom :U

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#2594) albinolynx válasza radi8tor (#2592) üzenetére


albinolynx
őstag

Azért egy kapcsolási rajznál bonyolultabbnak gondolom a dolgot. (:

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2595) radi8tor válasza albinolynx (#2594) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De azért elég nonszensz, hogy pénzt elkérik, de meg se tudják mondani mikor kapsz belőle.
Ez nekem lehúzás kategória.

De akár úgy is lehet nézni a dolgot, hogy szándékosan nem növelik a gyártó kapacitást, hogy tudjanak sokat termelni ezek az ASIC-ok. Bartel gyanús a téma.

⭐ Stella

(#2596) albinolynx válasza radi8tor (#2595) üzenetére


albinolynx
őstag

Ha jól értettem azt amit itt leírtak a napokban, akkor ez az elmélet (én is erre gondoltam) nem helyénvaló, mivel nem történt olyan drámai nehézségi szint növekedés. Többivel egyetértek, de amíg lósz.r van veréb is lesz.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2597) ignorant válasza radi8tor (#2595) üzenetére


ignorant
senior tag

Hamar lebuknanak ha nagy mennyisegben kezdenenek dolgozni.

Preorderbol annyi penz befolyt nekik hogy nem hiszem hogy megkockaztatnak. Legalabbis szerintem nem lenne logikus.

Az hogy pillanatnyilag mennyit hoz, nem jelent semmit. Jelentos haszonnal adjak ezeket az eszkozoket, ami biztos jovedelem, nem ugy mint mining.

(#2598) radi8tor válasza ignorant (#2597) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehúzást úgy értettem, ha egyértelműen látható, hogy nagyobb a kereslet mint a kínálat, és még ki is fizetik nekik a cuccok árát előre, akkor gondoskodniuk kellene arról, hogy felgyorsítsák a folyamatot.
Én azt látom, hogy szándékosan nem gyorsítják a termelést. Hónapok óta csak arról hallani hogy csúszik és csúszik...

Egyáltalán azt lehet tudni mennyit adtak el belőle és mennyit gyártottak le? Gyanítom 1:10 vagy még nagyobb arányban van.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2599) ignorant válasza radi8tor (#2598) üzenetére


ignorant
senior tag

Egyáltalán azt lehet tudni mennyit adtak el belőle és mennyit gyártottak le?

Itt postolgatjak hogy szallitottak-e adott napon vmit vagy sem

Ez is hasznos, bar ennel biztos hogy joval tobb order van.

(#2600) radi8tor válasza ignorant (#2599) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Potom 1 éves csúszásban vannak, szép. Ebbe is késő beszállni...

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.