Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) violet20


violet20
csendes tag

A kékbe az támogatja az x16-os kártyákat!

Tomika

(#3902) DJ WOKKY válasza Scharnhorst (#3895) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Pasztáztad is, vagy csak a portól szabadítottad meg ?

(#3903) violet20


violet20
csendes tag

Nincs újra patázva!

Tomika

(#3904) Gyufaaa válasza violet20 (#3903) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nosza! Nem kell arra patát tenni. Hát nem ló ez! :DDD

(#3905) Alastair' válasza violet20 (#3903) üzenetére


Alastair'
nagyúr

:)) A patkoló kovács amott van a sarkon. :))

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#3906) Scharnhorst válasza DJ WOKKY (#3902) üzenetére


Scharnhorst
csendes tag

Nem pasztáztam újra mivel volt még rajta. Holnap viszont akkor szerintem újrapasztázom. Ha azután is fenn áll a probléma akkor ötlet?

(#3907) Bjørgersson válasza Scharnhorst (#3906) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Múlt héten vettem egy Gigabyte GTX460 OC modellt, és ilyen nagyon halk zizegést szoktam hallani néha. Mi okozhatja és hogyan lehetne megszüntetni? :D

@Scharnhorst: Elnézést új kommentet akartam írni, nem válaszolni. :B

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3908) lgalkatresz


lgalkatresz
csendes tag

Sziasztok
van egy Geforce 8800Gt 1gb-os videó kártyám, és a tvre szeretném kötni sima S-videó kimenettel... de már ott kezdődik a problémám hogy ha az nvidia vezérlőpultba rámegyek-több megjelenítőbe nem látja a tv-t. rámegyek hogy szigorú megjelenítő észlelés,ugyan úgy szürkén marad az alatta lévő tv kényszerítéses szöveg h indítsam újra a gépet.
Win 7em van ha simán a képernyőfelbontásba megyek és és ott akarok hogy észre vegye ott se csinál semmit :S az nvidia driverje elméletileg a legújabb a honlapukról szedtem le..
mi lehet a probléma? :S

(#3909) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok lenne 1 olyan problémám hogy DVI kábelel van a monitor össze kötve a videokarival és az ati driverben mármint a catalystban nem lehet a monitor hz et 75 re allitani 60 ról miert ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3910) Joshi válasza dvd_R+ (#3909) üzenetére


Joshi
titán

A beállításokban alapból csak a kijelző által támogatott frekvenciák jelennek meg, csak módosított driverben lesz látható más freki. Ha nem támogatott frekit állítasz be a kijelzőnek akkor az károsodhat remélem ezzel tisztában vagy. ;)

(#3907) kovy29: még régen az ATI 1950xt kártyám cicergett aminek valamelyik kondija v fet-je csinálta ezt, igazából nincs szerepe csak egy kicsit idegesítő. :)

(#3911) Gabo0905 válasza lgalkatresz (#3908) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szerintem nálad az a baj, hogy nvidia, és nem ati :F én is próbáltam már nvidia kártyát tv-re kötni de sikertelenül. atival könnyedén meglehet csinálni :K vagy még azt megtudod próbálni (talán jó lesz), hogy felveszel egy másik winfost csak ne win7-et. talán azzal jó lesz de szerintem azzal sem. én win7-el még nem próbáltam csak sima winfosssal (atival ment) és talán jó lesz. ismétlem talán

(#3909) dvd_R+: próbálj meg másik drivert.

[ Szerkesztve ]

(#3912) #93794560 válasza lgalkatresz (#3908) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az Nvidia és az AMD kártyáknál nem egyforma az s-video bekötése.

(#3913) Bjørgersson válasza Joshi (#3910) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És ez kihat valamilyen szinten a kártya működésére, esetleg (hamarabb) tönkre mehet?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3914) lgalkatresz válasza Gabo0905 (#3911) üzenetére


lgalkatresz
csendes tag

hát előtte ati hd 2600xt kártyám volt azzal rá volt kötve és ment. most a 8800gt beleraktam bedugom és semmi..akkor megpróbálom azzal a csatival amit az nvidiahoz kaptam hátha..

(#3915) lgalkatresz válasza #93794560 (#3912) üzenetére


lgalkatresz
csendes tag

köszi. akkor megpróbálkozok a gyári nvidia csatival

(#3916) Gabo0905 válasza lgalkatresz (#3914) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

ha Tv-re szeretnéd rákötni a gépet szerintem mindenféle képpen atit vegyél. ha viszont inkább játszani akkor nvidia az több játékot támogat, de az nem azt jelenti, hogy az ati sz@r játékra :N :N

(#3917) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Lehet sokan nem is ismerik, de teszek egy próbát, hátha!
Szereztem egy Voodoo 3 2000 PCI -os videokarit, egy torrentezős gépbe. Gyakorlatilag csak telepítéshez kellene, mert amúgy monitor sincs rádugva.
Működik, viszont 2 apróság lenne.
Normális az, hogy kb olyan forró, hogy megégeti az ember ujját, annyira, hogy vízhólyagos lesz? Gondolom nem 50 fok...2 helyen éget, 1 kis passzív hűtő van (kb 1 cm), lletve a GPU környékén. A GPU- van venti, de kb halottnak a csók...
Ennyire melegedős kártyák voltak ezek? Nekem AGP-s volt annó, nem rémlik, hogy ennyire forró lett volna.
Másik dolog, hogy win telepítéskor, 1-1 képnél, pl amikor a "windows betötése" kis sáv balról jobbra megy, akkor a képet szétszórja. Kb úgy, mintha egy 60hz es monitorra 100hzet küldenénk. A monitor TFT, DSUB-al összekötve..

Köszi!

havri

(#3918) Gabo0905 válasza havri1 (#3917) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

nézd meg aida64-be és everestbe is, hogy hány fokos.

(#3919) zuzu000


zuzu000
őstag

Helló
Mit jelent az hogy fizikázás ?
Annyira rájöttem már,hogy a physx-el kapcsolatos,és csak nvidiával megy.
De minek,és mért jó ?Egy leírás van erről ?

(#3920) havri1 válasza Gabo0905 (#3918) üzenetére


havri1
félisten

Nem ismeri sajnos az új aida..Pontosabban nem látja a GPU-t.

havri

(#3921) csucsbicep válasza zuzu000 (#3919) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#3922) Gabo0905 válasza havri1 (#3920) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

lol :DDD akkor próbálj meg valami réggebbi progit ami látja

(#3923) zuzu000 válasza csucsbicep (#3921) üzenetére


zuzu000
őstag

Köszi
Akkor nem lehet ezt,ha a monitoron csak egy bemenet van ?

(#3924) DJ WOKKY válasza Scharnhorst (#3906) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor nem lehet, hogy nem illeszkedik megfelelően a hűtőborda ??

(#3925) brian1987


brian1987
tag

Hali mindenkinek.
Szerintetek érdemes venni 1 Nv karit fizikára 1 db ati 6850 mellé?

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#3926) Gyufaaa válasza brian1987 (#3925) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kipróbálni mindig mindent érdemes. De ebben az esetben akkor inkább vegyél egy nagyobb, mondjuk GTX560Ti-t

(#3927) brian1987 válasza Gyufaaa (#3926) üzenetére


brian1987
tag

Nekem az miért lenne jobb 1 gtx 560 ti (csak nem neked van eladó ? ;] ) mint 1 8800gt(s, x) ?

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#3928) Gyufaaa válasza brian1987 (#3927) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mert egy GPU és nem kell vele "szenvedned"! Inkább egy erősebb kártyára gyúrnék rá a helyedben. Persze, ha te meg szeretnéd próbálni, akkor uccu neki és egy 9600GT jó barátod lehet pl.

(#3929) DJ WOKKY válasza Gyufaaa (#3928) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a 88gt és a 96gt szinte ugyan az, csak más névvel :D

8800Gt Vs. 9600Gt

[ Szerkesztve ]

(#3930) Gyufaaa válasza DJ WOKKY (#3929) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nah ájjatok le jó! :DDD Ez kimaradt...

(#3931) brian1987: Fizikára tudod használni. Tehát nem. Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#3931) brian1987 válasza Gyufaaa (#3928) üzenetére


brian1987
tag

Kösz a tippet, de valamiben csak meg nyilvánulna a külömbség.
Ezt gondolom úgy hogy, most van ugye a 6850.
Mellé raknék 1 db 9600gt (vagy valami más Nv-t) gondolom kis paraszt eszemmel, hogy többet tudna mint 1 GTX 560 ?

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#3932) DJ WOKKY válasza Gyufaaa (#3930) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

semmi gond :) én sem olvasok mindig mindent, sőőőt csak nekem is 8800Gt-m van ezért tudom ezt konkrétan amúgy :D

(#3933) Joshi válasza Bjørgersson (#3913) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy a mondandómból kiderül nálam nem volt probléma belőle, kb 1 évig használtam a kártyát gond nélkül és akinek eladtam ő sem reklamált soha. ;) Mondjuk az akkori ATI kártyáknál ez megszokott dolog volt ha ez számít valamit. :U

(#3934) Bjørgersson válasza Joshi (#3933) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor jól van, köszönöm szépen. Remélem ezzel sem lesz semmi. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3935) Joshi válasza Bjørgersson (#3934) üzenetére


Joshi
titán

Mindenesetre sohasem árt ha rendesen lehűtöd a kártyád fejét. :D
Ha 50-60 C° körül tudod tartani(terhelés alatt) a kártya különböző részeit akkor ne foglalkozz semmivel csak játssz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3936) Bjørgersson válasza Joshi (#3935) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hűtve van rendesen, üresjáraton nem szokott 40°C felé menni, viszont mégis üresben szoktam csak hallani a cicergést. :F

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3937) Joshi válasza Bjørgersson (#3936) üzenetére


Joshi
titán

Akkor hallgass zenét. :D

(#3938) Bjørgersson válasza Joshi (#3937) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Most is hallom! :D De mondom csak azért idegesít, mert fosok hogy elromlik. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3939) Joshi válasza Bjørgersson (#3938) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos garanciát nem tudok érte vállalni. :B

ui.: biztos hogy a VGA? Milyen hűtést használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3940) Bjørgersson válasza Joshi (#3939) üzenetére


Bjørgersson
félisten

99%, előző héten vettem és előtte nem hallottam ilyen hangokat.
Hűtés pedig a gyári duplaventis Windforce van rajta.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3941) Joshi válasza Bjørgersson (#3940) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj az első hsz-ben ezt írtad:
"...és ilyen nagyon halk zizegést szoktam hallani néha."
Ha nagyon halk akkor hogy a fenébe hallod? Most vagy nagyon jó a hallásod és a ventik mellet abszolút hallással kihallod, vagy kezdesz bezizzenni. ;] :))

(#3942) Bjørgersson válasza Joshi (#3941) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem olyan hangos, mint egy beszélgetés, a zene vagy tv vagy bármi más, de ha csend van lehet hallani. :D Na de mindegy, majd csak lesz valami. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3943) Joshi válasza Bjørgersson (#3942) üzenetére


Joshi
titán

Ez utóbbi mondatomat azért írtam mert már az 1950xt-nél is vízhűtésem volt és én ott hallottam, igaz nálam szinte ez volt a legidegesítőbb hang az összes közül. Na jó azután még a Wista és a Win7 winyó berregtetése őrjített meg, de azóta ezt is orvosoltam egy ssd-vel. :D

(#3944) Prober


Prober
csendes tag

sziasztok!

Van egy olyan kérdésem esetleg problémám hogy van egy gainward 9600gt 512mb-s VGA-m. És ha a crysis-t játékosba grafika beállításokra rakom akkor egy nagyobb robbanásnál kifagy és fekete képet ad utána(hang ugyanúgy van). És hogy ez normális mert nem egy erőmű, vagy azért kifagynia még nem kéne? Ha van mi lehet a megoldás?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv, Prober

(#3945) csucsbicep válasza Prober (#3944) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kifagynia semmiképpen sem kéne. Más játékoknál nem csinálja ezt?

(#3946) Telda


Telda
addikt

Reggelt!

Nem biztos hogy vid kártya probléma, de valahol el kell kezdenem a hiba keresést.
Szóval az lenne a gondom, hogy bármilyen játékban egy 10-15 perc játékidő után egy pillanatra beszaggat a kép és az FPS kritikusan lecsökken az eddigi 70-80-ról 30-20-ra, rekordom 9 volt...
Olvastam olyat, hogy a videokártya vagy a proci túlmelegszik, ezért vissza vesz a teljesítményéből. De az az érdekes hogy eddig nem csinálta. Csak az elmúlt pár napban vettem észre, pedig eddig is nagy melegek voltak.

Itt a gép:

Asrock 770 Extreme3
Phenom II X4 955 nincs húzva
4GB mem
Gigabyte GTX460 1GB
1X 500GB vincseszter
1X 1TB vincseszter
1X DVD iro olvasó
1X SB audigy hangkártya

(#3947) Gyufaaa válasza Telda (#3946) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Milyen vírusirtót használsz? Game mód van rajtas? Hasznos. Okozhatja az is... Persze egy sűrített levegős tisztogatás sosem árt a gépnek havi 2x mondjuk főleg ha szőnyegen van. De szerintem nem a hőfokkal van a gond.

(#3948) Gabo0905 válasza Telda (#3946) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

Helló! barátomnak is ez a problámája, mint neked. én is próbálkoztam vele nálla megcsinálni, sikeresen. nálla azt csináltam, hogy kikapcsoltam minden fölösleges programot ami futott és föleg a vírus írtót és az volt a probléma. (panda 2010-et használt) :)

(#3949) pnagy7


pnagy7
aktív tag

hello, szerintetek asus eah5450 vagy nvidia geforce 9500gt? játékra és hd videókhoz kell.

Mr. Hóember

(#3950) Gyufaaa válasza pnagy7 (#3949) üzenetére


Gyufaaa
veterán

9500GT. Erősebb.

Szerk.: Ha a fogyasztás is számít akkor az ATi jócskán kevesebbet eszik...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.