Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) poster


poster
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, pontosabban a tesómnak :DDD csak teljesen kikészült, hogy elromlott a kártyája én meg annyira nem értek hozzá.
Nos adott egy 7870 Tahiti-s alapú kártya, amit frissíteni próbált, aztán szépen el is rontotta, mert azóta nem ad képet a kártya és amikor próbálná újra frissíteni azt az üzenetet kapja, hogy ERROR 0FL01, Adapter not found.
Ez pontosan mit takar, újra lehet éleszteni valahogy, vagy esetleg csak szervizben tudják már? mindenféle ötletet elolvastunk már, de nem jöttünk rá mi lehet a próbléma :F
Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#37502) Vakegérke válasza poster (#37501) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feltételezhetően két PCI-E busz van a lapon. Kikapcsolt gépnél dugjátok át a másikba, majd gép indít, BIOS, és (ha van ilyen opció,) érvényesíteni kell a másik buszt. F10, ENTER.
Lehet újra próbálkozni, valószínűleg sikerrel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37503) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Adott egy Intel G3420-as cpu és a benne található gpu. HDMI-n csatlakozom a tv-hez (Full HD), azonban mind a 4 oldalt kilóg a kép. Ezt csinálta eddig az összes videókártyámmal, Atival és Nvidiával is.
Csak ezeknél volt szoftveres mód a kép méretezére, atinál valami scaling, nvidiánál meg saját felbontást adtam meg és jó lett 18xx*10**.

Azonban az Intel szoftverében ilyet nem találok, nyugtassatok meg hogy ez nem ilyen gagyi és van megoldás a problémámra :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#37504) poster válasza Vakegérke (#37502) üzenetére


poster
csendes tag

Köszi megprópbáltuk, nem működik ez sem, igaz integrált videókártya mellett probálkozunk, nem tudom ez gobd esetleg?

Most csak egy kártya van bent, az amelyik nem működik, a tápkábel csatlakoztatva van, illetve az alaplapon nem a pcie van alkalmazva, hanem az onboard, mert csak így van kép.

(#37505) sagit válasza sagit (#37503) üzenetére


sagit
addikt

Sikerült, semmi :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#37506) Vakegérke válasza poster (#37504) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól értem, hogy a kérdéses kártya egyáltalán nem hajlandó képet produkálni, ha az integrált le van tiltva?
Ha így van, akkor nincs ötletem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37507) poster válasza Vakegérke (#37506) üzenetére


poster
csendes tag

Igen úgy egyáltalán nem ad képet, csak pörög a ventilátor, illetve megy a gép. :(((

(#37508) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Egy apró kérdés: most akkor az AMD Mantle csodája melyik típusú kártyáktól lesz majd használható? Nyilván az új R sorozatok igen, de pl 7850/7870 játszik majd? :F

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37509) djculture válasza Hunork (#37508) üzenetére


djculture
félisten

Ja 7xxx meg r7 r9 tudja.

(#37510) hpeter810


hpeter810
csendes tag

Szevasztok régebben írtam a vgm baját egy Gigabyte gtx 295 bekapcsoláskor a led zöld utána átvált piros-kékre elsőre tápra gyanakodtam de azt kizártam miest meghozták a zsír új tápom.hoszabb vizsgálat után észrevettem hogy a pci-e csatlakozónál a vgán ahol kb 20db van kétsorban hiányzik 3db smd ellenállás csak nem tudom beazonosítani hogy milyenek ezért kérem a segítségeteket.üdv:peti

(#37511) DanielLong válasza Hunork (#37508) üzenetére


DanielLong
senior tag

Újabb hírekben azt mondták, hogy a régebbi szériás kártyák is megkapják a támogatást, csak azokon nem lesz akkora gyorsulás, mint a gcn architektúrán(r7, r9, 7xxx).

(#37512) Hunork válasza DanielLong (#37511) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm és djculture-nak is! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37513) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez aztán nem gyenge bug :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37514) djculture válasza szabonagyur (#37513) üzenetére


djculture
félisten

512bites memória busz ddr3-al is szép:)

(#37515) cashback válasza szabonagyur (#37513) üzenetére


cashback
őstag

Respect. :R

A memória mérete sem kevés... 2108870318Mb --- ~2011Tb (~2PB)
Az azért nem fogy el egykönnyen. ;]

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#37516) djculture válasza cashback (#37515) üzenetére


djculture
félisten

GTA V azért pirossal fogja jelezni a menüben rá hogy kevés a memória.. ;]

(#37517) Livius


Livius
őstag

Hello!
Azt szeretném kérdezni, hogy mit tudtok a Geforce 6200 VGA-k képesek DVI-on full HD-ban adni a képet LCD monitorokhoz?

Konkrétan egy Asus N6200/TD/128M -re vagyok kíváncsi, hogy a full HD felbontásra képes-e DVI kimenten. Egy Radeon 9250 helyett kéne, mert az csak sajna 720p-ig hajlandó működni a DVI kimenten használva.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#37518) nonsen5e válasza Livius (#37517) üzenetére


nonsen5e
addikt

Remélem nem írok nagy hülyeséget, lehet teljesen nem ilyen egyszerű és oltári baromság, de nekem egy Geforce 6100 d-subon képest volt leadni gond nélkül fullHD-t.

Neten utánanézve azt olvastam, hogy tud leadni a (ref 6200 legalábbis) DVI-n fullHD-t.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#37519) Livius válasza nonsen5e (#37518) üzenetére


Livius
őstag

D-SUB on biztos tudja, a Radeon is tudja, csak a DVI-on akad probléma. Hálás lennék, ha valaki valami tuti forrást tudna mutatni, vagy tapasztalatból tudja, hogy esetleg a 1080p fullHD a Geforce 6200-aknál megy-e gond nélkül DVI-on. Sajna eddig mindenhol D-SUB maximális felbontást találtam a neten.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#37520) Tonoic


Tonoic
tag

[Erre] pls valaki ha tudja a megoldást jelezze ! Még mindig aktuális ! Előre is köszi !

Nope.

(#37521) TaylorXIII válasza Tonoic (#37478) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mi számít normálisnak? Oprendszer? De egyébként nagyon gyenge ez az X3100. CSShez:[link]

(#37522) Tonoic válasza TaylorXIII (#37521) üzenetére


Tonoic
tag

Szia !

Tudom én hogy gyenge, de olvastam olyasmit hogy a driver miatt nem használja ki az erő forrásait./nem mintha olyan sok lenne /
Win 7 van 32 bit.

Nope.

(#37523) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok, ki tud segíteni:

Itt a hv-n cseréltem cuccokra egy Gf GT610-es(1Gb) kártyát, amihez nem támogatott a 3d gyorsító. Xp-n egyáltalán nem lehet illeszteni, csak 2d-t jelenít meg a kártya, a képek is lassúak.
Előző gazdája szerint jól működött, de én a kártya hibájára gyanakszom...
A win8 Netről frissítve felismerte ugyan a drivert, de szintén nem támogatott a 3d a rendszeren.
Az Nvidia azt mondja, hibásan működik és mindig leáll, nem lehet bemászni a az illesztőjébe.
3d mark sem indul el, csak hibaüzenetet küld.

2 fajta xp-vel is próbálkoztam ezt írja:
"a grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert"

A win8 üzenete is hasonló!
Legutobbi Nividia 64bites telepitésénél eldobta a kepernyőt is!

Asus p5ke lapban próbáltam 4G rammal és dual cor procival.

Tippje valakinek, mivel próbálkozzak még? :(

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#37524) djculture válasza cbm1974 (#37523) üzenetére


djculture
félisten

xp alá :[link] ha ez se működik akkor az eladó-t kell elővenni és ha nem reagál a csalókat jelentő topikban is beirni a történetet.

[ Szerkesztve ]

(#37525) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy VTX HD7770 es vgam a Hardverapron vettem. Pár napig tökéletes volt de most rákezdte azt, hogy villog a kép. Úgy érve, hogy hol van kép pár másodpercig hol pedig feketeség. Minta ki be kapcsolnák a monitort folyamatosan néhány másodpercenként. Szerintetek mi lehet a gondja mit csináljak vele? Van rá gari de meg akarok bizonyosodni, hogy nem e más a gond.

(#37526) Loner válasza kmisi99 (#37525) üzenetére


Loner
tag

Én is igy vagyok most!

Elöször felált a rendszer de nem volt semmi kompatibilis driver a vga-val.
Utána villogás, majd csak a monitor lámpája villog!
Megnézük más gépbe de ott sem indul!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#37527) kmisi99 válasza Loner (#37526) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem nem pont ilyen. Szóval nekem ad képet csak fix időközönként elveszi a képet majd visszadja nem pedig az, hogy eltűnik. De gondolom garancia lesz belőle.

(#37528) djculture válasza kmisi99 (#37527) üzenetére


djculture
félisten

Milyen csatin van csatlakoztatva a monitor dvi? Mert ha dsub akkor lehet ilyen, 7xxx sorozat az analóg kijelzőket nem igazán kezeli normálisan. r9 r7-el érdekesen már nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#37529) kmisi99 válasza djculture (#37528) üzenetére


kmisi99
addikt

dvi-dsub átalakítóval dsub on van,

(#37530) szabonagyur válasza djculture (#37528) üzenetére


szabonagyur
félisten

AMD HD7750 kártyámon csak DVI, DP, meg HDMI van és a DVI-DSUB átalakítóval tökéletesen megy LED monitor is, de a hagyományos monitor is, több mint 1,5 éve használom így.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37531) betyarr


betyarr
veterán

vettem egy 270x-et.ennek 2x6 konnektorja van.elég ha egyet tolok bele a tápomból,vagy kell/érdemes kettőt?a táp egy xfx 550pro.

(#37532) DanielLong válasza betyarr (#37531) üzenetére


DanielLong
senior tag

szerintem egy kábellel sípolni fog... egyébként is kell neki a 2 db táp, mert elég nagy a fogyasztása

(#37533) betyarr válasza betyarr (#37531) üzenetére


betyarr
veterán

EZT találtam.melyik pci-e-t kell bele tenni?mindkét hatost,vagy csak az egyiket?

DanielLong: tehát a két 6-os pci-e-t kell,csak a 6+2-ből a +2 kimarad?a sorrend mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#37534) djculture válasza szabonagyur (#37530) üzenetére


djculture
félisten

Örülj neki nem egy ilyen 7770-50 meg 7790-et láttam már amin ez a ki be kapcsolgatás vagy flickering lépet fel ha analóg monitor volt rádugva átalakitón kersztül. Net is televan ezzel a hibajelenséggel ezen a szérián.
Valaki még azt is kikisérletezte hogy a monitor kábele se mindegy mert a vastagabb többszörösen árnyékoltnál nem jön elő ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#37535) kmisi99 válasza djculture (#37534) üzenetére


kmisi99
addikt

És ilyenkor mi a megoldás mit lehet tenni?

(#37536) DanielLong válasza betyarr (#37533) üzenetére


DanielLong
senior tag

A sorrend mindegy. A 6+2 ből csak a 6-os ág megy bele, igen.

(#37537) djculture válasza kmisi99 (#37535) üzenetére


djculture
félisten

De eddig azt irtad tökéletes volt az is gyanús, mert ez hiba egyböl előjön analóg monitoron ha sok az adott helyen a zavaró jel.. Nem a kábel van valahol megtörve és az szivat? A monitor ledje világit folyton az nem villog ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#37538) kmisi99 válasza djculture (#37537) üzenetére


kmisi99
addikt

Azóta egyenlőre megjavult. Meg lett igazgatva a vga és jobban be lett csavarva az átalakító és a kábel is.

(#37539) kitbiagas


kitbiagas
csendes tag

Úgy néz ki a TDR-es kártyámat becserélik.
Tud valaki olyan kártyát HD7970 szinten, aminél kizárt a TDR?
Van egyáltalán ilyen?

(#37540) djculture válasza kmisi99 (#37538) üzenetére


djculture
félisten

Akkor jól gondoltam hogy valami érintkezési hiba inkább..

(#37541) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok! Vettem egy HD4870 Toxic VGA-t, ki is próbáltam, és baromi hangos a hűtője, nem zörög, csak búg. HDD még nincs a gépben, így egy pendriveos kubuntuval tudtam csak elindítani. Szerintetek lehetséges, hogy csak azért búg ennyire, mert nincs fenn a driver ami leszabályozná, és addig maximumon hűt? Előre is köszi... :)

(#37542) kmisi99 válasza Kikki90 (#37541) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem lehetséges. Én is jártam már így megvettem a vgat aztán teljesen be pánikoltam, hogy ilyen hangos vga mellett én nem tudok élni, de driver telepítés után azonnal elnémult.

(#37543) Kikki90 válasza kmisi99 (#37542) üzenetére


Kikki90
tag

Köszönöm! :) Nagyon bízom benne, mert a pánik már rajtam is eluralkodott... :( Borzasztóan hangos...

(#37544) kmisi99 válasza Kikki90 (#37543) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor biztosan csak driver hiány. Lehet nem egy halk kártya de leszabályozva már nem szabna hangosnak lenni szóval 100% on megy valószínű.

(#37545) Kikki90 válasza kmisi99 (#37544) üzenetére


Kikki90
tag

Csak reménykedni tudok ebben... Köszönöm! :)

(#37546) kmisi99 válasza Kikki90 (#37545) üzenetére


kmisi99
addikt

Nincs mit. :)

Egyébként nem tudja valaki, hogy vga tuningnál a shader órajelet mennyire érdemes húzni? Hozna javulást?

(#37547) DanielLong válasza kmisi99 (#37546) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nézz egy GTX 660 tesztet, sztem ameddig tudod addig told órajellel szinkronban.

[ Szerkesztve ]

(#37548) kmisi99 válasza DanielLong (#37547) üzenetére


kmisi99
addikt

Jajj már rég nincs gtx 660 am. Egy szaros gt220 al kísérletezgetek. :DDD

(#37549) djculture válasza kmisi99 (#37548) üzenetére


djculture
félisten

Betyár kártya egy 9600gt is jobb annál, nekem az van tartaléknak

(#37550) kmisi99 válasza djculture (#37549) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem nem olyan rossz BF3 megy rajta minimumon 40-50fps el teljesen játszhatóan. :DDD Főleg némi OC val. Bár sejtésem szerint egy mai modern IGP az AMD procikban leveri így tervezem is leváltani egy jobb igp-s AMD re.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.