Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49851) crazyzozy válasza Tomate (#49850) üzenetére


crazyzozy
tag

nincs húzva. Az a hibaüzenet szerinted mit jelenthet?

(#49852) ne_nezze válasza crazyzozy (#49849) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

csökkentett módban sem idul el?
volt valami szoftveres változás mielőtt ezt kezdte csinálni?

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#49853) Tomate válasza crazyzozy (#49851) üzenetére


Tomate
veterán

Egy sima kék halál, de nem tudom, hogy szoftveres vagy hardveres-e. Mióta csinálja? Próbáld meg betenni a CD-t és javítani az oprendszert. Csökkentett mód?

(#49854) crazyzozy válasza Tomate (#49853) üzenetére


crazyzozy
tag

Lehet hogy igazad lesz Tomate :)
Most vettem észre,hogy a Biosba turbo mód volt beállítva normal helyett,és a Ramok 1600Mhz-n mentek.Most a ramokat visszaállítottam 1333Mhz-re.Elvileg pedig a ramok 1600MHz is mehetnek. Majd reggel megint bekapcsolom és meglátom a változást.Mivel általában több órányi leállás után szokott nem megfelelően indulni. :)

(#49855) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali..

Phenom II x4 945 3.0Ghz

jobb mint egy q6600 vagy egy e8400?

nem érek rá most teszteket nézni
majd ha hazaértem..gyorsba tudni szeretném..
üdv.tompo92

(#49856) Tompo92 válasza Tompo92 (#49855) üzenetére


Tompo92
senior tag

Teszem hozzá játék terén kérdezem..

(#49857) Tomate válasza Tompo92 (#49856) üzenetére


Tomate
veterán

Jobb!

crazyzozy: Örülök.

[ Szerkesztve ]

(#49858) crazyzozy válasza Tomate (#49857) üzenetére


crazyzozy
tag

Bízom benne hogy ez lesz a probléma,de ha mégse akkor majd holnap még lehet hogy a tanácsodért esedezem :R :R :R

(#49859) Tomate válasza crazyzozy (#49858) üzenetére


Tomate
veterán

Reméljük nem kell segítenem többet. :))

(#49860) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Egy kérdésem volna, adott egy FuSi 500-as külső HDD, új, most vettem. Rádugtam a notira, ami felismerte, ki írta, h "Samsung.. nem tudom mi" (ezek szerint akkor Samu winyó van benne), de azóta semmi. Nem látom sehol. :F
Újraindítottam a gépet, és a HDD-t is kihúztam, de továbbra sem látja.

A gépen XP van.

Mit lehet tenni?
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49861) crazyzozy


crazyzozy
tag

Annyit szerentnék még kérdezni,hogy most kettő darab KINGMAX 1GB 1600MHz ram van benne.Ha én még veszek bele egyet akkor az megfelelően fog működni,annak ellenére hogy nem párban van? :)

(#49862) Bianconeri


Bianconeri
csendes tag

hali, nekem itt a kérdésem:

Fontos lenne, elore is köszi a választ

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49863) pincehely válasza crazyzozy (#49861) üzenetére


pincehely
addikt

Megfelelően fog működni, csak le kell mondanod a Dual Chanelről.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#49864) Zoli1222


Zoli1222
őstag

A pcmcia-s wifi adaptert, melyik slotba kell dugni?

(#49865) crazyzozy válasza pincehely (#49863) üzenetére


crazyzozy
tag

És emiatt esetleg lassabb lesz a gép?

(#49866) Rover623 válasza Zoli1222 (#49864) üzenetére


Rover623
félisten

A pcmcia-ba...:DDD

primus inter pares

(#49867) kaente


kaente
csendes tag

Sziasztok!
Ki tudna nekem ajánlani egy becsületes szerelőt, a házi számítógéphez?
A belvárosban lakom,ide kellene jönni :B :B :B

(#49868) Zoli1222 válasza Rover623 (#49866) üzenetére


Zoli1222
őstag

Már megint hamarabb kérdeztem, mint szétnéztem volna. Asztali gépbe gondoltam, de hülyeség.

(#49869) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!

Lehet fura kérdés, de hátha tud valaki megoldás.
Szóval a helyzet a következő: A netem sávszélessége minden IP címmel máshogy alakul. Pl: 155-re végződően 4.5mbittel megy, viszont ha 174 az IP vége csak 2.5mbit körül. Próbálgattam sorban, hogy hogyan alakulnak a sebességek a különböző címekkel, és az egyikkel 16mbit lett. :Y
Ez szuper viszont az a problémám, hogy a saját gépemen nem birok ezzel az IP-vel kapcsolatot varázsolni (úgy hogy előzőleg minden gépen átírtam másra, hogy ne legyen ütközés). Az XP-vel telepített gépeken működik ezzel az címmel a dolog és tartja a 16mbites sebességet, az én win7-em szerint pedig már használatban van ez a cím (nem mindig dobja fel ezt a hibát, van, hogy egyszerűen korlátozott kapcsolatra hivatkozik).
Ennek nagyon birok örülni, hogy a saját gépemen kínlódhatok 500kb/s-el a többi gépen pedig jönnek a dolgok háromszor ennyivel.

Tudom, zavaros, lehet butaság is, de hátha van megoldás. :B Köszönöm! :R

(#49870) kaente


kaente
csendes tag

SOS- ben kellene a szerelő, mert állandóan lefagy a gépem :)) :))

(#49871) 14adam válasza kaente (#49870) üzenetére


14adam
addikt

Bővebben? op rendszer? gép?

(#49872) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok!
Most vettem egy Intel alaplapot egy e3200-as celeron procival. Gyári hűtő van hozzá.

A kérdésem csak az, hogy van a hűtő alján három ilyen csík, ennyi lenne a hővezető paszta?

Eddig csak AMD procijaim voltak, de az is nagyon régi, ott a kidudorodó processzormagra kellett rakni, és a silent breeze hűtőn, amit vettem rá, pont ott volt egyenletesen ilyen hővezető paszta, egyértelmű volt.

Itt viszont ugye csak az egész processzor felülete sík, ez a három kicsi csík pedig elbizonytalanított...
Rárakhatom csak így natúrban, ahogy van?

Előre is köszi a választ...! :B

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49873) simii16 válasza fokukac (#49872) üzenetére


simii16
aktív tag

Igen, rárakhatod. Én is használtam egy darabig gyári hűtővel, pasztával a procimat. :K

[ Szerkesztve ]

(#49874) Pisztillus válasza fokukac (#49872) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahogy simii16 is mondta, rárakhatod, szépen fog menni. Ha azonban van otthon hűtőpasztád, akkor nem fog megharagudni a cseréért (ezt a szürkeséget pl. egy telefonkártyával lekaparod, alkohollal lemosod a helyét, és így mehet az új). Viszont csak ezért ne vegyél hűtőpasztát, jó ez is.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49875) Pisztillus válasza runner 125 (#49860) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Egy particionálóprogrammal (pl. Easeus Partition Manager - ingyenesen letölthető) létre kell hozni rajta a partíció(ka)t, mert valószínű, hogy nincs rajta, ezért nem látja az XP. Utána formázás, így már látja az XP és betűjelet is ad neki.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49876) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Szerintetek, ha egy pci-e 1x-es sata karit egy pci-e 2.0 16x-be dugok, az működne?

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#49877) Kvazár válasza fokukac (#49872) üzenetére


Kvazár
őstag

Pontosan, rárakhatod!
Azok a csíkok majd a hő hatására megolvadnak és szépen szétterülnek rajta.
Nekem is olyat adtak (i5 750), de szerintem csak teszt idejére használd, vagy amíg megszeded magad, mert elég gyenge hűtő. Nekem 3 perc prime 37 fokról 72-re tolta.
De, alap használat esetén tökéletes.

Üdv.

Szerk.:
Pontosítok, az enyémnek réz magja volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#49878) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok.
Svédországba elég a személyi igazolvány is vagy oda útlevél kell? nekem van új biometrikus (újjlenyomatos) útlevelem csak az egyik barátomnak nincsen útlevel és vele mennék jövőhéten Malmő ba.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#49879) Pisztillus válasza Kvazár (#49876) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Igen, működik.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49880) fokukac válasza Pisztillus (#49874) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszönöm szépen mind a kettőtöknek...! :)

Mr. Grincs : Az EU-n belül utazhatsz személyivel is, igen, sőt, a schengen-i övezeten belül el sem kérik sehol azt se, csak, ha repülővel mész.

Biometrikus útlevél pedig csak a szabadság nagy hazájába kell, ott a nagy óceán túloldalán...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49881) Kvazár válasza Pisztillus (#49879) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx.

És, ha ugye nem az 1x-esbe dugom, akkor az lassítani fog a vidkarimon?

Thx. Üdv.

Ez a lapom.

Eladó cuccaim: -

(#49882) Pisztillus válasza Kvazár (#49881) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szvsz. ha a 4x-es x16-osba teszed, akkor nem lassítja.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49883) Kvazár válasza Pisztillus (#49882) üzenetére


Kvazár
őstag

Uhh, ezt nem értem. A vidkarim 2.0 16x-os.
Gondolom arra utaltál, ha x4-es lenne akkor nem lassítana rajta.

De, ha x1-be teszem, akkor is lassít rajta? Vagy akkor a vidkari marad 16x-os? :F

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#49884) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Egy láva lámpa 1 óra alatt mennyit fogyaszt ha az van ráírva hogy max 25W ?

Üdv: Csabee.

(#49885) Zoli1222 válasza Csabee. (#49884) üzenetére


Zoli1222
őstag

Max 25W-ot? :U :)

(#49886) Kvazár válasza Csabee. (#49884) üzenetére


Kvazár
őstag

Igazából izzó függő. A max 25 W, azt jelenti hogy max 25 W-os izzót rakhatsz bele.
De, ha 5W-osat teszel bele, akkor csak annyit fog fogyasztani.
(Az, hogy működni is fog vele az nem biztos. De, ha nagyobbat teszel bele, akkor kirobbanó látványban lesz részed, az tuti :K .)

Ha jól tudom.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#49887) Csabee. válasza Kvazár (#49886) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi, másik topicba kiszámolták 1 óra alatt 1,2 ft kb.. :D jó a videó! Köszi a helpet itt is :D

Üdv: Csabee.

(#49888) Mr.Grincs válasza fokukac (#49880) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Repülővel mennénk. Amikor angliába mentem nyáron akkor csomó ember hadonászott a személyi igazolványával.
Pont azért van biometrikus mert amerikába már olyat kérnek, meg ugye használva van rendesen.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#49889) pincehely válasza crazyzozy (#49865) üzenetére


pincehely
addikt

Igen, lassabb lesz, nem számottevően, de érzékelhető, kimérhető.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#49890) Pisztillus válasza Kvazár (#49883) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez a PCI-e címvezetékek leosztásától függ. A kék x16-os slot 4 szálon megy, a két narancs az a következőképpen: ha csak az egyikben van kártya, akkor övé mind a 16 szál, de ha mindkettőbe teszel pl. crossfire-ban 2 Radeon-t, akkor 8-8 szálon kapcsolódnak. Az x1-es meg 1 szálon kapcsolódik. Nem esküszöm meg rá - max. valaki kijavít - de a két narancs x16-os az északi hídhoz kapcsolódik, a kék x16 és az x1 meg a délihez.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49891) qestion


qestion
aktív tag

Hi! Mobilinternet használatát tervezem külföldön.
Pannon mobilinternethez mi kell pontosan? Felt: Mbites... 1-2GB adat /hó min.
van asztali pc,
pannonos telefon? mit tudjon?
praktikum vagy valami feltöltőkártyás csomaggal? hűség nélkül?
egyéb technikai eszköz?
vagy ezek közül lehet nem is kell minden?

a pálya

(#49892) runner 125 válasza Pisztillus (#49875) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm, megmentettél. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49893) Kvazár válasza Pisztillus (#49890) üzenetére


Kvazár
őstag

Tehát akkor, ha a vidkarim a kékben van, akkor az tud 16x-os menni, akkor is ha a narancsokba, vagy a fehérbe teszek a másik kártyát. Most nem másik vidkariról beszélünk. Ez egy pci-e-es sata3-as vezérlő, és úgy reklámozzák, hogy nem lassít,de ahhoz, hova kell csatlakoztatni? :F
Az 1x csati olyan helyen van amit másra használnék, így a többi nekem kényelmesebb lenne.
De, ha lassít a vidkarin, akkor nincs értelme megvenni a vezérlőt, mert inkább használom lassabban a vinyómat, minthogy a vidkari lelassuljon.

Szerinted? :F
Thx. Üdv. :R

Eladó cuccaim: -

(#49894) Pisztillus válasza Kvazár (#49893) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nem, a videokártya csak a narancsszínűben tud 16x menni, de csak egyedül. A kék visszabutítja 4x-re.
Szvsz. nem érdemes megvenni azt a sata3 vezérlőt, mert ahhoz olyan HDD is kell, ami ezt tudja. Normál hétköznapi használat mellett bőven elegendő az alaplapi sata is. Ha mégis megveszed, akkor a kék x16-ba tedd.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49895) agemate


agemate
addikt

A napokban írtam, hogy néha-néha elmegy a netem.
Kiderült, hogy mi a probléma, futtattam egy-két tesztet és a Win7 hálózatdiagnosztikai eszköz azt írja, hogy "a szélessávú modem vagy útválasztó hiba", majd a teszt végén megjegyzi még azt is, hogy nincs érvényes IP címe a hálókártyának (integrált).
Ez azért érdekes, mert most pl van net, de degnap délután csakúgy elment.
Néha van, néha nincs.
Ezekszerint a router lehet a hibas, lehet, hogy nem tud mindig kiosztani IP címet a gépnek, vagy a hálókártya nem fogadja azt? :F

Más: Recseg a hanglejátszás. Lap: 785-gt-ud3h, Win 7 Ultimate 32bit

[ Szerkesztve ]

(#49896) kaente válasza 14adam (#49871) üzenetére


kaente
csendes tag

xp operációs rendszer, pentium 3-as,eddig jó volt, de egy hónapja mindig van vele valami, már monitort is csréltem, mert arra gondoltam, azzal lehet gond.Elsötétül, lefagy, stb. Vírúsírtókkal is megnéztem, nem talál olyan hibát.a telfsz:0630/943-7045
üdv:kaente! :)) :)) :))

(#49897) Kvazár válasza Pisztillus (#49894) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem, a videokártya csak a narancsszínűben tud 16x menni, de csak egyedül. A kék visszabutítja 4x-re.

Tehát akkor most csak 4x-esen megy?? :F
Mert mindenhol azt írja, hogy 2.0 16x. (gpu-z, everest)

Elvileg a vinyóim már most is olyanok: Samsung HD103UI, HD103UJ. De, a honlapján is csak annyit látok sata3, a 6g/s-et sehol nem írják, és gondolom, ha menne azon azt 20-as betűmérettel írnák. :F

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#49898) Kvazár válasza Kvazár (#49897) üzenetére


Kvazár
őstag

20. oldaltól ír erről. :F

Eladó cuccaim: -

(#49899) Pisztillus válasza Kvazár (#49897) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ezt benéztem, nem minden a szín... :B Maradjon a kékben a VGA (az megy 16x-ként egyedül). Ha mégis megveszed a PCI-e SATA kártyát, akkor azt a kék x16-tól legtávolabbi foglalatba tedd, akkor nem fogja zavarni a VGA-t.

És jól gondolod, ha a winyók tudnák a 6Gb/s-t, akkor az biza szép nagy, rikító színű betűkkel lenne rávésve mindenhová! :K

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49900) Kvazár válasza Pisztillus (#49899) üzenetére


Kvazár
őstag

Már csak egy kérdésem van:[link]

Akkor itt most mit csinál a gyerek, és hogyan is működik, és hova kell csatlakoztatni? :F

Érdekes a dolog, mert a manual szerint meg egy vidkarit a kékbe kell tenni.

Van olyan progi amivel a tényleges sebességet megtudom mérni?

Hát azt, hogy át is tudom-e tenni, az kérdéses mert vízhűtésessé átalakítottam, és a csőből kifogytam, ha meg nem ér el odáig, akkor bukó.

Tehát akkor az, hogy egy vinyó mennyin tud menni, az nem a csatolójától függ, hanem, hogy mit pakoltak bele. Mert pl ezek sata3-asok, de az nem jelenti azt, hogy 6gb/s-en mennének?! :F

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.