Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49301) nrgxxx válasza Hunter2 (#49296) üzenetére


nrgxxx
tag

amd x2 250 3Ghz, 4 G ram, rakatnyi hely a vinyón.... nem hiszem hogy ez kevés lenne neki

kipróbálom ezt a másik progit amit mondtatok :D

thx

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#49302) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv.

egy XP-ről szeretnék biztonsági mentést csinálni, de van rá jópár program. Ha pedig szükség lenne a mentésre, de nem jó a mentés, az nem öröm és bódottá :N

Ezek közül:

Comodo Time Machine
Acronis True Image
O and O DiskImage Express Edition Free
EASEUS Todo Backup
DiscSafe v2.0

Melyiket ajánljátok?
Vagy van jobb?

köszi

rip and tear, until it is done

(#49303) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali!!
Valaki tudna nekem egy olyan gép házat mondani amibe a lapot fejjel lefel kell betenni pl:Nexus
csak valami pénztára kimélőbbet..

[ Szerkesztve ]

(#49304) pincehely válasza Tompo92 (#49303) üzenetére


pincehely
addikt

Csak érdeklődésképpen: Miért akarod így elhelyezni az alaplapod?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#49305) Tompo92 válasza pincehely (#49304) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hát..

1. Nekem sose jött be az hogy minden ami a gépben van gyárilag fejjel lefele van pl..videokártyára minek ilyen meg olyan csili-vili matrica meg dizájn ha úgyis fejjel lefele van,
tápba mi a gyásznak led meg ilyen csili-vili dizájn ha fejjel lefele van és nem látod...

2. Csak bal oldalt tudom elhelyezni a gépemet ami nem jó , mert nem látok bele..mert a falnak néz..

3. hülye vagyok és ezért akarom:D:D

Üdv.. ;)

(#49306) pincehely válasza Tompo92 (#49305) üzenetére


pincehely
addikt

Szerintem nem véletlen, hogy gy találták kia dolgot.
A szellőzés, légáramlás szempontból sokkal jobb a hagyományos elrendezés.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#49307) joe2005 válasza Tompo92 (#49303) üzenetére


joe2005
senior tag

teszt

[link]

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#49308) Tompo92 válasza pincehely (#49306) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ha kell ráboritok egy jégtáblát de nekem nézzen ki valahogy:D:D

Köszi joe2005 :R

(#49309) joe2005 válasza Tompo92 (#49308) üzenetére


joe2005
senior tag

Igazából nem értem miért nincs több ilyen ház, hiszen egy fekvő ház van a jobb oldalára állítva, más burkolattal. Kicsit túlozva. Egy csomó asztalba be lehetne tenni, irodában nem csak jobb oldalra az asztal lába mellé stb...

pincehely: ugye ezt csak viccből írtad.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#49310) Tompo92 válasza joe2005 (#49309) üzenetére


Tompo92
senior tag

Amugy szerintem nem mond hülyeséget hallottam valamit én is erről a légáramlás dologról..
és ha a hagyományos megoldást nézzük a ventik fejjel lefele vannak "hideg lent , meleg fent"
alulról szivja felfele a levegőt...

Ha pedig a BTX forditott megoldást nézzük..ott fentröl lefele szív..

valahogy igy..de ha hülyeséget mondomakkor javitsatok ki..elöfordul..(Velem sűrün)xD

(#49311) joe2005 válasza Tompo92 (#49310) üzenetére


joe2005
senior tag

Szerintem olyan kicsi távolságok vannak, hogy szinte mind1. Gondold meg a meleg (40-50 fok) merevlemezek felől megy a levegő a videokártya és a proci felé majd a táp és a segédventiken ki.
Fordított ház esetén a proci (ami a legmelegebb) kapja először a hideg levegőt. Én a tápot itt is a felső részbe tenném.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#49312) pincehely válasza joe2005 (#49311) üzenetére


pincehely
addikt

Az te vagy :DD
Sokkal jobban érzi magát a tápocska odalent. És ettől mindenki más is jobban érzi magát a gépházban.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#49313) fastleslie válasza pincehely (#49312) üzenetére


fastleslie
senior tag

Szerintem sem hülyeség az alsó tápelhelyezés! És nem is új ötlet... :K
Ügyes moddingosok már régóta hozzányúlnak ehhez a kérdéshez. Járulékos előny, hogy kisebb házak keszülhetnének így. Ha most belenéz bárki is a gépébe, ott lesz alul a hely a tápnak, de felül foglalja a helyet! Mondjuk nem mini/mikro ATX-re gondolok...
Nem egy áruházi gép esetében kisméretű alaplap van nagy dög házban (???) Fele üres...

(#49314) zoo8800 válasza zoo8800 (#49302) üzenetére


zoo8800
veterán

uppp :R

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#49315) kételkedem válasza zoo8800 (#49302) üzenetére


kételkedem
addikt

Az EASEUS Todo Backup NÁLAM megcsinálta a particio másolatát, azonban helyreállítani nem volt hajlandó. Ezért azt nem ajánlom jó szívvel.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#49316) zoo8800 válasza kételkedem (#49315) üzenetére


zoo8800
veterán

köszi:)

és a Norton Ghost?
erről info, tapasztalat?

rip and tear, until it is done

(#49317) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Hi. Win7 telepítéssel lenne problémám. Rögtön az rögtön az elején az hogy behozza a nyelv kiválasztását kb 5-7 percbe telik, utánna megint kb 5 perc hogy behozza a következő képet. Itthon 2 gépre próbáltam, ugyan ez a helyzet, laptopra viszont simán felment és ez az idő kb 3 mp volt. Esetleg valaki okosságot tudna? ( bios default, csak a dvdről való bootolás van átállítva.)

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#49318) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

MEGVAN!!! megvan a hangszóró búgás oka! Volt mellette egy vezetéknélküli telefon, ez okozta!:)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#49319) kételkedem válasza zoo8800 (#49316) üzenetére


kételkedem
addikt

A ghostolásnak van saját topikja, ott érdemes nézelődnöd, illetve olvasgatnod. ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#49320) psyho777


psyho777
tag

tiltottak vateráról.. aki tud segitsen

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#49321) K.norbi666


K.norbi666
csendes tag

Üdv, p4-es gép trust táppal 420-as
p4 3ghz proci
seagate 250 gb vinyó

alig tudom bekapcsolni, tápra gyanakszom: gombnyomása után azonnal leáll a gép.
Viszont ha vinyó tápcsatiját lehúzom elindul. ha menet közben rádugom a vinyót szintén lekapcsol. Áramtalanítás és 4-5 indítási kísérlet után elindul a gép. Vagy vinyó vagy táp.
Valakinek volt már ilyen?

Acer 5552G

(#49322) psyho777 válasza K.norbi666 (#49321) üzenetére


psyho777
tag

húzd le a dvd meghajtót és nézd meg hogy megy e úgy a winyóval vagy másik winyóval lehet hogy nem rossz a táp csak nem bir annyi áramot leadni ....

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#49323) K.norbi666 válasza psyho777 (#49322) üzenetére


K.norbi666
csendes tag

húzgáltam már minden hogy:D a másik dolog hogy már több éve így volt ez a kábelezés eddig hibátlanul ment

Acer 5552G

(#49324) total90


total90
veterán

Az integrált graf. kártyák közül a GF 8200 vagy az ATI 4200 az erősebb?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#49325) psyho777 válasza K.norbi666 (#49323) üzenetére


psyho777
tag

akk szerintem táp lessz.. vagy winchester:D

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#49326) pincehely válasza K.norbi666 (#49321) üzenetére


pincehely
addikt

Nézd át a tápkábeleket, nem okozhatnak zárlatot?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#49327) .impulse.


.impulse.
csendes tag

Üdv mindenki!

Valaki legyen olyan kedves, és magyarázza el nekem hogy lehet EZ? :Y

Pár napja formáztam a C-t, újraraktam a windowst, letöltöttem az új firefoxot, és azóta használhatatlan. Itt csupán egyetlenegy oldal van megnyitva, ami már befejezte a betöltést, és ez is 80-90%-ig leterheli a processzort, és irreális mennyiségű memóriát zabál.

Elérte a firefox azt a szintet hogy már használhatatlan. Valaki pls segítsen, mert nem tudom mi lehet a hiba. Windóz most lett újrarakva, vírusirtást is lefuttattam, de nem találom a hiba okát. :(

Előre is örök hála annak aki segít! :R

[a probléma teljesen független attól, hogy hány oldal van megnyitva, és hogy milyen programok futnak rajta]

Additional info: a Zonealarm tűzfal van jelenleg használatban.

(#49328) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztem, azóta is nyomozok. Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a probléma oka:

A következőt produkálja a gép: menet közben egyszer csak megfagy félig a rendszer. Nem lehet mozgatni az egeret(usb), és a billentyűzet(ps2) sem reagál. A hdd led villog folyamatosan, és az alkalmazások is futnak tovább (pl. chat ablakban megy tovább minden).

Víruskeresés volt, semmi. Memtest volt, az is rendben.
Egy ECS 671T-M alaplap, sis chipes, geforce 6700xl pciex. Win7 ultimate.

Tanácstalanul, "okosan" ülök a jelenség előtt...

:R

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#49329) Mekcsiken


Mekcsiken
csendes tag

Akkor kezdem.

Az egész úgy kezdődött hogy Win XP be kb olyan 3 hete egyszer csak eltűn az 1 Terrás Samsung vinyóm szóval nem lehetett látni a sajátgépbe(2 partició volt).Másnap bekapcsoltam akkor már láttam, de átakrtam másolni egy 4.5 gb os .ISO fájlt arról a vinyórol egy másik ra (nem külső vinyó) És igy kiírta hogy 50 perc van még hátra.
Aztán felraktam Win 7 et és surprise surprise ott volt a vinyó és nem kellet neki 50 perc hogy átmásolja azt a 4.5 Gb ot.Tök jó volt egészen a tegnapi napig mikor bekapcsoltam a gépet és az E partició (egyik a az 1terrás vinyóból) nem volt jó.Valami olyasmit írt ki hogy a partició sérült vagy nem találja az elérési útját.És megnéztem lemezkezelőbe és Nem NTFS hanem RAW volt a formátuma.Az a furcsa hogy a másik partició meg NTFS volt.Ma bekapcsoláskor megint ott van a vinyó De egy idő után csak úgy eltűnik a 2 partíció.De mostmár a lemezkezelőben sem látom őket:(:(:( Adatmentés nem kell csak szeretném visszakapni a vinyómat.

Ha valaki tud segítsen.

[ Szerkesztve ]

(#49330) moha21 válasza .impulse. (#49327) üzenetére


moha21
addikt

Attól, hogy új a windows és víruskeresés futtatva volt még maradhat sajna vírus!
Milyen konfiguráció? Mert nálam is mindkét gépen ennyi memóriát eszik, mint nálad, viszont a proci nincs megterhelve. Jó lenne tudni a gép adatait, lehet kevés a cpu tényleg:S
Én ilyenkor mbr (master boot record)-től kezdve, mindent törlök, formázok.

Mekcsiken:
Lehet csak meg kellene mozgatni a sata kábeleket, mert valami kontakt hiba, első körben ezt tenném. Aztán, ha nincs semmi fontos adat, akkor próbáld újraparticionálni, ha az hibamentesen lemegy akkor egy HD sentinelt ráküldeni hátha az segít

rzerge: mindig is csinálta, vagy új keletű a dolog? Másik alaplapi driverrel is csinálja?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49331) moha21 válasza K.norbi666 (#49323) üzenetére


moha21
addikt

Vagy a táp fáradt el, vagy a hdd. másik gépben kellene kipróbálni a winchestert, mert ha a táp rossz az elronthat egy jó hdd-t is! Lekapcsolás oka lehet a táp védelme, ha rossz a vinyó, a másik táp hiba.

.impulse.:Kerio tűzfal elég cpu igényes! ( legalábbis az újak).

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49332) .impulse. válasza moha21 (#49330) üzenetére


.impulse.
csendes tag

2500-ös AMD, 512RAM, 128MB-os videokártya.

Viszont évekig nem volt ilyen probléma a firefoxxal, csak mióta újraraktam a Windowst. Azelőtt alig 10% procit és ötödeennyi memóriát evett. Sőt, nem volt ritka hogy egyszerre 60(!) ablak volt megnyitva. Na akkor már kicsit belassult. De ez, hogy egy ablak ilyen szinten leterhelje, ez abszolút nem egészséges.

(#49333) moha21 válasza .impulse. (#49332) üzenetére


moha21
addikt

Nem, valóban nem egészséges. Van hasonló config csak 3000+ AMD(barton) és vaj simán fut rajta a tűzróka. Biztos, hogy a firefox eszi a cpu-t, mármint mikor elindítod a progit akkor ugrik fel? Én megnézném a plugin-eket a böngészőbe, hátha azok közül "fogja " valamelyik.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49334) rzerge válasza moha21 (#49330) üzenetére


rzerge
aktív tag

Apámnak raktam össze a gépet, így mondhatni új dolog. Viszont a cuccos használt amiből van. A rendszert én raktam rá, apámnál kezdte produkálni a dolgot.
Másik drivert nem próbáltam még, csak amit alapból a win7-ben van.

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#49335) whited


whited
addikt

Sziasztok
van 1 videó és a hangot 1 külön fájlba szeretném leszedni mp3-ba, megoldható ez?
És milyen program kell hozzá?
Amúgy a zene a luck luke fő címdala :D :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49336) rzerge válasza moha21 (#49330) üzenetére


rzerge
aktív tag

update: nincs külön alaplapi drivere, csak egy videovezérlő

az nem lehet, hogy összeakad az alaplapi és a pciex kártya? de akkor miért csak a beviteli eszközök fagynak meg? :O

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#49337) moha21 válasza whited (#49335) üzenetére


moha21
addikt

Üdv!
Én Virtual dub-al szoktam igaz wav-ba menti, de ki lehet jelölni melyik részt mentse le és utána nem nehéz átkonvertálni mp3-ba. A program:[link]

rzerge: tanácstalan vagyok én egyelőre, nézelődöm fórumokon, de hátha addig valaki találkozott már ilyennel.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49338) alex89


alex89
senior tag

üdv!

Érdemes lenne a monitorom sima vga kábel, helyett dvi-vel a kártyára kötnöm, lenne valami változás? ha jól néztem a monitor leírását dvi-vel tudna 75hz-t is 1680*1050-en ,sima vga-val pedig csak 60hz-t :U

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#49339) Lenry válasza alex89 (#49338) üzenetére


Lenry
félisten

semmi szabad szemmel látható változás nem lenne...

TFT-nél pedig lényegtelen a képfrissítés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49340) Xxxmorpheusx


Xxxmorpheusx
csendes tag

Helló!

Hogyan tudok egy programot úgy használni, hogy ne kelljen a központi számítógéppel kapcsolatot létesítenie. Valahol ki lehet iktatni, hogy ne korlátozza a progi használatát központi géppel való kapcsolatra???

(#49341) fastleslie válasza Lenry (#49339) üzenetére


fastleslie
senior tag

Azért nem teljesen így van... Nem véletlen találták ki a DVI kábelt! és ha megnézed, több lába is van: technikai részletek mellőzésével csak annyit, hogy tökéletesebb vezérlést is ad a monitornak. Így pl. alacsonyabb fényerő mellett is magasabb kontrasztot ad, ami mellékesen a monitor élettartalmára is jó hatással van.
szumma: ha van DVI kábel, mindenképpen azt használnám! amúgy meg, ha valakinek nem kell a DVI, az vehet monitort csak VGA (VALÓJÁBAN D-SUB ;] )csatlakozóval sokkal olcsóbban! (és majd megbánja, mert a jobb videokarikon már csak DVI csatlakozó van...)

(#49342) fastleslie válasza alex89 (#49338) üzenetére


fastleslie
senior tag

Nem tudok róla, hogy frekvrenciaeltérés lenne VGA és DVI csatlakozás között. Amúgy valóban nem számít, TFT-nél a válaszidő a mérvadó... :U

(#49343) moha21 válasza Xxxmorpheusx (#49340) üzenetére


moha21
addikt

OTP ATM-re gondolsz?: :DDD

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49344) Xxxmorpheusx


Xxxmorpheusx
csendes tag

Nem lenne rossz az se!

(#49345) total90


total90
veterán

Valaki :F

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#49346) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a gép elég sokszor azt a hangjelzést adja ki, mint mikor valamit bedugok az USB-csatiba.
Kb olyan, mintha kihúznám mondjuk a bill vevőjét, aztán kb fél perc múlva visszadugnám.
De nem veszek észre semmit sem.
Minden működik ugyanúgy.
Ötlet?

Logitech hardware tester

(#49347) moha21 válasza total90 (#49345) üzenetére


moha21
addikt

Itt egy teszt valami ez jobb valamiben a másik:[link]

4200=780G

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49348) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok! Ha valaki esetleg jártas Clan Base -es szabályzatban, tudna nekem segíteni?
Waroztunk és pár probléma kijött a játék közben, amik miatt szeretném ha nem kerülne nyilvánosságra a meccs, vagy beszélni egy adminnal. Az ellenfelekkel IQ hiányában lehetetlen volt ilyen dologról beszélni.

(#49349) Xarina


Xarina
aktív tag

Sziasztok!
Az a problémám, hogy a gépem megbolondult s magától be majd néhány perc múlva kikapcsolódik. Megpróbáltam lefuttatni a vírusírtót, de max 5-6 perc múlva magától lekapcsol mielőtt lefutna, majd ha nem nyúlok hozzá, akkor néhány perc múlva bekapcsol, majd megint le, s így tovább. Mitől lehet ez?

(#49350) Steve-0 válasza total90 (#49324) üzenetére


Steve-0
őstag

HD4200 kb.: régi kártyák közül egy GF6600 GT-hez hasonlítható a teljesítménye

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.