Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49501) moha21 válasza 7Heads Drago (#49499) üzenetére


moha21
addikt

hümm jó marketing. Fizikai hibát, hogy tud javítani szoftver? :)) ez kb olyan, mintha egy tranzisztor megadná magát a tápban és szoftverrel lehetne javítani.

"A Regenerator nem nyúl a meghajtó tartalmához, tehát ha egy másik program korábban egy szektort rossznak jelölt, akkor az a sikeres "regenerálás" után is rossznak lesz jelölve. "

"Since the program does not change the logical structure of a hard drive, the file system may still show some sectors marked earlier as "bad", and other disk utilities such as Scandisk will detect logical bad sectors even though the disk has been successfully regenerated and is no longer damaged by physical bad sectors. If you want to remove these marks, repartition the hard disk drive."

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49502) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#49496) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Javítom: ha mákod van 1-2 szektor hibánál megáll a vinyó.
De tényleg: Miért lenne mákod? :D
moha21: Elég sok User szerint használt. Én még nem teszteltem. De van itt egy szektoros samu. Majd megnézem. Egy szektor az elvileg csak mágneses jeleket tartalmaz, nem rossz kondikat. :D Gondolom ez nem újdonság.
Viszont a mágneses jelek elvileg erősíthetőek és újra létrehozhatók. A 60% arány meg szerintem azért van írva mert a mechanikai hibákat nyilván ez sem tudja javítani. :U

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49503) Teszla_ válasza 7Heads Drago (#49496) üzenetére


Teszla_
senior tag

Sajnos már nem garis a gép. Nyáron múlt 2 éves és addig volt garis.

A lassú formázást az xp telepítésnél lehet megcsinálni? Mert ott lehet pár fajta format közül választani. Ha nem arra gondoltál, akkor hol lehet megcsinálni? Egy partíció van, most akartam két részre osztani.

Az az AHCI az micsoda, nem emlékszem, hogy láttam volna ilyet biosban. Nincs túl sok beállítási lehetőség.
Régen boot-olt ezzel az xp cd-vel, de már a win7-nél sem akart. Akkor is win alól telepítettem a 7-et.

[ Szerkesztve ]

(#49504) moha21 válasza 7Heads Drago (#49502) üzenetére


moha21
addikt

Igen sajna tényleg "szerencse" kérdése, ha lehet a bad sector-t így nevezni.
Mondjuk ÉN SEM BÍZNÁM a rendszeremet vagy fontos adataimat bad sectoros HDD-re.
Viszont másodlagos gépben van egy 60 Gb-os Samsung 5 éve hibás 4 éve van gépben, nem produkál semmi rosszat.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49505) 7Heads Drago válasza Teszla_ (#49503) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tudsz a telepítő lemezzel lassú formázást csinálni. Arra viszont számíts hogy legalább fél óra. Itt egy videó. 2:08-nál látszik hogy hol tudsz lassú formázást csinálni. /A partició formázása NTFS fájlrendszer használatával/ A két felső menüpont a gyors formázás, de neked nem az kell, hanem a két alsó közül az egyik. És ha lehet ne Fat-re formázd a vinyót, hanem NTFS-re. Gyorsabb is, illetve nincs 2Gb fájl méret korlátod se. Mekkora a vinyód? Az Xp-nek érdemes egy 30gb particiót csinálni.
A biosban ott van valahol az AHCI csak keresd meg.
Illetve ha tudsz a notiról egy pontos típust adni vagy egy Manual-t pdf-ben. (amiben képek is vannak a biosról) Akkor esetleg rámutatok.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49506) Teszla_ válasza 7Heads Drago (#49505) üzenetére


Teszla_
senior tag

Akkor a lassú formázásnál egyre gondoltunk. Én minden telepítésnél azt csinálom.
A vinyó 80gb sata, talán wd. A gép pedig egy Msi m670x-070hu (a kötőjel utáni részre nem esküdnék meg, a többi biztos). Most telóról netezek, ezért sajna nem tudok linkelni.

(#49507) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem!
Bérelek, egy szervert, a haveromtól, amit közösen használunk, kb 5-napja.. és tegnap óta valamiért, nem tudok a vinyóra letölteni cuccokat. :( Ezt a hibát írja ki:

és már nem is látom a tartalmát a vinyónak, Admin jogom van pedig.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#49508) bubuka71 válasza 7Heads Drago (#49499) üzenetére


bubuka71
aktív tag

Átdugtam a vinyót egy másik gépbe , és az ntldr ott van a vinyón ?! Hibás lenne a file ?

(#49509) 7Heads Drago válasza Teszla_ (#49506) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Telo?
Az szép.
Megnézem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49510) HollyBoni válasza siti (#49500) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már mindent töröltem amit lehetett,ccleanert használok.

(#49511) Teszla_ válasza 7Heads Drago (#49509) üzenetére


Teszla_
senior tag

Megnéztem és sajnos nincs AHCI a biosban.
Secondary IDE-nek írja a dvd-írót, nem sata-nak. Beállításoknál csak Type (not installed, auto, cd/dvd, armd opciók, nálam autn), PIO Mode (auto, 0, 1, 2, 3, 4, nálam auto), DMA Mode (auto, swdma0, swdma1, swdma2, mwdma0, mwdma1, mwdma2, udma0, udma1, udma2, nálam auto) van.

Boot settings-nél van quick boot (enabled), full screen logo display (disabled), bootup num-lock (off), wait for 'f1' if error (enabled), hit 'del' message display (enabled).

Nagyon szegényes a bios, és nem is állítottam soha semmit. Ezért fura, hogy régen bootolt, most meg nem.

(#49512) urielz29


urielz29
csendes tag

sziasztok!

tudtok ajánlani egy jó capture progit? játékokból kellene küldenem egy pár képet ( crysis ultra, fear), és az eddig használt, jól bevált winsnap utóbbi verziói nem müxenek, a régit meg nem kapom..:-(
kösz!

(#49513) urielz29


urielz29
csendes tag

ja..win7 alá kellene...

(#49514) 7Heads Drago válasza bubuka71 (#49508) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És a többi win-es fájl?
Az is lehet hogy csak egy hivatkozást tartalmaz a fájl.
Telepítő lemezzel tölts be. Majd amikor beadja a partíciókat rá kéne lépni a win-t tartalmazó particióra. És itt elvileg felül ki fogja írni hogy ez a partíció tartalmaz egy win-t és nyomj "J" betűt a helyreállításához.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49515) 7Heads Drago válasza Teszla_ (#49511) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vagy itt kéne lennie:

Felső menüpont alatt mi van?
Vagy itt:

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49516) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Szép estét!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne kiírni egy 700megás file-t egy CDre? Mert a tárolókapacitás kevesebb mint 700mega, és a Nero nem tud vele mit csinálni. Köszönöm előre is!

(#49517) pckownz


pckownz
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a péntek esti MTV World Stage-ben melyik zenekar szerepelt? Port.hu szerint Tokio Hotel de ezt kizártnak tartom. Annyira azért nem voltam részeg/fáradt :D

(#49518) bubuka71 válasza 7Heads Drago (#49514) üzenetére


bubuka71
aktív tag

Köszi sikerült helyreállítani , a telepítő cd-vel

(#49519) moha21 válasza pckownz (#49517) üzenetére


moha21
addikt

Placebo vagy Fall Out Boy ? Bár nem idevaló a kérdés. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49520) Teszla_ válasza 7Heads Drago (#49515) üzenetére


Teszla_
senior tag

A Main menüben ez van:

http://imagerz.com/QENAXktvAwIMUQ0YFQVR

A Boot settingsben pedig ez:

http://imagerz.com/QENAXktvAwIMUQ0YFAVR

Sorry a linkek miatt, de telóról egyszerűen lehetetlen linkelni :(((
3 év alatt meg még nem tanultam meg, hogy miként kell a link gomb kikerülésével linkelni...

(#49521) zodo


zodo
nagyúr

Mi történt ? :U :Y

(#49522) Rover623 válasza IIIstIII (#49516) üzenetére


Rover623
félisten

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne kiírni egy 700megás file-t egy CDre
Pl. 800MB-os (más néven 90 perces) CD lemezre.

primus inter pares

(#49523) tiop


tiop
tag

Üdv mindenkinek
Következő a gond.Adott egy Am2 MSI lap,egy 4600+ proci és 2* 512MB DDR2 800MHz ram meg a körítés de az most nem lényeg.A gondom az hogy indítás után semmi nem történik a ventik elindulnak mindegyik de sem a bios sem a bios hangok nem jelentkeznek magyarul semmi.Minden alkatrész használt de nem tudom hogy működött e vagy nem sajnos pótalkatrészek nincsenek hogy cserélgessem .Kérdés hogy mi a rossz vagy hogyan derítsem ki?A biosnak proci nélkül is be kellene töltődni.
Folyt.
A következő derült ki ma délelőtt.Az egész gépet átszereltem egy másik házba egy 450w CHIEFTEC táp mellé hogy ne legyen gond a 20 tűs csatival.A helyzet ott is ugyan az.Ere fel először kivettem az egyik memória modult a 1 slotból és végre elindult a gép,na gondoltam tényleg a ram volt a rossz!Ezután kivettem a jónak tünő modult a 2 slotból és beraktam a 1 slotba újból se kép se hang!Tehát bármelyik modullal az 1 slotban nem indul a 2 slotban pedig igen!A másik gond hogy a prociról hiányzik két láb,ennek ellenére a gép teljesen stabilan működik 100% terhelés mellett is.A kérdés az hogy most akkor az alaplap a rossz vagy a proci hiányzó két lába okozza a hibát?Mert ha jól tudom a memória vezérlő a prociba van integrálva!

(#49524) 7Heads Drago válasza IIIstIII (#49516) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A neroban ha engedélyezed a lemez túlírását akkor szinte bármilyen cd-t túl lehet irni.
De valószínűleg csak az fogja lemezt olvasni, ami túlírta.
Teszla_: A honlapon található Xp-s biost ki tudod próbálni?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49525) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Beload.hu-ról tud valaki valami háttér infót?

(#49526) Atti1112 válasza SzalaiG (#49525) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Nekem sem jön be az oldal...Áll a szerver.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#49527) 7Heads Drago válasza tiop (#49523) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Lehet.
Kéne igazából egy láb kiosztási rajz. És az alapján be azonosítani a letört lábakat.
De nem találtam az AMD honlapján. Ezek egyike sem tartalmazza.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49528) Ice!? válasza IIIstIII (#49516) üzenetére


Ice!?
őstag

Túlírás, vagy ha nem feltétlen kell cd-re írnod, akkor dvd.

(#49529) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#49530) kaente


kaente
csendes tag

Nekem is tudnál segíteni?
XP van,asztali PIII-as gépem van, ami mostanában történik vele: elmegy a kép,sötétség, a gépnek hangja van, nem tudom kikapcsolni, csak, ha kihúzom a dugót. Van amikor használat közben váratlanul újra indít. Bekapcsolásnál is előfordul, hogy nincs kép, újra kell indítani. A vírusirtók nem mutatnak problémát.Már Viprevel is hetente futtatom, hátha valami vírus van, de a rendszer hibaüzenetekben DCOM és szerviz control maneger problémát mutat. Ezekhez persze nem értek.

Üdv:kaente! :N :N :N

(#49531) Teszla_ válasza 7Heads Drago (#49524) üzenetére


Teszla_
senior tag

Milyen honlapról és milyen biost kéne kipróbálnom? Bios frissítés nem a kedvenc elfoglaltságom, nem szeretném barátnőm gépét kinyírni, de ha nagyon muszáj akkor frissíthetek.

(#49532) FRENK1988


FRENK1988
veterán

az adatlapomon lévő (alaplap+CPU+RAM) config milyen AMD-s konfigurációval van egálban?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#49533) Kazimír válasza zodo (#49521) üzenetére


Kazimír
őstag

Megszűnt az önálló Fototrend fórum? :(((
Miért? :F

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#49534) moha21 válasza Teszla_ (#49531) üzenetére


moha21
addikt

Ha régen boot-olt xp cd-ről, akkor valószínű nem a BIOS a hibás vagy nem? :U

kaente: Lehet csak érintkezési hiba ( poros a gép), lehet táp ( egy biztosan jóval ki kellene próbálni ), lehet memória, de még alaplapi hiba is.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49535) FRENK1988 válasza Kazimír (#49533) üzenetére


FRENK1988
veterán

helyette van ez:

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#49536) Kazimír válasza FRENK1988 (#49535) üzenetére


Kazimír
őstag

Látom. Ez mind? :U

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#49537) kaente válasza moha21 (#49534) üzenetére


kaente
csendes tag

Mi az új táp? Hogyan tudom én ezeket kiszűrni, mert nem értek ennyire hozzá, ha poros, azt még megoldom, de az alaplapot hogyan tudom megnézni? :((

(#49538) Teszla_ válasza moha21 (#49534) üzenetére


Teszla_
senior tag

Fogalmam sincs, ezért vagyok itt :D de erre terelődött a dolog.
Mivel a biosban nem túrkáltam, a cd hibátlan, AHCI (vagy mi) nincs sehol, nem tudok mire gondolni. Esetleg az író lehetne még, de az ír olvas renesen, ma is használtam mindkettőre.

(#49539) 7Heads Drago válasza Teszla_ (#49531) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Itt az 1.1 verzió az XP barát.
kaente: Pontosan mit is csinál? Egyszer csak fekete a kép, minden előjel nélkül? Vagy resettel....?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49540) moha21 válasza kaente (#49537) üzenetére


moha21
addikt

Táp alatt a tápegységre gondoltam. Viszont, ha nem értesz hozzá akkor jobban jársz kerítesz egy szakembert, ha hibás valami azt az alkatrészek cseréjével lehet "kiszűrni" ezt nem mindenki tudja otthon megoldani.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49541) kaente válasza moha21 (#49540) üzenetére


kaente
csendes tag

Igen én erre gondoltam, csak már nincs meg aki eddig szerelte.
Próbálkoztam, hát ha...

(#49542) kaente válasza 7Heads Drago (#49539) üzenetére


kaente
csendes tag

Igen, elsötétül , néha sűrű csíkok, vagy fél képernyő is jött már be.és én arra gondoltam, hogy a monitorral lehet gond, de ki tudja?

(#49543) 7Heads Drago válasza Teszla_ (#49538) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez alatt mi van a biosban? Boot Device Priority
kaente: Milyen vga van benne? Ezt a progit telepítsd és indítsd el a "Scan for Artifacts". Nekem inkább vga problémának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49544) 7Heads Drago válasza kaente (#49542) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Igaz ez 3D-s progi. És ez csak 3D-s karin fog futni.
Így elöször jobb volna tudni milyen vga teljesít szolgálatot.
Ha táp a ludas, akkor rendszer kifagyás lehet, illetve újraindulás, de semmikép sem fekete képernyő.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49545) Teszla_ válasza 7Heads Drago (#49543) üzenetére


Teszla_
senior tag

A boot eszközök sorrendje. Dvd-író, vinyó és a harmadik talán nvidia boot agent. Vagy felcserélhetők, vagy kikapcsolhatók.

(#49546) 7Heads Drago válasza Teszla_ (#49545) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Értem.
És nem raktatok új biost a gépre? Vagy biztos hogy ez az XP lemez volt régen az amiről bootolt?
Mert egyes Xp lemezek tartalmaznak satas drivereket és azzal tudna bootolni így is.
olvasni való
másik
Ha tudnánk esetleg a sata vezérlő pontos típusát akkor le lehetne hozzá drivert szedni és akkor megint csak tudna az Xp bootolni.
Viszont ha van egy pendrive-od akkor a bios frissítés se bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49547) kaente válasza 7Heads Drago (#49544) üzenetére


kaente
csendes tag

Mi az, hogy 3D progi? valamint vga? De tényleg elmegy minden és olyan a monitor, mintha kikapcsolt volna, de a gép megy. Van amikor vissza jön a kép pár pillanatra. :(( :(( :((

(#49548) 7Heads Drago válasza kaente (#49547) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Alapok.
Na kezdjük: Az asztal üres területén jobb egérgomb 1 klikk ----> a felugró menüben Tuladonságok ----> a felugró ablak tetején Beállítások fül. Itt elvileg már ki fogja írni a beállított felbontást és mellé a vga típusát.
Ha ez bonyolult keres szakembert mielőtt bármit is csinálsz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49549) moha21 válasza kaente (#49547) üzenetére


moha21
addikt

Akkor viszont lehet monitor gond is.
VGA alatt a videó kártyára gondolt, ami durván egy olyan eszköz, ami számítógép képi megjelenítéséért felel. Legegyszerűbb másik számítógéppel kipróbálni a monitort, de ehhez szükség van másik számítógépre. Ezért javasoltam mindenféleképp szakember hívását.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49550) FRENK1988 válasza Kazimír (#49536) üzenetére


FRENK1988
veterán

Sajnos. :(((

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.