Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49601) xridergabo


xridergabo
csendes tag

Hello!Szeretném megkérdezni hogy az alaplap és a gépház közé feltétlen műanyag távtartó kell? mert gyárilag nem az van a gépházhoz

(#49602) kételkedem válasza Mappa (#49595) üzenetére


kételkedem
addikt

DC-ban gyorsabb a memória. Lassulást azonban nem fogsz érzékelni, legfeljebb memória benchmark programokkal tudod megnézni a különbséget.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#49603) moha21 válasza xridergabo (#49601) üzenetére


moha21
addikt

Nem feltétlen kell műanyag távtartó, ha nem zár rövidre semmit. Pentium 2-esben nekem sem műanyag van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49604) Mappa válasza kételkedem (#49602) üzenetére


Mappa
addikt

Értem köszönöm szépen neked a segítséget :R

nem kötelező megadni

(#49605) mezis válasza kételkedem (#49602) üzenetére


mezis
nagyúr

A 486-os alaplapoknál volt szokás a műanyag távtartó, de akkor is volt egy db sárgarézből, mert a fém ház sem lehet csak úgy a "levegőben".
A csavarokkal óvatosan, van amikor szükséges a szigetelő alátét. (Túl közel van a nem földelésre kialakított fólia, nagy a csavar feje...)

mezis

(#49606) luw2win válasza moha21 (#49600) üzenetére


luw2win
őstag

Köszi, ez kellett :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#49607) HollyBoni válasza luw2win (#49606) üzenetére


HollyBoni
veterán

Valaki segítsen.Adott egy Molex csatlakozó amibe megy két fekete egy piros és egy sárga kábel.Ha vinyóba akarom kötni áramkábelnek muszály neki a sárga-fekete kábelpáros?

(#49608) GNorbi


GNorbi
tag

Sziasztok.

Van egy kis problémám. Megpróbáltam feltelepíteni az Ableton 8-at (zenecsináló program), de nem csinál semmit... csak tölt, tölt, tölt, tölt. Próbálkoztam többször is 1-2szer kiírt valami szöveget, hogy Túl sok 16 bites program fut és a config.sys-ben csináljak valamit... Mi lehet a probléma? Win7em van amúgy.

:) Köszi a választ előre is !

(#49609) HollyBoni válasza GNorbi (#49608) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hali!

Ha Win7-en problémám van a progikkal,rámegyek a progi telepítőjére jobklikkel,tulajdonságok->kompatibilitás->és ott futtatás XP Sp2 módban,és rendszergazdai módban.

Általában ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#49610) SzalaiG válasza SzalaiG (#49598) üzenetére


SzalaiG
addikt

Valaki?

(#49611) GNorbi


GNorbi
tag

Köszi a választ. Kipróbáltam, de így sem jó. Valaki még esetleg valami ötlet?

(#49612) HollyBoni válasza SzalaiG (#49610) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én simán sajátgépbe jobklikk a pendrive-ra,formázás,NTFS..Így nekem működött. :)

[ Szerkesztve ]

(#49613) moha21 válasza HollyBoni (#49607) üzenetére


moha21
addikt

Igen muszáj, ha nem lenne fekete akkor semmilyen formában nem folyna rajta áram, ha "csak" sárga nem lenne akkor +12V-ot nem kapna a hdd-d. Szóval muszáj, ha működtetni is szeretnéd.

SzalaiG: Sajátgépben nem engedi megformázni?

luw2win :nincs mit! :R

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49614) HollyBoni válasza moha21 (#49613) üzenetére


HollyBoni
veterán

Aha értem,köszi.És ugye vannak a hálózati adapterek amiket 220-ra kötsz,és átalakítja 12 voltra.Na ha elvágok egy olyat,akkor kapok két kábelt.Erre a két kábelre hogy lehetne rákötni a vinyót hogy kapjon áramot?

(#49615) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali...

Most állok lap vásárlás elött.."tudom van külön topicja" de ott nem sikerült válaaszt kapni a kérdésemre

van egy x2 athlon 6400+ BE-m és alapon 1.400v eszik..
és ami most van lapom ASUS M2N-E SLI annak a maximum feszültsége annyi amennyit pont a proci eszik , ezáltal semmiféle tuningot nem tudok csinálni a procimon..hisz nem tudok neki feszt adni..

Kinéztem egy lapot GIGABYTE GA-M720-US3 honnan fogom én ezt megtudni hogy 1.400v nál tud-e magasabb feszt leadni..vagy is tudok e vele tuningolni...

????

(#49616) fastleslie válasza Mappa (#49593) üzenetére


fastleslie
senior tag

2*1GB a legtöbb esetben elég... Ha teszel be mellé 1*2 GB-ot, ugrik a dual chanel...
Vannak viták, mi a jobb a rendszernek, dualban kevesebb, vagy single módban több.
Én személy szerint vagy 2*2GB-ot vennék, a másik kettőt eladnám, vagy maradnék a 2*1 GB-nál... :U

(#49617) randras válasza fastleslie (#49616) üzenetére


randras
veterán

Sziasztok!
Fel kéne adnom postán egy processzort, mibe csomagoljam hogy túlélje az utat? (nem, nincs meg a doboza :) )
Előre is kösz!

(#49618) HollyBoni válasza Tompo92 (#49615) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én úgy tudom hogy voltmod nélkül minden alaplap-ot 1.5-ig lehet húzni.Vagy ez csak inteleknél van?

(#49619) moha21 válasza HollyBoni (#49614) üzenetére


moha21
addikt

Általában a hálózati adapterek a 12V-ot 0,4-0,5 A áramerősség mellett tudják, de a winchesternek kell az 5 V-os feszültség ( piros vezeték ), egy PC tápot meg egy teljesen más táppal nem szabad közösíteni, akkor vagy külön táp kell a winchester részére, vagy a pc tápról szabad levenni a szükséges áramot. Szóval olyat nem szabad csinálni , hogy a 12 V-os adapter negatív végét a feketére kötjük a pozitívat meg a sárgához.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49620) fastleslie válasza Tompo92 (#49615) üzenetére


fastleslie
senior tag

ASUS lapok nagyon stabilak, a gyártó erre kínosan ügyel, viszont tuning terén... A Gigabyte mindenképpen jobb választás. De csak a tuning miatt nem kellene feltétlen lecserélni. Milyen videokarival izzasztod a rendszert, amelyiknek a 6400+ alapon kevés? :N
Finomhangolni alapfeszen is lehet (5-10...-? %-ot ). :K
Vagy csak az a fontos, hogy neked legyen a leggyorsabb géped? Azt tudtad, hogy a tuning megemeli a rendszer energiafelvételét is? Mint amikor egy Ferrarival városban araszolsz, tök felesleges a sok lóerő, csak a tudat, hogy vannak...!
És eszi a benzint (a Ferrari) :K

(#49621) Teszla_ válasza 7Heads Drago (#49546) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ma ki tudtam próbálni egy másik gépen az xp cd-t és tökéletesen működik, lehet boot-olva teldpíteni. Tehát egy hibaforrás kilőve. Az ottani rendszergazda azt mondta, hogy biztos az ide kábel csúszott ki a dvd íróból (mert a bios ide-nek írja az írót. Csak a hdd-t írja sata-nak). Szerintem ez hülyeség, mert akkor egyáltalán nem működne a meghajtó szerintem.

Egyelőre szerintem megpróbálnk egy bios frissítést. Ha az se segít, akkor nem tudom mi lehet vele.

(#49622) HollyBoni válasza moha21 (#49619) üzenetére


HollyBoni
veterán

Aha értem.Akkor hogy lehetne megoldani hogy nem a tápról hanem külső áramforrásról menne a winchester?(Gondolok itt konnektorra :) )Most akarok fából készíteni egy külső HDD házat,de eddig nem jöttem rá hogy kössem áramra.

(#49623) fastleslie válasza HollyBoni (#49614) üzenetére


fastleslie
senior tag

Én nem tenném a helyedben! Találkoztam olyan géppel, amelyiket meg kellett bikázni, de azt egy másik SZÁMÍTÓGÉP TÁPEGYSÉGGEL tettük! És a két rendszer semmiképpen nem találkozhat! A külső ? milyen gyártmányok nem mindig adnak olyan stabil feszkót, mint a számítógép tápok...
Erre a célra egy XT táp a legjobb (mert kapcsolós, de a töbit is meg lehet patkolni)! 2-300 Ft, vagy ingyen hozzádvágják! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49624) fastleslie válasza HollyBoni (#49622) üzenetére


fastleslie
senior tag

Egy erősebb tápra nem gondoltál? :P

(#49625) fastleslie válasza HollyBoni (#49622) üzenetére


fastleslie
senior tag

Faházzal vigyázz, mert rossz hővezető, a szellőzésre nagyon ügyelj! Nagy ventik (plusz fogyasztás... De kell!) :Y

(#49626) moha21 válasza HollyBoni (#49622) üzenetére


moha21
addikt

A legegyszerűbb egy ilyennel:

http://n1.vatera.hu/photos/e2/88/ca9_3_300.jpg

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49627) moddingR


moddingR
aktív tag

Üdv!

Sajnos kezd meghalni a jelenlegi fülesem(vagyis a mikrofon része) tudnátok 10 alatt mondani fülest? Játékra kellene (cod4). Elsőként gyorsan átfutva az árlistákat egy Speed-Link Ares² USB Headset néztem ez olyan 5-6k csak nem tudom jó lenne e ez játékra is? A mostani fülesem se kifejezetten gamereknek van kitalálva Genius HS-04SU amúgy játékra szerintem igen jó 1,5 2éve vettem 4kért kiszállítással csak mint mondottam kezd dögleni a mikrofonja. 10k amit max szánnék rá az felett . Előre is köszönöm :R

(#49628) HollyBoni válasza fastleslie (#49625) üzenetére


HollyBoni
veterán

moha21 : Kössz!

Faházban lesznek szellőző részek,és 1-2 8 centis venti.Lesz benne fém is,meg hogy ne rezegjen valami puha cucc.Ez az XT nevezetű táp ez mi is pontosan?Nem sok mindent találtam róla,de szerintem már meg is veszem amit moha21 linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#49629) moha21 válasza HollyBoni (#49628) üzenetére


moha21
addikt

Nincs mit! Küldtem privit, hogy hol lehet szerezni, csak asszem nem lehet csak úgy belinkelni. 1500 Ft körül kapható, szedtem már szét ilyen stabilizált áramköre van!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49630) Tomate válasza moddingR (#49627) üzenetére


Tomate
veterán

Megvan a topicja. Itt. Itt tedd fel a kérdést és választ kapsz egyhamar.

(#49631) Tompo92 válasza fastleslie (#49620) üzenetére


Tompo92
senior tag

Persze persze vágom...amugy GB GTX260 Super OC..ami durván tuningolt , gtx280-at néhol odakeni..szoval kikell hajtani..

amugy meg GTA4 hez kell az erőmű..fullhd max beállitás...viszi szépen most is...csak néha az idegesitő fps ingadozás jelen van :W

Amugy meg nem csak a tuning miatt kell ujj lap..hanem 1066os ramok vannak benne és a lap csak 800mhzig kezeli...szovalez is egy ok..ha meg már veszek lapot akkor olyat veszek amibena proci is vigan megy..nincs lekorlátozva..

(#49632) moha21 válasza fastleslie (#49623) üzenetére


moha21
addikt

Akkor már AT-s táp azon sem kell patkolni ( van kapcsoló ) és újabb kicsit. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49633) Teszla_ válasza Teszla_ (#49621) üzenetére


Teszla_
senior tag

Bios-t nem tudtam frissíteni, mert nem tudtam pendrive-ról boot-olni. Azt írta ki, hogy nem megfelelő rendszerlemez :(((
Egy 1gb-os Silicon Power pendrive-om van. Ezekből van külön boot-olható és nem boot-olható is?
Már nem tudom mit kéne kezdenem ezzel a nyomorék géppel. Kezdem elveszíteni a türelmem, hogy semmi se használ neki. :W

(#49634) Tomate válasza Teszla_ (#49633) üzenetére


Tomate
veterán

Formázd FAT32-re a pent.

(#49635) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem tud valaki valami olcsó Esata - usb átalakítót?
Én csak ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#49636) MrPG8 válasza HollyBoni (#49635) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Ennél olcsóbban nem hiszem hogy találsz. :)

(#49637) breiner válasza HollyBoni (#49635) üzenetére


breiner
aktív tag

hát az argep a legolcsóbbakat megtalálja szal szerintem nem

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#49638) Teszla_ válasza Tomate (#49634) üzenetére


Teszla_
senior tag

FAT32-re van. Csak a bios frissítéshez szükséges 3 fájl legyen a pendrive-on, vagy lehet rajta más is? Mert sok cucc van rajta, sok kis fájllal, ami eltartana egy óráig míg felpakolom a gépre, majd vissza.
Más fájloknak kell még lenniük a pendrive-on ahhoz, hogy boot-olni lehessen róla? Esetleg ahhoz, hogy rendszerlemez legyen?

(#49639) HollyBoni válasza breiner (#49637) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak hát 3000 ft egy kis sz@rért..Na mindegy azért megveszem. :)

(#49640) MrPG8 válasza HollyBoni (#49639) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Esetleg itt aprók között szétnézhetsz, de nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb lenne. :)

(#49641) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Bajvan...Mikor újraindítottam a gépem(mert be akartam kötni egy vinyót)akkor bekötöttem az atás vinyót,érzékeli de mikor indulna csak villlog egy _-jel.Be akartam bootolni Ubuntu cd-ről,ugyanezt csinálja.Kihúztam és a gép írja hogy A Windows indítása(Windows7)mire a kis embléma betölt,bumm újraindul.Nem tudom mi a baj,CMOST reseteltem mindent megpróbáltam de nem indul..Esetleg valaki tudna segíteni?

(#49642) fastleslie válasza HollyBoni (#49628) üzenetére


fastleslie
senior tag

XT: pl. a Pentium 1 időszak és az az előtti tápok 486, 386, 286-os gépek tápjai...

(#49643) Storms


Storms
őstag

Sziasztok

Van egy Gigabyte 8800GT Turboforce 512MB vga-m most. ezt szeretném erősebbre cserélni egy kicsivel. Csak időközben az alaplapom(MSI KA790GX) is tönkrement vagyis BIOS-a el lett flashelve, igy azt vennem kell másikat. Kaptam rá egy olyan ajánlatot hogy adom a lapot( MSI KA790GX elflashelt bios-al)+Gigabyte 8800GT 512MB Turboforce( 2011.05.31.-ig gari) és kapok egy Gigabyte 8800GTS 512MB G92 karit. Megéri erre vagy adjam el a lapot 6K-ért van rá vevő és tegyek hozzá még pénzt amiből veszek lapot, és a 8800GT-re fizessek rá és úgy vegyek egy erősebb vga-t például HD4850? vagy hogy jövök ki legjobban ebből e a dologból? :O

Előre is köszi a válaszokat

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49644) RootRulez válasza Storms (#49643) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor most minimum 6K-t "ér" a lapod, szerintem egy GT és egy GTS közt nincs 6K :N Szóval inkább add el a lapot (ha nem találsz módot a javítására)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#49645) HollyBoni válasza HollyBoni (#49641) üzenetére


HollyBoni
veterán

Valaki erre?Nagyon fontos lenne.. :(

(#49646) pincehely válasza Storms (#49643) üzenetére


pincehely
addikt

Add el!
vegyél 4850-et, vagy tegyél hozzá egy kicsit, és 5XXX generációt.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#49647) fastleslie válasza HollyBoni (#49641) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ha a vinyókat lehúzod akkor sem bootol Ubuntu live CD-ről? Már ha a boot sorrend jó...
Win7 DVD-ről boot és rendszerhelyreállítás? (akkor viszont a vinyó legyen rajta!)
Nem lehet, hogy volt valami az ATA-s vinyón, és arról próbált bootolni szerencsétlen gép? :F

(#49648) fokukac


fokukac
nagyúr

sziasztok!

Tudtok nekem segíteni? Össze kéne rakni egy egyszerű, de filmnézésre alkalmas gépet.

Az Intel által gyártott alaplapok jók?

Mit vegyek inkább, egy Intel DG45ID, v. egy Asus P5E-EM alaplapot?
Gyakorlatilag majdnem ugyanazt tudják.

előre is köszi,

@

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49649) Lenry válasza fokukac (#49648) üzenetére


Lenry
félisten

az Intel alaplapok általában betonstabilak és jók, de extrát ne várj tőlük. tuningra ne nagyon számíts és a körítés is fapad lesz (értsd nincs rajta plusz 35 USB, meg 12 eSATA port meg ilyen-olyan vezérlők és extrák, meg teljes játék, örök élet és ingyen sör)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49650) HollyBoni válasza fastleslie (#49647) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nemnem.Direkt ki is nyomtam hogy CSAK a satás rendszervinyóról bootoljon.Az a fura,rádugok egy atás cuccot,nem bootol.Ha lehúzom akkor beindul,de indításnál újraindul.Nem tudom mi lehet a baj...De próbálkozok.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.