Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15601) zsolesz010 válasza Stalker-2572 (#15600) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Inicializáltad, partícionáltad, formáztad már?

Szerk.: Sajátgépen jobbklikk - Kezelés - Lemezkezelés
Itt magától beadja az inicializálást, ha még nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15602) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!
5 méteres kábelharisnyát akarok venni. De ilyen hosszút sehol sem találtam, maximum 3 méterest. Van egyáltalán ilyen hosszú?

(#15604) kételkedem válasza JetiRulez (#15580) üzenetére


kételkedem
addikt

A ZA beállításainál tiltsd le, h bekapcsoláskor keresse a frissítéseket a neten, vedd ki a pipát a kémprogram írtó modulból. Ha még ráadásul vírusírtód is van az is a winnel indul, átnézi a gépet, fellép a netre frissítésért. A ZA ritkán, de akadhat néhány vírusírtóval.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15605) tbs


tbs
addikt

Valaki esetleg..? -> [link]

(#15606) kételkedem válasza Devdi (#15579) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
Routeres topikban biztosan többen tudnak segíteni. Milyen routerre van szükséged?madzagos, madzagnélküli, milyen árfekvésben, stb. Széles a szórás 5k tól a csillagos égig. D-link, smc szerintem ár-érték arányban jó.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15607) Tosee válasza szabi6k (#15603) üzenetére


Tosee
őstag

Milyen cd-író szoftvert használsz? Ha Nero-t akkor...
Nero esetében a vezérlőpult -> Nero BurnRights- ban tudod konfigurálni milyen jogosultsággal lehessen cd-t írni...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15608) AntraX87


AntraX87
csendes tag

Sziasztok!

Támad egy "apro" problémám, a tápom egy nagy csattanás és villanás kiséretével elhalálozott :O , és szeretném minél hamarabb kideríteni, hogy a gépem túlélte-e a tűzijátékot. Van itthon egy régebbi gépem, de annak egy kicsit más a tápja. A halott tápon van egy 2*10-es és közvetlenül mellette egy 2*2-es csatlakozó, amit egy helyre kell bedugni, és van még egy 2*2-es. A régin csak 2*10-es és 2*2-es van, szóval működne-e az új alaplapom a régi táppal? Még egy kérdés, mi okozhatta a problémát? Lehetett a gond, mondjuk, hogy rosszul lett berakva az alaplap és összeért a házzal ezért lett zárlatos az egész vagy esetleg valamelyik fel nem használt tálkábel okozhat ilyet? Ja a gépet vagy 3 hónapja raktam össze eddig nem volt vele gond, ha elszállt pár alkatrész vagy az egész az garanciális? :F

Bocs ha hülyeséget kérdeztem, és előre is köszönöm a válaszokat!

(#15609) kételkedem válasza AntraX87 (#15608) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
Minden alkatrészt nézz meg alaposan, keress égésnyomokat. Szagold meg közelről, nem égett szagú? A garancia az sajnos necces szerintem. A régi tápoddal inkább ne kísérletezz, nem elsősorban a csatlakozók milyensége miatt... Milyen tápod halt el? A konfigod nem egy nagyétvágyú cucc így első ránézésre. Ha 3 hónapja így használod, akkor nem valószínű, h az alaplap okozott zárlatot. Azt megtehette volna az első bekapcsoláskor. Szerintem kérj kölcsön egy normális tápot, rakd össze a gépet, próbáld ki, h működik-e?. Ha igen akkor ezentúl esténként mormolj 1 apró imát és vegyél 1 fsp, corsair stb tápot.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15610) AntraX87 válasza kételkedem (#15609) üzenetére


AntraX87
csendes tag

A tápom egy 420W-os Codegen sajnos csak erre volt keret, de mostmár bánom ,hogy spórolni akartam vele :W
Megpróbáltam leszedni a procihűtőt, de nem akart lejönni o.O

(#15611) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy Windows XP-m iso-ban, és szeretném kiírni, kell valami különleges funkciót beállítani Neroban, vagy csak simán CD képfájl kiírása? Nem vagyok benne biztos hogy bootolni fog azért kérdem... :U

(#15612) AntraX87 válasza smog86 (#15611) üzenetére


AntraX87
csendes tag

Csak simán képfile írása, működnie kell.

(#15613) smog86 válasza AntraX87 (#15612) üzenetére


smog86
senior tag

THX, csak láttam már sok helyen hogy Boot cd-ként kell kiírni...de nekem is úgyrémlett hogy csak simán, azért kérdeztem rá. :R

(#15614) virkir válasza zoli03 (#15602) üzenetére


virkir
veterán

Ha UV aktív zöld vagy normál kék megfelel akkor tudok adni neked akár 30 métert is egyben 3-6-9mm átmérőben.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15615) Gabás válasza Gabás (#15512) üzenetére


Gabás
addikt

valaki, akinek van rendes Office2003-asa, szánjon meg:)

(#15616) fastleslie válasza smog86 (#15613) üzenetére


fastleslie
senior tag

Legbiztosabb valami spéci CD másoló progi! Nekem a Nero megcsinálta, hogy sima CD másolás után nem BOOT-olható CD lett a végeredmény! :Y
Nem mondok példát, bármelyik letöltőoldalon találsz tucatjával! :K

(#15617) ádyz válasza AntraX87 (#15610) üzenetére


ádyz
addikt

Egy mai korszerű gépet szerintem Codegennel bűncselekmény hajtani.

És mivel a Codegenekben nincs védelem, lehet elszált pár cucc.

(#15618) mezis válasza smog86 (#15611) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha boot-olható volt, akkor kiírás után is boot-olható lesz (persze nem mint egy file-t kell adat CD-re kiírni - A Nero-nak nem minden verzója volt képes ISO file-ból CD-t írni.)

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Windows XP-m iso-ban, és szeretném kiírni, kell valami különleges funkciót beállítani Neroban, vagy csak simán CD képfájl kiírása? Nem vagyok benne biztos hogy bootolni fog azért kérdem

mezis

(#15619) kételkedem válasza AntraX87 (#15610) üzenetére


kételkedem
addikt

Nyílván már Te is tudod, hol hibáztál :((
Szerezz egy kölcsön tápot, próbáld életre kelteni a géped. Talán csak a táp szállt el és nem vitte el az egész cuccot.
Codegent soha többé, még akkor sem, ha mindenki azt ajánlaná! FSP 400PNF 7600Ft és megoldódott a megbízható, elfogadható árú táp beszerzése! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15620) kételkedem válasza virkir (#15614) üzenetére


kételkedem
addikt

30m harisnya egyben? LOL :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15621) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Erre tud vki mondani vmit? :F

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#15622) nyunyu válasza AntraX87 (#15612) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahhoz, hogy bootolhato legyen a CD be kell am pipalni a DiscAtOnce modot, nem eleg siman kiirni az imaget.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15623) tupacamaru válasza raskolnikoff (#15621) üzenetére


tupacamaru
veterán

Na, most lehet hogy hülyeség, de az új táp véletlenül nem indukál feszültséget a hangszóró kábelében?? Ha kihúzod a gépből a hangszóró kábelt akkor is hallani?

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15624) 1010


1010
őstag

mi a túró van ezzel a meccsel?

(#15625) Gabás válasza tupacamaru (#15623) üzenetére


Gabás
addikt

vagy valami hűtőlemez berezeg... kicserélni a tápot, ha lehet, vagy lakkal leloccsantani a ciripelő alkatrészt:)

(#15626) Jani12345


Jani12345
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan 1Gb-os ram modul ami egy MAC Book gépben volt azt bele lehet rakni egy IBM R50e laptop-ba? külsőre szerintem ugyanúgy néz ki. Illetve az IBM laptopba milyen ram megy? 202pines?

(#15627) Jani12345


Jani12345
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan 1Gb-os ram modul ami egy MAC Book gépben volt azt bele lehet rakni egy IBM R50e laptop-ba? külsőre szerintem ugyanúgy néz ki. Illetve az IBM laptopba milyen ram megy? 202pines?

(#15628) NaNorbert válasza Stalker-2572 (#15600) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Uram én 1X ugy jártam hogy mikor leformatálták a vinkot akkor nem particionaltak
és ha nem particionálod akkor a vin nem látja, de viszont a bios igen mert jó a vinyo!

Probáld meg a vin telepitövel dobj 1 particiot, vagyis adj neki nevet, és ha akkor sem jo proba másik gépben!

sok sikert
üdv NaNorbert

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#15629) feka007


feka007
nagyúr

Hi, tudtok olyan progit, amivel feltudok venni videót hanggal és képpel együtt a gépen?

(#15630) virkir válasza kételkedem (#15620) üzenetére


virkir
veterán

Pár éve hozattam amerikából pár tekercset mindkét színből aztán mire ideért eltűntek a vevők így rajtam maradt.
Most, hogy szét van szedve a rendes gépem abba harisnyázgatom a kábeleket.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15631) virkir válasza feka007 (#15629) üzenetére


virkir
veterán

Attól függ mi a jelforrás.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15632) feka007 válasza virkir (#15631) üzenetére


feka007
nagyúr

Azt a hangot szeretném felvenni ami megy a gépen. Tehát nem mikrofonnal, hanem közvetlenül mentse a hangot is

(#15633) virkir válasza raskolnikoff (#15621) üzenetére


virkir
veterán

Hát s legegyszerűbb ha veszel ahelyett egy rendes tápot.
Nem értem miért van mindenki oda azokért mikor fényévekkel jobbakat lehet kapni nem sokkal drágábban.
Valószínű egyébként hogy valami nagyferkvenciás zavart okoz az a táp csak ember legyen aki kideríti, hogy pontosan mi és mit.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15634) virkir válasza feka007 (#15632) üzenetére


virkir
veterán

A beépített hangfelvevő nem tudja?
De még mindig nem tudom mit akarsz felvenni?
Megy egy film aminek a hangját akarod külön felvenni?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15635) fero02 válasza virkir (#15634) üzenetére


fero02
veterán

Érthetően leírta: "videót hanggal és képpel együtt" Nyílván vmi gépen zajló eseményt akar felvenni, pl játékot.

[ Szerkesztve ]

(#15636) mezis válasza smog86 (#15611) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ISO file CD-re írásához van egy egyszerű, ingyenes sw.: ImgBurn.

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Windows XP-m iso-ban, és szeretném kiírni, kell valami különleges funkciót beállítani Neroban, vagy csak simán CD képfájl kiírása? Nem vagyok benne biztos hogy bootolni fog azért kérdem..

mezis

(#15637) feka007 válasza fero02 (#15635) üzenetére


feka007
nagyúr

:K Pontosan. Próbálkoztam a Hypercam nevű progival, de nem jött be, meg még sok egyébbel is ugyanígy jártam... Amúgy TeCsőre vennék fel videót gépről. Szval vkinek van ilyen progi a birtokában?

(#15638) Stalker-2572 válasza zsolesz010 (#15601) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Másik gépből hoztam át a vinyót. Adat van rajta. Mi az az incializálás? Nem látok ilyet :F (angol win btw)

All Black...

(#15639) fero02 válasza feka007 (#15637) üzenetére


fero02
veterán

Régebben a Fraps asszem jóvolt ilyen célokra...

mezis: Sztem az ISO már úgy lett megcsinálva, h csak ki kelljen írnod és ne kelljen semmit piszkálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15640) Jani12345 válasza Jani12345 (#15626) üzenetére


Jani12345
csendes tag

senki?

(#15641) feka007 válasza fero02 (#15639) üzenetére


feka007
nagyúr

Jó, de azzal elkezdem venni, és fél perc múlva már tele a winyó... Vagy ha regisztrálok, akkor belehet tömöríteni kisebbe?

(#15642) raskolnikoff válasza virkir (#15633) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hát s legegyszerűbb ha veszel ahelyett egy rendes tápot.
Nem értem miért van mindenki oda azokért mikor fényévekkel jobbakat lehet kapni nem sokkal drágábban.

Na ne már hogy egy 600 wattos moduláris chieftec táp (1 napos) nem rendes tápnak számít...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#15643) raskolnikoff válasza tupacamaru (#15623) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hallani akkor is. Igazából akkor erősödik amikor feljebb veszem a hangerőt. Azt meg néha muszáj mert alapból elég halkra van véve. :F Hibás lenne ez a nyamvadék?!

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#15644) zsolesz010 válasza Stalker-2572 (#15638) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Inicializálás kilőve, ha már volt rajta partíció. :F

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15645) fero02 válasza feka007 (#15641) üzenetére


fero02
veterán

Passzolom. Soha nem használtam még. :DDD

(#15646) JetiRulez válasza kételkedem (#15604) üzenetére


JetiRulez
őstag

Kösz, megy. Csak ne felejtsem el frissíteni időnként.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15647) nyunyu válasza feka007 (#15632) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt a hangot szeretném felvenni ami megy a gépen. Tehát nem mikrofonnal, hanem közvetlenül mentse a hangot is

Hangkartyafuggo.
Audigy4 pl. tudja a sajat kimenetet digitalizalni, alaplapi Realtek asszem nem.

De nem lenne egyszerubb keriteni valahonnan egy TV tuneres gepet, arra radugni a TV kimenetet, hangkartya line-injere a hangkartyadat, aztan a tuner szoftvere ropteben tudna tomoriteni a kepet+hangot.

Esetleg egy loopback kabellel visszakotni a hangkartyad kimenetet a line-in-re, es beallitani, hogy monitoring nelkul digizze. (akkor nem rakja ki a bemenetet a kimenetre -> nem all neki gerjedni)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15648) feka007 válasza nyunyu (#15647) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát ez nem hangzik vmi egyszerűen. :DD
Bazz, nemgondoltam volna hogy erre ne legyen képes a hangkarim. Mondjuk egyik progi már jelezte, amleyik képes lenne a feladatra, hogy nem támogatott a hangkártyám, na mind1... Akkor marad a klasszikus mikrofonnal felvevős megoldás. :D

(#15649) suste


suste
veterán

hi
valaki mondja meg nekem hogy ez:
http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL7PM
milyen magos proci? NW?
meg mit jelent hogy 3E ghz-nek jelölik, és nem 3.0 ghz-nek (extreme magos?)

(#15650) virkir válasza fero02 (#15635) üzenetére


virkir
veterán

Pont emiatt nem volt érthető, mert egy "videót hanggal és képpel együtt" minek is kéne mégegyszer felvenni.
Játékra ott a fraps ami tömörítetlen AVI-ba rögzít vagy a játék esetleg beépített rögzítője más desktop műveletre meg vannak spec progik.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.