Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15951) zsolesz010 válasza ronson (#15950) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Próbáld meg mobilarena.hu-n keresztül.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15952) ronson válasza zsolesz010 (#15951) üzenetére


ronson
őstag

ott se jó, itt a fórummotorral lehet valami összeférhetetlenség.

(#15953) fastleslie válasza kifu (#15949) üzenetére


fastleslie
senior tag

Az oprendszer bolondul ilyenkor meg. Az történhetett, hogy használat közben kivetted a lemezt (lehet, hogy nem pörgött éppen, csak a rendszer azt jegyezte meg, hogy lemez van benne...) aztán meg eltünt! És ezen nem tud napirendre térni, keresi, keresi...
Tegyél bele egy lemezt, olvastasd be és próbáld úgy kivenni, hogy azt a rendszer is érzékelje (pl. nem kilépni a intézőből és míg nem figyel, kicsempészni a lemezt! :DD )
Én erre tippelek!

[ Szerkesztve ]

(#15954) fastleslie válasza #41635072 (#15948) üzenetére


fastleslie
senior tag

VGA! És szoftverbállítás pl. élsimítás stb. Nagyon sok helyen lehet állítgatni pl. magában a játékokban és a meghajtóprogramban is...
Látatlanban ennyi!

(#15955) #41635072 válasza fastleslie (#15954) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerintem ez ne maz élsimítás :U
Nem az a probléma, hogy recés, hanem ha mozgatom, részenként rajzolódik ki.
Print Screent nem tudok mutatni, mert azon nem látszik. :F

(#15956) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Ezt már nem hiszem el.... 2 satas vinyó van a gépemben, a C és D. a D winchesteren nincsen semmi bad sector vagy nem tudom mi lehet de windows alatt nem tudom megformázni. A legvégén irja ki, hogy a formázást nem lehetett befejezni... Miért ???????
A másik meg.. Windows Update... Sp3 telepités... végre már rendbejött minden.. erre most hogy nem tudom megformázni a D-t kiirja update közben!!! hogy a telepités befejezéséhez minimum 4mb szabad helynek kell lenni a D meghajtón.. Miért a D- ?? mi köze a D nek ahhoz hogy én a C-n levő Windowst updatelem??? Már teljesen ki vagyok borulva, egyre instabilabb a gépem. Valaki ötlet ? :(

(#15957) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Két dologban kérném a segítségeteket:
1. Hogyan tudom kilőni a billentyűzeti POWER gombot? BIOS-ban nem leletem. Valami progi esetleg?
2.Tudnátok ajánlani valami jó rendszer diagnosztizáló progit?(mondja meg okosan hogy mi micsoda hány Hz-en stb.)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#15958) Bull Boss válasza Bull Boss (#15956) üzenetére


Bull Boss
senior tag

mostmár kezdem azt hinni, hogy a D meghajtóm formázhatatlanságának van valami windowsos oka.. ugyanis a Winupdate fájlokat oda teszi :Y , de háát én ezt nem szeretném meg nem is kértem, nem tudja valaki miért csinálja?? eleve már a win telepités is furcsa volt... Töröltem a két hdd particióit. tisztán C, é D-t akartam, errefel előbb megformázza a D-t , majd a C-t mielőtt telepiti a wint..

(#15959) matya válasza Sk8erPeter (#15828) üzenetére


matya
csendes tag

Hello!
Nem biztos,hogy ugyanaz a problémánk,azaz nekem csak volt,de leírom,mit tapasztaltam egy ősrégi színes hp scsi-s scannerrel.
Nekem is hasonló problémám volt,nem akart rendesen szkennelni,mire rájöttem,hogy bekapcsolás után egyet végigolvas.Ilyenkor érzékeli a burkolaton belül az üveglapon elhelyezett fényvisszaverő,vagy hasonló sávot,ami piszkos volt/a melegedéstől rárakódott fekete elszineződéstől/.Ennek a sávnak az elhelyezkedése tudatja az elektronikával,hogy hol van a fej.Lehet,hogy a scannered is hasonló pozícionálással van megoldva.Ja és bekapcsoláskor nem teszek bele semmi szkennelni valót,csak üresen lecsukom a fedelét.
Ha véletlen szétszedésre adod a fejed,húzd ki előtte a konnektorból,és így se nyúlj a panelhoz,mert maradhat benne feszültség,és megrázhat!

(#15960) LamerGyuri válasza kifu (#15949) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mi lehet a gond? Minden a megfelelő módon össze van kötve. :(

Ez bizony tipikus hiba.Ha ezt írod,akkor valószínüleg előtte szétszedted,és rosszul raktad össze.A floppyra fordítva dugtad vissza a kábelt. :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15961) LamerGyuri válasza Bull Boss (#15958) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Kínlódsz és szenvedsz ahelyett,hogy rendesen elolvastad volna a hőn szeretett Microsoft oldalán az SP3 telepítés menetét és HIBÁIT.Magyarul.
De jó szívem van és megkeresem Neked a linkeket,jó?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15962) Bull Boss válasza LamerGyuri (#15961) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jó rendben köszönöm! :R

(#15963) Ch4os válasza Bull Boss (#15958) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ilyen most nekem is a gépem.
D meghajtóba ment fel a rendszer, de kiderült, hogy a C meghajtómat veszi rendszer meghajtónak, mert a C fő könyvtárában van pár system file, amit nem lehet átrakni.
Újra kell tenni az OPrendszert, máshogy nem megoldható.
Telepítéskor ajánlott, hogy csak 1db vinyó legyen bekötve, és ott is figyelni kell, hogy a jó particióra tegye a MS a rendszert.

(#15964) Bull Boss válasza Ch4os (#15963) üzenetére


Bull Boss
senior tag

és Te sem tudod megformázni a D-t? holnap újrateszem, már negyedjére.. de az updatet messzire elkerülöm, legalábbis az Sp3-at. Az amúgy nem baj, ha telepitéskor, előbb a D-nek szánt vinyót formázza meg majd a C-t amire a win megy fel?

(#15965) Ch4os válasza Bull Boss (#15964) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Mért kellene mindkettőt megformázni?
Csak a C-t kellene.

(#15966) Bull Boss válasza Ch4os (#15965) üzenetére


Bull Boss
senior tag

neked pont forditva van mint nekem :F , de tökmindegy akkor a C-t meg tudod?

(#15967) Ch4os válasza Bull Boss (#15966) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Nem. :(
Csak reinstall segítene.

(#15968) Bull Boss válasza Ch4os (#15967) üzenetére


Bull Boss
senior tag

bittos, hogy az Sp3 miatt van...

(#15969) Ch4os válasza Bull Boss (#15968) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Nekem nincs még fent az SP3.

(#15970) LamerGyuri válasza Bull Boss (#15962) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Bocs,de elmerültem az oldal böngészése közben,találtam néhány számomra is új dolgot... :B
Először ezt töltsd le és olvasd el:[link]Itt vannak leírva a hibák,ami miatt megőrült a friss telepítésed.!!! :K
Aztán ezt,ez már csak egy áttekintés;a PDF formátum a legkezelhetőbb:[link]
És itt a lemezes telepítő.Klasszisokkal jobb,mint a netes Update:[link]
Bocs,ha szögletes a hangnem,néha nyűgös vagyok... :U

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15971) Bull Boss válasza LamerGyuri (#15970) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jó, de várjál, már bocsi hogy ennyire buta vagyok hozzá, de most akkor végülis mit csináljak, hogy jól működjön minden? formázzak és tegyem fel a lemezes verziót?

(#15972) LamerGyuri válasza Bull Boss (#15964) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Csak nézem,miket írsz itt...C...D... :Y hogyan telepítesz,Te?
A rendes menete:
-a telepítőlemez látja az egész-összes vinyódat;legyen akár 6 belőle,
-ezek közül TE választod ki,hogy MELYIKEN és MEKKORA legyen a C,
-először particionálsz:létrehozod a C-t(ami akár egy egész vinyó is lehet),D-t,E-t...és így tovább
-ezután TE kijelölöd,HOVÁ legyen telepítve a Windows:a C-re.(lehet más jelű meghajtóra is,de ez hosszú távon eddig senkinek nem jött össze :D )
-ezután minimum gyorsformáz a telepítő a C-n,a többit pedig akkor tudod,ha először bebootol a rendszer
-az SP3 pedig kezelhető,csak tessék átböngészni szép türelmesen azt a doksit :K

Üdv:Gyuri

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15973) LamerGyuri válasza Bull Boss (#15971) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

pfff.... :W
A lemezes verzió csak egy Update.Olyan pl.,mint egy játéklemez:beteszed-elindul-üdvözöl-elfogadod-feltelepíted-kilépsz-lemez kivesz-újraindít.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15974) Bull Boss válasza LamerGyuri (#15972) üzenetére


Bull Boss
senior tag

tehát van egy 40es meg egy 80as vinyóm, mindekettő SATA-s mikor 40esre szeretném az xp-t tenni. Mindekttőről letöröltem a particiót (L, enter, ) aztán a 40esre megyek rá, hogy formázás NTFS-re és mikor elinditom alőbb a 80-ast kezdi el formázni D jelűt, majd a végén újból megkérdezi NTFS-re gyorsformázás vagy rendesen és ha rámegyek hogy formázás akkor formázza a C 40est és a végén arra telepiti fel a wint is. nem muszály a teljes formázást hasznáni?

most elinditottam a lemezes verziót, és egyértelműen a D-re telepiti fel.. ezt hogyna tudom letiltani!! vagy megakadályozni nekem a D-re csak zenék lesznek úgyis, semmi más nem kell!!

[ Szerkesztve ]

(#15975) Ch4os válasza Bull Boss (#15974) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ha a C és a D meghajtód két különböző vinyó, akkor húzd le azt amelyiket nem szeretnéd, hogy rendszervinyó legyen, és akkor csak egy vinyó és elvileg egy partició marad, így nincs mit elrontani.

(#15976) LamerGyuri válasza Bull Boss (#15974) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ha törlöd a partíciókat-C,D,akármi...-utána létre is kell hoznod újra mindet,és azon a vinyón legyen a C -akkor nálad a 40-es- amelyikre az oprendszert szeretnéd.
A telepítőlemez tudomásom szerint csak azt formázza meg,amit kijelölsz neki.Ergo formázd csak a C-t(nem muszáj teljes),és akkor nem is tud máshova települni. :D A többit meg formázod az első boot után.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15977) D1Rect


D1Rect
félisten

Re:
Tudnátok ajánlani valami jó rendszer diagnosztizáló progit?(mondja meg okosan hogy mi micsoda hány Hz-en stb.)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#15978) LamerGyuri válasza D1Rect (#15977) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mit akarsz tudni pontosan?Hány Hz-es a monitorod...?A procid...?A memóriád...?
Pontosíts légyszíves.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15979) D1Rect válasza LamerGyuri (#15978) üzenetére


D1Rect
félisten

Leginkább a proci+alaplap+ ram érdekelne. Lehet az sem árt ha a videókarira is mond valami okosat.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#15980) LamerGyuri válasza D1Rect (#15979) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor neked az Everest vagy a Sandra valamelyik frissebb verziója a megfelelő.Alapvető infók tömege és magyarul beszélnek.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15981) kételkedem válasza D1Rect (#15979) üzenetére


kételkedem
addikt

Én innen szoktam letölteni szinte mindent. A hw diagnosztizáló progikat itt találod. Azt már magadnak kell kitapasztalnod, h neked melyik a legszimpatikusabb :P

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15982) Neck


Neck
veterán

Sziasztok! Egy olyan gyors kérdésem volna, hogy ha jön a UPCs szerelő, addig eldugjam a routert? :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15983) tupacamaru válasza Neck (#15982) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem nem igazán fog vele foglalkozni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15984) Neck válasza tupacamaru (#15983) üzenetére


Neck
veterán

Köszi :R Akkor úgy hagyom... Már azon is gondolkodtam, hogy lehet a routernek van baja... Az a tünet am. hogy 5-10%os packetloss van, de ha kihúzom a routert is meg a modemet is 2-3 percre, majd visszadugom, akkor 1 óráig megint jó, aztán kezdi elölről :O

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15985) fastleslie válasza Ch4os (#15963) üzenetére


fastleslie
senior tag

Az természetes, hogy a C-n vannak a system file-ok! Azt, hogy az XP hova települjön, Te választod ki! A Vista más tészta... Viszont XP-nél talán gyorsabban feláll a rendszer, ha csinálsz egy icipici (pár megás) C meghajtót, ami FAT32 vagy Fat 16 és oda kerülnek a system file-ok. (akkor a D-re telepíted az XP értelemszerűen...) Ha mégsem tudod kiválasztani a megfelelő meghajtót (?) akkor én is azt mondom, húzd le az egyiket! Elméletileg a SATA winyók menet közben is leválaszthatóak, én mondjuk nem tenném...

(#15986) juliabrilke válasza Neck (#15982) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem fogja érdekelni. :) De ha nagyon zavar, akkor pakold el és akkor nem lesz gond.

(#15987) Sk8erPeter válasza LamerGyuri (#15961) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaj ne már, miért kell minden hibát az SP3-ra kenni? :O
Már bocsánat az illetőtől, de ha béna, akkor nem már megint a Microsoftot kell okolni! :W

Sk8erPeter

(#15988) juliabrilke válasza Neck (#15984) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lehet, hogy túlmelegszik. :F Tegyél a közelébe egy ventit és nézd meg, hogy akkor is csinálja-e. Ha nem garis, akkor még a tetejét is leveheteted a jobb szellőzés miatt.

Jó pár modemnél pl. működött.

(#15989) fastleslie


fastleslie
senior tag

Még mindig megvan az alábbi problémám: Opera 9.50 alatt nem megy rendesen a freemail. JavaScript hibát ad fel... Mivel másnak megy, és gyorshívóval vacakol, nem kizárt, hogy itt van összeférhetetlenség. Viszont a gyorshívót sem tudom kikapcsolni a freemailban! És JavaScriptet sem tudom megjavítani! Tud valaki erre megoldást?

(#15990) Sk8erPeter válasza Bull Boss (#15974) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Először is: ne hidd, hogy az SP3 tehet arról, hogy neked valami nem megy.
Másodszor: minden telepítés előtt húzd le a felesleges vinyókat, mert ezek csak bekavarhatnak: pl. az egyik partíció az x-edik winchesteren aktívként van megjelölve, és alapértelmezettként a Windows telepítője az AKTÍV partícióra települ!!! Erre mindig figyelni kell, mert ebből szoktak a betűjel-kavarodások is származni.
A lényeg, hogy ha újratelepítesz, és amúgy sincs semmi adat a vinyón, akkor egyszerűen töröld MINDEGYIK partíciót, majd hozz létre egy általad kijelölt méretű Windows rendszerpartíciót, de CSAK ezt a partíciót hozd létre egyelőre, így nem lehet kavarodás, nem kerülnek rendszerfájlok másik partícióra, stb.
Előfordul ugyanis olyan eset, hogy a bootszektor az egyik, míg a systemfájlok a másik partícióra kerülnek. Ez nem túl jó, mivel így nem törölgetheted szabadon a másik partíciót.
Tehát hozz létre EGY partíciót, formázd NTFS-re, tök mindegy, hogy Teljes, vagy Gyorsformázást akarsz (jelen esetben, a különbség annyi, hogy a teljes formázás "alaposabb"), csináld végig az XP-telepítést, rakj fel egy vírusirtót, majd a fontos progikat.
Gép kikapcs., berakhatod a másik vinyót is, és a Win. elindulása után mehet a többi partíció formázása is a Lemezkezelőből.
Ennek indítása: Start - Futtatás - "diskmgmt.msc" (idézőjelek nélkül)

Sk8erPeter

(#15991) Sk8erPeter válasza fastleslie (#15989) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbálkoztál már egyszerű backup+reinstallal? :F

Sk8erPeter

(#15992) Neck válasza juliabrilke (#15988) üzenetére


Neck
veterán

Lehet, de a LAN akkor is tökéletesen megy amikor packetlossos a net, ráadásul itt Miskolcon vannak mások is akiknél sz@r a net, persze olyanok is akiknél meg nem. Fogalmam sincs, akármi lehet, lehet a net rossz, a modem is, de akár a router is...

Azért a hűtést megpróbálom, köszi a tippet :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15993) Neck válasza Bull Boss (#15974) üzenetére


Neck
veterán

Nem az SP3 a hibás, a SATAs vinyókkal nekem is volt ilyen, a BIOSban lehet prioritást állítani, és valószínű a 80as vinyó előrébb van mint a 40es, de erre megoldás amit felettem leírtak, hogy csak az az egy vinyó legyen benn amire telepíteni akarsz.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15994) fastleslie válasza fastleslie (#15989) üzenetére


fastleslie
senior tag

a gyorshívót ki tudtam iktatni, de a hiba maradt...

(#15995) fastleslie válasza Sk8erPeter (#15991) üzenetére


fastleslie
senior tag

nem instalálós, USB-re készült változat. De a hiba a felinstalált változatnál is ugyanaz! kipróbáltam... és reinstall-install után is megmarad...

(#15996) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Nah, most betettetm egyetlen vinyót, egyetlen particióra feltette az Xp-t, majd mikor skeresen települt, rádugtam a 80ast is, és most tökéletesen meg lehet formázni. Akkor most feltehetem az update dolgokat (sp3-at is akár) anélkül, hogy újra problémám lenne? :U

(#15997) fastleslie válasza Bull Boss (#15996) üzenetére


fastleslie
senior tag

Nekem személy szerint semmi bajom nem volt a SP3-al! :R

[ Szerkesztve ]

(#15998) juliabrilke válasza Neck (#15992) üzenetére


juliabrilke
addikt

Persze csak óvatosan. Sajnos én eléggé melegedős modemet fogtam ki, de mióta levettem a tetejét és megtámogattam a hűtést, azóta nincs ilyen gond.

Egyébként ha szétszeded, akkor láthatod, hogy van-e benne esetleg púpos kondi. (a UPC-nél nem ők adják a modemet? :F Mert akkor szét ne szedd! :)

(#15999) kételkedem válasza fastleslie (#15995) üzenetére


kételkedem
addikt

Respect a kitartásodért :R Én az egész pendrives 9.50-es Operát már rég bevágtam volna a kukába :W
Szerintem térj vissza arra a verzióra, amelyik működött :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16000) juliabrilke válasza kételkedem (#15999) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont ezt akartam én is mondani. Enyi szívást vele! :W

Érdekes, hogy nem egy iylen portable böngészőt használtam már és semmi gondom nem volt még egyikkel sem. :F

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.