Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15351) Sk8erPeter válasza Steve-0 (#15331) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nosztalgia is... :B De inkább az az oka, hogy egy nagyon régi scanneremhez nem adtak ki Win98-nál újabb op.rendszerhez drivert, a Virtual PC-ben meg valamilyen oknál fogva nem tudtam használni a fizikai LPT1 portot, és gondoltam, egyszerűbb, ha felrakom a Win95-öt, amihez az eredeti gyári szoftvert is kiadták. Kíváncsi voltam, hogy megy... :D ;)

Sk8erPeter

(#15352) ronson


ronson
őstag

Lenne egy olyan problémám, hogy volt nekem egy Asrock AliveNF6P-Athlon X2 3600+- 2*1gb ddr2- Ati HD 2600xt kombó amit eladtam a haveromnak. Nálam egy FSP 350PNF táppal ment. Összerakták, csak felpörögtek a ventik,de már a bios nem bootolt. Gondoltam a 400 codegen lehet a hiba. Kipróbálták a 350PNF-emmel, azzal ment.
Vettem neki egy FSP CRG-400, de azzal megint nem megy? PNF-et akartam venni, de már nem nagyon kapni. Ez a CRG kicsit gyengébb, de csak nem annyival?

(#15353) Sk8erPeter válasza ronson (#15352) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt pont írnak (Szten Márs) a 350PNF kontra CRG-400 előnyök-hátrányokról: [link]. A lényeg, hogy nagy különbség nincs, max. a +50W, de utóbbinak nagyobb a hangja.
Szóval nemhogy gyengébb lenne a CRG-400...
Tehát nem hiszem, hogy az lenne a gond, hogy ez utóbbit raktátok bele.
Amúgy 350PNF-et még elég sok helyen lehet kapni! (Pl.)
Biztos, hogy jól raktátok össze...? :B

Sk8erPeter

(#15354) n-tek


n-tek
aktív tag

hello.
van egy centos 5 server, amin van egy win server 2003. Ha a hálózatra csatlakoztatok egy printservert, akkor a servergépen hol tom megnézni, hogy milyen ip cimen kapcsolodik a printserver a hálohoz? vagy egyáltalán hol lehet ezt megnézni? lécci segitsetek. köc
pls help. naon fontos lenne. naon köcce

Escape is Just the Begining

(#15355) PPSH


PPSH
őstag

hi mindenkinek.olyan problemam lenne hogy elinditom az xfrire-t es az egesz gep belassul. :F mar ujra is telepitettem de akkor is ezt csinalja. :K mi lehet a gond? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#15356) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Olyan kábel létezik ami sata-s tápcsatlakozót alakít át molexé? Házventilátor molexes és azért kellene.
Thx.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#15357) fastleslie válasza Drpro90 (#15345) üzenetére


fastleslie
senior tag

A legtisztább, ha valamilyen foto szerkesztő progival eleve te határozod meg, mi legyen a 10*15-ös képen! Fontos, hogy a kép 2:3 méretarányú legyen kivágás után!
Így eleve jobb lehet a képkihasználás: nem lesznek fehér sávok a kép szélén és le sem marad semmi... De lesz vele egy kis munka!
Ajánlom pl. az ACDSee bármelyik változatát, úgy tudom pl. az 5-ös már ingyenes... De van próbaverziósból már 8,9,10 és Pro stb. 15 napig...

(#15358) nyunyu válasza n-tek (#15354) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha a hálózatra csatlakoztatok egy printservert, akkor a servergépen hol tom megnézni, hogy milyen ip cimen kapcsolodik a printserver a hálohoz?

Kezikonyv elovesz, abban le van irva, mi a default IP-je a printszervernek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15359) nyunyu válasza Sk8erPeter (#15353) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy 350PNF-et még elég sok helyen lehet kapni! (Pl.)

Rendelj egyet, aztan ne lepodj meg, ha 400CRG-t kapsz helyette :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15360) Qru válasza Interceptor (#15356) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én még nem láttam ilyet (ami nem jelenti azt, hogy nincs ugye), de sima Y molex elosztó nem jó?

#nincsbennetarcsi

(#15361) xuldar


xuldar
őstag

Ha valaki tud XP-s felhasználói jelszót törni, az szóljon PM-ben. Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15362) fero02 válasza xuldar (#15361) üzenetére


fero02
veterán

PM

(#15363) Interceptor válasza Qru (#15360) üzenetére


Interceptor
addikt

fogalmam sincs. :( Az átalakító kábelnek az egyik vége molex anya(tűhelyek vannak) kell legyen,ha jól értelmezem,mivel a házventi csatlakozójában vannak a tüskék.Egy gyártó által összerakott gépről van szó nem a sajátom,és úgy rakta össze konfigot, nehogy véletlen bőviteni lehessen.Pl hátul még venti hely sincs stb.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#15364) xuldar válasza fero02 (#15362) üzenetére


xuldar
őstag

Sajnos nem tudjuk a rendszergazda jelszavát, a kérdéses useré pedig lejárt az XP szerint, ezért megváltoztatta. Nem tudjuk utolérni azt, aki telepítette az oprendszert, így kissé meg vagyunk lőve. Ha valaki tud megfelelő programot ajánlani, PM-ben írja meg, vagy adhat egy linket. Köszönöm.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15365) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem autohifi-s témával kapcsolatban, nézegettem fórumokat, de engem az egyelőre nem érdekel, hogy xy típusú erősítőhöz jó e a qw tíusú hangszóró meg hasonlók, hanem, valami alap dolgok érdekelnének csak, ilyet hol találok?
Vagy ha van aki tud válaszolni, akkor lenne majd pár kérdésem.
Kösz, üdv!

One Ring to rule them all

(#15366) Qru válasza Interceptor (#15363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyenre gondoltam, kb bármelyik pc boltban kapsz ilyet.

Gondolom vmi FudzsicúSzímensz csoda gép lehet... Nálunk is ilyen van a cégnél, úgy kellet könyörögnöm, hogy 256MB-ról legyen upgrade 512-re. :( Azóta hasít az XP. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15367) PPSH válasza PPSH (#15355) üzenetére


PPSH
őstag

hi.erre valaki tud adni valaszt? :F

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#15368) Interceptor válasza Qru (#15366) üzenetére


Interceptor
addikt

Van szímensz is ez éppen Dell,tápon csak sata csatlakozók vannak darab molex nincs.
Gyülölöm ezeket a csodakonfigokat 3-szor annyiért mintha összeválogatnám.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#15369) Interceptor


Interceptor
addikt

nah erre gondoltam: [link]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#15370) tothm


tothm
őstag

Nemtudjátok, hogy esetleg lehetséges-e pendrivet vagy memo karit vinyónak feltüntetni xp-n? Köszi: Máté :R :R :R

(#15371) joey7


joey7
őstag

hali,

többgigás fájlokat szeretnék darabolni. milyen progit ajánlanátok hozzá?
:R

(#15372) Hosssszu válasza joey7 (#15371) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hi!
TotalCommanderben lehet darabolni.
Fájl->Fájldarabolás.
Remélem tudtam segíteni!

(#15373) Hosssszu válasza xuldar (#15364) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!
Hiren's bootcd-n van offline password changer (windowshoz).
Próbáld ki azzal, ha nem megy segítek! (Ja a 8.7-es verzión biztos hogy van, előzöeken nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#15374) joey7 válasza Hosssszu (#15372) üzenetére


joey7
őstag

vagy félórát eltököltem a total commanderrel, láttam,de nem tudatosult bennem a "split file" menüpont jelentése; lecserélem magyarra a progit az tuti! :)) köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#15375) Hosssszu válasza joey7 (#15374) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nincs mit! :R

(#15376) xuldar válasza Hosssszu (#15373) üzenetére


xuldar
őstag

Kösz, közben sikerült szereznem egy 8.6-ost, elvileg már azon is van.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15377) KisCobiii


KisCobiii
aktív tag

Sziasztok.... Tiszteletem :R

Van 1 számitógép amit "LogMeIn"-el tudok távezzérelni, de szeretném megcsinálni azt ,hogy miközben a gépet távezérlem az elött elhelyezett webkamon (mint pl msn beszélgetésnél) lássam a saját gépemen a képet. Ezt hogy lehetne megoldani vagy milyen programmal? 5leteket várok vagy tanácsot... :K

Üdv.: KisCobiii

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#15378) Marty8


Marty8
tag

üdvözletem! a segítségetek kellene! bluetooth-on szeretnék csaklakozni a logitech (erre alkalmas, már kipróbált, jól működő) headsetemmel. Új bluetooth kulcsom ban egy MSI [link].
Mint látható, nem bővelkedünk driverbe és alkalmazásba. Na de drivert az ügyes öcsém csinált. Amit eddig használtam, annak a progijába volt egy ilyen rész, hogy audio eszközhöz csatlakoztatás, és a skype-ba is ismerte, hogy bluetooth audio device...
Most itt tartok: [link][link]
itt semmi hasonló... HELP PLS! :R

M a t y a s

(#15379) PPSH


PPSH
őstag

senki se tudja miert baxaxik az Xfire? :F

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#15380) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Incredimail-ből ha letöröltem egy levelet a beérkezett üzenetek közül, sőt a törölt elemek közül is akkor azt valahogy visszatudom még állítani?
Nagyon sűrgős és fontos lenne a válasz!

Köszi előre is.

(#15381) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!
Arra volnék kíváncsi, hogy CAD alatt mi tud hamarabb a szűk keresztmetszett lenni, a VGA, vagy a proci? Konkrétabban egy 9800GX2-őt vissza fog-e fogni egy P4 2800?
Köszönöm a válaszokat előre is.
Üdv!
kkf

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#15382) virkir válasza kkf (#15381) üzenetére


virkir
veterán

Igen. Habár az nem igazán CAD-re van kitalálva hanem játékra.
De azt megnézném hogyan raksz be egy P4-es gépbe PCI_E videókártyát.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15383) #65675776 válasza virkir (#15382) üzenetére


#65675776
törölt tag

Belerakhatja, ha minimum i9xx-es lap.

(#15384) virkir válasza #65675776 (#15383) üzenetére


virkir
veterán

Hupsz... igazad van én leragadtam a P4=S478-nál elfelejtettem hogy 775-ből is volt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15385) kkf válasza kkf (#15381) üzenetére


kkf
aktív tag

OK, de még mindig nem tudom mit érdemes jobban 3D-zni CAD-hez, burtál procit, vagy brutál VGA-t (persze Quadro kizárva, mert annyira nem brutál a pénztárca :) ). Most van egy gép CAD-hez, amiben van egy 2800-as P4, egy Geforce 7600GT 256MB, és 2GB RAM. Van kb. 70.000Ft fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#15386) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

70000 forintból márelég szépen tudsz fejleszteni mellékesen jegyzem meg :R :U

(#15387) tothm


tothm
őstag

Ha az xp-ről törlöm az all user mappát akkor mi történik? (Kell a hely) Köszi:Máté :R :R :R :R

(#15388) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all.

Azt kérdezném, hogy tudja-e valaki, hogy az MSI K8N Master2-FAR deszkába lehet-e 2db kétmagos Opteront rakni (tehát Opt 265-285) vagy csak 2db egymagos vagy 1db kétmagost, mert msi oldalán nincs hozzá CPU lista vagy ilyesmi. Csak a szokásos marketing, hogy Daul Core Ready! meg hasonlók.

Thnx.

(#15389) Steve-0


Steve-0
őstag

hi, nagy help kéne ezekhez nemigazán találok drivert XP-hez.

S3 Trio64 UV+ (86c767) Videokártya
3Dfx Voodoo 3D Accelerator Multimedia Video

everest csak ennyit ír!.

most kemény 640*480 16biten - 1024*768-at asszem bírta még a régi gépen...

köszi!

(#15390) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

tothm: Semminemtörténik az előfordulhat hogy start menüben nem lesz minden elérhető.
Jvaslatom:Dokumentumok Zenék, Képek kitörlése (Gyári képek, zenék).
Igy nyersz valamennyit plusz egy lemeztöredezettségmentesítőt végigfuttatni!

(#15391) tothm válasza sNiP3rFun (#15390) üzenetére


tothm
őstag

Nem lesz minden elérhető... Pl.?

(#15392) Xmodule válasza Steve-0 (#15389) üzenetére


Xmodule
őstag

S3 Trio 64UV+
3dfx Voodoo 3 xp driver

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15393) YODA mester válasza YODA mester (#15388) üzenetére


YODA mester
senior tag

CPU list ugyan van, de nem ad választ a kérdésre. HELP PLS!

(#15394) Steve-0 válasza Xmodule (#15392) üzenetére


Steve-0
őstag

köszi de nem jók :S
a voodoo progi nem ismeri fel a voodoom
S3 driveret hol tudom letölteni?

(#15395) virkir válasza kkf (#15385) üzenetére


virkir
veterán

Szvsz végy egy jó lapot bele egy Q6xxx procc ha támogatja a CAD a 4 magot meg + 2GB memóriát.
Quadrot lehet találni néha elég emberi áron itt az aprón is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15396) Steve-0


Steve-0
őstag

csak VGA módba tudom elindítani... ez így szar ááá

(#15397) Steve-0 válasza Steve-0 (#15396) üzenetére


Steve-0
őstag

ááá ez kegyetlen kiég a retinám 19" wd monitoron 640*480 16biten :W - holnap kérek egy kártyát :K

(#15398) poffsoft válasza Steve-0 (#15396) üzenetére


poffsoft
addikt

próbáld az unknowndevice-t , pontosan milyen karikról is van szó...

[ Szerkesztve ]

(#15399) greatchaos


greatchaos
addikt

tiszteletem!

tuning guruk segítségét érném. adott egy laptop, amit tuningolni szeretnénk processzor téren. az fsb 133-ra való állítása 500 mhz többletet jelent. nincs is ezzel gond, már volt így, csak teszképpen vissza lett állítva alapra. sajnos elhagytam a "receptet". korábban az ordasi gábor féle tuningnet.hu oldalról néztem infókat, csak az az oldal megszünt.

ha valakinek megvan lementve, esetleg másik cikke, hogy az fsb 133-ra történő állításához melyik két lábat kel összekötni, kérem keresen meg:R

s479-s prociról van szó

(#15400) Sk8erPeter válasza nyunyu (#15359) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mint az adatlapomon látható, már rendeltem, és azt kaptam, amit kértem. ;) Egyébként meg elég nehéz nem észrevenni, ha mást kaptál. Csak el kell olvasni a címkét... :D

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.