Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15901) sanyixXx válasza sanyixXx (#15860) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nah...probléma megoldva! legalábbis úgy tűnik... :)
ugye említettem, hogy kicseréltem a procihűtő keretét. viszont a hátlapon lévő tartólapját meghagytam, ami eredetileg volt. és valami minimális méretkülönbség kellett legyen, mert most azt kicseréltem és minden frankó. 36-38 fokos a proci alapjáraton, nem sípol be bootoláskor. kb 10 fokkal van így hűvösebb a házamban :DDD
köszi a segítséget mindenkinek, további szép estét!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#15902) zsolesz010 válasza sanyixXx (#15901) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Bejött :DDD

Ha nem passzol rendesen a keret, akkor eltartja a procitól a hűtőt, nincs normális hőátadás.

Szép estét neked is!

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15903) Aprósólyom válasza Eagl3 (#15891) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én nem vagyok ebben profi, de nem lehet, hogy S-videóbol alakítasz kompozit kábelre, és onnan megint vissza S-videóra, hogy gubanc lesz? Legjobb tudásom szerint S-video, kompozitba megy, de visszafelé? Nem vagyok benne biztos, hogy sima kábellel az igazi... Próbáld a TV úgy kötni, hogy a VGA-d S-videó jelét átlakaítod kompozitra (amit adtak is gyárilag) és a kompozitot kötöd rá a TV-re.

Egyébként kötöttél már valamit a TV-d AV bemenétre? Illetve a VGA-d S-videó jelét küldted már ki sikeresen valamilyen készülékre?

Remélem, tudtam értelmes tanácsokat adni...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#15904) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy valamilyen okból kifolyólag nem tudom feltenni sem a Live! Messengert, sem a windows update nem tud telepiteni semmit sem. Több dolgot hirtelen nem is próbáltam, de alényeg ott van, hogy miután letölti és elkezdené telepiteni kiirja, hogy sikertelen.. Ennek mi lehet az oka? másnak működnek a microsoft update funkciói?

(#15905) Sk8erPeter válasza ANT (#15869) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja bocs, akinek ilyenekre telik... :U

Sk8erPeter

(#15906) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#15863) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A korábbi scanneres problémára esetleg nem lenne valakinek még ötlete? :F A vezérlésnél mi romolhatott el, hogy a leolvasófej nem tudja, hol a scanner vége? Hogyan lehetne orvosolni?

Sk8erPeter

(#15907) 04


04
tag

Szép napot Uraim!

A Weblapok-on mikor telepítés után rákérdezz, ha beirok valamit egy aktív ablakba, hogy bekapcsolom e azt, hogy ő legközelebb felismerje, ezt hol lehet kikapcsolni, vagy amit már megjegyzett kitörölni??? / Pl: keresek valamit, akkor ő segít, hogy már kerestem és csak rá kell kattintani/

Húúú...tudom nem valami érthető, de nem tudom jobban elmondani!

Tud valaki segíteni?

(#15908) zsolesz010 válasza 04 (#15907) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Internetbeállítások / Tartalom / Automatikus kiegészítés / Beállítások lapon megtalálod a neked szükséges információt :)

Törölni az Internetbeállítások / Általános / Törlés... részen tudsz. Űrlapok és jelszavak, ami neked kellhet.

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15909) iwu válasza fastleslie (#15882) üzenetére


iwu
addikt

azért kell a szoftveres, mert ez gyári gép, és nincs ilyen a biosban...

a router egy olyan switch, ami képes internetet is megosztani.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#15910) ANT válasza Sk8erPeter (#15906) üzenetére


ANT
őstag

Lehet, hogy túl triviális lesz most a javaslatom, de nem próbáltad a drivert újratelepíteni? Nekem valamikor tavaly ez bevált egy Canon LIDE20-nál, csak ott az volt a jelenség hogy egyik napról a másikra nem akart elindulni az olvasófej. De ez is csak tipp.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#15911) 04 válasza zsolesz010 (#15908) üzenetére


04
tag

Nagyon köszönöm szépen! :R

További szép napot! :B

(#15912) Sk8erPeter válasza ANT (#15910) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Először a Virtual PC-ben próbálkoztam vele, egy virtuális Windows 95-ön, de azt gondoltam, talán ez a probléma - ekkor egy másik gépre normál módon feltelepítettem a Windows 98-at (lévén, hogy ezekhez van csak hivatalos driver), felraktam a drivert, szoftvert, a párhuzamos port kommunikációs módját ("Parallel Port Mode") a BIOS-ban beállítottam EPP-re (állítólag az ECP okozhat inkompatibilitási problémákat), de sajnos a leolvasófej ennek ellenére is elment a lapolvasó végéig, és nyöszörgött, kegyetlenül akart volna továbbmenni, pedig nem volt már hova, de erőltette a motort. Csak úgy tudtam ezt leállítani, hogy kihúztam a tápkábelt. :O
Most már nem jut eszembe több lehetőség... Esetleg nektek? :B

Várjunk csak, mégis valami felmerült bennem: lehet köze az adapternek, tápellátónak a dologhoz? Befolyásolja valamennyire, hogy milyen feszültséget ad le, milyen áramerősséggel? Nem lehet, hogy elektromos impulzusok irányítják a leolvasófejet, és az adapter valamit rosszul csinál? :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#15913) Sk8erPeter válasza Bull Boss (#15904) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam is előfordult már többször is, és mivel nem tudtam semmivel sem összefüggésbe hozni, ezért csak annyit tettem, hogy két-három órával később próbálkoztam, és akkor már ment. Kicsit érthetetlen a dolog. (Ez a Windows Live cuccok és a Win. Update-tel elérhető javítások telepítésénél is előfordult.)
Egyébként SP3 van fent nálad?

Sk8erPeter

(#15914) Bull Boss válasza Sk8erPeter (#15913) üzenetére


Bull Boss
senior tag

igen SP3-ra frissités megtörtént, szerettem volna folytatni, (pl vannak olyan hardveres frissitések is amiket máshol nem találok meg csak az updaten :D és azt sem engedi, Sajna ma reggel sincs másként, Abba a pillbe hogy telepiteni kezdené kiirja, hogy sikertelen nem lett telepitve. Frissen formáztam a gépet, esetleg megpróbálom mégegyszer..

(#15915) piqla


piqla
őstag

Miert van az, hogy Adobe Acrobat Profban jol latom; ha exportalom a vegtermeket jpg/doc/akarmibe, akkor jol latom; megnyitom Readerben jol latom, hogy egy betutipussal keszult a nev, de megis, azon a kurva kinyomtatott peldanyon a keresztnev nem dolt, hanem egyenes? Es nem, nem a nyomtatommal van a hiba, mert nyomdai gepeken tortent a teszt, ott meg nincsen fosos windows.

Szereted az állatokat?

(#15916) zsolesz010 válasza piqla (#15915) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Ez jó :DDD
[link]
Azóta sem tudom, sikerült-e megoldaniuk.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15917) Sk8erPeter válasza Bull Boss (#15914) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezért ne telepíts újra...
Nézd meg ezt: [link] (Innen)

"C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log" - ennek a végén milyen hibát látsz?

Az Internet Explorer beállításaiban esetleg tedd a "Megbízható helyek" listájába a Windows Update oldalát.

Sk8erPeter

(#15918) kételkedem válasza Sk8erPeter (#15912) üzenetére


kételkedem
addikt

Az adapternek csupán annyi a dolga, h a megfelelő feszültségű, áramerősségű egyenárammal lássa el a scannert. Ha nem megfelelő az áram, a scannaer nem működik, esetleg szénné ég, de az olvasófejhez nem sok köze van.

szerk:
Próbáld esetleg xp driverrel!
itt találtam.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15919) fastleslie


fastleslie
senior tag

Opera 9.50 alatt nem tudom használni a freemailt! JavaScript-el van gond és rendszerhibát jelez. Van erre valami javítás? :F :F :F
(az operásoknak is feltettem a kérdést, de még nem jött semmi... :O )

(#15920) dudika10


dudika10
veterán

Tudna nekem mondani valaki valami olyan programot ami kiírja a hőfökökat (CPU, VGA, HDD) az órajeleket (CPU, VGA, RAM, VRAM) és a kihasználtságokat?

Olyasmi kéne mint az everest-ben van funkció csak valami stílusos (pl.: mint az ESA szoftvere) jah és xp alá nem vista.
Remélem érthető voltam. :)
:R :R :R

Fastleslie: nekem is 9.50-es operám van és gond nélkül bejön a freemail

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15921) Studiossrác válasza Bull Boss (#15914) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Nekem mikor nem megy fel a windows live messenger, ezt szokta kérni:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=en
Ezt feltelepítem, utána felmegy a messenger is.
Remélem tudtam segíteni

(#15922) Sk8erPeter válasza kételkedem (#15918) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt én is megtaláltam, de azért köszi, lehet, hogy még megpróbálom...
Bár nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy mechanikus, nem szoftveres problémáról van szó, csak nem tudom, hol... :Y

Ezek szerint semmi köze az adapterhez, OK.

Sk8erPeter

(#15923) ANT válasza Sk8erPeter (#15912) üzenetére


ANT
őstag

Ha már ennyi mindent végigpróbáltál - eredmény nélkül - egyre esélyesebb a szkenner hibája. Esetleg nincs olyan 3.....12V "kínai" DC adaptered, ami legalább akkora áramot tud leadni, mint az eredeti? Azzal kipróbálhatnád, de sztem nem azzal lesz a gond. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#15924) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all. Nem tudom, hogy felvetődötte itt már, de tud valaki erre magyarázatot..?:

1.)Nyissatok meg egy üres Notepad file-ot
2.) Irjátok be "Bush hid the facts" (idézőjelek nélkül)
3.) Mentsétek el bármilyen név alatt
4.) Zárjátok le és nyissátok újra.

Észrevettétek?

(#15925) marsu válasza YODA mester (#15924) üzenetére


marsu
addikt

"Bush elrejtette a tényeket" ...

:D

Press any key to continue ...

(#15926) zsolesz010 válasza YODA mester (#15924) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Van ehhez hasonló "hiba" a word-del is.
Keresgélj neten ilyen wines furcsaságok után.
Nemrég munkahelyen olvastunk erről egy rövidke gyűjteményt (azt hiszem e-mail körlevélben jött).
Állítólag néhány hibát az ms sem tud megmagyarázni.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15927) localhost válasza YODA mester (#15924) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És te ezen csodálkozol? Ennek így kell lennie!

Nálam ugyanis minden változatlan (!) maradt, minek kellett volna történnie?

Valami Easter Eggs - lenne a jelenség neve, de nálam semmi :(

[link] és link :Y

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15928) kételkedem válasza localhost (#15927) üzenetére


kételkedem
addikt

畂桳栠摩琠敨映捡獴
körülbelül ezt kellene látnod, ha követed a leírást.
Igen ez az Easter Eggs! Értelme semmi, de egy mosolyt megér :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15929) Breaker


Breaker
tag

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki hogy van e olyan cég aki forgalmazza az url-en szereplő házat? E-bayen árulják, de nem szallitanak ide :(

http://www.xoxide.com/sunbeam-transformer-case-black.html

Köszi!

[ Szerkesztve ]

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#15930) localhost válasza Breaker (#15929) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Guggolós barátom harmadik linkje volt Ez itt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15931) Breaker válasza localhost (#15930) üzenetére


Breaker
tag

Valoszinuleg elkerulte a figyelmem, mert tenyleg rakerestem. Mindenesetre köszi!

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#15932) Sk8erPeter válasza YODA mester (#15924) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fura, de jó, tényleg igen meglepő... :Y

Sk8erPeter

(#15933) Bull Boss válasza Sk8erPeter (#15917) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Most újratelepitettem a windowst... de ismét előjött a hiba, mostmár biztos hogy az IE7 telepitése után! a windowsupdate.log ezt irja a végén:
WARNING: WU client failed installing updates with error 0x80004002
WARNING: Operation failed due to earlier error, hr=80004002

nem tudom már mit csináljak..

(#15934) Sk8erPeter válasza Bull Boss (#15933) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most jövök rá, hogy ezt a problémáját már korábban "megoldottam" valakinek,
nézd meg ezt: LINK.
kem kollégának ez megoldotta. :K

Sk8erPeter

(#15935) Bull Boss válasza Sk8erPeter (#15934) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Háá bekakálok! megoldotta a problémát... én nem tudom mit csinált ez a progi ott dosban de a lényeg hogy helyrejött a gépem..

(#15936) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
abit ic7-es lapon szeretnék biost frissíteni
kérdésem az lenne, hogy hogy ekll, és mivel, főleg windows alól szeretném
köszi

One Ring to rule them all

(#15937) LOTR válasza LOTR (#15936) üzenetére


LOTR
addikt

sikerült ráakadnom a flashmenure, úgyhogy megoldva

One Ring to rule them all

(#15938) Sk8erPeter válasza Bull Boss (#15935) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Örülök. Mondtam én, hogy nem kell újratelepíteni...
Szívesen... :U :Y

Sk8erPeter

(#15939) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki megtudná mondani,hogy az Asus K8N aktív vagy passzív a chipsethűtő?

(#15940) tupacamaru válasza ToBeY (#15939) üzenetére


tupacamaru
veterán

Asus K8N

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15941) ToBeY válasza tupacamaru (#15940) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez biztos nem a deluxe verzió?

(#15942) joi29 válasza ToBeY (#15939) üzenetére


joi29
őstag

(#15943) tupacamaru válasza ToBeY (#15941) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mindegyiken passzív a chipset hütés.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15944) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Aha akkor nem tudom miért olyan a báttyám gépe mint egy rakéta porszívó. :DDD
Na majd szétkapom hétvégén.

(#15945) Bull Boss válasza Sk8erPeter (#15938) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jajajj köszönöm szépen! :R

(#15946) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Még azt szeretném kérdezni, hogy az egyik HDD-m 58fokos.a másik csak 45 Ez már baj? árt vneki?

(#15947) zsolesz010 válasza Bull Boss (#15946) üzenetére


zsolesz010
senior tag

A 45 még elmegy, az 58 már elég sok :F
Hűvösen tartott vinyók hosszabb életűek lesznek.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#15948) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!
Egyre idegesítőbb, hogy játékoknál, ha van egy éles fal, és ha horizontálisan mozgatom a képet akkor az éle forán rajzolódik ki.
Valahogy így:
|_
|_
|
A rajz nem akar összejönni, de a függőleges mindig a felette lévő vízszintes jobb also végénél folytatódna... :)
Ez valyon attól van, hogy csak 8ms a monitorom válaszideje és ez kevés, vagy ez a VGA-tól lehet? :U
:R

[ Szerkesztve ]

(#15949) kifu


kifu
tag

Sziasztok!

Lenne egy bagatelnek tűnő problémám.

A számítógép bekapcsolása után a floppy meghajtó egyfolytában "pörög", dolgozik, holott nincs benne lemez.

Mi lehet a gond? Minden a megfelelő módon össze van kötve.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#15950) ronson


ronson
őstag

[link]

Valaki tudna segitani, hogy az FF és az IE is mért a linken látható módon jeleníti meg a ph-t.

Két gépen szűz és használt xp-n és vistán is ez megy. Most FF3 és IE7 próbálva is dettó.

Egyedül Operával tudom böngészni a PH-t. Kb. 2 hónapja tart ez a jelenség.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.